olschaatsenfam Joost Arensilie Van Henden else sportfiguren 1975! UIVENKAMPIOENENPARADE DENDERMONDE 5 ie afscheidshulde Prosper Daman Kicker verbond Loommab KORFBAL EERSTE ZEGE IN MICROKOMPETITIE Korporatief voetbal - Gewest Aalst SOMATI ONTFUTSELT CALLEBAUT (a) PUNT En...Miet Vermeir Korfbal te Lebbeke Betaald Denen Lebbeeks tapbiljart- verbond Golfbiljart Rupa-boys tegen leiders Hand in Hand en Cosmos 23 J.V.H jaarlijkse traditie huldigt het gemeentebestuur en de lad de meest verdienstelijke sportmensen van de ver ende verenigingen en ook worden de kampioenen in de vit (a etJes Bezet. raadvoorzitter Marcel Jacobs noemt 1975 belangrijk in jortannalen van de gemeente. De sportraad heeft vijf werking achter de rug en in periode werd degelijk werk cht. Het Sport- en Wandelpark werd voorbije zomer offi- opengesteld en samen met de 400 m piste moet het een tgandist worden voor de diverse disciplines. Voorzitter k deed ook een oproep tot alle gemeentelijke gemanda- 11 en dat ze zich boven alle politiek zouden stellen en erken om in de kortst mogelijke tijd Zele een zwem- enheid bezorgen. Hij hoopte dat in 1976 Zele zou mogen •oepen worden tot SPORTGEMEENTE. Welle port 'arkii taltcrtj., - Oa >en van de Sport Jozef jeters had woorden van w wit Dor de stille werkers in verse klubs. Degenen die 0 sis leggen en een dege- sportwerking en hij het dan ook billijk dat de raadszaal van het entehuis eenmaal per in de bloemetjes wor- jezet. Hij vroeg dat de ente met zijn 2.479 ak- sportbeoefenaars in '76 tcht zou besteden aan ortplusaktiviteiten en de real. JT ARENS onda Vloers t(a> •erik jde ut en gaan kame 1 Potle hitter een pres et tei had g°r DEN SrORTTROFEE. "a(b) t de laureaten van de ,7®?u' hillende verenigingen e de sportraad voor de keer drie laureaten lie met de gouden, zil- en bronzen sporttrofee »ond werden. De Heer verklaarde de keuze de sportraad, die met meerderheid Joost ls laureaat verkoos, ordingen dat het hier ging om iemand die een lioenstitel haalde maar chter de schermen zijn tijd besteed aan de sport Lhaar facetten op de ge- ite. Sinds de stichting de sportraad in 1970 is ls secretaris de coürdl- van de algemene akti- n als de Zeelse Zes- en andere Sportiva or- .platies. Maar het eerste van de Sportraad voor Joost Arens een ider prestatiejaar de ptiting van de gemeente- volleyballkompetitie, de iJmaand, de sportavond kwis en met als orgel- de officiële openstelling iet Gemeentelijk Sport- oterb 'andelpark, (jje hij orga- enste ®risch in goede banen voor hang "Veren trofee ging naar De Waele, de legenda rische sportfiguur van de St. Xaveriusturngilde, die in het 75-jarig bestaan van die ver eniging een grote rol heeft gespeeld. De bronzen trofee werd toegekend aan de jeugd verpersoonlijkt door Veerle Van Cauteren. De enorme staat van verdienste van de ze jeugdige tenniskampioene bij wie provinciale titels en tornooioverwinningen schering en inslag zijn, wettigt ten volle de keuze. SPORTFAM3LIE VAN HENDEN. Sporta, dat jaarlijks de Sportman of Sportvrouw van het jaar aanduidt, be kroonde voor 1975 een fa milie. Voorzitter Jean Mer- tens noemde moeder Maria en vader Frans, de gangma kers van de sportieve pres taties van hun drie kinderen. Aan hun enorme inzet en alomtegenwoordigheid trek ken hun rolschaatskampioe- nen zich op en het resultaat is niet gering want tot hier toe brachten ze minstens 50 nationale titels naar huis en als men weet dat de oudste Luc nog maar Junior is, dan is men bij Van Henden nog lang niet aan het einde. Sporta wou bijzonder de kollektieve inspanningen van het gezin belonen met de hoogste