Uitstekende resultaten te Affligem verwinningen met iidré Bauwens en arc Van de Voorde Heusden ATLETIEK-INFO ATLETIEK A.C. Lebbeke LUC VAN HECKE: UNIVERSITAIR ESTAFETTEKAMPIOEN! SUCCES VOOR INGRID VERSTRAETEN TE SINAAI Van De Moortel, Cornells en Veldeman 4e plaats MARLEEN BEIRNAERT EN MONIQUE DE ROOVER EN LYDIA MEERSMAN BESTE PRESTATIE VETERANEN OP HET VOORPLAN 19 an H De I \bbee •el individueel als in klubverband bracht A.C. Lebbeke het I voor r0ed af. Bij de scholieren en de juniores werd het klasse- it gewonnen terwijl de kadetten op de tweede plaats Uyt men. Het was nochtans in deze laatste categorie dat er zege behaald werd door Freddy De Feyter. Bij de Senio- veroverde Lucien Rottiers een negende plaats en wan- we naar onze streekklubs zien dan komt alleen A.C. gt met een atleet vóór Lebbeke en dat is met Herman Per- itier die zesde werd. Lucien liep vrij vlot deze lastige van klimmen en dalen wat hem bijzonder goed lag. perl rd ewon pen ïlpunl Ie kvi beki Snick li en da Delwa '1 en z scho des Met ston lijk R|di be zege uit J.P. Joeck Me jJat Polleunis, Lismont en r Holsbeeck zich hadden h, «scheiden, vormde zich een i ede groepje met Rottiers no j waaruit Lucien zich als prist aan te melden. André werd ook nu tweede (bêkenaar en werd meteen 1 gekwoteerd voor zijn itatie. Hij kwam als 26e de streep. Mare De Rop ds een beetje daar in het d labeur werd 29e en Wil- 3uyst kwam zijn goede ditie met een 35e plaats erlijnen. Jozef Mannaert Pierre De Ridder (44) Marc Van Heek (58) ein- len nog op een flinke lts. halfweg in de uitslag, ly Tasennoy en Etienne Langenhove werden res- tievelijk 91e en 96e. Voor Goossens zat het niet bij de veteranen. Hij liep spierletsel op zodat hij de lositie moest laten aan Mo- Verder liet hij zich niet Jrummen, hield moedig ,n id en veroverde de 3e de ïts. We hopen dat hij vlug hoc !r fit is zodat de Ward AC ;ke nog een paar ere- itsen kan aanbieden of... palm? Knap is ook de 7e its van Remi Wijns wiens le-kurve de jongste we- sterk omhoog ging. A. De Voorde liep zich 24e, man Asselman 41e en ns Bergman 49e wat een de uitslag is. De sterkte de juniores werd ook lag nog eens duidelijk getoond. Francois Van .2 nme werd 2e en blijft een kopmannen van blauw-wit 3 De Coster legde nu be- op de 5e plaats zodat zijn mares grootse vormen aan- mt. Vorige week was zijn zege te Frameries ons ont snapt wat we niet nalaten nu recht te zetten. Samen met zijn andere ereplaatsen is hij ons komen tonen tot wat hij in staat is. Francis Wijns werd 3e Lebbekenaar en kwam op die manier zijn steentje bij dragen tot het behalen van de eerste plaats in het alge meen klassement. Een duide lijk overwicht wanneer we zien dat Frangois De Schep per als 18e door de finish ging, gevolgd door Luc Van Bug- genhout. Marc Geeroms was de laatste van blauw-wit maar toch nog op een behoorlijke 31e plaats. Herman Boodts moest zich andermaal met een 2e plaats tevreden stellen. Nu ging de ging de zege naar Van Sinay. Dit nam niet weg dat het in klubverband een sukses werd Daar zorgden voor: Chris Van Thienen 8e, Guido Van Eisen 12e. Een 3-tal dat we ook in andere wedstrijden reeds op de ereplaatsen aantroffen. Ro bert Veyt die zijn eerste offi ciële wedstrijd liep voor zijn nieuwe klub behoorde ook bij de uitblinkers en wérd 15e. Wilfried Tilburg volgde kort op hem, 18e. Een sterke be zetting in deze reeks want nog vier atleten kregen we aan