Hyperzenuwachtig Sparta Avanti - Mechelen AVANTI AAN DE LEIDING Verbeke, De Ridder en Vercammen knap Podiumplaatsen voo Remy De Swaef en Marc Van de Voord te Denderhoutem Mettepenningen en Beirnaert op ereplaats HANDBAL Zondag om 15,30 uur: 2e NATIONALE Overwinning voor Jochewoa Aalst Dameshandbal AALST SPORTIEF UITGESCHAKELD? ATLETIEK I A.C. Denderlanj Judo ASAHI KWAI JUDOKA ANN ET DE MEYER: EUROPESE SELEKTIE Jeugdhandbal A.C. Baasrode A.C. Hamme 18 Zondagnamiddag in de Lebbeekse sporthal krijgt Avanti een enige gelegenheid om te bewijzen dat de inzbiking van de laatste weken volledig tot het verleden behoort. Avantivoorzitter Laureys vertelde ons het volgende „De indruk dat bij Avanti de stemming niet zo best is, is volledig verkeerd. Na het ontslag van trainer Adamzcyk is er wel even een periode geweest van afwachten. De toestand heeft ons inderdaad enkele punten gekost. Nu echter is alles op zijn pootjes terechtgekomen. J. Keppens zal de trainingen leiden bij Avanti en N. De Jongh zal in samenspraak met trainer Keppens de coachting verzorgen. Wat Adamzcyk aangaat, onze Pool blijft dit seizoen de kleuren ver dedigen bij Avanti. Onder invloed van bepaalde personen heeft hij wel gevraagd volgend seizoen een vrije trans fer te krijgen. Dat probleem dient nog afgerond te worden. Wat de titel betreft, als de kans zich voordoet zullen wij deze natuurlijk grijpen, maar in onze plan ning vóór het seizoen was dit geen „must". Wees gerust, Avanti maakt nog stukken dit seizoen, de mentaliteit tussen de spelers en het bestuur is voorbeeldig". Tot daar de heer Laureys. Nu aan Avanti om tegen Mechelen te bewijzen dat het niet bij woorden blijft. Andere wedstrijden tijdens het weekeinde zaterdag 13-12 te 20 u. 15 E.V. Aalst - Montegnée 20 uur Charleroi - Brabo Denderbelle 20 uur Schaarbeek - Sparta Aalst 20 uur S.K. Grembergen - Evere III zondag 14-12 te 15 uur Stenor - Rosis Aalst 15 uur Ganshoren - Jochewoa Aalst EVA. BEVORDERING. Jochewoa heeft de tweede kompetitiezege binnen. Voor de jongens van trainer Moyer- soen een hele opkikker na het ontgoochelende kompetitiebe- gin. Ook S.K. Grembergen ging de verwachte zege beha len te Haacht. De Gremberge- naars ondervonden echter heel wat meer tegenstand dan ver wacht. Al is het wel zo dat de zege van de Grembergenaars nooit echt in het gedrang kwam. De wedstrijden. EVERE III - JOCHEWOA AALST 12-23 Tegen het toch wel zwakke E- vere heeft Jochewoa een over tuigende zege behaald. De Aal- sterse ploeg overklastte de te genstander op alle gebied en dat de eindscore nog niet veel hoger opliep is alleen te wijten aan het feit dat Jochewoa op sommige ogenblikken wel wat te overhaast te werk ging. Na een kwartier spel leidde Jo chewoa reeds met 2-10. Vijf mi nuten later werd het 3-13 maar toen viel de Aalsterse score machine stil tot bij de rust. Stand 3-13. Tijdens het twee de wedstrijdgedeelte kwam de thuisploeg toch wel meer in de wedstrijd. De overwinning van Jochewoa kwam echter nooit meer in het qedrang. Keeper De Wolf bewees ander maal dat het «keeperspro bleem" bij Jochewoa tot het verleden behoort. Scoorden M. Vlasschaert 1, De Boeck 6, De Ketelbutter 5, Eckeman 1, De Cock 6, Diependaele 4 HAACHT - S.K. GREMBERGEN 23-25 Het gladde terrein bezorgde aan S.K. Grembergen duidelijk meer hinder dan aan het thuisspelende Haacht. Ook het ontbreken v. officiële scheids rechters