PASTORIE STORY WEER IN DE GEMEENTERAAD EN HEFTIGE DISKUSSIE TUSSEN DE LEDEN KALME RAADSZITTING TE MELDERT DE BOND VAN GROTE EïS JONGE GEZINNEN VIERf HET 50-JARIG BESTAAN Effe HET 400ste AANGESLOTEf LIDTE EREMBODEGEM 4 - 5-12-75 - De Voorpost Nieuwerkerken De gemeentesekretaris komt er met moeite toe, om lezing te geven van zijn verslag. Vanaf de aanvang komt de PW reeds met een opmerking bij monde van raadslid Goossens: «Een schepene zou van zijn bevoegdheid ontheven worden en raadslid Braem haakt in met de opmerking dat men suggereerde de werken in de pastorie stil te leggen en indien dit niet hielp dan de schepene te ontheffen uitzijn funktie. Onmiddellijk vraagt de schepene Meuleman het woord en vraagt uit leg te mogen geven over het ver loop der werken in de pastorie, met de mededeling: «Indien ik op de vorige zitting aanwezig ware ge weest, dan zou de zitting een an dere wending hebben genomen.» «Het verslag van de sekretaris is niet honderd ten honderd objektief vooral niet over de mazouttank.» Om zijn kommentaar te leveren heeft schepene Meuleman (CVP) zich voorzien én van de notulen der zitting en van de verschillende persknipsels. Burgemeester Hooghuys, die in het komende debat een zware dobber ziet, vraagt meteen om de zitting toch niet te laten ontaarden. Onmiddellijk gevolgd door de op merking van raadslid De Sloovere (PVV),datdeuitleg van de mazout tank juist het tegenovergestelde is van het schepenkollege. Inmiddels wijst schepene Meuleman er op. dat hij zeker meer inlichtingen kon geven en elke week een objektief verslag werd gegeven over het ver loop der werken. Raadslid Braem (PVV) merkt op dat de uitleg van burgemeester en schepenen moeten gestaafd wor den met de notulen van het sche penkollege Schepen De Sutter vraagt met aandrang dat zaken die hier naar voor gebracht worden, ook moeten bewezen worden. In middels ontstaat een algemene herrie omtrent de fameuze mazout tank van de pastorie, met als slot, dat er niemand nog uitkomt wie ei genaar is van de mazouttank. Te recht merkt schepene De Sutter op «dit is hier een echt zotspel». Ook schepene Meuleman schiet uit z'n sloffen en merkt op: Maakt ge hier nog kabaal, dan stap ik het gewoon af.» Inmiddels zagen schepene De Sut ter en raadslid Peerlinck kans om een grondige ruzie te voeren over de afwezigheden. Kortom, geen mens wordt nog wijs uit de zitting en de burgemeester ziet geen an dere uitweg meer dan te doen op merken dat hij verplicht zal zijn de zitting te laten schorsen. Raadslid Peerlinck doet inmiddels nog een klein schepje bij met de opmerking: «Het schepenkollege is een hoop luierikken» Waarbij de burgemeester vraagt dat het raads lid zijn woorden zou intrekken. «Ik betreur mijn uitlatingen niet,» zegt het raadslid. Uiteindelijk komt schepene Meu leman toch aan het woord en wenst uitleg te geven over de aanleg van de elektnciteit in de pastorie. Al hoewel er mets terug te vinden was in de notulen van het schepenkol lege. Systematisch, en eindelijk is ieder een een beetje kalmer, zet sche pene Meuleman de ganse historiek van de pastorie-affaire uiteen Rustig, punt voor punt. ledereen blijkt het roerend eens te zijn met deze uiteenzetting. Tot opnieuw het knelpunt van de aanstelling tot het leggen van de elektridteitslei- ding in de pastorie ter sprake komt. Aan de electriden zou gevraagd zijn om prijs te geven De man is naar de pastorie gegaan om een prijs te maken en het aanvankelijk bedrag was 30 a 40 000 F. Van dit prijsbestek zouden getuigen zijn en het is de vroegere gemeentese