GESLAAGD HERLEVINGTORNOOI... DE VLAAMSE LEEUW DE LAATSTE KANS TE SINT-NIKLAAS TAFELTENNIS Aktueel Verkiezing miss-pony 1976! Grembergse uitgeschakeld Interklubs in Dender-, Schelde- en Waasland DENDERMONDSE ZWEMVERENIGING OLYMPOS WILFRIED WESEMAEL IN KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE ACHTER DERNY LOEBES ALLEEN A LEIDER! 22 De 20ste uitgave van het internationaal tafeltennistornooi van Herleving groeide uit tot een sportief sukses. Zowat 280 wedstrijden kregen hun beslag in de refter van het V.T.I. waar het tornooi te 9.30 u. gestart juist 10 uur later zijn finale kreeg. Gedurende al die tijd werden de talrijke opge komen toeschouwers in spanning gehouden door de deel nemers die zich niet spaarden en de volle pond bleven geven. De Nederlandse inbreng uit Graauw met Matthijzen en Du- mez leidde naar de individuele overwinning, maar in strijd voor de wisselschalen „Van Assche" en „Stadsschaal Jeugd" werkten St.-Niklaas en Herleving zich in de kijker. Wanneer SINT-NIKLAAS ten slotte de schaal „Van Assche" won, dan dankt de Waaslandse klub dat vooral aan de prachtige prestatie van de ex-Herlevinger Dany Vermeulen, die de reeks he ren C won en in de reeks B als B-open enkel door de ""Nederlander Matthijzen, indi viduele winnaar van het tor nooi geklopt werd. Dany bracht liefst 17 punten sa men voor zijn ploeg. Gezien ook de beloftevolle Krista De Boes zich bij de kadet- ten en in de reeks dames C liet gelden, Walter De Cock fi .ale haalde in de D-reeks en Herman Snellings het bracht tot de halve finale bij de heren C was het zo. voor elkaar. Dat de schaal van de stad Dendermonde en voor behouden aan de „Jeugd" naar Herleving ging mag als zeer verheugend worden be stempeld. Hier waren het in de eerste plaats de dames die zich lieten gelden. Na- ■ia Tecqmenne haalde liefst viermaal de finale waarvan ze de reeks B-open won. Ca- rine Van D. Steen haalde de finale bij 'r iet- ten en ook Kristine Kinder mans liet zich niet onbetuigd. De overige puntjes werden bijgebracht door Freddy Van Darr.me, die evenwel iets te kort schoot om" op de zege beslag te leggen in de reeks juniors. KNAPPE INDIVIDUELE PRESTATIES. Tijdens het 20ste Herleving- tornooi werden heel wat prestaties gebracht die dui den op e®n verdere vooruit gang v. onze tafeltennis sers uit de streek. Bij de he ren niet geklasseerden won Gilbert Tas van Kuklos Aalst. Valeri Boudoncq van Her leving, drong tot de halve finale van d niet-geklas- seerden door en werd derde na geklopt te zijn door over winnaar Tas. Hubert Van Langenhove (Herleving) won bij de veteranen de finale tegen zijn clubgenoot Roger Tecqmenne. Hubert, knap op dreef klopte ook De Boom (D2) van Belsele en winnaar van de reeks juniores. Ook Bob Boudou moest er aan De sterke mannen achter de tafel tijdens het Herleving-tornooi: o/voorzitter Tecqmenne, hulpsekretaris Eddy Verschelden en Jean Boudou. (C) Zelfs als de fameuze kamp Ali-Coopman als officieel wereldkampioenschap zou erkend worden, zijn de kansen van de Westvlaamse knokker om als „beste bokser van aarde" gekroond te worden onbestaand. En toch schrijven de serieuze kranten dag na dag over het avontuur dat Coopman te San Juan tegemoet gaat. Men zou de battage rond dat „kat met de muisspelle tje", als boerenbedrog kunnen bestempelen. Doch dat is het nu eenmaal niet Ali - Coopman wordt een show. Zoals het optreden van een popgroep of een vedette. Een vedette wordt „gemaakt", gefabriceerd na alle mogelijke publiciteits- en zelfs informatiemedia De publieke belangstelling voor een show opwekken, mag door een organisator niet over het hoofd worden gezien. Anders wordt het hele zaakje een financieel strop. Vakmensen zoals de Amerikaan Don King, die enb< ie maanden geleden de „Thriller in Manilla" tussen Cas' Ali Clay en Fraziër opzette, weten verduiveld goe«l waar de klepel hangt. Men kan het de man niet kwalijk nemen dat hij er met de „grote middelen" op los gaathij gooit tegen de organisatie een bom dollars aan. En die investering moet renderen. Waarom uitgerekend Jean-Pierre Coopman „uitverko ren" werd om met de beste bokser aller tijden in de clinch te gaan De Amerikanen weten best dat in het uitgestrekte land van Uncle Sam niemand bekwaam is om tegen Ali op te tornen. Er moest dus naar een „attraktie", een nieuwe naam, gezocht. De kwaliteiten van die onbekende moeten aangedikt, hij moet de allures krijgen van een vervaarlijke reuzendoder. Wie met beide voeten op de grond blijft, WEET dat Coop man een „klant" is voor Clay. De Westvlaamse steen houwer beseft wellicht best van allen dat hij zich met de rol van (dikbetaalde) sparringpartner zal moeten verzoenen. Vandaag kan het scenario van de „match" reeds wor den voorspeld Muhammed Ali zal gedurende een aan tal rounds alle facetten van zijn „bokskunst" laten bewonderen. Hij zal ook meppen inkasseren, omdat dit er nu eenmaal bijhoort. Als de vertoning lang genoeg geduurd heeft (de kopers van een toegangskaartje moeten wat zien voor hun lieve centen), rondt hij het zaakje af. Vóór de limiet. Want 10 rounds van drie minuten is een beetje lang voor een bokser op leeftijd. Coopman gaat er dus tussen de achtste en de twaalfde round uit. Wat dit nog met sport te maken heeft Niets. Men kan zich afvragen of Coopman zelf met de „vertoning" gediend is. Jean-Pierre Ls ergens prof. Een bokser weet lat hij klappen moet inkasseren. Zelfs als hij de be<.e man op de ring Ls. Het zou van zijnentwege onverstan dig zijn een voor Belgische normen met astronomische getallen geïllustreerd kontrakt te weigeren. Al Ls hij er zelf van overtuigd „als verliezer huistoe te kéren. Coopman kennen ze nu in de States de „Vlaamse Leeuw", een leeuw die alleen zijn moed in de weeg schaal kan werpen - In ruil voor een bom geld. Mare MARCEL geloven. In dezelfde D reeeks schakelde Herman Pieters door een flinke prestatie Amelinckx van Temse uit. Snellings geraakte niet er- der dan de kwart fin. 'e maar zou sterker preste. in de C-reeks, waarin hij in halve finale op Dany Ver meulen stootte. Walter De Cock was de sterkste streek- speler. Enkel Spiessens van Kadee Bornem toonde zich sterker in de finale. Bij de heren juniores maakte de Belseelse jeugd er een onder onsje van. Rony De Boom won voor Alex D'Hondt, ter wijl de Herlevinger Freddy Van Damme derde werd. Ver heugende zege ook van Mare De Bock uit Terjoden en flinke prestatie van Johan De Niel uit St. Niklaas die hier tweede werd. In de reeks C, 3 en B-open Heren werd Dany Vermeulen de grote figuur. Winnaar van de reeks C miste hij ietwat aan mee val om de Nederlandse kam pioen Matthijzen in de B- reeks te verslaan. Met een overwinning en twee vierde plaatsen werd hij wel de best spelende mannelijke streekspeler in dit prachtig geslaagd tornooi. Bij de da mes werd Nadia Tecqmenne de grote figuur met haar vier finaleplaatsen. Éénmaal geklopt door Krista De Boes uit St.