II. EERSTE THUISNEDERLAAG... OPNIEUW EEN PUNTJE KWIJT Eindelijk RAES FORCEERT [U DE UITSLAG ploeg NIPTE NEDERLAAG Met vertimmerde MEEVAL. ^PROVINCIALE Eendracht Aalst-Lauwe 2-0 BEVORDERING RotTliTI^I ||ig j lePROVINCIALE Op de jongste voetbaldag speelde Eendracht Aalst zeker zijn beste wedstrijd van het seizoen niet. Men bleef qua gebonden heid onder de maat en het samenspel vertoonde geen continuiteit. De partij was nochtans op een eerder sensationele wijze begonnen. Al onmiddellijk waren er immers doelkansen. In de 2e minuut reeds trapte de gevaarlijke Li bon, die zich gedurende de ganse wedstrijd als de boeman voor de Aalsterse verdediging zou opwerpen de bal tegen de dwarsligger aan. Doelman Verhulst was volkomen verrast en reageerde niet. Bij een onmiddellijke Aalster- se tegenstoot was er een van de weinige goede kombinaties De Roos - Mees - De Roos. Deze laatste plaatste de bal in de loop van De Potter die van op korte afstand het leder te gen de vuisten van Van den Abeele aanschoot. Aalst bleef aandringen en een kopbal van De Roos vloog tegen de zij- staak aan. Dit waren meteen de beste scorekansen die er in deze eerste periode vielen. Al moest de Aalsterse doelman Verhulst zich in de voeten van Libon werpen om in de 25e minuut deze zeer beweeglijke aanvaller van een doelpunt te houden. Libon woog over de ganse duur van de partij zwaar op de Aalsterse verde diging en bezorgde deze heel wat kopbrekingen. Vaak was hij ongrijpbaar. Als de rust kwam men 0-0 dan kon men daar beslist niet veel tegen inbrengen. Aalst was misschien iets meer in de aanval geweest maar een voorsprong was op dat ogenblik toch niet verant woord. Het Aalsterse middenveld draaide niet rond en ook de verdediging liet geen al te sekure indruk en deed in een paar spelmomen ten zelfs paniekerig aan. Na de rust en meer bepaald in de 52e min. kwam Een dracht dicht bij de openings treffer. Roeland bereikte zeer goed De Roos. De kopbal van deze laatste keilde echter te gen de zijstaak. Dit beteken de slechts uitstel want in de 67e min was er het beste Aalsterse aanvalsmaneuver dat leidde tot een 1-0 stand. Verpeten zwiepte de bal over de breedte van het veld tot bij De Potter. Het inzenden van deze laatste werd door De Roos prachtige overgeno men. Tegen die kopbal had Van den Abeele geen verhaal. Van dan af begon Aalst echt beter te spelen. De aanvals- akties kwamen er nu beter uit. Nochtans was waakzaam heid geboden want Lauwe re ageerde fel op deze opdoffer en trachtte de zaken te force ren. Dit schonk Aalst de kans om meermaals gevaarlijk uit te breken. Net voor het einde pikte Deckers de bal mee over de middellijn. Hij werd in zijn rush niet gestuit en schoot de bal tot verbazing van de Lau we verdediging net onder de deklat. Aldus bezegelde hij het lot van de nochtans moe dige bezoekers. J.VH. Ramsel-Jong Lede 6-1 Een paar vaststellingen waar over we vorige week onze vrees uitdrukten, zijn op het terrein van Ramsel plotse ling in een schril daglicht ge steld. We hadden het in ons wedstrijdverslag over de match tegen Daring Leuven, over de onzekerheid van de defensie, en het stilaan weg- deemsteren van het Leedse steunvak. Van deze voorspellingen is vorige zondag het trieste be wijs geleverd. Het middenveld werd tot nog toe op voortreffelijke wijze overeind gehouden door de 17-jarige Oosterlinck en de 20-jarige Van Den Bossche. De zware velden en de last van een wekenlang leider schap, hebben echter diepe sporen nagelaten bij deze ta lentrijke jongeren. Jong Lede snakt naar het jaareinde. Wel