Marcel Goossens (J. Zele) van terrein gestuurd RUDI VAN DEN ABBEELE NAAR OLYMPISCHE SPELEN IN TORONTO GAAN BAASR00DSE VERENIGINGEN SAMENWERKEN? Ongeval breek de sfeer! VOLLEY Volleybalkalender voor het week-end VOLLEY 4* HAT. 20 Het felt van het afgelopen week-end is spijtig genoeg geen van sportieve aard. De uitsluiting van de Zeelse aanvaller Marcel Goossens in de vierde set van de ontmoeting tegen Sigivoc St. Gillis Waas steekt schril af tegen de pogingen van het zeelse bestuur om een goede faam op te bouwen. Voor insiders komt deze uitsluiting geenszins als een verras sing over. Betrokken speler wierp in de wedstrijd tegen Rodenbach Ledeberg de bal naar eerste scheidsrechter Bague en mocht toen van geluk spre ken dat de Gentse referee het er maar bij liet. Nu liet com missielid Germain De Mol niet met zich spotten en toon de bij 5-8 een gele kaart. Vin kwaad ging het naar erger zodat coach De Smet bij een 6-13 zijn aanvaller moest vervangen door Jaak Mer- tens die met zijn gekende to meloze inzet het op verlies draaiend Zele een gunstige kentering bracht. Over de konsekwenties van deze weg zending zijn de meningen ver deeld. Feit is wel dat deze zaak zeker voor de groene tafel komt. Ook sekretaris Gustaaf De Smedt was niet te spreken over de houding van zijn speler. «Een ver wittigd man is er ook te Zele twee waard» aldus de Zeelse sekretaris. «en we had den Marcel nog zo verwit tigd zich in te tomen». De klub zit nu met de gebakken peren want zoiets doet als een lopend vuurtje de ronde in een sport waar uitsluitin- niet zo dikwijls voor komen. «In de schoot van onze ver eniging overwegen we ook maatregelen. Daarover kan nog niets naders gezegd om dat eerst het bestuur moet geconsulteerd.» Zele begon aan deze wedstrijd met de handicap dat Chris Goossens met kniekwetsuur niet kon aantreden terwijl Etienne Van Uytvang op hal ve kracht speelde. Gelukkig speelde «old» Eddy Van Pe- teghem weer een reuzematch en schijnt hij zijn kwetsuur al volledig vergeten. Meer dan 100 toeschouwers voor de derby en topmatch in 4e provinciale tussen thuis ploeg Kalken en Wichelen. Na een rare wedstrijd liet Wichelen zich op de valreep ypf>rbijbenen door een goed spelend Kalken dat hierdoor aan de leiding komt en za terdag te Kemzeke tegen me deleider VOL Kemzeke moet aantreden. Eigenaardig spelverloop te Berlare waar de thuisploeg een 2-0 voorsprong liet te loorgaan in een druilerige re gen tegen zaalploeg Baasro de. Eddy Mersman, Leo Ro giers en Edward Pieters wa ren afwezig bij de bezoekers terwijl Frangois De Smedt na zijn voetkwetsuur heroptrad. De dames van Gilvoc Den dermonde voelden zich be drogen in Ronse. De ref, zeer bezorgd om de eerbiediging van het aanvangsuur van de le provinciale herenwedstrijd, floot in een spannende 4e set enkele dubieuze balbehan delingen zodat Gilvoc nooit meer aan een ultieme 5e set HEREN 4e nationale zat. 19u30 Malgeme - Av. Lebbeke zat. 19u00 Zomergem - VK Aalst le prov. zon. 16u00 SSJ Hemelveerdegem - Juvenes Zele 2e prov. zat. 16u00 Hades Temse -Th. Berlare zat. 17u30 Adec Baasrode - Olt. Bazel zon. 9u30 S. Dendermonde-B. Belsele zon.10u30 Ajax Aaigem - Kang. Aalst 3e prov. zon. 10u30 L. Lede - Elversele zon.10u30 Springbokken Zele - Vr. Vrasene zat. 16u00 Kukl. Aalst - Gilv. Dend. 4e prov. zat. 15u00 Sp. Moerbeke - Dezeven Z. zon.10u30 Wichelen - Ass'nee DAMES le prov. zat. 17u30 