I HET GEBEURDE IN UW STRAAT. afel! OORSEL: EMEENTERAADSVERGADERING BERICHT AAN ALLE LEEDSE VERENIGINGEN EEDS KANDIDATEN VOOR INSENVERKIEZING LEDE VIER MAAL MUZIEK! OOK AALST WIL OP 20 EN 23 DECEMBER HELPEN BETER LEVEN GEVEN De Voorpost - 5-12-75 - 9 MBODEGEM lurdergedood. nsdagvoormiddag om- ks elf uur slipte op de pelbaan de personenwagen lurd door Armand Bosteels Inde Brusselbaan 125. De i kwam tegen een huisgevel it en bleef erin gekneld. De Iweer van Aalst kon met 'moeite de inzittende be- tn. Bestuurder Bosteels bed tijdens zijn overbren- naar het ziekenhuis. D :nde Marie Verhasselt wo- dorpstraat 42 werd ge- en moest eveneens in de bk verpleegd worden. Bestuurder gewond Zondagavond kwam langs de autosneleg Brussel-Oostende de personenwagen bestuurd door Frans Van De Vijver, wonende Minister Liebaertlaan te Kortrijk, na een slippartij in de gracht terecht. De bestuurder werd gewond en moest naar een ziekenhuis overgebracht. Bromfietser gewond Maandagnamiddag aan de Brusselsestwg kwam het tot een aanrijding tussen een personen wagen en de bromfietser Sonja Van Goerlem wonende Hof ten Bergstraat 165. Zij werd gewond en moest naar de kliniek overgebracht worden. NIEUWERKERKEN Schuur in Vlammen Dinsdagnamiddag was brand ontstaan in een schuur in de Bremtstraat. De brandweer van Aalst kwam spoedig ter plaatse en had alle moeite om uitbrei ding te voorkomen. De schuur die gevuld was met hooi en stro ging voor de helft in de vlammen op. De brandweer diende nog lange tijd na te blussen. De schade was aanzienlijk. HOFSTADE Bromfietser gewond Donderdagmorgen in de Korte- hoekstraat kwam het tot een aanrijding tussen de bromfietser Emiel Vonck, wonende Guido Gezellestr. te Lede en de personenwagen bestuurd door Louis Impens uit Schoonaarde. De bromfietser werd gewond en moest worden verpleegd. Voetganger zwaar gewond Vrijdagavond rond 19 uur kwam de voetganger Petrus Van lan- genhove wonende Zijpstraat 8 op het kruispunt Steenweg naar Aalst-Hoogstraat onder de bus s meestal de laatste tijd kende de vergadering van de Moorselse eenteraad een zeer klam verloop. wamen weliswaar geen spektakulaire onderwerpen voor op de ida zodat alles dan ook snel afgehandeld bleek. jer verdere reaktie werd van fechrijven van de Gouverneur iffende het 25-jarig ambtsjubi- P- ni van de Koning zoals ge- t l"ll9d kennis gegeven. 51 -55)ROTINGS WIJZIGINGEN rrna was er een aanvraag tot ■"rotingswijziging, nr. 3 in de ge- "e dienst en nr. 4 in de buiten- jone dienst. igrotingswijziging in de ge- e dienst handelde vooral over 3-Fonds, en begraafplaats- sies in de ontvangsten en in Jven over bezoldiging van het "imstratief personeel, over pa- 3 bijdragen Z.I.V. en pensi- ir de reis van de gepensio- [den, reiskosten van het per- el, verdelging van schadelijke n en ophaling van het huisvuil. meer-ontvangsten van [477 fr. en meer-uitgaven van ;911 fr komt het saldo op "3 fr. en wordt het boni van lotingswijziging nr. 3 j.982 fr. rotingswijziging nr. 4 (in de bui- jewone dienst) heeft als «•-ontvangsten 61.175 fr. (ver- i wegoverschotten en over- king) en als uitgaven 42 408 fr 'saldo van werken aan wegen l 161, 11, 14, 6 en 13. )St»EDKEURINGEN las een aanvraag tot grondaf- id op het kerkhof voor Benoit Backer-Vermeir, de begroting 'fkfabriek 1976 en de begro- [1976 van de C.O.O. Verder was er een aanvaarding van een legaat door de kerkfabriek (300.000 fr.) de C.O.O. 190.000 fr. en de gemeente 210.000 fr. De aanstelling van M. Marie-Rose Plas als waarnemende leerkracht werd bekrachtigd en tevens werd M. Dierickx eveneens als waarne mende