JONG LEDE MET GOEDE PERSPECTIEVEN 1976 IN Achtste drawn Muur bleef overeind SLECHT BELOOND VERCAUTEREN MEID VOOR ALLE WERK PUNTENDELING WAS BILLIJKER Jeisgd- kalender 11° PROVINCIALE Denderleeuw - Sparta Buggenhout 1-1 S.K. Deinze - V.W. Hamme 0-0 {Jeucduitslagen! 3 en 4 van {januari 1976 I voor zaterdag 10 en zondag 11 januari L76 Robur - Borsbeke 2-1 F.C. Baasrode-Nieuwerkerken 0-1 Haaltert-Sparta Appels 2-1 16 Jong Lede stapte erg overtuigend het aan gang zijnde voet balseizoen binnen. Na acht wedstrijden kende de formatie van trainer Tuyaerts de nederlaag nog niet. Het ging niet altijd gemakkelijk. Putte bijvoorbeeld liet te Lede een erg goede indruk en slechts op de valreep en eerder fortuinlijk haalden de lokalen toen de halve inzet. Op een ogenblik dat men zich reeds met de nederlaag had verzoend en volop in blessuretijd schampte een schot van Gabriels af op het been van een bezoekende verdediger en de Putte-doelm n had het nakijken. Midden uitgelaten Lede-aanhangers verscheen een 3-3 eindstand op het scorebord. Het kon echter niet langer uitblijven te Duffel werd de nederlaag bijna gelaten aan vaard. Lede begaf zich in het laagland om er moeizaam een inzinking door te bijten. Nie mand van de konkurrenten deed uitgesproken beter, en daarom kon Lede zonder noe menswaardige averij aanslui ting houden met de top. Tij dens de laatste thuiswedstrijd werd erg zelfbewust afstand genomen van Liedekerke. De 4-1 cijfers liegen er niet om, en met halve zekerheid mag men aannemen dat de slecht ste periode nu wel achter de rug ligt. Volle zekerheid dient ons echter de wedstrijd op Heist te brengen. Niette min bestaat er goede kans dat Jong Lede in goede om standigheden uit de startblok ken komt voor de tweede sei zoenhelft. Eén en ander was onderwerp van een gesprek dat we voer den met Roger Mergeay. Ro ger Merg^aj kwam 22 jaar geleden als 10-jarige bij KV Mechelen terecht. Vooral de Engelse trainers die Mechelen als voetbalwijzen nogal eens aandeden, hadden trek in de weinig gestyleerde maar bij zonder efficiënte aanpak van Mergeay. Technisch is Mer geay geen hoogvlieger, hij is ook zo gebouwd dat je er geen fijne pirouettes hoeft van te verwachten, maar hij is ie mand die aanhoudend de vij andelijke vesting op zwakke plekken aftast. Een man die niet zo vlug voor een tegen strever terugdeinsd en zich daarom nogal wat kwetsuren op de hals haalt. Trainer Tuyaerts zegt over hem: ie mand die zich honderd pro cent geeft ten bate van de kollektieve prestatie. Tot van daag loopt Roger in het spoor dat zijn Engelse leer meesters bij Mechelen voor hem hebben getrokken. Dat is nu eenmaal zijn stijl. Reeds op 17-jarige leeftijd kwam hij te Mechelen in het fanion- team en maakte er gedurende twaalf jaar 275 matchen vol. Na een jaartje Lokeren ver scheen hij met Frans Tuy aerts te Lede. Met het be schikbare spelerspotentieel werden geen wonderen ver richt. Toch hoopt men in dit derde jaar onder de hoede van Frans Tuyaerts hoge ogen te gooien en wie weet door te stoten naar 3e Nationale. Probleemloos verloopt de run naar de top evenwel niet. Mergeay „Net als vorig jaar kregen wij een moeilijke periode door te komen. On miskenbaar ging de vorm- kurve in dalende lijn, dat is niet te ontkennen. Maar an derzijds verdwenen Collijns en Van Den Driessche we gens kwetsuren uit de kern. Eén en ander was blijkbaar genoeg om ons zelfvertrou wen te ondermijnen. Onze verdediging stond in enkele wedstrijden op zeer zwakke benen. Maar ook vooraan ge raakte er zand in onze voor heen soepel draaiende aan- valsmachine. Als we uit onze twee volgende verplaatsingen naar Heist en Ninove twee punten kunnen halen, dan blijven onze kansen op de titel beslist gaaf. We hebben in de eerste ronde bewezen de beste ploegen aan te kun nen. Zelfs op het veld van