V PBOHEI MHN OHM IEÜGBKIUBS De Voorpost - 12-12-75 - 11 Bij de opgravingen te Moorsel (el) animatie naar de beheer raad. De beheerraad vergadert maandelijks en bestaat uit Paul Moens (voorzitter), Raf Strobbe (sekretaris), Miel Temmerman (schatbewaar der) en de leden E.H.Impens Rik Strijpen, Paul Nijs, Wil liam Van Der Gucht, Luk Vidts, Patrick Weymees, Wim Nijs en Frans Daelman. De animatieploeg die ver antwoordelijk is voor de pro grammaopstelling, het ont haal en de animatie van het jeugdhuis zelf bestaat uit Edmond Robijns, André Coppens, Geert Roelandt, Marie-Thérèse Van Aarde- brugge, Guy Van Goethem, Etienne Rossel, Dirk Ste vens, Bert De Grez, Karei De Donder, Mark Van DerVurst, Marleen Baeyens, Mark Kin dermans en Mark De Schrij- der die tevens als algemeen verantwoordelijke van het jeugdhuis fungeert. Door voorgaande struktuur wordt gestreefd naar medeverant woordelijkheid wat betreft informatie, advies en beslis singen. Aan de leden wordt telkens een uitnodiging ver stuurd zodat men steeds op de hoogte blijft van de da tum. Ook achteraf krijgt men zo snel mogelijk het verslag van de voorbije ver gadering toegestuurd. Elk lid is steeds welkom op elke vergadering daar de boven staande groepen steeds een open karakter hebben. Op deze manier tracht men inte resse op te wekken voor de genomen aktiviteiten en het is tevens een faciliteit tot participeren aan de klub- werking. Het aantal inge schreven leden voor het werkjaar 1975 bedroeg 160. De leden zijn gemiddeld twintig jaar oud er is een fifty-fifty verdeling qua ar beidende en studerende jeugd. EVALUATIE Deze nog jonge jeugdklub is werkelijk een self-made jeugdvereniging. Zoals de wijk waarin ze gesitueerd ligt, nl. de Sint-Annawijk is ze een heel levendige socio logische groep, voorname lijk katholiek geïnspireerd. Na de brand die een groot gedeelte van het jeugdhuis materiaal verwoestte heeft een groep vrijwilligers het jeugdhuis gemaakt zoals het nu is: een met veel ra men verlichte ruimte, met een instuif (108), keuken (22 m2), sekretariaat (10 m2), rustige instuif (20 m2), foto labo (10 m2), Atelier (34 m2) en hobbylokaal (20 m2) sa men met sanitair en was plaats. Doch wat belangrij ker is dan deze benutte ruimte werd een leefge meenschap gekreeerd waar in jeugdigen vanaf 17 jaar zich kunnen thuisvoelen. hoeven ingericht te worden daar men steeds binnen en buiten kan lopen bij de ge meenschappelijke aktivitei ten. Koördinatie en samenwer king met andere jeugdklubs is eerder miniem, enkel met Dido is er een stevige band De bestaande bar-, keuken en discobarploegen werken gratis en zorgen ook voor het reinigen van de klub. Het andere schaaf- en plakwerk wordt ook door de leden opgeknapt zodat men een grote kostenbesparing kan bereikten. De aktuele wer king zonder PV maakt dat ieder lid zich een stukje ver antwoordelijk voelt voor de werking van het jeugdhuis. Deze formule heeft het tot op dit ogenblik wel gedaan. Het «doka» in Terlinden (el) Wat niet wil zeggen dat men de andere kategoriën uit sluit. Integendeel elke week is het jeugdatelier (8 tot 12 jaar) en tieneratelier (tot 16 jaar) in werking, zodat de doorstroming van de leef- tijdskategoriën verzekerd is. In tegenstelling met andere jeugdhuizen vindt men tij dens de instuifuren ook ou deren die zich amuseren met gezelschapspelen of andere rustige aktiviteiten. Deze mensen verklaren dat ze thuis voelen bij jeugdigen, en de Terlindenjeugd is er zo mee vertrouwd dat dit een bekend gebruik is gewor den. Hier is het duidelijk dat deze adolescentengroep het bindteken wenst te zijn tus sen de verschillende leef tijdsgeneraties. Jong en oud wordt voor bepaalde ak tiviteiten persoonlijk uitge nodigd zodat werkelijk gans de parochie participeert aan de jeugdhuiswerking. De le den vap de