leerkracht in de gemeente lijke centrale school aangesteld. Hierbij dan het verslag van het Col lege over de verlopen penode. BEVOLKING: (1974) Geboorten 25 j. en 20 meisjes. Inwijkelingen: 82 mannen en 71 vrouwen. Overleden 25 mannen en 22 vrou wen. UitwijkeBngen: 93 mannen en 87 vrouwen. Bevolking op 31 dec. '73: 2555 mannen en 2507 vrouwen 5062 op 31 dec. '74: 2544 mannen en 2489 vrouwen 5033. Huwelijken: 35. Echtscheidingen: 3. MILITIE Lichting '76: ingeschreven 52 uit vroegere lichtingen 64 116. Vrijstellingen: 1 op lichamelijke grond, 15 op morele grond en 70 gewoon uitstel. Blijven verbonden aan lichting '76: 116 - 86 30. GEMEENTEPERSONEEL Maatregelen ten voordele van het personeel: prinöepsbeslissing betref fende de in aanmerking te nemen dere personen welke zich ididaat wensen te stel- dienen hun kanidatuur e zenden aan de voorzit- van het Feest- en Sport- mitee dhr. De Cremer Ju li, Kasteeldreef I, Lede en voor 15 januari 76. »t de karnavalstoet be ft, werd er dit jaar overge- hakeld naar een ander be- ingssysteem voor de edse groepen. Leed se groepen die wen- n deel te nemen aan de rnavalstoet op 7 maart 76 snen hun aanvraag te stu- ivoor I februari 76 aan de orzitter van het Feest- en lort ko mi tee. let op de moeilijkheden in jt verleden met laattijdige nvragen, zullen geen oepen aangenomen wor- in na voormelde datum, st Feestkomitee zal onver- ddellijk optreden tegeno- 3e verenigingen welke een jaarlijkse toelage ontvangen van iet gemeentebestuur, worden vriendelijk verzocht voor 10 lecember 75 naam en adres van voorzitter (voorzitster), se cretaris en schatbewaarder der vereniging bekend te maken aan de voorzitter van het Feest en Sportkomitee. Tevens wordt verzocht een opgave te melden van: a) aantal leden, b) aktiviteit 1975, c) geplande aktiviteit 1976. Het niet overmaken der gevraagde gegevens kan opschorting der jaarlijkse toelage tot gevolg hebben. Alle briefwisseling dient gestuurd aan dhr. voorzitter van het Feest- en Sportkomitee: De Cremer Julien, Kasteeldreef, 1, MARCOLE diensten in de privésektor voor het vaststellen van de anciënniteit; toekennen anciënniteitstoe- lage '74 en '75; herziening barema's klerk en geschoold werkman B. FINANCIES Dienstjaarrekening 1974: gewone ontvangsten: 24.254.486 fr gewone uitgaven: -22.268.553 fr. rest: 1.985.933 fr. buitengewone ontvangsten: 15.638.808 fr. buitengewone uitgaven: 13.283.169 fr. rest: 2.355.169 fr. Begroting 1975: gewone ontvangsten: 24.227.256 fr. gewone uitgaven: -24.204.262 fr. saldo: 22.994 fr. buitengewone ontvangsten 2.145.686 fr. buitengewone uitgaven: 2.145.686 fr. saldo: 0 fr. HINDERLIJKE INRICHTINGEN Vergunningen afgeleverd door de putatie: één voor tabrikatie van meubelen in reeks; één voor kof fiebranderij. Vergunningen afgeleverd door col lege: 5 voor mazout- en één voor fige week ontving het ist- en Sportkomitee ds de eerste kandidatuur deelname aan de prins navalverkiezing op zater- 14 februari 76. prins Dennis De Backer 5 de eerste gegadigde. De idse Kalveren houden vast aan hun traditie: jaar minstens één kandi- it. ver laattijdige aanvragen. De groepen hoeven geen prijsaanvragen meer te doen. Er zal overigens geen rekening mee gehouden worden. Door het Feestko mitee zal een forfait prijs vastgesteld worden vooralle Leedsekarnavalgroepen. De nadien uit te betalen prijzen zulten beslist worden door een bevoegde jury die zal nota nemen van de presta ties der deelnemende groe pen. De groepen zulten uite raard beloond worden vol gens de geleverde prestaties het aantal deelnemers, het al dan niet meevoeren van een