PROFICIAT A C. GREMBERGEN it WÈI De 25ste internationale veldloop van Erembodegem dit jaar op groter terrein Willy Baeyens bewees Denderhoutem konditie te 19 is-. 3n zeK iten w 111 K' Ablii' met nt ook nakke i.'iar Zus LI Veron i Matth 3dt lie van de jumores-dames te Grambergen met vooraan rechts Gerda De Palmenaer. (C) *9 drumir 2 De a n ci e r I d door 3 pri|s jrdigde het z jmberc 1e re die len Troe Vivi dat ligden /an B scho mng mens eslag le eerste drie junlores-dames te Grambergen De Palmenaer en Van Landegcm. (C) Ie sen fini Van L fini sens >laats rik G ut on Edm ïan T ts in st.- ze at sens n we ie Er imen beha Block wed si n het^H mes 3el te te Sin note de pi W.rl De damesveldloop mag in alle opzichten een sukses genoemd. Het bestuur van AC Grembergen had zich in blok ingezet ach ter zijn organisatie en haalde ook eer van zijn werk. Naast een vlot verloop van de wedstrijden was er een dito prijsdeling die de bezoekers niet ontgaan was. Het is voor een bestuur wel bemoedigend, wanneer een klubafgevaardigde na de prijsde ling nog eens speciaal de organisatoren komt proficiat wensen voor de fantastische prijzentafel. Het is trouwens niet de eerste maal dat de atletes iets prima wordt voorgeschoteld. De 3de prijs «Hof van Grem bergen» kreeg dan ook een sterke bezetting. Wanneer men 180 atletes op de uitslag krijgt is er alle reden om te boffen. Maar er was meer TOP-ATLETEN. Wanneer de meeste namen reeds op pa pier stonden kregen Jan Van Damme en Alfons Van Muyl- der op hun secretariaat nog 2 dames die men hij de grote favorieten mocht rangschikken. Viviane Van Emelen en Mag- da llandts twee figuren waar naar men opziet in onze atle- tiekwereld. Onnodig te zeggen dat de Grembergse gemeen teraadsleden Jan en Alfons opgetogen waren met dit be zoek, Voordien stond echter reeds Myriam De Palmenaer bij de mogelijke kanshebbers zeer hoog aangeschreven. Dit Vlierzele meisje heeft nadien aan eenieder bewezen dat ze gerust haar voet mag zetten naast het hoger vernoemde 2- tal. Myriam een sympathieke verschijning op een crosspar- cours, kreeg al dadelijk het publiek achter zich te Grem bergen. Als enige streekatlete in het leiderstrio dat zich na de start vormde heeft ze zich ten volle gegeven. De jonge Uitbergse atlete komt dan ook groot uit dit treffen en het moet zeker klubleider De Craecker van Vlierzele Spor tief genoegen gedaan hebben dat zijn klub met een pak ere plaatsen werd bedacht. Het werd een spannend kijkstuk die seniores wedstrijd. Van Emelen, llandts en De Palme naer brachten ons de hoofd- brok, de manier waarop zij van hun overige konkurenten weg gingen kon alleen de atletiek- liefhebbers maar bekoren. Lange tijd bleven zij samen tot Van Emelen een paar meters voorsprong nam om weldra buiten schot te lopen. Magda llandts kennelijk niet in haar beste doen (was pas hersteld van een ziekte vertelde zij ons) kon zich moeilijker ont doen van een aanklampende Myriam De Palmenaer. In de laatste honderd meters kon de Leuvense atlete dan alle twij fel voor de tweede plaats weg nemen. Myriam De Palmenaer verover de eervol de derde plaats. Ma rie-Christine Joos van Waas land werd vierde voor Hoog- stoel vijfde. Voor de zesde plaats leverde Greet De Swaef en Marie-Jeanne De Ridder lange tijd een verbeten strijd. De Denderlanders rekenden er op dat Marie-Jeanne het in de laatste ronde zou waarmaken en die kans zat er in. In de sprint echter is het voor de Moorselse atlete niet te doen zodat de Vlierzeelse De Swaef het pleit