hechts drawn voor H.C. Avanti go ;en punten voor Aalsterse klubs Nog niets opgelost GOEDE TWEEDE HELFT NORMALER KAN HET NIET S.K. Grembergen out TE PAARD DOOR HET LAND VAN DENDERMONDE" - HANDBAL le NATIONALE Jeugdhandbal Paardesport Judokampioenschappen te Zele Boeten Unaniem Feest Aansluiten Wie wint? Pannecouck Liefdadigheid Beker Denderstreek Norhert De Pillecijn: stop Lapsus Out 19 heeft tegen het veel zwakker gewaande Angleur •er teleurstellende wedstrijd gespeeld. De Lebbekenaars bepaald van geluk spreken dat zij toch nog een puntje in aktief toevoegen. Het was elk - toeschouwer duidelijk wat schort bij de Avanti spelers. Mentaal is de ploeg uier het vriespunt gedaald. Het ontslag van trainer scyck gaat hen heel waarschijnlijk de Belgische titel Nog nooit zagen wij de Avanti spelers zo ongemo- I een kompetitiewedstrijd spelen. Het is duidelijk dat jop betreffende de opvolging van Adamzcyck reeds te liet doorgehakt bleef. Even belangrijke vraag blijft nog itwoord blijft de Pool, als speler, verder zijn diensten schikking stellen Het lijkt ons de enige mogelijkheid Avanti om zich nog in het titeldebat te mengen dat cyck niet als speler „verloren gaat". Titeldebat dat er dan ooit alle wegen uitkan. Voor Brabo Denderbelle reeds later dan vijf voor twaalf. Brabo dat nu de moest missen van keeper YVuest (gekwetst) en van lorste De Batselier, verloor te Herstal twee gouden Ondanks het vrij afgetekende eindresultaat had ■belle beslist zijn kans tegen Unif Herstal. Maar dan er geen acht van de elf penalty's gemist worden [TI LEBBEKE - Ieuk 18-18 Ivan bij het wedstrijd- was het opvallend hoe en onzeker Avanti Het duurde inderdaad 13e minuut vooraleer ke zijn eerste veldgoal e langs De Smedt. De was toen 3-2. Nadat voorsprong nam tot ïistte Dirk Verhofstadt ïnalty en met nog 7 min. •len in de eerste helft de score steeds gelijk en sti i gewi onckh» vond nog 4 LOe pl ndenhj ie kop EDE NATIONALE E.V. Aalst als Sparta Aalst konden tijdens het voorbije la einde geen punten aan het aktief toevoegen. Voor Sparta het nochtans hoog tijd dat de bakens verzet worden met amper vier punten uit zeven wedstrijden prijken irtanen nu op de voorlaatste plaats samen met Mon- 6 di chtige iden ch vc ie en 1 H utfracht r verl 4e iber te Gi rovim georgfci M.B. M. an D De W battel ky Tq I. /an 1) iderm ibant) Dend (6-6). Een uitstekende bezoe kende doelman ondervond weinig last met de zwakke en onjuiste Avanti doelworpen, terwijl een niet in zijn dag zijnde Mertens praktisch geen bal stopte van de Angleur aan vallers. De bezoekers liepen uit to 6-8 en K. Verhofstadt kon de ruststand vastleggen 7-8. Na de rust beterde het er beslist niet op bij Avanti. Het werd 8-10 en na 35 min. spel scoorde Dirk Verhofstadt zijn eerste veldgoal Angleur, de off-day van Avanti aanvoe lend, ging langs Brahane en L. Adam op zoek naar de over winning. Het werd 9-13 voor aleer De Smedt via 2 straf- worpen kon milderen. Toen Ademczykc dan eindelijk op het terrein verscheen was er wel een kentering waar te nemen bij Avanti maar de coaching werd onbegrijpelijk. De Smedt, een van de zeldza me Avanti spelers die zijn nor maal peil haalde, kwam niet meer op het terrein. Avanti kwam 16-14 voor, 10 min voor het einde maar tijdens een verward wedstrijdeinde wist Angleur nog gelijk te stellen twintig seconden voor het