Gillepsie out Schorreel knap EVEN KIJKEN... KONFLIKTEN BESLECHT? Luc De Croock: opnieuw prof?? NEDERLAAG VOOR AALST SPORTIEF Opstal verliest meer terrein 3*PR0VINCIALE Jeugdvoetbal- kalender WIELRENNEN RASKET le NATIONALE HANDBAL Dameshandbal Basketbal- kalender Opstal was opnieuw zeer goed 'bij het spel betrokken en moest in geen enkel mo ment onderdoen voor Rupel- monde maar kon niet reke nen op de afwerkers. Het probleem blijft in het vinden van aanvallers die doelpunten kunnen scoren. Het spel koncentreerde zich voornamelijk in het midden veld waarvan Rupelmonde ge bruik kon maken om een paar aanvallen op te bouwen die sukses opleverden. Er zijn nu dertien wedstrij den gespeeld, bijna halfweg, en men heeft nog geen enkel puntje kunnen behalen. De toestand wordt bijgevolg dra matisch. Wil men zich red den in Derde Provinciaal dan dienen de kansen vrij vlug te keren, maar momenteel zien we niemandwe niemand in staat om de ommekeer te forceren. Nochtans geeft men de moed niet op. Men is ondanks alles optimist en met de huidige mentaliteit en de huidige geest moet er wat positiefs kunnen gerealizeerd worden. (vds) VOOR ZATERDAG 6 EN ZONDAG 7 DECEMBER 1975 Prov. Jun. (lOu) KAVD - E. Aalst Lokeren - Lede Oudenaarde - Zele Prov. Schol. (IOuSO) KAVD - E. Aalst Lokeren - Lede Oudenaarde - Zele Gcw Jun. F Erembodegem - Erpe (10u30) Nieuwerkerken - Mere (10 u) Gew. Jun. G (10 u) E. Aalst - Berlare Wichelen - R. Wetteren Lebeke - SK Grembergen Baasrode - Wieze (10u30) W. Moorsel - Overmere St. Wetteren - S.K. Aalst (10u30) Gew. Jun. H Stekene - Hamme (10u30) Gew. Schol. K (9 u) Overmere - Windeke Gew. Schol I Doggen - Heldergem (10 u) Eremebodegem-Nieuwerk. (9 u) Edixvelde - Ede (10 u) S.K. Aalst - T. Meldert (9 u) Gew. Schol K (10u30) E. Aalst - Berlare Hofstade - Wieze (9 u) R. Wetteren - Schellebelle (10 u) W. Moorsel - Wichelen (10 u) Serskamp - Hedersem Gew. Schol L. (10 u) Hamme - Opstal Sp. Appels - Buggenhout Baasrode - Lebbeke (9 u) S.K. Gremb. - Schoonaarde (9 u) Oudegem - KAVD Heikant - Robur Gew. Knapen C (9 u) Gijzegem - Opstal (10 u) SK Lebbeke B - Wichelen St. Wetteren B-Lebbeke A E. Aalst - Baasrode Acht jaar lang koerste Luc De Croock. Een klasman. Hij boekte verscheidene overwinningen, was een voor aanstaand amateur en stapte begin 1974 naar de profs over. De Croock scheen zich aan te passen en leek op weg naar een échte carrière. Tot hij in Parijs-Brussel een kwalijke val deed en de goeie kadans niet meer te pakken kreeg. Een nieuw kontrakt zat er dit jaar voor Luc De Croock nog in, maar de financiële voorwaarden waren gewoon beschamend. Met een gloednieuwe wagen bolde hij van de ene voorstelling van de „extrasportieve ploeg" naar de andere. Zonder dat hij ervoor vergoed werd 17.000 km autorijden kost geld. Op training „vloog" Luc, reed de „kompagnons" uit het wiel, doch toen er echt moest gekoerst worden, ging het niet zoals gewenst. Luc De Croock, een jongen die niet wil horen van „wondermiddeltjes", had begrepen. Hij was het zo beu als kouwe pap en gooide de racefiets in de hoek. Intussen heeft de Gijzegemnaar zich verzorgd als een monnik, is kerngezond en ambiteus. Hij heeft weer koershonger gekregen. Het is niet onmogellijk dat Luc De Croock binnenkort weer op de fiets klimt om te trainen