m GEEN WOORDEN MAAR DADEN Schollaert prima Davis 36 punten SPANNEND! ANTWERPS GETINT Heroptreden van H. Troch Veteranen wonnen klubklassement te Zele DRUK WEEKEND MET ZEGE VOOR CHRISTA ROGIERS Joske Van Santbergen in damesveldloop te Uitbergen DE WEERSTAND KORFBAL 20 A.C. Denderland Dat AC Denderland een uitstekende ploeg veteranen heeft konden we reeds vroeger vermelden. Nu met de komst van Armand Haeck die via AC Dilbeek bij Denderland kwam is de sterkte nog gevoelig gestegen. Samen met Alfons Van Herre- weghe zorgden zij voor de stunt nummer 3 en 5 in het klasse ment te bezetten in de veldloop te Zele. Zowel de podium plaats van A. Haeck als de vijfde van A. Van Herreweghe zal voor ve len als een verrassing zijn aangekomen. Misschien zitten voor deze militairen wel de leger kampioenschappen er voor iets tussen. Deze extra wedstrijden waarvan te Zellik Armand Haeck er een won en Alfons van Herreweghe vierde werd wees wel in een uitste kende konditre voor de Den- derlanders. In de daarop vol gende veldlopen veroverden zij eveneens ereplaatsen. Frans Van Ransbeeck zagen we te Zele als 11e en Roger De Witte op de twaalfde plaats wat niet slecht is. maar het komt ons voor dat zij tot meer in staat zijn. De Brandt werd 20e wat een flinke voor uitgang is. Bij de seniores was het De Mey die 24e werd als eerste Denderlander en Omer Vercammen volgde als 43e. Freddy Van Weyenberghe legde beslag op de 44e plaats en B. Moens kreeg de 63e prijs. Van Limbergen 70, Wauters 75 en Frans Van Damme 78 liepen nog in deze volgorde over de lijn. Eddy Maes liep een uitstekende wedstrijd en mocht de 8ste plaats bekleden in de uitslag. Met hem mogen we ook Jean Huylebroeck vernoemen die negende werd. Hans Van Damme werd de derde man als 19e, Chris Verbeke was 30ste. Bij de scholieren was het Hans De Maerschaelck die de eerste klubatleet werd op 36e plaats. René De Troch zette aan bij de kadetten en veroverde de tiende plaats, Luc Hofman werd nog 17e. Bij de miniemen waren de gebroeders Vercammen in de tien. In de eerste reeks werd Erik van de zege gehouden, maar eindigde op een tweede plaats terwijl Luc Van Houtte vierde werd. Matthijs liep nog op een 16e plaats. In de tweede serie was Benny Ver cammen vierde en Dirk De Man 22ste. A. A.C. Uitbergen Tijdens het voorbije weekend en 11 november waren onze atleten op vier plaatsen aan de slag. Het begon zaterdag met een scholencross te Wet- teren. Bij de meisjes minie men won Christa Rogiers haar wedstrijd op vlotte wijze. Bij de kadetten was Berlinde Poppe tweede en Anne Van der Straeten derde, Ingrid Van de Velde was 24ste Mo nique Van Bockstal was twee de bij de scholieren. De jon gens liepen zondag te Haal- tert. Bij de pupillen was Benny Klein achtste Peter Van Eeck hout tiende Peter Ringoet 18de en Andy Ringoet 27ste Danny Van de Putte was 23ste bij de kadetten. Bij de scholie ren nogmaals een tweede plaats voor Patrick Pieters achter Willy Goddaert, Robert De Palmenaer was vijfde Chris Van Eeckhout achtste. Jan De Palmenaer tiende, Rudy Van de Velde vijftiende, Johan Roels 23ste en Luc Van Bockstal 28ste. Dirk Van de Velde was achtste bij de ju niores. Een 19de plaats werd het voor Cyriel Van der Strae ten bij de veteranen. Bij de seniores waren onze vertegen woordigers ook in de eerste helft van de uitslag te vinden, Robert 'De Gucht was veertien de en Adhemar van Mosse- velde 16de. In de scholencross van 