-flerleving B herpakt zich Grembergse A lukte drawn afeltennis in Dender-, Schelde- en Waasland Minivoetbal Dender - Schelde - Durme oetiek Zele haalt eerste punten en Philco Ford jn MVC zorgen voor de verrassing Leider haalt puntje op de valreep e laat Voetbalverbond MTSA Aalst Real Familial wint POST AALST RUKT OP Veteranen korfbal Gebroken Boemerang Boemerang Zwemmen Persoon Kalender M. Wellekens P. Petrez J. Melis ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE 21 i jongste kompetitiedag zag normale uitslagen in de Dgste provinciale afdeling. St.-Niklaas B haalde het vrij makkelijk van Herleving A, dat zelf gehandicapt achter tafels verscheen en Temse A haalde forfaitcijfers tegen ildegem A, dat reeds zekere daler is voor het volgende koen. In de tweede provinciale afdeling nam Herleving B ap revanche op Louise Marie B voor de nipte nederlaag de Vlaamse Ardennen geleden tegen Louise Marie A. De broeders Jean en Bob Boudou zorgden onder hun tweetjes or 8 overwinningen - Hubert Van Langenhove hield het bij ;e en Guy Van Malderen bij één zegepraal. Door deze uwe overwinning zijn de B-jongens van Herleving nu It reeds uit de achterste regionen weggeraakt. «elijk blijven ze in de ko oide wedstrijden in goede 3 bevestigen. In dezelfde fiks haalde Denderleeuw A (I slag thuis bij Melsele A. t liep er nochtans niet van I leien dakje en goed maar de overwinning reeds ltstond alvorens de laatste Hij moest aanvangen, pern van Melsele was im- Heid&s reuze en won liefst zijn RVDVk wedstrijden. derde B liep Denderleeuw en de lamp bij Geraards- gen B. De kopmannen faal- er en zo werd met het nste verschil (9-7) verlo- sele A toonde zich in derde langs zijn beste zijde bij •Niklaas D. Vooral Ronny Boom bleek zeer sterk op ef. Herleving C kon het t bolwerken tegen Sivi C jleek de jonge Freddy. Van mme flink op dreef en red- hij de eer van zijn ploeg. Isele B riep Temse B zoals ,n e wacht een halt toe, terwijl .„"«drecht en St.-Niklaas C koek verdeelden. Een op- yjmakende verrichting cht Elckerlyc Terjoden bij inaert B. Van der Marck en schoten juist een wedstrijd .kort om de Gentenaars in kracl en vesting een forfaitneder- nieuw band* m niC, tijdei eihar de strek c ar hiIt; elekt! zende in h< lis a Ru<£, propt kelijk It zilve iterst ven in deze reeks. Ook Belsele B en Beveren be vestigden in de goede zin zo dat mag gezegd worden dat de ploegen uit het Dender-Schel- de en Waasland zich flink la ten gelden in de nu 8 weken oude kompetitie. In derde nationale afdeling blijft St.-Niklaas A, waarbij de ex-Herlevinger Dany Vermeu len als kopman fungeert, in de aangename zin verrassen. Na bij Force Aérienne met 7-9 de volle inzet te zijn gaan weghalen met vier overwin ningen van Dany Vermeulen, twee vor De Boes en André Schelfaut en één voor Herman Snellings, moest ook Patro St- Josse er aangeloven. Het liep evenwel niet van een leien dakje. De niet volledig her stelde Albert Schelfaut ge raakte niet op volle toeren en dit had voor gevolg dat St.- Niklaas A tot meer dan half weg op achterstand werd ge- plaatst.Bij een 6-6 stand zat er evenwel opnieuw muziek in. André Schelfaut en Flor De Boes wonnen drie wed strijden maar geraakten niet voorbij de bezoekende kopman Van Frachem B 6. Dany Ver meulen moest het dan nog maar eens doen bij een 8-7 stand. Meteen wordt zulks de vierde overwinning van de Dendermondenaar tegen B- speler dit seizoen. VOORUITZICHTEN VOOR HET WEEKEND Derde nationale Braine - St-Niklaas A X Eerste provinciale St.