met de inzet van een eerstejaarsnieuweling. Er is zelfs sprake van dat deze allesbehalve uitgebluste jongere een kontrakt ondertekent en in een profploeg opgenomen wordt. Aan talent ontbreekt het Luc De Croock niet, aan wilskracht evenmin. Doch hij heeft een lak aan „kunstmatige" prestaties. Een wijs oordeel van een ver standig man. I. KORTRIJK - D.M. AALST 87-80. JROMA roman iket op >r de a Ondanks de nederlaag in de belangrijke wedstrijd met %en mi boerke Kortrijk zit er nog steeds een plaats in de eerste aore spe( in voor De Maere Aalst. De Aalstenaars wekten te Kortr^f j,et geruime tijd de indruk deze belangrijke basketballslag £ele va zullen winnen, doch het voortijdig uitvallen van een eens|s e, meer sterk spelende Gillespie is hen uiteindelijk toch fat»jangs geworden. Dat zijn de Sportarenners van len. Don Hildebert die tegen een selektie uit Be veren-Waas voetbal- (C) Aalst had een goede start en nam van meet af aan voor sprong mede door het feit dat een nogal nerveus spe lend Kortrijk balverlies leed. Daarbij werd Nytrai al te weinig in de wedstrijd be trokken wat leidde naar een 9-14 stand. Toen slaagde de thuisploeg er toch in Nytrai meer in het spel te betrekken zodat het naar 16-16 ging. Gillespie ging toen een opval lende rol vertolken. Niet al leen was het volledig baas in de aanvallende rebound maar lukte een vijf op vijf, wat uiteraard voorsprong beteken de voor De Maere. (30-30). De thuisploeg kwam dan toch nog terug voor de rust tot 42-47. In de 2e periode s keui de bleef Aalst nog geruime aan de leiding (50-57), d( toen kwamen Stevens en trai op de proppen met gevolg dat Kortrijk naar leiding klom. Bij een 72| stand kreeg Gillespie van i nogal home getinte arbitn|®J zijn vierde fout toegewezen, even later ging de Aalsterse speler er uit. liep zijn 5e fout op. kwam Aalst nog sterk tei tot 77-76. De Maere bij echter op dit puntje stekj Nytrai nam in de nog re.' rende 3 minuten alle t\. ;met fels weg. Doelpunten: Dakeck y 17, Gillespie 26, Dillardjj het Schollaert 8, Maes 14, Wu^ten wen ;elde /illy 1 Van zelfs Col ensv Ier de baby. nin. a Pante in t lere k; Pani 13. J.V TWEEDE KLASSE SCHORREEL KNAP. il ferst z' n 4 foi Ide, k ;eg M OKAPI AALST FRESH AIR 74-61. Door dit toptreffen te winnen staat Okapi nu alleen aan leiding. Het telt twee punten voorsprong op het viert Gent, Fresh Air, Fleurus en leper. Het heeft door zaterda avond met nogal ruim verschil van rivaal Fresh Air te winn zo goed als een optie genomen op een plaats in de een vier. i defii pin k cht P Okapi heeft vooral in de eer ste periode aangetoond sterk genoeg gewapend te zijn om naar de eerste klasse door te stoten. De speler die een enorme verdienste had in de naar ons gevoelen verdiende Aalsterse zege noemt Danny Schorreel. Toen coach Ivens hem ongeveer een minuut voor het einde naar de bank fOVE de li le eei de a paar Aangezien reeds meer dan 1/3 van de kompetitie achter de rug is lijkt het ons tijd om de prestaties van onze streekklubs eens nader te bekijken. Avanti Lebbeke, de onbetwistbare handbalgrootmeester van de streek, heeft na een aarzelend kompetitiebegin met „pa nache" Sasja verslagen. Na deze wedstrijd zag het er naar uit dat de Lebbeekse ploeg gerust als titelkandidaat nr. 1 voor opgesteld mocht worden. Toen is