B E 6 H K L m 0 Q R T U V X Y jEUGDPAGinft JUVEMzele TUF-TUF ool/t ZEflITH dendermonde NIEUWE START DESNAAR EN WIMDECRAENEDIT WEEK-END TE AALST PALLIETER-HOFSTADE CULTURELE CENTRALE A.B.V.V.-JONGEREN DENDERMONDE JOKO berlore AJflLOOm boo/rode De Voorpost - 9-1-76 - 7 HEB STEEDS BIJ DE HAND ✓VS HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS^ EN ADRESSEN eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber. Latex. Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst Pomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportultrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- giê) Schoolstraat 54, Aalst. lendermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Velastraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappenrlrapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen In Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. inlichtingen bij Van den Borghe, Droeskouterstr. 12, Haalt ert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek. Meubelen E. De Petter. Kon Albertstraat 14,, Sint-Gillis-Dendermonde. eubeien De Wolf 053-21.63.91 2.3 xjw jre int ts ilite pa érit vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerf en Guido Michem. Potiaulaan 11. Dendermonde lubliciteit 052-21.40.60 Au 5.3 ux a 2 -.0 8.3 are chif Ge een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo. quando. quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. oelsie Kleding 052-21.16.11 de zaak die met haar tijd-m Franz Courtensstraat 32, Dendermonde. Couponnenhu'is 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst 052-21.21.20 >r groot en klein. Een overgrote vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertnjyep-De Ridder, Dijkstraat 5. Dendermonde Ook alle planafdrukken an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er met om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerpredeze Heidelberg loopt Kwaliteit pnmeert n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar WEEKPROGRAMMA Vr. 09/119.00 uur open deur Krea Fotoklub Dit weekend stond er voetbal en ping pong op 't programma. Ping pong tegen J.K.Leeuwerik - Uitslag 9-0 voor den Tuf. Voetbal tegen Alewin uit Moorsel - Een verloren reis...Alewin stuurden hun kat (en ze konden dan nog niet voetballen). Jammer! Volgend weekend: Optreden van Wim DeCraenete20uurnu zaterdagavond. Voorprogramma: Brain Dammage en Cearul O'Meara. Kaarten te verkrijgen bij D.Kiecken Fonoplaten en in den tuf (vrijdagavond en zaterdag tot 19 uur aan verminderde prijs: 50fr. Sport: zondagnamiddag eerste kompetitiewedstrijd te rugronde tegen Eureka te 14.30 uur op terrein Immerzeel. Voetbaltornooi der jeugdklubs - Terugronde Wie speelt waar zondag 11 januari 76 Tuf-tareka(Terrein Immerzeel) Terlinden - Nijdrop(Mercedes) Studentico - Liludamo (Oshoek A) Fabrieksken - Pallieter(Hofstade) St.Joris- Kreja(Oshoek B) Ocarina-Timarcha(Molendreef) Efsee - Tanu (De Keyzer) Bij de aanvang van het nieuwe jaarwil jeugdklub Zenith ook haar goede voornemens waarmaken. In de club wordt nu ge start met een reeks nieu we aktiviteiten. Er zal maximaal mogelijkheid worden geboden aan de jonge mensen in een sfeer van vriendschap en verdraagzaamheid zich op gezonde wijze te ont spannen. De club wil een ontmoetingscentrum zijn, waar rekening wordt gehouden met de wensen van de leden en de aktivi teiten dan ook in die zin aanpassen. Zenith zal o.m. met een danscursus van start gaan op vrijdag 9 januari te 19,30 uur. De volledige cursus bestaat uit 15 lessen welke de vrijdagavond zullen plaats vinden. De prijs werd vastgelegd op 15 fr. voor gans de cursus-zo- ikets kan alleen in Zenith. Verder zal elke maand een film worden voorge steld met gratis toegang voor de leden en 20 fr. voor niet