It iiL ii ill OUDEGEM EN HOFSTADE ZONDER PROBLEMEN Scholieren en Bernadette Buyse triomferen LUCIEN ROTTIERS VIERDE TE DENDERMONDE Dames bevestigen "Ik kom terug via cydo-cross KAMPIOEN ENHULDE al 4ePB0VIVCIALE ATLETIEK A C. Zele A.C. Lebbeke A.C. Grembergen Veteranen laten zich opmerken Winter- trainingen in de Sporta-school te Dendermonde Aimé Van Avermaet: Atletiekkern Overmere A.C. Berlare OVERWINNINGEN VOOR RIA B0NNARENS EN GUY VALCK A.C. Uitbergen BRIGITTE EN GERDA DE PALMENAER VOOR EIGEN VOLK 18 In de vierde provinciale reeks F hadden de koplopers vorige zondag een uitwedstrijd af te werken. Hofstade en Hille- gem wonnen vrijwel pro bleemloos en met afgetekende cijfers bij respectievelijk Wel le en Erwetegem, maar Burst liet te Massemen een steekje vallen. Het moet trouwens worden onderstreept dat Olympic voor de meest las tige opgave stond. Burst diende nochtans om die ne derlaag met de kleinste ver houding uitgedrukt zeker niet te blozen. Het produceerde het beste voetbal, dat werd door de tegenstander zelfs grif toegegeven, maar het kon dit niet konkreet op het bord brengen. Er vielen nochtans meerdere doelkansen voor Burst in de voeten maar er ontbrak iemand om de laat ste stoot te geven. Op de koop toe werd een doelpunt van Cautaerts afgekeurd. De Olympic trainer De Landts- heer, die het hart in was van deze onverdiende nederlaag kon niet eens gissen waarom de scheidsrechter dit doelpunt niet had toegekend. Daarbij vertelde de trainer ons, kon de ref gemakkelijk een straf schop voor ons gefloten heb ben, toen diezelfde Cautaerts op een alles behalve regle mentaire wijze werd gestopt in de strafschopzone, besloot de Burst trainer. Het doelpunt dat over winst en verlies besliste viel in de 55e min. langs Van der Steen Met oneven doelpunt ver schil verloor Bavegem te Herzele. De thuisploeg diei meest gevaarlijk was in de aanval kwam net voor de rust aan de leiding met een doelpunt van Van Aerde. In de 57e min. werd het 2-0 langs Van der Zwalmen. brengen in de 72e min. Maar voor de rest beheerste de thuisploeg de situatie. Eron- degem kreeg in de wedstrijd met Strijpen ontegenspreke lijk de beste scorekansen, doch verkwanselde deze. Zo kwam Lievens tweemaal oog in oog met de bezoekende doelman maar het werd niets In de derde provinciale reeks G zijn de kopvliegers best aan hun trekken gekomen. Oudegem gaf Wichelen geen schijn van kans, terwijl Her- dersem Boonwijk van het eigen veld vaagde. Herder- sem won trouwens met veel zeggende forfait cijfers. Het liep bij de rust reeds op een veilige 0-2 voorsprong. Het was eens te meer Paul De Ridder die de lont aanstak en de beide doelpunten voor zijn rekening nam. Herder- sem dat doelman De Costcr door reservedoelman Janssens verving werd nooit in het ge drang gebracht want Boon- wijk slaagde er nooit in een prangend moment te bren gen. Het overwicht van Her- dersem werd daarna nog met drie doelpunten uitgedrukt. Er was een own doelpunt ter wijl De Smet en Ruyssinck om de beurt een doelpunt lukten. Eerstgenoemde was pas in het veld gekomen in plaats van De Schrijver. Oudegem - Wichelen stond zoals men uit de eindcijfers kan afleiden volledig in het teken van het overwicht van de leider. Van Oudegemzijde beweerde men zelfs dat de rekening voor de tegenstan der nog goedkoop was uitge vallen. Bij de rust keek Wichelen al tegen een 3-0 achterstand aan en in de 2e speelhelft was Oudegem nog iets beter bij schot. Geerinck (2), Steeman (2), Schoofs en Janssens (2) wa ren de scherpschutters. S. Moorsel heeft met het kleinste verschil van E. Grem- bergen gewonnen waardoor de gasten uiteraard veld ver liezen. Gijzegem dat de jong ste weken beter ronddraaide klopte nu T.K. Meldert. J.V.H. Bernadette Buysse ondervond in de kadettenreeks (1961) weinig tegenstand en kon een nieuwe overwinning be halen in de