de bom gebarsten. Op het ogenblik dat men veronderstelde dat bij Avanti alles op wieltjes liep kwamen interne moeilijkheden aan het licht. Bestuurslid De Donder nam ontslag en even later, bood trainer Adamzcyk zijn ontslag aan. De gevolgen bleken ka- tastrofaal. Avanti verloor te Flémalle en tegen het zwakke re broertje Angleur werd een punt prijsgegeven. Meteen kregen de titelver- zuchtingen van Avanti een deuk en aangezien nu nog geen opvolger voor Adamzcyk aangeduid is ziet het er naar uit, dat de Lebbekenaars zon dag te Seraing opnieuw voor een zeer zware taak staan. Brabo Denderbelle heeft de promotie naar eerste natio nale dienen te betalen met de gevreesde ontwrichting. Na een verrassend goede start, drie punten uit zes wedstrijden, werd ook bij deze klub het ontslag van trainer Van Aerschot geno teerd. Hier gebeurde de op volging vlugger. L. De Decker nam het roer in handen maar de beperkte trainingsaccomo- datie in acht genomen kan frien ook van hem geen won deren verwachten. Het ver lies te Herstal dreigt wel zwaar te zullen doorwegen in de eindafrekening. Voor Brabo betekent de wed strijd tegen Kraainem alles of niets. De buitenlandse ver sterking van de pseudo-Brus- selaar in acht genomen vre zen wij voor J. Van Hout en C'. In tweede nationale blijft E.V. Aalst toch wel enigszins onder de verwachtingen. Vuc Roganovic die daar het roer in handen heeft, beschikt over een te beperkt spelers- potentieel om met kans op succes zijn lijn te kunnen doortrekken. Wij zien Een dracht nog wel als „giant- killer" optreden maar de pro motie zit er waarschijnlijk niet meer in. Sparta Aalst begon uitste kend aan het nieuwe seizoen. Na de overwinning tegen „aartsrivaal" Eendracht stort te het echter in elkaar. Met 4 punten uit zeven wedstrijden is Sparta teruggevallen tot in de bedreigde zone. Onze enige vertegenwoordi ger in derde nationale, Rosis Aalst, doet het zeker niet slecht. Achtste gerangschikt met acht punten uit acht wedstrijden is de pas gepro moveerde zeker nog niet aan het einde van zijn latijn. Na een aanpassingsperiode die wel wat moeilijkheden met scheidsrechters en zo mee bracht, krijgen wij sterk de indruk dat Rosis Aalst zich ergens rond de vijfde plaats kan nestelen. Zou trainer W. De Boeck dan niet in zijn nopjes zijn. Over de bevor- deringsploegen werd reeds genoeg geschreven. Nu eens wel dan weer niet een ge meenschappelijke kompetitie met Brabant Nu lijkt alles toch op zijn pootjes te zijn terechtgekomen zodat S.K. Grembergen onder geen enkele voorwaarde mag falen om de titel ln de wacht te slepen. Jochewoa Aalst kent een moeilijk jaar. Aan trianer Moyersoon de taak Jochewoa opnieuw te organiseren. Bij onze dametjes weinig op zienbarends. Onze twee ploe gen Avanti Femina en Aalst Sportief deden het tot nu toe voortreffelijk al zal de ne derlaag tegen Evere de Aal sterse meisjes op de maig blijven liggen. E.V. Aalst blijft ergens tussen de kop en de staart bengelen terwijl Dendermonde door het verlies van J. Melis aan het „terug zakken" is. Sparta Aalst moet nu bewijzen dat het mentaal sterk genoeg is om dit eerste moeilijke jaar door te bijten. Eva HANDBAL BEVORDERING. Het ziet er naar uit dat in de bevorderingsreeks B de kom petitie voor goed van start gegaan is. Inderdaad, zowel Jo chewoa Aalst als Grembergse hebben een kompetitiewedstrijd tegen een Brusselse club zonder forfait kunnen spelen. Voor Jochewoa Aalst betekende het bezoek van At. Woluwé een zware nederlaag. Deze klub is weliswaar een van de „sterkne" uit de reeks maar amper zes doelpunten scoren op eigen terrein is toch geen referentie. Jochewoa blijkt een moeilijk jaar tegemoet te gaan. S.K. Grembergen daarentegen zit op rozen. De ploeg van voorzitter Van Damme kende geen genade met hekkenslui ter St.