~[laar voor topmatchen omzeilt klip GOAL OF NIET? Eendracht Serskamp rukt verder ep Geen afwerkers Fatale laatste 20 minuten Zandmannekes derbywinnaars dvoetbal- slagen S™-,' 13 j VOETBAL I^PBOVIBCIALE i Geel OK Begonnen Knie Legei Vijf igen erre uit stijge ef >bur - Nederename 0-0 kewel de 0-0 uitslag op het eerste zicht een slechte wed- d Iaat vermoeden is het te Moerzeke beslist heel wat >rs geweest. 600 toeschouwers kregen waar voor hun geld iet is alleen maar spijtig dat er geen doelpunten gevallen Dit is ook de mening van klubleider Freddy De Maere Nedername bestempelt als de beste ploeg tegen wie ïr tot op heden reeds uitkwam. de eerste helft, maar onze doelman Van De Sompel wist zich tweemaal flink te onder scheiden. Aan de andere zij de. en meer bepaald na de kampwisseling doken zowel René Vlaminck als Albert Lelie geregeld voor het be zoekende doel.» Robur is dus flink op weg om naar een ereplaats in de 2e gelijkspel is mijn in- wel een logisch re- iat» zegt Freddy De •e, er aan toevoegend dat •ste doelkans wel door ploeg werd geschapen. Iter Coen knalde eerst paal, en niet veel later hij de kans van zijn voor de voet. Nederena- omineerde weliswaar in provinciale op te rukken. Na hun zege te Baasrode bracht het zijn supporters opnieuw een angename namiddag. Nu zondag onderneemt het de verplaatsing naar Nieuwer- kerken, een ploeg waar toch een Paul Janssens (verleden jaar F.C. Denderleeuw) in te vinden is. «Ook voor die on derneming hoeven we niet te vrezen» zegt ons Freddy De Maere. «Een punt pikken we daar alvast weg. Een zwaardere dobber is een week later geprogrammeerd. Dan ontvangen we leider Brakel. Ook tegen deze titel kandidaat bij uitstek zal Ro bur zijn kans gaan» aldus een optimistische Freddy De Mae re. E.D.M. ertui odenv iet te Mei ge\ ifgaar iet al enstel! ub perij rug ip bez n af Van de Sompel puncht de bal het terrein op voor de Nederenameschutters gevaarlijk len worden (Robur - Nederename 0-0). (JVC) opme^TERDAG 29 EN flNDAG 30 NOVMBER den ust i :OV. JUN. aan Lkeren - E. Aalst nd nkcing Gent - Zele afscljde - Zottegem h w^VD - AA Gent mindftOV. SCHOL. op Bkeren - E. Aalst ng Gent - Zele Zottegem iVD - AA Gent JUN. F felle - Terjoden 3-2 uwerk. - S.L. Houtem 16-0 SW. JUN. G lasrode - Berlare 6-1 Aalst - St Wetteren 2-0 'bbek - Overmere 22-0 ichelen - SK Gremb. 3-2 Moorsel - Wieze 4-1 SW. JUN. H ïlsele - Hamme 1-3 SW. SCHOL. C vermere - Kalken 0-2 :Ü:TW. SCHOL. I Meldert - Nieuwerk. 3-1 K. Aalst - St. Denderl. 0-3 EW. SCHOL. K Wetteren - Berlare 11-0 Aalst - Serskamp 2-2 ^„jofstade - Wichelen 6-0 Wetteren - Herders. 3-1 netlede - Wieze 1-3 Moorsel - Schelleb. 0-5 .?.TrFw SCHOL. L -Gillis D. - Heikant 2-1 C Grembergen-Opstal 1-1 Appels - KAVD 2-0 ^hoonaarde - Robur 2-5 gen eek. kv uit die ?den pnie vi o rial >ege wi! an vi «u iswi ',1 amme - Buggenhout 2-1 adegem - Lebbeke 0-1 ,§iov. KNAPEN Iter - Zele 1-4 iveren - KAVD 4-0 Aalst - SNS 6-3 ÏW. KNAPEN C Aalst-S. Wetteren B 1-3 Ssrzele - Opstal 1-0 jzegem - Serskamp 3-0 asscmen - Wichelen 1-5 Wetteren A-Lebb. A 1-2 ibbeke B - Schelleb. 16-0 EW. KNAPEN D "IS A - Robur 2-0 \TERD. KNAPEN K jrjoden - Erembodeg. 0-0 rdei erdersem - Doggen 3-1 5 leze - Oudegem 0-4 ede - T. Meldert 13-0 hoo Moorsel-E. Meldert 2-0 'I NAPEN M da|AVD - Berlare 2-6 St.-Gillis-Sp. Appels 1-0 Gremb. - Boonwijk 4-0 rtrduggenh- Schoon- 4'° eikant - SK Gremb. 