haalde. De Ridder was echter niet ontmoedigd. Zij weet dat ze niet zoveel kan trainen wegens haar drukke werkzaamheden zodat ze het gelaten opneemt. Het verschil bijvoorbeeld met de winnares Van Emelen is daarvoor ken schetsend. Dagelijks oefen ik een goede twintig kilometer verklapte zij ons na de aan komst, meteen kan ook hier de balans opgemaakt worden. Marie-Jeanne De Ridder is reeds blij er een kwartiertje te kunnen afknijpen voor de sport. In de achterste gelede ren kregen we nog een atlete van AC Denderland Anne-Ma- rie Van Den Abbeele die zich op de achtiende plaats werk te. Bij de juniores moest Ger da De Palmenaer afrekenen met Liliane Bensch van AV Toekomst, een tweestrijd die diepe sporen trok door het jü- niorespeleton. Gerda ging tot het uiterste maar moest de ze ge aan Bensch laten die in de laatste ronde haar overwin ning pas veilig kon stellen. Ria Van Landeghem v. AC Waas land mocht op het derde trap je. Opgemerkte prestatie ook van Ingrid Bauwens van AC Baasrode die vierde eindigde. Een plaats die zij vroea in de wedstrijd veroverde en die ze flink verdedigde. Noa uit de streek kregen we 8ste Annie Buyst AC Zele en Marleen Buysse 9e van dezelfde klub. CARINE VAN DE MOORTEL DERDE. Bij het overschrijden van de aankomstlijn was Carine wel ontgoocheld. Voor eigen volk wou ze iets meer en we be grijpen haar goed. Zoals ge woonlijk kwam ze hyperner veus aan de start, de perike len van vorige week zaten daar wel voor iets tussen. Te Grem bergen kreeg de wedstrijd echter een normaal verloop Van De Moortel ging van bij (ltmes-pisticrs die te Grembergen de eerste plaatsen veroverden De Bruyn, Oosterlinck en e pla een geren de daraesveldloop te Grembergen de seniores Van Emelen, Ielandts en Brigitte Het verleden heeft ons geleerd dat de jaarlijkse georga niseerde veldloop te Erembodegem één van de belang rijkste atletiekwedstrijden van het seizoen kan ge noemd worden. Bijna elk jaar vechten grote namen zowel uit binnen- als buitenland op het domein van de heer Camus om de ereplaatsen. Op 21 december te 14 u. 30 is het weer zover en het ziet er naar uit dat wij ook ditmaal een grote cross zullen krijgen. Het voornaamste verschil met de vorige uitgaven is dat de wedstrijd dit jaar doorgaat op een groter en over zichtelijker parkoers. Nog steeds wordt er gelopen in de Gerstenstraat, maar men heeft de omloop uitgebreid zodat hij nu ongeveer 1500 meter beslaat. Het deel nemersveld bestrijkt opnieuw zowel binnen- als bui tenland. Uit Duitsland komt de ploeg van Cassel, die binnenkort verbroedert met de Erembodegemse atletiek- klub. Nederland zal vertegenwoordigd zijn door Rosen- daal, Utrecht en Hulst en met de Franse klubs Duinkerke, Haluin, Lille en Tourcoing is men in onder handeling. Bijna alle binnenlandse klubs zullen uiter aard hun beste mensen sturen, Delbeck, Van Holsbeek, Roelants, Scohts en Lismont zijn enkelp van de groten die wij bijna zeker aan het werk zullen zien. De inrichtende klub A.C. Erembodegem (vroeger een onderafdeling van Vlierzele, maar sinds '72 zelfstandig heeft zich dus opnieuw uitgesloofd om van hun veldloop een boeiend spektakel te maken en daarom hieronder even de namen van de bestuursleden voorzitter Van Vaerenberg R- erevoorzitter Camus L- klubdokter Van de Wiele ondervoorzitter Van Wezemael F. schatbewaarder Roelandt H. secretaris Huion A. Leden Gysens R., De Geyndt, Van Hoefs, Philips P., De Moor J. en Duquet L. trainer Vanderhaegen E. van Hermes Oostende. Over A.C. Eerembodegem kan