Slecht beloond KEEPERS IN DE KIJKER Uiterst snel LEIDER OVERROMPELD WAAR EEN WIL IS Puntje kwijt AALST EEN UUR VOORTREFFELIJK VOETBAL I Mc vc Robur wil leider Brakel loer draaien oc l'PBOTIMCIALEl 2ePR0VIVCIALE VOETBAL KALENDER VOOR A A AH ZONDAG 14 DECEMBER 1971 Jeugdvoetbal Evergem - Sp. Buggenhöut 2-1 De moeilijkheden en tegenslagen schijnen voor Sparta Bug genhöut nog niet achter de rug. Tijdens de donderdagtraining kwetste de heroptrcdende Staf Hoste zich opnieuw. Alsof dat nog niet volstond verklaarde kapitein Cauwenberghs dat hij er het bijltje bij neerlegde. Zondag bleef hij afwezig, zodat in extremis de herstellende René De Wilde diende opgeroepen. Dit had natuurlijk tot gevolg dat gans het team nog maar eens werd door elkaar gehaald. Roger Van den Troost nam de stop persplaats in en deed het prima. De ganse ploeg streed tot het uiterste maar werd niet door het geluk gediend. Trainer Michiels had zijn de fensie verwittigd voor de ho ge ballen die Evergem pleegt voor doel te brengen. Iede- ueen knapte zijn taak flink op en doelman Christiaens yas op weg om een sterke wedstrijd weg te geven, toen hij na een slippertje de thuisploeg het openingsdoel punt schonk. Sparta liet zich niet ontmoedigen en kwam langs Coninckx op gelijke hoogte. Norbert Van den Dun- gen zwoegde hard in het mid denveld, maar slaagde er niet altijd in de spitsen Van de Wiele en Wauters te berei ken. Eerstgenoemde draait immers ook niet op volle toe ren. De verschillende ploegwij- zigingen zijn hier zeker niet vreemd aan. Toen Buggenhöut de wedstrijd volledig in han den nam kwam echter de counter toen De Wilde het le der verspeelde. De kous was echter nog niet af want toen Conninckx voor de tweede maal in de touwen Schoot ken de de referee het doelpunt af. Het protest mocht niet baten. Deze tegenslag sneed de Le nen af van de moedige Spar tanen, die dan maar in de nederlaag berustten. Voor Sparta ziet het er niet zo rooskleurig uit. Het mist vooraan Julien De Weirdt, die het spel maakt en waaraan de anderen zich moeten op trekken. Verder blijven ook Hoste en Michiels op het zie kenrapport, terwijl het weg blijven van Gaston Cauwen berghs zeker niet bevorderlijk is voor het moreel. V.C. S.K. Aalst- Kruishoutem 2-1 S.K. Aalst heeft vorige zon dag een vrij belangrijke voet balslag gewonnen. De zege in de wedstrijd met rivaal Kruis houtem was inderdaad wel 4 punten waard. Zeggen we al onmiddellijk dat de oranje- groenen de overwinning ze ker met gestolen hadden. Vooral om de manier waarop zij meer dan een uur voetbal den. In deze tijdspanne produ ceerde de thuisploeg onbe twistbaar voortreffelijk voet bal en werd de tegenstander meermaals in verlegenheid ge bracht. Kruishoutem werd trouwens verplicht van meet af aan alle aandacht aan zijn verde diging te schenken om zonder averij door de eerste speel- helft te komen. Dit gebeurde dan ook omdat Aalst het tikje geluk in de afwerking moest ontberen en ook omdat Kruis houtem kranig van zich af beet. De goals die in die eer ste periode al in de lucht hin gen kwamen er dan toch. In de 55e minuut was er eens te meer een goede aanvalsbe- weging, waarbij Picqueur langs de zijlijn snelde en de bal net voor doel keurig in de loop van Janssens bracht. Deze laatste legde onmiddel lijk en met sukses aan. Twaalf minuten later flitste Picqueur opnieuw door de be zoekende verdediging. Zijn achterwaartse pas bereikte Parrez die de bal prompt in schoot. In het laatste kwar tier echter begon de thuis ploeg op onverklaarbare wijze te zwalpen. De verdediging, voordien zeer sekuur, ver toonde nu meerdere gaten, doch