Koud stortbad Strafschop beslist... Demonstratie MET TIEN MAN TREFFER VAN ERIC WAUTERS... STERKE BEZOEKERS VERDIEND (STUNT BEVORDERING Jong Lede-Daring Leuven 1-1 2e PROV. PRO Voetbalkalender voor zondag 30 november 1975 >ei )Vi Ie Winnik 3 °ker De autoriteit van de leidersploeg is de laatste weken afgeno men. Er wordt moeilijk gescoord; de achterhoede toont zich niet meer zo zelfzeker terwijl het steun vlak het ook soms laat afweten. De niet zo denderende prestatie van zondag kan nochtans gezocht worden in diverse richtingen. Vooreerst draagt Lede nu al tien zondagen de lasten van een leiders- ploeg. En dat kan soms zwaar doorwegen. De twee weken inaktiviteit zullen anderzijds ook geen deugd gedaan hebben aan de konditie. Bovendien moes ten Deneef, Ysewijn en Cam- mu nog bijgewerkt worden voor de wedstrijd, zodat deze drie toch niet tot hun top- rendement kwamen. Ysewijn vroeg zelfs op een bepaald ogenblik om vervanging, waardoor we bijna de vuur doop te zien kregen van Emiel Van Den Broeck. Maar Yse wijn bleef dan toch in het veld. Voeg daarbij dat Lede nu al weken de diensten moet mis sen van Collijns, wiens ta lentrijke aanwezigheid in het middenveld soms volstaat om de ganse ploeg naar een top prestatie te stuwen, en dan De opdrachten werden tot in de puntjes uitgevoerd. Bug- genhout was zeer sterk in het middenveld, waar Norbert Van den Dungen opnieuw op volle toeren draaide en steeds de spitsen wist te bereiken. Ronse deed nogal paniekerig want men had een Buggen- hout verwacht dat zou pogen de halve inzet mee te nemen. Het prachtig doelpunt van Eric Wauters, opnieuw vol waardig aanvalsleider bij Sparta, bracht de thuisploeg nog verder van de kook. Liet Sparta in de eerste helft het leder snel sirkuleren, dan verstond het na de kampwis seling de kunst gegroe peerd te spelen, zodat de spitsen Flamand en Henneuse nooit echt gevaarlijk konden worden. Eerstgenoemde, ze ker wel de bedrijvigste, werd netjes uit de wedstrijd ge houden door een alomtegen- Paul Holbrecht deelde mede dat hij niettegenstaande dit nieuws geen wijzigingen zou brengen aan zijn ploeg. „We hebben geen speciale oefening gegeven maar wel hadden we vooropgezet de bezoekende oefenmeester streng te bewa ken. We blijven 4-4-2 spelen, waarmee we hopen één pun tje te halen of te winnen. Die winst zat er bijna in. Eén minuut voor het einde van deze minder goede partij veerde iedereen recht met de hoop dat het tweede doel punt zou vallen. Marc Van der Jeught kreeg immers een mooie voorzet op amper drie meter van de doellijn. Zijn kopbal vloog nipt naast de doelstaak. Hoopte men op de twee pun ten dan mocht men aan de andere kant tevreden zijn want Lebbeke haalde één puntje zonder ook maar één maal te scoren. Na 37 min. drong Delsin fel aan. De Smet knalde in eigen doel. Menen - Zele E. Aalst - Lauwe KAVD - Crossing Ramsel - Lede Olsa - Lebbeke Lovendegem - SK Aalst Buggenhout - Petegem St.-Gillis Waas - Hamme Temse - Sparta Appels W. Moorsel-Nleuwerkerken Robur - Nederename Haaltert - Baasrode Appelterre - Terjoden Meulestede - Overmere Edixvelde - S. Geraardsb. Pollare - Schellebelle Serskamp - Erembodegem Meerbeke - E. Meldert Stekehe - SK Grembergen Rupelmonde - Opstal Hillegem - Doggen Burst - Hofstade Wichelen - Schr. Moorsel Z. Appels - Schoonaarde Wieze - E. St.