KORT SPORT EINDELIJK NU OOG IN OOG MET LEIDERS OUDEGE DE RUIMTE I Velgekomen •verwinning oor Schellebelle in 971 ATALE AATSTE AINUTEN Sportarenners voetbalden B.C. ZELE LAAT ZIJN BOKSERS DEMONSTREREN ^PROVINCIALE HHHDMi «PROVINCIALE De Beule en Heirweg Johnny De Nut Golfbiljart 17 gestut onmee cnalde. ;ert jelegd» I Janss schop et bij het v< !ige jrkerk< het g :hten r an Ni tsnap) D'Ha Soi vermere - Evergem Belsele 3-1 idelijk schijnt Overmere dan toch aan een «revival» toe. Al 3elzele, het ploegje dat zondag naar de Kloosterlandstraat af- ;te, geen reuzendoder, zo overtuigend waren de resultaten i de Boerenkrijgers de jongste weken niet. srmere scoorde twee keer in de eerste time eens langs de pit versagende klubspeler Paul Van de Velde en een tweede al via Van Brussel. Geelblauw bleef ook na de citroentjes de ,0uatie beheersen en toen Van de Velde nog maar eens scoor- zag het er voor de Gentenaars vrij belabberd uit. Vijf mi- en voor affluiten werd het 3-1, maar op dat ogenblik was het dikt reeds lang gevallen. nu maar hopen dat het geen bevlieging was. Als nu ook te jpelgem, dat nota bene leider Maldegem een puntje ontfut- de, een behoorlijke prestatie wordt geleverd, is het best mo- ijk dat Overmere aan een indrukwekkende remonte begint. obur Doeli erd >ntnuc|< niet ken bl i. Na op il te uten Ie bal in pl: e lok» rde, it >or Ro t Hoej en top ip bez s mer e clu verker rakel lege vlamd, daat t de E.D. hellebelle heeft zondag op- uw en met overtuigende cij- s gewonnen van Erpe. Een ;e die op tijd is gekomen in vooruitzicht van de derby zondag over acht dagen n een steeds beter akte- id Eendracht Serskamp de aanvang van de wed- ijd moesten we eens te meer V( itstellen dat S.O.S. opnieuw een fel gewijzigde ploeg het veld kwam. dit tot on- noegen van menig suppor- Gaver werd terug als jrlaatste man opnesteld ter- we Guy Clement meer in aanval zagen. eerste helft werd het voor de ploegen zoeken en tas- Knappe kombinaties van ide ploegen hielden de in evenwicht en bij de tand >ergen egem inaard it.-Gill embei zater- 14 de- rust moest alles nog beginnen. De tweede helft ging S.O.S. meer drukken op de verdedi ging van Erpe en na 'n prach tige voorzet knalde Bontinck paars-wit op voorsprong. Ver der kon Luc Schuddinck de voorsprong verhogen terwijl V. Gaver nog een strafschop om zette. Erpe scoorde eveneens doch het bleef bij dat ene doel punt. Voor Schellebelle een verdien de zege en opgetogen suppor ters. Eendracht Serskamp is dankzij een 0-1 overwinning weer dichter bij de leiders ge naderd. Het doelpunt kwam er eerder onverwacht na een ge harrewar voor het Denderhou- temse doel. Voor de rest was weinig voetbal te zien en een gelijk spel zou misschien meer verantwoord gèweest zijn. VS. De Grembergsc aanvallen leverden niets op tegen een stoere Rupelmondse defensie. Grembergen - Rupelmonde 0-0 Geen denderend vertoon te Grembergen maar dan toch een stuk ken betere thuisploeg die voornamelijk in de tweede helft enkele doelrijpe kansen wist te scheppen en in die periode de Rupel- mondenaren duidelijk wist te overtroeven. De bezoekers werden geregeld van het kastje naar de muur gespeeld, nadat ze toch in de eerste helft enigszins gelijke tred konden houden met de Grembergenaars. eerdonk-Heikant In de tweede helft vloog een loeier van Willy Buydts op de staander te pletter, terwijl een kopstoot van Heyman en ver volgens één van Van Hese door de bezoekende goalie knap werden onschadelijk ge maakt. Die man heeft voor zijn