gelukkig kon Kruishou tem hiervan slechts profiteren in de slotminuut langs De Vos. In het vooruitzicht van de derbyontmoeting met S.K. Lebbeke die nu zondag achter het kerkhof te Aalst wordt gespeeld, is dit een overwin ning die net op haar tijd komt. De wedstrijd Aalst Lebbeke is voor beide ploegen belangrijk. Lebbeke moet zich immers in de top vastbijten, terwijl Aalst niets onverlet zal laten om uit de degradatie zone te geraken. J.V.H. Trapezewerk voor de goal van Denderleeuw (Hamme - St. Denderleeuw 1-0). (JVC) V.W. Hamme-Denderleeuw 1-0 De wedstrijd stond op een behoorlijk peil. Nadat Dender leeuw de eerste gevaarlijke aanval opzette, waarbij doelman Buyle reeds op de 4de minuut een zeker doelpunt voorkwam op een hard schot van de beweeglijke en gevaarlijke Martin, kwam de wedstrijd voorgoed op gang. De Hammenaars lieten zich evenmin onbetuigd en reeds op de 10e minuut was er een gevaarlijke aanval langs Jef Brusselmans, die door schoof naar de Schuddinck. Doelman De Pré loste de bal die bij Staf Lettens kwam, die met sukses hernam. was gekenmerkt door wisse lende kansen en Jan Buyle en De Pré moesten op hun kunde een beroep doen». Vooral thuisdoelman Buyle speelde een reuzewedstrijd. Na de herneming ging Den derleeuw dan onmiddellijk op zoek naar een doelpunt. Bij de thuisploeg was de ge kwetste Segers van niet veel nut meer. Toch verhoogde 'deze laatste bijna de voor sprong toen een mooie voor zet van Brusselmans met een Onmiddellijk hierop ontsnap te het lokale doel driemaal achtereenvolgens kansrijk aan doorboring, wanneer Van den Haute, De Brackeleer en De Smedt, rakelings naast en over de dwarsligger besloten. De wedstrijd was boeiend en aangenaam om volgen met een snel tempo en> gekruid met langs weerszijden mooi opgebouwde aanvallen, waar bij de 17-jarige Schuddinck meermaals open doekjes kreeg. Het derde kwartier kopstoot werd verlengd en doelman De Pré kansrijk het leder van onder de dwarslig ger tipte. De bezoekers brach ten er Van Tricht in, in de plaats van De Smedt. De mooiste spelfaze was wellicht deze op de 73de minuut toen Jef Brusselmans achterspe ler Heymans en doelman De Pré achter zich liet en zijn schot op het nippertje zag gered door de achteruitgeko- men Van Drogenbroeck, wan neer de Hamse toeschouwers reeds juichten voor een 2de treffer. Denderleeuw drong nog aan maar een waakzame verde- idging met Paul Cools als de grote figuur hield stand tot het einde. Vigor-Wuitens verving Segers door De Malssche en Brus selmans door Van Royen, doch de score onderging geen verdere wijzigingen meer. Eendracht Nieuwerkerken - Robur 3 Beide ploegen hebben er een goed kijkstuk van gemaakt en werden na de wedstrijd door de scheidsrechter geloofd om hun sportiviteit. Er wer den nochtans 2 strafschoDpen gefloten, telkens voor een lichte fout. Maar die toch de zwaarste sanctie verdiende. Deze door Moerzeke genomen werd briljant gestuit door Van Mosselvelde die zich tijdens de eerste helft op een geschikt schot naar de linkerboven hoek nog eens in de kijker zweefde. Er werd vooral in die le helft razend snel ge speeld en beide verdedigingen geraakten meermaals in nau we schoentjes. Paul Jans sens nam Van De Sompel te- genvoets na een persoonlijke poging. 