de eindmeet. Danny Van Den Ab- beele (31e), Jozef Geeroms (32e), Patrick Van Rossem (42e) en Rudy De Waegeneer (44e). In de kadettenreeks won dan zoals we reeds eer der aanstipten Freddy De Feyter probleemloos zijn wed strijd. Rudy Lombaert kreeg de 11e prijs en Jos Van Den Bossche werd nog 15e. Hier kwam het op een paar pun ten voor de eerste plaats van C. Baasrode de gesta Stel de le reeks pupillen werd ire D'Hooge 10e. Franky briels werd 21e. In de 2e fks een geweldige remonte Ivo Anneral, die beslag [de op de 7e plaats. Patrick inemans werd 25e. In de le 'ks miniemen eindigden c Van De Voorde en Ben- nin Van Riet resp. 19e en e. In de 2e reeks had André mwens na 1 van de 2 af te [gen ronden 15 m voor rong en ter aankomst had deze nog kunnen opdrijven ïteen zijn 2e overwinning n het seizoen. In de le eks kadetten een 29e plaats or Danny Van Assche. Bij scholieren hadden de favo- 'ten zich reeds in de aan- ngsronde afgescheiden. On- r hen natuurlijk Marc Van Voorde. Vooraan veran- rde er niets tijdens de le ote ronde, maar achter de iplopers was het toen al te in dat Francois Peleman n mooi resultaat zou beha- li. In de 2e en laatste ronde 'P Marc Van De Voorde on- stoord naar zijn 4e over- nning van het seizoen. rangois Peleman werd 15e. enis Wauters legde beslag de 40e plaats. Bij de vete- nen stormden Remy De "aef en verrassend genoeg ik Ferdinand Laureys, op 'P, het voetbalterrein af. at Remy echter op de ande wedstrijden wel lukt, luk- hem ditmaaLrtfet. Wel kon i enige tijd voorop blijven, het dan met een kleine orsprong. doch halfweg de ronde werd hij ingelopen, luis Van Spitael diende hier- •or wat vroeger in de clinch gaan dan gewoonlijk. Sa- en met Louis sloot ook Ver- son (Ol. Brugge) aan. Lang even de vier leiders niet ïgroepeerd. In het begin van 3e ronde viel dit groepje t mekaar en Louis werd lar de 4e plaats verwezen, de laatste ronde kon hij het klubklassement Christiaen Wijns mocht als 16e worden opgetekend en Jan Jacobs ein digde vrij goed als 22e. Dirk Boeykens 25e, Jean-Pierre De Nil 31e en Chris Geeroms 35e. A. Hofteer 42e en Eric Hof- teer 47e, waren de overige verdienstelijke kadetten. De miniemen liepen in 3 reeksen met in de eerste Chris Stas- syns als 5e die een flinke pres tatie leverde, terwijl Wendy Wandelseck nog 12e werd. In de tweede reeks was de nieu weling Patrick Van Der Lin den 3e wat een bravo verdient De andere uitslagen waren Franky De Feyter 10e, Fran ky Van De Voorde lie, Rudy Piessens 13e, Chris Van Den Abbeele 17e. In de 3e katego- rie liep Peter De Feyter als eerste Lebbekenaar over de streep met een 5e prijs. Van Der Meersch werd 8e. Geert Vermeiren 21e, Eric Mannaert 27e en René Berghman werd 31e. De jongsten, de pupillen, kwamen als volgt over de lijn le reeks: 6e Dirk Van Verre, 12e Erwin Van Weyenberghe; 2e reeks: 11e Chris De Ridder 19e Mare Vermeir. DAMES TROFEEWINNAARS TE BELSELE Een beste uitslag voor de da mes die te Belsele de trofee veroverden die voorbehouden was aan de klub met het grootste aantal aangekomen atleten. Monique Van Wem mei werd nu als le en enige klubatlete in deze kategorie 7e. Een plaats in de eerste 10 weet zij steeds in de wacht te slepen. Greta Bergman zette aan bij de juniores waar zij 12e werd vóór Rita Mertens (13e). De scholieren behaalden kollek- tief de 3e plaats en dit met Vera Saerens die als 14e de reeks opende, Marina Wil- lems werd 16e en Danny