spor tieve bekronin-g op de ge meente voor 1975. De keuze van Sporta werd in alle mid dens met grote enthousias me onthaald en voor de rol schaatsers Nadine, Anita en Luc Van Henden moet het een morele opkikker zijn om in 1976 op Europees en we reldvlak te schitteren. LAUREATEN VAN SPORTVERDIENSTE. Eugeen De Corte (F.C. Een dracht) Antoine De Paepe (F.C. Heikant) Alfons Van Acker (Telelec) I^eon Ras- schaert (RVZ Supra) Ge rard Raemdonck (F.C. Re- mia) Eric De Leenheer (S.V. Callaert) Roger Baert (ZV Straaljagers) Patricia Van Kerckhove (Th.- VDE) Luc Coppieters (Th.- Anglo) Frans De Gols (F.C. Kouter) Seraf ie n. Braeck- man (Real Hansevelde) Herman Van Cauteren (Wils kracht Bakkersvoetbal) Ed dy Benaerens (F.C. Eldicon) Alfred De Cock (F.C. Moort- gat - Raemdonck) Lucien Christiaens (Zeelse Minivoet balkompetitie) Eric Tranoy (MV Oud en Niedw) Benny D'Hooghe (BBC Cabrita) Anet De Waele (Aurora) Eric Van Malderen (Blauw wit) Eddy Van Peteghem (V.C. Juvenes - Heren) Ed dy Van Driessche (V.C. Springbokken) Christine Meys (V.C. Juvenes - Dames) Ann Christiaens (Judoclub Asahi Kwai) Adolf Baert (Atletiekclub Zele) Jean V. Torre (Boxingclub Zele) Willy Van Hecke (St. Lud- gerusruiterclub) Filip Ros- seels (Ruiterclub The Blue Birds) Frederik De Waele (St. Xavcrius turngilde) Christiane Symoens (St. Lud- gardis turngilde) Herman Callaert (Tennisclub Pavi- nom) Jozef Ydens (Kaats- klub De Danny's) Marcel Van Langenhove (Zeels Kaatsverbond) Hugo Tem merman (Wielerclub Onder Ons) Bernadette Roels (W.C. Centrum Heikant) Roger De Kegel (W.T.C. Dur- mevrienden) Julien Baert (W.T.C. Jong en Fit) Hugo De Boeck (W.T.C. Blijf Jong) William Tackaert (Sporttak wielrennen) Cyriel Van Hecke (Duivensport) Henri Daems (Karabijnclub De Kroon) Karei Rosseels (Schuttersgilde St. Sebas- tiaarr) De sportraad kende een eervolle vermelding toe aan de kandidaten die buiten de sportclubs om, als ver dienstelijke personen werden aanbevolen vor het jaar '75 De Meyer Leon, lid van de sektor DDS boogschieten Georges De Vuyst, lid van F.C. Eksaarde Annette De Wilde, lid Lokerse Zwem vereniging Dirk Heirweg, wielrenner, en Etienne Quin- tijn, secretaris Eendracht. ZEELSE KAMPIOENEN '75. Eendracht miniemen gewes telijk kampioen. S.V. Telelec kampioen Dur- me-Waasland 74-75. Thor-Anglo kampioen Beker van Uitbergen 74-75. MV. Oud en Nieuw Kam pioen Zeelse minivoetbalkom petitie. B.B.C. Cabrita-reserven kampioen 2de provinciaal. B.B.C. Cabrita - scholieren Oostvlaams kampioen. V.C. Juvenes - miniemen provinciaal kampioen. Judoclub Asahi Kwai oost vlaams kampioen per ploeg seniores. Dirk De Wilde oostvlaams judo kampioen kadetten su- perlicht. Ann Christiaens judo kam pioene van België half-zwaar gewichten. Raymond Van Avermaet kampioen van België 1975 para-commando's en kam pioen van België politie. Raymond Van Driessche kampioen van België judo politie bruine gordels. Marc Van Damme kam pioen van België judo poli tie groen-blauwe gordels. Raoul Heirman Oost-Vlaams kampioen lichtgewichten se niores judo. Tennisclub Pavinom gewestelijk kampioen. Veerle Van Cauteren kam pioene van beide Vlaanderen kadetten en scholieren. Luc De Mets tenniskam pioen beide Vlaanderen minie- Kaatsklub Danny's kam pioen van België lagere af deling. Kaatsklub Ford-Neyt Kampioen Zeels Handelsver bond. Luc Van Henden rolschaat sen, kampioen van België. Anita Van Henden rol schaatsen, kampioen van Bel gië scholieren en juniores Nadine Van Henden kam pioen van België pupillen. Denise De Vleesschauwer - Simonne Jacobs kampioene van Beide Vlaanderen bow ling dubbel alle categorieën. Hans Van