kretaris mr. Van Landuyt die naar de electriden belde Burgemeester Hooghuys merkt hierbij op, dat het de gewone gang van zaken is dat in het schepenkol lege beslist wordt om zich in ver binding te stellen met verschillende personen. Raadslid De Rijck wenst te verne men in welke maand een beslis sing genomen werd in verband met de aanleg van deze electriciteit. Schepene Meuleman: «Misschien einde maart en het was de pastoor die vroeg om een zwaardere lei ding aan te leggen. Het college gaf z'n zegen om deze leiding te leg gen. Raadslid Goossens (PVV) wenst nogmaals uitleg over het feit of het formeel bevestigd is dat de electn- dteitswerken moesten afgebroken worden in opdracht van de dien sten te Gent en besluit: «We gera ken er niet wijs uit wie of wat met deze electriciteitswerken en óf er door wie of wat beslist werd om de werken stil te leggen of voort te doen.» Schepene Meuleman: «Alles is op het kollege gekomen Burgemeester Hooghuys: «Sche pene pas op, ik ga de notulen laten boven halen en er staat in dat gij het niet gedaan hebt.» Schepene Meuleman tot de bur gemeester: «Gij hebt (electri- aen) een briefje laten tekenen en waarom krijgt de man z'n geld niet?» Burgemeester Hooghuys: «Er stelde hem niemand aan in het col lege «ledereen stond achter de herstel lingen, heeft er iemand deze elec triden aangesteld was de vraag van raadslid Goossens, en ik zei dat het inderdaad zo was. Ik moet eerst weten wie hem aanstelde.» Schepene De Sutter merkt oo. dat op 15 mei de werken werden stop gezet. Raadslid Goossens wenst nogmaals te weten: «Is er buiten medeweten van het kollege ie mand aangesteld om de electrid- teitswerken uit te voeren en zijn deze werken afgekeurd door Gent. Ja of neen.» Burgemeester Hooghuys: «Wij stonden achter deze electridteits- werken.» Schepene Meuleman: «Ik stelde hem niet aan, wel het colleges- Raadslid Braems: «Wat zegt de electriden zelf?» Burgemeester Hooghuys: «Hij te kende» Schepene Meuleman: «Gij hebt hem laten tekenen terwijl ik weg was». «En de jongen weigerde.» Burgemeester Hooghuys: «Later tekende hij toch.» En de electriden zegde dat hij aangesteld werd door Meuleman.» «Wij kunnen hem niet betalen, om dat hij niet aangeduid was.» Prompt ontstaat er een nieuwe twist Deze maal tussen burge meester Hooghuys en schepene Meuleman. Schepene Meuleman: «Wie heeft deze electriden dan laten herbe ginnen na het stopzetten der wer ken?» «Hij was aangesteld door het college.» Burgemeester Hooghuys: «Als ge het kunt vinden in de notulen, mij goed». «Zonder opdracht kan ik hem niet betalen.» Schepene Meuleman: «Onder zoek nu maarheren van de op positie». Raadslid Braem: «Wij vragen enkel dat deze man zou betaald wor den.» Schepene Meuleman: «De aan vankelijke herstelling bedroeg 30.000 F, nu is het opgelopen tot 71.000 F. Is dit ook mijn schuld? Had ge het mandaat ondertekend dan was ze weg en punt andere lijn.» Schepene De Winter: «Wij zijn ad ministratief niet in regel.» Burgemeester Hooghuys: «Wie is er de eerste met onregelmatighe den begonnen?» Schepene Meuleman: «Ikke.» Burgemeester Hooghuys: «We zijn allemaal gevangen genomen.» Raadslid Peerlinck: «Ik heb nooit een frank gehad, ik heb naar Zellik gereden om dals en ander materi aal, zonder één frank. Ge ziet al leen uwe kant.» Gans dit debat geven wij woordelijk weer, kronologisch zoals het ter zit ting overkwam. Het duurde precies een uur lang en dan pas kon over gegaan worden tot de bijna eigen lijkezitting, want raadslid Peerlinck wenste te weten: «Hoe is het met de