praalwagen enz. Alhoe wel over het algemeen de Leedse groepen de laatste jaren hun best deden om zo sterk en zo degelijk mogelijk naar voor te komen, moest men soms toch ondervinden dat groepen die nochtans een ruim bedrag opsteken, niet gaven wat men hiervoor redelijkerwijze kon verwach ten. Nu zulten de groepen dus verplicht zijn. Hun ui terste best te doen om, naast de forfaitaire prijs, een karnavalstoet maar ten goede komen. Marcole GEBOORTEPREMIES (eenvormig bedrag 600 fr. per kind) tweede helft 74: 13.800 fr. eerste helft 75: 11.400 fr. VOORHUWELIJKSSPAREN Uitgekeerde premies: tweede helft 74: 10.750 fr. aan 12 personen; eerste helft 75: 22.230 fr. aan 26 personen. LANDBOUW bloemen, bloembollen en snij bloemen: 13,09 ha. r teelten onder glas voor ver koop: 17,17 ha; tuinbouwzaden en plantgoed: 5,04 ha; veestapel: 73 paarden, 821 runderen, 207 zwijnen, 4847 leg hennen, 96 schapen en 212 konij nen; werkkrachten: 132 mannen en 9 vrouwen; landbouwwerktuigen: 32 trek kers, 102 motokulteurs, 4 maai dorsers, 1 volautomatische aar dappelrooier, 46 spuitwerktuigen, 14 installaties voor elektrisch mel ken. STEDEBOUW Vergunningen voor verkaveling af geleverd aan erven Van Nuffel, Hector Arijs, Frans Van Rossem, Wwe Frans Van Langenhove, Ma- thilde Cornells en Eugeen Van den Bossche en door de deputatie aan René Arijs. Bouwvergunningen afgeleverd van 1.9.74 tot 31.8.75:25 voor wo ning, 1 voor garage, 1 omvor- mingskabien, 1 voor berging. WEGENIS Volgende ontwerpen tot verbete ring werden goedgekeurd: a. Gardebaan, Avouéstraat, Kaalbergweg, Gevergemveld- baan, Asserenbosweg, Genever- weg, Doctoorstraat Geraamde kosten 4.289.283 fr. b. Kattenbroekstraat. Rozebaan, Bredestraat, Ploegstraat, Boek- veldbaan. Nieuwmolenstraat, Land van Aalststraat c. Korte Trieststraat, Trieststraat in samenwerking met Wieze. Ge raamde kosten voor Moorsel 5.317.790 fr., voor Wieze 924.224 fr. Onderhoudswerken en asfaltver- harding van de Kerkweg. L.H. WACHTEN OP ENGELKENS BLAZEN «Zeg hen dat ze maar effe moeten wachten. Een mens kan geen twee.. Of nee, ze moeten zij niet wachten, laat ze d'er maar in, dat ze d'erbij komen. Wachten, wachten, het is vervelend te moeten wachten. Geen mens die graag wacht. Wachten is immers altijd vervelend. Dat soort wach ten toch. Waarom ik je dat zeg? Omdat ik ook es heb moeten wachten. Op mijn stuk, op mijn godeigen stuk! Of heb ik jullie dan nog niet verteld dat ik «Engelkens blazen» ben kwijt geweest. Zomaar verloren, den dool op (hij lacht) Lach nu niet. In de trein. Wasmedawazeg. Zie hun stylo's benen nemen Jullie gaan me er toch niet als de verstrooide teaterschrijven doortrek ken zeker. Zet bogot liever' dat je het van dichters wist en dat je nu weet dat iedereen es kan verstrooid zijn» Hij maakt ons duidelijk hoe het allemaal in zijn keer is gegaan. Hoe Zjef Ladoes vorm kreeg, hoe hij het imago van Manuel zou uitbouwen. De moeilijkheden die hij ondervond om niekes er ten gepaste tijde «engelkens» laten tussen te «blazen» en om Dre als regisseur zo slecht mogelijk doen over te komen. Het lijkt ons alleszins erg interessant U een beknopt kalender schema weer te geven van de groei van het stuk. Vooreerst, zoals in de leesbrochure vermeld, dient genoteerd dat het werk op authentieke gegevens steunt. Eind 1974: De hoofdidee van «Engelkens Blazen» staat bruut op papier uitge schreven. Jan. 75: De auteur laat, in alle vergetelheid, het manuscript in de trein liggen. Hij doet hiervan aangifte. Een Vlaams dagblad schrijft: «_3leef een map liggen met een kerstspel in. Engelkens Blazen. Ge lieve het aan