ooit Onkreukbare RACING BOONWIJK GOOIT HET OVER ANDERE BOEG >f£HELLEBELSE PLOEGEN ET GAAT NIET Slechter dan provinciale SUKSES VOOR ierskamp meer vertuigend Opstal zonder doelman Uitslagen jeugdvoetbal van zaterdag 22 en zondag 23 november 1975 leugdkalender voor zaterdag 29 en zondag 30 november 4ePR0VIHCIALE spun I HUC uit bbeele ebelle ontwaakt ebelle verrast, dit wa- naandag de titels die dagbladen gebruikten sukses van SOS ebelle aan te kondigen, mden het eerder durven herboren Schellebelle >n. Het bestuur en trai- rtjo e £ans het seizoen moeten afrekenen met :hikbaarheid van topspe- ïoesten iets doen. g kwam daar nog de :hikbaarheid van Guy nt bij en dat bracht ok een fel dooreenge- de ploeg in het veld. voornaamste wijziging we Van Gaver, pas ld, die in de aanval Dit moet dan ook de oorzaak zijn dat de mag ■erste ld zal wer [even erdwi Baasr tege; ;r po t de remai iet 01 flaem en lif ver lijkhe1 hzelf. even Keer een jevaa allen gera aanvalslijn van de Paars Witten meer stuwkracht kreeg. De wedstrijd was amper een paar minuten oud toen Hugo Bontinck met een vrije trap doelde. Nog voor de rust vond ook Van Gaver en Karei De Jaeger de weg naar de netten. De rust werd bereikt met een 3-0 voorsprong en moest het naar onze mening 5-0 geweest zijn dan was ook dat niet overdreven geweest. Bij de herneming ging Schellebelle het wat rustiger doen zodat Edixvelde een eerste doelpunt lukte. Even later kon de keeper van Edixvelde nog een vrij goed kope strafschop omzetten. Dit bracht wel even de spanning die nog verhoogd werd toen de ref een doelpunt van Schel lebelle afkeurde wegens bui tenspel. Voor ons onbegrijpe lijk want het was Van Gaver die een bal welke van de kee per kwam tegen de netten duwde. Het laatste kwartier kon Schellebelle weer meer vat krijgen op het spel zodat het en 3-2 stand kon bewaren. Ook FC 't Veer heeft zondag te St. Amandsberg zijn eerste wedstrijd gewonnen in het KVS en daarmee de rode lan taarn ter plaatse gelaten. De wedstrijd was nogal gelijkop- gaand doch Schellebelle heeft steeds zijn voorsprong welke zij opbouwden bij het begin van de wedstrijd kunnen vrij waren. De doelpunten werden gescoord door Uyttenhove, Memmi Elegeert en Goossens. Eindstand 4-6. isie n bracht Serskamp dat zijn laatste wedstrijden met lai inig of geen overtuiging kon winnen heeft zondag eigen veld een betere indruk nagelaten. Tegen een toch niet te overtreffen Erpe konden Houben en nckspoor hun ploeg op voorsprong brengen. impw en voor de rust werd het vuur opnieuw aangewak- ■ke b 'd toen Erpe erin slaagde een tegendoelpunt te dens de tweede speelhelft mocht De Vuyst een straf- op nemen die echter werd gestopt door de doelman Erpe. Even voor het einde was het tenslotte ffelinck die de 3-1 eindcijfers op het scorebord icht. V.S. ze fo nekg die en e ref zar r ibliks rnder e haji, ste si ermere - Laarne 0-2 om •gen. tie Gelulju, verd gen xien, uw R< tere geraakt er maar ovenop. De Boerenkrij- naniaten geen slechte in- doch ergens hapert er Vooraan missen de tyers kansen en... zelf- iwen. Uit het midden- omt niet de stuwende die nodig is om het ;ld te beheersen en de laat soms steken die op het scorebord cijfers weerspiegelt. t. buurploeg Laarne, een gehandikapt op het leven de spitsen ook der de maat. Er stak nooit verrassing in de aan- valsakties en gevaarlijke schoten werden zelden afge vuurd. De 0-0 stand bleef lang be houden: tot 20' voor affluiten Toen flitste Braem op zijn