Monique Van de Voorde wint te Bierbeek Ria Bonnarens wint te Wingene Dirk Van den Berg prima te Oudenhove^ Aalstenaar Dirk Van den Berge wint ook te Sint-Gillis 7 december: veldlooptopper te Grembergen &sS He>' üK fo-s. ATLETIEK Eddy Maes ereplaats te Eeklo AALSTENAARS VAN DER STICHELEF|-( EN DE SAEDELEER WINNEN TE EEKLO Interscholencross te Sint-Niklaas Willy Baeyens en Filip Blancquaert winnen te Merelbeke 20 De Feyter (Rito Dendermonde) leidt hier «Ie knapenveldloop te Sint-Niklaas. (JVC) 12-1 Kt ~ïj 2-0. J 6-4, »v.„ owas nphoi wV- rht i T" Si. lepdri g*"--" Viell Erven ®L - l'v- to\ slVl vjlj Mari «was Arch! [fei jv I)at beeld krijgen we op zondag 7 december te Grembergen ti A.C. Baasrode A.C. Baasrode nam deel aan de internationale veldloop te Bierbeek. Er waren zowel Nederlanders, Duitsers als Engelsen, evenals landgenoten - Belgische topatleten dan nog. De leden van de Baasroodse atletiekklub kwamen er zeker niet bekaaid af, integendeel. Benevens de overwinning van Monique Van De Voorde, mochten nog vier andere atleten op het podium plaats nemen. De meisjes, die 's morgens lie pen, kregen er nog een ijzige wind, die de heren, 's namid dags, niet meer hadden. Bij de meisjes hadden we meer verwacht van het duo Erpels - De Troetsel die in de le reeks miniemen start ten. Viviane Erpels finishte toch nog als 8e. Daisy De Troetsel werd 12e. In de 2e reeks liep Lauretta Van Spi- tael een vlotte wedstrijd (11e) Bij de kadetten nam Monique Van De Voorde van bij de start de leiding en won met vijf sekonden voorsprong. Zus An deed het ook meer dan behoorlijk als eerste- jaarskadet finishte zij als 12e. Bij de scholieren scheidden zich onmiddellijk drie atletes af, in vierde positie volgde Godelieve Bauwens die ten slotte vijfde werd. Bij de juniores was de winna res al van in de eerste meters gekend, want op de suprema tie van de klasrijke Lliane Bensch (A.V. Toekomst) stond geen maat. Ingrid Bauwens finiste als 2e, Patricia Famaey eindigde 7e. In de le reeks pupillen jon gens eindigde Ivo Annerel 7e. In dezelfde reeks werd Fran- ky Gabriëls 30e. In de 2e reeks was Mare D'Hooge 17e. In de le reeks minemen tel den we Luc Van De Voorde en Benjamin Van Riet ze wa ren 20e en 22e. In de 2e reeks werd André Bauwens benadeeld door de starter. Deze gaf reeds de start wanneer de dienstdoende officiëlen nog bezig waren de atleten achter de vertreklfjn te krijgen. Spijtig stond één ervan juist voor André wan neer het startschot afging, zo dat hij natuurlijk met de eer sten niet mee was. Halfwed- strijd liep hij nog in 12e po sitie. Ongelooflijk, maar waar, André wist nog op de 3e plaats beslag te leggen op slechts 15 m van de winnaar. Bij de kadetten eindigde Theo Nobels 31e en Peter Coninckx 23e. Danny Van Assche kwam als 62e door de finish. Bij de scholieren hadden we natuurlijk een groot kansheb ber met Marc Van De Voorde. Na enkele honderden meters stootte hij door naar de lei ding en bewerkte, samen met nog vier andere atleten, een lichte voorsprong. In de klim naar de aakomst had Mare na zware inspanningen niet de minste weerstand meer om te reageren op de uitval van Ja cobs (A.V. Toekomst) en dien de zich teverden te houden met de 2e plaats. Frangois Pe- leman en Erik Van Assche plaatsten zich resp. 19e en 23e Paul Debusschere eindigde als 57e. Bij de veteranen diende Louis Van Spitael te op te nemen tegen de Belgische kampioen van deze categorie Wim Van Der Stappen (Leuven A.C.). Louis liet zich door de aanwe zigheid van de titelhouder, niet afschrikken en ging reso luut zelf in de aanval. Hij nam eén tiental meter voor sprong maar vooraleer 1/6 van de wedstrijd was afgelegd had Van Der Stappen zijn achter stand goed gemaakt. Het was toen al vrij duidelijk dat het uitsluitend tussen deze twee zou gaan om de overwinning, want de 3e volgde dan al op bijna 100 m. Gedurende 2/3 