1-0 bij de rust. De 2e helft begon wel sensa tioneel vermits Nieuwerker ken na 5' spel reeds tot 3-0 was uitgelopen. De eerste kwam er toen Willy Meert (JVC) De Denderlecuwse verdediger onderschept de aanval van Hamme S.K. Lebbeke - Deinze 1-1 De wedstrijd S.K. Lebbeke S.K. Deinze had zeer veel waarde voor de jongens van voorzitter De Saedeleir. Bij winst stegen de promoveringskansen en bij verlies kon men een punt plaatsen achter een droom. S.K. Lebbeke is er niet in geslaagd dichter naar leider Deinze te kruipen. Het moest een punt prijsgeven, maar verdiende er twee. Deinze was gehandikapt door de afwezigheid van puntspeler Lefèvre en verdediger Hoste. Een grote indruk werd dan ook niet nagelaten op het Konkelgoed. S.K. Lebbeke had meer kun nen puren uit de eerste helft. Lebbeke eens flink de „kets uitgeveegd" door voor zitter De Saedeleir vóór de wedstrijd startte enorm snel, scoorde -vrij vlug langs de alomtegenwoordige Pis- sens, maar verkeek daarna een drietal doelrijpe kansen. Sparta Appels - Moorsel 2-0 Zondag beleefden we op het Sparta-terrein een wed strijd zoals uit de glans periode van het Appelse voetbal. Het werd een ze ge. Hoe kon het ook an ders. Er werd weer ge streden met een totaal-in zet en daar werd een niet onaardig acterend Moorsel het slachtoffer van. Ver meldenswaard is wel dat de terug ingehaalde Luc Vereecken de matchwin naar werd. Al wordt hem wel eens aangewreven iets te hard van stapel te lo pen, een feit is dat hij technisch en fysisch een beste voetballer is. .Ion- dag had hij daarbij de gro te verdienste met twee doelpunten zijn grote voet balgaven te kunnen on derstrepen. Achteraan wa ren er evenmin problemen want uiteindelijk bleef de verdediging toch overeind en wierp de goede keeping van doelman Dierickx vruchten af. Moorsel stel de zich niet aan als een meeloper, maar liet inte gendeel een beste indruk aan de Gentsesteenweg. Zij hadden echter het on geluk op een moreel sterk rood-witte ploeg te stuiten die ook wel enkele keren wat meeval kende, maar zonder dat wint men im mers geen wedstrijd. Bij de thuisploeg ontbrak Guy De Swaef'en daar zagen Je supporters wel een groot gevaar in deze waardevolle pion te moeten missen in de verdediging. Maar er was nog een handicap die Sparta moest overwinnen. Een kwartier voor het ein de werd trainer D'Hondt van het terrein verwezen wanneer de stand 1-0 was. langs de te overmoedige en rijpheid missende jonge voor spelers De Feyter en De Waegeneer. Bij al die grote inzet ging ook wel een deel van de Lebbeekse aanvals- kracht verloren omwille van het feit dat de plaatselijke puntspelers hun akties te veel afgeremd zagen door de buitenspelval die behendig door de bezoekende defensie werd opgezet. Hoe dan ook, onmiddellijk na de rust zag het er naar I I j uit dat Deinze, uit een ander vaatje zou tappen. Walter Elegeert ging zich vrij vlug bemoeien met de aanval en verscheen zelfs bijwijlen ver rassend in de spits. Meteen- kreeg de Lebbeekse verdedi ging op haar beurt harde no ten te kraken. Pissens bleef wroeten voor twee en door het nemen van noodzakelijke risico's kregen de Lebbeekse puntspelers dan toch weer en kele fraaie scorekansen. Zelfs nadat Deinze had geprofiteerd Baasrode - Appelterre 2-2 Ondanks deze numerieke minderheid was Appels even sterk en Luc Ver eecken scoorde in die pe riode zelfs zijn 2e doelpunt. We schreven het reeds in de aanhef: waar een wil is. Wel die was er. Men wilde winnen. Men kan nu misschien nog gaan pieke ren over de verloren pun ten op eigen terrein vooral, maar dat heeft geen zin. Het bewijs is er dat Sparta Appels het nog kan. Zij hebben het met daden be wezen. Het vloeiende sa menspel dat weer diep gang kende, aanvallende akties die niet meer stil vielen voor de fatale zone. De Appelse aanhang mag nu terug op betere tijden hopen en wij geloven dat roodwit voor een opge merkte come-back zal zor gen. A. Reeds vrij vroeg werden de Scheldezonen op achterstand geplaatst en gedurende