ploeg wel de kastanjes uit het vuur gehaald op het Grem- bergse terrein waar hij zich biezonder flink wist te onder scheiden. Langs de kant van Sportkring speelde de jeugdi ge Danny De Donder zich an dermaal flink in de kijker, ter wijl ook Tony Van Mele bij de besten mag worden geciteerd, alhoewel hij op bepaalde o- genblikken wel eens de bal te lang aan de voet houdt. S.K. Grembergen heeft nu 12 punten uit veertien wedstrij den. Dat is wel geen opval lend resultaat, maar rekening houdend met het feit dat men het dit jaar met de jeugd wil doen, dan toch verre van slecht. Nu zondag heeft die jeugd van S.K. Grembergen andere kat ten te geselen. Het onder neemt de verplaatsing naar leider Kruibeke. De voorbije zondag verspeelde deze ploeg een punt bij rode lantaarn Op stal dat hiermee zijn eerste punt oogstte. Volgens hetgeen we daar van de clubdirigenten vernamen liet Kruibeke be paald geen grootse indruk. Als Opstal in staat is een punt te gen de leiders te winnen moet S.K. Grembergen dat ook kun nen. Nadien staan niet minder dan drie opéénvolgende thuis- beurten op het programma die logischerwijze een voldoende puntenaantal moeten opleveren om nadien de kompetitie ver der zonder zorgen tegemoet te zien. E.D.M. ikant diende de verplaatsing ondernemen zonder de dien- in van Martin Vanden Broeck weken schorsing op- zodat hij door Van Dries- ïe werd vervangen. Deze erheveling had voor gevolg Jean-Pierre Blancquaert z'n buut deed in de 1ste ploeg. Zeienaars hebben met volle et gestreden en na het ope- I tgsdoelpunt waaraan Baeten rsschien een beetje schuld d, stelde Gerard Vermeir ge- Deze stand van zaken bleef de 85ste minuut op de bord- Op dat ogenblik werd de rdediging verrast door een rre inworp en stond Baetens chteloos tegen de voor rong door Meerdonk geno- n. Het moreel zakte in de ïoenen zodat de Polderjon- in de laatste minuut nog onverdiende derde treffer lorden. B. De keeper van Rupelmonde gaf de aanvaller van S.K. Grembergen geen kans. (JVC) zerk. 30 u.)| mbod. .0 u.) ode t 10 u.) ;tercn rsel i.) u.) 9 u.) odcg. 30 u) st 9 u.) 9 u.) torsel 0 u.) 50 u nu eer men zich over de rezultaten van de jongste speel- buigt priemt dit wat Hillegem te Welle bijcentrapte list door. Hillegem kwam aan dubbele cijfers enerzijds dat de prijsschutters op het „rendez vous" waren maar lerzijds ook door de betrekkelijke vrijgevigheid van de lie verdediging. Uit deze afgetekende cijferverhouding Ttt voldoende dat het een een richtingswedstrijd werd. Op- lend was ook het feit dat Bavegem dat de jongste weken r markante uitslagen in het nieuws kwam, nu op eigen d de halve inzet aan Smetlede, veel minder gunstig geklas- rd, moest laten, en er zelfs niet in slaagde te scoren. •gen cant 9 u.) ne .Ou.) u.) uitslag die zeker niet in lijn der verwachtingen lag die eens te meer bewijst een wedstrijd nooit bij rbaat gewonnen wordt, stade kreeg het niet breed •n een stug aanklampend Den fel verdedigend Erwe- Het dient nochtans te den dat de leider ook met wat pech diende af te enen. De bal wou er in de helft niet in alhoewel de jsploeg hiertoe lovenswaar- pogingen aanwendde, meer is, tegen de gang het spelbeeld in kwamen bezoekers aan de leiding, stade heeft daarna op n inspanning mogen kijken eerst op gelijke hoogte tomen en om in de ultieme minuut te winnen. Het was Vergeylen die de beide doel punten op zijn naam schreef. Herzele - Strijpen was be slist geen konfrontatie om er naar huis over te schrijven. Ze kan als om zo spoedig mo