de auteur terug te bezorgen.» Febr. 75: Van «Engelkens blazen» geen nieuws. Maart 75: «Ik had er wel al es aan gedacht het stuk te herschrijven. Mijn figuren terug op papier te brengen, maar het was alsof ik wist dat het stuk terug zou komen. Voor iemand anders had dat manuscript toch geen waarden- Eind maart 75: «Engelkens blazen» werd teruggevonden. (hij lacht) «En nu, nu zullen jullie nog effe moeten wachten om de Première op 20 december te komen zien. Maar schrijf er dan meteen tegen aan, dat je om «engelkens» te «blazen» niet per se hoeft te wachten tot het Kerstmis wordt. Daar begin je best nu al aan.» Hij knipoogde en ik had hem begrepen. Hij had me immers het stuk al es laten lezen. «daar begin je best nu al aan» zei hij. Engelkens Blazen. Niekes. De stotteraar. De figurant met de hoofdrol. 't Zou toch schoon zijn als we eens allemaal, jij en ik en iedereen, als we eens allumaal een klein beetje niekes waren. Dendermonde Aalst terecht. Van Langenhove werd ernstig gewond naar het hospitaal van Aalst overgebracht, meldert Bromfietser gewond Zondagavond in de Molestraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagen be stuurd door Louis Vonck uit Aalst en de bromfietser Benoit Van Haut, wonende Langestraat te Hekelgem. De bromfietser werd gewond en moest worden verpleegd. HERDERSEM Wielrijder gewond Zondagavond langs de Grote Baan werd de wielrijder Bart Van Boven wonende Brede straat te Aalst aangereden door de personenwagen bestuurd door Dirk Cornelis uit Den- demonde. De wielrijder werd gewond en moest verpleegd worden. AALST Wielrijdster gewond Woensdagnamiddag kwam het in de Meuleschettestraat tot een aanrijding tussen de personen wagen bestuurd door Marie Chantal Laureys uit Haaltert en de wielrijdster Marie Van Mol. Zij werd gewond en moest verpleegd worden. Bromfietser gewond. Woensdagavond kwam het langs de Dendermondse Steen weg tot een aanrijding tussen een personenwagen en de brom fietser Rita De Schrijver wonen de Beukenlaan 6 te Lede. Zij werd gewond en moest naar het hospitaal overgebracht worden. Bestuurder gewond Woensdagavond aan de Major Claeserstraat-Denderstraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagen be stuurd door Dirk Ongenae uit Gent en deze bestuurd door Edwin Cardon uit Aalst. On genae werd gewond en moest worden verpleegd. Brand Donderdagavond was brand ontstaan in de werkplaats van de garage Podevijn in De Sint Jobstraat. De Aalsterse brand weer verscheen spoedig ter plaatse en had alle moeilijk heden om uitbreiding te voor komen. Na meer dan een uur werd de brand overmeesterd zonder dat de woning aangetast werd. De schade is zeer aanzien lijk. Wielrijder gewond Donderdagavond langs de Ledebaan werd de wielrijder Jan Van Liedekerke wonende Den- dermondsesteenweg aangereden door de personenwagen be stuurd door Mathilde Van Houtte uit Lede. De wielrijder werd gewond en moest verpleegd worden. V oetgangs ter gewond Donderdagavond in de Aldred Nichelstraat werd de voetgang ster Anna De Koninck wollende Brusselsesteenweg bij het over steken van de straat aangereden door de bus bestuurd door Benoit Vermeersch uit Asse. De voetgangster werd gewond en moest verpleegd worden. Bestuurder gewond Zondagnacht kwam het in de Bredestraat tot een aanrijding tussen twee personenwagens. Johny Moons wonende Assen dries liep verwondingen op en moest verpleegd worden. Op de Dendermondsesteenweg te Aalst kwam het tot een ernstige aanrijding waarbij Leo Troch, Leopoldstraat 11 te Hofstade naar het ziekenhuis diende overgebracht te wor den (el) Vier muziekavonden op