2-3 napen n 'aasmunster - Hamme 0-4 ele - Lokerse 6-0 an| NAPEN D v vermere - Oostakker 1-2 ROV. MINIEMEN alter - Zele 2-5 evercn - KAVD 4-2 Aalst - SNS 1-0 tei IIN- H t. Denderl.-SK Aalst uitg. !(iixvelde-W. Moorsel 0-10 0-2 'j. iAVD - Buggenhout fle K Gremb. - Hofstade'. 5-0 - 'udegem - Wieze ebbeke B - Lede i/inr°'e - Lebbeke A 0-5 Ipu lamme - Kieldrecht VOETBAL DERDE PROVINCIALE. Eendracht Serskamp dat bij het begin van de kompetitie eerder een slechte start kende komt dit nu stilaan te bovèn en rukt stilaan op naar de top. Zondag kon het op eigen veld -Erembodegem kloppen en volgt nu op twee punten van de leiders. In de eerste helft kon Serskamp zijn overwicht onderstrepen met enkele mooie spelfazen doch moest wachten tot het begin van de tweede helft om op voorsprong te komen via Houben. Erembodegem ging harder spelen doch scoorde niet. Vijf minuten voor het einde kon Hofflinck de Serskampse supporters definitief geruststellen. SOS Schellebelle heeft bij Pollare weer een blauwtje opgelopen. Voortgaand op de wedstrijd van vorige week moest Schellebelle echter vrij ge - makkellijk kunnen winnen. Het was Pollare dat eerst kon scoren en pas toen het reeds 2-0 was kon Van Gaver doelen voor SOS. Na de rust liep Pollare verder uit en Van Steen- dam milderde opnieuw de achterstand. Van Gaver zette nog een strafschop om. Drie doelpunten was echter te weinig want Pollare trof vijfmaal roos. De verdedigingen van beide ploegen waren blijkbaar niet in hun beste doen. V.S. Meulestede - Overmere 3-0 Zoals acht dagen eerder heeft Overmere ook op het terrein van Meulestede in de laatste minuten de fatale doelpunten gelnkasseerd. Tot de 70ste minuut stond de 0-0 op het bord. Maar toen begon de afgang eerste scoorde Moerman, na dien viel er een own-goal en toen de minutenwijzer nog vijf sprongetjes moest maken werd het 3-0. Overmere, dat de jonge Van Wesemael had ingehaald, werd daarenboven nog maar eens door pech overmand diezelfde Van Wesemael bleef na een val tegen het gras liggen en liep een beenbreuk op. Jammer... Intussen blijven de nederlagen mekaar opvolgen en verzeilen de Boeren- krijgers naar de staart van de klassering. Niemand kan of mag beweren dat geelblauw slecht speelt. En toch komt er geen zaad in 't bakske. Gebrek aan stootkracht Te weinig organisatie in de defensie Geen stuwing genoeg uit het middenveld Gebrek aan fysiek Hoe dan ook het roer moet dringend omgegooid. Misschien rehabiliteert Over mere zich zondag tegen het ook al niet op rozen lopende Belsele en zet een eerste stap in de goede richting. Stekene - S.K. Greenbergen 3-0 Op het eerste zicht zou men zeggen dat S.K. Grembergen te Stekene de wet van sterkeren heeft moeten ondergaan. Eigenlijk is dat zo niet geweest. Waren beide ploegen vooral in de eerste helft aan mekaar gewaagd, dan was het wel Grembergen dat na de kampwisseling de dominerende partij was. De doelpunten vielen er echter aan de overzijde. Vooral het tweede doelpunt, amper twee minuten in de tweede helft viel toch wel op een crusiaal moment. Ondanks die afgetekende nederlaag is men in de Grembergse voetbalkringen niet ontevreden. „Een gelijkspel hadden we zeker verdiend" zegt voetballer en clubspeler bij uitstek Tony Van Mele. „De bal wou deze maal voor ons niet rollen. Er was altijd een voet of een been in de weg. In de eerste helft kreeg Ronsman een kans maar zijn schot kwam op het doelhout terecht. Na de rust kregen we nog enkele kan sen, maar zenuwachtiggheid lag vooral aan de basis dat we faalden. Wanneer we