11 november te Aalst lie ten Robert en Jan de Palme naer zich respektievelijk als zesde en negende optekenen in de scholierenreeks. Bij de juniores legde Dirk Van de Velde beslag op de vijfde plaats. Enkele jongens liepen 's namiddags te Zele. Bij de scholieren scheen het niet te vlotten met Patrick Pieters die als zevende over de meet kwam. Hetzelfde voor Chris Van Eeckhout die vijftiende werd. Wel een goede wed strijd voor Rudy Van de Velde die 19de werd en die van week tot week schijnt te ver beteren. Johan Roels was 32ste en Luc Van Bockstal 33ste. Zondag hebben de jon gens rust, de meisjes lopen voor eigen volk te Uitbergen. Voor onze vierde damesveld loop kunnen wij naast onze eigen meisjes die op veld- loopgebied met de besten kunnen wedijveren kunnen wij nog een grote naam aankon digen. Josée Van Santberghe meermaals Belgisch croskam pioene en viermaal deelneem ster aan de landencross waar ze het eens tot een vierde plaats bracht. Joske lag vo rige winter volledig stil we gens de verwachte geboorte van een kindje zodat onze tweeling Brigitte en Myriam De Palmenaer die toen eerste jaars seniores waren nog nooit tegen haar uitkwamen. Voor dien was Joske werkelijk on genaakbaar in de Belgische crossen maar onze tweeling zusjes kennende weten wij dat ze zich dapper zullen weren en dat het zelfs een Van Santberghe in grote konditie zal moeten zijn wil ze hen de zege afsnoepen. Wij verwach ten verder een massa deelne mers zodat er ook in de an dere reeksen sportieve strijd zal te zien zijn. De inrichters waarborgen een flink gevulde prijzentafel. De wedstrijden krijgen hun verloop in de ho vingen van het kasteel. Het secretariaat en de kleedka mers zijn in zaal Robberecht Veerstraat gevestigd. Schollaert (7) bouwt een aanval tegen Monceau op, gesteund door zijn ploegmaats van B.B.C. De Maere, Maes (4) en Davis (9). (E.L.) EERSTE KLASSE. D.M. AALST MONCEAU 99-83 De belangrijkste wedstrijd van de veertiende speeldag was ongetwijfeld De Maere Aalst - Monceau. Een nederlaag bracht immers een plaats in de eerste acht in het gedrang. Aalst heeft tenslotte de wedstrijd verdiend gewonnen omdat het in de tweede speelhelft zijn aanvallen beter afwerkte. AalsS liet toen immers een 24 op 38 shotprestatie noteren, terwijl de bezoekers slechts aan een 17 op 40 kwamen. Als De Maere uiteindelijk deze spannende konfrontatie won dan is dit vooral te danken aan de knappe prestatie van Guy Schollaert. Op Scholaert had naar het einde van de wedstrijd toe, de bezoekende verdediging geen vat meer. Daarbij lokte hij fouten uit en zette de vrij- worpen feilloos od. Samen met deze snelle speler had ook Dil- lard een aandeel in de zege. Dillard maakte zijn verschij ning in de wedstrijd bij 77-72 stand. Hij bracht rust in de ploeg en ordende de aanval len. Het deerde Aalst dus niet dat het na amper zeventien minuten in de tweede helft Davis verloor wegens vijf per soonlijke fouten. De thuis ploeg had toen immers de ze ge reeds binnen schot met een 85-76 stand. Monceau ging toen te pas en te onpas naar de korf werpen en kende heel wat missers deel ook door het nerveus akteren. Ook Jack Gillespie heeft zijn steentje bijgedragen. Gillespie •aaide na de rust inderdaad slechts eenmaal in de afwer king. Jim Forbes werd dus DM AALSO B DUFFEL 88-80 De Maere Aalst heeft in deze wedstrijd twee punten van goudwaarde verworven. De zege kan moeilijk worden aangevochten. De