amper twee week-ends vonden we wel aantrekkelijk. Akkoord, mis schien een gebrekkige koördi- natie vanwege de organizatoren, maar op de keper beschouwd: mochten we alle toeschouwers sommeren dan nog zouden we besluiten dat er wel verbazend weinig muziekliefhebbers de verplaatsing hebben gedaan. Jeugdklub Kreja heeft in dit opzicht het minst te klagen. Ze hebben hun (overigens) gezellig zaaltje relatief zeer behoorlijk gevuld voor Ed Kooyman. Een miid-kritische Kooyman die zowat alle nummers van zijn twee langspeelplaten («Kongee» en «Als de stenen konden zingen») overliep. Een Kooyman die echter, on danks de prima begeleidingsgi tarist. muzikaal iets te lang in hetzelfde straatje wandelt en op de duur bijna gaat vervelen. Maar goed. alleszins een grap pige kerel en vermits humor nooit is weggenomen... De veel-te-luid spelende Fungussers konden de avond hierop niet alle verwachtingen waarmaken in jeugdklub Dido te Erpe. De Nederlandse folk- rockgroep vaart soms te veel op het kompas van Steeleye Span en Fairport Convention. Een boeiend maar desondanks «Déja vu» koncert dat ons de stor- menderhande verovering van Vlaanderen even in vraag deed stellen. Tenzij Nekka de door braak brengt... Het meest aantrekkelijk spek takel kregen we wel een weekje later in jeugdklub Terlinden (Aalst- 27 dec.). Het cirkus «Vuile Mong en zijn vieze Gasten» heeft een klok laten luiden waarvan de klank som mige toehoorders in het ver keerde keelgat is geschoten. Een klok waarvan de klepel welis waar gestadig links hangt maar desondanks zelden vervalt in extremen. Deze Gentse formatie beoogt immers, maar zij zelf beweren, een soort vrij so cialisme te bewerkstelligen dat tegenover het huidig egoïsme echte kameraadschap plaatst. Zij doen dit door op Speelse en satirische wijze verschillende foute toestanden, die door de mensen dagelijks in hun leef wereld worden ervaren, aan te klagen. Vuile Mong biedt geen pasklare en klaargestoomde oplossingen of alternatieven. Hij tracht verbanden tussen ver schillende situaties bloot te leggen waarbij hij een aanspo ring wil tot een sterke persoon lijke mentaliteitsvernieuwing. Een vernieuwing dat verder moet reiken dan een grotere solidariteit bij direkte politieke akties. Aldus Vuile Mong en zijn Vieze Gasten. Een groep die werkt op een spoepele, niet- opdringerige wijze: ze brengen een zeer verzorgde show, ont spannen en doen nadenken. Te weinig volk, dachten wij... Hetzelfde kunnen en moeten we zeggen over het rockfestival op zaterdag 28 november. De overdosis decibels die blijkbaar onmisbaar is voor de hard rockers heeft ons vroegtijdig de hielen doen keren naar de Sint-Annazaal. We zagen dan ook een beperkt deel van het programma en zullen dan eer lijkheidshalve niet uitweiden. Kollege André De Groeve kam de dan maar zijn vetkuif plat en trok me mee naar de Berend Boudewijn-kwis, alwaar gretig werd gesmeten met L.P.'s die na jaren geduld eindelijk een (on) gelukkige eigenaar hebben ge vonden. Een nieuwe zondag tikte ondertussen een oude zaterdag naar 't verleden en wijd dachten er aan dat de deegrol thuis op ons stond te wachten. De plaat van «Charel Janssens en Co Flower» prijkt sindsdien trots tussen Joni Mitchell, Jan f De Wilde, Leo Ferré en Co Flowers terwij Johan Velghe sinds zaterdag ontzettend veel houdt van Juul Kabas. Waar mee Johan zich dan ook de banbliksems van muziekmede werker en pestkl... De Groeve op de hals haalde... RENE DE WITTE WAAROVER GAAT HET? Niets minder of niets meer dan het vervolg van de reeds in 1969 en 1971 gevoerde aktie «Boemerang», ten voordele van onze