was een reden om de thuisploeg toch Wel enigszins te bevoordelen Niettemin nam G.S.K een vlugge start en leidde na een kwartier spelen met 2-8. Haacht liet zich ech ter niet onbetuigd en met toch wel snel spel geschraagd door een paar schutters knaaaden zij aan hun achterstand die bij de rust gekrompen was tot 3 punten. Ruststand 11-14 Het benin van de tweede helft stond opnieuw in het teken van de spelers van trainer De Mol. Via 12-16 werd een maximum voorsprong van 13-18 genoteerd. De thuis ploeg veel beter gewend aan het spiegelnladde terrein kwam echter opnieuw opzetten en met nog onneveer 12' te spe len kwam de zege van GSK wel even in gevaar (21-22). De bezoekers lieten echter niets meer aan het toeval over en via 21-24 werden de 23-25 eindcijfers bereikt. Scoorden De Swaef 2, Van Houte 1, Se- ghers 8, Trienpondt 5, Vinck 3, J. Caudron 5, T. Van Hau te 1. EVA. Na het verlies van Aalst Sportief tegen Avanti-Femina kunnen wij nu wel aannemen dat de Aalsterse meisjes uitgeschakeld zijn voor de titel. Met zes punten achterstand op de leider uit Lebbeke en vier punten op tweede gerangschikte, Uilenspiegel, kan Sportief nu nog uitsluitend hopen op de bekerkompetitie om het getaande blazoen wat op te frissen Avanti Femina daaren tegen leeft op rozen. Na negen wedstrijden zonder nederlaag is Avanti Femina nu uitstekend geplaatst om de titel te ver overen. De Avanti dametjes zullen zich echter aan een sterke possitie dienen te verwachten vanwege Uilenspiegel en ook Evere, blijkbaar de laatste weken goed ingespeeld, zal zich niet verloren geven. Nog een spannende strijd te verwachten. VANTI FEMINA - AALST SPORTIEF 12-10 De wedstrijd tussen deze twee clubs heeft niet gebracht wat wij ervan verwacht hadden. Beide ploegen bleven duide lijk onder hun mogelijkheden en vooral het trage tempo waarin de wedstrijd gespeeld werd, bezorgde ons de eer der povere indruk. Het wed- strijdbegin nam Aalst Sportief voor zijn rekening. Langs een zeer goede Wijnant en een technisch sterke V. Laer werd het 0-2. Avanti kon aanklam pen langs Verhofstadt en Muy- laert (2-2) maar 10' voor de rust had een vlot spelend Aalst een 2-5 voorsprong opge bouwd. Toen hadden de toch wel talrijke toeschouwers het beste gezien van de bezoek sters Nog voor de rust zou A- vanti, langs een weer eens raak schietende Verhofstadt de achterstand ophalen en even voor de rust zelfs voor het eerst op voorsprong komen rust 6-5. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kon Sportief nog een vijftal minuten aan klampen maar daarna was het Avanti dat de wedstrijd volle dig beheerste Langs het duo Verhofstadt-Muylaert werd een 12-7 voorsprong bereikt op 8' voor het einde. Het laatste wedstrijdgedeelte begon Avan- Sparta Aalst heeft de kans laten ontglippen om het gereputeerde Léon Lepage een onverwachte nederlaag toe te dienen. Gedu rende vijftig minuten kregen wij de indruk dat Sparta de zege in het bereik had, maar de laatste 10' begaven de zenuwen vol ledig. Gedurende dit allerlaatste wedstrijdgedeelte heeft Sparta ons totaal ontgoocheld. Na een weliswaar betwistbare penalty, liet Sparta zich verleiden tot onsportief gedrag dat resulteerde in het volledig verlies van de wedstrijdconcentratie. Het gevolg was dat het zeker niet slecht leidende scheidsrech- tersduo verplicht was de ene Spartaan na de andere naar de strafbank te sturen. Wij beweren