thuisploeg paste met sukses een box and one toe op Rober Van Herzele en slaagde er in deze spelmaker praktisch volledig uit de wedstrijd te houden. Daarbij werd hij ook tot slechts twee schamele puntjes beperkt. Een andere oorzaak van de bezoekende nederlaag is de minder goede afwerking. Zo haalde De Parmentier m de eerste speelhelft 2 op 10 en Allen deed het al niet beter met een 2 op 11 shotprestatie over de ganse wedstrijdduur. Bus Fruit begon nochtans goed aan de wedstrijd en klom naar de lieding dank zij een 3 op 3 van Huysmans. Het duurde drie minuten al vorens Aalst zijn eerste fieldgoal lukte. Van 0-5 ging het naar 7-14. De Maere zette toen de achtervolging in en he werd na tien minuten 17-16 onedr impuls van een vooral in verdediging goed spelende Gillespie en van Davis. Men bereikte de rust met 35-26. Onmiddellijk zou Bus aan de Aalsterse voorsprong knagen tot 43-38. De repliek van de thuisploeg en dan inzonderheid van Davis en Wuyts was van aard om de bezoekers op een dertien punten achterstand te zetten 65-52. Eaton op wie de Aalsterse verdediging weinig of geen vat had trachtte Bus Fruit opniuew in het spoor van Aalst te zetten. De twintigpunten die de oud Okapi speler lukte konden echter niet baten. Bij een 84-72 stand verloor de thuis ploeg Gillespie, die door Dillard werd vervangen en bij Duffel moest ook Allen er uit wegens vijf persoonlijke fouten. Drie minuten voor tijd leidde Aalst met 84-70, en nog even sloegen de gasten terug 84-76 Davis had echter het laatste woord. Doelpunten Maes 26, Schollaert 24, Davis 1422, Wuyts 612, Gillespie 119, Dildard. Na de recente overwinning is het nu zo dat de kans groot is dat De Maere in de eerste acht eindigt. J.V.H. TWEEDE KLASSE FLEURUS OKAPI AALST 87-83 Zaterdagavond heeft Okapi Aalst zijn tweede nederlaag van het seizoen moeten inschrijven. Deze werd in de slotminuut voltrokken door Fleurus dat aldus zijn kansen op een plaats in de eerste vier gaaf hield. De spanning in de tweede klasse is door dit Aalsterse negatieve resultaat uiteraard toege spitst. Fleurus da beter af. Doelpunten Katherman Bacon 20, Van Keer 3, den Broeck 6, Van de I 11. Schorreel 6, Elias 4. J/V De drieenvijftig punten die Katherman en Bacon bij me kaar wierpen volstonden dus niet om een soepel draaiend Fleurus bij wie René Aerts en Gaines een knappe verrichting weggaven de das om te doen. Fleurus lag natuurlijk ge brand op deze zege om de nederlaag die het te Aalst in heenronde had opgelopen te kunnen uitwissen. De thuis ploeg klampte dan ook van met af aan met volle inzet, en dit leidde naar een 12-2 stand. De Aalsterse aanvals- akties werden in de aanvangs- minuten zeer goed opgevan gen en vandaar dat het ette lijke minuten duurde alvorens Okapi de gepaste tegenzet vond. Het werd dan door toe doen inzonderheid van Ka therman die topscorer werd en die op de medewerking van Bacon kon rekenen 45-40, en zoals Okapi toen speelde kon er nog van alles gebeu ren. Na de rust mikten de Aalster se spelers best en ging het aar 45-45. Toen namenb eide ploegen om de beurt klein voordeel en de laaste minuut ging in met een 79-79 stand. In de slotseconden werkte niet opgesteld omdat deze naar men ons vertelde nog te weinig afweet van de Belgi sche kompetitie en zijn op stelling zeker risiko's zou meegebracht hebben. Gillespie liet een zeven op acht note ren. Een der meest oggemerk- te figuren uit deze wedstrijd was ook