licht kan tegen de hervatting van de kompetitie in '76, op nieuw beroep gedaan worden op Collijns en Van DenDries- sche: 2 midenvelders die elk op hun manier voor de nodige spankracht kunnen zorgen van het Leedse mid- tot on- nog denveld. Van Den Driessche door zijn sterke fysiek en zijn volle inzet, en Collijns door zijn groot talent en spel- doorzicht. Door de verzwak king van het steunvlak, kwam de verdediging dus langsom meer onder druk te staan. Bovendien vallen vooral Cam- mu, Ysewijn en Evrard net iets te traag uit tegen een ploeg met snelle spitsen. En dat heeft Lede zondag zijn schande en schade dervonden. We hebben opzettelijk niet gesproken over het aan deel van Vermoes in deze nederlaag. «Nand» werd aan de rust vervangen door de jonge Lamont, toen hij nog maar 1 doelpunt had moeten toestaan. Vermoes was tot dan weliswaar geen toonbeeld van zelfzekerheid geweest, maar op dit punt zouden wij toch even willen verwijzen naar de Leedse supporters. Wanneer je weet dat je doel man zich vrij snel laat bein- vloeden door kritiek, dan ga je van bij de eerste onzuivere tussenkomst niet jouwen of niet het «pensioen» eisen voor deze man. Daarmee help je trouwens geen enkele speler vooruit. Op dit gebied bezit Lede de trieste reputatie, over een stelletje supporters te be schikken die meestal «ave rechts» reageren. Ze juichen wanneer hun ploeg een paar doelpunten voorsprong heeft, maar wanneer het niet zo best vlot in de ploeg, en wanneer die ploeg juist het hardst de aanmoedigingen no dig heeft, dan hoor je nie mand zingen of roepen, be halve dan om de eigen spe lers uit te jouwen of hun «vel» te eisen. Willen die supporters er in de toekomst misschien even aan denken dat je op die manier alles behalve meehelpt om de spe lers de nodige zelfzekerheid en wilskracht te schenken. Na zo een opdonder, als deze van zondag, kan een ploeg het best gebruiken om eens extra aangemoedigd te wor den om die nare herinnering zo vlug mogelijk uit te wis sen met een denderende pres tatie. Met sportieve aan moedigingen, en zonder scheldwoorden moet dat luk ken MARCOLE Brusselmans scoort VW Hammes derde goaltjc. SSQKtfW.' j; Van den Broeck (St-Gillis-W.) ontzet de bal voor de Hamse belofte Schuddinck (St.-Gillis-W. - V.W. Hamme 0-4) (JVC) Sp. Buggenhout - Petegem 0-2 Sparta Buggenhout heeft een eerste thuisnederlaag geleden. Petegem toonde zich beter en benutte de schaarse kansen. Uit juist geteld twee doorbraken puurden de bezoekers even veel doelpunten. De bezoekers waren nochtans naar Buggen hout gekomen met het inzicht er één puntje te redden. De flinke prestaties van de Spartanen waren hen trouwens ook niet onbekend. De krachtmeting tussen twee ploegen, die in de jongste acht weken de nederlaag niet kenden is uiteinde lijk in het voordeel der bezoekers uitgevallen. Een overwinning waarop weinig af te dingen is. Sparta Buggenhout gaf een krampachtige verrichting weg. H^t leder werd doorlo pend te lang gedragen. De snelle tegenakties langs Baele en Boone hielden heel wat meer gevaar in dan de de frontale aanvallen van de thuisploeg. Als verontschuldi ging kan worden aangevoerd dat naast de verdere onbe- schikbaarheid van Julien De Weirdt nu ook René De Wil de met griep verstek moest laten gaan. De jonge Biese- Olsa - S.K. Lebbeke 1-1 S.K. Lebbeke moest opnieuw één puntje prijsgeven tegen Olsa. De spelers die op het bankje de wedstrijd meevolgden hadden een andere mening over de wed strijd dan de akteurs op het veld. Volgens laatstgenoem den mocht men zeer tevreden zijn met de behaalde