niet dat Sparta zou gewonnen hebben maar de kans zat er beslist nog in. De Sparta spelers moeten dringend meer zelfdiscipline aankweken om niet geteis terd te worden door schorsingen die wel eens fataal zouden kunnen aflopen. Een gehandicapt E.V. Aalst heeft te Jemeppe dan toch de zege behaald. Zonder Bayens, Coen en Petrez was deze overwinning inderdaad twijfelachtig. tratie spitste zich toe on het begaan van overbodige fouten en de scheidsrechters. Dat in deze omstandigheden het kalm gebleven Léon LeDage nog won met 16-20 cijfers lijkt ons dan ook volkomen normaal Scoorden Verbestel 2, Mens 2, Lootens 2, Van Der Meersch 2, L. Van Delsen 5, Troch 1, P. Bomon 2. ti dan te krasselen. Er werd veel balverlies geleden door de Lebbeekse meisjes en hier van kon Aalst gebruik maken om 5' voor het einde te nade ren op 12-10. Maar Sportief geloofde duidelijk niet meer in de overwinning zodat de wedstrijd eindigde in een nog al lome sfeer. Scoorden E.V. AalstWynant 4, Van Laere 2, Van Oost 1, Hutsebaut 2, Moens 1 Avanti Femina: Ver hofstadt 7, Muylaert 4, Moonen 1. EVA. SPARTA AALST - LEON LEPAGE 16-20 De bezoekers namen een op vallend vlugge start. Na am per drie minuten diende SDar- ta reeds een 0-3 achterstand op te halen. Langs een voor treffelijke L. Van Delsen slaag de Sparta erin voor de eerste maal op voorsprong te komen na 14' spelen (6-5). De wed strijd verliep nu zeer gelijkop- gaand maar het ontbreken van een specifieke cirkelspeler bij de thuisploeg vergemakkelijkte de taak van de drie-twee-één spelende bezoekende verdedi ging. Ruststand 10-12. Sparta begon vlot aan de tweede heflt. Lotens scoorde en W. Van Delsen stopte een penal ty. De thuisploeg bleef aan klampen, 13-14 na 43' en 15-17 acht minuten voor het einde. Wat er tijdens deze laatste mi nuten gebeurde met de Spar ta spelers begrijpen wij nu nog niet. Men vergat gewoon de wedstrijd en alle concen- DERDE NATIONALE. ROSIS AALST - KAPEK 15-14. Tegen de jongens uit Ekeren heeft Rosis Aalst eens te meer bewezen een plaats in derde nationale waardig te zijn. De zaken zijn nu zo gunstig ge- evolueerd voor Rosis dat zij met 10 punten uit negen wed strijden een gedecontrakteerd kampioenschap kunnen uitspe len. Naar ons gevoel is dit voor Rosis 'n heel belangrijke toe stand aangezien eens van de zenuwen verlost de Aalsterse ploeg voor de besten te duch ten is. De wedstrijd kende een geanimeerd verloop Kapek, 'n ploeg die over een paar hard werpende afstandsschutters beschikt, nam een opzienba rende start. Ondanks een uit stekende Van Snick tussen lat en palen, zag Rosis na 5' op naar een 0-2 achterstand. Or.- der impuls van J. Meert sloeg de thuisploeg terug zodat na 20' Rosis leidde met 7-6. De schutters van Kapek bleven echter gevaarlijk en bij de rust leidden de bezoekers met 8- 10. Het was duidelijk dat coach De Boeck tijdens de rust zijn jongens een andere taktiek op gelegd had. De Kapek-af- standswerpers werden nu lam gelegd en terwijl Van Snick twee oenalty's stopte, kwam Rosh o voorsprong 15' voor het c (13-12). De wedstrijd verliep ;rder zeer yelijkop- gaand maar de Rosis ploeg speelde in aanval een zeer verstandige partij terwijl de verdediging nu raad wist met de bezoekende aanvallers. Tien minuten voor het einde kon Rosis uitlopen tot 15-12 en alleen via strafworpen kon Kapek nog naderen tot 15-14. Rosis behield de bal in eigen rangen zodat