de Monceau Ameri kaan Wells. Het was aan hem te danken dat de bezoekers zo lang in de wedstrijd bleven en ook dat ze van bij de aanvang van de wedstrijd pp voor sprong kwamen. Monceau was in die eerste periode ook meester in rebound en van- Haar dat Aalst ook mede door missers van Wuyts geruime tijd in het krijt stond. Van 3-14 ging het naar 24-22 om de rust met een 41-43 stand -? bereiken. Doelpunten Maes 6-4, D. D'Herdt 0-4, Schollaert 8-18, Davis 13-14, Wuyts 8-2, Gil lespie 6-14, Dillard 0-2. J.V.H. «CT en pwyuj MKWUKEHj irr.-.mrt ■dsiroai 72.AALST 3orluutstr. 27-29- AALST Basketbal kalender le AFDELING HEREN 17.30 Sunair Oostende De Maere Aalst 2e AFDELING HEREN 20.30 u (15.11) Okapi Aa Andenne 20.30 u (18.11) Luik Okapi Aalst !e -AFDELING DAMES 17.15 u. Cocri Aalst M B*vai JERZ JROW 43 ewel zes i de ki zowi toesc r (5 n het ik n: ind 10 reed Van nt leii rdienc: fers. ierzele mei ig om n opli volg 1 na ti 14e relbeke .AFDELING DAMES 11 u. De Maere Aalst Gembloux 4e AFDELING HEREN 15.30 u. Tissac - Osiris D AMES PROVINCIAAL 15 u. Kangoeroes Hamn St. Niklase 10.30 u. Robac Grembe gen DBC Gent 11 u. Lokeren Gent: le PROV. HEREN 11 u. The Tower Aalst Wasocub Waasmunster 11 u. Euroman Mere Cabrita Zele 11 u. Panters Baasrode Silaba Zelzate 2e PROV. A HEREN 11 u. Kangoeroes Hami Hoger Op Gent 20.30 u (15.11) Hemi Dendermonde Lokei 15.30 u. Reinaert Grei bergen 3e PROV. A HEREN 11 u. Buggenhout Sp< tief Temse 15.30 u. Blauwwit Zele Sportief Temse 11 u. Moerzeke Old F« lows Hamme 11 u. Dendermonde bac 19.30 u. (15.11) Eremb< gem Haaltert uten i m op irowa i en 1 n 4 c re tot oorde Mol Een aanval van Schollaert (B.B.C. De Maere tegen Monceau. (E.L.) OSIRIS STROMBEEK 74-66 Door deze zege zit Osiris Denderleeuw in een zeer gunstige stelling. He: deelt nu de derde plaats in de klassering met Gentbrugge, Hermes en Union. Zeggen we al direkt dat de zege van Osiris verdiend te noemen was. Tsiris werkte niet alleen beter af, maar ook de afweer was meer doelma:ig dan deze van Strombeek. In de eerste speelhelft althans. Vandaar dat Denderleeuw bij de rust leidde met 42-29. Deze kloof kwam er dank zij vooral Van weymeulen, en Heyvaert terwijl ook Verheyen en Van der Spiegel nogal eens raak hadden gemikt. In de tweede periode zou de thuisploeg dan op een bepaald moment tot negentienpun'.en voorsprong nemen onder impuls van Van Keymeulen en Bieseman Daarna liet ze echter het heft uit handen glijden. Er werd minder sterk verdedigd en Strombeek zou dan langs Smet en Laporte de nederlaag meer aanschouwelijk kunnen maken. Bij Osiris noteerde men het wederoptreden van R. Troch na een afwezigheid van vier maand. De doelpunten Bieseman 68, Van der Spiegel 74, Verheyen 86, Van Keymeulen 1110, Heyvaert 100, Troch 0—4. J.V.H. OLD FELLOWS HAMME MELSELE 70- Pilliai lende. De Hammenaars hebben tej één der toppers uit de reè flink weerstand geboden en één helft hadden ze nog all de meeste pun'.en gesco< Vanaf de 14de minuut nam( Fellows de bovenhand en ipREYC de Velde, De Pillecijn en I tijn zorgden er voor dat i de rust 37-34 coach VerbusT," een goede uitgangspositie om Melsele in de tweede sp periode met kans op succes bekampen. Maar onmiddel na de rust liep Norbert Pillecijn zijn 4e fout op l coach Verbus.el plaatste h« veiligheidshalve op de ban im d€ De laatste tien minuten moe ijken de thuisploeg het dan ook I sisch afleggen, maar Heyvae aar g P. Van