-Pieters-Leeuw. De Grembergenaren, zonder enige twijfel titelkadidaat, staan nu op de zesde plaats gerang schikt met 6 punten uit 3 wedstrijden. Normaliter dient te worden aangenomen dat G.S.K. als sterkste konkurrent voor de promovering U.S. Brussel krijgt voorgeschoteld. Nog een moeilijkheid, wan neer gaan al die inhaalwed strijden betwist worden zodat men zich vooraleer de terug ronde begint een duidelijk beeld kan maken van de wer kelijke toestand JOCHEWOA AALST AT. WOLUWE 6-13 maakte de regen de bal zeer glibberig zodat de fast-break toch het sterkste wapen van Jochewoa, sterk gehinderd werd. Verschillende open kan sen werden verkwanseld zodat bij de rust Woluwé leidde met 2-6. Het tweede wed strijdgedeelte vlotte het heel wat beter bij de thuisploeg. Dank zij een schitterende kee per De Wolf naderde Aalst tot 6-8 op 5' voor het einde. Woluwé een van de sterkste ploegen van de reeks, legde de eindcijfers vast tijdens de laatste wedstrijdminuten. Jochewoa Aalst is er niet in geslaagd de aanvalsacties te bekronen met doelpunten. Eens te meer bleef Aalst stom in de aanval. Speelt zijn ver dediging nu reeds zoals hij het verlangt, in aanval blijven de jonge Aalstenaars er te onbe suisd op los werpen. Weer ST.-PIETERS-LEEUW - GREMBERGEN -34 Ondanks de vlotte overwin ning liet S.K. Grembergen na ons de nodige informatie te bezorgen. Volgende keer mis schien... Aalst Sportief verloor op eigen terrein het belangrijke treffen met H.C. Evere. Te Aalst was men enigszins teneergedrukt door dit verlies maar heel sportief werd er gezegd dat tijdens de wedstrijd Evere de betere ploeg was. Voor de Aalsterse meisjes betekent deze tweede nederlaag een hele domper op de verwachtingen. Met vier verliespunten zijn zij nu te ruggezakt tot de vierde plaats in de algemene rangschikking. Alleen een overwinning tegen Avanti Femina kan hen nog in het titeldebat houden. Datzelfde Avanti Femina, nog steeds met het maximum, ondervond weinig last met de Dendermondse geburen. die toch wel enigszins ter plaatse blijken te blijven trappelen. E.V. Aalst kon het, zoals verwacht, tegen Uilenspiegel niet waar maken. L. Wauters en co. kunnen wij moeilijk tussen de toon aan geefsters van de reeks rangschikken, nochtans zijn zij beduidend sterker dan het tweede gedeelte van de rangschikking. Sparta Aalst koesterde een kleine hoop iets aan het totaal te kunnen toevoegen ter gelegenheid van het bezoek van Merk- sem. Dit bleek ijdel te zijn, aangezien Merksem duidelijk sterker voor de pinnen kwam dan verwacht. Van de Sparta meisjes wordt nog veel incasseringsvermogen verwacht. Rangschikking 16 1. Avanti 8 8 0 0 2. Uilenspiegel 8 7 1 0 14 3. Evere 8 7 1 0 14 4. Aalst Sp. 8 6 2 0 12 5. E.V. Aalst 7 3 4 0 6 6. Dendermonde 8 3 5 0 6 7. Merksem 7 2 5 0 4 8. Anderlecht 8 