uitslag en volgens eerstgenoemden kon er best een nederlaag insteken. De ploeg had een paar wijzigingen ondergaan. Delsin zat op de bank, Joos was niet opgesteld en meteen zagen we De Feyter en Vermeir aantreden. Vooral De Feyter speelde een uitstekende le speel- helft. Hij brandde om te doelen want bij de eerste mooie aanval van Lebbeke stak de bal tegen de tou wen. Aan dit doelpunt trok blauwwit zich op alhoewel de tegenstrever onmiddel lijk van versnelling veran- de, want men gaf de Leb- beekse aanvallers de kans om aan te rukken met de bedoeling klaar te staan om terug te slaan. Olsa zelf bracht niet veel uit de voeten: het kon geen goed spel leveren. Lebbeke faalde daarop een paar keren en dat bete kende waarschijnlijk het verlies van de punten. Van der Jeught had pech toen hij het leder onderschepte toen de doelman uit trapte en zijn snelle reaktie zag uitmonden op de doellijn. De bal bleef er een paar milimeters vanaf. De Feyter maakte het zelfde mee toen de doel man verrast was. In de 2e helft werden De Schrijver en De Waegeneer vervangen door Joos en Meert maar de tegenstan der stelde zich anders in. Deze keer kwamen er goe de aanvallen. Zo bracht de staak eenmaal redding en moest Verhavert alle hens aan dek roepen. Hij vocht als een leeuw maar kon de tegenstoot niet voorkomen. Uit een vrij schop faalde de verdediging na een misverstand. Nadien had men het zeer lastig in de Lebbeekse de fensie waar mén de scha de dan toch kon beperken. Zondag valt de zware be slissing. Lebbeke telt vier punten achterstand op lei der Deinze die men op be zoek krijgt. Wordt er ge wonnen, dan stijgen de promotiekansen enorm. «We moeten dus alles op alles zetten» aldus Cornel Van der Straeten. Ge zien ook de andere kop- ploegen op de jongste speeldag van hun pluimen lieten, blijft de schade beperkt. Het uur van de waarheid breekt aan. Oe- fenmeester Paul Holbrecht bezit de nodige capacitei ten om de juiste taktiek en de juiste personen te kie zen. Zijn opdracht is nochtans zwaar. A. Van der Straeten Sint-Gillis-Waas - V.W. Hamme 0-4 Zware nederlaag van de thuisploeg die nooit in de wedstrijd was. Van meet af aan bleken de Hammenaars in alle lijnen de betere tegen een andermaal ont goochelend Sint-Gillis. Reeds aan de He minuut tikte Jef Brusselmans een door doelman Annecour afgeweer de bal binnen. De Hamse druk bleef aanhouden en op de 27e minuut dikte Dirk Van Buyten de voorsprong van de Wuitens aan. Achteraf diende doelman Buyle zich te reppen op een schot van Van der Vloedt. Na de rusu kwamen de thuisspelers wat meer bij de bal, doch na een kwartier namen de Hammenaars opnieuw het heft in handen. De grote spellmaker bij Hamme. de 17-jarige Schuddinck zaaide paniek in de thuisverdedi- ging. Een inzenden van Mare Segers werd door Brussel mans voorbij de St.-Gillis doelman gewerkt wat de stand op 0-3 bracht. Op de 86ste minuut flitste de gevarlijke Segers door de thuisverdediging en liet Annecour kansloos 0-4. Verdiende zege van Hamme dat zich vooral optrok aan de stuwkracht van Schuddinck die meteen de bevestiging bracht van zijn geslaagd debuut in de thuiswedstrijd tegen Evergem. Gans de ploeg dient te worden vermeld. Toch waren Schuddinck, Jef Brusselmans, Segers en opruimer Paul Cool de betere akteurs. Doelpunten 11' Brusselmans 0-1 27' Van Buyten 0-2 75' Brusselmans: 86' Segers. Voor Hamme speelden Buyle, Walter Peelman, Van Royen, Cools, Van Buyten, Lettens, Boone, Brusselmans, Segers, Vermeire en Schuddinck. man werd dan maar op de rechtervleugel uitgespeeld maar kreeg weinig