fusies.» Burgemeester Hooghuys: «95%» Ook schepene Meuleman wenst een punt aan de dagorde toe te voegen in verband met het com- modo en incommodo, naar aanlei ding van de gewestplannen en wenst een voorstel te doen, om dit bekend te maken aan de bevol king. Burgemeester Hooghuys wijst er op dat het probleem thuis hoort tot de bevoegdheid van het schepen kollege, omdat het een wettelijke verplichting is en stelt voor het te laten oplossen in het schepenkol lege. En eindelijk zijn we aan het eerste punt op de agenda Uitbreiding van de begraafplaats. Het betreft een stuk grond van de C.O.O links van het kerkhof. Raadslid De Sloovere wenst te we en of er geen eis tot schadever goeding kan ingediend worden, omdat dit stuk grond verhuurd is aan iemand. Uiteindelijk is de raad het unaniem eens om de begraafplaats te ver groten. Punt twee: goedkeuren belastin gen, opcentiemen onroerende voorheffing, aanvullende gemeen tebelasting op de personenbelas ting, gemeentelijke opcentiemen op de provinciale belasting (hon den, rijwielen, huispersoneel, ta bakslijterijen, vertoningen en ver makelijkheden, drijfkracht en te werkgesteld personeel) Retributie op de foorinstelling op het open baar domein en belasting op de af gifte identiteitskaarten. ciale werksters tegelijk tewerkstel len en gaat ge het geld van de ge meente bevriezen. Vraag een begrotingswijziging in juli of augustus.» Raadslid De Rijck: (voorzitter C.O.O.) «Wij krijgen ons geld toch maar in drie of vier schijven.» Raadslid Goossens wenst te ver nemen wanneer de oprichting van de dienst voor Gezins- en Bejaar denhulp voorzien is. Raadslid De Rijck: «De kandidaturen zijn bin nen per aangetekend schrijven en volledig wettelijk. Er waren er 11maar we hebben er maar vier nodig Burgemeester Hooghuys: «Of ge de som in globo neemt of gaat hal veren, ge zult toch rekening moe ten houden met een eventuele wij ziging.» Raadslid Meuleman: «Ik ga mij om die reden onthouden.» Raadslid Peerlinck: «Hoe is het met die gronden van die mens die begraven is op den dries?» Waarop raadslid De Rijck verwijst naar de wet en besluit: «Zuiver niets». Eindstemming begroting C.O.O. Neen vanwege raadslid Peerlinck (PVV), één onthouding en tien ja. Punt 4, begroting 1976: Protes tantse Evangelische Kerk, stelt geen problemen Vervolgens komt punt 5, begro tingswijziging nr. 3 en 4 van de ge meente zonder veel moeite ter ta fel Raadslid Goossens (PVV) wenst wel te weten wat het doel is van de overheveling en de ge meentesekretaris onderstreept, dat het gaat om de administratie van de politie en patronale bijdra gen van het personeel, in verband met de herziening der weddescha- len. Punt 6: is een typische plaatselijke toestand: Verkeersreglement voor de Kleinderbeekstraat. Het is een voorstel van raadslid Braem om rechtover de Paepestraat eenrich tingsverkeer in te voeren. Raadslid Scheerlinck (CVP) is de mening toegedaan dat men het moet laten goedkeuren door de verkeerskommissie in Brussel. Burgemeester Hooghuys: «Ja, maar eerst hier goedkeuren. Nor maal moogt ge dat niet direkt doen. Maar ik heb de steun van het Ge meentebestuur De heren van Brussel komen meestal kijken als er geen werkelijk verkeer is; omdat zij tijdens de kantooruren komen. Wij hebben ons voorgenomen om dergelijke zaken direkt uit te voe ren». De raad is unaniem akkoord met het genomen besluit. Raadslid Braem (PVV) wenst wel nadere uitleg over de werking van de plaatselijke verkeerskommissie en krijgt, wat de technische kant betreft, een bevredigend antwoord van de burgemeester. Zevende