-Gillis Kalken - E. Grembergen T. Meldert - Herdersem Berlare - Boonwijk Heikant Zele - Beervelde mogen de Leedse supporters nog ruim tevreden zijn dat de groen-witten na één derde van de kompetitie nog steeds aan de spits prijken. Geluk kig werden ze zondag wel wat geholpen door hun kon- kurrenten die eveneens een paar steken lieten vallen. De ontmoeting met een zich sterk opdringend Daring Leu ven scheerde geen hoge top pen. Tijdens de le helft moest doelman Vermoes twee maal gepast zijn doel verla ten om de snelle Zeghershet scoren te beletten. Maar voor meer doelgevaar konden de bezoekers niet zorgen. Ook Lede schiep zich enkele kan sen via De Neef en Gabriéls, maar tijdens de eerste helft toonden de verdedigingen zich toch de baas. Na een uur kon Gabriëls, op pas van Christiaens het verdiende openingsdoelpunt scoren. Lede was de 2e helft heel wat slagvaardiger be gonnen. Zo had Peeters reeds tweemaal naar de noodrem moeten grijpen op doorbraken van Christiaens, wat hem trouwens een gele kaart op leverde. Leuven stelde zich vrij agressief teweer. Op een zoveelste slalom van Christi aens vergreep Vanautgaerden zich zo zwaar op de kleine Lowie, dat hij meteen naar de kleedkamers mocht met het rode kaartje. Met nog een klein halfuurtje te spelen, en in de numerieke meerderheid, schenen er voor Lede geen problemen meer te bestaan om de overwinning veilig te stellen. Een onvergeeflijke dekkingsfout op hoekschop bracht de Leuvenaars echter onverwachts op gelijke hoog te. Vermoes was machteloos. De 2e helft was wel meer genietbaarder dan de eerste, maar tot denderende fasen kwam het niet. Lede is aan zijn supporters een revanche verschuldigd. MARCOLE 1e PROVINCIALE Ronse-Sparta Buggenhout 0-1 Slechts glunderende gezichten na afloop van de wedstrijd op Ronse Sparta Buggenhout had in de Vlaamse Ardennen niet alleen de volle inzet veroverd maar ook een prestatie gebracht die schril afstak tegen de jongste thuiswedstrijd te gen Nederbrakel. Toen kon de Buggenhoutse aanhang zich alleen maar ergeren aan de sfeerloze verrichting van hun poulains. Te Ronse werd het anders aangepakt. De ploeg had van trainer Michiels meegekregen voor de volle inzet te spelen en er van bij de aanvang het tempo in te houden. Dit was volgens de Buggenhoutse trainer vooral nodig om de lokalen op te vangen, die na vier opeenvolgende neder lagen het voor eigen publiek wel zouden willen waarmaken. woordige Pierre Conninckx. Wanneer het toch eens lukte dat iemand voor de muit van Christiaens opdook, botste hij op een sekure Buggenhoutse portier, zelfs tijdens de pe riode dat Sparta ietwat voor zichtiger ging spelen waren de beste kansen nog voor geelblauw. Met een beetje meeval had Van de Wiele op de droompass van Norbert Van den Dungen er 0-2 moe ten van maken. De toestand van het terrein belette hem evenwel tijdig af te drukken. De Wilde, nu opnieuw op de flank, miste zichtbaar nog wel wat kompetitie maar bracht toch ook enkele staaltjes van voetbalvaardigheid. In verde diging wist kapitein Cauwen- berghs kalmte en vastbera denheid te brengen zodat het beste mag worden ver hoopt voor de toekomst. V.C. SK Lebbeke - Denderleeuw 1-1 Vóór de aanvang van deze vierpuntenwedstrijd was het druk rond de Lebbeekse kleedkamers waar tamelijk veel dirigenten waren samengestroomd om de voorbereiding te volgen en misschien iets te weten te komen. En nieuws viel er uit de bus, tien minuten voor de start maakten de bezoekers bekend dat hun oefenmeester niet zou spelen. Er kwam onmiddellijk reaktie van de