leider Puurs werden we hoe genaamd niet in de verdruk king gespeeld. Natuurlijk zou een beetje meer gelijkmatig heid in de prestaties van onze achterhoede het succes ten zeerste begunstigen. Maar ook vooraan is er meer samenwer king met het middenveld ge vraagd. Onze laatste wed strijd tegen Liedekerke kon pas zo vlot verlopen omdat eindelijk terug de verschillen de delen van de ploeg soepel in mekaar vloeiden. Voorheen speelden we te veel in kom- partimenten, er was weinig samenwerking en vooraan speelde men te afgezonderd om een veelal numeriek gro tere verdediging te verslaan. Laat ons hopen dat we te Heist een goede verrichting lukken. Kort nadien raken Collijns en Van Den Dries sche weer speelklaar, en dan zien we wel..." Wellicht in de afwezigheid van Collijns dient de oorzaak gezocht dat onze gespreks partner na een zeer produk- tieve bui in de seizoenaanhef. als doelpuntenmaker nadien enigszins wegdeemsterde. Dat kon ook moeilijk anders: Ro ger had in het middenveld meer dan de handen vol. Voor hem was het onbegonnen werk tegelijk in het midden veld de wroeter en vooraan de afwerker te zijn. Tegen Liedekerke evenwel stond ook hij terug aan het kanon. Dat belooft voor de komende wed strijden, waarin vlug zal wor den uitgemaakt wat er nog rest van het vlotte, zelfsbewus- te Lede van de eerste acht wedstrijden. Duimen maar Trainer Tuyaerts (Lede) en Mergaey vinden de tijd voor een praatje na de training. Sparta Buggenhout, naar Denderleeuw gereisd in de hoop er de halve inzet te kunnen inpikken, is tenvolle in zijn op zet geslaagd. In het Buggenhoutse kamp was men na afloop /an de wedstrijd nochtans niet geheel tevreden. Men meent Jat Denderleeuw aan de gelijkmaker kwam nadat goalgetter Martin de bal met de hand kontroleerde vooraleer aan te leggen. Sparta kwam vrij vlug op voorsprong langs Eric Van de Viele. Het scheelde zelfs heel weinig of Eric Wauters ver dubbelde rond het halfuur de Sparta voorsprong, maar doelman Goossens redde in extremis. Pierre Coninckx die de opdracht had gekregen de gevaarlijke Geldhof uit de wedstrijd te houden, deed dat prima, zodat het voor Den derleeuw biezonder moeilijk werd te infiltreren. Na de kampwisseling kwam hierin enige wijziging toen Geldhof op de rechtsbuitenplaats werd uitgespeeld. Trainer Mi- chiels zat even verveeld met deze gang van zaken en was genoodzaakt zijn team meer defensief te doen akteren. Daaruit resulteerde dat heel wat ballen hoog voor het Sparta-doel werden gebracht, maar werkelijke dreiging zat er niet in. De Buggenhoutse defensie bleef de toestand meester en zonder het be twiste doelpunt zat er meer in dan de drawn. Van den Dun- gen en Van de Velde gaven opnieuw het volle pond in het middenveld evenals Coninckx. Dit achtste gelijkspel brengt Sparta op de 6e plaats in de algemene rangschikking met een puntentotaal van 18. Ze ker niet slecht als men reke ning houdt met het feit dat trainer Michiels verschillende pionnen moet missen. Voor de verplaatsing naar Deinze rij zen er trouwens nog meer problemen. Meyskens, zes ge le punten, loopt er niet bij en wie nu de laatste man wordt is een open vraag. Hiernaast toch ook hoopgevende berich ten. Julien De Weirdt, zal deze week de training herne men en er bestaat ook een kans dat Staf Hoste er bin nen een paar weken opnieuw bijloopt. De jongens van trainer Rudi Schelfhaut hebben in het Torckstadion te Deinze een puntje in de wacht gesleept. Het konden er twee geweest zijn, indien eerst De Malssche en later Van Buyten en Segers de geboden kansen hadden benut. Van Buyten hun kans waag den. Hamme diende te voor zien in de vervanging van de jonge puntspeler Schuddinck wegens een gele schorsing. Veel rijpe doelkansen dwong Hamme niet af omdat trai ner Schelfhaut zijn jongens vooral de verdedigingstaktiek deed