De Saedeleer bracht op haar beurt haar steentje bij als 17e Ook Greta Bosman was aan de start en zij werd 25e. Bij de kadetten hebben we Griet Geeroms die iets boven haar klubvriendinnen uittorend. Zij gaf een prima verrichting weg en werd 5e. Rita Van Wem mei hees zich op de 19e plaats terwijl Frieda Jacobs 22e werd. Martine Van Buggen- hout en Marina Van Buggen- hout werden 27e en 31e. De miniemen kwamen met Lena Van Den Broeck, Martine Beirnaert en Annie Peytier aan het vertrek. Hier waren hun plaatsen respectievelijk 10e, 13e en 16e. De eerste jaarsminiemen Ann Tilly en Chantal Van Wemmei liepen zich als 22e en 25e in hun reeks. Pupil Irene Willems was knap 4e en Ria Van De Velde nog 9e. Annie Bosman 11e, Lutgarde De Geeter 14e, Marleen Van Den Broeck 15e en Lutgarde Jacobs 21e lieten zich niet verdrummen. Alles bij elkaar werd het een eer volle uitslag voor de klub van Renaat Biesemans die volgen de week naar Erembodegem Irekt met de heren en met de dames in Waasmunster aan de inrichting van AC Hamme deelneemt. A. Lucien Rottiers nr. 120 (A.C. Lebbeke) regelmatig vooraan. (V.S.) it deze twee overwinningen, wordt het totaal nu op 11 [epralen gebracht, en er komen nog enkele fraaie erc- atsen hij, zodat de Baasroodse dirigenten tevreden mogen over hun atleten. A.C. Baasrode viel te Heusden niet de toon. nog een plaats inwinnen en finishte als 3e. Remy De Swaef werd 12e. Gustaaf Van Assche 30e. Ferdinand Lau reys 40e. Alfons De Block 43e en Theo De Smedt 48e. De veteranen behaalden de 3e plaats in het klubklassement. Bij de seniores liep Laurent Vranken zijn beste wedstrijd van het seizoen. Zijn 9e plaats is prachtig te noemen. Eddy Van Loey legde beslag op de 24e plaats en Leo Hermans op de 30e. Piet Roels eindigde 36e. Gilbert Van Den Bossche was 40e en Viktor De Ridder 60e gevolgd door Alfons De Clercq die 62e werd. Etienne Goossens begint het, door zijn militaire dienstplicht, moeilijker te krijgen om be hoorlijk te trainen. Hij werd 73e. Gevolgd door Guy Jacobs 78e, Adolf Debbaut 80e, die Erik Goossens 82e, voorafging Verder nog een 104e plaats voor Edmond D'Hooge en een 113e voor Richard Verhulst. De seniores behaalden de 3e plaats in het klubklassement. Enkele meisjes trokken naar de wedstrijd te Sinaai. In de 2e reeks miniemen deed Lau retta Van Spitael het beter dan vorige week (17e). Dat er een vrij sterke internationale bezetting was, diende Monique Van De Voorde tot haar scha de te ondervinden. In de ka- dettenkategorie was het in derdaad een Nederlands meis je dat de zege behaalde. Vrij gemakkelijk ging dat niet want Monique bood felle weerstand. In de eindfase diende zij het Terneuzense meisje te laten gaan en werd 2e. Bij de juniores legde Pa tricia Famaey beslag op de 8e plaats. De meisjes hebben zondag de gelegenheid deel te nomen aan de wedstrijd te Waasmunster. Voor de heren is er een algemene training (ook voor niet-aangeslotenen) ■samenkomst in het lokaal om 10 u. L.H. ZATERDAG 20-12-'75 BREESE AC 2de damesveldloop 14.30 u. Soneput Gruitroderkiezel. KORTRIJK SPORT St. Martinuscross 14.30 u. Zilveren spoor Roeselarestraat Moorsele. ZONDAG 21-12-'75 HEISTSE AV 2e Gr. Herencross 14.30 u. Sport centrum Losstraat Heist o/d. Berg. AC IEPER 1ste Grote Prijs Yplon Dames 14.30 u. Jeugdstadion leper. LEUVEN AC 8ste Int. Damesmeeting van de stad Leuven 15 u. Stadspark Leuven. Korte cross. WILRIJK AK Damescross 15 u. Amistadion