STANDING Weekblad van Dender - Durme - en Scbeldestreek ALST VERLANGT VEEL VAN MINISTERS DE BACKER EN DEFRAIGNE ENDELPARKING IN DENDERSTRAAT 2 KOSTUUMS kopen voor yv^DE PRIJS VAN I KOSTUUM jyiii WASSERIJEN KOMEN ZATERDAG DE STRAAT OP TEGEN INPLANTING «CENTRALE WASSERIJ» TE EREMBODEGEM DEEREGARDE VAN DE AALSTERSE BRANDWEER KABEL T.V. STORINGEN ENIG IN DE NEDERLANDEN DENDERMONDSESTEENWEG 276 AALST TEL. 053-217973 De Voorpost f waar |p doel oi idrekot dachU n laats VRIJDAG 12 DECEMBER 1975 28e JAARGANG NR. 49 - 18 F EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A. DE CUYPER PCR. 115692 (DeCuyper) Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 053-70.41.19 Jaarabonnement 850 F Halfjaar 425 F Trimester 215 F enkele dagen tijd kwamen twee ministers op bezoek te Aalst, ree ministers waarvan Aalst graag wat eindejaarsgeschenken zou ontvan- n. De schepenen van openbare werken en van kuituur waren er dan ook als pinken bij om de dankbare gelegenheid van het bezoek aan te grijpen en wel aan Minister De Backer als aan Minister Defraigne een dossierbundel overhandigen waarin een heleboel hete hangijzers steken. i Minister Defraigne vroeg epen van Openbare Werken de an Dc Neve om de ontcigcnin- tussen de Koolstraat en de •Annalaan op de Gentses- nweg te aktiveren, opdat de :indelijke verbreding zou kun- gebeuren. minister werd verzocht zijn te belofte van toelage te geven >r het stadsaandeel bij de aan- ring van een verbindingsweg sen de industriezone Wijn- irdveld en de toegang tot de irdclijke vaste brug over de ndcr. Schepen De Neve vraagt uitvoering van deze werken in isluiting op de voltooiing van brug over de Dender die medio valt. VARTE HOEKBRUG van de zorgenkinderen van enbare Werken blijft de fa- iuze Zwarte Hoekbrug. Sche- De Neve vroeg aan de Minis- de uitvoering van de geplande rken in de loop van 1976. De te gen werkwijze zou zijn: voor st maakt het bestuur van Brug- en Wegen, dienst Waterwe- te Gent het volledig ontwerp en staat in voor de onteigenin- i; de stad Aalst zal optreden als xlrachtgevend bestuur, terwijl een staatstoelage zal verleend rden; na de afwerking van de ig zal de overname door de at in overweging genomen rden. ngedrongen werd bij de Minis- op de spoedige in aanbesteding in uitvoering legging van de verbindingsweg tussen de kunst werken van de Aalsterse ring en dc vernieuwde rijksweg nr. 60 te Hofstade. VERKEERSVEILIGHEID Reeds in de stedelijke verkeers- kommissie en in de gemeenteraad weid de bezorgdheid geuit over de verkeersveiligheid op de Aals terse ringlaan. Een gepaste oplos sing werd voorgesteld door op de Albrechtlaan, de Leopoldlaan, H. Hartlaan en de Boudewijnlaan een middenberm aan te brengen, zo dat deze drukke verkeersader in tweemaal Kan worden gedwarst. Een dergelijke middenberm be staat reeds op de Siesegemlaan en de Parklaan. Aan dc minister werd gevraagd opdracht te geven dit te laten uitvoeren Naast dit alles werd aan de minis ter gevraagd een vaste belofte van toelage te willen voorbehouden voor het eerste kwartaal van 1976, dit voor wegen en rioleringswer ken in de Kleistraat, Achterweg en Oude Abdijstraat te Aalst. Ook verbeteringswerken aan de Oude Dendermondsesteenweg wordt een principiële belofte van toelage gevraagd. DOSSIERS De restauratie en inrichting van het monumentaal stadsgebouw «Hotel van Langenhove» in de Kapellestraat, de restauratie van het ais monument geklasseerd schepenhuis en belfort, vormer twee slepende dossiers. Een ra ming vorig jaar opgemaakt ge waagd van 11 miljoen voorde res tauratie van het Hotel van Lan genhove. Aan Minister De Backer werd gevraagd bij voorrang het ontwerp goed te keuren en een Koninklijk Besluit te nemen over de verdeling en toekenning van de toelagen hiervoor. 