GOALGETTERS GEVRAAGD Bloemen voor Pierre Coninckx MAGERMAN BUITEN HATTRICK VAN RENE VLAMINCK VERDIEND Weinig doelgevaar 5 Driemaal langs Guido Van Hese STEEDS TEGENSLAG VOOR SOS SCHELLEBELLE Ét konden rekene evet 3 resu ;EW. we aan 'erjoc Kunne it. De vee pu JEW. kunnen lerlai Ifl'i' puv Brusselmans (Hamme) kopt naar het Aalster se doel i de bal vliegt naast. V.W. Hamme-S.K. Aalst 0-1 V.W. Hamme, snel gestart en uitpakkend met vlotte combi naties, is er niet in geslaagd het leder voorbij de bezoeken de doelman Preveniers te trappen. Bij de Wuitens, één der tech nisch beste ploegen uit Eerste Provinciale, blijft de afwer king het zorgenkind. Het be gon nochtans voor de Ham- menaars hoopvol toen van meet af gevaarlijke aanvallen werden opgebouwd. Reeds op de 4e minuut waagde Boone zijn kans, doch Preveniers stond op de goede plaats. Kort hierop miste Lettens een mooie kans, nadat hij eerst twee bezoekers had omzeild door onbegrijpelijk naast te schieten, op een 10-tal meter van het doel. Pogingen van Segers, Van Buyten en Brusselmans wer den op en sublieme manier on schadelijk gemaakt door een klaarkijkende doelman. De rust trad in met een 0-0 score. Na de kampwisseling verving Aalst, Dirk Wellekens - wegens kwetsuur - door Meersman. Hamme veroverde terug een groot overwicht en drukte voortdurend op het doel van Aalst. Gebrek aan besluitvaardigheid en het ont breken van een tikje geluk, waren er de oorzaak van dat Hamme niet op winst kwam. Brusselmans, Segers en Raemdock verkeken heel wat kansen. Met de 85e min. kwam uit een der schaarse aanvallen der bezoèkers het enige doel punt van deze partij op het bord. Piquer, die langs rechts door ging schoof mooi voor het Hamse doel waarbij Walter Peelman met het hoofd in hoekschop wou ontzetten, doch in eigen doel kopte. Een enor me ontgoocheling voor de Hammenaars, na een wed strijd waarbij Aalst klaar blijkelijk niets in de pap te brokken had. Besluiteloosheid kost V.W. Hamme al veel punten. Met het verlies van deze vierpuntenwedstrijd ko men de jongens van trainer Rudi Schelfhaut in degrada- tiegevaar. 2e PROVINCIALE Prevenier (SK Aalst) redt in zweefvlucht (Hamme - SK Aalst 0-1) (J Buggenhout- Brakel 2-2 Voor de aftrap van deze wedstrijd werden door bestuursleden van Sparta Buggenhout bloemen overhandigd aan Piere Co ninckx om zijn 250ste wedstrijd in het eerste elftal van Sparta. Coninckx vierde tevens die dag zijn verjaardag. De wedstrijd zelf had bitter weinig om het lijf. Twee zwakke ploegen en metéén bitter weinig spektakel voor de toeschouwers. In de eerste helft krasselde Sparta ongelooflijk. Daarbij akteerden hun verdedigers zo zwak en zo onzeker dat doelman Christiaens om de haverklap alle kleuren van de regenboog zag. Brakel - Baasrode 3-0 FC Baasrode dat met de bes te bedoelingen naar Brakel was getogen, heeft de ver hoopte revanche niet gekre gen. De leidersploeg uit Bra kel mocht in de eerste helft een strafschop trappen, toen Verheyen viel en pardoes op het leder terecht kwam. De Scheldezonen lieten zich door deze tegenslag niet beinvloe- den en bleven flink meespe len. Na de kampwisseling bleek de thuisploeg toch meer rou tine te hebben. In een kwar tier vielen er twee nieuwe doelpunten, een logisch ge