Sneeuwbeslaan Wilrijk. AC HAMME 2de Heidecross van Waasmunster 14.30 u. Ommegangsdreef Waasmunster. AJAX SV 6de GP. Gemeente Scheldevvindeke 14.30 u. Hauw Scheldewindeke. AC EREMBODEGEM 24ste Int. Veldloop 14.30 u. Domein Dhr. Camu Gerstenstraat Erembodegem. DONDERDAG 25-12-'75 AS RIEME 29e Grote Kerstprijs van Rieme 14.30 u. Kanaalstraat Ertvekle. DARING CLUB LEUVEN 4de GP. Sonja Castelein 14.30 u. Beuvelhof Kessel-Lo. KV MECHELEN 6e Gr. Veldloop St. Kat. Waver 14.30 u. Borgersteindomein. AC GERAARDSBERGEN GP. Rapide Ophasselt 14.30 u. Voetbalterrein Ophasselt. De zoon van AC Zele secretaris Adrien Van Hecke behaalde op de universitaire kampioenschappen eer.- gouden medaille en wimpel in de estafette. Proficiat Luc. De AC Zcle atleten namen deel aan de veldloop te Heusden en Eugeen De Kimpe werd bij de seniores 13e. De kadetten zorgden voor een 5e plaats cn zijn- teamgenoten Beeny Van Britsom 7e, Erwin Van de Cauter 10c en Jos Permentier 24e hielden de club kleuren hoog. In de 2de reeks kon Luc De Kimpe zijn grote vorderingen omzetten in een 4e plaats. Franky Saerens eindigde 10e en Mare Derweduwen 24e. Andere A.C. Zele uitslagen Veteranen Alois Van de Cautere 26. Seniores Etienne Uytterschaut 46e, Michel Poppe 86e, Eric Van Malderen 96e. Juniores Eric De Schepper 19e, Etienne Van Acker 27e, Rudy Van Kerckhove 32e. Scholieren Martin Claeyé 24e, Luc Var.- den Broeck 34e. Miniemen Raoul Vehent lie, Patrick De Waegemaecker 25e. J. Van Geeteruyen 26e. Pupillen Wim De Meyer 4e. Eddy Van de Cauter 11e. BENO. Atletiekkern Overmere De grote Internationale da mesveldloop „Trofee van het Waasland" bracht succes voor onze lokale atlete Ingrid Ver- straeten die met glans de mi- niemenreeks 1964 won. Ingrid die dit seizoen reeds alle wed strijden van haar reeks waar ze aan deelnam won bewees hiermee te kunnen wedijve ren met de besten. In die zelfde reeks was Kristine Ta- ckaert 13e en Patricia D'Hoo ge 31e. Ook Katleen Bauwens behaal de een plaatsje op het podium met haar 3e plaats bij de pu pillen. In de reeks 1965 was bet Lin da Van Driessche die een mooie ereplaats inpalmde. Ze was 2e. Greta Van Driessche werd 5e en Marleen Van Acker 6e. Bij de miniemen 1963 waren het Carine Bauwens en Mar leen De Backer die voor de eer streden. Carine was 5e en Marleen 8e. De gezusters Buyle werden 12e en 20e bij de kadetten, en Paola Van de Sijpe eindigde 18e bij de scholieren. Een zeer goede wedstrijd za gen we van seniore Diane Van de Sompel die na streekgeno- te Rosette Van der Stuyft de eindmeet bereikte en zich als 12e rangschikte. De meeste van onze heren na men een dagje rust. Een paar trokken naar Heusden. Fran ky Meulewater was er eervol 2e bij de pupillen 1965 op 41 deelnemers. In diezelfde reeks was Peter Van der Poorten 18e. Een verrassende uitslag kwam van junior Dirk Oos- terlinck die zich als 9e aan- melde aan de aankomstlijn. Atletiekkern A.C. Grembergen De Grembergse scholieren Ca rine Van De Moortel, Anne- Marie Cornelis en Patricia Veldeman hebben te Belsele in de damesveldloop „Trofee van het Waasland" een vier de plaats bemachtigd in het klubklassement. De verdien sten in het behalen van een dergelijk sukses gaan vanzelf sprekend naar alle drie de at leten met als beste prestatie toch de verrichting van Cari ne Van De Moortel die als 4e eindigde. Maar de inzet van Anne-Marie Cornelis die 21e werd mag niet over het hoofd gezien