Lyssebettens Oostvlaams kampioen veld lopen miniemen. Lieve Van Cauteren Oost- Vlaamse kampioene veldlo pen kadetten. Etienne Poppe Europees kampioen met Silvervos in Draf. Tony Poppe kampioen van België met paarden Silver, Eury en Jempi. BENO. Melc iverk :h nu ag, 28 december vanaf 11 uur heeft de kampioenenpara- an De Reisduif een heel speciale betekenis. Traditioneel t op gebied van duivensport het kruim van wat de pro- te bieden heeft met de tentoonstelling van de kam en snelheid, halve fond, fond en grote fond de eerste liegers en a-duiven en de provinciale en nationale lau- een i om ?ren. door een n of één it, in de lokalen van het Technish Instituut, Emiel Winckellaan zal het eve- int zeker de afscheidshul- arthi jn aan de 73-jarige Pros- Letie Daman als lokaalhouder, ff programma van deze dag voor de duivenmel- het volgende om 11 opening van de tentoon- om 13 uur banket en ging van de kampioenen; 6u30 verkoop van de ge- iken duiven en bons voor duiven 1976. Na de ver- de speciale huldiging Prosper Daman, 43 jaar, lienste van de duivenlief- ers. iet Nieuw Verbond der lerstreek worden volgen- ampioenen gehuldigd 'E DUIVEN lekende forges Roels, 2. Paul Pop- Florent Walgraeve, 4. >r Van der Stuyft, 5. Fritz in Ginter. Meeste prijzen Dominique Roelandt 34 prij zen, Alfons Bauwens 23 prij zen. JONGE DUIVEN le geetkende 1. Kamiel Leybaert Dender- monde, 2 Julien Grysolle, 3. Paul Poppe, 4. Roland De Wilde, 5. Georges Roels. le en 2e getekende 1. Kamiel Leybaert, 2. Roger De Klmpe, 3. De Pauw-Van Rillaer, 4. Jean De Clercq, 5. Paul Poppe. Meeste prijzen Alois Geldof 50 prijzen; Alfons Bauwens 48 prijzen. EREPRIJZEN Prijs voorzitter Jean De Clercq St.-Denis Jos Van Cleuvenbergen. Prijs ondervoorzitter Frans Roelandt meeste prijzen ou de Alfons Bauwens meeste prijzen jaarse Alfons Bau wens. Prijs vergezelier Van Dooren (le getekende oude, jaarse, jonge) Georges Roels. Prijs verzegeller Barbieux-Li- vemont (le getekende oude, jaarse, jonge) Paul Poppe. FONDVLUCHTEN DE REISDUIF OUDE EN JAARSE DUIVEN PLOEGEN 1. Eduard Baeten-Laurent De Maesschalck 2. Alois Geldhof-Albert Roeland, 3, Paul Uyttendaele-Arthur Mil- liau, 4. Gebr. De Vuyst-Achiel Rooman, 5. Gilbert Van Has- sel-Ronsmans-Vandenbosch. Individueel klassement le getekende 1. Eduard Baeten 2. Arthur Milliau 3. Achiel De Vos 4. Laurent De Maesschalck 5. Alois Geldof. JONGE DUIVEN PLOEGEN 1. Alois Colman-Pieter De Busschere 2. Alfred Michel- Achiel Rooman 3. Mevrouw De Kerpel-Guillaume Willockx 4. Arthur Milliau-Depraetere- Delausnay; 5. Roger Michiels- Alois Geldof en Raoul Galle- Gilbert Van Hassel. Individueel klassement 1. Mevrouw De Kerpel; 2. Ed- mond Marievoet 3. Hok Bo- vijn 4. Alfons Van Driessche; 5. Jozef De Meyer. EREPRIJZEN Grote ereprijzen Bourges le getekende Argenton Achiel Rooman. Schaal der stad Dendermon- de Henri Thijs. Ereprijzen le getekende Schaal Ros eBiaard Alfons VanD riessche. GROTE FON le getekende 1. Eduard Baeten 2. Marcel Van Haesendonck 3. Raoul Galle. n 2e getekende lorges Roels, 2. Paul Pop- S Florent Walgraeve, 4. ir aVn der Stuyft, 5. Ju- en zoon De Waele. ;e prijzen linique Roelandt 49 prij- Deptraetere-Delausnay 'ijzen 'tekende des en zoon De Waele, 2. s Georges, 3 Paul Poppe, ïebroeders Heiérman, 5. De Clercq. i 2e getekende lorent Walgraeve, 2. Van 'Winckel R.. 3. Jean De <*9. 