volg van het risico dat Baas rode nam. Vooraleer Baasrode definitief op afstand werd geschopt, kreeg Eddy Van Keer nochtans «de» kans aan de voet. Alleen voor de lo kale doelman schoot hij evenwel prompt tegen de laatste man aan. In de te genaanval was het dan voor de tweede maal gebeurd. Een kwartier voor tijd was het dan verloren voor de Baas- rodenaars. In de eerste time bleef de Baasroodse defensie de toe stand nochtans vrij gemak kelijk meester. Ook het mid denveld liet zich flink gelden, maar de aanval had het zeer moeilijk om zich een reële kans te scheppen. Trainer Cooreman zei na afloop «Bra kel mag zeker gewettigde titelambities koesteren. Het beschikt over een gerouti neerd en homogeen team, meer ervaren trouwens dan Baasrode. We geven de moed echter niet op en zondag her beginnen we in de derby te gen Robur». Over de leiding van deze be langrijke wedstrijd bleek men in Baasrode niet zo gelukkig. Vooral de uitsluiting van Ma- german, een 8-tal minuten voor het einde werd hem kwalijk genomen. De Baas- rodenaar replikeerde te luid ruchtig op een beslissing van de ref en vloog er meteen uit. Uiteindelijk werd het een erg negatieve balans voor Baasrode. V.C. Bazel-Robur 0-3 Derde opeenvolgende over winning van de Moerzeekse tweede provincialer en met een ook en forse verbetering in de rangschikking. Na acht weken, waarbij slechts drie punten werden vergaard, is men nu schijnbaar op de <roeie weg. De aanpassing in tweede provinciale is achter de rug en er heerst opnieuw een enorme geestdrift in de oloeg. Dit kwam zondag te Bazel duidelijk tot uiting. Robur, dat dc laatste weken heel wat meer aandacht is gaan besteden aan zijn ver dediging, met succes trouwens bracht op het veld van Bazel geregeld gevaar op. Met drie doelpunten werd René Vla- minck in Moerzeke de be sproken voetballer. Voor de rust al had de man uit Kas tel voor een knap doelpunt weten te zorgen, en vrijwel onmiddellijk na de kampwis seling kon diezelfde Vlaminck de stan verder opdrijven. Wanneer Vlaminck een kwar tier voor inrukken voor een derde treffer kon zorgen, waren meteen alle plaatselij ke illusies opgedroogd. Robur is dus de laatste weken dui delijk in opmars. Zondag heeft het echter andere kat ten te geselen. Een verplaat sing naar titelkandidaat Baas rode en meteen ook een derby Ondanks de ploeg van speler- trainer Cooreman zich flink weet te onderscheiden, geeft men zich in de Moerzeekse voetbalkringen beslist niet bij voorbaat verloren. Men acht zich in staat aan de andere oever van de Schelde een puntje mee te pikken. Zoals Robur de laatste drie weken voetbalt is dit geen onmoge lijke opdracht. E.D.M. kruisje over maken. Julien De Weirt blijft als gevolg van gescheurde gewrichtsbanden minstens 10 weken naast de lijn, en voor Hoste en Van Den Troost staan er zeker nog een drietal weken onac- tiviteit op het programma. Wel spijtig voor het toch wel sympathieke Sparta Buggen hout. Terjoden-St.