Pottelbergh, De Cuyp m ee en De Backer hielden in dediging goed stand zodierdel' Melsele tot de laatste mine ian ii moest doorduwen om de ov<|iase winning te bevestigen. Technische uitslag Van i Velde 20, De Pillecijn 19, Hoiaderl tijn 18,. Van Pottelberghe P. De Cuyper 2, De Backer 2. QENO CABRITA ZELE PANTERS BAASRODE 97-91. Zonder van het aandeel van de andere spelers in beide kam pen iets te willen afdoen, droeg het regionale derby Zele Baasrode toch de stempel van .Antwerpen Boven". Beide klubs beschikken over een speler die de weegschaal in hun voordeel kunnen doen overhellen. Aan Cabrita zijde was dit Peters Hollants en voor Panters noemt hij Miel Van Den Broeck, ze scoorden elk 39 punten. Dat uiteindelijk de punten te Zele bleven vond zijn reden in het feit dat Peter Hollants beter omringd was dan zijn Baasroodse opponent. Maar de Panters mogen zeker verzachtende omstandigheden inroe pen. De afwezigheid van het gekwetste tweetal Van den Broeck - Borremans, drukte op de de prestatie van de jongens van coach Tas. let sl erug 'l uideli eizoei egens de trijde ïatcht erlore ahva anop rider erzet In de aanvangsminuten van de wedstrijd namen de bezoe- APPELS K.C. BERCHEM 9-4. In de gezellige kantien van de Appelse Korfballers in de Rijkelstraat heerste er zondag een feeststemming na de zege tegen Berchem. Nu mag men ernstig gaan denken aan de litel in de bevorderingsreeks. Want de 9-4 zege tegen Berchem houd in dat men nu drie punten los staat in de klassering. Voorzitter 5tienne Roelandt had dan ook de glimlach toen men aan het zingen ging „Gee woorden maar daden, leve AKC." 5en klublied dat door spelers en supporters uit de grote korf bal-familie werd meegezongen. 5r heerst een uitstekende klub- geest tussen de korfballers en daarbij kunnen zij nu rekenen op een sterke fysiek dat hen moet toelaten het waar te maken dit jaar. STERK MATCHEINDE. Net als de vorige wedstrijden was Appels naar het einde toe op zijn best. Het is nu reeds meermaals opgevallen dat het wapen van de uithouding dat AKC. hanteerd een geducht wapen is. Een nochtans goed spelend Berchem ging er ook aan ten onder. Met doelpun ten van Erna Van Den Berghe en Karei De Waele werd een goede start genomen. Toch kwam de supramatie naar het einde toe tot uiting. Want ver der dan die twee korven kwam Appels niet, zodat aan de rust nog niets gezegd was, daar Berchem er zelfs was in ge slaagd de voorsprong te hal veren. Na de pauze kreeg men al dadelijk reden tot juichen met twee afstandsworpen van Albert Moens en Guido De Pelseneer die raak waren. An- nique Vermeir lukte kort daar op nog een inloper zodat na 53 min. spelen de bordjes 5-1 aan wezen. Nadat Berchem haar tweede doelpunt lukte, mocht de ref nog twee kor ven voor de thuisploeg opte kenen. Karei De Waele en Franky Vermeir zorgden hier voor. Het prima spel van To- nia Michiels resulteerde hem ook in een doelpunt. De laat ste korf was er een van trai ner De Waele die hiermede zijn ploeg aan een veelzeg gende 9-4 zege hielp. NA DE WEDSTRIJD. In de zegeroes vergat men niet na de wedstrijd de inzet van de spelers te loven. Naast de doelpuntenmakers rekende men ook Darmen De Rouck onder de uitblinkers. Hij kwam wel niet voor op de lijst van de prijsschutlers maar deze klubspeler bracht heel wat bailen aan, zodat zijn ver diensten niet onopgemerkt bleven. Bij de dames speelde ook Marijke Dierick zoals stseds weer behoorlijk. De