eentje door de Overmeerse defensie (0-1). Toen diezelfde Braem ook nog een 2e balle tje tegen de touwen prikte, was het kaarsje uit. Of Overmere zondag iets kan oogsten op Meulestede, is een vraagteken. Er zal in elk geval raker moeten geschoten worden om minstens 1 puntje uit de branding te redden. Het gaat 3e nrovincialer Op stal Buggenhout echt niet goed mee. Nu brak doelman Verdonck 2 vingers tijdens de oefening. Meteen zat men zonder keeper en moest men een beroep doen op Walter Van Nieuwenhove. Daarbij kwamen er 2 doelpun ten binnen de 10'. Van den Bergh speelde te hard terug op zijn doelman en verwerk te in eigen netten. Er waren toen 4' gespeeld en 6' later ontstond er geharrewar voor doel en kende scheidsrechter Van der Stock een strafschop toe. Na de herneming kreeg Van Zeebroeck een reuzekans maar miste. Het was echter uitstel want even later trapte de bezoekende keeper slecht uit. De bal kwam in de voe ten van Van Zeebroeck en alvorens de doelman opnieuw op zijn plaats stond plofte het leder tegen de touwen. Er kwam nog een strafschop en een 4e doelpunt. Vereec- ken ging niet akkoord met een beslissing van de ref en kreeg een rode kaart. Het werd nadien nog 1-5. Opstal maakt een minder goed jaar mee en alles gaat tegen. Komt er dan geen kentering in deze onge luksperiode (vds) - «tunt het OND AG rov. jun. Wieze - E. Aalst 0-1 Schellebelle - Hofstade 4-0 enderleeuw - KAVD 3-0 Serskamp - W. Moorsel 5-1 7-1 0-5 2-3 0-0 Aalst - Lede •le - SC Lokeren rov. schol. enderl. - KAVD 1-2 Aalst - Lede (Osbroek) 0-6 ele - SC Lokeren ow. Jun. F erjoden - Windeke in t. Denderl. - Eremb. ew. Jun. G erlare - Wichelen K Gremb. - E. Aalst 1-2 w'®pieze - Lebbeke 4-1 Wetteren - W. Moorsel 1-0 K Aalst - Baasrode 4-2 ew. Jun. H W Hamme - St. Pauwels 1-0 Schol. C ottelare - Overmere 5-0 ew. Schol. I t. Denderl. - Eremb. 13-1 leldergem - E Meldert 3-2 lieuwerk. - Doggen 0-2 laaltert - SK Aalst 1-3 hor Meldert - Edixv. 0-1 ew. Schol. K erlare - Smetlede 4-2 egd Wichelen - Massemen 5-1 Herdersem - R. Wetteren 2-3 Gcw. Schol. L Opstal - Schoonaarde 0-0 Sp. Buggenh. - E. St. Gillis 3-2 Lebbeke - Sp. Appels 1-1 Heik. Zele - Oudegem 1-2 KAVD - SK Gremb. 3-2 Robur - Baasrode 1-1 Gew. Knapen C Opstal - St. Wetteren A 0-4 Serskamp - E. Aalst 1-3 Schelleb. - Massemen 0-3 St. Wetteren B - Lebb. B 0-4 Wichelen - Herzele 2-1 Baasrode - Gijzegem 2-1 Gew. Knapen D Robur - Beveren 3-2 ZATERDAG Prov. knapen Zele - AA Gent R. Gent - E. Aalst Denderl. - KAVD Zat. Knapen J Aaigem - Edixvelde 0-2 1-1 2-1 Nieuwerk. - Denderl. Zat. knapen K Wieze - W. Moorsel 0-1 Lede - E. Meldert 8-2 Herdersem - SK Aalst 0-1 Terjoden - Oudegem 1-1 T. Meldert - Doggen 3-0 Zat. knapen M Berlare - Schoonaarde 3-0 E. Gremb. - Heikant 3-3 E. St. Gillis - Sp. Buggenh 4-1 KAVD - Boon wijk 0-0 Hamme - Sp. Appels 0-1 Zat. knapen N Hamme - Sombeke Stekene A - Zele Prov. min. Zele - AA Gent R. Gent - E. Aalst Denderl. - KAVD Min. II SK Aalst - Ninove W. Moorsel - Voorde 2-7 Edixvelde - Haaltert 0-3 Min. I S. Buggenh. - Lebb. A 2-5 KAVD - Wieze 0-5 Lede - Hofst. 2-3 Lebb. B - E. St. Gillis 0-1 SK Gremb. - Zele 3-0 Min. J Hamme - Excelsior 7-0 9-0 2-0 4-0 1-1 1-1 3-1 0-1 OND AG 'rov. jun. (10 u.) «keren - E. Aalst Gent - Zele «de - Zottegem 'rov. schol. (10.30 u.) I «keren - E. Aalst 1. Gent - Zele «de - Zottegem lew. jun. F (10 u.) „rfl felle - Terjoden 10.30 u.) spel "euwerk.