-Lievens-Houtem 2-1 Terjoden heeft op de récente speeldag eindelijk opnieuw met de zege aangeknoopt. Zeggen we al onmiddellijk dat deze overwinning bezwaarlijk kan aangevochten worden. Terjoden was de beste ploeg die ook de meest gevaarlijke aanvallen lanceerde. Trainer Fons Lockefer liep trouwens hoog op met de opgebrachte verrichting. Het liep nu werkelijk als ge smeerd zegde de Resocub speler-trainer ons. We kwamen telkens zeer goed uit de ver dediging met vloeiende ma neuvers. En we maakten nu ook doelpunten. Van meet af aan drongen we onze tegen stander op zijn speelhelft te rug en streefden eens te meer naar een vroeg doelpunt. Dit kwam er al in de 15e minuut toen Van de Velde de bal in de loop van V.D. Eeokhout plaatste en deze direkt en met sukses aanlegde. Amper tien minuten later werd het Brakel geraakte voor de rust tot 0-2 op voorsprong, en dat was geenszins overdreven. Albert Van Damme Albert Van Damme won toch weer zijn cross. Dat was te Lanaken waar de konkurrentie niet zo fel was. «Ouwe» Rolf Wolfshol was daar derde. Van Dam me eindigde derde te Bra kel. Maar daar zaten de cracks. (vh) Robert Van Oostende Robert Van Oostende, eens een autentieke belofte, is nu een echte amateur. Hij neemt nu ook deel aan veldritten 14e (B) te Hamme en 17e (A) te Zei- zate, waren zijn jongste re sultaten. Daniël Van Dam me geeft het nog niet op hij zegde het met een 16e prijs te Zelzate. (vh) Hadden die geel-zwarten over snelle spitsen beschikt, dan had Christiaens zich alvast een tweetal keer meer mo gen omdraaien. Een enige kans kreeg Sparta in die le helft wanneer René De Wilde op doel knalde maar ongeluk kiglijk de verkeerde hoek koos. Na de rust toonden de lokalen enigszins meer inzet. Eric Wouters kogelde aan de 49e minuut van ver op het bezoekende doel en met die bal had doelman Franceus wel heel wat last. Enkele mi nuten later verwerkte Roos in eigen doel, en van dan af kwamen de Spartanen voor goed los. Eric Van De Wiele en René De Wilde kregen nog de kans van hun leven, maar hoe onbegrijpelijk ook, ze knalden naast de paal. Bij Buggenhout kwam de jonge Jean-Pierre Heyvaert in de plaats van Danny Christiaens. Het dient gezegd dat bij de enkele tussenkomsten hij zijn werk naar behoren vervulde. Buggenhout bleef voortdurend drukken en aan de 75e mi nuut kon kapitein en «trainer ad interim» Gaston Cauwen- berghs met een flodderdoel- punt gelijkstellen. Na afloop bleek trainer Albert Michiels tevreden met het resultaat, alhoewel er volgens hem wel meer had ingezeten. Sparta heeft echter te kam pen met een lijst van ge kwetste spelers. Albert Mi chiels zelf mag er voor de rest van het seizoen een Jeugdvoetbaluitslagen van zaterdag 15 en zondag 16 november 1975 ZONDAG PROV. JUN. Beveren - Zele 0-3 E. Aalst - Aalter 1-1 Lde - SNS 0-2 KAVD - Racing Gent 2-1 PROV. SCHOL. Beveren - Zele 1-1 E. Aalst - Aalter 3-0 Lede - SNS 2-1 KAVD - Racing Gent 1-1 GEW. JUN. F Nieuwerk. - Terjoden 2-1 Windeke - Erembodeg. 11-0 GEW. JUN. G Baasrode - Overemere 5-0 R. Wetteren - E. Aalst 0-2 Wieze - SK Aalst 2-2 Wichelen - Lebbeke (uitg.) W. Moorsel-SK Gremb. 3-2 GEW. SCHOL. C Overmere - Ol. Gent 1-4 GEW. SCHOL. I Welle - TK Meldert 2-0 Edixvelde - Heldergem 1-2 E. Meldert - Eremb. uitg. SK Aalst - Nieuwerk. 7-1 GEW. SCHOL. K R. Wetteren - Wichelen 2-1 Massemen - Berlare 5-0 Schellebelle - Hedersem 3-3 St. Wetetren-Serskamp 2-1 W. Moorsel - Wieze 1-3 GEW. SCHOL. L Baasrode - KAVD 2-2 Opstal - E. St-Gillis 1-3 Lebbeke - Robur 2-1 Schoonaarde - Heikant 1-1 Hamme - Sp. Appels 0-0 Oudegem-Sp. Buggenh. 