-Niklaas B - Drive A Eikenlo Eeklo B-Herlev. A X Drive B - Temse A Tweed provinciale Small Stret G. D-Herlev. B Small Stret G. E-Melsele A 2 Denderleeuw A - Tissac A Derde provinciale A Denderl. B - Knal Deinze A Derde provinciale C Temse B - St.-Niklaas D St.-Niklaas C - Melsele B Sivi C - Kieldrecht Melsele C - Herleving C Vierde provinciale A Wichelen - Aalst Herleving E - Sivi E Elckerlyc - Denderhoutem Denderleeuw C - Reinaert B X 4e provinciale D Drive E - St.-Niklaas E Belsele B - Beveren Melsele D - Tissac D Reinaert C - Hamme Melsele E - Sivi D X V.C. g toe te dienen. Men moet maar doen. Ook Dender- veegde met de grove J»M stel tegen Herleving E arbij enkel Valeri Bou- icq op volle toeren draaide drie wedstrijden won. Wi llen toonde zich opnieuw •r sterk bij Sivi E, terwijl leidersploeg van Kuklos vreul 1st niet het minste probleem Pro! d om Artemis netjes achter 3t ecjh te houden. Niklaas E en Melsele E in nemejrde D deelden broederlijk punten. Deze twee jeugd- ms doen het bijzonder goed zullen zich zeker nog tegen kopploegen laten gelden, mme botste op heel wat ier tegenstand dan aanvan- k van Melsele D werd acht. De routine van Luc ihelden en co gaven uit- lelijk toch de doorslag zo de Hammenaars rustig af- 'heiden aan de leiding blij- In de tafeltenniskompetitie KKSFB haalde Grembergse A een puntje weg bij Prado Hamme. Het ontbreken van Marc van Boven bij de bezoe kers heeft deze drawn in de hand gewerkt. J. Vermeir en Op de Locht wonnen twee keer. Op de Locht won tegen E. Segers, terwijl deze laatste J. Vermeir uitschakelde. Ei genlijk allemaal verrassingen. Lebbeke C moest op verplaat sing naar Ter Walle. Het is een overwinning geworden. A. Putteman speelde goed. Hij won drie maal. Zijn ploegma ten deden het minder goed. Toch sloten ze met 3-7 cijfers de match af. Paro's heeft tegen Van Houte niets kunnen oogsten. Het werd 0-10. Prado B heeft een rustige avond beleefd tegen Triumf A. Het werd een 8-2 overwinning. Paro's had dolgraag gewonnen van Ter Walle. Het is echter een nipte bezoekende overwin ning geworden 4-6. BAC-Bondgalm hefet met het kleinste verschil de duimen moeten leggen voor Troelant B. Eigenlijk kunnen we deze 4-6 nederlaag als een verras sing bestempelen. Van Houte heeft het niet on der de markt gehad om Pra do C van de zege te houden (4-6). Hamsport heeft gebruik ge maakt van de komst van Vik- tory om de eerste punten bin nen et rijven. Het werden nip te, doch verdiende 6-4 cijfers. Tenslotte is daar nog de winst van leider Gedrie tegen het zwakke Troelant. Eindresul taat 2-8. Gedrie en Lebbeke A blijven stevig de leiding hou den in de eerste reeks. lilco Ford dat een slechte f oenaanhef kende komt stil- naar voor. Moderna 2 fcft dit aan den lijve onder- fcden. Nochtans kwam Mo- fna 2 aan de leiding bij een prbraak van Vereecken. far P. Vermeiren futselde i Saert de bal af en de ftljes stonden gelijk. Nadien diezelfde Vermeiren nog fcemaal doelen tegen een ■terende Moderna 2 doel- »n. Doordat alle samenhang I Moderna 2 zoek was kon pper Van Damme en