klub vormen trouwens een eenheid met de ganse wijkwerking en hel is dan ook begrijpelijk dat o- pendeurdagen eigenlijk niet Doch nu men officieel er kend is en de PV door de staat kan betaald worden, zou het onlogisch zijn van deze dienstverlening geen gebruik te maken. Deze per soon kan er voor zorgen dat de werking niet slabakt en dat de materiele verbeterin gen en herstellingen kunnen uitgevoerd worden. Het pro bleem van een PV of geen PV, is één van de weinige problemen waarmee Terlin den worstelt. Financieel staat men sterk, de akkomo- datie en de werking is wer kelijk veelbelovend, wat wenst men nog meer op de Siot-Annaparochie?? minnen, Wim De Craene, Rum, Mimegroep Ton van Ark, Vuile Mong en Zijn Vie ze Gasten op de affiche! Akkomodatie voor deze akti viteiten is ook voldoende aanwezig: voor archaeolo- gie bezit men de nodige ba kens, meetlatten, theodoliet en schuppen, het lasatelier bezit een laspost en klein lasmateriaal. Voortoneel kan men bij virje Digest: Jeugdhuis Terlinden Adres: Raffelgemstraat nr. 8,9300 Aalst. Toegankelijk vanaf 17 jaar Verantwoordelijke: Mark De Schrijder Openingsuren: woensdag: 19.00-22.30 uur vrijdag: 19.00-23.00 uur zaterdag: 19.00-24.00 uur zondag10.30 -13.00 uur 14.00-23.30 uur. De officiële erkenningseisen die door het Ministerie gesteld worden, rijn steeds hoger en moeilijker bereikbaar geworden voorde nieuwere eugdtehuizen. Slechts één klein gedeelte van deze laatste groep slaagt erin als officieel jeugdhuis erkend te worden. In het Aalsterse kon enkel Jeugdhuis Terlinden deze krachttoer verwezenlijken. Vanaf november is de volledige en officiële erkenning een feit en wordt men ook navenant betoelaagd. Dat deze officialisering tenvolle verdiend was kan elke bezoeker beamen. 3NTHAAL roen we, een jaartje terug, >p een mistige zondaga- ond nog een laatste pintje vilden nuttigen kwam een riend op het idee eens in Terlinden» binnen te wip- >en. Met enkel de weten- chap dat deze klub in een iijstraat van de boudewijn- aan gesitueerd kon worden, jingen we op zoek en in een :ijweggetje kon men het hel- rerlichte instuiflokaal zien iggen. Eerder schoorvoe- end binnengetreden bestel len we een pintje en voor de jeste maal, na reeds in tien indere jeugdtehuizen bin- ien geweest te zijn, werd >ns een gastenboek gepre senteerd. Enkele animatie eden waren vol ijver om ons e ganse inboedel te laten :ien en geïnteresseerd werd laaronze eventuele hobby's sportkwaliteiten geïn formeerd. De nieuwelingen 'erden goed opgevangen en foelden zich dadelijk thuis! ize geest van gezonde fa- liliariteit is één van de eest opmerkelijke zaken ie men hier dadelijk meent onderscheiden van ande re bezochte tehuizen. Ook de overvloed aan aktiviteiten van permanent en okkasio- neel karakter is werkelijk op vallend. mbei jcer reed it Vi /erkc :h war rijge Jeveb; kige GROEPSWERK MET PERMANENT KARAKTER Op sportgebied neemt het jeugdhuis deel aan de voet- fc balkompetitie, waarin ze1 momenteel aan de leiding staat. Tafeltennis wordt in tornooivorm met andere jeugdklubs en in klubver- iand beoefend. Wekelijk is er basket, volley en voetbal training terwijl elke zondag morgen een uurtje zwem men in het Stedelijk Bad op het programma staat. Men heeft in samenwerking met een BLOSO-konsulent pen Fit-O-Meter opge bouwd, die openstaat voor alle Aalsterse sportieven. Qua hobbyklubs heeft men een viertal aktief werkende groepen: HADISTO is een archaeologisch werkgroep die momenteel in 't Hof Texel opgravingen doet on der leiding van een lid van de Nationale Opgravings- dienst. Dit is een ideale ge- spreks- en werkleider bij de opgravingen en ook bij de bezoeken aan tentoonstel lingen en andere opgravin gen. Naast deze Hadistoklub, één van de best gestruktu- reerde hobbyklubs, die de uitstraling van