agendapunt: aanvraag van de NMBS voor de verbreding van de Terrenhoutweg ter hoogte van overweg nr. 10. Burgemeester Hooghuys licht de situatie toe, zeggende dat het om het punt gaat waar geruime tijd ge leden een jongetje verongelukte en het de bedoeling is de weg over een lengte van 50 meter te verbre den tot 7 meter. Uiteindelijk ont staat er een ingewikkelde diskus- sie, om de weg nog verder en over z'n gehele lengte te verbreden. Raadslid Goossens stelt voor om te beginnen met wat er gevraagd wordt, maar in funktie van de wachtlijst. Raadslid Meganck: «De weg die er nu ligt is geen weg volgens mij.» Raadslid Braems stelt voor een dossier samen te stellen en de weg dan door te trekken. Raadslid Me ganck blijft op z'n standpunt, dat de weg dient aangelegd in funktie van de wachtlijst. Terwijl Schepene Meuleman het meer ziet om tege lijkertijd een rooiplan op te maken en in aanbesteding te geven. Burgemeester Hooghuys: «Is ie dereen akkoord?» Raadslid Goossens: «Ge kunt over de verbreding over gans de lengte niet stemmen, het staat niet op de dagorde.» Inmiddels vraagt raadslid Braem aan schepene De Winter, dat hij alle plannen zou doordrukken. Burgemeester Hooghuys wenst te konkretiseren en een prinaepsbes- lissing zou genomen worden voor de volle breedte op 7 meter. de belasting dezelfde is als verle den jaar en niet gewijzigd Wat de belasting betreft op de aflevenng van de identiteitskaart is er een schrijven van de gouverneur, om de prijs te verhogen. De eerste identiteitskaart is gratis, maar bij verlies of vervanging van de vol gende kost het twintig frank voor de eerste hernieuwing, de tweede 30 en het vierde duplikaat 40 F De eindstemming: 4 onthoudingen bij de PVV en 8 ja-stemmen. Punt drie: begroting C.O.O. met een gemeentelijke tussenkomst van één miljoen 476.000 F. Raads lid Goossens wenst te vernemen of hierin begrepen zijn de wedden, lonen en sociale lasten van de gezins- en bejaardenhelpsters Raadslid De Rijck geeft hiervan bevestiging en een aanvullende verklaring omtrent de technische details. Schepene Meuleman: «Maar ik heb een maar Waarom van de eerste keer de volle lading, in den beginne gaat ge toch geen 4 so- We verademden, tot het simpele punt 10A voor meer werken aan de buurtweg 8-15 nieuwe diskussie- punten openden en de raad met een werkelijk dal komplex opge scheept zat. De bedoeling was een verschil van 30 F bij te passen, tegenover het gebruik van oude dals, naar nieu we. Raadslid Meuleman stelt zich de vraag waar men die oude dals zou leggen, ten/vijl het verschil slechts 30 F is, om er overal nieuwe te leggen. Burgemeester Hooghuys is van mening dat men in de Kwa- desteenstraat de linkerkant ook langs de beide kanten een voetpad zou kunnen aanleggen Schepene van Financiën De Sutter (CVP) is echter met de gang van zaken niet akkoord en stelt, dat hij het aan- nemerskontrakt heeft nagezien en hieruit blijkt, dat de aannemer de oude dals mocht gebruiken en de andere leggen, maar geen recht heeft om 30 F aan te rekenen. «Zijn aannemingskontrakt zegt het leggen van dals, zonder meer waarde.» Burgemeester Hoog huys: «De meerwaarde komt van de linkerkant en was niet voor zien.» Schepene De Sutter: «Ik zal als schepene van Financiën tegen stemmen. Hij moet zijn kontrakt volgen Ik ben wel akkoord als de meerwaarde enkel en alleen voort vloeit uit het leggen van extra dals». Raadslid Meganck: «Akkoord met de schepene en alleen meer reke nen van extra dals». Schepene De Sutter: «Hij mag de bruikbare dals gebruiken.» Burgmeeester