'De restauratiewerken aan het Be lfort worden geraamd op 9 mil joen en houden in, een dringend nazicht van de borstwering van het hoofdgebouw en van het be lfort. Voegwerken en een rein igingsbeurt zijn nodig voor het gebiedshuisje, waar ook het brons dient verankerd te worden. Verder dienen er binnenin nieuwe plankenvloer, kolommen en bal ken te komen, naast het herstellen van deuren, ramen, glas in lood, voegwerken, smeedwerk trapleu ningen, een valse zolder in de la vatory met inrichting van het sani tair gedeelte. In de crypte dient onder meer een modern gedeelte weggenomen te worden, het bak stenen gewelf hersteld en de trap pen aangepast. ZWEMBAD In 1973 werd een raming gemaakt van de kosten voor de bouw van een tweede zwembad aan de Al brechtlaan. De raming beliep 56 miljoen. Het ontwerp van de ruwbouw werd op 1 april '74 reeds door het provinciaal bestuur overgemaakt aan het Hoofdbestuur van Stede- bouw te BrusselDoor Stedebouw werd het overgemaakt aan de Mi nister van Nederlandse Kuituur in oktober '74. V.oor dit ontwerp be staat er een principiële belofte van toelage vanwege het Ministerie van Volksgezondheid. Aan Mi nister De Backer werd gevraagd dit ontwerp spoedig goed te keu ren zodat de toelating kan gege ven worden om het in aanbeste ding te leggen. LEES VERDER IN DIT BLAD Jan, Piet, Hilde, Marleen en ander snotjong in in terschol Aalst Jeugdhuis Terlinden nu uit de brand Kongressen B.B.T.K. en Vlaamse Vrouwen Federatie verbazing van allen was groot toen een plaat en twee gele strepen in de Denderstraat fen twijfel mogelijk lieten omtrent de voorrang van de nieuwe pendelparking op het forgaand verkeer van de openbare weg. Even groot de ontevredenheid der bedrijven Daaipgens het ontbreken van een verbinding tussen de parking, voor ongeveer 500 wagens, en Drbe-Jwerfondanks herhaaldelijke beloften van het stadsbestuur. Een gesprek met de heer De »pe, ondervoorzitter van het verbond der dekenijen, en met de dienst openbare werken ikte ons wegwijs. plein zou de parking ge schikt maken voor mensen die op vrijdagavond en wee- i heer De Paepe noemde it een verloren kans. Een 'Irbinding naar het werf- t v ijkei jreik hiei ene zoi ilen, ïers s er »p°if Pan ïfan n is der- ïaar >ten e te In onze editie van vorige week. belichtten wij reeds uitvoerig de grieven die de nationale Konfederatie van de Belgische Textielreiniging uit tegen de oprichting van een «Centrale Wasserij» te Erembodegem. Centrale Wasserij die volgens de Konfederatie een «verkapte staatsinstelling» genoemd wordt en rich zou bezondigen aan oneerlijke konkurrentie voor de privc-wasserijen. Eigenaar van de Centrale Wasserij is de Vereniging voor Openbare Verzorgingsinstellingen die opgericht en beheerd wordt door leden van de K.O.O.'s en gefinancierd wordt door de gemeenten en het provinciebestuur. Het doel van een dergelijke wasserij is het linnen van openbare ziekenhuizen te behandelen. Doch de ervaring Iceitfe de Konfederatie dat ook wel lens linnen van privé-zidBffliui'zen en eventueel zelfs -v■■■■■■vu »un piiTv-tivmi aj|e beroepskledij aangepakt wordt. Zaterdag 13 september wil de Konfederatie heter zo niet bij laten. Er wordt aan de Bloemenveiling, Albrechtlaan om 14 uur een autokaravaan gevormd die om 15 uur vertrekt via Moorselbaan. Varkcnsmarkt. St.-Annabrug, Vaartstraat, Esplanadestraat. Kattestraat. Grote Markt, lange Zoutstraat, St.