het jeugdte huis verzorgen (zie pers knipsels) heeft men ook een atelier lassen. Dit is gericht op het maken van de meubi lering. Een laskursus wordt jaarlijks door een bevoegd persoon ingericht. Ook de hobbyklub Amateurtoneel, geleid dooreen ouder lid die de regie verzorgt, is aktief: een variétéavond (t.v.v. Da- miaanaktie), een kerstspel (in de parochiekerk) dat later ook in de lokalen van KOO en gestichten voor ouden van Dagen werd opgevoerd, dit naast sketches die als opluistering van ontspan ningsavonden dienen. De Hobbyklub: «Fotolabo» werd na de brand, die alle materiaal had verwoest op gebouwd en het startte met een volledig vernieuwd pro gramma. Ook het maandelijks bezoek aan de Gentse opera wordt steevast met een bomvolle autocar uitgevoerd. De laat ste drie: Die Csardasfur- stin, Wenerbloed en Het Land van de Glimlach wer den door een twintigtal le den samen met een twintig tal sympatisanten bezocht. Deze hobbyklub is zeker in trek en zou door andere jeugdklubs ook op het pro gramma kunnen gezet wor den. De maandelijkse film fora worden ingericht in sa menwerking met jeugdhuis Dido. Daardoor worden de kosten gehalveerd en kan men het publiek «betere» films aanbieden. Het pro gramma voor dit seizoen prezenteertDe Dictator, Joe Kidd, De Dood op de Hielen, De Slag om Algier, De drie Musketiers, De Eer ste Cirkel, Hoogmoeds waanzin en Delitto D'Amore. Maandelijks wordt ook deel genomen aan de gespreksa- vonden van de Parochiale Werkgroep Katechese voor Volwassenen - telkens een tiental leden-diedan later in klubverband (met gemid deld 20 deelnemers) hun be vindingen en ideeën uitwis selen. Ook de kleinkunsta- vonden kenden een goede belangstelling: dit is niet te •verwonderen met namen als Kris De Bruyne, Johan Ver bak, variétéavond, Ierse a- vond, kaartavond, fietstocht Zwalmmolen, Opvang Paro chiaal Koor-in klub met eten tje en drank, voettocht Hal le, wandelingen in Kravaal- bos en Zoniënwoud, afda ling van de Lesse, fietsen- rally, tentoonstelling ruim tevaart, fietstocht naarSint- Martens-Latem, bezoek Ou de Markt te Brussel, Coun try en Westernnamiddag, Appelfeeverkiezing, dia voorstelling over ruimte vaart, Nekkabezoek, en info- weekend over legerdienst. INFORMATIEDIENST De informatiedienst over de eigen werking wordt aan de leden via het veertiendaagse 'Terlindenkrantje», evenals Het ontspanningslokaal (ei) avonden de instuifruimte gebruiken. Ook de Parochia le Zaal en Kerk staat ter beschikking. Het Fotolabo bezit de ontwikkeltank, ba den, vergroter en klein foto materiaal. Voor het muziekbeluisteren (zondagnamiddag) heeft men een discobar ter be schikking. OKKASIONELE GROEPSAKTIVITEITEN Naar de wensen van de le den wordt er door de anima tieploeg een programma uit gewerkt. De initiatiefnemers worden bij de uitwerking ge holpen en geïnspireerd door de animatieploeg zodat deze aktiviteit steeds door ten minste twintig mensen zal bijgewoond worden. Volgende verscheidenheid van de aktiviteiten werd er de laatste maanden in het jeugdhuis ingericht: Can- tusavond, dropping, wafel- door het tweemaandelijkse tijdschrift; «Anemna». Hier in belicht men naast de ei gen aktiviteiten ook moge lijk sociaal werk, vragen o- ver de aktualiteit en de jeugdproblematiek. Ook de infostand geeft steeds een aktueel beeld daar abonne menten op tijdschriften van algemene en vormende aard er steeds voor zorgen dat men up tot date kan blijven. Ook het ophangen van muurkranten, knipsels en kollages wordt regelmatig verzorgd. INNERLIJKE STRUKTUUR Het jeugdhuis bezit volgen de flexibele struktuur: de algemene vergadering van de VZW komt om de drie maand samen met de twin tig gedelegeerden en hier worden de noden en wensen doorgespeeld zowel in- de richting animatie als van de

De Voorpost | 1975 | | pagina 11