Hooghuys: «Uit es- tetisch oogpunt gaat ge met allerlei dals moeten rekening houden. Vol ledige nieuwe trottoirs geeft slechts een verschil van 30 F.» «Anders gaat ge een schaakbord hebben.» Schepene De Sutter: «Men kan een beetje opletten in het begin, bvb. de nieuwe dals allemaal op één rij. De raad geraakt niet uit het pro bleem. Het is een kwestie van op tellen en aftrekken voor de bereke ning. Vooral de raadsleden Me ganck en Braem voeren een inge wikkelde diskussie onder elkaar, om tot een besluit te kunnen ko men. Vraag van burgemeester Hoog huys: «Bij wie gaat ge de oude dals leggen?» Schepene De Winter: «Leg de oude dals langs de linkerkant.» Burgemeester Hooghuys: «Het gaat om 240 vierkante meter.» Inmiddels blijft schepene De Sutter formeel tegen het initiatief en merkt schepene De Winter op: «We zitten al een half uur te diskussiëren over die oude dals.» Vraag van raadslid De Sloover: «Kunt ge ze niet langs de linkerkant gebruiken.» Schepene De Winter: «Ze zijn al weggevoerd naar het stort.» Uiteindelijke stemming over het probleem (allemaal nieuwe dals en de oude blijven eigendom van de gemeente): 3 neen, 2 onthoudin- ronc ibilari gen en 7 ja-stemmen. Het laatste punt op de agenda trof de wijziging van de statuj Denderoord. De raad was het ur niem eens qua artikel 1 en 4. Weze opgemerkt dat in de druj en geharrewar van deze moeit, zitting, de burgemeester in de la, van de zitting meedeelde, I jctl raadslid Renneboog weg" zware ziekte niet aanwezig kon>0_ en hij, mede namens de gaif°',e; L raad, aan de h. Renneboog ^wem spoedig en algeheel herstel tc wenste. lokaal ondag plaat jtzondi Het was al bij al een raadszitting cowboy-stijl en een kollega diep gemeenteraad meevolgde voor krant merkte zuchtend op: «V|k en moet ik daar nu van geven!» De Voorpost speelt in op loker icker. D. aert, I de toestanden. De raadszitting vefr De laan is een moeilijke opgai Vooral omdat we op de avond v de gemeenteraad in feite met or .v.T tekst dienen binnen te zijn. Hel thans bijna twee uur in de na<M wanneer we de laatste regels pen Zoals in de meeste omliggende gemeenten de laatste tijd kende Meldert een zeer kalme raadszitting, enkel even onderbroken door rattengeknaag op de vuilnisbelt waarbij Raadslid Walter Van Brempt geantwoord werd dat ten gemeentehuize rattenvergift te bekomen is en dat ratten volledig uitroeien wel een moeilijk karwei blijkt te zijn. De burgemeester onderstreept dat De gemeentesekretaris wenst te vernemen of de vraag van de NMBS gaat om een onmiddellijke uitvoenng. De burgemeester wijst er op. om een Rooiingsplan te vra gen en besluit met de vraag of ie dereen akkoord is over 12 meter. Eindstemming: unaniem ja. Raadslid De Rijck wenst te verne men wat er van aan is om de Beek aan de spoorweg in de Paepe straat dicht te maken. Burgemeester Hooghuys: «Er be staat een dossier van en er is voor geschreven en een principieel ak koord. Maar het moet opgezocht worden en er is een plan van ge maakt. We moeten het opdiepen Het werd aan de kant gelegd om wille van het algemeen riolerings plan. Het afschaffen van een deel van de voetweg nr. 71 geniet een alge meen akkoord en ook punt 9, goedkeuren verkoop gemeente grond (Kerkmeersstraat) kent geen problemen, evenmin als het kasnazicht als punt 10 betreffende het 3* kwartaal In verband met het schrijven van de Gouverneur i.v.m. het 25-jarig bewind van onze Koning zal Mel dert 1 fr. per inwoner, 2.500 fr. overmaken om, zoals vermeld, in itiatieven te helpen steunen om de levensvoorwaarden te bevorderen zo