- S.L. Houtem eri lew. jun. G (10 u.) Dl laasrode - Berlare w 10.30 u.) nim Aalst - St. Wetteren dra< «bbeke - Overmere kwi Vichelen - SK Gremb. v f.Moorsel - Wieze e lew. schol. C (10 u.) 'vermerc - Kalken sp< lew. schol. I r, Joggen - Haaltert (10 u.) •"Srembodegem - T. Meld. slid Ee t Meldert - Nieuwerk. 1 10 u.) SK Aalst - St. Denderl. (9 u.) Gew. schol. K (10 u.) R. Weteren - Berlare E. Aalst - Serskamp (10.30 u.) Hofstade - Wichelen (9 u.) St. Wetteren - Herdersem (10.30 u.) Smetlede - Wieze W. Moorsel - Schelleb. Gcw Schol. L (10 u.) E. St. Gillis - Heik. Zele SK Gremb. - Opstal (9 u.) Sp. Appels - KAVD Schoonaarde -Robur Hamme - Sp. Buggenh. Oudegem - Lebbeke Gew. knap. C (9 u.) E. Aalst - St. Wetteren B Herzele - Opstal (10 u.) Gijzegem - Serskamp (10 u.) Massemen - Wichelen St. Wetteren A - Lebb. A Lebbeke B - Schellebelle Gew. knap. D (9 u.) St Niklase Sp. A - Robur ZATERDAG Prov. knap. (15.30 u.) Aalter - Zele Beveren - KAVD (15 u.) E. Aalst - SNS Zat. knap. D Overmere - Oostakker (15 u.) Zat. knap. J (15 u.) Nieuwerk. - Kerksken Welle - Edixvelde Zat. knap. K (14 u.) Ter joden - Erembodegem Herdersem - Doggen Wieze - Oudegem Lede - Thor Meldert W. Moorsel - E. Meldert (15 uur) Zat. knap. M (15 u.) KAVD - Berlare (15.30 u.) E. St. Gillis - Sp. Appels E. Gremb. - Boonwijk S Buggenh. - Schoonaar de Heik. Zele - SK Gremb. (15.30 uur) Prov. min. (14 i Aalter - Zele Beveren - KAVD (15 u.) E. Aalst - SNS u.) S.K. Grembergen 0 - Wachtebeke 2 De slechtste wedstrijd dit seizoen van S.K. Grembergen met een verdiende nederlaag als gevolg. Geen sterke bezoekers anderzijds, maar dan toch een heel wat fellere inzet, die bij de lokalen niet te bespeuren viel. Bij groenwit bleef iedereen onder de middelmaat, een uitzondering voor doelman Friedel Roels die zich enkele keren wist te onderscheiden en in geen enkel opzicht schuld treft in de twee bezoekende tref fers. O-O was het aan de rust en in die eerste periode hadden Dirk Deferrere en Guido Van Hese wel een rijpe kans weten af te dwingen, maar daarmee is ook alles ver teld. Wanneer na een tiental minuten in de tweede helft de bezoekers op voorsprong kwamen, scheen men bij de thuisploeg enigszins wakker te worden. Het bleef echter bij een ordeloos over en weer getrap en ondanks de vervanging van Van Mele en De Vos door Callebaut en Ronsman brach ten dezen al evenmin verbetering in de situatie. In de laatste vijf minuten kregen de Grembergenaars dan definitief het deksel op de neus, met een tweede bezoekende treffer. Zondag gaat men op bezoek naar Stekene. Een alles behalve gemakkelijke opdracht, die in kringen van S.K. Grembergen alles behalve hoopgevend tegemoet wordt gezien. Hoekschop van Dirk Deferrere (SK Grembergen) maar een goaltje werd het niet (JVC) Op de jongste voetbaldag heeft Hofstade nog meer afstand genomen van zijn onmiddellijke rivaal Hillegem. Laatstge noemde verloor immers te Bavegem met vrij afgetekende cijfers. Hofstade had zoals verwacht niet te veel moeite om Strijpen er onder te krijgen. Tot met de rust konden de gasten de schade tot 1-0 beperken mede ook door het feit dat de thuisploeg een paar wenkende kansen liet liggen. Het doelpunt werd door Graziano gescoord, maar toch was het voor de kijkers ui een vaststaand feit dat Hofstade zijn slag zou thuislialen. Hofstade had een territoriaal overwicht opgebracht en zijn aanvallen waren beter uitge bouwd en meer gevaarlijk,, In de tweede speelhelft werd het overwicht van de thuis ploeg nog groter en Pare- wijck, Van Geert en