toepassen. Het eerste halfuur speelde Hamme beter dan de leiders. Onder de stuw kracht van een sterk spelen de Paul Cools, en het voor treffelijk werk van Walter Peelman en Mare Vermeir konden de bezoekers het thuisdoel af en toe onder v" nemen. Op het middenvel waren Boone, Lettens en Dirk Van Buyten bijzonder aktief. Op een aanval langs links van laatstgenoemde kontro leerde Eddy De Malssche het leder en besloot op de Dein- zedoelman. De tegenaanvallen van de leiders waren uiterst gevaarlijk, met Elegeert en de wederoptredende Lefevre in glansrollen. Toch hield Hamme stand met een uit stekende doelman Jan Buyle en Cools in vedette. Na de herneming verwachtte men een offensief van de thuis ploeg. Het was echter V.W. Hamme dat meer dan eens de lokale verdediging op de korrel nam en de lokale ver dedigers naar de noodrem deed grijpen. Gevaarlijke kop stoten van D'Hondt, Elegeert en Himpe werden met brio onschadelijk gemaakt door doelman Buyle. Het laatste kwartier kreeg Hamme het werkelijk hard te verduren. Deinze had tijdens de slot minuten nog heel wat geiuk toen eerst Segers en daarna Brusselmans, De Malssche en te Prov. Jun. Lede - KAVD jj Prov. Scho J Lede - KA'/ D I E. ..1st - j-. .vei J Gew. Jun. G Wichelen - Lebbeke Gew. Schol. K Wieze - Serskamp Berlare - Hofstade I Gew. Knap. C Baasrode - E. Aalst 4-i a 2-0 4-3 Prov. Jun. (10 u.) AA Gent - E. Aalst Aalter - Lede Beveren - KAVD Zele - Zottegem Prov. Schol. (10.30 u.) AA Gent - E. Aalst Aalter - Lede Beveren - KAVD Zele - Zottegem Gew. Jun. F (10.30 u.) St. Denderleeuw - Terjod. Aai gem - Nieuwerk. (10 u.) Haaltert - EK Eremb. (10 u.) Gew. Jun. G (10.30 u.) Wieze - Berlare SK Gremb. - R. Wetteren (10 u.) Baasrode - Wichelen St. Wetteren - Lebbeke Gew. Jun. H (10 u.) Hamme - Temse Gew. Schol. I SK Aalst - Edixvelde (9 u.) Haaltert - SK Eremb. (10 u.) Doggen - Ede (10 u.) Welle - E. Meldert (9 u.) T. Meldert - Kerksken (10 u.) Schol. K (10.30 u.) Schelleb. - Berlare W. Moorsel - Massemen (10 u.) Serskamp - Hofstade E. Aalst - St. Wetteren Wichelen - Herdersem Schol. L (10 u.) Buggenhout - Opstal (9 u.) Oudegem - SK Gremb. Heik. Zele - Sp. Appels E. St. Gillis - Schoonaarde Baasrode - Hamme (9 u.) KAVD - Robur Knap. C (9 u.) Serskamp - Opstal Lebb. B - Herzele E. Aalst - St. Wett. A Wichelen - Lebb. A Geen groots vertoon maar toch verdiende puntenwinst voor de Moerzeekse tweede provincialer. Uitgezonderd het eerste halfuur viel het geleverde spel maar naar de zwakke kant uit. De rust werd met een brilscore bereikt, alhoewel Robur in die eerste periode weliswaar een paar doelkansen wist te scheppen die evenwel niet benut werden. In de tweede helft werd het langs beide zijden een over en weer getrap. Robur ge raakte na 10' langs René Vla- minck op voorsprong, en niet veel later kon De Schoesitter tot 2-0 opdrijven. Enkele mi nuten voor inrukken konden de bezoekers milderen. Bij Robur ontbrak andermaal Van Den Abbeele wegens kwetsuur. Even voor de rust raakte ook De Keyser ge wond, en moest door Vercau- teren worden vervangen. De ze laatste voetballer schijnt Robur wel erg bruikbaar te zijn. Geregeld werd hij als doelwachter opgesteld, in pe rioden wanneer titularis Van De Sompel als gevolg van blessure diende verstek te ge ven. Het dient gezegd dat Ver- cauteren het minstens even goed doet. Tegen Borsbeke werd de jonge voetballer als verdediger opgesteld, in ver vanging van De Keyser. Het moet onderstreept word? dat Vercauteren ook op d plaats flink zijn streng trei n en in de huidige omstandij heden voor Robur wel va goudwaarde schijnt te zijn. h Nu zondag moet Robur hiC opnieuw aan huis opnem*e tegen Winnik. Ondanks er iw de Moerzeekse voetbalkjJ j? gen tevredenheid heerst o: de overwinning tegen Born beke schijnen sommigen ziew enigszins wrevelig te mak?v om de toch