gelijk te vergeten gekatalo- geerd worden. De thuisploeg haalde tenslotte een verdiende zege, gelet op het overwicht dat ze aan de dag legde en op het feit dat ze de beste kansen kreeg. Toen Moreau een aktie zegevierend afrond de. had Strijpen toch nog de kracht om te repliekeren langs Van Daele. Nog voor het eerste inrukken bracht Van de Zwalmen de thuis ploeg opnieuw op winst. Vermassen legde de eindcijfers vast. In de 4e provinciale werd met een zekere nieuwsgierig heid uitgekeken naar de uit slag van de ontmoeting Her- dersem-Oudegem. Herdersem kon trouwens de leider nog enigszins bedreigen. Indien het nog moest bewe zen worden dat Oudegem de sterkste ploeg uit de reeks is, dan gebeurde dit op de jong ste voetbaldag. De overwin ning van de bezoekers kon on der geen beding worden aan gevochten. Wat meer is Ou degem stond na amper een kwartier al numeriek in de minderheid. De Smet op wie een fout was bedreven werd door zijn zenuwen verraden en trapte na, wat hem rood koste. Men noemde de uit sluiting van deze speler van bezoekende zijde alleszins een te zware sanktie. Oudegem dat met veel zwier akteerde deed het dan maar met tien. Het speelde zo vlot en gebonden dat bij de rust de zege niet de minste twij fel meer liet. Steeman had reeds na een kwartier de lont aangestoken en liep daarna tot 0-3 uit. Van Geyt vloerde de Herdersemdoelman terwijl Geerinckx de straf schop benutte. Na de rust speelde Herdersem beter mee en kwam aan het eerreddend doelpunt langs De Smet. Van Herdersemzijde gaf men grif toe dat Oudegem de bes te ploeg was en verdiend het topnummer won. St. Gillis, ofschoon het van meet af aan meest in het of fensief liep moest tot na de rust wachten om de zege te verwerven. Kalken hield er immers een stugge verdedi ging op na waarin de Een- dracht-voorspelers aanvanke lijk geen gaatje vonden. On middellijk na de kampwisse ling werd het 1-0 langs Die- rickx, doch Kalken profiteer de van een strafschop om te rug te komen. De Man en Peleman brachten uiteindelijk een billijker resultaat voor mekaar. Wichelen behaalde te Boon- wijk een verrassende zege. terwijl Berlare. flink op dreef. Gijzegem op eigen veld de le vieten las. J.V.H. Er viel nogal wat tc beleven, verleden zaterdag in het Sporta- stadion waar aan de circa 9.000 toeschouwers (met wegla ting van de nullen) een voetbalschotel werd aangeboden om duimen en vingers af te likken. De ideale staat van het ter rein heeft daar zeker flink toe bijgedragen. Vóór elke doel- mond immers was een prachtige vijver aangelegd en de 18- meter brede modderbaan die deze twee vijvers met elkaar verbond was van uitstekende kwaliteit. Aan weerszijden van deze slijkweg bevond zich een toeristisch wandelpad speciaal voorbehouden aan de arbiter, maar eveneens en dat bleek achteraf voor het aan wal brengen van spelende dren kelingen, die wegens gebrek aan stuurvaardigheid in een der visvijvers een buiklanding dienden te maken. Dat er voor dergelijke wed strijd enorme belangstelling bestond moge blijken uit het feit dat „De Voorpost" er zijn fotoreporter had op afge stuurd in. de persoon van Caius Julius Caesar. Deze man was er natuurlijk als de kippen bij om „de foto van de eeuw" te schieten. Wijd beens had hij zijn beide voe ten zo vakkundig in de dras sige moeder aarde geplant dat het voor iedereen duide lijk was dat het hier ging om een historische gebeurtenis. De 16 Sportarennes en hun- proost staarden dan ook door heen de kijklens Cesar be wonderend in het