van de wedstrijd kon Louis in het spoor van de Belgische kampioen blijven, maar toen deze bij het ingaan van de laatste ronde een snedige de marrage plaatste was het pleit beslecht. Louis had al spoedig 50 m achterstand en stelde alleen nog zijn 2e plaats vei lig. Gustaaf Van Assche en Frans Huygens wisselen regel matig van plaats, vorige week toonde Frans zich de betere van Gustaaf, ditmaal was het andersom, zij werden resp. 25e en 28e. Alfons De Block, die er stilaan doorkomt, werd 43e en Theo De Smedt 47e. In het clubklassement behaal den de veteranen de 4e plaats. Dat we niet met Oost-Vlaam- se officiëlen te doen hadden, ondervonden we best bij de seniorswedstrijd. Braaf, zoals altijd, plaatsten de Baasrood se atleten zich achter de ver treklijn, doch de officiëlen slaagden er niet in van de ve detten te krijgen waar ze moesten zijn, met het gevolg dat geen enkele A.C.B.-atleet bij de eerste dertig te vinden was. Piet Roels vertrok nog het best maar deed een val. Geleidelijkaan schoof Laurent Vranken wat naar voor en na één, van de zes af te leggen ronden, liep hij toch al in 34e positie. Ronde na ronde re- monteerde hij en paar kon- kurrenten en finishte als 2ee. En met al die internationale vedetten, er waren maar liefst 10 buitenlanders voor Laurent is dat toch nog een bevredi gende uitslag. Eddy Van Loey legde beslag op een prachtige 33e plaats. Piet Roels en Leo Hermans finishten als 47e en 52e. Verder nog een 65e plaats voor Viktor De Ridder, Karei Maes 70e, Erik Goossens 87e, een heel wat betere uitslag nu voor Guy Jacobs als 9e, Karei Gabrië's 112e, Edmond D'Hoo ge, die een spiketrap kreeg, 115, en Richard Verhulst 117e In het clubklassement een 5e plaats voor de seniores en dat was dan als 3e Belgische ploeg Voor de heren is er zondag een algemene training. Samenkomst om 10 uur in het lokaal. De dames nemen deel aan de wedstrijd te Ophas- selt. L.H. Van de aktiviteiten van de atleten van AC Denderland kunnen we maar een gedeel telijke uitslag geven, we ho pen er in een volgende bij drage op terug te komen. De schoonste prestatie werd ens gebracht door junior Eddy Maes die te Eeklo aan de slag was. Zoals hij in het sei- zoenbegin reeds liet bewon deren is hij er goed op voor uit gegaan. Dat was ook zondag het geval waar hij nu klubatleet Huylebroeck die we gewoonlijk in zijn om- geying terug vinden voor gro tere moeilijkheden plaatste. Eddy eindigde op een prima vijfde plaats en Huylebroeck wist toch nog naar de achtste plaats op te klimmen. Eric De Saedeleer ging na een pe riode van inaktiviteit wegens overgangsperikelen terug aan -de "slag. Van bij het begin mogen we zeggen dat het een beste uitslag werd daar hij als veertiende over de streep ging. Enkele vetera nen waren te Bierbeek aan de start en zij zorgden aldaar voor een meer dan bevredi gende uitslag. Roger De witte plaatste zich op de zesde plaats, Frans Van Ransbeeck werd achtste en Philemon Roels hield er een negende plaats aan over. A Dev liefhebbers van deze sport herinneren zich nog goed de bedrijvigheid en de uitslagen van de atleten van KAVD. Na hel verdwijnen van deze vere niging in omstandigheden waarover we het niet zullen hebben was er een korte stil stand waar te nemen. Met de komst van AC Denderland is de atletieksport weer gaan bloeien iets wat met de op richting van de onderafdeling AC Grembergen nog beter tot uiting kwam. Te Grembergen ging men van bij de aanvang de damesatletiek stimuleren zodat men thans aan de derde organisatie toe is van een da mesveldloop. De organizatoren zorgden voor een rijk gevulde prijzentafel die de atletes ook de vorige jaren reeds verwen de. Het wordt de moeite waard zich op zondag 7 de cember naar het Gemeentelijk sportstadion van Grembergen te begeven in de omgeving van de Oude Kerkhofstraat. Naast de plaatselijke atletes zullen tal van gekende namen