Bom- de cijfers nog verhogen. fC verraste Somy Zele to- Herman Van Damme Ikte goed af en Van Stichel lakte nog een doelpuntje op T diefje zoals hij dat alleen li. Verbeeck (Somy) gaf T niet verloren maar Els- P. Van Damme vin- i hem goed op. Wanneer R. Driessche dan nog ver- I.gen werd en niet terug rde brak de ver af bij Ze- bbling kwam maar met de :ken over de sloot tegen ndria dat zich zelfs de lu- tveroorloofde van een pe- ty te missen. een vlugge en spannende Istrijd bleef Honky Tonk i de winnende hand tegen h erg offensief spelend Mini. pl had Honky Tonk geluk jtn Bosteels in eigen net ver- Irkte. D'Hondt maakte ech- gelijk voor de rust. mooi afstandsschot van Jacobs bracht Honky Tonk opnieuw voor. Keeper Ravijts liet zich niet meer verassen en stopte nog menige poging van Heuvinck en Van Hecke. Van Dungen wist ook raad met de afstandsschoten van Woblin. Ten slotte beslisten 2 corners over de uitslag. Heu vinck (Honky Tonk) en D'Hondt (Mini) legden de eindcijfers vast. Moderna hield schietoefening tegen een moedig Waltex dat vergeefs naar samenhang zocht. Mie Boetiek Zele haalde haar eerste punten en zege binnen tegen een nonchalant spelend Boetiek Lebbeke. Coppers en Willems zorgden voor spel en doelpunten. Maby bleef baas over Euroho me dat vooral langs P. Van Nieuwenhove aan een doel punt moet geraken. R. De Wilde en Buytaert (Maby) leidden hun ploeg naar een verdiende zege. VTC speelde een erg goede match tegen Galerie Mantel. Pieters, Baeyens en D'Haesc zorgden ervoor dat Van Brus sel en zijn maats benen te wei nig hadden om de steeds aan rollende aanvalsgolven in te dijken. UITSLAGEN Dribbling - Flandria 3-2 Honky Tonk - Minishotters 3-2 Somy Van Hille - MVC 2-6 Philco Ford - Moderna 2 5-1 Walraevens - Moderna 1 0-10 Mie Boetiek L - Mie Zele 2-6 Boetiek Maby-Euro Home 3-1 VTC - Galerie Mantel 10-3 Interprovinciale ontmoetingen te Grembergen Dendermonde A-Zaventem 7-1 Denderm. B - Turnhout 11-1 Roeselare - Gent 8-1 (vds) >e heer W. Urban, secre- aris van het sportkomiteit ameshandbal, heeft biijk- aar verwaarloosd Aalst iportief in te lichten over et vervroegen van de wed- trijd tegen Avanti Femi- ia. Lebbeekse leeft nu in veronderstelling dat alst zondag te Lebbeke zal [>elen i.p.v. op 4-1-76. In lalst is men hierover nog eng niet zeker. EVA. V.D.B. MODERNA 1 - F.C. TROS 4-4 In een zer spannende, zenuw slopende partij hebben de Lebbekenaars in de laatste se conden een gelijkspel afge dwongen. Zij zijn echter met een hun eerste puntje kwijt aan een verbijsterend goed spelende Tros-ploeg. Voeg hierbij dat 2 Moderna-doel- punten werden gescoord na onoordeelkundig uittrappen van doelman Pieters, en we kunnen tot de conclusie ko men dat V.D.B. 1 een eerste nederlaag nog nooit zo nabij geweest is. F.C. Tros begon tegen de verwachtingen in of fensief en op een onbetwistba re strafschop scoorde Casteur een eerste maal; zijn 50e doel punt. De gevaarlijke tegenac ties van de thuisploeg boden .