gezegd worden dat dit jaar het aantal aktieve leden verminderd is maar men nu een gezondere kern heeft waardoor de resultaten die de ploeg nu bereikt, beter kunnen genoemd worden, dan vorige jaren. Nog enkele nuttige inlichtingen De wedstrijd gaat door op het terrein van de heer Camus in de Gerstenstraat., dit te 2 u. 30 op zondag 21 december. Niet aangeslotenen kunnen vooraf in schrijven op het sekretariaat, Groenstraat, 62 of nog dezelfde dag van 12 u. 30 tot 2 u. in het Gerstenhof. Prachtige naturaprijzen staan de deelnemers te wach ten. Dit jaar zal de wedstrijd niet uitgezonden worden in het. T.V.-programma Binnen en Buiten (wat vroeger wel het geval was en daarom verwacht men- een grote publieke belangstelling. Nu reeds werden door het be stuur plannen gemaakt om volgend jaar, ter gelegen heid van de 25sle uitgave, een super-veldloop te organi seren alhoewel het dit jaar ook reeds meer dan de moeite waard zal zijn de wedstrijd te volgen. G.V.D.S. het startschot sterk van stapel en verliet als eerste de omge ving van het voetbalveld waar de wedstrijd van start ging. Van Den Daele (Ronse) en De Tender (Waasland) vooral eerst genoemde ging dan het tem po opdrijven zodat de groep ging rekken. Het Grembergse stukje natuur talent plooide wel, maar begaf niet en naar de laatste rechte lijn toe was alles nog moge lijk. In de sprint voor de twee de plaats liet Carine volgens sommigen iets te vroeg de ar men zakken. Misschien wel fel vermoeid, maar De Tender die tweede werd was dat even eens. Haar derde plaats moe ten we toch toejuichen voor een eerstejaarsscholier moeten moeten we haar podiumplaats veeleer als een uitstekende prestatie beschouwen. In de ze kategorie kwamen nog meer streekatletes op het voorplan. Naast Carine Van De Moortel startte ook Anne-Marie Corne lls bij de scholieren. De klein ste uit de groep, maar aan moed ontbrak het haar niet Aanvankelijk-liep zij in tiende stelling, een positie die zij maar gedeeltelijk kon handha ven. In de ultieme meters werd zij tot de 14e plaats teruaqe- drongen. Patricia Veldeman wilde ook niet ten achter blij ven en ging in een voor haar ongewone discinline van start. De 100 en 200 meter specialis te eindigde 18e. Voor Carine De Vriendt werd het een tien de plaats bij de kadetten. Een prestatie die wel kan verbe terd worden maar daarom niet minderwaardig is. Toch wist trainer Delcart ons te zeggen dat ze beter kan, EEN OPPERGAAI. Wanneer bij de goede organi satie en degelijke opkomst dan nog een zege mag opge tekend worden, is de zaak rond. Daarvoor zorgde Jenny D'Hooms bij de miniemen. Jenny, die een ganse wed strijd in de kopgroep liep, volg de precies het opgelegde schema, haar voorgehouden door Julien Delcart. Naar de aankomst toe zette zij toch iets te vlug de eindspurt in, maar beschikte over genoeg reser ves om een paar meters voor sprong te behouden. In^deze reeks waren ook Cari ne Verstraeten en Marijke Van Muylder aan de start. Zij kwa men uit de bonte wemeling v. 27 atletes met een 21e en 22e prijs over de streep Bij de pupillen was Sabine Verstrae ten zevende. André De Wit. Atletiekkern Overmere Vorige zondag bewees Willy Baeyens nogmaals heer en meester te zijn in zijn reeks, tijdens de miniemenwedstrijd te Denderhoutem. Op zijn su persnelle demarage staat wer kelijk geen maat. Dit moesten zijn naaste rivalen nogmaals ondervinden. Maar benevens Willy beschikt de Overmeerse Atletiekkern nog over een zeer sterke miniemenploeg met onder meer, de gebroe ders Buyle, Johan Meganclc en Mare De Bruyne. Bij de mi niemen 1963 is het Filip Blan- quaert, vorige zondag 2e, die steeds met volledige overgave voor de zege strijdt. Vedere uitslagen Pupillen le reeks. 