ein de. Angleur lukte zelfs nog een doelpunt een paar secon den na het eindsignaal. Scoorden Dirk Verhofstadt 4 De Nil 1, Koen Verhofstadt 3. De Vlieger 3, Adam 1, Kep- pens 1, De Smedt 5. INT. UNIF HERSTAL - BRABO DENDERBELLE 24-14 De einduitslag geeft zeker de juiste waardeverhouding niet weer tussen beide ploegen. Brabo, sterk gehandicapt door de afwezigheid van de ge kwetste keper Wuest, bleek individueel zelfs over sterke re spelers te beschikken dan de gastheren maar eens te meer bleef het ploegspel on der de maat. Wij geloven dat Brabo voor een unicum gezorgd heeft door acht van de elf toe gekende strafworpen te mis sen Het ontbreken van de geschorste De Batselier werd hier wel sterk aangevoeld. Brabo, gestart met F. Van De Velde in het doel, kon eerst wel op voorsprong komen 2-3 maar Herstal kon door voor al te scoren uit stilstaande fa sen aan het kwartier opnieuw de teugels overnemen (5-4) Denderbelle mistte toen ach tereenvolgens 2 penalty's zo dat na 20 min. de thuisploeg leidde met 9-5. De vervanging van keeper Van de Velde door D. Uyttersprot bracht ook al niet veel aarde aan de dijk zodat aan de rust de wedstrijd reed gespeeld was. Stand 14-7 Tot een kwartier voor het ein de verliep de wedstrijd dan min of mer evenwichtig. 19-12 maar de zwakke Brabo verde diging viel sterk tegen. On dertussen waren opnieuw 4 penalty's onbenut gelaten. Brabo liet ook verschillende open kansen onbenut zodat de einduitslag «opliep» tot 24-14. Scoorden Hendrickx 4, Van Der Veken 2, Callaert 4, De Sitter 2, Van de Velde 2. EVA. zal nu wel een kruisje maken over de promove- lansen. Na de nederlaag te Visé is Aalst inderdaad zes i achter de leiders geraakt en wij zien niet goed in ize achterstand nog te overbruggen is. De wedstrijd te kon een keerpunt betekenen voor Eendracht, het is r tegengevallen. tdstrijden lliséE.V. Aalst 17—13 cwartier voor het einde Eendracht nog met 9 iredurende de volgende 15 icjen diende Aalst dan 9 in met één speler min stellen. Het verbaast -Dendlan ook niet dat de Aal- i clubleiders niet te spre- varen over de wedstrijd- g. Dank zij hun numerie- C leerderheid leidde Visé 111 op 10 minuten it einde. De veer was gebroken bij Eendracht. >rfëdstrijd verliep geduren- minuten zeer gelijkop- Via 12 (10e min.) en 5<1 (20e min.) werd de rust bereikt met 76. Na de rust bleek Eendracht aardig vat te krijgen op het snelle Visé aanvalspatroon en leidde 20 min. voor het einde met 8 10. Hoe het laatste kwartier dan verliep vertelden wij al. Het dient nochtans gezegd dat Visé zich zijn derde plaats in de rangschikking waardig toon de. Met snel en gevarieerd spel. gebaseerd op een uit stekende fysische konditie zal de neo-tweede klasser een serieuze promotie kandidaat blijven. Bij Eendracht verkeer de Bayens in een mindere dag. Scoorden Bayens 1. Van Goe- them 6, De Doncker 2, Rim- baut 2, Steeman 1 en Van der Spiegel 1. Reserven Vfsé—E.V. Aalst 15—9 Ruststand 65. Keeper Moens lukte een doelpunt op uitworp. Scoorden Van Gucht 2, Van der Spiegel 4, Nys 1, De Nys 1, Moens 1. Sparta AalstBeyne 1820 Een zeer sterk gehandikapt Sparta heeft tot 10' voor het einde meer dan gelijke tred gehouden met de bezoekers. De ploeg van trainer J. Van Temsche moest inderdaad voor zien in de vervanging van 5 basisspelers. Verbestel, Ver- lée, P. Bomon, Troch en Loo- tens