Guns joegen de cijfers de hoogte in. In een goed draaiende thuisploeg waren Roelandt en Guns de meest opgemerk te figuren. Doggen Erembo degem kon het op eigen veld in de wedstrijd met Eronde- gem niet verder brengen dan tot een gelijkspel. De thuis ploeg zou wel voorsprong kunnen verwerven dank zij een door Jan De Greve ge lukte strafschop. De thuis ploeg miste verder echter de nodige infiltratiekracht om nog meer voorsprong te kun nen verwerven. Anderdeels waren de tegenakties van Erondegem wel gevaarlijk en het was op een van deze tegenstoten dat Baeyens de stand op 1-1 bracht wat met een ook de einduitslag was. Burst heeft niet te hard moe ten zwoegen om van Smet lede met een tamelijk afge tekende verhouding te win nen. Smetlede kon aanvanke lijk de cijfers beperken. Al leen de wederoptredende De Mue slaagde er in de bezoe kende doelman te vloeren. Gelet op de spelontwikkeling had Burst wel een ruimere winstmarge kunnen verwer ven doch men liet de gebo den kansen liggen. In de 2de speelhelft kwamen Cautaerts en Eloot aan het kanon. Nu zondag wordt in deze reeks de topper Burst - Hof stade gespeeld. Voor de leider is dit de wedstrijd vftn de waarheid. In de vierde pro vinciale reeks G was het een gunstige dag voor leider Ou degem dat zijn voorsprong met een punt verhoogde. Herdersem kwam in het der- bynummer met Wieze slechts tot een gelijkspel. Ook Ber lare liet het afweten. Het verloor bij gebuur Schoon aarde met het kleinste ver schil. Na de recente gebeur tenissen rijst de vraag of de huidige leider nu al voor goed de ruimte is ingescho ten. Er ligt een verschil van liefst zeven punten met ri vaal Herdersem, die echter nog twee wedstrijden te goed heeft. Oudegem liet Gijzegem dat nochtans van het veld- voordeel genoot geen schijn van kans. Bij de rust kon men de wedstrijd als gespeeld beschouwen- Oudegem telde niet alleen twee doelpunten voorsprong maar het had de spelontwikkeling haast vol komen beheerst. Steeman en Baert lukten de doelpunten. Ook in de tweede speelhelft gaf Oudegem de toon aan, en dit rezulteerde in een derde doelpunt van Steeman. Deze had nog pech toen hij met een knal de bal tegen de staak keilde. Steeman was de meest opgemerkte figuur maar ook Geerinck mocht met een zeer goed gekrediteerd. Het derby Herdersem - Wieze scheerde geen al te hoge toppen. Bei de ploegen speelden in deze prestigeontmoeting veiligheid voor alles. Uiteraard vielen er niet veel doelkansen. Her dersem kende wel onkans toen De Ridder en Loos de bal tegen de paal deponeer den. Anderdeels bracht de Herdersem doelman De Cos- ter een knappe redding bij een te korte terugspeelbal. St. Gillis speelde in de loop van deze kompetitie al be tere wedstrijden dan vorige zondag tegen Wichelen het geval was. Het geraakte dan ook slechts met de hakken over eigen sloot. Wichelen genoot zelfs de eer van het openingspunt. Peleman en De Smet konden echter orde op zaken stellen. J.V.H. Het gaat Racing Boonwijk niet zo goed de jongste weken. Na de ophefmakende zege in de Dendermondse derby tegen Eendracht St. Gillis en de knappe repliek tegen titelkandidaat Oudegem is Racing Boonwijk fel afgezakt. Allerlei moeilijkheden hadden tot gevolg dat de kadans vrij vroeg in deze kompetitie gebroken werd en Racing naar de laatste gelederen van de rang schikking verzeilde. Nu is het zo dat het Racing be stuur niet het minste verwijt kan worden gemaakt. Willy Van Der Steen en Co zetten zich van week tot week