\an Temmerman de kans om er 1-1 van te maken en na een twintigtal evenwichtig, aangenaam minivoetbal bracht Heyman Tros opnieuw voorop. Even later waren de rood-wit- ten aan hun 4e «corners toe een enige gelegenheid voor Casteur om zijn totaal op 51 te brengen, na een voorzet van Pieters. Net voor het rusl- signaal kwam Moderna tot 2-3 terug, maar geen 10 minuten na de herneming was het op nieuw Casteur die F.C. op 2-4 bracht. Moderna 1 ging nu massaal aanvallen zodat Smet. V.D. Stappen, Heyman, Pie ters en Macharis op al hun talenten beroep moesten doen om vooral de haast ongrijpba re Temmerman en W. Mess- kens het scoren te beletten. Casteur trof nog eens de paal mar Paars-wit kwam terug na een strafcorner. Toen Tros de laatste 10 minuten uit de om knelling los kwam, leek de zaak bekeken, maar in de al lerlaatste seconden kon Mo- edrna 1 nog aan de neder laag ontsnappen na een mooie partij minivoetbal waarin Mo derna misschien wel sterker was, maar waarin Tros de op het einde verspeelde overwin ning zeker zou kunnen ver antwoorden hebben. D.P. F.C. Timarcha Aalst WISSELTROFEE SCHEPEN G. VAN DEN EEDE Dank zij een nipte 1-0 over winning tegen Morta, is Real genaderd tot 3 punten van leider Nieuwe wijk, dat in een voor hen zeer lastige wedstrijd tegen O.C. Aalst heel tevreden mocht zijn met de verworven gelijke stand. Timarcha geraakte niet voor bij de Molenstraat-klip, die met doelman Van Renterghem, achterspeler Mare Moeren hout Francis Van De Voorde en vooraan weer kon den rekenen op en beweeg lijke Dirk Moerenhout, weer eens au grand complet kon den aantreden, dat fair ver zorgd werd door in de be ginne de traditionele fanions te wisselen voor een mooi gedenkbeeldje aan hun tiende ontmoeting. Deze „Grote Markt" derby groeide uit lot een genietbare partij vooral in de tweede helft, waar Molenstraat van bij het begin het initiatief nam en het nooit meer afgaf. Een ener gieke Guy Van Leuven, zat dan stevig in de greep van Guy Van Vaerenbergh, zodat de Timarcha-aanval stom werd, en aan de overzijde was het de technisch zeer sterke Frans De Meyst, die samen met een faire Frans Melckenbeeck en wervelwind Dirk Moerenhout aan de ba sis lag van deze verdiende overwinning. Eén vlek op deze propaganda- wedstrijd was een onnodige gele kaart van scheidsrechter Paul Keppens op een reakti van Willy Alloo, die haarfijn de bal binnenhield, en door de scheidsrechter als „out" bestempeld werd. De beste wedstrijd van Mo lenstraat dit seizoen tegen hun eeuwige rivalen, doch ook beste vrienden Timarcha. Sint-Job, zonder de geschorste Herman De Schutter, en na de 2 opeenvolgende nederla gen slechts met 10 man aan tredend, was een „onthoofd" gezelschap, dat alleen dank zij een eer reddend doelpunt zijn nochtans grote klasse bewees. Jaca ondervond dan ook weinig tegenstand en ze gevierde gemakkelijk. Pelikaan geraakt maar niet meer aan een overwinning. Na een nochtans goede start in deze kompetitie zijn deze neofieten in het sukkelstraat je beland. Een nederlaag te gen Kruis neemt alle twijfels weg, omtrent de mentaliteit bij de Pelikaan-boys. Laat dit seizoen echter een leerjaar zijn. Volgend seizoen doen zij zeker koppen vallen. Inno geraakte heel moeilijk vorbij Sint Anna. Een kleine overwinning brengt hen ech ter op een ereplaats. Amapola krijgt de accesit voor deze week dank zij hun kleine nederlaag tegen een onkennelijk Stampia, dat dan nog gelukkig aan het over- winningsdoelpunt. geraakte, zodat het er voor Amapola zeker inzat, hun eerste puntje te verwerven. Lang blijft dit zeker niet meer uit. Bonanza is door een spijtig