gehandikapte medemensen. In 1971 genoot van deze aktie in onze stad het Bijzonder Technisch Onderwijs «Levensvreugde». Voor djt jaar konit het Rijksinstituut voor Bijzonder Technisch Onderwijs (RIBTO), Merestraat in aanmerking. WIE LEIDT DEZE AKTIE? De aktie staat in onze stad onder de bescherming van het stadsbestuur en van 'n Beschermkomitee waarvan deel uitmaken: Burgemeester De Bisschop, Staatssekretaris D'Haeseleer (PW;, Senator, W. Verleysen (CVP), Volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick (BSP), Provincieraadslid J. Caudron (V.U.), Ray De Smet (K.P.). dhr. Deken De Vos, Predikant dhr Schoorens en Y. Van der Steen (Humanistisch Verbond), J.M. De Bruyn, Magistraat. Het dagelijks werk wordt geleid door een Aktiekomitee gevormd door: F. Verleysen. voorzitter. G. De Lombaert. Sekretaris. P. De Paepe en Cl* Marckx. penningmeesters, Ray De Smet, public-relations. En verder: de dames Haentjes Anita, L. Callebaut, Baert-Wellekens. C. Van Geert. Juffr. De Schepper. Pater van den Broeck, W. Dubois, P. Amand, W. Coppieters. J. Bayens en W. Lornoy. HOE WORDT TEWERKGEGAAN? De bijzonderste aktiedagen zijn zaterdag 20 en zondag 21 december. Op die dagen zullen door ploegen van vrijwilligers huis aan huis vignetten aangeboden worden tegen de prijs van 20 F. Wie zelf op eigen initiatief vignetten verder wil verkopen, kan die aankopen vanaf 1 december in de verschillende bankinstellingen van de stad. Maar hij moet ze dan vooraf betalen. Voor aangesloten verenigingen zijn ze te bekomen bij G. De Lombaert, Dienst Militie, Biblioteek, Kattestraat. WIE DOET MEE EN WIE MAG MEE DOEN? Alle verenigingen van de stad werden aangeschreven. De volgende hebben zich reeds verbonden: Jeugdklub Klaxon, KWB, KJ, en KNVJ-Mijlbeek. Jeugdklub 't Satelietje, St Maartensinstituut, Shiromeisjes. Komm. Jeugd en Mikisklub, Koor «Laat blijde weergalmen», de verpleegsters van de kliniek van Mijlbeek. Postzegelkring Philatelia Alosta, verschillende karnavalgroepen, de Soc. Ouderlingenbond, VVKS St. Joris, Scoutsgroep St Jan Berchmans. de dekenijen van de Molenstr., Kattestr., Zoutstr., Koolstraat. St. Goedele-Gidsen, Dekenij Moorselbaan. Kern IV Hummanistisch Verbond. ABVV-kadetten, Pan, Dekenij Hoog straat. De stad werd voor de aktie van 20-21 december verdeeld in zestig kwartieren. Het is duidelijk dat er nog heel wat handen tekort zijn. Waarom blijft Uw organisatie ten achter? ZUN ER NOG ANDERE INITIATIEVEN MOGELIJK? Zeer zeker, in de scholen zullen kalenders verkocht worden aan 25 F. Bij de Spaar en Lijfrentekas (ASLK) kan op het nummer van «Beter Leven Geven» - Aalst nr. 001-0453000-86, door partikulieren, verenigingen. firma's„enz, een storting gedaan worden. De dekenij van de Hoogstraat is dit trouwens zinnens. Belangrijk in dit geval is, dat wanneer de volledige identiteit en het adres van de schenker vermeld wordt, voor giften van tenminste 1000F. een attest zal bezorgd worden dat de schenker bij zijn jaarlijkse belastingsaangifte voegt. En hij geniet van belastings vermindering! Stel U daaromtrent in verbinding met een onzer penningmeesters. Tenslotte kan voor alle andere mogelijke initiatieven raad en hulp ingewonnen worden bij sekretaris G. De Lombaert. WAAROM OOK U MOET MEEDOEN? Omdat elk mens plichten heeft tegenover zijn medemens, welke overtuiging of wereldbeschouwing hij ook toegedaan is. Omdat onze aktie de wetgever en de regering dwingt zelf ook meer te doen. Omdat - om het nu eens brutaal te zeggen - in deze haastige moderne tijd Elk mens een «Kandidaat Gehandikapte» is!

De Voorpost | 1975 | | pagina 9