KORT SPORT Goede beurt voor leider Hofstade >E teuwe overwinning oor Serskamp n nieuwe nederlaag oor Schellebelle K Naar een fusie S.K. Grembergen - Eend. Grembergen? t Aoorsel wacht p Steenhout .unten winnen aan Kuis erste opdracht OVERMERE GETEISTERD Te zwaar verdikt Drie meetings in Gents Sportpaleis! Geen nieuwe punten voor Opstal {'PROVINCIALE HERDENKINGSWEDSTRIJD PIERRE VAN DE MEERSCHE 17 'iMoorsel - Borsbeke 1-1 |n Schouppe in de 10e minuut de bezoekers reeds op rsprong trapte kon daar niemand graten in vinden. De jekers pasten zich alleszins beter aan- aan de minder goede it van het speelveld. Ze brachte het tot meerdere goede ibinaties. De aanloop naar dit openingspunt was evenwel feit dat Moerenhout de bal in h^t middenveld kwijt >lde en Borsbeke een snerpende tegenaanval opzette. Deze val werd besloten met een knal die Van Boven wel kon ;ren, maar niet volledig onder controle kreeg. Schouppe jgoed gevolgd was duwde de bal over de fatale lijn. Mede dit vroeg sukses zou Borsbeke nog ruim een kwartier ster zijn in het maneuver. Het kwam dan ook nog een keer dicht bij een doelpunt. Moorsel zou daarna toch evenwicht herstellen en na de rust zelfs gaan domineren-, echter ook kwam het schrijnende gebrek aan afwerking •il aan het licht bij Wilskracht. Ondanksde talrijke es was er niemand die de bezoekende portier kon kloppen. Moorsel doelpunt viel immers uit een stilstaande faze. Troch schoot bij een vrijschop rechtstreeks binnen, jrsel bleef zich aanvallend uitleven verwekte heel wat lgevaar maar het kanon bleef stom. Een paar minuten r tijd kreeg Van Vaerenbergh de beste kans van de wed- (jd aan de voet. Hij kwam alleen voor de bezoekende lman doch het werd weer niets. Te Moorsel hoopt men maar dat de nu zondag wederoptredende Steenhout probleem van de afwerking zal kunnen oplossen. J.V.H. e tw een l)ur n dal gesti ds Ito voor reffel geloot de lei 2-0 nakk s_, i. Op strijd Een ïgelul de tv enig: erdei ïaar SS? ste o) ieteke van len jten, Wol eten kamp neg; we k we t in d< lublei skamp heeft zondag opnieuw laten blijken dat het wel is de titelkandidaat zou kunnen worden van derde C. ids in de twintigste minuut kon Houben gebruik maken een misverstand in de Bambrugse verdediging om zijn tg op voorsprong te stellen. skamp kon echter voorlopig niet verder uitlopen en het Bambruge dat na enig overwicht kon gelijkmaken. Sers- p bleef niet bij de pakken zitten .en wist amper één luut later terug op voorsprong te komen., opnieuw via juben. Een tiental minuten later was het dat Clinscpoor laatste twijfel kon wegnemen door het derde doelpunt )r zijn rekening te nemen. Voor Serskamp zal het niet- enstaande dat, toch niet zo gemakkelijk vallen wanneer zondag 21 december bij Schellebelle op bezoek moet nen. Schellebelle is in de loop van het voorbije seizoen ids een boeman geweest voor de kopploegen. Dit brengt ook met zich dat deze wedstrijd zeker een kassukses moet len voor SOS Schellebelle dat vorige zondag nogmaals loor bij Erembodegem. de aanvang van de wedstrijd kwamen beide ploeger.- om rten aan bod. Het was zelfs Schellebelle dat via Guy Cle- it het eerst kon scoren, Erembodegem liet zich hierdoor afschrikken en het was Deneve die de bordjes in even- !ht kon brengen, de rust was het Dusong die met twee doelpunten- het ;es voor Sportkring Erembodegem vervolledigde. V.S. de 'i' ich p| ruibeke - S.K. Grembergen 2-0 Sn winstpunt voor de Grembergse derde provincialer bij Ier Kruibeke alhoewel het beeld van de wedstrijd er voor Grembergenaars wel een gelijkspel in zat. sti blinkt ongelooflijk" aldus clubleider Burghgraeve. „Aan s spelen we onder de middelmaat en op verplaatsing voet- len we goed, maar ongelukkiglijk worden er