linkeroog. Wellicht van ontroering had Caesar zijn rechteroog geslo ten, toen hij na een- kleine vingerknip plots uitriep „Het is gebeurd Wij aan vaardden dat er inderdaad iets moest gebeurd zijn. Maar wat eigenlijk, wist niemand. Eu toch dachten we dat wet het wisten. Uit de geschiedenis immers herinnerden wij ons plots dat Caesar eens moest gezegd hebben „Van alle Galliërs zijn de Belgen de dappersten En dat was zo verleden zaterdag, want Cae sar droop al af wanneer de stoere Belgen zich nog in slagorde moesten opstellen en de eigenlijke strijd nog moest beginnen. Over de wedstrijd zelf zou den wij boeken kunnen schrijven. Alleen al de ma nier waarop de 15 doelpun ten op het scorebord kwa men zou vele bladzijden- vul len. Had ik u al gezegd dat de einduitslag 11-4 was in het voordeel van de niet-blau- wen Ik moet mij dan ook beperken tot de mooiste fa- ze uit de wedstrijd. In de 57e minuut kreeg Marc Van Hauwe van zijn doelman de bal toegespeeld. Viermaal draafde hij met het leder aan de voet de volledige afstand rond het terrein, steeds op de voet gevolgd door een- aan dachtige en naar adem snak kende scheidsrechter. Bij de eerste, tweede en derde door tocht voorbij de bezoekende doelmond hield hij even halt, groette beleefd de keeper en zette toen'de spurt in bij het ingaan van de laatste ronde. Zelfs de Sportaproost moest lossen en toen Mare de bal tegen de touwen- knalde, stond de proost bij de andere keeper, met een halve ronde in het krijt. Vanwege het pu bliek regende het toen na tuurlijk kushandjes. Het was na deze faze dat de pater wijselijk zijn schaapjes naar de kleedkamers bege leidde. Boksen De meeting van vorige zaterdag bracht in het Zeiehof bokssport die de ruim duizend toeschouwers en boksliefhebbers kon boei en. Want zowel de meeste liefhebberskampen als de beroeps kampen waren ieder in hun genre doorspekt met spanning. De hoofdkamp die Rudy Haeck bokste tegen de engelse nummer twee in de lichtgewichtklasse, was werkelijk de hoofdkamp van de avond. De Zeelse Gentenaar kreeg het niet gemakkelijk te gen het amper meerderjarig engelse kind boksertje met de baby face maar met razendsnelle linkerdirects, die Haeck gelukkig kon ontwijken. De nerveuze Engelsman, zuiver professioneel inge steld, liet zich betrappen op onzuiver boksen wat hem twee pu blieke vermaningen opleverde. In de laatste ronden kon Haeck met rechtse stopstoten en uppercuts een kleine puntenoverwir.- ning verantwoorden. Jean Van Torre maakte er voor zijn 96e kamp korte met- len mee. De eerste minuut be- eijcleerde hii zijn tegenstander om hen in de volgende zestig seconden zodanig toe te take len met slagen naar hoofd en lichaam dat een geknielde Jor dan zich gelukkig vond als zijn verzorger de spons gooide. Wies Carmeliet was weer de Wies uit de grote dagen. Oor deelkundig kijken en het gan se gamma aanwendend. Zijn tegenstander Mechlia pakte al les wat Carmeliet op hem af vuurde. Zijn linkerdirecten kwamen hard aan en met up percuts ving hij alle franse tegenstand op, zodat het een ruime puntenzege werd voor Alois. GILBERT BAEYENS BELGISCH KAMPIOEN. Restivo was een moeilijke klant voor soldaat Baevens. De Berlarenaar nam wel het meest het initiatief maar de bereken de initiatieven van de Hene gouwer waren gevaarlijk. In de laatste ronde trachten beide boksers voordeel te halen maar uiteindelijk werd het 'n titel voor de B.C. Zele bokser. RUDY GAUWE OLYMPISCHE KLASSE. Teoen de vijfvoudiae en inter nationaal hoog aangeschreven Algerijnse zwaargewichtboksei Mohamed Galoul, heeft Rudy Gauwe bewezen dat er voor hem nog een grote carrière o- pen ligt. De manier waarop hij gentleman Galoul een pandoe ring gaf spreekt boekdelen en resulteerde in een technisch k o. in do vierde ronde. Uitslagen Beroepskampen 10 x 3 minuten Rudy Haeck (61 kg) Team Van Driessche wint op punten van Tommy Dunn (60 kg) Engeland. 