kans om zich waar te maken. De inbreng van Roger Van Den Troost en Emanuel in het laatste wedstrijdgedeelte kon de wedstrijd niet anders ori ënteren. Verrassend was wel bestendig verdediger en kapi tein Cauwenberghs in de spits van de aanval te vinden. Ér mochten beslist risico's wor den genomen, maar dan dien de de ploeg in haar geheel vooruit te schuiven en dit ge beurde niet. Voor Sparta Buggenhout is deze nederlaag nu niet pre cies dramatisch. Toch heerste er een bedrukte stemming in de kleedkamer, waar trainer Michiels zijn uiterste best deed om zijn leerlingen over de nederlaag heen te helpen. Volgens hem was het nodig geweest risico's te nemen toen Petegem met 0-1 leidde en het aksent op de verdedi ging ging leggen. De inzet was er wel, maar het kwam niet tot snelle en gebonden akties. Buggenhout is zijn aanhang een revanche verschuldigd. De periode zonder nederlaag is op vrij onverwachtse wijze afge broken. Zondag op verplaatsing kan een nieuwe reeks worden in geluid. V.C. Appelterre - Ter joden 0-1 lewel d laat [rs gev iet is r Dit is jNederi Ur tot Terjoden dat de week tevoren F.C. Brakel op eigen had gecounterd zette nu met identieke cijfers Appelterre eigen publiek schaakmat. Aldus haalde Resocub uit zware verplaatsingen viei formekurve. Deze zege, zij hij ook met de kleinste verhouding uitge drukt, is tenvolle verdiend. Terjoden leverde vooral in het eerste half uur lovens waardige inspanningen om op voorsprong te komen en slaagde dan ook in zijn opzet. Het was Eric Raes die in het kwartier een misser in de Eendracht-verdediging gena deloos afstrafte. Appelterre kwam in het derde kwartier dan toch meer in de wed strijd. Het lanceerde wel en kele aanvallen maar gevaar lijk waren die akties door gaans niet. Daarbij kon Ter joden rekenen op een goed uit de doppen kijkende doel man Van der Steen, die goe de tussenkomsten kende. Na gelij wel at» ze •e, er wat wijst op een stijge este ploeg Iter G de kampwisseling verwad e men zich aan een offeii van de thuisploeg, doch speelde niet al te overtuig om sukses te kennen. De g georganizeerde Terjodenv dediging was een niet te men bolwerk. Toch kv de thuisploeg aan een d punt langs Van de Mer Doch dit werd niet ge\ deerd wegens voorafgaat lijk buitenspel. Al met al eens te meer verdienstel wedstrijd van Resocub wie de minder goede peri nu beslist achter de rug Zondag komt Bazel op be: en alles laat voorzien dat die 2 punten zullen vei ven worden. J. W. Moorsel - Nieuwerkerken 2-" Wilskracht Moorsel moest de derby met Nieuwerkerken, I talrijke voetballiefhebbers in beweging bracht, met een tl timmerde ploeg aanpakken en is er alles bij mekaar tl nog goed uitgekomen. Op de stoppersplaats diende trai^||«i speler Staf Blanckaert wegens rugletsel door De PuesNJUlj worden vervangen, Steenhout, reeds meerdere weken afv zig, werd als speerpunt door Van Vaerenbergh vervanga5*^| Gelukkig kon men rekenen op de wederoptredende Gocssjll^l om meer punch in de aanval te brengen. Anderdeels kwl De Pues zich uitstekend van zijn taak en was er opni«TERl een feilloze Van Boven tussen het doelhout. In de ee^DA" speelhelft prezenteerden zich voor de biede doelmonden I75 paar kansen doch deze werden niet benut. Als de rust n een 0-0 stand inging dan kon niemand daar bezwaarROV. iets tegen inbrengen. Moorsel kwam in de 55e min. aan kkerer openingspunt. Goessens dribbelde De Mey, doch vallend nficing deze laatste de Wilskracht aanvaller bij de benen. Strafscéde - natuurlijk die door de wederoptredende De Troch wkVD omgezet. De thuisploeg zou