alles in de aanval wierpen, kwam dan op tegenstoot het derde lokale doelpunt, wat metéén ook het einde van onze illussies betekende". „Zondag krijggen we Rupelmonde op bezoek, het is metéén de gelegenheid om onze supporters opnieuw eens op een overwinning te vergasten" aldus de talentrijke Tony Van Mele. In de vierde provincialle reeks F werd de aandacht toege spitst op de konfrontatie Burst - Hofstade. Twee ploeggen die in de loop van dit seizoen hun titelamhities zeker niet verbeelden. Voor Hofstade betekende dit beslist geen zacht gekookt eitje. Doch al werd dit treffen zonder grote averij afgesolten, aan het gelijkspel als eindrezultaat is de leider zeker niet bedrogen uitgekomen. Het was immers de thuis ploeg die zich langs haar bes te zijde liet zien. Zo was men er te Burst trouwens rotsvast van overtuigd dat men bij de rust met 2-0 aan de leiding had kunnen staan. De beste kansen vielen immers in de le speelhelft de thuisploeg te beurt. Maar we ontberen nu eenmaal een specifieke af- werker vertelde ons een iet wat ontgoochelde Olympic- trainer De Landsheere. We bouwden in die eerste periode ontegensprekelijk de beste aanvallen op, verwekten meer gevaar dan onze tegenstander maar er was niemand om af te ronden. De 0-0 stand was naar de mening van trainer De Landsheere ook geen weerspiegeling van de spel- ontwikkeling. Na de kampwisseling kreeg de thuisploeg dan eindelijk toch loon naar verdiensten on der de vorm van het ope- ningspunt. Het werd natuur lijk door Cautaerts tegen het vijandelijke net getrapt. Wilskracht zou evenwel scherp reageren op deze op doffer. Bij een van deze aan- valsakties wachtte de Burst- verdediging net iets te lang om te intercepteren en met een stond het eindresultaat op het bord. Bavegem heeft Strijpen van zijn eigen speel veld gevaagd. In deze een- richtingswedstrijd scoorden de oranjezonen liefst elfmaal en beschikken meteen over de meest produktieve aanvals- lijn van de reeks. Feit is ook dat Bavegem de jongste we ken blijk geeft van een voor treffelijke konditie. In een spannende wedstrijd werd Doggen Erembodegem met het kleinste verschil bij Hil- legem geklopt. Het werd een levendig duel waarin veel prangende momenten vielen. Als Doggen met de nul op het rekwest bleef dan was vooral de Hillegem-doelman Den Tandt daar aansprake lijk voor. Deze speelde inder daad een puike wedstrijd en voorkwam een paar doel punten. Het was de sluwe Vermassen die de Doggen ver dediging de das omdeed. Geen doelpunten in de wedstrijd Erondegem-Massemen. De schutters waren niet op de afspraak. Niettemin een bil lijke einduitslag. In de 4e afdeling reeks G was er een ruime belangstel ling voor het derby T.K. Mel dert - Herdersem waarin de bezoekers het laken naar hun kant haalden. Meldert hoéft om deze nederlaag niet te blozen. Het speelde inzonder heid in de 2e helft flink mee, maar lag eens te meer met de afwerking overhoop. Niette min liet Herdersem in de le speelhelft niets onverlet om de partij naar zijn hand te zetten. De bezoekers waren toen meest in de aanval, kre gen een paar kansen waar van Gees er een benutte. De ze stand bleef tot bij de rust op de lei en men kon hem bezwaarlijk aanvechten. In de 2e periode was het moeilijker voor de bezoekers, die door de Meldert-verdediging uit stekend werden opgevangen. T.K. lanceerde dan op zijn beurt meerdere akties doch was vooraan nogal onmondig. Het doelpunt van De Ridder nam dan alle onzekerheid