Lebbeekse trainer. Segers (tweede van rechts - V\V Hamme) maakt het de bezoekende (doelman lastig. (VW Hamme - Evergem 2-1). (JVC) VjW. Hamme - Evergem 2-1 Vigor-Wuitens heet verdiend gewonnen tegen Evergem. Toch dient er onmiddellijk aan toegevoegd dat de thuis ploeg niet zo vlot speelde als tegen Aalst, de week voordien. De bezoekers, met drie invallers, maakten het aanvankelijk de thuisverdediging moeilijk, door hun snedige aanvalsakties. Vooral De Walsche en Pil- le waren een voortdurend gevaar voor een soms wankelende thuisverdedi ging. Op een grove flater van Mare Vermeire vloer de De Walsche doelman Jan Buyle. De wedstrijd bleef verder beneden peil in de eerste helft. Alleen een schot van Segers dat doelman De Bie in twee tijden kon stoppen en een te hoog geplaatste vrij schop van dezelfde Se gers, waren de enige ver meldenswaardige feiten. Even voor rust bracht een verre boogbal keeper De Bie nog in moeilijkhe den. Na de herneming kwam de 17-jarige Schuddinck in de plaats van De Moor. Deze schopte weldra her rie in de bezoekende ver dediging door zijn inzicht en juiste voorzetten. Na dat Buyle op hoekschop de bal uit de voeten van Pille duikelde, kwam er bij Hamme meer vaart in. Lettens en Segers zwoeg den om de gelijkmaker te forceren die er uiteindelijk kwam in de 58e minuut toen Brusselmans gepast voorzette aan Dirk Van Buyten, die doelman De Bie op de korrel nam. De Bie loste de bal en de jonge Schuddinck kopte binnen. Nadat Brussel mans een reuzekans ver keek, maakte Lettens er uit mooie voorzet van Dirk Van Buyten met een effectbal er 2-1 van. Ver diende zege van de loka len met Cools, Lettens, Brusselmans, Hubert Peel- man en de kleine maar vaardige Schuddinck als de meest overtuigende spe lers. Naar alle waarschijnlijk heid zal in de Hamse ver dediging binnenkort een jonge speler worden be proefd. Tassent, een jeug dige achterspeler die heel wat mogelijkheden heeft, kan met de herstelde Georges Van Damme de defensie komen versterken Op dat ogenblik stegen de Lebbeekse kansen. Van Lokeren die een drietal keren protesteerde tegen de spelleider kreeg een gele kaart. Tijdens de rust werd de Leb beekse spelers op het hart ge drukt zeer voorzichtig te spe len en niets aan het toeval over te laten. Die waarschu wing moet men zich te laat hebben gerealiseerd want am per twee minuten later ging de verdediging niet vrij uit bij het tegendoelpunt. Met een kon Denderleeuw het rustiger aanpakken. Het was een doelpunt dat er nooit mocht komen. Een drama maakte men er niet van in Lebbeekse kringen. Er dient aangestipt dat de aanvallers opnieuw in gebre ke bleven. Tenslotte werd er niet ver loren en dat betekende ook al iets tegen het goede team uit Denderleeuw. A. Van der Straeten. Appels - Bazel 0-2 Het is begrijpelijk dat voorzitter Borms na cleze onverwachte nederlaag in de put zat. „Wanneer tegen de laatste geklas seerde nog niet kan gewonnen worden" mompelde hij. Voor de duivel-doet-al van Sparta moeten het wel pijnlijke ogen blikken zijn. Het bergen werk dat hij verzet wordt algemeen geprezen in de klub en samen met hem mogen we ook Willy Walraevens en Floridan Van Hoorde vernoemen die al heel hard aan de kar geduwd hebben. Wanneer men dan vaststelt dat al het gewroet geen vruchten afwerpt, is dat beslist niet hartversterkend. Een paar uurtjes na de wedstrijd waren de Spartadirigenten al over de aanpak van de komende wed strijden aan het