dan nog numeriek in de mirtdjPV. heid komen, want Moerenhout kreeg wegens kritiek op k' wedstrijdleiding rood. Van Vaerenbergh zette evenwel sein op veilig voor de thuisploeg. J.V.H. \VD Haaltert - F.C. Baasrode 2-3 Een vrij vlug doelpunt van de thuisploeg en een stevig middenveld maakte het de Scheldezonen iet gemakkelijk. Trainer Maurice Cooreman, die aanvankelijk niet zou aan treden, deed het toch om dat er nog andere moeilijkhe den waren gerezen bij het op stellen van het team. Hij zou zijn ploeg voor de eerste maal op gelijke hoogte bren gen, nadat Van der Vreken een verloren bal ophaalde. Haaltert sloeg terug. In het wedstrijdgedeelte werd Baas rode wel enigszins geholpen door de lokale doelman, die enkele steken liet vallen, die telkens door Eddy Van Keer werden afgestraft. Eddy Van Keer, de man in prachtkondi- tie en steeds klaar voor een doelpunt. Toch was er maal wat meeval mee moeid maar hierin zagen Baasrodenaars de kompen tie voor de ongelukkige derlaag van vorige week. Zonder kleerscheuren kw Baasrode evenwel niet uit wedstrijd. Heyndrickx, die dagen geleden zijn weden treden vierde, werd opnie gekwetst en diende tijdig het terrein te verlat Baasrode, dat graag toege dat Brakel te sterk is, wil achtervolging blijven aanvi ren. Daarom zal ook tijdi de 2 opeenvolgende thuisw* ,j strijden, respectievelijk tet Appelterre en Nederenar alles worden in het werk steld om de punten tl te houden. SW. J lasroc Aals' •bbek ichelt Moe SW. J elsele sw. rerme :w. i Melc K. Aa SW. Wet' Aals Dfstac Wet ietle< M01 W. .-Gill Gro Ap; boon ammi ïdegt 1 10 V. Temse - Sparta Appels 1-0 Een nochtans goed spelend Sparta Appels heeft zondag nederlaag geleden met de kleinste score. De Appelse verdei erdei ging bleek andermaal het sterkste ploegonderdeel te zijn. 1 leze hielden stand tegen een aan huis steeds gevaarlijke ploeg a ede - Mc NAP Temse. Romain Dierickx moest slechts eenmaal het I100 buigen. Een doelpunt dat echter aan Temse de zege opl f verde iets waarmee de thuisfans niet zo opgetogen waren dai AVD zij heel wat meer verwacht hadden. St.- Gre Het belangrijkste is wel dat Sparta een goede wedstrijd speelde iets dat heel wat po sitiefs inhoud voor de komen de wedstrijden. Te Appels legt men zich niet neer bij deze mindere uitslagen, trou wens D'Hondt is er de man niet naar om de zaken op zijn beloop te laten. Op het ge bied van samenspel waren de bezoekers zeker de gast heren waard en het midden veld bleek weer de vroegere samenhang te bezitten. Het zijn allemaal tekens die er op wijzen dat Sparta aan zijn terugkeer sterk aan het bou wen is. Te Temse wees men Van Den Houwe aan als de beste speler, iets dat ons niet zal verwonderen. Georgie wierp zich al meer op als uitblinker. Het wachten is nu op de zege. die aan de ploeg het nodige zelfvertr< 'J NAP moet schenken plaats te kunnen innemen L deze reeks op een zeer opg n merkte positie. Sommige kijkers meenden Dierickx de afstandsgoal v I"™ Vermeulen had kunnen v mijden. De bal gleed echt zo verraderlijk over de mo der dat zelfs een klassekeep j'. a als Romain er niets teg vermocht. Diezelfde Dieric j. kreeg trouwens doekjes, door gepast uitlop« onvervaard in de voeten kelen en meesterlijke refle '\,J| sen hield hij zijn elftal ov« -e^ eind. Jammer genoeg mioti de Appelse spitsen dat tiktó tje geluk of zelfbeheers' om een verrassend doelpu en een niet onverdiende draw uit deze spannende match puren. EW. Aals erzeli Sjzegt asser Wet 'bbel' EW. IS A A.TEF ;rjod Jdixvi DJ- ebbe 2 "N s 1 iamn

De Voorpost | 1975 | | pagina 16