op het morele, het kulturele en het intellektuele als het materiële vlak. GEMEENTEPERSONEEL Ten einde tewerkgestelde werklo zen bij hun aanwerving niet met het minimumloon te moeten laten be ginnen neemt de raad de beslis sing reeds vroeger elders verrichte diensten als anciënniteit te laten meetellen. KASNAZICHT K.O.O. Op 29.9.75 is er 76.493 fr. in kas. Begrotingswijziging nr. 2 voor het jaar 75 i.v.m. de K.O.O. geeft een nieuw saldo (2.385 fr.), zijnde in ontvangsten gewone dienst 973.027 fr. en in uitgaven gewone dienst 970.642 fr. BELASTINGEN In het zicht van de fusie wil de Raad als een der laatste diensten die hij aan de bevolking kan bewijzen alle belastingen zonder onderscheid op het peil van 75 behouden. Er is dus geen enkele verhoging en met 200 fr. als belasting voor het afha len van het huisvuil figureert Mel dert zeker bij de laagste terzake. JAARVERSLAG V.H. KOLLEGE VAN 1.9.74 A 31.8.75 1. Kadastraal inkomen 1974. 5.304.053 tegen 5.192.053 in '73. Bevolking: op 31.12.74: 1418 mannen en 1301 vrouwen 2719 op 31.12.73: 1395 mannen en 1277 vrouwen 1672 Geboorten: in '74: 16 jongens en 18 meisjes Geen enkel kind te Meldert zelf geboren Overlijdens: in '74: te Meldert 9 mannen en 8 vrouwen buiten Meldert: 12 mannen en 6 vrouwen Huwelijken: in '74: 23. Echtschei dingen: 2. Kiezers: nieuwe lijsten van kracht van 1.5.76 tot 30.4.78 gemeenteraadskiezers: 973 man nen 936 vrouwen 1909 algemene kiezers: 912 mannen 887 vrouwen 1799 Militie: lichting '75 (20) uitstel '74 (25) verzaking uitstel 76 (5) verzaking uitstel 77 (1) 51 uitstel '75 (24) verzaking uitstel (5) vervroegde dienstneming (1) 30 verwijderd uit '75 blijven in lichting'75:51 -30 21. 2. Gemeenteraad: Zitpenningen per bijgewoonde zit ting 400 fr Aantal zittingen 6 Schepencollege: Aantal zittingen: 35. O.a. afleveren van 22 bouwver gunningen, 6 weigeringen van bouwvergunning, 4 verkavelings vergunningen, 2 weigeringen van verkavelingsvergunning, 1 wijzi ging aan verkavelingsvergunning, 16 vergunningen hinderlijke inrich ting 2de klas, enz Personeel: benoeming Maurits Moens tot werkman geschoold A. Opheffing woonplaatsverplichting voor het personeel. 3. Belastingvoeten: Dezelfde voor 1974 en 1975, zijnde afhalen van huisvuil: 200 fr. opcentiemen prov bel. drijf kracht en nijverheidspersoneel: 600 drankslijterijen: 10 fr./m2 inrijpxjorten: 100 fr, opcentiemen op roerende voorheffing: 1 200 personenbelasting: 6% motorrijtuigen: 10% Belastingontvangsten. 4,045.709 fr. in '74 tegen 3.481.788 fr. in '73. 4. K.O.O.: Ontvangen van de gemeente in 1974:319.000 fr. tegen 409.000 fr. in '73. Voorzien voor 1975: 367.000 fr. 5. Werkloosheid: Volledig werklozen ongeveer 15 vrouwen en 20 mannen Theofiel De Boeck, Mare Roels, Viktor Pots en Eugeen Pessemier werden gedurende een penode tewerkgesteld. 6. Openbare gezondheid: Aflevering vergunningen hinder lijke inrichting 2e klas: 13 voor mazouttanks, 1 voor been houwerij, 1 voor maximum 15 bij enkorven en 1 voor maximum 20 dieren (hondenasiel) Geboortepremies in 1974 1e kind: 11 x 500 fr. 2e kind: 14 x 750 fr. 3e kind: 5 x 1.000 fr. 4 e kind: 2 x 1.000 fr. 5? kind: 1 x 1.000 fr. Pensioenaanvragen: zelfstandi gen: 12 aanvragen, 3 herzienin gen, 1 overlevingspensioen; werknemers: 12 aanvragen, 1 her ziening, 1 overlevingspensioen. Koepokinenting: twee kosteloze inentingen. 7. Landbouw en Veeteelt: Telling 15 december 1974: 65 ge telde personen. Telling 15 mei 1975: 68 getelde personen in hoofdberoep; 8 ge telde personen in bijberoep Nijverheid en handel: Een tiental kleinere pluimveeslachterijen en 2 grote (werkgelegenheid voor ca 110 personen). Geteelde nijverheidsgewassen: hop, snijbloemen, prei en witloof. 