geen doel iten gescoord. Dit was te Kruibeke voor de zoveelste keer geval. De thuisploeg domineerde wel het eerste halfuur, in die periode voorsprong nemen, maar vanaf het derde artier en de ganse tweede helft waren we doorlopend de erderen van de lokalen. Bij Kruibeke stond er anderzijds vrijwel niet te kloppen doelman De Roeck onder de lat, het is wel aan die man te danken, dat beide punten in het iasland zijn gebleven. jhneer het in de tweede helft toch 2-0 werd, kregen we strafschop toegewezen, maar ook dat schot werd door Roeck gestopt. t de bal voor ons niet wil rollen kan- toch niet blijven du- i. We verzeilen in een gevaarlijke situatie, en met niet tder dan drie thuisbeurten op het programma moeten punten worden gewonnen. Het is meer dan ooit een ngende noodzaak, aldus clubleider Burghgraeve. n C. Grembergen ontmoet zondag rode lantaarn Opstal. Het pet voor de Grembergse voetballers een gelegenheid worden schietoefening te houden. E.D.M. 2- lijk r trijd ioeln 'tig isschi ebrok mst 'ermere zit met de rode lantaarn opgescheept. Voor out- ers eigenlijk een beetje verwonderlijk omdat de klub van orzitter Meganck en schepen Michel De Vos voldoende roodi |ent herbergt om een vooraanstaande rol te spelen in Derde 'P e ovinciale, ook al moet geelblauw het tegen ploegen uit het - ïntse opnemen, fermere, dat weliswaar in mineur deze kampagne 1975-76 - mvatte, stak langzaam maar zeker het hoofd boven water. )ch toen het allemaal een beetje begon te lopen, werd het ,r or tegenslag geteisterd. Op Meulestede was het de beurt n de in de fanionploeg debuterende Eric Van Wesemael n met een beenbreuk uit het veld te worden- gedragen. bl< j Wippelgem hield Rudi Mariman uit een eerder onschuldig n iel met Johan Van der Linden een dubbele breuk over. o lezelfde Mariman lag eerder aan de basis van de gelijk- Jt aker (1-1) die de Zeienaar met een schuin, hoog schot orzit lorbij de Wippelgemse keeper Van Moorleghem kanjerde. Zond et werd tenslotet 2-1. Ook dat laatste doelpunt had de w ai fermeerse keeper Pennewaert, die niet in zijn beste doen >r as, kunnen vermijden. Doch dat is nu eenmaal v'oetbal oor Overmere wordt het de hoogste tijd het roer moet - ngegooid. Maar als het ook in de nabije toekomst door •ngol genslagen blijft geteisterd worden, zien we het niet goed ikte. tten 6 Het zou wel eens kunnen dat aan het einde van het seizoen de twee Grembergse voetbalploegen S.K. en Eendracht gaan samensmelten. Enigszins ongelooflijk op het eerste zicht vermits er tussen beide clubs een sterke rivaliteit bestaat. Toch is het zo dat beide club besturen deze «eek samen zijn geweest en een eerste resultaat is dat er voor zaterdag 27 december te 14.30 u. een vriendschappelijke wedstrijd wordt ge speeld. Dit feit alleen al zal voor velen een verrassing zijn. Beide ploegen stonden in het verleden werkelijk vijandig tegenover mekaar. Na een ruzie in de schoot van S.K. Grembergen ont stond een paar jaren geleden een nieuwe voetbalclub. Een gedeelte van het S.K. bestuur had zich immers van de club afgescheurd en stichtte een ploeg on der de naam Eendracht. Oorzaak van die scheuring was wel de plaatselijke gemeentepolitiek. De oprichters van Eendracht Grembergen beschuldigden toen het S.K. bestuur zich teveel met politiek in te laten. Van toen af waren beide Grembergse ploegen als het ware water en vuur. Verleden jaar deden geruchten de ronde dat Eendracht Grembergen zou fusioneren met K.A.V.Dendermonde, ploeg die eveneens in de gemeen te Grembergen haar thuishaven heeft. Zover is het niet gekomen, K.A.V.D. stond wel enkele spelers af aan de Grembergse vierde provincialer. Hoe alles gaat evo lueren is vooralsnog een vraagteken. Feit is dat langs