-Niklaas, en tweemaal door Dewart van Drive St.- Amandsberg won ze uiteinde lijk vlot de finede van de B-open voor dames. Hier was Yvette Vercruyssen uit Tem se de andere finaliste. Carine V.D. Steen en Kristine Kin dermans verdedigden zich eveneens zeer flink. Een 4de plaats bij de dames niet ge- klasseerden en een tweede plaats bij de ka etten beves tigen de vooruitgang van Ca rine, terwijl de vierde plaats van Kirstine Kindermans in de reeks B-open eveneens als knappe prestatie mag wor den beschouwd. De overige streekspelers ble- "ven wel iets onder de ver wachtingen. Maar dit is nu eenmaal zo bij dergelijke wedstrijden. Zeggen we nog dat de schepenen Petrus Ver- helst en Hubert Maes de Den- dermondse spelers kwamen aanmoedigen en ook verschil lende leden van de Dender - mondse sportraad een kijkje Dany Vermeulen (Dendermonde) en Snellings (St.-Niklaas) in strijd voor een finaleplaats in C-kategorie van het Herleving tornooi te Dendermonde. (C) kwamen nemen op het Her- levingtornooi, dat als in alle lijnen geslaagd mag worden. V.C. KKSF TAFELTENNIS In de KKSFB - tafeltennis- kompetitie hadden de vierde finales van de beker plaats. Grembergse A, kon het te Hamme niet waar maken tegen Patro A. Het wem een 6-3 nederlaag. Bij Grembergse was Mare van Boven de beste speler met twee overwinningen. Lebbeke A moest de On- kreukbaren bekampen, een niet zo zware opdracht. De luttele weerstand kwam van L. Verschelden. Met zijn drie overwinningen stond de uitslag op het bord 3-6. Van Hou te kreeg bij Patro B geen enkele kans9-0. B. Troelant A kon het niet halen tegen Gedrie (2-7). Ge- drie met een steengoede Straetman gaf de bezoekers geen kans. Drieghe en Mes- sagie verloren bij Gedrie elk één wedstrijd tegen Tino Van Iseghem. Dit was het enige wat de bezoeker kon laten optekenen. In de halve finales krijgen we volgende wedstrijden Lebbeke - Gedrie Patro A - Patro B. Dit weekend wordt de Oost- Vlaamse tafeltenniskompetitie hervat. Voor onze eerste pro- vincialers zit er winst in voor St.-Niklaas B bij Sleidingo, maar voor Herleving wordt het wel een harde dobber bij Drive B. Temse langs zijn kant moet het tegen Kuhl- mann Ertvelde kunnen bol werken. In tweede provinciale wacht Herleving B een bijzonder be langrijke wedstrijd te Eeklo tegen de lokale C-ploeg. Den derleeuw A mag zeker geen problemen hebben met Small Street D, terwijl Melsele A op bezoek bij Artemis B ook de volle inzet moet kunnen -veroveren. In derde A krijgt Denderleeuw B leider Meteor A op bezoek en dit moet voor de Denderzonen een aanspo ring zijn om zich te overtref fen. In de C-reeks kan Herle ving C wel een behoorlijk fi guur slaan tegen St.-Niklaas D. Belsele A langs zijn kant moet iets kunnen bewijzen tegen Melsele B, terwijl Temse B het wel moeilijk krijgt bij Melsele C. St.