ongeluk vorige week nu vol ledig de kluts kwijt. Inder daad één van hun topfiguren, William Vonck, onderging, in gevolge een breuk, een heel kundige ingrijpen aan de pezen, zodat hij talrijke we- wen zijn klub geen diensten meer kan bewijzen. Adelaars maakte van deze droeve stemming bij Bonan za gretig gebruik om inder haast twee puntjes mee te nemen. a. V. H. Uitslagen Real Familial - Morta 1-0 O.C. Aalst - Nieuwe wijk 1-1 Sint Job - Jaca 1-3 Pelikan - Kruis Moorsel 0-2 Sint Anna - Inno 0-1 Amapola - Stampia n-i Timarcha - Molenstrat Bonanza - Adelaars 0-1 1-3 WISSELTROFEE F. DAELEMANS Post Aalst heeft na een moei lijke aanvangsperiode gemak kelijk Groot Aalst overwon nen. Inderdaad indien na 15' Groot Aalst een 3-0 voor sprong had verworven zou niemand daar graten in ge zien hebben. Een weer voor treffelijk acterende Piet De Mondt en ene terug werk lustige Rudy De Koninck hadden de postdoelman reeds verscheidene malen werk ge geven. en het tikje geluk ontbrak om Groot Aalst op een zuinige voorsprong te brengen. Na zowat 30' kwamen de Aalsterse Postmannen door de eerste moeilijke fase. De oudere Groot Aalst verde diging kwam fisysch heel wat te kort tegen de spur tende Postaanvallers, zodat De Smet C° werkelijk van het terrein geveegd werden. FEB Europe kon driekwart van de wedstrijd stand hou den tegen een zeer goed spelend Melckenbeeck, die alhoewel hard opzittend, toch zijn rijk gamma voetbalken nis kon aanwenden tegen een sterk Feb Europe. De scheids rechter Angel Garcia leidde een voorbeeldige wedstrijd met titelkandidaat Melcken beeck als de verdiende over winnaar. Bij Martha Gijzegem pri meerde het aanvallend voet bal. Dit gaf Kamigas de kans zijn grote register te openen en al vlug voorsprong te ne men. De Ka#ïigasverdediging verwaarloosde hierdoor ook zijn verdediging en doelpun ten noteerde men aan de lopende band. In extremis konden de Kamigasjongens het halen tegen een vlot akterend Martha. Uitslagen Heipias - PostErembod. uitg. Groot Aalst - Post Aalst 2-5 FEB Europe - Melckenb. 0-2 Martha - Kamigas 3-4 F.C. Molenstraat Aalst Naast de jeugdploegen en seniores ploegen heeft men te Appels nu ook een ve- teranenploeg opgericht. Reeds talrijke dertigers en veertigers lieten zich in schrijven. Deze sport die open staat voor mannen en vrouwen schijnt nu de wind in de zeilen te heb ben. Tijdens de jongste bijeen komst van de Lebbeekse sportraad werd secretaris F. Van Biesen vervangen door de heer De Decker. Eerstgenoemde was afwe zig omdat hij enkele uren voordien zijn arm had ge broken. (vds) S.K. Lebbeke zal de aktie boemerang steunen. Tij dens een wedstrijd in de maand december zal één frank per verkocht ticket afgestaan worden. (vds) Tijdens de boemrangaktie in de Lebbeekse sporthal op 26.12.75 waaraan de sportraad zijn medewer king verleent, worden de inkomstgelden vastgelegd op 50 fr. voor volwassenen en 20 fr. voor kinderen. (vds) Vanaf deze week wordt het zwembad in de Lebbeekse sporthal ook gebruikt door scholen van Opwijk Denderbelle. Dit betekent dat er ongeveer 500 nieu we zwemmers komen. De kinderen uit Wieze kwa men al zwemmen naar Lebbeke. Het gemeentebestuur van Lebbeke zoekt een persoon die moet vervangen in het sportkompleks. Men denkt aan een part-time persoon die gedeeltelijk