4. Paul Poppe, 5. Geor- Roels. In dit Kickerverbond speelden de twee kopploegen tegen me kaar. Leider Zorro's uit Leb- beke won schitterend het pleit teegn een moeilijk te kloppen Joepies. Ook de Nachtridders uit Lebbeke doen hun best want zij hebben de Werkers bijna ingelopen. Dit kan ge beuren vrijdag a.s. want dan ontvangen ze Margot want de Werkers moeten naar de lei ders. UITSLAGEN Pigalle - Concordia 16-11 Christal - Rodgers 9-11 Joepies - Zorro's 10-14 Spaans Hof-Nachtridders 11-14 Margot - 't is Nijg 14-11 Top-Tien - Stormvogels 16-10 Putch Boys - Rots Boys 9-17 Werkers rust. KLASSEMENT 1 Zorro 2 Joepies 3 Margot 4 Pigalle 5 't. is Nijg 6 Rots Boys 7 Concordia 8 Top Tien 9 Wrekers 10 Nachtridders 11 Rodgers 12 Stormvogels 13 Spaans Hof 14 Putchboys 15 Christal 13 206 13 188 12 185 12 185 12 183 12 175 12 153 12 150 12 149 12 148 12 144 12 144 12 133 12 108 Kalender voor 19.12.75 Concordia - Christal Rodgers - Pigalle Zorro's - Werkers Nachtridders - Margot 't is Nijg - Spaans Hof Stormvogels - Putch Boys Bots Boys - Top Tien Joepies rust Kalender voor 26.12.75 Joepies - Wrekers Nachtridders - 't is Nijg Concordia - Rodgers Stormvogels - Rots Boys Spaans Hof - Margot Pigalle - Christal Top Tien - Putch Boys Zorro's rust De Appelse korfballers behaalden zondag hun- eerste zege in de microkorfbal kompetitie. De eerste wedstrijd ging tegen Doregem een ploeg die niet de waarde heeft van Appels en dan ook met zware cijfers werd verslagen. We kunnen het best een oefenpartijtje noemen voor blauw-wit. De ganse ploeg mag in blok worden vermeld met misschien dit nog dat Noel Verstraeten tevreden was nu hij zijn eerste doel punt gemaakt heeft. Voor de rest waren het de vertrouwde namen die voor de korven zorgden. Uitslag 11-2. De reser- ven kregen een zwaardere brok te verwerken, het Neder landse Luctor dat met 10-6 het haalde van Appels. Een wed strijd met een regelmatig aan zijn voorsprong bouwende Luctor en een Appels dat zich sterk te weer stelde. Noch Van Den Broeck, noch Van Herreweghe konden iets inbren gen tegen het sterkere Oranjeteam. De uitslag spreekt dan nog in het voordeel van Appels dat met zes korven, zijn slagvaardigheid kon onderstrepen. A. Somati heeft met man en macht bij Callebaut (a) voor een puntje gestreden en dit dan ook verworven. Doch de stilaan bekende slagvaardig heid van de mannen van de '.brandveiligheid lag niet al leen aan de basis van de on- verv^achte Callebaut neder laag. Het is inderdaad zo dat de thuisploeg, die de jongste weken moeilijk scoort, ook nu opvallend in gebreke bleef bij de afwerking. Al dient er dan onmiddellijk aan toegevoegd dat er ook enige pech mee gemoeid was. Het doelhout heeft Somati immers een paar keer van doorboring gered. Anderdeels was er ook de merkwaardige verrichting van de 48-jarige Somati-doelman Moreels. Deze vormde voor de Callebaut aanval een haast onoverkomelijke hinderpaal. De tussenkomsten en de op stelling van Moreels die des tijds voor een Geraardsbergse klub speelde, verraden nog steeds de grote klasse. Door dit gelijkspel af te dwingen speelde Somati zo wat in de kaart van de Callebaut riva len. S.A.F. dat slechts met negen spelers in het veld kwam, heeft met het kleinste verschil gewonnen van Callebaut (b). Het spreekt vanzelf dat het voor de thuisploeg een moei lijke opdracht betekende. Niettemin kan men de zege verdiend noemen, omdat de thuisploeg zich nog de meest behoorlijke kansen kon schep pen. We mogen zelfs beweren dat Callebaut met nog meer afgetekende cijfers zou ge klopt zijn indien zijn doelman Van Goethem niet voor een voortreffelijke verrichting had gezorgd. S.A.F. won verdiend zelfs in acht genomen het feit dat Breys het leder tegen ei gen netten joeg. Dit gebeurde al in de eerste periode. Zoals logisch kon worden verwacht zegevierde B.V.B. bij Desso den, en zit nu in een uitste kende