reserven verloren hun wed strijd tegen Berchem met 3-5. Nochtans waren zijn hun te genstrevers waard maar er was weer eens pech mee ge moeid bij de afwerking. Franck De Wae'e die zijn heroptreden maakte na een lange periode van onbeschikbaarheid wegens kwetsuur, was beslist de beste man op de veld. Hij onder schreef deze prestatie met 2 doelpunten. De andere korf kwam van Johan Peersman. Deze nederlaag tastte wel niet het moreel aan van dit moe dig twaalftal. Trainer Van Den Broeck zal niet lang op een klinkende rsvanche laten wach ten. Bij de jeugdploegen de kadetten en scholieren die tegen Gen'.se uitpakten was er de overwinning van de jongsten met 1-2. In deze cate gorie is het Dirk Duym die voor de doelpunten zorgde en meteen een verdiende zege voor de kade'.ten. Vermelden we tevens dat de jeugdtrainer Franky Vermeir heet die te Appels om zijn prima werk needs werd geciteerd. De scholieren kregen een omge keerde uitslag op het bord en moesten met 1-2 verlies van het veld. Luc Eeckhoudt lukte voor Appels de enige korf. A. kers eerste voordeel langs een raakschietende kapitein Boey- kens (15-19 aan de 10e min.). Ook Dirk Moens scoorde op portune korven zodat er voor Baasrode een lichte voor sprong op het scorebord bleef prijken (21-25). Bij Cabrita moesten alle krachten gebun deld worden en de trefkracht van Holants en de rake hook- hots van een sterk spelende Benny Dhooghe kregen goede steun van kapitein Michiels -lie met insnijbewegingen zijn ploeg aan de 15e minuut op voorsprong bracht 31-29. Het was nodig dat Coene van op afstand raak trof want Col- pin en Van den Broeck ble- en bij de pinken. Aaan de rust 45-44 was dus nogalles mogelijk. Tn de tweede helft deed scho lier Filip Van Hassel een ge slaagd optreden aan Zeelse zijde want samen met Deproz zorgde hij voor een karre- vracht rebounds en zijn eerste wee worpen waren evenveel korven en aan de 7e minuut zorgde de thuisploeg met een 64-58 stand voor een eerste '•'onf.. Op uitzondering van topscorer Miel Van den Broeck elboy M5 IBCD 1 C' oed en gedeeltelijk Colpin kon ai roek bezoekende zijde niemand n( taele gewicht in de aanval legge leze zodat Cabrita met een aan e< leelh hoog percentage afwerken «n 25 duo Dhooghe - Hollants nai en i minuten de wedstrijd beslii lecht: send oriënteerde 83-71. D loeg. jeugdige Gilbert Van Hasj fa di kweet zich prachtig van zi huisp taak als playmaker. Aan i laar *e minuut ging Dirk Moei oor er uit met 5 fouten en op erdei minuten van het einde vei loor Panters ook nog Colpii met 5 fouten, zodat het nu het ware onthoofd werd in rebound. Maar te match wa nog bijlange niet gespeel want Miel Van den Broe< maakte er een solorecital va en hij scoorde de laatste kol ven voor zijn ploeg, zodat he m een spannend derby de ver ''escijfers kon beperken. ~^chnische uitslag Cabrita Zele Coene 6-" ""moghe 12-18, Van Hassel 0-8. Hollants 19-20, DeprezOl Michiels 8-0, Van Hassel G 0-4. Panters Baasrode Colpin 8* Van den Broeck M. 11-2" Moens D. 13-3, De Smet J. 0- Roeykens 12-4, De Beule 0- Stevens 0-0. Reserven CABRITA - PANTERS 69-5S Rust 26-37 •^«hrita Van Miegroet W. 5-2 Famay 9-4, Van Hassel G. 2-lj Philips 2-1, Van de Velde 6-l« Goeman 2-0, Van Lyssebetten 0-0. Heirwegh 0-8. Panters Hermans E. 0-0, D* Smet H. 6-2, Herssens 4-2. D? "met J. 10-4, De Beule 'J-2> "Tnrcsens 0-0, Verhulst J. 3-5. Stevens 11-6, De Cock 3-0. BENO.

De Voorpost | 1975 | | pagina 20