-Niklaas C moet zich vooraan kunnen handha ven al mag bezoeker Sivi C nu precies niet onderschat worden. In vierde A kan Her leving E de verrassing bren gen bij Artemis D. Tom Van De Dendermondse Zwemclub Olympos ging met de beste elementen naar de laatste belangrijke zwemontmoeting voor 1975 te Sint-Niklaas. Tussen al de grote clubs van het Vlaamse Land wer den toch wel een paar aan moedigende resultaten geno teerd. Vooral Hilde Bleyaert die eerste werd over 400 m crawl bij de kadetten en Jef Wau- mans met een eerste plaats over 200 m crawl bij de ben jamins brachten de club mooie medailles op maar ook verschillende andere jongeren rangschikten zich op een ereplaats. De Dekker Christel 9e over 100 m. crawl Bleyaert Hilde 4e over 100 m. crawl Waumans Jef 5e over 100 m. Crawl Bicque Emmy 9e over 100 m. schoolslag De Klippel Elise 8e over 100 m. schoolslag Waumans Jan 9e over 100 m. schoolslag Boon Alfons 4e over 100 m. schoolslag Maroten Annie 6e over 100 m. rugslag De Potter Rose-Marie 8e over 100 m. rugslag De Rop Lucienne 6e over de 100 m. vlinderslag Waumans JaJn 4e over 100 m. vlinderslag Bleyaert Hilde 4e over 200 m. crawl Bicque Benny 9e over 200 m. crawl Beekman Dominiek 4e over 200 m. schoolslag De Klippel Elise 2e over 200 m. schoolslag Boon Alfons 3e over 200 m. schoolslag Van Den Brande Tania 7e over 200 m. rugslag De Rop Lucienne 2e over 200 m. rugslag Bleyaert Hilde 4e over 200 m. wisselslag Waumans Jan 4e over 200 m. wisselslag Waumans Jef 2e over 400 m. crawl der Marck en de Elckerlyc- ers krijgen tegen Aalst wel een ietwat te zware op dracht. Denderhoutem kan bij Reinaert in goede zin be vestigen en logischerwijze moet Denderleeuw C meester blijven over Sivi E. Met Sivi D - HKH Hamme krijgen we de topper in vierde D, waarin Belsele B het moet kunen halen van St.-Niklaas E en Beveren in staat moet zijn Reinaert C in eigen ves ting te gaan overwinnen. Vooruitzichten le Prov. Sleidinge B - St.-Nikl. B 2 Drive B - Herleving B 1 Temse A - Kuhlmann 1 2e Prov. Eikenlo C - Herleving B X Denderl. A - Small Str. D 1 Artemis B - Melsele A 2 3e Prov. Denderl. B - Meteor X Herleving C - St.-Nikl. D X Melsele B - Belsele A X Melsele C - Temse B 1 4e Prov. Artemis D - Herleving E X Elckerlyc - Aalst 2 Denderl. C - Sivi E 1 Reinaert B - Denderhoutem 2 Belsele B - St.-Nikl. E 1 Melsele D - Drive F 1 Reinaert C - Beveren 2 Tissac D - Melsele E 2 Sivi D - HKH Hamme 2 V.C. Dat de ponysport in oil land stilaan maar zeker ha£. vaste waarde begint C, krijgen, merk je aan de ws kelijkse massale belangstel' ling op de wedstrijden. Ho klein het paardje ook is, aE welke plaats het heeft tul zijn wedstrijd heeftj niet veel belang. Het krijgt zijn ajl plausje. Daarom ook dat eist in 1975 zo'n 25 wedstrijders* plaatshadden op diverse plaajoi sen in onze provincie. VooQl' dit seizoen zal dit aantp* wel hoger liggen. ?e Een bezoekje aan Alfoij" Heyndrickx maakte ons het wat wijzer in het ponysport gebeuren. Samen met Ion Cammerman en R d'Haese vormt hij zowf „de motor" van het I.P.U (Interprovinciaal Pony vet bond v.z.w.d.). 1 ,.De meting van de ponybi heeft plaats in februari, aim ook de algemene vergadl ring. De wedstrijden gen aan begin van de maat^, maart. Doch het bestuur kafe maar pas de kalender opm ken in februari. Voorale^ het éérste startschot klinkt, gaat het bestuur ov^ tot de verkiezing van pony '76. Deze Miss wekelijks de wedstrijden De verkiezing heeft plaats o 7 februari a.s. te Wieze. Mi men teel zijn er zes kaniTc daten o.m. twee GijzegcmT. meisjes Jenny De Rouck e Marina Van Den Brempt. I De verkiezing wordt bepaaf door de verkoop van steur'" kaarten. Daar beide tv/#11 