de verdiende ze ge hen niet meer kon ont glippen. Scoorden Meert 7, De Gendt 2, J.P. De Jaegher 3, De Smedt 1, De Boeck 1 G. De Jaegher 1 RESÈRVEN. ROSIS AALST - KAPEK 9-7. Eerste overwinning voor de Ro sis doublures. Na een uitste kende eerste helft (rust 9-2) werd door Rosis niet meer ge scoord tijdens het tweede wedstrijdgedeelte Nieuweling De Man liet een voortreffe lijke indruk. Scoorden De Man 1, Van Impe 3. Van Nieu- wenborgh 3. Dieleman 2. EVA. RESERVEN. SPARTA AALST - LEON LEPAGE 12-24 Zonder «old-boy» Et. Bomon (gekwetst), konden de jonge Sparta doublures, vooral tij dens het laatste kwartier niet weerstaan aan de sterke La kense afwerkers. JEMEPPE - E.V. AALST 14-16. Dank zij een uitstekende pres tatie van goalie Vinck is een sterk gehandicapt Eendracht er toch in geslaagd de ver plaatsing naar Jemeppe tot 'n goed einde te brengen. Afge reisd zonder Petrez, Coen, M Mayens en M. Wellekens, dien de het jonge Eendracht tot het uiterste te gaan om de zege te behalen. Jemeppe is er nooit in gelukt aan de leidinq te ko men maar de wedstrijd bleef steeds hardnekkig betwist. De Jemeppe speler die met de persoonlijke bewaking belast was van E. Van Goethem kweet zich op een weinig spor tieve manier van deze taak en gelukkig maar dat de scheids rechters op de hoogte bleken van hun taak. Via 3-5 (10') en 5-9 (20') werd de rust bereikt met een 9-11 stand. Na de rust slaagde de thuisploeg erin op gelijke hoogte te komen met de Aal- stenaars (11-11). Een zeer vlot spelende J. Steeman zou het «Waalse gevaar» echter weren en via 12-14 op 10' voor het einde, dacht men de Aalsterse overwinning veilig. Jemeppe kwam echter opnieuw gelijk (14-14) zodat slechts tijdens de allerlaatste minuten de Een dracht zege een feit werd. Scoorden Steeman 5, Rim- baut 1, Van Goethem 7, Simal 1, De Doncker 2. RESERVEN. JEMEPPE - E.V. AALST 21-12 Een meer dan gehalveerde Eendracht ploeg kon nooit de thuisploeg bedreigen. Rust stand 12-1. Zelfs de oud ge- dienden Lievens en De Boel dienden de pantoffels aan te trokken. Scoorden P. Nys 1, De Nys 4, Van Cauwenbergh 1, Van Gucht 5, Van Malderen 1. EVA. Het 16-jarige Donkse meisje Annet De Meyer, middengewicht judoka aangesloten bij Asahi Kwai Zele, werd aangeduid om deel te nemen aan het Europees Judokampioenschap te Mun- chen, dat plaats heeft op vrijdag 13 en zaterdag 14 decem ber. Als blauwe gordel is deze aanduiding een grote eer voor Zeelse klub en voor De Meyer in het bijzonder, die op inter nationaal niveau de nodige routine kan opdoen en het is een unicum in de judosport dat een 16-jarige judoka aangeduid wordt voor een europees kampioenschap. De Asahi Kwai trainers Van Avermaet-Baert-Christiaens heb ben de judosport te Zele reeds naar internationaal peil ge bracht want normaliter was het ook de belgische kampioene Ann Christiaens onder de deelnemers aan het europees kam pioenschap maar studieverplichtingen verhindere haar deel name. BENO. AVANTI - SPARTA AALST 21-17 Het treffen tussen de ongeslagen leiders resulteerde in een vrij hoogstaande wedstrijd. Avanti won verdiend van een gehan dicapt Sparta dat niettemin zijn kansen tot het uiterste verde digde. Tot bij de rust bleef Sparta nog in het spoor van de thuisploeg Stand 10-8. Na de rust zou H. Vermoesen. vooral uit vrijworp, het lot van Sparta bezegelen. De Proft, als spelverdeler, was een andere uitblinker bij de