ontbraken om diverse redenen op het appel zodat „de oudjes" Et Bomon en J. Van Temsche nog maar eens op de wisselbank plaatsna men. Sparta liet echter de moed nooit zakken en via 31 en 96 duurde het tot 5 mi nuten voor de rust vooraleer Beyne langs een ander „oud je" Gaillard op gelijke hoogte kwam. Mens en Van Delsen hadden beide een penalty ge mist zodat Beyne de rust be reikte met een gevleide 911 voorsprong. Gedurende 20 mi nuten in de tweede helft bleek het spel zeer evenwichtg ver lopen. Het duo Ganzeman- Mens hield Sparta in de wed strijd zodat met nog 10 min. te spelen de thuisploeg op nieuw voorsprong nam 1817. Ondanks het prachtige ver weer diende Aalst toch te be geven tijdens de laatste mi nuten. De vermoeidheid deed zich inderdaad te sterk gevoe len. Scoorden Mens 6, Van Del sen 2, Ganzeman 5. Van Der Meersch 2, Et. Bomon 1, Cleemput 2. Reserven Sparta AalstBeyne 719 Ruststand 59. Aalsters in eenstorting na de rust. Scoorden S. Bomon 3, Et. Bomon 2, Corthals 1. Van Temsche 1. rC) >aut )den dameskompetitie blijft alles zijn gewone gangetje gaan. i Femina na zeven wedstrijden nog steeds met het num der punten, wint afgetekend van Sparta Aalst. Sportief maakt Anderlecht „af" op eigen veld en de kopploeg Uilenspiegel wint met forfait cijfers van toren. Evere, de runner-up Iaat zich niet aan het lijntje door een degelijk E.V. Aalst en Ros Beiaard Dender- e wint te Merksem, zij het weinig overtuigend. Alle blijven hun positie behouden en ook tijdens het volgende einde zien wij hier weinig verandering in komen. Uilen- n Avanti kunnen moeilijk bedreigd worden door ktievelijk E.V. Aalst en Dendermonde, zodat de enige Tijd die iets kan wijzigen aan de rangschikking het tussen Aalst Sportief en Evere is. Persoonlijk zien wij ief echter niet falen op eigen terrein. In het onderste Ite van de rangschikking kan de wedstrijd Sparta Stelmar de aandacht trekken. Zorgt Sparta voor de issing AALST - EVERE 12-18 il tijdens het eerste wed- gedeelte liet Eendracht enigzins verrassen door snelle en doeltreffende van de gasten. Bij de stonden L. Wauters en an ook met 3-12 in het Tijdens een opvallend tweede helft, waarin iter Coen uitstekende din- óeed, zou Eendracht zich lig rehabiliteren. De ver ing «sloot» goed en in de al zorgde het trio Wau- Devinne, Simal voor de !e doelpunten. Eendracht uiteraard de gasten niet bedreigen maar de uit- van het 2e wedstrijd- -Ite 9-6, bewijst voldoen- at Aalst voor de verras van het voorbije week- had kunnen zorgen, rden De Smet 1, Wau- 4, Devinne 4, Simal 3. inti femina RTA AALST 31-3 ati Femina met de zeer M. Van Langenhove in loei heeft natuurlijk wei tegenstand ondervonden Sparta. Reeds bij de rust le Avanti met 15-1. Na de ging de schietoefening Ier. Muylaert, Verhofstadt OOR ^an Den Borre waren de ehutters maar ook D. San- en V. De Pauw die niet lr<ien lieten zich opmer- Bij Sparta dient men in laad nog leergeld te beta- Scoorden Avanti Muylaert 12 Verhofstadt 6, Van Den Borre 6, Moonen 4, Van San 1, Bley- aert 2. Sparta M. Van Der Meersch 1, A. Van Delsen 2. MERKSEM - DENDERMONDE 5-8 De Dendermondse meisjes die in de toekomst niet meer kun nen beschikken over hun top- scoorster J. Melis, hebben te Merksem een weinig overtui gende wedstrijd gespeeld. De rust werd bereikt met een 3-3 stand en de thuisploeg nam zelfs voorsprong (4-3) vooral eer Dendermonde langs Broot- haerts de overwinning kon veilig stellen. Scoorden: Doorns 2, Heireman EVA. KRRAINEM - E.V. AALST 16-12 Het treffen tussen de twee leiders in het klassement groeide uit tot een aangena me wedstrijd om volgen. Bei de ploegen bleken sterk aan elkaar gewaagd en het is slechts tijdens het wedstrijd einde dat de thuisploeg de be slissende kloof kon slaan. Bij de rust luidde de stand 6-5. Scoorden Van Heirweghe 10 Cooreman 1, Van Nuffel 1. EVA. BEVORDERING Wie gedacht had dat de kwes tie Brabant-Oost-Vlaanderen uiteindelijk zou opgelost zijn vergist zich. De „zaken" staan nu zo: 10 van de 11 Brabant se ploegen hebben de oproep van het nationaal bestuur be antwoord. Een vijftal onder hen verklaarden zich onvoorwaarde lijk bereid samen te spelen met de Oostvlaamse clubs. Vijf andere clubs gaven een nogal dubbelzinnig antwoord en U.S. Brussel liet niets van zich horen. Het gevolg is dat Zwijnaarde zaterdag tever geefs wachtte op U.S. Brussel en S.K. Grembergen verkoos het zekere voor het onzekere en speelde zaterdag een be kerwedstrijd. We geloven <Jat er maar een oplossing open blijft voor het N.B., de ploe gen die weigeren te spelen, dienen van de bondslljsten ge schrapt. Waarop wacht men eigenlijk nog De wedstrijden Grembergen S.K.Don Bosco Zwijnaarde 2821 S.K. Grembergen. zonder kee per H. Van Damme heeft van Zwijnaarde meer tegenstand ondervonden dan verwacht. Vooral tijdens de eerste helft zorgden de gasten voor een fel opgemerkte replieg en SK kwam meer dan op zijn beurt in moeilijkheden. Via 55 (15 min.) en 89 (25 min.) kon de thuisploeg toch nog op voor sprong geraken even voor de rust 109 Na de rust vlotte het heel wat beter bij G.S.K. Seghers scoorde drie maal en meteen was de kloof gemaakt (1712 na 36 min.) Zwijnaar de speelde nog wel goed mee maar de thuisploeg bleef de wedstrijd stevig in handen hou den. Ploeg H. Van Haute 3, Trienpondt 6, Caudron 7. De Blieck, T. Van Haute, P. De Swaef, F. Seghers 9. J.P. Buy- le, K. Vinck 3, G. Van Dessel en Fr. Van Hecke. JJochewoa Aalst Soado Brussel 710 Een sterk gehandikapt Joche- woa Aalst heeft tegen Spado Brussel een mogelijke over winning laten ontglippen. De jonge Aalsterse ploeg, zonder De Boeck, kon van de ge schapen kansen geen gebruik, maken en vooral trainer-spe ler Moyertsoen was er het hart van in dat hij drie open kansen onbenut liet. Nu de verdediging op punt stond is er gefaald in de aanval. Een positief punt, Spado Brussel was dan toch aanwezig te Aalst. Eva DERDE NATIONALE ROSIS AALST - RANSART 22-22. Rosis Aalst heeft gedurende de tweede helft een verloren ge waande situatie recht gezet. Tijdens de eerste dertig minuten werden de Rosis spelers duidelijk verrast door het snelle en beweeglijke cirkelspel van de gasten. In verdediging werd raag gereageerd zodat Ransart regelmatig penalty's kon uit lokken. De thuisploeg was steeds op achtervolging aangewe zen en tijdens de eerste 15' lukte hen dat enigszins (6-6). Het laatste kwartier van de eerste helft bleek Ransart een optie te nemen op de overwinning. Via 7-10 werd de rust bereikt met een 11-16 stand. Rosis kon na de rust zich volledig hervatten. Enkele „nummertjes" brachten doelpunten op (13-16) en dit bracht duidelijk het vertrouwen in de Rosis rangen. Ondanks Rosis midden de tweede helft in numerieke