praten. Het ontbrak de Spartaspelers aan inzet om met enige kans op sukses Bazel partij te ge ven. De namen van degenen die wel het volle pond gaven hoorden we na de match door de supporters meermaals cl teren. De man achter de om heining dacht terug aan de periode waarin Sparta het van zijn vechterstemperament en zegewil moest hebben. Geef ons maar terug een Jeanke Christiaens, hoorden we iemand roepen. Als tech- nieker stond Jeanke niet hoog aangeschreven, maar hoeveel doelpunten heeft hij niet gemaakt, precies omdat hij tot het laatste greintje kracht bleef voortvechten. Op dit gebied is er een duidelijk verschil waar te nemen. Ken schetsend hiervoor is wel het feit dat algemeen aangeno men werd, dat Juul Van Hoorde zondag de beste man op het veld was. Wanneer de ouderdomsdeken van de ploeg deze eer wordt toege meten duiken wel enige vraagtekens op. Toch is het niet verwonderlijk wanneer we weten welke opofferingen deze sportman zich getroost. Van bij de aanvang was het duidelijk dat het moeilijk spelen zou worden tegen de bezoekers die naar Appels ge komen waren om niet te ver liezen. Zij vingen de match aan met een vier-vier-twee opstelling, die dikwijls naar een vier-vijf-één oversloeg. De man die alleen in de aanval bleef, Lambrecht, was een ge vaarlijke klant die er rond het halfuur in slaagde te sco ren. Tot dan hadden de Spar ta verdedigers zich behoorlijk uit de slag getrokken. Vooraan ging het minder vlot vooral wanneer men in het strafschopgebied kwam, waar alle inspiratie zoek was. In het midden werden door De Groeve goed in de eerste helft, deemsterde nadien wat weg talrijke aanvallen op gebouwd. Hierin werd hij flink bijgestaan door Sterck, een speler die vele kilometers aflegde, en door Van Den Hauwe. Om beurten werd er op doel geschoten maar noch D'Hondt noch Moerenhout vonden de goede richting. Ba zel, dat het meer van de te genaanval moest hebben, bleef levensgevaarlijk. De voorspelers wachtten meestal op een aanrukkende maat, wat Appels willoos toeliet en zo kwam het dat op haar ak- ties de bezoekers op voor sprong kwamen. Een paar mi- R ohpllp ebelle ebelle naanda dagbl t suks ebelle mden 1 herboi •n. Het gans moeter :hikbaa Baasrode-Robur Moerzeke 1-', Ruim 1200 toeschouwers, eeu prachtig voet .hal weertje twee geladen teams die tot het einde iedereen in span zouden houden, wat kon men Ik»ter wensen Robur, naar Baasrode afgezakt met het inzicht er een in te pikken kreeg reeds aan de 5e min. een wenk dat allemaal niet zo gemakkelijk zou gaan. Magerman wac evenwel te lang om af te drukken. Robur pakte uit flink opgebouwde aanvallen, waarbij Van den Abbeele Moortgat zeer bedrijvig waren. g kwaï :hikbaa nt bij ok eei le ploe voorm Vaak werd in één tijd de spitsen Vlaminck en Lelie aangespeeld en dit bracht de Baasroodse defensie wel eens van de kook. Het was trouwens uit dergelijke aan val dat Vlaminck zijn ploeg op het kwartier op winst knalde, al was er nog een missertje van verdediger Se gers nodig om het waar te maken. Deze laatste maakte in deze match geen goede beurt. Hij akteerde doorlo pend te zenuwachtig en be ging dan ook enkele nodeloze fouten, die uiteindelijk naar een strafschop zouden leiden, die Moerzeke de volle inzet bezorgde. Alvorens het zover kwam hadden de toeschouwers reeds sensatie gekregen. Voor de rust kopte Eddy Van Keer voorbij doelman Van de Som- pel maar Berckmoes redde. Volgens een aantal toeschou