beide kanten sommigen tot de vaststelling komen dat twee ploegen in één gemeente als Grembergen van het goede te veel is, zeker als een club als K.A.V.Den dermonde haar voetbalaktiviteiten in Grembergen ook beoefent. Of de eerste vriendschappelijke wedstrijd tussen beide ploegen een stap in de richting van de fusie is, zal de toekomst uitwijzen. E.D.M. Geen puntenoogst. Dat was de harde waarheid die de jongens uit Buggenhout on dervonden tegen Hoogeinde. Deze klub stond voorlaatste gerangschikt zodat Opstal met thuisvoordeel de hoop koes terde de buit op zak te steken. De bezoekers waren nochtans stukken beter en bij Opstal was de afwerking opnieuw in gebreke gevonden. Zelfs de eer kon niet gered worden. Aelbrecht en zijn maats dien den bestendig alle hens aan dek te roepen om groter on heil te voorkomen. De schade kon beperkt worden tot 0-3. Buiten een paar minieme po gingen viel er niets te note ren. Men kijkt nu uit naar de toekomst. De speelvelden zijn glad of modderig, de koude speelt een rol enz. Het kun nen allemaal faktoren zijn die ofwel meevallen of tegen zitten. Alles hangt nu af van die komende wedstrijden waarin men een paar punten moet oogsten. De kans wordt nu klein op het behoud want Hoogeinde beschikt nu al over 11 pun ten en Opstal één. Deze kloof overbruggen wordt een moei lijke, doch niet onmogelijke opdracht, maar dan moet het tij definitief gunstig keren. (vds) Heikant - Vrasene 1-4 De Zeienaars werden door de leiders met te zware cijfers verslagen. Herleving vertrok goed en wist reeds in de 13e minuut eer., dek- kingsfout door tussenkomst van Walter Rumbeeck met een doelpunt af te straffen. De rood-gelen hierdoor ge prikkeld gingen nu kordaat in de aanval en na 25 min. spel zou Van Cauteren- gelijk stellen, waarna deze aanval ler de kans kreeg om de Heikant op winst te schieten, maar zijn schot belandde ne ven de paal. In de tweede helft sprak as klasse van de leiders die doorgaans het initiatief na men. Langs Goemaere werd het in de 61e min. 1-2 en dezelfde speler zou een mis sen van D'Hondt benutten vor het netten van een derde sukses, terwijl Theo Rum beeck profiteerde van de morele knak van de Heikan tenaars om een schitterende Raetens een vierde keer te verslaan. B. Leider Hofstade heeft op de jongste voetbaldag een goede zaak gedaan. Niet alleen won hij zijn thuiswedstrijd van het nochtans fel aanklampende Bavegem maar het profiteerde van het halve falen van zijn naaste rivalen. Wilskracht heeft zijn voorsprong nu tot vijf punten opgevoerd, met dien ver stande dan dat de achtervolger Hillegem nog een wedstrijd te goed heeft. We gaan nu niet beweren dat deze achterstand niet meer kan worden overbrugd, maar naar ons gevoelen zit de hui dige leider toch in een vrij gunstige stelling. In de wed strijd met Bavegem liep het in de eerste speelhelft toch niet gemakkelijk voor Wils kracht. Het openingspunt viel hun wel te beurt langs op portunist Guns, maar nog vor de rust werd het 1-1- Toen hadden de gasten wel met pech af te rekenen want een verdediger trapte de bal tegen eigen touwen. Van dan af kreeg Hofstade meer vat op de wedstrijd, ging meer in de aanval en bracht dit dan ook konkreet op het bord met een doelpunt van Grazino. Ede was op de jongste speeldag aan zijn zesde gelijkspel van deze kompetitie toe. Met de drawn haalde het te Hillegem een verdienstelijke uitslag. Het treffen Hillegem - Ede was trouwens een spannende vertoning waarin beide ploe gen elkaar niet te veel toe gaven. De thuisploeg nam voordeel toen Baele een goed aangeven van Van Damme benutte. Nog voor het eerste inrukken kwamen de eindcij fers op de lei. Bijde ploegen hebben zich naderhand nog wel fel ingespannen om de ze