wel flauwe pre 0 tatie. Het wordt dan ook e?w wedstrijd waar Blauwwit zij 8 supporters op een revancl i mag trakteren. j^, E.DJv vi li< „Door de ramp van deze nacht missen we zeker nog een 100-tal toeschouwers," opperde ploegafgevaardigde Callaert even voor de aftrap. Gelukkig dan nog voor Baasrode was Nieuwerkerken met een ganse bende entoesiaste supporters naar de Scheldeboorden afgezakt. De spelers zelf hebben gespeeld met een inzet alsof geen plaatsje meer onbezet was gebleven. Met snel wisselende aanvallen kregen beide doelman nen al onmiddellijk werk aan de winkel al ging het allemaal nog wat te onbesuisd en zonder lijn. Die onbesuisdheid leverde Neylaert geel op, even later gevolgd door thuispeler Mager- man die ook een stem in het debat wou. Klubleider Callaert hierover „André Magerman heeft nog maar pas een gele schorsing uitgeboet. Onlangs zei hij nog, ik zal nu wel leren zwijgen Na een half uur kregen we de beste aanvallen doch de 0-0 stand gaf ook het juiste aantal doelkansen weer. We konden ons echter niet van de indruk ontdoen dat de bezoekers wel met de fensieve bedoe'!ngen waren van start gega„n. De bezoe kende trainer Janssens, een der hoofdfiguren in het Nieu- werkerkse middenveld ont kende dit kategoriek „Er zijn geenszins opdrachten in die zin verstrekt. Waarom zou den we ook. De aanvallen van Baasrode waren echter erg gevaarlijk zodat ons mid denveld geregeld moest mee- plooien om de verdediging te steunen. We hebben altijd getracht om onze twee punt- spelers te behouden zodat we tijd kregen onze verdediging weer op te bouwen." Baasrodenaar Verberckmoes, speelde alsof hij drie longen in voorraad had, deelde die mening niet„We hebben goed gespeeld vandaag doch de bezoekers hadden een erg goede defensie en legde daar bij nadruk op verdedigend spel. Ze speelden trouwens slechts met een puntspeler." Binnen de vijf min. na de herneming kregen beide ploe gen een prachtkans. Eerst redde een knap keepende Van Mossevelde in 2 tijden een schicht van De Beucker, even daarna redde De Vroe een schuiver van de alleen voor hem opduikende Eddy Roelant Buiten wat pluk- en intrap- werk moest kapitein Eddy De Vroe niet zo erg veel handelend optreden. Daarom ook dat de nederlaag bij hem zo hard aankwam „On ze voorspelers zijn vandaag in gebreke gebleven. Ze vielen te licht uit in hun duels en daarbij hadden we nog pech toen zowel De Beucker als Verheyen de paal troffen." Dat deed De Beucker inder daad na 59 minuten. De bal sprong via de paal en do schouder van de verrastte Van Mossevelde weer het veld in. Midden een Baas- roods offensief kwam Nieu werkerken op voorsprong. Doelpuntmaker Willy Meert vertelt hoe het allemaal ge beurde „Een ontzetten van onze verdediging wordt door een thuisspeler slecht behan deld (Hendrickx). Roelant krijgt op rechts de vrije ruimte en zet hoog in. De outswinger zeilde over het hoofd van enkele verdedigers en aangezien ik nogal van ver kwam aanlopen kon ik mijn timing gemakkelijk aanpas sen zodat ik vrijwel onge hinderd kon inkoppen." Wie met Willy Meert menig duel uitvocht was thuisspeler en ex-FC Boomlid Beelis. O.i. mag men hem met een „voor treffelijk" crediteren. Ook Willy Meert had niets dan lof voor zijn tegenstrever die alhoewel hard doch steeds op erg korrekte wijze voor elke bal streed. Baasrode kreeg nog een kans toen Verheyen op de lat schoot en bezoeker De Mey een ge maakt doelpunt verhinderde ten koste van een zware voet verstuiking. „Ik had te kie zen of te delen, aldus de ge kwetste achterspeler, en koos voor het blokkeren van de bal zodat mijn voet het hard te verduren kreeg." Zijn op treden vr volgende week zou niet in het gedrang komen, aldus de verzorger. Amper twee minuten later kregen we het incident Dil- lens-Cooreman met de uit sluiting van laatstgenoemde tot