1 6 1 3 9. Sparta Aalst 8 1 6 1 3 10. Ganshoren 8 - 8 - 0 Sparta Aalst - Stelmar Merksem 1-6 Sparta Aalst, tegen de colle ga's debutanten uit Merksem, had gedurende de eerste helft toch nog enige hoop op de zege kunnen behouden. Mits een allesgevende inzet wa ren zij erin geslaagd de be zoekende voorsprong tot 0-2 te beperken. Toen reeds was het echter duidelijk dat de bezoeksters de bal vlotter lie ten circuleren en ook wel fysisch op een hoger peil dre ven. Deze vaststelling werd bevestigd tijdens het tweede wedstrijdgedeelte. iCferksem kwam nu nog meer aan bod en het werd 0-4 vooraleer W. Van Der Meersch 12' voor het einde het eerste en enige Sparta doelpunt scoorde. Stel mar bevestigde echter de overmacht door tijdens de resterende 12' nog tweemaal te scoren. Uilenspiegel - E.V. Aalst 17-7 De Aalsterse meisjes hebben zich tegen het gereputeerde Uilenspiegel zo goed mogelijk te weer gesteld. Tijdens de eerste helft zou de thuisploeg echter alle illusies ontnemen aan de ploeg van trainer Rimbaut. Langs de krachtige Neyrinck leidde yilenspiegel bij de rust met ÏO-J.' Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte kwam Eendracht meer in de wedstrijd. L. Wauters wist haar mede speelsters in vrije schietposi ties te brengen zodat de tweede speelhelft afsloot met een voor Aalst voortreffelijke 7-4 stand. Jammer van die eerste 25'. Scoorden V. We- zemael 1, Blanca Lleona 2, Simal 2, Devinne 2. Avanti Femina - Ros Beiarad 30-6 Avanti Femina, voor de ge legenheid nog eens met het basisteam, kon reeds tijdens de eerste helft een gerust stellende voorsprong opbou wen. Langs S. Muylaert, eens te meer onstuitbaar, werd bij de rust een 17-3 stand bereikt. Dendermonde, zonder Melis, kon moeilijk replike ren. Alleen B. De Vos bleek in staat de Avanti defensie enkele malen te verschalken. Avanti Femina rustte niet vooraleer het cijfer 30 op het scorebord prijkte. Scoor den Avanti S. Muylaert 11, Verhofstadt 4, S. Van Den Broeck 4, Moonen 3, Van San 2, Lissens 1. Van Den Borre 5, Dendermonde De Vos 4, Broothaerts 1, Heir- man 1. Aalst Sportief - Evere 13-15 Aalst Sportief, voor de derde maal in een paar maanden tegen Evere, werd door Eve re vooral in snelheid „ge pakt". Voor de beker van België werd gewonnen en ge lijkgespeeld en nu, in een belangrijke kompetitiematch werd verloren Reeds van bij het wedstrijdbegin was Sportief op achetrvolging aan gewezen. Evere leidde eerst met 0-2 en later met 2-5. Onder impuls van Wynant slaagde Aalst er toch in even voor de rust gelijk te stel len (9-9). Tijdens de eerste tien minuten van de tweede helft slaagde geen van bei den erin te scoren. Toen Evere het eerst scoorde bleek dit het zogenaamde psycho logisch ogenblik. Van dan af kon Aalst niets anders dart aanklampen en bleef steeds op een doeltje achterstand bengelen. Even voor het ein de legde Evere de overwin- ning vast. Sportief kan nu nog enkel hopen op een overwinning tegen Avanti om zich opnieuw in de kopgroep te hijsen. Wedstrijden voor het weekeinde 7/12 te 15 u. 15 Seraing - Avanti 6/12 te 20 u. 15 Sparta Aalst - L. Lepage 6/12 te 18 u. 30 Jemeppe - E.V. Aalst 7/12 te 17 u. 15 Rosis Aalst - kapek 7/12 Evere III-Jochewoa Aalst Eva. haalde begeleidde hem spontaan applaus van wé het Aalsterse publiek. Ni Schorreel