ge te verwerven doch de we derzijdse verdedigingen hiel den het been stijf. In het derby Burst - Herzele is er enige deining geweest want de scheidsrechter vali deerde twee doelpunten van de bezoekers niet. Dit was reeds het geval na amper een vijftal minuten. Het openings punt van de gasten werd toen ongeldig verklaard naar het schijnt wegens voorafgaande lijk buitenspel. Herzele dat de beste aanvalsakties op touw zette werd nochtans in het krijt gezet. Van Titelboom be reikte Elaut en deze laatste ronde met sukses af. Als Her zele langs Moreau gelijkstelde dan was dit echter logisch te noemen. De bezoekers zouden dan nog een doelpunt lukken. Maar ook dit werd afgekeurd. Hierna ontstond wel enige dei ning. In de vierde provinciale reeks G bleven de kopploegen aan de winst. Te Oudegem had E. Grembergen nochtans de niet geringe verdienste dat het meer dan een uur de dub bele nul op het bord hield. Eendracht had zich tot dan toe niet onbetuigd gelaten. Het kreeg nochtans ook even dame Foftuna aan zijn zijde, toen Mouton de bal tegen het doelhout schoot. Schoos had ook al een wenkende kans ge kregen. Hij werd alleen voor de bezoekende doelman afge zonderd doch faalde. Diezelfde speler zou dan in de 65e min. toch het openi ïgspunt lukken na een goede aanvalsbewe- ging. Het vonnis werd slechts in de 85e min over oe taaie bezoekers geveld. Steeman zond de bal in, Janssens kopte tegen de staak en de goed ge volgde Schoos trapte in. Her- dersem kende zijn beste pe riode in de eerste speelhelft van de wedstrijd met St.-Gil- lis. De bezoekers keken dan ook alras tegen een 3-0 ach terstand aan, die door Verbe ken, Loos en De Ridder op het bord werd gezet. Na de kamp wisseling deed de thuisploeg het heel wat minder overtui gend en aldus kon St. Gillis terugkomen tot 3-2. Wieze dat na Van Goethem nu ook Maes wegens kwetsuur moest missen heeft geen al te beste wedstrijd gespeeld. Het lukte weliswaar het openings punt langs De Batselier. doch had aan dit ene doelpunt niet genoeg om Boonwijk te klop pen. J.V.H. Zaterdag 20 december 1975 te 15 uur. De voetballiefhebbers zullen zich nog het smartelijk ongeval herinneren dat zich vorig jaar in december voordeed tijdens de training op Racing Boomvijk en «•aarbij Pierre Van de Meerssche om het leven kwam. Ter herinnering aan Pierre Van de Meerssche wordt zaterdag 20 december te 15 uur op het veld van Ra cing Boonwijk een wedstrijd gespeeld tussen een se- lektie Desso-Racing Boonwijk en het team van be roepsrenners aangevoerd door Eddy Peelman en Her man Vrijders, met Ward Janssens, Van de Vijver, De Beul, Van Avermaet, Van Lent, Willy Teirlinck, Wil- fried Wesemael en Raf Nobels. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan de weduwe Pierre Van de Meerssche en haar kinderen. Alle sportieven wor den verwacht. Kaarten zijn vooraf verkrijgbaar bij de leden van F.C. Desso en Racing Boonwijk en bij de animator van deze herinneringswedstrijd Alois Moer- loose. V.C. WIELRENNEN Beno Michiels profkontrakt bij Flandria. Na de onder alle opzichten geslaagde Ger.-tse zesdaagse, heeft directeur Oscar Daemers nog drie meetings op het programma 1975-76 staan. Echte top-meetings zoals uit onderstaande rijkelijk biljkt OMNIUM EN RECORDPLOEGKOERS OP KERSTDAG (25 december te 14,30 u.) Internationaal omnium per ploegen met Patrick Sercu - Willy De Bosscher (België) Roy Schuiten - Leo Duyndam (Nederland) Gunther Haritz - Udo Hempel (Duitsland) Alain Van Lancker - Cluzaud (Frankrijk). 