Stekene - Th. Berlare zat. 16u00 Gilvoc Dendr. - Egm. Zott. 2e prov. zat. 16u00 V. St. Niklaas - Adec B. zat. 15u30 Juv. Zele - L. Lede (gdp) geraakte. «Het is niet de le keer, zegt men aan de Den- dermonding dat we in de laatste set worden gekraakt, gewoon omdat de scheidsrech ters de wedstrijd willen ge daan hebben». De herenploeg van Gilvoc kreeg een gouden kans om op het terrein van Vravoron Vrasene een stap dichter bij de redding te komen. Het kwam er spijtig genoeg niet van; integendeel, het werd een verpletterende nederlaag voor de Gilvoccers, die zich nooit aan het buitenterrein van de Vrasenaren konden aanpassen. le PROVINCIALE HEREN Juvenes Zele Sigivoc St.-Gillis-Waas 1-3 De thuisploeg vloog als een peil uit de boog uit de start blokken en kwam gemakke lijk op een 1-0 voorsprong. Dat was misschien de reden waarom de 2e set niet met dezelfde koncentratie werd aangevat en de bezoekers konden gelijkstellen. Een op komende zon maakte het de thuisploeg lastig in de derde set zodat het in een minimum van tijd 1-2 werd. De sen satie begon in de 4e set toen Marcel Goossens bij een 5-8 stand op een gele kaart aanzag. De Waaslanders ble ven de toon aangeven en kwamen met 6-13 op een zucht van de zege toen Goos sens werd uitgewezen en Jaak Martens in de basis kwam postvatten. Met een prachti ge remonte van de thuis ploeg kwam het publiek weer in stemming en moesten de bezoekers zich erg reppen om met het miniemste verschil te winnen. Setstanden: 15-8 H- 15 6-15 15-17. KLASSEMENT in le prov. 1. SSJ Hemelveerdegem 16; 2. Egmont Zottegem 14; 3. Ass'nee 13; 4. Rodenbach Le deberg 13; 5. JUVENES ZE LE 13; 6. Ronse Coc 12; 7. Kuhlmann Zelzate 11; 8. Hygiena Stekene 11; 9. Sigi- vok St. Gillis Waas 11; 10. Spectrum Moerbeke 11; 11. Gentse 9; 12. Margos Gent 8. TWEEDE PROVINCIALE Argos Waarschoot Kangoeroes Aalst 1-3 Na de succesvolle en beste wedstrijd van het seizoen, vorige week, tegen Vokajap Appelterre, zaten de Aalste- naars voor de start van de verplaatsing naar Waarschoot enigszins met de handen in het weelderige haar. Zowel Dennis Van Landuyt als Bob by Bosman moesten wegens kwetsuren verstek laten gaan zodat Schandevijl en Paul Hoste in de opstelling voor kwamen. Ondanks het minde re klassement van de thuis ploeg heeft Kangoeroes zich tot het uiterste moeten in zetten om deze verplaatsing tot een goed einde te bren gen. Drie sets eindigden in derdaad met het kleinste ver schil terwijl de laatste beurt door een fysisch ineengestort Argos bij 9-8 stand werd op gegeven. De Aalstenaars zorgden voor ophef in de eerste set door de 6-0 achterstand om te bui gen tot 6-7. De laatste set tenslotte kwamen de thuis- spelers van 0-7 nog terug tot Setstanden: 13-15, 15-13, 14- 16, 9-15. Thunderballs Berlare Adec Baasrode 2-3 Derby zonder veel spanning, betwist in een druilerige re gen. Slechts in de derde set kon men zich enigszins op warmen aan wat achtervol gingsvolley toen de thuis- spelers een 6-11 achterstand op 11-11 terugbrachten. Ber lare was aanvallend niet zo sterk doch gaf weer knappe staaltjes van achterverdedi ging ten beste. Setstanden: 16-6, 15-7, 12-15, 2-15, 3-15. Oltisj Bazel Sport Dendermonde 0-3 Knappe overwinning van de «bezoekende» thuisspelers te gen een Oltisj Bazel dat zich mentaal nog niet had recht gezet van de nederlaag tegen leider Starko Mariakerke. KLASSEMENTEN 2 A 4. Sport Dendermonde 