-Jobstraat, Léo De Bethunelaan, Ninoofsesteenweg zo richting Erembodegem, via Keppcstraat, IJzerenwegstraat, Dorp, Hoge Weg en Brusselsesteenweg opnieuw de bloemenveiling aangedaan wordt, waarde h. N. Monchy, nationaal voorzitter het woord zal voeren. JOHANVELGHE kend een gemakkelijk plaatsje willen. Bij kulturele en andere manifestaties, feest- en handelsinitiatie ven, en binnen afzienbare tijd voor het kultureel cen trum, zou de parking bijzon- derwaardevol kunnen zijn. Het ontbreken van die ve - binding maakt de te overtui gen afstand parking - cen trum echter te groot en ho- gergenoemde perspectieven vallen in het water. Niettemin prees de heer De Paepe de mooie verwezen lijking die vast en zeker een grote tegemoetkoming be tekent voor de treinreizigers en een hele ontlasting voor de straten om en bij het station. Hij hoopt dat de stad niet zal afzien van haar belofte (die hij ons zwart-wit op papier toonde) om een verbinding te maken naar het commer cieel centrum. Hij zet zijn vraag kracht bij met de vast stelling dat dergelijke ver binding zeker niet zo &uur zal zijn als een ondergrond se parking waarvan sprake in het structuurplan Aalst- centrum. Hij maakte daarbij de vergelijking met een stad als Kortrijk. Samen met 21 Aalstenaars was hij te Kor.- trijk, dat zeven verkeersvrije straten bezit met 2000 plaat sen op 2 minuten afstand en Rijsel op studiebezoek. Een gesprek met schepen van openbare werken De Ne ve stelde de hele zaak in een brederdaglicht. Het zou niet logisch zijn te wachten met de opening van de parking totdat de verbinding met de werf verwezenlijkt zou zijn. Zowel deze verbinding als de passerelle van de parking rechtstreeks naar het sta tion zijn ter studie. De verbinding naar de werf vormt immer een technisch moeilijk probleem. Men kon nif vat nten tot dit was op- ge;ost. Deze nieuwe parking is immers broodnodig om een mouw te passen aan de overbelasting van de straten rondom het station. In die zin vormt deze parking dan ook een belangrijke investe ring van de stad die voor het grootste deel ten goede komt aan mensen van buiten Aalst die voor trein- en bus verbinding naar het station komen. Over het bruikbaar maken van het stuk braakland dat achter de parking ligt, zei de schepen dat hiervoor onder handelingen nodig zijn met de N.M.B.S. Deze mogelijk heid komt misschien wel in 't verschiet wanneer de plan nen voor een nieuw station zullen van stapel lopen. Ook het verbond der dekenijen moet hiervoor zijn stem la- We naderen de tijd van Kerstmis, midwintertijd, tijd van het lichtMisschien ook de tijd dat het licht vanuit de Ministeries ook eens op Aalst zal schijnen. 'JOHAN VELGHE Bij het ter perse gaan vernamen we dat het stadsbestuur via bemiddeling van volksvertegen woordiger G. Willems aandringt bij Minister De Backer opdat er spoedig een onderhoud zou plaats hebben, liefst nog tijdens het monumentenjaar '75... De bespreking zou handelen over de restauratie van het schepenhuis en het belfort, de restauratie van het «Hotel van Langenhove», de bouw van het zwembad aan de Albrechtlaan en het ongedaan maken van een klasseringsvoorstel voor de ge bouwen en de binnenkoeren die aan de H. Geestkapel in de Kattestraat aanpalen, (jv) Zie ook foto's over brandweer - Sint-Barbarafeest, op de binnenpagina's. ten horen bij de Belgische Spoorwegen. Een nieuw station biedt waarschijnlijk ook de kans 'vooreen betere verbinding! Wat betreft die voorrang van de parking op het doorgaand verkeer: dit systeem is lou ter op proef. Het is na veel wikken en wegen voorge steld door de politiekommi- saris als beste voorlopige oplossing voor het ingewik keld probleem. De uitrit van Je parking ligt immers zo dicht bij de Zwarte Hoek brug. Verkeerslichten plaat sen is bijna onmogelijk om dat dpze op geen redelijke manier te synchroniseren zijn met de lichten van de Zwarte Hoekbrug. Op de spitsuren zouden de 500 ge parkeerde wagens nooit van de parking geraken. Deze regeling is een probe ren. De heer Wouters gaf ons meer praktische gegevens over de verwezenlijking van de parking. Zij bevindt zich op gronden verhuurd door de N.M.B.S. aan de stad. Het ontwerp van Mr. D'Hondt werd goed gekeurd op het schepenkol lege in april '74 en ging in augustus in aanbesteding. Er zat echter een angeltje in de zaakde aanemer waar aan de werken