ruim een half uur diende hard ge knokt om op gelijke hoogte te komen. Eens dit gebeurd bleek Baasrode naar een vlot te overwinning te stevenen. Onmiddellijk na het gelijkstel lend doelpunt van Cooreman Schoot Van der Vreken im mers zijn ploeg op voorsprong De counter kwam evenwel an dermaal door een blunder in de lokale defensie en meteen was Baasrode een kostbaar punt kwijt. De achterstand op leider Brakel bedraagt nu nog drie punten. Nu wordt gerekend op de steun van ge- buur «Robur» die Baasrode enkele weken geleden in ei gen vesting kwam kloppen, en zondag een verrassing in pet- goed in 't straatje gestut iy0|'| door Paul Janssens, onmee gend in de touwen knalde. Even later brak Meert nieuw door, werd «gelegd: de rechthoek en Paul Janss *ej 9^' maakte er op strafschop van. Robur legde zich niet bij feiten neer en bleef het v< pond geven. De veilige voiatie sprong van Nieuwerkerkt za9 de vermoeidheid en het g spel van Robur, brachten dat de voorspelers van Ni werkerken op ontsnapp 'Pe waren aangewezen. e Eddy Roelandt en D'Ha gingen Janssens en Soi vervangen bij Nieuwerkerk Op een zevental minuten het einde scoorde Robur diend na hoekschop. Doeli Van Mosselvelde werd eens gekwetst, maar bl tussen de palen. Robur had wel een bet uitslag verdiend. idelijk 3elzele, de Bc ermere Dit vers al via ijk dat zone Een nederlaag na zoveel weken en meteen een hele ontnucien_ ring in de Moerzeekse voetbalkringen. Toch is men niet i ic gcocheld en ondanks de 3-1 nederlaag ie Nieuwerkerken bl Robur doorgaans toch niet de mindere van de lokalen. Na ijj, minuten kreeg Robur via Walter Coen de gelegenheid op v< jtstelle spronq te komen langs een strafschop, die echter veel te z\ j een werd besloten. Aan de overkant viel een tweetal minuten It pet v een flodderdoelpunt in de Moerzeekse netten, nadat de bal toeger een been, volkomen van richting veranderde, zodat het in pl< van 0-1 omgekeerd werd. Na de rust ontketenden de lok< n een offensief dat weliswaar slechts een kwartier duurde, rm, dan toch twee doelpunten opleverde. Metéén was voor Ro de kous af, en het eerreddend doelpunt van Willy Van Hoe\ de slotminuten was nog slechts een magere troost. Voor de Moerzeekse voetballers staat er nu zondag een top 6 van formaat op het programma. Leider Brakel komt op bez en ondanks de nederlaag van de voorbije speeldag is mer |- Moerzeke geladen voor deze topper. ld* «Het worden winstpunten» zegt ons Jef De Maere, de clut nd m der en sportman bij uitstek. «De nederlaag te Nieuwerkerf- zijn we al lang vergeten. Wij staan klaar om leider Brakel open armen te ontvangen, en zullen trachten ze met lege h den huiswaarts te sturen. Onze spelers liggen er op gevlamd, de traditie bij Robur is, dat men tegen een titelkadidaat extra inspant.» Robur Moerzeke-Brakel wordt alvast de topper die tot de beelding spreekt. E.D. hellebe uw en s gew< je die voori id Een de a ijd mo< Ga- irlaats' eerst. eeri K.A.V.D. - Eendracht Aalst Oudenaarde - Eendracht Zele Puurs - Jong Lede Olsa - Hamme St.-Gillis-W. - Sp. Buggenhöut SK Aalst - SK Lebbeke Temse - Terjoden W. Moorsel - Borsbeke Robur - Brakel St. L. Houtem - Sp. Appels Haaltert - Nieuwerkerken Baasrode - Nederename Wippelgem - Overmere Edixvelde - E. Meldert Serskamp - Bambrugge Erembodegem - Scheilebell Opstal - Hoogeinde Kruibeke - SK Gremberger Hofstade - Bavegem Zandst. Appels - Gijzegem Wieze - Boonwijk Kalken - Schr. Moorsel Thor Meldert - Schoonaar< Herdersem - Eendr St.