uit ons atletiekwereldje op de af spraak zijn. Voor de atletes willen we nog vermelden dat de inschrijvingen zullen plaats hebben in het «Hof van Grem bergen». De kleedkamers zijn ondergebracht in de feestzaal «Carousel» Grootzand waar ook de prijsdeling van Pupil len en miniemen zal zijn. Voor de andere reeksen vanaf ka- det is dat in het «Hof van Grembergen». Deze sportna- middag wordt de liefhebbers aangeboden door de ijverige bestuursmensen van AC Grem- A.C. Berlare In gezelschap van een volle bus VS atleten reden onze meisjes naar het Westvlaamse Wingene. Onze Berlaarse atleten behaalden er fraaie resultaten. In de eerste reeks pupillen 66 zagen we Vancauteren Nancy op de 17e plaats. In de eerste reeks miniemen 64 een' 7e plaats voor Greta Janssens. Frangoise Van Cauteren, ongesteld, eindigde 12e. An Van Gulck 26e. De Schrijver Anette 43e en Krista Goossens 46e. In de tweede reeks miniemen 63 liep Ria Bonnarens in het gezelschap van meisjes uit Blankenberge en leper. Maar toen ze in de laatste 100 meter demarreerde was geen van beide bekwaam haar te volgen. Kathleen Van Maldercn eindigde 23e en Rina De Geest 28e. Senior Annie De Rouck verdedigde zich flink en werd 19e. Onze jongens liepen te Merelbeke. Guy Valck werd 3e bij de pupillen. In de reeks scholieren een 8e plaats voor Luc Van Vossel. Bij de seniores werd René Poppe 18e. Net zoals in het vorig seizoen het geval was werd ook nu goed gepresteerd door de Aalsterse atleten te Eeklo. Bij de jongsten liep Guy Roelandt wat te hard van stapel. Hij moest half koers de leiding afstaan en werd uiteindeijk slechts vierde. Goede aanloop van Stefaan Van der Stichelen zodat hij samen met een atleet van Denderland aan de leiding kwam. Het werd een zij aan zij in de laatste rechte lijn waarin de Aalstenaar bewees opnieuw zeer sterk te zijn. Hij liet zijn rivaal ter plaat se. Lieven Roelandt was in deze miniemenreeks zestiende. Bij de kadetten gingen Johan De Saedeleer en Rik Roelandt van meet af aan aan de lei ding lopen. Na een ronde vormde zich een kopgroep van vijf waaronder ook Geert Beek, terwijl Erwin Van Nieuwenhove en Jan De Vree insgelijks in een gunstige stelling liepen. In de eind spurt was De Saedeleer vlug ger dan Roelandt, terwijl Geert Beek een mooie vijfde plaats veroverde. Van Nieu wenhove kreeg een serieuse inzinking en werd slechts elfde. Pieter De Vree van ver teruggekomen werd nog dertiende net voor broer Jan. Gilbert Robert (18), Bart De Saedeleer (29), Freddy De Boeck (32) en Johan Vereec- ken (46) waren de andere Aalsterse kadetten die deel namen. Bij de scholieren nam tegen de gewoonte in, Hugo Wellekens een zeer goede start, en kwam aan de lei ding. Het bleek echter dat hij zich vergallopeerd had en hij moest zich met een ze vende plaats tevreden achten. Danny Kinoo spurtte hard nekkig voor de achttiende plaats en Patrick Van B( stael was 23e. Veteraan Kiekens kreeg te kanip de AALS1 edsti Isrecht ieelveld niet m ;rs vol Jit om t fjpaar si maar de sche Toen van di met gereputeerde tegens dors. Nadat hij fel voor derde plaats had gestre moest hij toch nog genstander laten voorbijlo ach al Willem De Cock was twa allen, t de en Jan Van der Sticht ette d 21e. sankti an de hebbel aanhi keer t Uitstekende verrichting Pierre Callebaut bij de niores. Hij slaagde er ti wens in zich op de twe luisploe plaats te hijsen. In de laai ronde werd hij echter gel derd door gedubbelde at lel n kwan ■rstand het re hoogte afstai en hiervan profiteerde konkurrent om de opgeloè achterstand goed te maller. Wi en de Aalstenaar in de sp hotpre: te kloppen. In de laat de tl ronde schoot hij er imm nog twee plaatsen bij Freddy Neirinckx schi vorderingen te maken en digde 22e. Frangois Buggl hout maakte veel van achterstand goed maar het naar het einde toe moeilijk. Hij werd 42e. Coppens (48) ging zijn brj Eric (50) nel vooraf. De dere Aalsterse atleten plal sten zich als volgt Johl Baes (51), Dirk Coppens (lf Jef De Roock (65). Buyle (84), Hugo CopptJ (91). Inzonderheid dank de goede prestaties van kadetten won E. Aalst ruime voorsprong dit kill klassement. A. M. VAN NUFFEL WINT TE BIERBEEK Van de Aalsterse damesatl ten nam alleen Anna Mafl Van Nuffel aan een veldlcT deel. Ze won te Bierbw vrijwel moeiteloos de erfl van de pistelopers. J.V.