in om er echt iets van te maken. Het feit dat verschillende fanionspelers wegblijven van de trainin gen drukt evenwel fel op de verrichtingen der jongste weken. Ook hieraan wil het Racing bestuur iets doen. Een en ander werd reeds uitgedokterd en met het oog op de tweede ronde van het kampioenschap zullen de spelers van het fanion- en reserve elftal op een speciale vergadering worden samengeroepen. Het wórdt een open vergadering waarop de problemen zullen worden besproken en de voorziene schikkingen zullen worden bekend gemaakt. Het bestuur en kapitein Pierre Poui- liart hopen op deze wijze het fanionelftal nieuwe moed in te blazen om uiteindelijk toch tot een behoorlijk resultaat te komen. Ondertussen is het initiatief met de jeugdploeg vast geslaagd. Vorige zaterdag gingen de Racing kadetten gelijk spelen bij K.A.V, Dendermonde ert dit is toch een performatie die kan tellen en moet aanzetten om de jeugd in de Boonwijk verder aan bod te laten komen. V.C. Etienne De Beule nodigt uit Eveneens op zaterdag 29 november is er in zaal DE ZOUAAF te Hamme GE ZELLIG SAMENZIJN EN BAL ten voordele van ner Etienne De Beule. Al le vrienden van Etienne worden er vanaf 20ul5 har telijk verwelkomd. Oscar Vermaeren vierde Oscar Vermaeren, de Wi- chelse all-round sportman nam deel aan het Belgisch veldritkampioenschap voor vrije liefhebbers. «Karke» finishte als nummer vier. (vh) Geen zege voor Van Damme Te Schoonaarde heeft het er lang naar uitgezien dat Albert Van Damme de door «De Toekomst» geor- ganizeerde veldrit zou win nen. Een felle remonte van Marc De Block duwde de bijna 34-jarige ex-wereld kampioen naar de tweede plaats. In Dikkelvenne ar riveerde de «oude leeuw« als vijfde. (vh) Paul De Brauwer Paul De Brauwers, vorig jaar nog junior, doet het zelfs bij de A-crossers pri ma te Schoonaarde werd dit pocketkoereurtje zesde, voor mannen met naam en jarenlange routine. (vh) Plasje na veldrit Na de veldrit te Schoon aarde moesten vijf renners naar de dopingskontrole De Block, Van Damme, Geirland, Aernouts en Lu- cien Goossens. (vh) Gilbert en Robert Gilbert Cattoir en Robert Van Oostende blijven veld rijden prettig vinden, ook al zijn ze geen van beiden geboren winnaars. Cattoir was in de B-cross te Klein Sinaai achtste. Van Oost ende werd bij de «groten: te Schoonaarde 20e en 13e in de B-koers te Klein Si- naai. (vh) Raf Bellon Het ging de Buggenhoutse oetballer Raf Bellon nog niet voor de wind sinds hij naar Eerste Klasser KV Mechelen overstapte. Raf voetbalde zaterdag een vol ledige match 'met de Me- chelse doublures. De voor bode van een indrukwek kende come-back (vh) Raf Constant zesde Met gagman Willy Bosscher als maat deed de Aalsterse prof Raf Con stant het uitstekend in de Gentse zesdaagse hij leg de beslag op de 6c plaats. (vh) Wesemael zevende Wilfried Wesemael v samen met Allan, een de zesdaagserenners die, in de schaduw van de aller grootsten. te Gent voor spektakel instonden. Voor al achter derny's was de kleine» uit de «Uil» Gijzegem steengoed. Het duo Wesemael-Allan werd ten slotte zevende. (vh) Officieel In «Timé-Out» nr 71 ver scheen officieel het forfait dat Avanti Lebbeke te ver- erken krijgt wegens laat tijdige betaling. Het be treft hier de wedstrijd te gen VW Ternat van 4 ok tober. (gdp) Sportiviteit In het Lebbeeks tapbiljart- erbond zijn de klubs Wa- en Vrienden en Stadion laureaat van de sportivi teit. (vds)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17