damescross te Uitbergen. Marleen Christi- aens was op weg om het dichtst bij haar klubgenote aan te leunen maar ze werd gehinderd in de eindspurt zo dat ze uiteindelijk 4e werd. Het sterke scholierentrio Christel Van Lyssebettens Lieve Van CauterenGinette Van den Bossche zorgde voor een mooie kollektieve uitslag en met respektievelijk de 2e, de 6e en de 14e plaats won nen ze het klubklassement voor AC Zele. Lieve Van Cauteren kende in deze reeks tegenslag want ze liep prak tisch een volledige koers op één spike. Bij de miniemen 1963 was Martine Permentier tot op de eindstreep in duel voor de overwinning gewik keld. Uiteindelijk moest ze met enkele cm. de duimen leg gen. Andere AC Zele resultaten juniores Annie Buys 8e, Mar leen Buysse 9e, Karine Van Hecke 12e, Marina De Schrij ver 20e, Monique Van Acker 25e. Miniemen 64: Bea Van de Cauter 6e, Lieve Biese- mans 19e. Pupillen 65: Greet Van Lyssebettens 5e, Greta Roels 15e. BENO Lucien Rottiers van AC Lebbeke is nu ook te Dendermonde in strijd geweest voor een podiumplaats, zijn uitstekende resul taten bij het begin van het seizoen, kwam hij hierdoor maar alleen onderstrepen. In de eindspurt was hij vierde voor de Aalsterse atleet P. Callebaut. Met deze ereplaats komt hij de aandacht opeisen en het zou ons niet verwonderen dat we binnenkort moeten bevestigen dat Rottiers een van zijn beste seizoenen kent. André Philips (27), Willy Buyst (29), Pierre Ver- meir (34), Jozef Mannert (41) en Van Geert (50) vielen nog op in deze wedstrijd. Bij de veteranen moeten we de afwezigheid vermelden van Ward Goossens die voor het ogenblik in Frankrijk verblijft waar hij deelneemt aan een wedstrijd van de Spoorwegen. Samen met hem verblijft ook Joos de uitstekende senior van Lebbeke in de Franse wijnstad Bordeaux. De eerste klubatleet voor Lebbeke was dan Wijrrs die als zevende eindigde voor zijn ploegmakkers, Van de Voorde, Van Der Linden en Berghman. Van Damme en De Coster liepen respectievelijk vijfde en zesde bij de juniores een ereplaats die zij ook vo rige week te Zele veroverden. De Schepoer, Van Buggenhout en Wijns werden 18, 20 en 24. Herman Boodts liep een beste wedstrijd bij de scholieren al waar hij als tweede op het podium mocht kruipen. Samen met Van Den Abbeele en Chris Van Thienen behoort hij in deze reeks bij de toonaange- vers. Alhoewel Chris als 13e wel iets buiten zijn waarde staat geklasseerd is de vijfde plaats van Theo zeker niet te verwaarlozen. Van Geert op de 14e en De Boeck als 31e kwamen zich ook op het voor plan heisen. Bij de kadetten ging de zege naar Franky De Feyter die hiermede beslist nog niet aan zijn laatste palm toe is. In de miniemen reeks kregen we drie jongeren in de eerste tien en dat waren Freddy De Feyter (3), Chris Stassijns (4) en R. Piessens als verdienstelijk vijfde. In de tweede reeks waren dat Peter De Feyter, W. Van Der Meers- De Grembergse dames zorgden nu ook te Uitbergen voor knap pe uitslagen. Bij de scholieren was het Carine Van De Moortel die als vierde eindigde nadat zij in de vorige wedstrijden zich eveneens -in de kop liet opmerken is men te Grembergen opge togen met de gang van zaken. Een zekere regelmaat is Van De Moortel ons de jongste tijd wel komen demonstreren. Anne- Marie Cornelis is er ook weer op vooruit gegaan en mag als 32ste worden vermeld. Anita Van Hende werd 41ste. Carine De Vriendt startte bij de kadetten en wist een 14e plaats te be machtigen en Jenny D'Hooms deed beter en liep zich als tweede bij de miniemen. Na enkele moeilijke wedstrijden voor de eerste jaars atletes schijnen zij zich beter aan te passen zodat ook de uitslagen er op vooruitgaan. Bij de veteranen lieten Cassiman en Waegeman zich opmerken, vooral eerstgenoemde schoof enkele plaatsen op in de klasse ring (23e) en Waegeman mocht als 27e naar de prijzentafel. Brusselmans moest na een degelijke wedstrijd te hebben gelopen met een 46ste plaats vrede nemen, een uitslag die Leo zelf als iets te klein betitelde. Eddy Ivens ging als 72ste over de streep. Bij de juniores hebben we tevens nog D. Van Hende, hij kreeg de 35ste prijs toegewezen. sche en P. Van Stappen die als 7, 8 en 9 op de uitslag kwa men. W. Mertens behaalde in de reeks pupillen een 4e prijs. DE MAEZENEER EN DE ROP TE BRUGGE Te St.