| A.C. Eendracht Aalst TERS bergen en dat zijn Jan Van Damme, Alfons Van Muylders Julien Delcart, Albert De Vriendt, Willy Baert, André Van Riet, Mevr. Adrienne Ar- bijn. Mevr. Frieda Werdefroy en dit alles onder het ere- voorziterschap van burgemees ter Reyns G. Afspraak op zon dag 7 december. Het bestuur hoopt u daar te ontmoeetn. Uw aanwezigheid zal voor AC Grembergen een steun zijn om in de toekomst verder te blij ven werken. De atletieksport ten goede. Zijn derde veldloop van het seizoen werd voor de Aalstenaar Dirk Van den Berge een tweede overwinning. Van den Berge vertrok tamelijk voorzichtig en er vormde zich aanvankelijk een groep van een twaalftal atleten. Alras bleek wanneer er meer vaart in de wedstrijd kwam dat alleen de Ninove atleet Van Droogenbroeck en Pieters de winnaar van de cross der jongeren bij machte waren om in het spoor van de Aalstenaar te blijven. In de laatste ronde werden ze echter ook gelost zodat Van den Berge zonder grote inspanning te moeten leveren met een nog ruime voor sprong won. Bij de seniores zette Pierre Callebaut alles op een snelle aanloop. Toen onmiddellijk Albien Van Holsbeeck en Wim Meyers aan de haal gingen was de Aalstenaar mee en verwierf aldus een voorsprong van 150 meter. De achtervolgers bundelden hun krachten ech ter samen en bij het ingaan van de laatste ronde werd Callebaut bijgehaald en nog door twee konkurrenten over- stoken. Toch haalde hij een mooie vijfde plaats. Freddy Neirinckx werd 37e. Frangois Buggenhout 54e en Walter De Rijcke 91e. Bij de si.no- lieren namen slechts twee Aalsterse atleten deel. Onder de 65 aangekomen behaalden ze een tamelijk goede uit slag de minder goede start ten spijt. Daarbij werd Eddy Thijs gehinderd door een elleboogstoot, maar kon uit eindelijk toch nog beslag leg gen op de 19e plaats. Hugo Wellekens die slechts met de laatsten vertrok moest na tuurlijk een enorme inspan ning opbrengen om in de eerste gelederen te geraken. Bij het einde van de eciste ronde was hij reeds naar de 9e plaats geklommen en ein digde zesde en dit op zeer korte afstand van de 4e en de 5e geklasseerde. Mits een be tere aanhef was hij alles zins meer vooraan geëindigd. Atletiekkern Overmere Onze jongens-atleten traden vorige zondag in het strijd perk te Merelbeke, waar Vlierzele Sportief een offi ciële veldloop inrichtte. De beide reeksen miniemen wer den volledig beheerst door AKOV-jongens. Bij de eerste jaars kregen we 5 Overmere- naars binnen de eerste tien. De. zege ging naar Willy Baeyens, de 3e plaats was voor Guy Buyle, 5e was Mare De Bruyne, 6e Johan Me- ganck en 8e Filip Buyle. Christiaan Tackaert werd 17e, Johny Rasschaert 22e en Karei Rogiers 25e. Bij de tweedejaarsminiemen mocht Filip Blancquaert met ruime voorsprong zijn vierde overwinning van het seizoen boejeen. Luc De Vleeschouwer werd 9e, Noël Van der Ley- dert 13e en Rudy Van de Sype 22e. Hendrik Maes werd 3e in de le reeks pupillen. Fran- ky Meulewaeter stapte even vait zijn traditionele vijfde plaats af. om verdienstelijk als 4e te eindigen in de 2e reeks pupillen. Kadet Dany Oosterlinck werd 16e, Franky van Hee 22e. De eerstejaars René De Lausnay en Serge Beckers werden respectieve lijk 48e en 52e. Serge was in de start ten val gekomen, maar liep toch moedig zijn wedstrijd uit. Scholier Martin Meganck kwam als 46e aan. Ronny Oosterlinck leverde een zeer opmerkelijke prestatie als eerstejaars, en op een par cours met