minderheid was bleef het aan de achterstand knagen. Met nog een tiental minuten te spelen had Rosis langs een fantas tische G. De Jaegher de aansluiting bewerkstelligd. Ransart begaf echter niet en het was slechts tijdens de allerlaatste sconden dat Aalst dank zij de achtste treffer van G. De Jaegher een puntje in de wacht sleepte. Met acht punten uit acht wedstrijden heeft Rosis nu toch wel liewezen zijn plaats in derde nationale waardig te zijn. Scoorden Meert S. F. De Gendt 1, Buys 3, J.P. De Jaegher 2, G. De Jaegher 8. RESERVEN. ROSIS AALST - RANSART 11-12 Ruststand 3-6. De Rosis keeper hervatte zich tijdens de tweede helft zodat Rosis nog zeer dicht bij de eerste over winning kwam. Scoorden W. De Boeck 2, Van Nieuwenborgh 6, Meersman 3. BEKER VAN BELGIE S.K. Grembergen werd tijdens de tweede wedstrijd in de voorronde van de Belgische handbalkompetitie uitgeschakeld. De G.S.K.-ers kenden reeds geen meeval met het sterke Heist in eigen vesting te moeten gaan bekampen. Niettemin was het slechts na verlengingen dat Grembergen moest begeven. Bij G.S.K. vertelde men ons echter dat bij het wedstrijdeinde de scheidsrechters nogal uitgesproken home-getint waren. Jam mer voor Grembergen met dit één doelpuntje verschil te worden uitgeschakeld. Heist Zuiderkempen S.K. Grembergen 2524 Na een gelijkopgaand eerste kwartier kon de thuisploeg tot 107 uitlopen bij de rust. On der impuls van J. Caudron kon G.S.K. na tien minuten in de tweede helft naderen tot 12 11. Gedurende de daaropvol gende 5 minuten zag het er naar uit dat Grembergen over de kwalificatie een kruisje kon maken. De thuisploeg was het laatste kwartier ingegaan met 1611 voorsprong. Langs Caudron en Segers werd aan de achterstand geknaagd 17 14 na 50 min. Trienpondt kwam dan ook op de proppen 19 Dat het bestuur en verenigingen van de L.R.V. van het gewest Dendermonde kunnen aanpakken werd onomstootbaar bewezen ter gelegenheid van de jongste rally die in het teken stond van „Te paard door het land van Dendermonde". Toen verzamelen werd geblazen verschenen niet minder dan hon derd twintig ruiters aan de startlijn te Buggenhout. De hoe ven gingen weldra trappelen, draven en stijgeren in de koude zonnige morgen. Via de manége Moens waar werd bewezen dat het ringsteken het nog steeds doet en na een ultra- zware proef op de terreinen van de LRV te Appels, weid een kleine maar „hartversterkende hulp" binnengeslurpt in de rijbaan „Piet" te Dendermonde. Over de Scheldebrug (deze keer zonder veel hinder" werd gedraafd naar de presi- dent-organizator-chef-kok (oef wat een titel) te Grembergen waar heerlijke worsten en warme soep de hongerige magen gingen vullen. Slechts een halfuurtje rust kregen de deelne mers toegemeten daar te Moerzeke, Zele en in de rijbaan The Blue Birds nog zware beproevingen lagen te wachten. Tenslotte was het allemaal niet voor niets geweest, want na een lekker mosseldiner mocht iedereen een prijs in ontvangst nemen nadat organizator Dré Pauwels zijn dank had uitge sproken voor rally van de bovenste plank. (Abl) De Zeelse bevolking mag op beide oren slapen, want het politiekorps wist tijdens de laatste nationale judo-kampioenschappen te Elsene niet minder dan vier nationale titels te veroveren. Agent Raymond Van Avermaet omgordde zich met de zwarte gordel, hij wist zich reeds jaren in deze