6. Adec Baasrode 12; 7. Thun derballs Berlare 11; 2 B 2. Kangoeroes Aalst 14 DERDE PROVINCIALE Vivo Oostakker Springbokken Zele 0-3 Geen problemen voor de Ze ienaars tegen rode lantaarn Oostakker dat het waarschijn lijk heel moeilijk zal krijgen om de degradatie te ontvlie den. Springbokken Zele hand haaft zich in de erezone en moet zeker in staat zijn om een goed resultaat bijeen te spelen. Met de komende wed strijden voor de boeg moet Springbokken Zele met Nieuwjaar een 3e plaats in het bezit kunnen hebben. Vravoron Vrasene Gilvoc Dendermonde 3-0 Wedstrijd om zo snel moge lijk te vergeten. Hoe goed het ging tegen Oostakker, zo zwakjes kwam Gilvoc over op het buitenterrein van Vra sene. Setstanden 15-6 15-3 en 15-1. Kuklos Aalst Nova Smash St.-Amandsberg 1-3 Na de prachtige prestatie te gen Kevers St.-Niklaas leek NS toch een houdbare tegen stander voor Kuklos. Na een lovenswaardig verweer moes ten de Aalstenaars echter hun meerdere erkénnen. KLASSEMENT 3. Springbokken Zele 14; 7. Leeuwerik Lede 11; 8. Kuklos Aalst 11; 11. Gilvoc Dender monde 9. VIERDE PROVINCIALE De Zeven Zele Rialto St.-Niklaas 2-3 In de 5e set speelde de fysie ke konditie aan de thuisploeg parten nadat geenszins werd ondergelegen aan de titel kandidaat. Rialto St.-Niklaas schijnt het frisse van de kompetitie- aanvang verloren te hebben en zal het nog lastig krijgen om aan te klampen. Zele van haar kant speelde een opper beste wedstrijd en moet met het aanzienlijk aantal thuis wedstrijden voor de boeg in staat worden geacht om de rangschikking gevoelig te ver beteren. Kalken Wichelen 3-2 Wichelen heeft de kans laten liggen om aan de leiding te komen. In de 5e set kwam het met 10-13 aan de leiding doch moest lijdzaam toezien hoe de thuisspelers het la ken naar hun kant trokken. Luc Uyttenhove speelde bij de Wichelaars met succes zijn maidenmatch terwijl Mark Temmerman zijn laatste wed strijd voor de rood-witten speelde. Legerdienst is in vele klubs nogal een serieuze han- dikap. Setstanden: 4-15, 15-4, 9-15 en 15-13. KLASSEMENT: 3. Wichelen 14; 10. De Zeven Zele 9. MAAR In deze 4e provinciale A spe len 2 ploegen die, gezien het feit dat het zogenaamde 2e teams zijn, niet in aanmer king kunnen komen voor stijgen. Daarbij komt nog dat er bij het aanduiden van de kampioen geen rekening wordt gehouden met de te gen die ploegen gespeelde wedstrijden. In het licht van die kennis ziet het klassement van de leidende ploegen er uit als volgt 1. Wichelen 8w. 14 p.; 2. Kalken 7 13 p.; 3. Rialto St.- Niklaas 7 12 p.; 4. Steendorp en VOL Kemzeke 6 11 p. Met de komende wedstrijden zit er heel wat kans in dat Kalken als herfstkampioen 1976 in gaat. le PROVINCIALE DAMES Coc Ronse Gilvoc Dendermonde 3-1 Weinig vreugde om de vol gens de bezoekers subjekti eve leiding van de ref. In de 4e set toen Gilvoc goed op weg was om een 2-2 te be werkstelligen werden enkele balbehandelingen fataal voor de bezoeksters. Setstanden: 12-15, 15-13, 15-12 15-13. Kabaz Bazel Thunderballs Berlare 2-3 Berlare laat zich van haar beste zijde kennen. Nu won het met nipte doch geenszins onverdiende cijfers van het thuis sterk spelende Kabaz Bazel. Doe zo voort! KLASSEMENT: 6. Gilvoc Dendermonde 12; 7. Thunderballs Berlare 12. TWEEDE PROVINCIALE Adec Baasrode Leeuwerik Lede 3-0 Deze in de sporthall te Leb beke gespeelde wedstrijd had weinig om het lijf. De meis jes van trainer Ward