in het sportkompleks zou werken en gedeeltelijk op het ge meentehuis. Hij moet kun nen vervangen de direk- teur, badmeester, redders, technieker en daarbij op de hoogte zijn van de admini stratie. (vds) In de Lebbeekse sporthal voorziet men voor 7.12 de handbalwedstrijd Avanti Femina - Aalst en op 6.12 te 14u30 Avanti - Sparta (kadetten), te 13u30 Avan ti I - Kraainem (minie men), te 15u30 Avanti II- Eendracht vrij (miniemen) (vds) M. Wellekens, een paar jaar terug topscorer bij H.C. E.V. Aalst, is opnieuw op de trainingen versche nen. Het is niet uitgeslo ten dat Wellekens reeds zijn wederoptreden doet zaterdag te Jemeppe. Minder goed nieuws bij H.C. E.V. Aalst over Pe trez. Deze basispion volgt heel onregelmatig de trai ningen en voor de ver plaatsing naar Am. Visé kwam deze begaafde hoek- speler niet opdagen. Hoe moet trainer Raganovic hierop reageren J. Melis, de topscorster bij H.C. Ros Beiaard Dender monde en een seizoen gele den nog opgesteld in de na tionale Belgische ploeg, stopt alle handbalbedrijvig heid. Haar werk, licenciate in L.O. en haar volley be drijvigheid noopten haar ertoe wat spaarzamer met haar krachten om te sprin gen. Een heel verlies voor Ros Beiaard. MV ZELE BLIJFT IN DE HOGE CIJFERS Buffalo's - MVZ 2 0-7 Vorige week werden het dub- belcijfers maar tegen Buf falo's waren de schoten van Marnix Boeuens (3) en Hans De Bruyne (3) opnieuw goed gericht. Nummer zeven kwam langs Piet Abbeel. MVZ 1 startte snel en aan de 2e min. as het reeds 0-2 om aan de rust met 0-5 te draaien. Buf falo's vond geen opening in de verdedigingsgordel van broers Quitijn. 3AC - Oud en Nieuw 1 1-7 Oud en Nieuw blijft bevesti gen in de onregelmaat. Te gen Bac was er tegen hun spel niets te beginnen. De aanvallen waren opgezet van in de verdediging en konden niet gestopt worden zodat L. Poppe (2), Tulkens (2), Tra- noy, De Waele ne Dhollander tfoor hoge cijfers zorgden. Bac kon niets meer dan een tegendoelpunt van Yvan Cop- pieters inbrengen. Arsenal - SC Mini 1-6 De Arsenal verdediging loopt de latste weken ook op lemen veoten. Voor de kwieke Paul De Kegel (3 goals) was dit een uitstekende gelegenheid om zijn team naar een goed resultaat te stuwen. Hofmans (2) en Guido Poppe (1) werk tenten mee aan het half dozijn. Fred jen Van Kerck- hove moest de Arsenal eer redden. MV LeJeune - Oud en Nieuw 2 1-3 De twee opeenvolgende over winningen zijn hoopvol voor Oud en Nieuw. Dirk Van Acker, A. Van der Burgt. en Van Hecke werkten beter af dan Lejeune dat op Fiilp Verheirstraeten moest reke nen om aan tegendoelpunt te geraken. MV De Grauwe - BOB 2 2-0 De Grauwe, zonder de ge kwetsten J. Van Cauteren en G. Christiaens, konden in de eerste helft BOB niet ver schalken en het was in de laatste spelperiode dat Eddy Heirman en P. Rasschaert voor een kleine overwinning konden zorgen. BOB 1 - Ford Neyt 0-2 Beide teams zorgden voor een goede en evenwichtige match. Ford Neyt was aan de rust op voorsprong geraakt, maar bleef in de onzekerheid tot 2 minuten voor afblazen. Danny Van Lokeren en R. Christiaens waren dé spelers met het thor-instinkt. MVZ 1 - Minishotters 0-5 Minishotters geraakten we gens forfait van MVZ 1 aan gemakkelijke punten. MVZ geraakte niet aan voldoende spelers. BENO

De Voorpost | 1975 | | pagina 21