kampioenschappen te onderscheiden, Raymond Van Driessche en Marc Van Damme won nen een gouden medaille, voor eerstvoornoemde was het in de reeks van de bruine en groene gordels terwijl Marc Van Damme in de hogere reeks bij de blauwe gordels de titel in de wacht sleepte. (G.B.) 16 en K. Vinck bracht G.S.K. voor de eerste maal op voor sprong, 1920 vijf minuten voor het einde. Met nog am per twee minuten te spelen leidde G.S.K. met 20—22 maar dank zij twee zeer licht toegekende strafworpen kon de thuisploeg verlengingen af dwingen. Tijdens de verlen gingen naar Grembergen langs Caudron het eerst voorsprong maar uiteindelijk haalde de de thuisploeg het met het kleinste verschil. PloegH. Van Damme, Van Haute 2, Trienpondt 5, Seghers 4, Caudron 9, Vinck 3, Van Dessel 1. Voor de maand oktober zijn drie streekklubs al tot spijzen van de bondskas overgegaan Adec Baasro de 2 maal materiaaltekor ten, Leeuwerik Lede 2 spe lers te weinig voor hoofd wedstrijd, Springbokken Zele wegens gebrek aan scheidsrechters. (gdp) Het Lebbeeks tapbiljart- verbond hield een massa vergadering in de zaal Cor so. Een opiniepeiling over kaderspel. ploegen met 6 spelers en een mogelijke aansluiting van klubs uit aanpalende gemeenten, gaf een unanieme «pro» uit slag. vds) Op zaterdag 13 december heeft te 18 uur een jeugd feest plaats bij Eendracht Opstal. (vds) Klubs uit Wieze, Dender belle, Baardegem, Opwijk, Buggenhout, Baasrode en St.-Gillis die wensen aan te sluiten bij het LTBV (Lebbeke) kunnen zich in verbinding stellen met de leden van het hoofdbestuur die desnoods een bezoek zullen brengen. (vds) Uitslag van de gratistom bola van S.K. Lebbeke, werd 377 506 192 467 447. Prijzen af te halen in het S.K. lokaal bij Jozef Pis- sens, Albert 1 straat. (vds) Zoals verwacht ontmoetten de jeugdspelers en de tal rijke supporters, jeugd trainer Roger Pannecouck tijdens de wedstrijd Lebbe ke- - Denderleeuw. Roger is hersteld van zijn ziekte en hoopt weldra opnieuw definitief aan het werk te kunnen. (vds) Ten voordele van Raymond Murphy wordt zaterdag 13 december te 20 uur in de sporthal te Zele een liefda digheidsbal georganiseerd. (vds) De halve finales voor de beker der Denderstreek worden gespeeld op 25 de cember. S.K. Lebbeke moet naar Denderhoutem. Mas- semen speelt tegen St.-Lie- vens Houtem. De finale heeft plaats op 28 februa ri te Denderleeuw. (vds) Niet zonder weemoed deel de de Hamse basketspeler Norbert De Pillecijn ons mee, dat hij na 20 jaar ak- tiviteit de basketkeds aan de haak moet hangen. Op doktersadvies dat uitwees dat zijn knie het niet meer doet, speelde Nobert vorige zondag bij Old Fellows zijn laatste match en scoorde 13 punten. Een zware beslis sing voor Norbert die in 1955 bij Kangoeroes zijn loopbaan begon. Wij vonden verleden week twee «lapsussen» van for maat in de handbalrubriek. Het is niet Eddy Wuest die aan de knie geopereerd wordt maar wel broer Beno en het woord dilem ma, in grote letters, werd door het duivelse zetduivel- tje omgetoverd tot delem- ma. En maar zoeken in on ze «dikke» wat dit bete kent. Een eerder onschuldig lij kende handkwetsuur houdt Eddy Wuest, keeper bij Denderbelle, voor drie we ken van de hadbalterrei- nen. Brabo, over geen vol- aardige vervanger be schikkend. kreeg vooral hierdoor de kous op de kop te Herstal.

De Voorpost | 1975 | | pagina 19