5-5 PROV. KNAPEN KAVD - R. Gent 1-1 E. Aalst - Beveren 0-6 SNS - Zele 1-2 GEW. KNAP. C Opstal - E. Aalst 0-10 Schellebele-Lebbeke A 0-19 Gijzegem - Massemen 2-1 Lebbeke B-Serskamp 14-0 Herzele - Baasrode 1-2 ZATERDAG KNAP. D FC Destelb - Overmere 1-2 KNAP. J St. Denderl.-Nieuwerk. 3-0 Edixvelde - Denderh. 2-3 KNAP K S.K. Aalst-TK Meldert 7-0 Doggen - Wieze 0-11 Oudegem - Lede 1-3 W. Moorsel-Herdersem 5-1 E. Meldert - Eremb. 11-0 PROV. MIN. KAVD - Racing Gent 0-3 E. Aalst - Beveren 0-2 SNS - Zele 0-2 MIN. H Meerbeke - Edixvelde 16-1 Haaltert - SK Aalst 10-0 MIN. H. Zele - Lede 2-3 Hofstade - Oudegem 0-5 Wieze - Lebbeke B 6-0 Lebbeke A - KAVD 8-0 E. St.-Gillis-S Buggenh. 2-0 Winnik-W. Moorsel 1-0 nc^r echter 1-1 wanneer De Roeck er toch in slaagde onze noch tans goed uitgebalanceerde verdediging te omspelen. We waren wel enkele minuten on der do indruk van deze treffer doch konden opnieuw voor sprong nemen. In de 30e mi nuut rondde Van de Velde een eens te meer vo'dragen aanval met sukses af. Van dan af re zen er werkelijk geen proble men meer. Van de Velde liet zelfs nog een stra'schop liggen in de 45e min. Ik had Suy met een speciale bedacht in het middenveld en deze heeft de ze taak onberispelijk uitge voerd besloot de Terjoden trai ner. Na deze zege die zijn mo reel effekt toch niet zal mis sen staat Terjoden evenwel voor een moeilijke opdracht Het moet leider F.C Brakel, die door de meesten als on genaakbaar wordt beschouwd in eigen vesting bekampen. Men hoopt op een eervol re sultaat. J.V.H. In zijn recente uitwedstrijd had Moorsel met pech af ti kenen. Steenhout was slechts gedurende een kwarier i wedstrijd. Toen hij doorstootte werd hij door een Winnik dediger op de hiel getrapt en liep een scheuring aan d« wrichtsbanden aan de voet op. „Met Steenhout" zegde trainer-speler Blanckaert „verloor ik de aanvaller die noc had kunnen forceren". Want over Goessens kon ik ook al niet beschikken ver mits deze gisschorst is. Ik moest dus noodgedwongen de eerstejaars junior Verleysen in het veld brengen, maar deze miste kennelijk ervaring om de Eendracht verdediging voor problemen te stellen^ We speelden nochtans een goede wedstrijd maar ontbeerden iemand die een doelpunt kon scoren. Tot in het middenveld liep alles uitstekend. Onze verdediging en inzonderheid doelman Van Boven gaf een goede wedstrijd weg. Ook Ruysseveld was bij de pinken. Hij had de niet gemakkelijke opdracht de gevaarlijke punt- spefer Kestens uit de strijd te houden en heeft naar behoren vervuld. SI eenmaal kon Kestens R bereiken maar roeteen wa ook -doelpunt en onze laag een voldongen fei dant kon vrijwel onbec een kopbal plaatsen waar Van Boven werkelijk niets mocht. We hebben vooi het laatste kwartier ge iets te forceren maar aanval was nu een-ma onmondig. Tot daar traine Blanckaert die nu wel problemen zit aangaand samenstelling van de kracht aanval. J.V.h vedstrij de s en dt eruit ende nede chtste inks d' rerders jelijksp ENSPE e eers te do< 'Jnspelr twee skend. Het blijft maar duren bij Schellebelle. Zondag moest het de verplaatsing maken naar Bambrugge zonder drie gekwetsten. De afwezigheid '-an Van Den Abeele en van Huylebroeck die wegens een heelkundig ingrijpen aan de