30e Van der Poorten Peter Pupillen 2e reeks 4e Meulewater Franky lie Maes Hendrik Miniemen le reeks le Willy Baeyens 4e Buyle Guy 8e De Bruyne Mare 11e Buyle Filip 29e Tackaert Christiaan 37e Rogiers Karei Miniemen 2e reeks 2e Blanquaert Filip 12e De Vleeschouwer Luc 29e Van Hyfte Jerry 34e Haentjens Johan 40e Van der Sijpe Rudy Kadetten 13e Oosterlinck Dany 18e Van der Sijpet Patrick 22c Van Hee Franky 41e De Lausnay René Scholieren 19e Buyle Dany Juniores 9e Oosterlinck Ronny 14e Blanquaert Christiaan Senires 76e Van der Heyden Antoine Adamzcyk De ontslagnemende trainer van Avanti heeft voor vol gend seizoen zijn overgang gegvraagd aan het Avanti bestuur. Het blijft dus nog steeds een vraagteken of Adamzcyk dit seizoen de kleuren blijft verdedigen van de Lebbeekse titelkan didaat. J. Keppens Naar alle waarschijnlijk heid zal J. Keppens op- nieuwe de trainingen van H.C. Avanti leiden. Een principieel akkoord werd reeds bereikt. Met J. Kep pens als trainer-speler be haalde Avanti ooit de Bel gische titel. Interland Het Nationaal Bestuur van de Belgische handbalbond had zonder de Techniscne Kommissie te raadplegen eert interland belegd tegen West-Duitsland. Hiervoor zou de kompetitie eens te meer stop gezet worden. De West-Duitse bond mel de dat er organisatorische moeilijkheden waren die hen niet toelieten deze in terland te laten plaatsvin den. Ja, overal gebeurt er geen kunst- en vliegwerk zoals bij ons. EVA Etienne Bomon De ouderdomsdeken van de Oost-Vlaamse handbal sport en sedert meer dan twintig jaar aktief als spe ler bij Sparta Aalst ont brak zaterdag op het ap pel. Een werkongeval be lette hem zijn spelersplun je aan te trekken. Vlug herstel Etienne. Chrono's Een voorstel van het scheidsrechtersduo Wens Rockxde elektronische klokken in de sporthallen dienen niet meer als offi ciële tijd aanzien te wor den! Weer een stap ach teruit in de handbalsport. Uitgesteld De wedstrijden van Avan ti en Denderbelle werden uitgesteld aangezien hun respektievelijke tegenstre vers Seraing en Sasja Eu ropees speelden. Beide klubs wonnen hun wed strijd. Op het hoogste vlak boekt de Belgische hand balsport toch wel aanzien lijke vooruitgang. Herfstkampioen In het korporatief voet bal Durme-Waasland werd S.V. Telelec herfstkampi oen. (vds) Voetbalfestijn De klubs aangesloten in het Durmegewest (voet bal) krijgen nog een be langrijke partij voetbal af te werkeninterregionale beker ..trofee sekretaris G Van Hecke"; Durme- Waaslandbeker; trofee Marcel De Wit. Meteen heeft men voetbalgenot tot mei 1976. (vds) Geschorst Bij Opstal Buggenhout moet men de diensten mis- sen van Julien Vereecken die geschorst is lot 23.12.75. (vds) Manifestatie Op voorstel van Maurice Van Damme, voorzitter van de Lebbeekse sport raad zal de sportraad een manifestatie organiseren voor scholen op het einde van het schooljaar 1975-76. (vds) Voetbalfeest Op zaterdag 13 december heeft een jeugdfeest plaats voor de jeugd van Opstal in de kantine op het ter rein. Men sprekt af om 15 uur. (vds) toger De Vogel Deze Baasroodse atleet was na de oefenwedstrijden op nieuw gekwetst, en bleef een maand inaktief. De kwetsuur is nu zo goed als geheeld, zodat Roger op nieuw de trainingen hervat heeft, en wellicht begin ja nuari de kompetitie hervat. LH.

De Voorpost | 1975 | | pagina 19