6x3 minuten Alois Carmeliet (Team Van Driessche) S8 kg wint op pun- ;en van Mohammed Mechila (Frankrijk) 68 kg Jean Van Torre (Team Van Driessche) 63 kg wint door sponswerpen in ronde 1 van André Jordan (Frankrijk) 63 kg. Liefhebberskampen 6x2 minuten Rudi Gauwe (95 kg.) B.C. Zele wint door technical K.O. in de 4de ronde van Mohammed Ga loul (95 kg) Algerie 3x3 minuten Gilbert Baeyens (62,8 kg) B.C. Zele internationaal kampioen v Belgie door puntenzege op Restivo (63 kg) Moeskroen Danny De Maere (73 kg) B.C. Zele wint op punten van Van Eetvelde (73 kg) EMBC Gent Omcr Copejans (76 kg) B.C. Zele wint op punten van De Kimpe (77 kg) Moeskroen 3x2 minuten Georgi (Roeselare) 76 kg wint door sponswerpen in de eer ste ronde van Freddy Elaut (71.5 kg) B.C. Zele BENO. Al werd eerst beweerd dat België geen wielrenners naar de volgende Olympi sche Spelen zou afvaardi gen, toch blijkt nu dat ons landje aan een preselektie toe is. Twee streekrenners zijn aangewezen voor de voorbereidende trainingen de Hammenaar Etienne De Beule en de Zeelse ama teur Dirk Heirweg. (vh) Frans Caethoven zege Met De Jonckheere als ploegmaat won de Zeelse amateur Frans Caethoven een koppelrit over 20 km. Datzelfde team was in het Ahoysportpaleis te Rotter dam vierde in een erg in ternationaal getint omni um. (vh) Collyn en D'Herde Te Gent won Luc Collyn, samen met Vandenbossche, een omnium voor juniores. Eddy D'Herde was tweede. Caethoven spurter De Zeelse amateur Caet hoven weet wat van spur ten af te Gent won hij een tornooi waaraan heel wat snelle jongens deelna men. (vh) Geen zege voor Johny De Nul, wel een fraaie derde plaats op de Gentse piste waar de Schoonaardenaar deelnam aan een punten- koers. (vh) Paul De Brauwer derde In de B-veldrit te Malde gem veroverde Paul De Brauwer een derde plaats. Gilbert Cattoir, zeste de St- Lievens Esse, was er 10e. Jef en Robert Jefke Peelman kapituleert niet in de WOAD-cross te Zulte finishte de Uitberge naar als nummer negen. Robert Van Oostende koerste bij de «groten». Zijn resultaten: 14e te Mei sen en 18e te Sint-Martens Lierde. (vh) Van Damme: Spanje In het Spaanse Arechava- leta was Albert Van Dam me tweede achter de West- Duitser Thaler. De ex-we reldkampioen heeft nog 2 kontrakten op zak die hem zullen toelaten in het land van de toreadors aan veld- ritten deel te nemen. (vh) In de halve finale voor de Toekomstbeker van België v on Cosmos in de heen match tegen Club 605 (Tie nen) met 2-4. Morgen terugwedstrijd. Hierdoor heeft Cosmos aan een gelijkspel genoeg om de finale te bereiken. Hand in hand Hand in Hand A speelde een gelijkspel tegen mede leider Moorsel A. Cosmos A komt alleen aan de lei ding in de erereeks golf biljarten. Loebes Mere Deze bloeiende en groeien de klub, die met 4 ploegen in de biljartreeksen aan treedt, kon het zich ver oorloven alle matchen te winnen. Feest in café 't Hoeksken Zandstuivers Opnieuw een nederlaag voor de Zandstuivers Het wordt de hoogste tijd dat voorzitter Odilon Cammer- man de ploeg reorgani zed. Cosmos B, de tegen strever was wel fel ver sterkt door A spelers.

De Voorpost | 1975 | | pagina 17