worden. Evenmin als die van Patricia Veldeman 23e, die blijft volhouden on danks het zware labeur dat veldlopen toch is. Voor een piste-loopster moet het wel hard aankomen. Carine De Vriendt deed meer dan zich verdedigen bij de kadetten. Zij werd 15e. Om tot dit resultaat te komen moest zij een sterke inspanning leveren om een slecht eerste koersge- deelte nog enigszins goed te maken. De heren waren te Hekelgem waar Leo "Brusselmans een prima -wedstrijd ltep. De zwa re wedstrijd was voor hem ook geen. hinderpaal om de tweede Denderland-atleet te worden op de 39e plaats. Ed dy Ivens verwierf een 80e plaats. A. A.C. Hamme De Hamse meisjes Beirnaert, De Roover en Meersman ver dedigden zich flink te Belsele waar zij uiteindelijk een twee de plaats v. de scholieren behaalden. Zij kwamen sleets met hun drieën aan de start in deze reeks, maar dat was dan net genoeg voor de meisjes van secretaris Peeters om de 2de plaats in de wacht te slepen. Marleen Beirnaert (5e) klimt weer naar haar vroeger peil, bij iedere wedstrijd zijn haar vorderingen zichtbaar en bij een volgende konfrontatie ligt zelfs een podiumplaats in haar bereik. Misschien voor zondag te Waasmunster alwaar AC Hamme voor de 2de Heidecross in staat. Monique De Roover klom voor haar tweede wedstrijd nu op.de 10e plaats. Na een paar wedstrijden zit er ook voor Monique meer in. Het terug heraanknopen met de atletiekbedrijvigheid na een periode van inactiviteit schijnt geen grote hinderpaal te zijn. Lydia Meersman, wiens sterk ste wapen zeker geen cross wedstrijden zijn behaalde nu toch een 12e plaats en deze uitslag hadden we niet ver wacht. We juichen dan ook de prestatie van Lydia toe. Bij de kadetten waren het Linda Van Eynde en Marleen Smet die aan de start waren. Linda was 18e en Marleen 29e. Vooral de 18e plaats van Linda Van Eynde moet hier onderstreept worden. Miniem Martine D'Hooghe bracht het tot een podiumplaats in haar reeks. Zij liep een uitstekende wedstrijd waarin er voor de Hamse atlete meer inzat. Dat belooft dan toch voor Martine voor de komende wedstrijden. Bij de pupillen werd Bettina Van Den Broek de eerste at lete van de groen-witte ver eniging, op de 12e plaats. Ca- rin Smet liet zich evenmin on betuigd en legde beslag op de 20e plaats. Vermelden we nog dat Bettina Van Den Broek de trofee veroverde die toe gekend werd aan de eerste streekatlete. PETER RUPUS BESTE JUNIOR De heren waren te Hekelgem waar zij deelnamen aan de Abdijcross. Het was Peter Ru- pus die de beste klubatleet werd met een 18e plaats voor de groen-witte vereniging. Scholier Marc Van Daele ver overde een 38e prijs in zijn categorie. Bij de seniores hadden we nog H. De Keyzer en R. Van Eetvelde. Zij brach ten het to een 55e en 72e plaats. Op meer dan 120 at leten zeker niet slecht. André A.C. Denderland De Denderland veteranen waren de voorbije weken weer bijzonder akticf en oogsten uitstekende resultaten. We willen hier dan eerst beginnen met een uitslag van de wedstrijd te Dilbeek die ons met vertraging bereikte. Bij de koplopers blijft Armand Haeck zich bewegen nu met een zesde plaats was hij de eerste rood-witte atleet. Roger De Witte komt ons weer de aandacht vragen voor zijn 5e plaats en dat als tweede der veteranen doet ons terugdenken aan zijn vroe gere glansperiode. Frans Van Ransbeeck, niet op zijn waarde geklopt, werd slechts 20e. Hij begon te suk kelen met een spierletsel waardoor