uitermate veel modder, wat wegens zijn gro te gestalte zeker niet voor delig is, wist hij op de 5e plaats beslag te leggen. Dirk Oosterlinck werd 13e, Chris tiaan Blancquaert 19e, en spurter Herwig Van de Vel de 26e. Veteraan Cyriel Oos terlinck liep een zéér goede wedstrijd: hij mocht als 15e zijn kaartje afgeven, van 42 aangekomenen. Senior Antoine Van der Hey- den werd 62e in zijn wedstrijd M.H. Ook slechts twee Aalsterse deelnemers bij de kadetten, namelijk Patrick Robijns en Freddy De Boeck die zich respektievelijk 32e en '<6e rangschikten. Kadet Rik Roe landt behaalde te Zele een mooie tweede plaats en te Zwijnaarde werd hij ook slechts door een atleet voor afgegaan. Te Uitbergen werd Linda De Bruyn 5e in de juniorescross. J.V.H. Interscholencross te Sint-Niklaas (Kadetten A) 1. Carine Van de Meirssche (Aalst), 2. Regine Van Nuffel (Aalst), 3. Sabine Van de Weghe (Gent). (JVC) A.C. Denderland Zondag 7 december krijgen we te Grembergen de grote damesveldloop van de plaatselijke vereniging die als „3e prijs Hof van Grembergen" van start gaat. Van bij de eerste uitgave was deze manifestatie een sukses vele atletes en een goede belangstelling. Meteen een stimulans voor de organisatoren om de atletieksport verder ingang te doen vinden in de streek. Het Dendermondse heeft in het verleden niet te klagen gehad voor wat de atletiekbeoefening aangaat. Te St-Maria-Oudenhove hebben zich enkele Aalsterse atlete in de kijker gelopen. Het begon al goed met et tweede plaats van pupil Gu.v Roelandt. Bij de eerstejaar kadetten kende Patrick Payne geen al te beste start, docr schoof naar voren narmate de wedstrijd vorderde, om tel slotte als tweede de eindmeet te overschrijden. In dezelft reeks werden Bert De Saedeleer en Johan Vereecken re pektievelijk achtste en elfde. Bij de tweedejaarskadetten waren alle ogen uiteraard ge richt op Johan De Saedeleer en Rik Roelandt de twee Aal sterse kopmannen. Beiden moesten echter een paar Zot- tegemse atleten voor zich la ten en klasseerden zich slechts derde en vierde. Bij de scho lieren werd Hugo Wellekens zevende en Eddy Thijs der tiende. Junior Dirk Van den Berge nam in de eerste van de drie af te leggen ronden reeds de leiding, dreef zijn voorsprong geleidelijk aan op en won ge makkelijk. Bij de seniores nam Herman Permentier eens te meer een minder goede aanloop, zodat hij in de achtervolging werd gedrongen, en zich enorm moest inspannen om de koplo pers onder wie ook de Aal stenaar Pierre Callebaut. bij te benen. Naar het einde toe verloor Pierre Callebaut veld en ook Permentier moest een tweetal laten gaan. Callebaut werd vijfde en Parmentier 3e Eric Coppens en Johnny Baest liepen vorzichtig van stapel om zich op 72 aangekomenen nog 30e en 32e te klasseren. Op 11 november namen enke de v 6-0 si Panl n er I ers in Broec le Aalsterse damesatleten de ust a' aan de veldloop te Ronse. I kadetten deed Ria Boeck het nu veel beter di -,1" te Meerbeko. Ria De Boei1 eJ zette van ites te ver de ein spurt in, staakte 20 meter vroeg haar inspanning zod ze van de tweede naar de plaats werd verwezen. Bij de juniores vormde zich een ronde een kopgroepje vi vijf atletes waaronder Lutgajrtussc de Coppens. In de derde vi Broe de vier af te leggen rondi den, verbrokkelde dit groepje (ook d ook de Aalsterse atlete moe z twee tegenstandsters lat c gaan. Ze werd derde. Bij de seniores liet Hildegar Eemaps een goede indruk, gaf inderdaad de indruk 4e kunnnen eindigen maar door maagkrampen geplaaih en het werd slechts een plaats. In een damescross die te Ooi f®rs SI ende plaats had werd Lint De Bruyn zesde en haar zi Miel ter Linda twaalfde. In de h Boeyl rencross die in de namiddi plaats had klasseerden Wall en Dirk Coppens zich respé lieevlijk 23e en 26e. J.V. zette 1 om. T I het 32 pu Tot uitgi tvej r dat i het rt on Ee nog

De Voorpost | 1975 | | pagina 20