thuisploeg. Scoorden Avanti Vermoesen 13, Van Langenhove 1, De Vilder 3, Huyck 2, Maes 1, De Proft 1. AVANTI II - E.V. AALST: 12-13 De E.V. Aalst miniemen speelden niet zo best tegen Avanti Gedurende de ganse wedstrijd bleef de thuisploeg Eendracht bedreigen. Bij de rust wees het scorebord 4-5 aan Scoorden AvantiMacharis 7. Van Belle 3, Brusselmans 1, Van Damme 1. AVANTI I - KRAAINEM 11-16 De leiders uit Kraainem werd het vuur aan de schenen gelegd door een steeds beter Avanti. Langs Vermeir. de beste Avanti schutter, leidde de thuisploeg zelfs met 7-4 bij de rust. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kon Avanti echter niet weerstaan aan de sterke bezoekende aanvallers. Scoorden Vermeir 7, Huyck 4 EVA Rosette Van der Stuyftniet alleen wielrenster maar ook veld loopster. Achteraan links echtgenoot Marc. (C) In de verschillende reeksen lie- oen atletes van AC Dender- land zich in de kijker te Grem- ergen. Bij de seniores deed Marie-Jeanne De Ridder het prima. Haar zevende plaats ,-nag geciteerd. We weten dat De Ridder zich ten volle geeft in blijft aan veldlopen doen, ondanks het feit dat ze het bij na zonder training moet stel len. We willen hier terloops de lijn doortrekken naar een an dere seniore, Martine Van Her- reweghe die ook te Grember gen de spikes aantrok, zo maar zonder voorbereiding: ze was 14de bij de pistiers. Velen zouden bedanken. Bij Martine is de atletiekmicrobe haar ech ter van huis uit meegegeven (vader doet het prima bij de veteranen), vandaar dan ook dat ze terugkeert naar de oude liefde. Linda Verbeke heeft in diezelfde koers de zaak ver brod van bij de start. Aan een tempo, dat zelfs Marleen Oos- terlinck even deed schrikken, ging ze er vandoor. Zij ver speelde hiermede een zek derde plaats die nu aan Langhe moest gelaten den. Het was haar aan te zfj*j dat ze wist waar de fout I Anne-Marie Van den Abbef*. hefet bij de seniores met 18e prijs verrast, want ook was een tijdje inaktief. Bij kadetton hadden we meer wacht van Clara Los, gezt^ zij met een vrij gemakkeli p tred in de eerste stelling grote ronde inging. Maar ra, ook een eerstejaarskar te, kreeg nadien de weers en eindigde als 11e. Zus Li «T bet was 14e. Pupil Veronir^ Vercammen veroverde een plaats, als vierde Els Matth Moens en Verhofstadt zich niet in de hoek drumrr en werden 9, 11 en 12. De v seltrofee kon AC DenderU niet houden die werd door Van Damme voor de prijs linq aan een afgevaardigde ASSA Ronse overhandigd An< Voor de eerste maal, in dit seizoen, moet AC Baasrode het der overwinning te stellen. Op de damesveldloop te GremberJ behaalden onze meisjes de volgende uitslagen In de 1e re^ pupillen, kregen we twee nieuwelingen aan de start, die voor hun eerste officiële wedstrijd al vrij behoorlijk deden VJ Anja Peelman werd het een 5e plaats en voor Betsy De Troel een 6e. In de 1e reeks miniemen deden onze meisjes, Viviii Erpels en Daisy De Troetsel, het toch al wat beter dan dat I de laatste wedstrijden van hen gewend waren. Zij eindigden! resp. als 6e en 10e. In de 2e reeks eindigden Anick Van B<f en Lauretta Van Spitael slechts als 20e en 21e. Bij de schof ren, kon Godelieve Bauwens, voorlopig, haar overwinning J vorige week niet bevestigen, maar daar zullen de examens i voor een groot gedeelte tussen zitten Nu legde zij beslag de 7e plaats. Bij de juniors was Ingrid Bauwens vierde. De heren liepen te Denderhou