-Andries-Brugge werd 'n internationale wedstrijd gelo pen waar het kruim van de atleten aanwezig was. De Rop en De Maezeneer waren aan de start samen met Roelandts en Ornelis. De Lebbekenaren verdedigden zich flink in het internationaal gezelschap waar in De Maezeneer als 20e en De Rop op de 23e plaats be slag legden. GOEDE PRESTATIES BIJ DE DAMES De dames waren vrij talrijk op de veldloop te Uitbergen waar zij voor een degelijk verweer en als geheel voor een goede prestatie zorgden. Bij de sen. was het Monique Van Wemmei die in de kopgroep eindigde waar zij als zevende werd op getekend. G. Berghman werd 15e bij de juniores en R. Se- mal 24e. Een vrij groot aantal deelneemsters bij de scholie ren en hier was het M. De Ridder die als 18e de eerste blauw-witte atlete werd. Knap ook was D. De Saedeleer die er een 21ste plaats veroverde en M. Willems die als 23ste eindigde. Saerens (27). L. Ver haven (33) en L. Van Buggen hout 38e lieten zich niet onbe tuigd G Geeroms leverde wel de beste prestatie bij de ka detten (geb. 62). Na een span nend vertoon eindigde zij als tweede. R. Van Wemmei moch' als negende over de aan- komstlijn. In de reeks van 61 werd F. Jacobs twaalfde voor G. Willems 16e, A. Nieulandt 18e, M. Van Buggenhout 21e, L. Van Den Berghe werd d- baste bij de miniemen 63, waar zij als vierde eindigde wat een prima prestatie be tekende. Van Der Zwalmen 14, Van Den Broeck 15, Peyttier 16 en Belüaer 23 waren de an dere moedige atleten. In de eerste reeks kregen we I. Van Buggenhout 17 en C. Van Wem mei als 20ste. Bij de pupillen ten slotte werd I. Willems 4e en A. Bosman en M. Van Den Broeck veroverden de andere ereplaatsen. tot ee ïee BI e mee egevei in het ide ree aca v< uitsla rt me nerhou Ie atle verliet le be VVintertraining voor renners in de Sportaschool te Dendermonde o.l.v. Norbert De Jonghe Dom Hildebert De Meyer en Norbert De Jongh van de Sportawielerschool te Dendermonde. ff Wie als sportman, sport wil beoefenen op topniveau, on rr>r dervind soms dat prestaties veelal worden beïnvloed doodipC kleinigheden, die de prestatie gevoelig, zowel in de posi tieve als in de negatieve zin bepalen. Dit heeft Aimé Vai Avermaet tot zijn groot spijt ondervonden. Het voorbiji seizoen waarvan Aimé zoveel had verwacht en dat di doorbraak moest betekenen als amateur, is door een, althans voor de man in de straat, onschuldige neuskwaai volledig in het water gevallen. Verschillende dokters en specialisten werden geraadpleegt. Het werd een lopen van het kastje naar de muur. Uiteindelijk werd dan toch de juiste diagnose gesteld, met een operatief ingrijpen als gevolg. Vanzelfsprekend had dit alles een negatieve uitwerking, zowel op de conditie als op het moreel, en de laatste hoop om het seizoen nog enigszins te redden ging verloren. Gedurende deze periode heeft Aimé onder vonden dat supporter zijn geen ijdel woord is, doch dat er ook op hen kon worden gerekent wanneer niet alles gesmeert loopt. Gelukkig zijn al deze narigheden voorbij en denkt hij reeds aan volgend seizoen. De kans die hem dit jaar werd geboden om als prof aan te treden, doch die door tegenslag hem uit de hand werd gerukt wil hij volgend seizoen met beide handen vastgrijpen. Om dit te realiseren, en om zijn fysische mogelijkheden terug op peil te krijgen, is Aimé reeds volop bezig met oefenen in veld en bos, om begin december met volle overgave aan cyclo-cross te