wers had het leder de fatale lijn overschreden De ref zag het anders en gaf hoek schop. In de tweede helft werd een treffer van Vlae- minck geannuleerd. Toen was het de beurt aan de Moerzeekse aanhang om hun ongenoegen te uiten aan het adres van de scheidsrechter, die na afloop geen kommen- taar wilde geven over de af gekeurde goals. Ondertussen was er ook nog heel wat an ders gebeurd. Trainer-speler Cooremans van Baasrode ver liet rond het halfuur het ter rein en dit bracht nog meer verwarring in de lokale ran gen. Na afloop bleek dat de Baasroodse trainer en top schutter zich niet in zijn schik voelde en liefst had gerust. Cooreman blijkt ver moeid en verwacht mag we ld, die Dit de oo den dat hij in de eerste ken niet in het veld zal men maar zijn wer beperken tot het geven trainingen. Zijn verdwi uit de spits van de Baasr se aanval was een teger Ier. Eddy Van Keer met een totaalinzet wezigheid van Cooremai doen vergeten. In het o' ge kamp lieten Vlaem noch Lelie de kansen lig om het de thuisdefensie n ?drac" lijk te maken. Deze laj akteerde trouwens ver neden haar mogelijkhe1 eigen nckspc en voc Enkel Belis bleef zichzelf, bur moest na de kampw ling tegen een sterke rodse druk optornen der kleerscheuren ever al kwam Eddy Van Keer tweemaal dicht bij een punt. Biezonder gevaa waren de snelle uitvallen Vlaeminck. Segers gera hierdoor zichtbaar in paifj beging twee nutteloze fo met als climax de nek| in de strafschopzone, die eindelijk over winst en lies zou beslissen. De ref] Segers reeds een paar alle mogelijke banbliks had toegestuurd zonderj gele kaart boven te habere gt paste toen de strengste saoveno] tie toe en Moortgat nairjaten g gelegenheid te baat om {doch bur de zege te bezorgen. I Voor! Ondanks alle sensatie bjers k£ de derby sportief. Gcluljuwen. voor S.C. Baasrode werd Jomt n leider Brakel voor eigen die verslagen door Ter joden, feid te dat de kloof opnieuw |ie lat groter wordt. Voor Ra die o moet deze zege zeker |eve ci stimulans betekenen. i buur; ren. dens d lop ne Erp ffelinc icht. ?rrr odigc e, nuten later werd het zelfs bij na 0-2 wanneer de grens rechter een buitenspel ver gat te vlaggen en Lambrecht alleen voor Dierickx opdook. Romain pakte echter uit met een unieke save zodat de rust inging met een 0-1 op het bord. De tweede helft was pas drie minuten oud toen Bazel tot 0-2 uitliep. Bij deze faze ging doelman Dierickx niet vrijuit. Renders verraste de Appelse doelman met een schuiver. Romain die op de verkeerde voet stond, kwam niet tijdig bij het leder dat in de bovenhoek verdween. We mochten dan enkele span nende fazen noteren voor bei de doelmonden. Van Der Stappen sloot een aanval af met een knal over de kooi. Kort hierop kwam Dierickx weer gepast tussen, en even later kopte Juul Van Loorde een bal uit de ledige muit, wanneer zijn doelman een duel uitvocht in de grote rechthoek. Lambrechts mocht nog aanleggen van op een paar meters, maar doelman Dierickx stopte het schot op mirakuleuze wijze. De kansen voor Appels kwamen er eerst pafte Moerenhout voor langs naast. Eeckhoudt kreeg de volgende van op een paar meters, maar de Bazel doel man Matthysen pikte de bal in. Bij Sparta bleven een paar mensen er in geloven Verdediger Van Hoorde kwam herhaaldelijk in de voorste gelederen postvatten en klei ne Sterck bleef tegen het tij oproeien. Ondanks hun inspanningen bleef het bij een 0-2 neder laag. De kansen waren er, maar