knie nog steeds niet beschik baar is, en tot slot Roland Van Gaver die de week voor dien eveneens gewond werd. Tijdens de eerste helft was het een gelijkopgaand spel met afwisselende kansen aan beide zijden. Geen enkele aan val kon echter met sukses worden bekroond. Tijder j eerste helft kon Renn< de overwinning voor ploeg afdwingen. Eendracht Serskamp wo het terrein van Deftin; Beide ploegen waren aa kaar gewaagd doch doel sen kwamen er maar z< In het middenveld kregi af en toe enkele mooie fazen. Een paar minuten voor einde was het Serskam; de winninggoal scoorde een hoekschop rechtstree het doel draaide. Vi ijn ui 8*p :c aakt e iet tw die de 'bé oei pui er va ogenb inval l niet i Exc. St.-Niklaas-Grembergen Een gouden punt voor de Grembergse derde provinciaU het vast niet te onderschatten Excelsior. Metéén is wit halfweg de rangschikking te vinden en kan net z complexen rustig verder voetballen. Men had te St-N evenwel op geen winstpunt gerekend en ook aan de rust v de men de strijd verloren op een ogenblik dat S.K. met in het krijt stond. "riedel Roels had aan het kwartier een jeugdzonde be gaan, en amper een paar mi- .uten later rolde voor een 2de iaal de bal tegen de Grem- jergse netien. Een geherwaar- eerde Guido Van Hese zorg de evenwel voor de verrassing van de dag. Na de rust slaag de hij erin te milderen, maar kort daarop zorgde de thuis ploeg voor een derde treffer. Op dat ogenblik zonk de moed bij de Grembergse aanhang wel tot in de schoenen. Guido Van Hese zou evenwel nog van hem laten spreken. Vijf minuten voor het einde bracht hij de stand tot 3-2 en 160 seconden voor inrukken bracht hij met een derde tref fer gelijke cijfers op het sco rebord. Niet alleen voor zijn doelpunten verdiend Guido Van Hese een speciale vermelding maar vooral voor zijn voor beeldige inzet. Aan het einde van het vorige seizoen werd Van Hese betrokken bij een auto-ongeval in Dendermonde. Verschillende breuken aan de arm beleiten deze 24 jarige voetballer tijdig de trainingen te hervatten. Wanneer hij zich bij het begin van het seizoen bij S.K. opnieuw aanbood, bleek het vertrouwen lange tijd zoek, en belandde Van Hese noodgedwongen bij de invallers. Sedert een drietal weken heeft hij zijn plaats terug gewonnen zuller lydt n in het jeugdige elftal Grembergen. Guido Van eigenlijk afkomstig van Hamme beeft zijn vertrouwen bij de meer dan ooit terug Dit is ook het geval clubleiding zei ons na een gelukkige Burghgraeve. „Ik ben met die prestatie van Van Hese" aldus de Burghgraeve. „Hij genoeg tegenslag de voorbije maanden danks verschillende meningen heb ik trouwen blijven stellen voetballer. We zijn tevreden met het want nu we reeds esn waslijst gekwetsten rangen telden, zondag ook niet Dirk Deferrere die taire dienst doet, en de wacht moest optrekkefc^ov Tony Van Mele die studiebezigheden onbeschikbaar bleef, telden we niet minder negen juniors in onze fcende tienkoppige kern. Vanz-clfAa kend dat we tévreden vfele - met het behaalde Nu zondag spelen we tegen Wachtebeke. deze maal de twee thuishouden dan rustig de toekomst zien" aldus clubdirigent graeve. zij i de al s i i C (10 w Derde Prov. D SK Grembergen doet het met een jonge ploeg uitstekend

De Voorpost | 1975 | | pagina 16