weg. Kalken liet op eigen veld in de wedstrijd met E. Grem bergen een 2-0 voorsprong uit de handen glippen. Die winst kwam er door twee doelpun ten van Van Acker Alfons. In De derby tegen Schoonaarde bood een behoorlijk kijkstuk. Ondanks de 4-1 uitslag zou laten veronderstellen dat het eenrichtingsvoetbal was, is dat niet het geval geweest. De bezoekers speelden goed mee, maar werden bij de af werking halt toegeroeoen door een prima thuisverdedi- ging. Trainer-speler Rudy Van Den Bogaert klaarde weer kalm en zelfzeker enkele gevaarlijke standjes jp. Sa men met hem mogen ook Paul Mannaert en Albert Van Der Jeught vermeld. Zij bestreken een grote terrein- oppervlakte en eerstgenoemde maakte toch weer zijn doel punt. Frans Heyvaert opende de reeks en onderstreepte hiermede zijn opgemerkte prestaties. De jonge Lebbeke- naar bestempelde men te Ap pels als de beste aanwinst. Schoonaarde brak ook een paar keer gevaarlijk uit langs De Meyer en Van Mossevel- de, maar geraakte niet voor bij Timmerman. Mannaert zorgde voor nummer twee en Coppieters knalde een derde maal raak voor de Zaridstui- vers Tackaert, Veldeman en Galle probeerden steeds op nieuw de Schoonaardse motor op gang te bregen. Hun in spanningen werden beloond op 10' voor het einde met een doelpunt van Petrus Van Mosevelde. Voor de thuis ploeg scoorde Pierre De Fey- ter nog met een afstands schot dat doelman Johny Herssens verraste. Voor de Zandstuivers ligt de weg nu open naar verdere suksessen. Eens Fernand Casteur er terug bij (was zondag op reis) zien we de ploeg van voorzit ter Roger De Wael nog voor aangename verrassingen zor gen. Schoonaarde komt eer vol uit dit treffen, mist al leen nog afwerkers. Voor trainer Veldeman is er nog werk op de plank. In het middenveld ging het goed bij Juventus en ook van de ver dediging kon men niet kla gen. Tegen de 4 doelpunten .die men moest inkasseren van een goed spelend Appels was weinig in te bregen. Wel zat de kans er in een meer even wichtige uitslag op het bord te bregen. Denken we maar even aan het schot van De Meyer dat naast de paal in het doel ging belanden, maar door de Appelse invallersdoel man Timmerman in hoek schop werd geduwd. Bij en kele andere pogingen miste men een tikeltje geluk. A. Heikant - Beervelde 2-2 Het werd een verrassende inzet van de bezoekers, die langs Van de Sompel een bijna zeker doelpunt ver hinderd zagen door het lichaam van De Maesschalck. Stilaan maar zeker kregen de rood-gelen meer voeten in de wedstrijd en wisten via Laureys en Martin Van den Broeck met een 2-0 voorsprong de rust in te gaan. Hierna startten de wit-blauwen andermaal zeer vlug en een aanval langs De Tollenaere werd na een inge wikkelde aktie door doelman Baetens gered, doch volgens scheidsrechter Van Droogenbroeck had de keeper het leder achter de lijn gegrabbeld. Hevig pro test ook van lijnrechter Oosterlinck, doch boter aan de galg. Erger was de gelijkmaker die reeds in de 53e min. eveneens door De Tollenaere werd genet. Van Driessche kreeg in het verder verloop de mooiste mogelijkheid aan de voet maar hij besloot op portier Van Rijckegem, terwijl Beervelde via Aerens een open doelkans mistte. Doelman Roels (S.K. Grembergen) grijpt een schot van De Plus (Stekene - S.K. Grembergen de 2e periode was Eendracht de beste ploeg en kwam dan ook op gelijke hoogte. Wieze stuurde St.-Gillis met een ne derlaag naar huis. Rudi Maes nam de bezoekende doelman tweemaal te grazen en St.