leden. Ook de volksdans komt in Zenith aan de beurt. Dit zal ge beuren onder de leiding van de leden van de ge kende volksdansgroep Reinout. Verder zal ook een yogaclub worden op gericht. Er komt kreatie- ve expressie met of zon der materiaalfotoclub, toneel en poëzie. Nadere berichtgeving zal in de club zelf via de muurkran ten worden gegeven. Het januari programma ziet er uit als volgt: Vrijdag 9 januari - eerste dansles. Zaterdag 10 ja nuari - wachtwoord met bekende Dendermondse figuren. Zondag 11 januari - De Toorn gods, western met Robert Mit- chum aanvang 20 uur. Vrijdag 16 januari 2e dansles. Zaterdag 17 ja nuari afscheids T-dan- sant van de oude anima- tieploeg. Zondag 18 ja nuari: Zenith bezoekt de minnard Schouwburg te Gent waar «Oh Broeder, oh zuster» wordt opge voerd. Alles inbegrepen kost deze trip 115 fr. Vrijdag 23 januari derde dansles-Zaterdag 24 ja nuari DJ wedstrijd. Zon dag 25 januari optreden van Miek en Roel te 20 uur-leden hebben gratis toegan - de niet leden betalen 20 fr. Vrijdag 30 januari vierde dansles. Zaterdag 31 januari T dansant van de nieuwe animatieploeg en op zon dag 1 februari simultaan schaaktornooi. Schrijf ik folkventers dan zegt de zetduivefvensters en daarom verkies ik venten om U de «meziek en liekens- groep De Snaar» aan te kon digen. Aanvankelijk, in de tijden dat de Vlaamse folk revival in volle bloei was, t.t.z. zowat vijf jaar terug waren ze met vijven die het muzikale avontuur begon nen. Vijf jonge mensen die von den dat het fout was muziek, zang en dans van vreemde volkskuituren zomaar over te nemen, zodat zij zich op specialisten van eigen streek gingen toeleggen. Er werd een repertorium ge vormd met prettige kolder, meezingers en zowel origi nele (zegge traditionele) als zelfgemaakte liedjes ge knipt op het Brabants volks patroon. In '71 behaalde De Snaar een prijs op het festival van Hove en sindsdien kwamen er meer en meer optredens. De groep werd echter vrij vlug herleid tot het ddetaL Stef, Jan en Chris (v.l.n.r. op de foto). Stef Koekoekse (viool, gi taar, zang), Kris De Smet (fluit en percussie, zang) en Jan De Smet (akkordeon, mandoline, zang) hebben naarstig doorgewerkt. En met succes! Het «Théétre 140» (de franstalige tegen hanger van de Beurs schouwburg te Brussel) kondigde De Snaar in no vember '75 aan als één der De oudejaarsavondviering in de klub was weer een hoogtepunt in het jeugdhuisleven: voor het feestmaal waren 42 mensen ingeschreven doch vanaf elf uur was ieder lid toegelaten: een reuzestemming werd door de discobar zo gecreeerd dat bepaalde feestneuzen tot half vijf in de morgen hebben doorgevierd. VoetbalPallieter - DDT1-1deze vriendenmatch die in derbysfeer werd betwist eindigde op een verdiende drawn: doelpunten van Paul Smet (Pallieter) en Van Nuffel (DDT). een kleptomaan maakt de klub onveilig: verscheidene handtassen en geldbeugels werden het afgelopen week einde gestolen: hopelijk wordt de schuldige gevonden, want deze diefstallen worden een echte plaag. Volgende zondag 11 januari speelt Pallieter tegen Fa brieksken: dit is de eerste match van de terugronde. Supporters, kom onze Pallieterjongens aanmoedigen vanaf 14.30uuropplein Den Ezel. Om het 25-jarig bestaan van de A.B.V.V.