doen. Zijn karaktersterkte en geloof in eigen mogelijkheden, zijn een garantie om vol gend seizoen door te stoten naar de top bij onze lief hebbers en een lang gekoesterde droom te realiseren. Op zaterdag 29 november 1975 te 20 heeft het „SUPPOR TERSBAL AIME VAN AVERMAET" plaats in de parochie zaal te Zele-Huivelde met het orkest „Special Seventy Five" en zangeres „Mireille". L.D, ïuispli men en de doe ond v de tec Jog v< met »ens. ang linuter r enk ters en f wrrten elden eer Calle con F egen Zaterdagavond was er feest bij de Overmeerse atletiekkern. Deze drie jaar oude atletiekkern, aangesloten bij Vlierzele Sportief, huldigde zijn kampioenen. Een ontvangst had plaats op het gemeentehuis. Burgemeester Jacobs hield een feestrede waarin hij het ontstaan, de groei en bloei van de kern nader toelichtte. Hij wees vooral op het belang van sport en spel in deze jachtige tijd. De gehuldigde kampioenen mochten een mooie tinnen schaal met het gemeenteschild In ontvangst nemen. Dit waren Dorothy Meulewaeter, nationaal kampioene en record houdster 80 m. horden kadetten Serge Beckers, Oostvlaams kampioen verspringen miniemen Christine Buyle, dit seizoen beste Oostvlaamse miniem op de 600 m.Ingrid Verstraeten, nationaal recordhoudster driekamp pupillen Martine Maes, provinciaal kampioene hoogspringen juniores en Maria De Schoenmaecker, lid van de provinciale kampioenenploeg 4 x 100 m. seniores dames. Ook de ouders en familieleden en de be stuursleden van de kern werden in de hulde betrokken. Nadien was er een feestver- gadering in de Voetbalkantien. De talrijke opkomst getuigde van de interesse vanwege de plaatselijke bevolking voor de prestaties van de atleten. Paul De Clerq, voorzitter, verwel komde alle atleten, ouders, vrienden en kennissen. „De grote bloei van deze kern is tot stand gekomen door de degelijke samenwerking van 't bestuur." Speciale dank ging nog naar trainer Gustaaf Van der Sype, die zich ten volle inzet. Na de vertoning van film en dia's van de veldloop te Over mere was het de hoogste tijd voor de huldiging van de kam pioenen. De andere aangeslo ten atleten werden aange moedigd voort te doen. Het lukt niet allen tot de top door te stoten, maar aanwezigheid, kamplust en inzet tellen ook mee. Tevens werd de Over meerse bevolking geprezen om de talrijke aanwezigheid op het voorbije Intergemeentespel te Vlierzele, dat door Overmere werd gewonnen. Het einde van het derde klub- jaar mag niet voorbijgaan zon der een speciaal woord aan trainer Gustaaf Van der Sype en de bestuursleden van AKOV Geen buitenstaander kan be seffen hoeveel inspanningen en geduld nodig zijn om tot een behoorlijk en regelmatig klubleven te komen. De regel matige aanwezigheid op de trainingen en bij wedstrijden is één groot aspect van de dik wijls ondankbare taak van de bestuursleden. Daar komen nog bij de vele vergaderingen en het naamloos werk. Er werd echter niet alleen ge feest vorige week op 11 nov. was er een officiële veldloop te Zele. Franky Meulewater en Hendrik Maes waren er achtste en ne gende bij de pupillen. Willy Baeyens en Philip Blanc- quaert konden hun zege van twee dagen tevoren hernieu wen in hun respectieve reek sen bij de miniemen. Verder kregen we nog Luc De Vlees schouwer achtste en Rudy Van de Suype 23e in de eerste reeks Guy en Filip Buyle wer den derde en zevende. Chris- tiaan Tackaert 18e en Karei Rogiers 25e in de 2de reeks. Bij de kadetten waren de 19e tot en met de 21ste plaats voor respekievelijk Patrick Van de Sype. Dany Oosterlinck en Franky Van Hee, en de 48e en 49e plaats waren voor René De Lausnay en Serge Beckers. Scholier Dany Buyle was 24e en Martin Meganck 40e in hun reeks. Zeer goede wedstrijd van 1e jaarsjunior Ronny Oosterlinck hij kwam als vijfde aan. Naam genoot Dirk was 12e, Christi- aan Blacquaert 20e en pistier Herwig Van