meisjes reeds een enorm tal aan de man hebben weta^ te brengen, zal de titel or 1 vermijdelijk naar één vaen deze twee gaan. Het bestuur van het I.P.B. heeft ons de prijzen getooiT welke deze dames in de wadgj kunnen slepen. Natuurlij! om de spanning erin te ho^ den mogen we ze niet klappen. Eén ding is ecluJ zeker. Van de le tot de f plaats zijn de prijzen gelijl Miss-pony krijgt natuurlij het kroontje oftewel het syi bool van Miss. Dat de feestzaal Wieze hl echter vol zal lopen hoe geen betoog. Wie echt eer iets wil beleven en wil 1< ren over de ponysport kan 0 7 februari steeds terecht. (Paul Dauwe) ZONDAG 18 JANUARI in GENTS SPORTPALEIS Als blikvanger voor «Ie eerste meeting van het nieuwe jaar, heeft Oscar Daemers het nationaal kampioenschap achter dernymotoren voor heroepsrenners op zijn pro gramma staan. De liefhebbers van dit soort wedstrijden, die komen aardig aan hun trekken. Er. werd inderdaad van hoger hand beslist dat, om dit nummer aantrekkelijker te maken voor de toeschouwer, het kampioenschap over twee schiftingen, een grote en een „kleine" finale zal betwist worden. Het gaat telkens over 25 km. Voor dit nationaal kampioenschap werden volgende renners aangeduid Patrick Sercu, Rik Vun Linden, Ferdinand Bracke, Dirk Baert, Julien Stevens, WILFRIED WESEMAEL, Willy De Bosscher, Marc Renier, Jean-Luc Vandcnhroucke, Norbert Seeuws, Willy De Geest, Hugo Van Gastel. Eerste start te 14,30 u. Tijdens dezelfde meeting ook 20 km. koppelrit voor liefhebbers en wedstrijden v«»or jongeren. Voorverkoop elke weekdag van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. De Hammenaar Bertrand Van Buyten verongelukte op 2".-jarige leeftijd. Van Buyten was pen ningmeester van «le supportersklub J«*an-Picrre Coopman. De toekomstige tegenstander van Ali woonde de begrafenisplechtigheid bij. (C) Golfbiljarten In de tweede reeks wordt Loe bes A leider door het verlies van Cosmos B tegen Moorsel B. Ook in de hoogste reeks houdt Cosmos A stand door Hand in Hand B te kloppen. We wachten met spanning de konfrontatie van leiders Cos- mos A en Hand in Hand A af. Uitslagen van zaterdag 3 jan. Reeks A Johny Boys-Hand in Hand A Cosmos A-Hand in Hand B 5-1 Fosqeus A-Moorsel A 0-6 Rupa A-Fosqeus B 6-0 Kasseist. A-Rupa B 3-3 Gijzegem A-Koszen A 4-2 Reeks B Moorsel B-Cosmos B 5-1 Scotsching-Johny Boys B Sprinters A-Scotsching A 4-2 Koszen B-Kravael A 1-5 Loebes A-O. d. Toren A 5-1 Zandst.-Krijt op Tijd A uitg. Reeks C Loebes C-Sprinters B 2-4 Krijt op Tijd B-Loeijes B 2-4 Zandm. A-Korte Stokken A 3-3 D. en SCh. A.-Klakskens A 4-2 Hand inHand C-Kasseist. B 6-0 Kravael B-Sportvrienden A 3-3 Reeks D O, den Toren B-Koszen C 3- Korte Stokken B-Jokers B Jokers A-Loebes D Gijzegem B-Corso A Wedstrijden voor zaterdal 10 Reeks A Hand in Hand A-Gijzegem A Fosqeus B-Kasseistampers A Koszen A-Cosmos A Hand in Hand B-Fosqeus A Rupa B-Rupa A Johny Boys A-Moorsel A Reeks B Krijt op Tijd A-Moorsel B Johny Boys B-Koszen B Scotsching A-Zandstuivers A Kravael A-Loebes A Cosmos B-Sprinters A Onder d. Toren A-Scotsching i Reeks C K. Stokken A-Hand in Hand C Kasseist.. B-Kravael B Sprinters B- Dend.. en Sch. A Klakskens A-Loebes C Loebes B-Zandmannetjes A Sportvriend A-Krijt op Tijd B Reeks D J<> Corso A-Onder den Toren B j(,t Gijzegem B-Korte Stokken B Jokers B-Jokers A

De Voorpost | 1976 | | pagina 22