tem. In de 1e reeks pupillen behaalde Mare D'Hooge de 22e plaats. In de 2e reeks eindigde Ivo Annerel vijfde. In dezelfde reeks ook nog een 23e plaats voor Patrick Annemans. In de 1e reeks miniemen eindigde Luc Van De Voorde 17e. In de 2e reeks liet André Bauwens een goede indruk met een 4de plaats. Bij de kadetten een 56e plaats voor Danny Van Assche. Bij de scholieren diende Mare Van De Voorde alleen zijn meerdere te erkennen in Bel gisch kampioen Willy Godaert (VI. Sp.). Het is niet de eerste maal dat Erik Van Assche en Frangois Peleman onderling van plaats verwisselen, ditmaal toonde Erik zich de betere en werd 18e, Frangois werd 22e. Denis Wauters finishte als 36e. Gewoontegetrouw maakte vete raan Remy De Swaef er ook nu een start van alsof de aan komst achter de eerste bocht lag. De inzinking die hij anders doormaakt kwam er echter niet. Remy werd derde. Ook Gustaaf Van Assche mag op een goede wedstrijd terugblikken, hij werd 12e. Alfons De Block behaalde de 19e plaats en Theo De Smet eindigde als 23e. Bij de senil liep Laurent Vranken een reJ matige wedstrijd en was Leo Hermans, na d( ronde in 37e positie, finisl als nummer 28. Eddy Van Li werd 30e Piet Roels finisB als 34e. Etienne Goossens li de beslag op de 61e plaats,J fons De Clercq werd 69e, Jacobs 71e, hield al Erik Gol sens en Adolf Debbaut on® resp. 74e en 75e. Edml D'Hooge werd nog 101e enl chard Verhulst 107e. We melden dan ook nog enl| nagekomen uitslagen. Te tende behaalde veteraan 1 De Smedt de 41e plaats in I senioreswedstrijd. Te St.-I dries-Brugge werd deze atl in zijn categorie eveneens Te Uitbergen noteerden we 4 10e plaats voor Viviane ErJ in de 1e reeks miniemen. 1 te Stabroek tenslotte behaal veteraan Alfons De Block I 44e plaats. De heren nerl zondag deel aan de wedstl te Heusden, vertrek in het kaal om 12u30 De dames I ben de gelegenheid deel te I men aan de wedstrijd te Sin® De jongste weken was de groen-witte vereniging uit Hamme verspreid aan wedstrijden gaan deelnemen zodat er niet vj nieuws te rapen viel. Secretaris Peeters die we te Hamme het hoofd van zijn troepen zagen (vrouwelijke dan) heeft g< reden tot klagen. Alhoewel enkele atletes ont braken waren de uitslagen nog prima, zoals u trouwens zult zien uit het verdere verslag. We keken dan ook uit naar een Nancy Ruys maar zij stuurde haar kat, hopelijk is zij er bij een volgende gele genheid bij want zij kan nog altijd iets forceren. Het is alge meen geweten dat zij op alle terreinen thuis is. Carine Met tepenningen liep de schoonste uitslag als derde bij de kadet ten Zij blijft nog iets onder haar mogelijkheden want vo rig jaar zaqen we beter van haar Dat wil zeggen overwin ningen. Maar die komen nog. Zij kon het in de sprint niet rooien teqen de twee Zeelse meisjes Buysse en Christiaens. Marleen Beirnaert werd bij de scholieren. Monique De Roover mochl we in deze reeks ook notei voor een eerste wedstrijd. Zonder oefening van start gaan was deze prestatie stekend te noemen. Lydia Meersman van de pi naar het veld schijnt maar stap te zijn. Dat maakten op uit haar resultaat. Een st gj heidsspecialiste 12e zien lof p in een cross is knap Eert jaarskadette Marleen Sr moest met een 13e plaats v de nemen Miniem Mart D'Hoeye liep een beste strijd met een zevende pla als beloning. Zij is een de veelbelovende jongeren i dc AC Hamme. Andjer.

De Voorpost | 1975 | | pagina 18