8. Openbare Werken: 60 cm asfaltbedekking (verbre ding) in Aalsterse Dreef. Verbeteringen aan Putstraat en de te vernieuwen weg 3-5-6-8-13. Asfaltering van Koeweideweg, Kerkweg, Kapellenbergstraat en Zwaneveldweg. Aanvulling van openbare verlich ting (ook kerk en Rochuskapel). 9. Stedebouw: Op 31 oktober werd de lijst afgeslo ten van de op het Meiderts grond gebied opgerichte weekend verblijven mêi als totaal 36 Over het ontwerp-gewestplan werd op de raadsveraadenng ge handeld. Tot op heden werd de gemeente nog niet in bezit gesteld van het definitief ontwerp- gewestplan. BEGROTINGSONTWERP 1976 Hieruit en uit de rekeningen lichten we enkele posten die U kunnen in teresseren: a. Ontvangsten: waarde van één opcentiem roerende voorheffing: 1.475 fr. waarde van één personen belasting: 333.333 fr. afhalen huisvuil in'74:163.600 fr. ontvangen belasting op perso neel: 42 000 fr. belasting op drijfkracht '74: 258.342 fr drankslijterijen in'74:10.370 fr tabelslijtenjen in '74: 4.000 fr. openbare bals in '74: 9.765 fr inrijpoorten in '74: 78.450 fr. onroerende voorheffing in '74: 1 660 180 fr. personenbelasting in 74: 1.576.173 fr. motorrijtuigen in '74: 104.878 Vervoer lln. zwembad inkomgel den: 60.000 fr. V-BLOM: 40.000 fr. Sociale voordelen vrije scholen: 45.000 fr. Biljartklub Kravaalkruisers: 1.000 fr. Biljartklub Fosques: 1.000 fr. Herdenkingsfeest 25-jarig bewind Z. Majesteit: 2.500 fr. Stichting De Raet: 1.000 fr. Fanfare St.-Cecilia: 7.500 fr. Kon. fanfare St.-Cecilia: 7.500 fr. Majoretten St.-Cecilia: 5.000 fr. Kulturele Kring Meldert: 5.000 fr. Kring Kuituur Ontspanning Mel dert: 5.000 fr Jong Talent: 5.000 fr. 11-juli viering: 10,000 fr Feesten en plechtigheden (wer kingskosten): 50.000 fr. Oudstnjdersbond Meldert: 5.000 fr. IJzerbedevaartkomitee: 1.000 fr. Feesten en plechtigheden (gouden bruiloften e.d.): 30.000 fr. Wielerklub Het Gouden Wiel: 2.500 fr. Voetbalklub Eendracht Meldert (3e prov.): 15.000 fr. Voetbalklub Thor Kokerij (4e prov.): 12.500 fr. Wielerklub De Bergklimmers: 2.500 fr. Wielerklub Klein maar Dapper: 2.500 fr. Voetbalklub Stinne Boys: 2.500 fr. Voetbalklub Stinnekes: 2.500 fr. Vergoeding dubbele mislezing (onderpastoor: 7.000 fr. Bond der gepensioneerden Mel dert: 5.000 fr. Bond der gehandicapten Meldert-Baardegem: 2.000 fr Geboortepremies: 30.000 fr, UNICEF: 20.000 fr. Damiaanaktie: 2.500 fr. Raadslid ir. Van Nuffel betwistteL' het licht van de omvang der toegf kende subsidies aan vereniging^ de gegrondheid van de toelage v 15.000 fr, voor een ééndaagse tiviteit als een «jaarmarkt» argrinisu menteerde o.a, dat dergelijke sdM jari uiteindelijk vooral aan person van buiten de gemeente ten goe t gez; komt. reden INTERIM ARISSEN De Raad bekrachtigde de aanst |(je j. ertegi rse zi allem; A. Vi gezel: hulde Van issen ar we ie en :rken< in Sl< in de ihzelf lingen van tijdelijke leerkrachte Mevrouw Delplace-Saesen, De derstraat 72 te Aalst in de klas v: Mr. Maesschalck en Mej. Lin< Jacques, Guido Gezellestraat te Denderleeuw, in de klas van Luc De Block. j de vr KERKFABRIEK lhem Ter aanvulling van de dagort werd ook gunstig advies verleei aangaande de beslissing van ia^re Kerkfabriek van St.