werden niet benut, 2HI nniiinnniniinuuiiiiiiiiiiuuinuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimnTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiimii 1 F.C. Brakel - Terjoden 0-1 E Op de jongste voetbaldag heeft het niet zo gunstig ge- E klasseerde Terjoden leider F.C. Brakel de eerste ne derlaag van het seizoen toegediend en meteen de stunt van de speeldag gelukt. Het staat dus vast dat het E Brakel van trainer Prudent Bettens wel degelijk kwets- E baar is. Terjoden had uit de zege van de weck tev in de wedstrijd met St. Lievens Houtem de no« morele kracht geput om de leider te bekampen. Ik had Roland Stuys opnieuw met een speciale opdracht be dacht aldus trainer Fons Lockefeer. Stuys heeft zich uit stekend van die niet gemakkelijke taak gekweten. We hebben de tegenstander laten komen en hem dan in het middenveld opgevangen. We maakten evenwel oen moeilijk eerste kwartier door. Brakel voerde immers van meet af aan de forcing en onze verdediging kraak te dan ook een paar keer. Maar ze begaf niet. Na kwartier ging dit offensief enigszins luwen. Toen de rust met een 0-0 stand bereikten was ik er haast zeker van dat de halve inzet in ons bereik lag. Te meer daar we in het tweede en derde kwartier meer in de wedstrijd waren gekomen, meerdere goede kom- hinaties hadden gelukt en zelfs eens dichtbij een doel punt liepen. De tegenstander maakte zich nerveus en dit speelde wel enigszins in onze kaart. In de tweede speelhelft was er aanvankelijk een nieuwe druk van de thuisploeg, die we nu ook goed konden opvangen. In de 75e min. kwam dan de verrassing. Suys lukte een knal en de bal zette de Brakelse netten bol. Het spreekt vanzelf dat we uit dit doelpunt nog meer zelf vertrouwen putten. Al met al speelden we een goede wedstrijd en hadden nu het tikkeltje geluk dut we in onze vorige wedstrijden vaak ontbeerden. Tot daar Fons Lockefer die meende dat deze niet verwachte overwinning wel een keerpunt voor zijn ploeg zou kun nen betekenen. J.V.H. rgehai ileven ONE rov. ender Aals ele - rov. y inder Aal: ele - ew. J erjod< Der ew. J erlart K Gr fieze We K Aa ew. J W Hi ew. ottelf ew. t. Dei elder lieuw' laai Ie 'hor I ew. erlar Eendracht Nieuwerkerken- Eendracht hield aan de wed strijd tegen Nederename een gekwetste De Blander over maar doelman Van Mosselvel- de stond opnieuw tussen de palen. De verdediging van Nieuwer kerken begon nogal aarzelend wat Winnik onverwachts een paar kansen gaf in de eerste minuten. Nieuwerkerken kwam in de le helft het meest aan de bal. De gelukstreffer (ook al was hij verdiend) van Winnik kwam er in de 25e minuut toen stopper Dany Roelandt ongestoord alleen op doel kon afgaan. Het beginsignaal van de 2e time hing nog in de lucht toen Willy Meert op een verre inworp van Van Impe met een trekbal de 1-1 L Gei ede p. Ge: stand op het bord schoot. Winnik ging nu door knieën. Onder impuls Dany Roelandt (heel gro en Pros Sonck konden Nieuwerkerkse voorspel zich uitleven. We noteeri few. goede voorzetten van Di 'i Van Impe. Wat logisch w 10.30 kwam ook. In de 75e mini Aa zette Van Impe, Eendrai ebbe op rozen. De 3e goal kwi 'ichc Se 10.30 iïeuv er op een flitskopbal Herman Muylaert na hoekschop van Luc Arts. Winniks spelers gaven tief toe dat ze na de gewoon waren weggeveegd De talrijke toeschouwers hf ben eens te meer bij E< dracht waar voor hun g( gekregen. v V.Mo lew. Oven Mc 10 u

De Voorpost | 1975 | | pagina 16