kon ook Celle de Keere op een goede strijd terugblikken. Hij een voortreffelijk shotprei tie noteren, maar legde de Fresh Air Amerikaan band na de rust aan banu Huband, in de le speelhejj0.1^0 goed voor 14 punten lulf"Jk er in de 2e nog amper 2. Beide ploegen was het er meet af aan om te doen afwerkers zo weinig mogel aan bod te laten komen, dus bleef Huband in de geving van Katherman, niet in zijn beste doen bl( De grieperige en ook vaak meurige Amerikaan bleef een schamel puntje bepei in de le speelhelft. Daai ging het al niet veel beL in zoverre dat Kathermfeeg hi slechts 7 punten achter zf Dhoc naam kreeg. In de aanvanflperic faze van de wedstrijd kwi Van den Broeck meest het voorplan. Tegen de di hoeksverdediging van Fri Air kon hij vijfmaal teri de bal door het vijandelij net jagen. Tenslotte lieten MAC» 16 punten van Van de Ke die ook de beslissende korv lukte, de Aalstenaars toe ruim 3' van het einde om zege te juichen. Doelpunten: Katherman Bacon 16, Van Keer, V den Broeck 18, Van de K< dedig' 23, Schorreel 10. J.V. Iden. atste eld (i ïle mi orde cht i 27. In He eite n Joha Mie ie cij Coi EKS/ thuis een ks, w eg m oewel In de kadettenreeks blijkt de strijd voor de titel door twee Oost-Vlaamse clubs beslecht te worden. Sparta Aalst en Avanti delen samen de leiding met het maximum aan pun ten. Grembergse, als debutant, moet zich uiteraard verzoenen met de betaling van het klas sieke leergeld. Bij de minie men daarentegen voert het Brabantse Kraainem de rang schikking aan. Eendracht Aalst is de onmiddellijke ach tervolger en zowel Avanti I als II blijven toch wel enig zins onder de verwachtingen. AVANTI - GREMBERGSE 26-9 Het sterke Avanti ondervond weinig tegenstand van de G.S.K.-ers. Bij de rust was de score reeds opgelopen tot 14-4. H. Vermoesen (Avanti) stak letterlijk en figuurlijk, met kop en schouders boven vriend en tegenstander uit. Ook de prestatie van cirkelspeler Maes verdient een vermelding. Scoorden Avanti Van Lan- genhove 5, Vermoesen 12, Maes 4, De Velder 3, Huyck 2. AVANTI II - KRAAINEM 11-14. Tegen leider Kraainem heeft Avanti II gedurende lange tijd een uitstekende repliek gegeven. Bij de rust stonden de ploegen nog gelijk. Het was slechts tijdens de laatste minuten dat Kraainem de ze ge kon veilig stellen. Scoorden Van Belle 6, Ma- charis 3, Vermeir 2. EVA. le Afdeling heren 20ul5 (16.12) De Maere Aalst - Standanfcpgj, 2e Afdelingen heren 20u30 (6.12) Athlon leper - Okapi Aalsl rhas le Afdeling dames usbroi 17ul5 Cocri Aalst - Jambes 2e Afdeling dames 11 uur De Maere A. - U.S. Anderl 4e Afdeling heren 20u30 (6.12) Dole Beveren - Osiris Denderleeuv ln®n Dames provinciaal 15 uur Kangoeroes Hamme - o Lokere 10u30 Robac Gremb. - Gentson Heren le provinciaal 11 uur NGO Kar ide it rd, si 'olg I ide v ïuten s nie twee 50 in The Tower Aalst - Cabrita schoc 15u30 Juventus Zot. - Panters I Heren 2e provinciaal A 11 uur Kangoeroes H. - Laarne 20u30 (6.12) Hemaco - Mariakerke 19u30 (6.12) Were Di St.-Ni. - Gremb. Heren 3e provinciaal A 11 u Buggenhout-Dendermonde 15u30 Scheldejeugd Temse - Old Fellows Hamm n 15u30 Blauwwit Zele - Rubac 11 uur Moerzeke - Haaltert 19u30 (6.12) Melsele - Erembodegem met i li Heir CIIN mme rsiau )ER? Bav s op >nd e M e ze kl - ire F

De Voorpost | 1975 | | pagina 18