uitgangsstelling. Dat Intercom het zou halen tegen Resocub lag ook in de lijn der verwachtingen. J.V.H. DE UITSLAGEN Dessoden - B.V.B. 0-2 Callbeaut (a) - Somati 0-0 S.A.F. - Callebaut (b) 1-0 Intercom - Resocub 4-2 HET PROGRAMMA VOOR 20-12 V.V.T.T. - S.A.F. Callbeaut (a) - Bouw Resocub - Callebaut (b) B.V.B. - Intercom Sinds haar huwelijk heb ben we niets meer verno men over de Lebbeekse at lete Miet Vermeir. Het hu welijksbootje moet nu tc h wel ergens veilig aan ue kant liggen. Ze had noch tans beloofd de spikes weer aan te binden. Zondag 21 december trekt korfbalclub Appels naar de sporthalle te Lebbeke waar de microborfbal van start gaat. De Dendermond.se vereniging heeft deze zaal uitgekozen om haar wed strijden te spelen zodat de liefhebbers gelegenheid hebben om deze sport te le ren kennen. De Belgische handbal bond gaat een» bezoldigde secretaris in dienst nemen die belast zal worden met de centralisatie van het secetariaat De kandidaten moeten volledig tweeta lig zijn en begrippen heb ben van de Duitse en Engelse taal. De belang stellenden dienen per aan getekend schrijven hun curr. vitae te zenden aan de secretaris-generaal K. Wauters, Sportstraat, 11, 9300 Aalst. EVA. Bij H.C. Evere, vorige za terdag op bezoek bij S.K. Grembergen, bestaat het merendeel der spelers uit Denen. Dat niet alle De nen echter handbalsterren zijn bewees G.S.K. Evere, met vijf Denen, werd met 25-10 cijfers ingeblikt. EVA. LOKEREN CHARLEROI voeten van De Vrindt. 4-0. Doelman Roosbeek ging bij deze faze onvervaard in de UITSLAGEN Bonanza - Schuurken 2-18 Eierkloppers-Sportvrien. 13-7 Fugitives-Zandmannek. Ware Vrienden - Lamot I-19 II-9 Moderna - Jetsons 9-11 Corso - Zorro's 7-13 Tankers - Stadion 14-6 RANGSCHIKKING 1 Zandmannekens 12 188 2 Schuurken 13 159 3 Ware Vrienden 12 156 4 Klieksken 12 152 5 Lamot 12 137 6 Zorro's 12 133 7 Moderna 12 125 8 Tankers 12 123 9 Jetsons 12 120 10 Eierkloppers 12 119 11 Fugitives 12 99 12 Sportvrienden 13 91 13 Stadion 12 83 14 Corso 12 69 15 Bonanza 12 67 Wedstrijden voor 20.12.75 Bonanza - Eierekloppers Zandmannekens - Sporvriend. Fugitives - Ware Vrienden Lamot - Moderna Jetsons - Corso Stadion - Klieksken Zorro's - Tankers Schuurken vrij (vds) Voor onze golfbiljarters be gint de tweede ronde van het kampioenschap. Vandaag zien we dat in de hoogste reeks alle leiders de punten binnenhalen, doch in de tweede reeks schuilt er wel gevaar in de kamp tussen Sprinters en Onder den To ren Moorsel. Beiden zijn echter titelkandidaat! Loe- bes A en Cosmos-B spelen probleemloos. Zandmannekens Lebbeke mag een versterkte Kasseistam- persploeg ontvangen.Leider in reeks C. Korte Stokken A moet uitkijken wil het de lei ding behouden. Tot slot zien we Gijzegem B wel een flinke weerstand bieden aan Corso. Het is aan voorzitter Van Swalm om een zo sterk moge lijke ploeg op te stellen. Te gen Moorsel A zit er (denken we) toch weinig winst in. WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAG 20 DECEMBER 1975 REEKS A Rupa A - Hand in Hand A Kasseist. A - Hand in Hand B Gijzegem A - Moorsel A Cosmos A - Rupa B Johny Boys A - Fosques B Fosqeus A - Koszen A REEKS B Loebes A - Scotsching A Zandstuivers A-Johny Boys B Koszen B - Cosmos B Scotsching B - Krijt op Tijd A Moorsel B - Kravael A Sprinters A-Onder d. Toren A REEKS C Hand in Hand C - Loebes B Krijt op Tijd B - Klakskens A Kravael B - Sprinters B Loebes C - Krote Stokken A Sportvrienden A - Dender Schelde A Zandmannekens A - Kasseistampers B REEKS D Korte Stokken B - Loebes D Koszen C - Jokers B Corso A - Gijzegem B paul dauwe

De Voorpost | 1975 | | pagina 23