-Martinus Fcht v Flore Ide hi ingsa :k>. iolle I de si Moorsel dd. 5.10.75 ter aanval aris ding van het legaat van 300.000 lezan door Mw. Mathilde Van der Eivolle itellii innen i de i weduwe van de heer Gaston B rgé, aan de Kerkfabriek van Moo;, sel Aan bedoeld legaat is de ve plichting verbonden jaarlijks eeuwigdurend een gezongen nf ,p. te celebreren De Raadsleden ontvingen voorhand een ontwerp van begr ting dienstjaar '76 en een exei loye' plaar van het verslag van hdekei Schepenkollege. vc L.Whjk j het iede Kat e m von< ten v rlanc ikol wiste fr. brommers en fietsen in '74: 63.880 fr. honden: 50.027 fr. dividend watervoorziening: 480.365 fr. verhuring vuilnisbelt '74: 57.000 fr b. Uitgaven in '74: wedden burgemeester en schepenen in '74: 124.544 fr. reiskosten college en perso neel in '74: 17.478 fr. receptie- en representatiekos ten in '74: 25.497 fr. bijdrage brandweer: 178.000 fr. bijdrage civiele bescherming: 5.000 fr. onderhoud van buurtwegen in '74: 476.970 fr. sneeuwruiming en ijzelbe- strijding in '74: 26 768 fr. onderhoud en verbruik open bare verlichting in '74: 275.105 fr c. Voor 1976 voorziet de begro ting o.a.: Receptiekosten: 50.000 fr. VZW Sint-Bernardus Meldert (hondenasiel): 2,000 fr Plaatselijke Bond Burgerbescher ming: 5.000 fr. Vlaamse Toeristenbond: 1 000 fr. Nationaal Syndikaat Belgische Hopplanters: 2.500 fr. Veejaarmarkt: 15.000 fr. Jaarmarkt Achterstraat: 1.000 fr. Vergoeding begeleiders leerlin genvervoer: 35 000 fr. Toezicht maaltijden jongens school: 20.000 fr Receptiekosten onderwijzerskon- ferentie: 2 000 fr. Prijsuitdelingen (jongensschool): 7.500 fr. Dat men niet alleen sportlui huldigt, bewees het Erembod gemse gemeentebestuur zondagochtend met de ontvang op het gemeentehuis van de Bond der Grote en Jont Gezinnen ter gelegenheid van hun 50-jarig bestaan en hi 400steaangesloten lid. Alhoewel er ditmaal minder volk de oude raadszaal vuld dan bij het in de bloemetjes zetten van één of ander sportvedette, was de ontvangst niet minder hartelijk. H( fiete dat wij er ditmaal ook eens andere gezichten te zie kregen dan gewoonlijk speelde hierin beslist een rol. Burgemeester F.Boel dankte in een korte toespraak de bon voor zijn 50-jaar aktie in de gemeente en overhandigde aa het 400ste lid, de familie Meert, een glasraam met ee^-^S voorstelling van de kerk, het gemeentehuis, de kapel t<^^ Muren en het wapenschild van de gemeente. Hij benadrukt (iAq even de unieke waarde van dit geschenk nu Erembodegei weldra opgeslorpt wordt in de fusie met Aalst. Voorzitter Pereboom begon zijn redevoering met een ko overzicht van een halve eeuw geschiedenis. De stichting va de plaatselijke bond dateert van 1921. Eén van de eerst voorzitters was de heer Callebout H. die zondagochten spijtig genoeg niet aanwezig kon zijn. In 1946 nam de hei VJ Matthijs M. de taak van voorzitter op zich en droeg hem i(¥a, 1951 over aan de heer Pereboom P. In die 50 jaar trachtte d bond aktief te zijn op verschillende gebieden. Regelmatig wordt een bezoek georganiseerd aan de Koninklijke Vlaan nest se Schouwburg en steeds werd getracht op zoveel mogelij rap. kulturele manifestaties aanwezig te zijn. Een woning- e ven studiefonds de jaarlijkse gezinsvakantie en het social wor dienstbetoon dat reeds 400 gevallen behandelde, zijn enkel tuu[ van de suksesrijke projekten van de vereniging. De voorzitti [da wees ook even op het belang van de bond in een tijd waari jjn° het gezin bedreigd wordt door moderne levensbeschouwing gen. Tenslotte dankte hij het gemeentebestuur voor dnan jarenlange samenwerking en het vertrouwen. Gemeenti boe raadslid D'Hondt rondde de ontvangst af met de overhand liep ging van een bloemenruikeraan het gevierde 400ste lid. elrij*

De Voorpost | 1975 | | pagina 4