-Gill Oudegem - Eendr Grembei Heikant - Vrasene van een archislechte opstel ling van de plaatselijke de fensie om de balans in even wicht te brengen, kreeg De Waegeneer een unieke gele genheid om de zege uit het vuur te slepen, maar faalde. Al bij al heeft de wedstrijd omwille van zijn inzet en> het totaal spelen van de aanval wellicht de aanhangers in beide kampen weten te be vredigen. A. Van der Straeten. F.C. Baasrode heeft tegen Appelterre de kans laten liggen twee puntjes terug te nemen op leider Brakel, dat voor eigen volk in het zand beet tegen Temse. Cooreman en co kregen in Appelterre een tegenstander van formaat, al zou deze laat ste toch wel wat geholpen worden door de plaatselijke defen sie en doelman De Vroe, die zeker niet in zijn beste doen was. to heeft voor de leidersploeg. Het feit dat Brakel ook kwets baar is zou Baasrode moeten stimuleren om er opnieuw al les uit te halen. De leerlingen van trainer Cooreman blij ken evenwel over hun hoog tepunt heen, en de verschillen de tegenslagen laten zich voe len. Zo blijven Daman en Heyndrickx, laatstgenoemde speelde wel een time tegen Appelterre, op het ziekenrap port. In het vooruitzicht van de wedstrijd tegen het flink aangeschreven Nederename kan men het wederoptreden van Magerman. na straftijd, in het vooruitzicht stellen en hoopt men tevens op de her opwaardering van doelman De Vroe, zondag in minder doen, maar voorheen dikwijls de redder ln nood. V.C. JEUGDVOETBAL VAN zaterdag 6 en zondag 7 december 1975 ZONDAG PROV. JUN. KAVD - E. Aalst 0-3 Lokeren - Lede 4-0 Oudenaarde - Zele 1-1 PROV. SCHOL. KAVD - E. Aalst 5-4 Lokeren - Lede 9-3 Oudenaarde - Zele 2-2 GEW. JUN. F Erembodegem - Erpe 4-2 Nieuwerk. - Mere onb. GEW. JUN. G E. Aalst - Berlare 4-4 Wichelen - R. Wett. 4-0 Lebb. - SK Gremb. 0-2 Baasrode - Wieze 1-0 W. Moorsel - Overmere forfait 5-0 Wt. Wett. - SK Aalst 4-4 GEW. JUN. H Stekene - Hamme 0-3 GEW. SCHOL. G Overmere - Windeke 3-0 GEW. SCHOL. I Doggen - Heldergem 4-2 Ei embod. - Nieuwerk. 5-1 Edixvelde - Ede 6-0 SK Aalst - Th. Meldert 2-0 GEW. SCHOL. K E. Aalst - Berlare 0-2 Hofstade - Wieze 0-1 R. Wetteren - Schelleb. 4-0 W. Moorsel - Wichelen 2-6 Serskamp - Herdersem 4-3 GEW. SCHOL. L Hamme - Opstal 3-0 Sp Appels - Buggenhöut 2-2 Baasrode - Lebbeke 0-5 SK Gremb. - Schoonaarde 2-1 Oudegem - KAVD 2 1 Heikant - Robur 0-5 GEW. KNAP. C Gijzegem - Opstal 0-0 SK Lebb. B - Wichelen onb. Pt. Wett. B -Lebb. A onb. E Aalst - Baasrode onb. likant onder in van zes D, zoc he w erhevt Jear buut i Zelei -d et ge Op dedic ichteh ong Jcugdkalender voor zater dag 13 en zondag 14 de cember 1975 - PROV. JUN. (10 u.) E, Aalst - Beveren Lede - KAVD PROV. SCHOL. (10.30 u.) E. Aalst - Beveren Lede - KAVD GEW. JUN. F St. Denderl. - Nieuwerk. (10.30 u.) Terjoden - SK Erembod. (10 u.) GEW. JUN. G R. Wetteren - Baasrode Overmere - E. Aalst Berlare - Lebb. (10.30 u SK Gremb. - St. Wettere SK Aalst - W. Moorsel GEW. JUN. H (10 u.) Hamme - Lokerse GEW. SCHOL. C (10 u.) Laarne - Overmere GEW. SCHOL. I (10 u.) Th. Meld. - Oudegem St. Denderl. - Edixv. (9 u.) Erembodeg. Haaltert bui list dat lerzij He kt Vi lend r mi d de rd, n uit: lijn Heldergem Nieuwerk. Ede - E. Meldert Kerksken - SK Aalst GEW. SCHOL. L (10.30 u) Wichelen - E. Aalst Schelleb. - Massemen Berlare - Hofstade (9 u.ip'e e Wieze - Serskamp (9 u.) Herdersem - W. Moorsel (10 u.) GEW. SCHOL. L (10.30 u Opstal - Baasrode KAVD - E. St Gillis Lebb. - SK Grembergen Sp. Buggenh. - Heikant (9 u.) Schoonaarde - Hamme (10 u.) Robur - Oudegem GEW. KNAPEN C (9 u.) Wichelen - E. Aalst Schellebelle - Herzele Serskamp - St. Wett. B St. Wett. A - Gijzegem Lebb. A - Lebb. B Baasrode - Massemen ;m. rden wa enen helft isplO' het bezo fstad

De Voorpost | 1975 | | pagina 16