zijn uitslag iets minder was. Verder zien we nog dat De Brandt 34e werd wat goed is, Heuninck 42e, De Saedeleer 60e. Denderland be haalde de 3e plaats in het klubklassement. Te Hekelgem was er geen grote verschui ving in de uitslag. Haeck werd ook hier 6e en Roger De Wit te schoof zelfs op naar de 10e plaats. Philemon Roels was 14e, Van Hereweghe 16e, waaruit we mogen afleiden dat hij niet zijn gewone form heeft. De Brandt liep zich 26e en Dolf Heuninck kreeg nu de 29e prijs. De Saedeleer blijft bij de seniores de beste klubatleet. Eric liet nu een 18e plaats optekenen zonder de indruk te geven zich ten volle te geven tijdens deze wedstrijd. Luc Taminau werd 54e en O. Vercammen 75e. Verder nog Maeters 111e, Van Limbergen 114e en Van Dam me 115e. Knappe resultaten voor de ju niores met Huylenbroeck 12e E. Maes 13e en Hans Van Damme als 24e. Chris Ver- beke kon deze wedstrijd be ëindigen als 37e. Rudy De Troch blijft de beste scho lier. Op het lastige parcours kon hij nu een 9e plaats ver werven. Soetewey was 40e. Nogmaals De Troch, maar nu René, bij de kadetten die een voor hem mindere 18e plaats behaalde. Bij de miniemen maakte Benny Vercammen er geen uitzondering op en won de eerste reeks. De Smedt was 11e, Smekens 21e. J. Schalckens werd 6e in de 2e serie met De Brandt H. als 16e. In de 3e serie was Luc Van Houtte nu eerste Den- derlander als 9e, Eric Ver cammen werd 10e. Van Der Meersch 19e en Vlaeminck 22e Pupil De Meersman werd 6e. De dames waren aan de slag te Belsele waar bij de senio res Linda Verbeke 13e was. Bij gebrek aan een wedstrijd voor pistiers ging Linda dan maar voor de lange afstand van start. Bij de kadetten liep Clara Los een 23e plaats. Hetrpeil van bij de miniemen heeft ze nog niet bereikt alhoewel ze goed van start gaat is het op het laatst dat ze veel terrein ver liest. We wachten op een iets meer opvallende uitslag die ze ons dit seizoen nog kan bregen. Miniem Ann Van Keer liep zich op een 22e plaats. In de eerste reeks miniemen was de uitslag van Liesbet Los heel wat beter. In deze reeks kan zij nu voor beste uitsla gen zorgen zoals zus Clara vorig jaar. Pupil Veronique Vercammen leverde een beste wedstrijd en werd 3e. Els Matthijs 13e en Linda Moens 16e en Ann Ver- hofstadt 19e. A. Jan Dierick De Berlaarse jeugdspeler Jan Dierick is verzocht zich aan te bieden voor de selektietrainingen die tijdens de kerstvakantie worden georganiseerd met het oog op de Europese junioreskampioenschappen Volleyball in 1977. (gdp) Freddy Segers Freddy Segers van Baas rode FC liep in de wed strijd tegen Nederename een spierscheuring op, wat hem verschillende weken van het terrein zal houden Na Heyndriekx nog een mannetje meer op de zie ken- en gekwetstenlijst bij FC Baasrode. Andre Van Den Abbeele André Van den Abbeele werd tijdens de ontmoe ting met leider Brakel ge kwetst van het veld ge dragen. Na onderzoek bleek dat deze uitstekende speler van Robur Moer- zeke een teenbreuk had opgelopen. Jongste Prof-speler De Lebbekenaar Raymond Mommens die voor Loke ren speelt werd door deze klub een profkontrakt aan geboden. Mommens wordt meteen de jongste prof spe ler van ons land. (vds) Onderbroken De miniemen van S.K. Leb beke zullen tot 17 januari niet spelen. De kompetitie wordt onderbroken tijdens deze wintermaand. Na elf wedstrijden staat de A- ploeg op kop met elf ge wonnen wedstrijden. (vds)

De Voorpost | 1975 | | pagina 19