gevolg. Het blokkeren van de bal volgens de bezoekers, een zwaar aantrappen van Cooreman door Dillens lui- dens de thuisspelers was de oorzaak dat de plaatselijke trainer nogal zwaar ten gron de stuikte. Duidelijk was wel dat Cooreman zijn belager natrapte zodat de ref niets anders dan de zwaarste sank- tie treffen kon. Feit was dat het enkele minuten duurde vooraleer de Baasroodse voor speler kon geëvakueerd wor den. Een kwartuur na de wedstrijd vreesde men nog voor een breuk, al vermoe den we dat het allemaal zul ke vaart niet zal lopa? Dillens werd door de Baa roodse aanhang niet in hart gedragen en we kunnf1' hen wel begrijpen. Thuiss» Iers beweerden na de weri strijd dat de lijnrechter ude gezegd hebben „de grootsth bruut mag op het veld bliaa ven". Men neme dit vojjci wat het waard is in Baasrode zou ie laatste ador minuten nog gaan drukkeer doch met 10 tegen 11 zat ide niet veel meer in. Baasrodbe vorzitter De Gendt bleef hep bezadigd na het treffen an bekeek de drukte in de Baal rodse kleedk tmer vrnop a stand „We hebben ;oed speeld maar op de cruciaT" momenten teg en-Zag J>*chaL_ Nieuwerkerken is een knapp- ploeg al zat een overwinmij er voor ons wel in. We mocj ten tenslotte toch £ege-j Waumans en Daman wegel kwetsuur vervangen." Met de bezoekende trainr* speler Janssens widen v deze bijdrage laten sluitj omdat zijn kommentaar j de wedstrijd een voorbeq was van sportiviteit en ij zicht „We hebben goed g speeld. We hebben een mt^ doelpunt gemaakt togen eL, goede tegenstrever die 'i£t altijd door het geluk werd diend... maar dat is nu oe>eT maal voetbal. Het is een aaj gename wedstrijd geweest lp daarin hebben onze gastherC een erg groot aandeel gehad^ Pk G.D.P. 3d et Aantal toeschouwers 300 terrein uitstekend scheidsrechter de hr. De Wlnne, begon schuchter doch herpakte zich geleidelijk om zeer goed te eindigen rust 0-0 doelpunt .67' kopstoot Willy Meert op in zenden Roelant 0-1 gele kaarten Neylaert (22') ;j Magerman (23') rode kaart Cooreman <82') wegens natrappen op Dillens de ploegen BAASRODE De Vroe, Van Boven, Beelis, Hendrickx, Verheyen, Etienne Van Keer, Verberckmoes, De Beucker, Eddy Van Iveer, Cooreman, Magerman (72' Van der Veken) NIEU- tt( YVERKERKEN Van Mossevelde, De Mey (80' Van impel, De Coeyere, Dillens, Mortier, Meylaert, Janssens C Hunninck (75' D'Haese), Roelant, Meert, De Blander). gu Jn tti it hr Sparta verdiende meer te Haaltert waar in de laatste n*® nuten een gelijkspel dat verantwoord zou geweest zijn ve loren ging. Appels dat reeds in de 5de min. op winst kw» i langs Vereecken kon deze stand behouden tot de zestigar minuut. Toen maakte Dierickx een slippertje wat aan 4is lokale midvoor de gelegenheid gaf om de gelijkmaker en scoren. Erger werd het nog wanneer tien minuten vcfce tijd de thuisploeg op winst kwam. En nochtans het hefc er weer eens lange tijd ingezeten voor Appels maar dai|si fortuna stond niet aan de zijde van Sparta. Voorzitter Mal i cel Borms had er geen woorden voor, al de obstakels dige Rood-Wit reeds dit seizoen moest uit de weg ruimen. Der telkens wanneer we een goede wedstrijd spelen verliezen ge, op de koon toe. Met een mindere wedstrijd hn> n de tegel t strevers goeden punten op dat is voor ons niec weggeleffil Een aar kanjers kletsten op de paal ie pletter en spron^g. terug in het veld. De tegenstrever had zondag aan een paf luttele aanvallen genoeg om twee punten rijker te word®* ïn En nochtans kan men de ploeg niets verwijten. Luc Vtan eecken was weer reuze, Sterckx deed zijn uiterste best I De Groeve deelde weer kwistig goede voorzetten uit. Juch' Van Hoorde en Van Den Houwe waren zoals steeds onberi pelijk. Maar ja... het moet toch nog meezitten ook", aldf voorzitter Borms, die ondanks alles er rotsvast blijft i loven.

De Voorpost | 1976 | | pagina 16