- Gillis geraakte nooit meer over deze handicap. Het kon slechts milderen. Bij W:eze was er een markante ver richting van Frans Perdaens. J.V.H. Zandstuivers Appels- Juventus Schoonaarde 4-1 Zandstuivers Appels speelde zondag een beste wedstrijd. Paarswit heeft weer de forme van het seizoenbegin te pakken, een periode waarin ze van het ene sukses naar het andere wandelden. De puiten uit Berlare, thans op de derde plaats, werden toen ook afgetroefd. Nadien deemsterden zij wat weg en gingen talrijke punten verloren. Doelman Vervaet speel de een paar zondagen op halve krachten wegens een opgelo pen letsel aan de ribben. Vandaar ook zijn minder presteren. Het bestuur heeft dan maar de knoop doorgehakt en hem wat rust voorgeschreven. Veldspeler Gilbert Timmerman ver ving hem zondag onder de lat en dat op een prima wijze. Scheidsrechter Janssens was er na de wedstrijd vol lof over. Twee Een kwetsuur zal Kangoe roes Aalst-aanvaller Den nis Van Landuyt minstens twee weken van het vol- leybalveld verwijderd hou den. (gdp) Spierverrekking Nog slecht nieuws voor Kang. Aalst waar Bobby Bosman wegens spierletsel tijdelijk is uitgeschakeld. (gdp) Op de wedstrijd van vori ge week kreeg Jo Van der Linden (Wichelen) een gele kaart van federaal scheidsrechter De Groote. Reden: zingen op het ter rein. Als we nu vertellen dat het ging tegen het zeer zwakke en laatstge- klasseerde Groenplein Zei- zate en de bezoekers zon der moeite punten skoor- den, is het duidelijk dat de geste van een zo hoogge plaatst iemand bij Wiche len niet in goede aarde viel. (gdp) Maandagavond kwam op het Avantisekretariaat al de goede tijding binnen dat het zoontje van de Ternat- se trainer aan de beter hand was en alle gevaar geweken. (gdp) Lesje (JVC) Tijdens de eerste set van de bevorderingswedstrijd Avanti Lebbeke - Kruiken burg Ternat viel het 6-ja- rig zoontje van de bezoe kende trainer van de tri bune. Nu het ongeval is gebeurd kan de Lebbeekse gemeenteraad er misschien aan denken om het nodi ge afspanningsmateriaal aan te brengen. «Kritiek» zullen ze deze raad moei lijk kunnen noemen. (gdp) Gewaardeerd Zondagmorgen reeds is Avantivoorzitter Georges De Pauw, in naam van zijn bestuur, een bezoek gaan brengen aan het ongeluk kige kind dat in het Den- dermondse hospitaal werd verzorgd van een schedel breuk. Door de familie werd dit gebaar van de sportieve Lebbeekse klub sterk gewaardeerd. (gdp) Afgelopen donderdag is de nieuwe Lebbeekse trainer Maurits Van Damme aan zijn ambtsperiode begon nen. Met nog enkele ge vaarlijke wedstrijden voor de boeg krijgt de Lebbeek se oefenmeester al onmid dellijk de handen vol. (gdp) Tijdens de training werd een der Juvenes Zele belof ten Chris Goossens erg aan j de knie gekwetst zodat hij tegen Sigivoc St.-Gillis- Waas niet kon worden op gesteld. Zijn optreden is voor de komende weken- onzeker. (gdp) r Maandag j.l. is Kangoeroes Aalst-speler Willy Swalens naar het leger vertrokken. Net nu de Aalsterse twee de provincialer op een be hoorlijk peil is gekomen en de tweede plaats heeft be reikt. (gdp) In de derde provinciale B, reeks van o.a. Gilvoc Den- dermonde en Kuklos Aalst krijgt Vivo Oostakker for fait voor de eerste vijf wedstrijden van de kom petitie. (gdp) Golfbiljart Op zondag 7 december speelt Cosmos A de halve finale Golfbiljart, dit om de toekomstbeker van Bel gië. De tegenstrevers zijn Club 605 (Tienen) (paul dauwe)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17