werden toe gewezen ging failliet. Met een kleine achterstand wer den de werken voor een be drag van ongeveer 8 miljoen toegewezen aan een nieuwe aannemer. Daarbij zorgde de stad ook voor een dege lijke openbare verlichting. Onderhandelingen zijn be zig met de N.M.B.S., die trouwens heel tegemoet komend is, voor een recht streekse verbinding van par king naar station. Waarschijnlijk zou een con troleur deze toegang contro leren tijdens de spitsuren De parking zelf zal heel waarschijnlijk goedkoop uitvallen: er dient nog ge stemd te worden over prijs van 10 fr. per dag. Kaarten voor de parking zouden te verkrijgen zijn op de stads diensten ook in het station. Een verbinding met de Werf schiep vooralsnog te veel technische problemen: een buizenleiding moet over brugd worden, de privaat- weg voor de parking van het spoorwegpersoneel moet o- verbrugd worden, de trek- weg moet opgekuist, bevei ligd en verlicht worden. Een studie hiervoor is nog aan de gang. Voor de betaling op de par king, zou een automaat ge plaatst worden die een ticket aflevert, om achter de voorruit te plaatsen. Dage lijks zouden er enkele con trolebeurten zijn. Vast per soneel zou immers te duur uitvallen. Tijdens het wee kend zal parkeren vermoede lijk gratis zijn. Nog enkele kleine pro bleempjesdienen opgelost: het bekendmaken bij middel van folders, een systeem dat aanwijst wanneer de parking bezet is. De opening zal dus heel binnenkort geschie den. De bouw van een nieuw sta tion, dat waarschijnlijk mid den van volgend jaar in aan besteding gaat, opent vast en zeker de mogelijkheid tot betere verbindingen en meer accomodaties. Hopelijk zal een tendens die er bestaat om al wat oud is, 't zij schoon of lelijk, te bewaren, de plannen niet vertragen. De heer Wouters maakte daarbij de opmerkingals ze het station van Aalst ook zouden klasseren, moet er toch maar weinig schoons zijn in onze stad! Herman De Bock Het gijzelingsdrama in Neder land trok heel wat kijkers. En juist op dit aktueel moment, liet de kabel TV het afweten. Afge zien van de storingen die na derhand volgden. Op een be paald ogenblik was er klank noch beeld in de breedste zin van het woord. Namelijk op de FM zenders en de gewone beeld-ontvangstlijnen. Vrijdag-avond waeen er bo vendien gestoorde beelden gedurende verschillende uren en vooral de kleur-kijkers had den een ongenietbare avond op alle stations. Zaterdag avond waeren er opnieuw de vervelende en ongenietbare beelden, terwijl de zondag- morgend wel genietbaar was, om opnieuw, tijdens de namiddag-uitzendingen en kele uren de kijklust te vergal len, op alle zneders. Velen hebben tevergeefts aan hun toestel geprutst en de zeldzamen, die over twee ont vangers beschikten of bij buren te rade gingen, stelden vast, dat de ongenietbare beelden afkomstig waren van de Kabel TV. Ook over de FM oftVangst val een en ander te zeggen. Zo liggen de 3 nederlandse zen ders I - li en III buitengewoon dicht bij mekaar en soms over- I apt de ene z neder de anderen Bekommerd over de ontvangs tmogelijkheden en rekening houdend met het rondschrijven van de N.V. Intercom nr. 306 omtrent de «weersomstandig heden en TV-Distributie», bel den wij de public relations, wij zend op het feit, dat deze slechte ontvangst geenszins te wijten was aan het weder. Te Mechelen wist men echter weinig of niets over de situaite te Aalst en de technische dienst verwees ons naar deze van Dendermonde. Jammer genoeg kregen wij, voor het ter perse gaan geen gehoor op ons telefonisch gebel. Over de juiste oorzaak van de vervelende storingen blijven wij vooralsnog in het ongewis se Geredelijk mogen we aanne men dat er een toezciht bestaat over de ontvangstkwaliteit en het is des te jammer, dat de uren en dagen durende storin gen niet eerder opgevangen worden. E.A.R.

De Voorpost | 1975 | | pagina 1