50 km. record-ploegkoers met Sercu-Stevens, Gilmore-Clark, Haritz-Hempel, Schuiten-Duyndam, Kemper-Bugdahl, Peffgen- Fritz, Van Lancker-Cluzaud, Bracke-De Bosscher, Donald en David Allan, Seeuws-Baert en Young-Burton. KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE ACHTER DERNY OP ZONDAG 18 JANUARI (14,30 u.) Volgende beroepsrenners zullen strijden voor de nationale titel achter dernymotoren Patrick Sercu, Rik Vau Linden, Dirk Baert, Ferdinand Bracke, Norbert Seeuws, Willy De Geest, Mare Demeyer, Serge Van Daele, Marc Renier, Jean-Luc Van den Broucke, Wilfried Wesemael en Ferdinand Van den Haute. OMNIUM VAN HET JAAR TIJDENS „NACHT DER VEDETTEN" (Zaterdag 31 januari - 19 u.) Inderdaad, het omnium van het jaar tijdens de klassieke „Nacht der Vedetten", want dan neemt EDDY MERCKX het op tegen BERNARD THEVENET. De reeksen zijn snelheid, puntenkoers, achtervolging en één kilometer met aanloop. Op hetzelfde programma een omnium per ploegen, België tegen Nederland. Voor België Patrick Sercu, Rik Van Linden. -L. Van den Broucke en Ferdi Van den Haute. Voor Nederland Roy Schuiten, Gerben Karstens, Gerrie Knetemann en wereld kampioen Hennie Kuiper Eendracht St-&illis Eendracht St Gillis was geenszins gelukkig na af loop van de wedstrijd op Herdersem. De ploeg be- kloeg zich over het bru taal spel van de thuisploeg tijdens de 2e speelhelft en de onvriendelijkheid. Ka pitein Pierre De Man en Mare De Feyter werden viij ernstig gekwetst en zullen mogelijks wel enke le weken onbeschikbaar blijven. Luk Michiels pinkbreuk De Cabrita playmaker Luc Michiels liep op training een pinkbreuk op en zal voor verschillende weken onbeschikbaar zijn. Een handicap met de komende zware wedstrijden in het verschiet. Hemaco Pupillen De jongsten van het H. Maagdcollege gingen op verplaatsing winnen bij Sgolba Aalter. Het werd een voortreffelijke 23-48 uitslag voor de bescherme lingen van Guido Huys. Benny Dhooghe Sportverdienste Oud-internationaal Benny Dhooghe. die aangesloten is bij basketbalclub Cabri ta en mede aan de basis ligt van de hoogkonjunk- tuur die deze club door maakt, ontving vorige za terdag de trofee van sport verdienste van zijn klub. Proficiat. Cabrita Zele: Fairplay en liefdadigheid Vorige zaterdag won een kwisploeg van basketbal Cabrita de kwis over het Zeelse sportgebeuren. Naast een waardebon van 2.000 fr won het viertal Voorzitter Jozef Van Kerk- hove, Eddy Dhollander, Maurits Van Puyvelde, Willy De Beule de som van 11.400 fr. in geld. Dit bedrag werd integraal af gestaan aan de gekwetste voetbalspeler Raymond Murphy, voor wie op de zelfde dag een liefdadig heidsbal werd gehouden. Onder den toren In de uitgestelde wedstrijd veroorloofde Moorsel B zich te versterken met Jan Dc Meyst, Paul Peirlinck en Willem De Meyst. On der den Toren won noch tans dit pleit met 4-2 cij fers. Proficiat! Tombola "De Michielsvrienden" lc prijs 3482 res. nr. 6350 3961 1738 3418 2313 6094 5266 2752 6157 2233 3314 3469 8674 5849 5115 3596 5694 4468 2247 4175 2064 1884 5727 5487 5579 3227 3688 7765 8180 8745 3583 7257 7632 7646 3929 7369 7807 3813 3763 5069 6268 5526 5791 6147 8106 3091 8347 5117 7368 8053 8340 6503 5442 5363 De prijzen dienen afge haald voor 15.2.1976 in lokaal Regent, Statieplein, Dendermonde. (reservenr. T.V. 15.3.1976) Weer winst De Gilvocveteranen blijven maar overwinningen aan- eenknopen. Nu ging men te Antwerpen spelen te gen de Rito Hoboken. Het werd een genietbaar tref fen met 1-3 einduitslag. Setstanden: 10-15 6-15 16- 14 en 12-15. Gilvoc maakte de verplaatsing met John Jacobs, Pierre Moortgat, Harry De Kinder, Raoul Kerremans, Paul De Cos- ter, Theo De Volder en Frangois De Ridder, (gdp) Derby Op zondag 28 december spelen Eendracht Zele en S.K. Lebbeke een wedstrijd ten voordele van Raymond Murphy. Kaarten zijn te bekomen in beide voetbal lokalen of bij de bestuurs leden. (vds)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17