Pieters stevenden naar een gemakke lijke zege. Setstanden 15-9, 1.5-6, 15-2. Vravoron Vrasene Juvenes Zele O-S Voor de meisjes uit Zele moet men oppassen. Soms komen ze wel eens met een verras sing naar huis terug. Nu klopte ze op eigen veld het toch beter geklasseerde Vra voron Vrasene. Setstanden: 13-15, 14-16 en 13-15. KLASSEMENT 2. Adec Baasrode 13; 8. Juve nes Zele 8; 9. Leeuwerik Le de 8. (gdp) Toen bij een 6-11 stand in de eerste set het zoontje van de ternatse trainer van de tribune gleed en zwaar ten val kwam, diende deze beloftevol gestarte wedstrijd voor onge veer 30 minuten gestopt. Avanti had zich inderdaad zeer goed verdedigd doch kwam na de onderbreking met lemen voeten op het terrein. Dat was trouwens goed te zien in de tweede en derde beurt toen het entoesiasme volledig verdwenen was en de leiders naar een gemakkelijke overwin ning stevenden. Het gebeuren is nochtans geen verontschuldiging voor de Lebbekenaars. Setstanden 9-15, 0-15, 3-15. jong Dgste nakke tafels Udeger toen ip rev de VI iroede br 8 tstond ti] mc familiebezoek de Heid(rs reu (RVDV Pa en ma Van den Abbeele zijn gelukkig als zoon Rudi voor wegel te Berlare overwaait. inste sele A langs •Nikla Boon ef. F t bol\ jleek mme Je kan hem herkennen aan zijn eeuwige glimlach. Rudi Van den Abbeele zou nochtans kunnen klagen en afgunstig naar de „anderen" kijken. Naar de mensen die door het leven begunstigd zijn en fysisch tiptop in orde zijn. Rudy was, toen hij geboren werd, een jongen als een andere. Maar op een kwade dag kreeg hij polio. De sporen ervan werden nooit weggewist «Ik woon nu in la douche France, maar toch ben ik Berlarenaar gebleven», zegt Rudi Van den Abbeele. (RVDV) Rudi Van den Abbeele heeft zich desondanks nooit een gehandicapte gevoeld. Hij studeerde. Vocht voor een plaatsje onder de zon. En om te bewijzen dat wilskracht en karaktersterkte overal heen leiden, begon hij sport te bedrijven. In Berlare trok ken verscheidene «gezonde» jonge mensen zich aan zijn voorbeeld op als Rudi goed is voor kompetitie, waarom zouden de anderen dan niets kunnen presteren Toen Van den Abbeele na een lange week studeren aan de universiteit te Gent, naar de Heidewegel afzakte voor een verkwikkend weekeinde, vond en zocht hij de tijd om naar het zwembad van Loke ren te trekken. INTERNATIONAAL. Rudi Van den Abbeele train de ook te Gent. En nam er aan wedstrijden deel. Het bleef niet bij stoeien in het water aldra bleek dat deze voor zichzelf keiharde jongeman talent genoeg bezat om op internationaal niveau „Iemand" te worden. Hij ver overde nationale titels in ver schillende zwemspecialiteiten en op 8 mei van dit jaar tik te hij twee maal als allerbes te aan na wedstrijden voor trikolore schildjes hij was de beste op de 100 meter vrije slag en 100 meter rug slag. Intussen hadden ook de we reldkampioenschappen voor gehandicapten plaats. De kranten spendeerden geen volle pagina's aan deze ge beurtenis. De „bazen" trek ken liever potentiële lezers aan via „grote koppen" met namen van autentieke ve detten. Toch verdienen de prestaties van de „sportmensen in de schaduw" evenveel aandacht als de soms met kunstmati ge middeltjes opgefokte re sultaten van tot halve goden gepromoveerde vedetten. Rudi is allesbehalve berooid uit die wereldkampioen schappen gekomen na afloop van het tornooi dat van 21 tot 26 september liep, was hij drie medailles