de Velde 26e. Veteraan Cyriel Oosterlinck kwam als 21e over de eind meet. Senior Antoine Van Heyden werd 51e in zijn strijd. Op 16 november organiseej AC Uitbergen een offigij damesveldloop in de hovin van de heer Baron aldaar. Linda Van Driessche was vankelijk voorop in de i der pupillen, maar zakte li af naar-de zesde plaats. Gei Van Driessche was acht] M. Van Acker 14e en I. Coin 22e. Ingrid Verstraeten wist op z verstandige wijze haar zove te overwinning te behalen, tricia D'Hooge was 9 e Christine Tackaert 14e. Tweedejaarsminiemen Cai Bauwens en Marleen De B ker liepen beiden een dienstelijke wedstrijd Cai werd 3e, Marleen 5e. Christine Buyle, en zusje M tine waren 3e en 4e bij eerstejaarskadetten, Nelly R schaert was 13e en Ann man 23e. Bij de scholieren ren Paola Van de Sype en Catharina Verhofstadt de c et sc< n'mgspi replU Het llaatsti I heeft Jen le\ liefst vy c sgem Ondanks de slechte weersom standigheden gingen onze meisjes de Berlaarse eer ver dedigen et Uitbergen. In de eerste reeks miniemen 64 een fraaie 5e plaats voor Frangoise van Cauteren. An Van Gulck werd 16e, Greta Jansens 21e, Annette De Schrijver 28e en Krista Goossens 29e. Tweede reeks miniemen, een nipte zege van Ria Bonna- rens die er in de laatste me ters alles moest uithalen om die te bemachtigen. Rina De Geest eindigde 11e in dezelfde reeks. Bij de scholieren eindigde Els Bon- narens 39e. Bij de seniores een 16e plaats voor Annie De Rouck, dit in gezelschap van de zusjes De Palmenaere van Uitber gen die respektievelijk le en 2e eindigden. Dinsdag 11 november behaal de Guy Valck een mooie overwinning bij de pupillen te Zele. Guy D'Haese werd er 4e, ook een 2e plaats te Haaltert. Luc Van Vossel, eindigde in de massacross te Waregem 14e, 4e te Haaltert en nog maals 4e te Zele waar Eddy De Geest 8e werd. imf i nnenc twe( K. srode i ov< •belsp jk (4- Ondanks het slechte weder werden de damesveldlopen een sukses. Eens te meer moesten wij echter ervaren dat niemand van de Belgische topatleten de zusjes de Pal- menaer in eigen gemeente durft komen bekampen. Zelfs de aangekondigde José Van Santberghe verscheen niet aan de start. 260 atleten be reikten er in totaal de aan komst wat op een dames veldloop zeker veel is. Ook de publieke belangstelling was, rekening gehouden met de regen zeer goed te noemen Bij de pupillen legde Kath leen Van der Straeten beslag op de 3e plaats. Christa Ro giers was 12e in dezelfde reeks. Els De Martelaer was 8e bij de miniemen 64 en Lieve Van Eeckhout 26e. Christa Rogiers van 10e in de volgende reeks. Bij de ka detten 62 liep Anne Van der Straeten -en goede wedstrijd met een 7e plaats als eind resultaat. Eveneens een 7e plaats werd het voor Ber- linde Poppe in de volgende reeks. Regine Pieters die het ook eens probeerde was 11e. Regine had de vorige dag eveneens deelgenomen aan een scholencross te Aa waar ze prachtig 2e werd de plaatselijke atlete M tiers die haar in de eindsp van de zege hield. Bij scholieren was Ann De Mi telaer 17e. Bij de junioi ;at werd het een overwinni r voor Gerda De Palmenaer |rne'^ al spoedig iedereen duidel virKje maakte dat men ook d« |s winter vlug zal moeten Z n wil men haar kloppen. |en Brigitte deed dan hetzolf nlijk bij de seniores. Aanvankel n bleef Myriam goed in ha wal w spoor maar naarmate de we bs oo strijd vorderde moest zij rol lossen zodat Brigitte bedreigd naar haar 2e ovelast j winning van het nog mai efi p pas begonnen seizoen sneli irsprc Myriam had niet de mini leeuv moeite om de 2e plaats sekse behalen, De damescross is voorbij. Voor de inrichters betekc ar 0 dit echter geen rust wal p over vijf weken staan ze q weer met veldlopen voor M ren die hun verloop zull% krijgen op de wijk slot. jongens lopen volgende z® ,jnq dag te Merelbeke, de meisji te Wingene. Van man

De Voorpost | 1975 | | pagina 18