rijker hij veroverde zilver over de 100 meter rug, en brons in de 400 en 300 fneter aflos- singskoers. Kwamen daar nog bij een vierde plaats in de 100 me ter vrije slag en de 10 me ter vlinderslag. Vijfde arri veerde hij aan het einde van de 150 meter vlinderslag. Een massa prachtuitslagen dus. Bijna vanzelfsprekend werd de Berlarenaar opge nomen in de préselektie voor „Toronto Paolympics", zodat mag gesteld dat hij in 1976 naar Canada reist om er de nationale kleuren te verde digen tegen de wereldelite. VER VAN HUIS. Zoek naar Rudi Van den Ab beele vandaag niet te Ber lare. Als een trekvogel die van de warmte houdt, trok hij naar het zuiden. Niet omdat hij bij ons niet langer kan aarden. Helemaal niet. Maar hij volgde zijn geliefde, een ook al gehandicapt frans meisje, naar haar land. Hij woont nu op 800 kilometer van „zijn" Berlare. Rudi Van den Abbeele zocht en vond een werkkring in „la douce France". Het nestje waar „monsieur et madame Van den Abbeele" wonen, heet „Les Lilas" en Is ge bouwd op het „Champ Fleuri" te Bourgoin. Rudi is er reeds „thuis". Hij is er aanvaard. Zijn sportak- tiviteiten breidde hij zelfs uit. Zwemmen staat bovenaan zijn lijstje. Doch de ex-Berlare- naar is nu ook basketter - uiteraard rolstoelbasketter. Bij Ashap Lyon speelt hij verdediger. Volgde Rudi Van den Abbeele zijn geliefde naar haar land van zon en warmte, ergens blijft hij toch naar zijn Scheldestreek verlangen als het enigszins kan waait hij naar Berlare over. Niet alleen om er zijn familie te bezoe ken, doch eveneens om er zijn vrienden en fans te groeten. Omdat een trip van 800 km geen lachertje betekent, strijkt het piepjonge gezin Van den Abbeele niet om c haverklap in het Dende wacj1 mondse neer. Maar een lang ,|,jrec brief kan ook veel nieuv vertellen, zodat de band< mafce stevig genoeg blijven om ni< te breken. Intussen traint Rudi tijder zijn vrije uurtjes. Keihar vol inzet, met een wilskracl j^ve: ide sommige zogenoemde v detten tot voorbeeld strek Want deze immer naar h< ^em leven glimlachehde jon) stei man wil zich zijn préselekt arbij waardig tonen en, duizende 1Cq 0j kilometers van hier, in he <}rie verre Canada, getuigenis leggen van zijn moed. Ru<£r ste: Van den Abbeele, de propi gandist van de levensvreuj de, kan zich. langs zijn prei om taties om, ontpoppen tot e< echt sportambassadeur. Zich beperken tot deelnemende I zou een al te gemakkelijk oplossing zijn al haalt h misschien geen goud, zilvej zulle: of brons, zich tot het uiterst inzetten doet hij alleszins. hij d naert schoti kort toe maa leid< te 1 •Nik 1; punt ms di Mare Marcel s er her (RVDVHn Dr gen rde Rudi Van den Abbeele en zijn jonge echtgenote. Volgende uitnodiging vertrok deze week naar alle sport-, culturele-, politieke-, en jeugdverenigingen van Baasrode „Op uitnodiging van een voorzitter van een spórtclub worden alle verenigingen verwacht op een kontakt- vergadering die doorgaat op dinsdag 9 december 1975 in zaal Aria, Dorpstraat te Baasrode te 20 uur. Alle gekende maatschappijnen kregen reeds een per soonlijke uitnodiging. Verenigingen die evenwel geen uitnodiging kregen zijn natuurlijk van harte welkom. Het doel van deze kontaktvergadering is een overkoe-' pelend orgaan op te richten die zal instaan voor de sprieding, bekendmaking en verdediging van alle Baas- roodse verenigingsaktiviteiten." (GDP.)

De Voorpost | 1975 | | pagina 20