-Jonge ren wat luister bij te zet ten, zullen we dit jaar uitpakken met verschil lende culturele manifes taties. Op vrijdagavond 30 ja nuari richten onze jonge ren een toneelavond in met niemand minder dan «Het Kollektief Interna tionale Nieuwe Scene». De toneelgroep bestaat uit de volgende akteurs: Caroline Van Gastel, Flor Hermans, Bernard Van Lent, Jan Decleir, Tinus Schneiders, Charles Cor- nette, Edwig Claes, Roel Goussey, Dario Fo, Filip Van Luchene, Hilde Ui- terlinden, Arturo Corso, Bob De Moor, Paul Wuyts en Reinhilde De cleir. De «Nieuwe Scene» brengt die avond voor ons het stuk «Al lijkt het een fabel». Het gebeuren zal plaatsvinden in de Feestzaal van het Ko ninklijk Atheneum Den dermonde, Zuidlaan 2. Aanvangte 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op burelen van het A.B. V.V., Oude Vest 3, Den dermonde. Inkom60 fr. voor plus-3- passers bedraagt de in kom slechts: 30 fr. Voor inlichtingen kunt U zich steeds wenden tot Van Gasse William Oudebaan,113 Oudegem Tel: 052/21.69.19 De Koning Leo Spoorwegstraat 18 Grembergen TEI: 052/21.70.40 De toneelavond gaat door onder auspiciën van het Ministerie van Nationale Opvoeding- en Neder landse Kuituur - Dienst Volksontwikkeling. FC. Universitas uit Aalst (e.l.) meest revelerende groepen uit de Vlaamse volksmuziek wereld. Er werd begonnen met de opnamen van eerste L.P. Kortom, De Snaar staat borg voor een gezellige a- vond met fijne muziek en wie weet...de C.S.V.-toe hoorders krijgen ze mis schien ook aan het dansen zoals bij verschillende ande re optreden. U heeft dus geen enkele reden om op zaterdagavond (10 jan. '76 - 20 uur) de dancings in te trekken. (Plaats van optreden: Cen trum voor Samenlevingsver nieuwing, Wellekensstraat, Aalst). Zij. die zweren bij de klein kunst kunnen op hetzelfde ogenblik terecht in jeugd klub. Tuf-Tuf, Zonnestraat, Aalst. De trouwe Voorpost lezer zal wdten dat ik hier Wim De Craene bedoel (zie artikel vorige editie), een ke rel die de definitieve door braak nabij is en samen met Ve'rminnen, Chris De Bruy- ne, Raymond van 't Groene- woud e.a. wellicht de nieu we generaite in de kk zal vormen. Als men nog van kleinkunst mag spreken na tuurlijk. Vóór De Craene tre den op de streekgroep Brain Damage en de Ierse folk- en flamencospeler Cearul O' Meara. Voer voor de liefheb bers van goeie muziek. René De Witte editie Aalst St-Jorisploeg jm F C. Studentico Aalst (e.l.) Za 10 119.00 Instuif Zo 11 1 10.00 Opendeur Diskotheek 15.00: fotoklub 19.00: instuif Ma 12/1 19.30 uur: Vol ley dames liefhebbers Di 13/1: 10.00 Markt- opendeur 18.00 Volley miniemen heren 19.00 Volley Seniors he ren Wo 14/1: 18.00 Volley kadetten heren 19.30 uur volley dames seniors Do 19.00: 15/1 volley se niors heren Donderdag 15 januari: filmvoorstelling voor jong en oud, twee uren schaterlachen met de ge kende stripverhalenheld Lucky Luke in de gelijk namige kleurenlang- speeltekenfilm. Aanvang 20 uur. Attentie: De film gaat door in het joko-lo- kaal aan de e.herten- cantlaan 32 en niet in de turnzaal. Zaterdag 17 januarioffi ciële sluiting van de danscursus. De cursis ten worden allen in het joko-lokaal verwacht om vooreen laatste maal sa men met Agnes en Nick de aangeleerde dansen te herhalen. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 22 januari: debatavond in het joko lokaal. Voor meer infor matie zie joko-nieuws van deze maand. Aan vang 20 uur. Vrijdag 23 januari: KVS- voorstelling in Brussel, een sprankelende kome die die als titel draagt: «zaterdag, zondag, maandag». Inschrijvin gen in het lokaal. Vertrekuur 18.30 uur en we zijn terug rond 23.30 uur. Voor vervoer wordt gezorgd. Na twee weken vakantie zijn inmiddels de avond leergangen weer van start gegaanTer herinnering dinsdag 20 uur: Duits woensdag 19.30 uur: Frans 1:20.uur Engels I: 20.30 uur Frans II 20 uur: motortechniek: donderdag 20.30 uur: Engels IIvrijdag 19 uur gitaarcursus. Ook de lidkaarten kunnen aangeschaft worden bij Denise. ledereen die dit jaar minstens 16 jaar wordt kan lid worden. Men mag zonder lidkaart het lokaal 3 maal bezoe ken. maar daarna is men verplicht lid te worden of anders wordt men de toe gang tot het jeugdhuis «ontzegt». De ploeg van Tuf-Tuf-Aalst (jm) vrij.: 9 jan.: kleinkunsta- vond in zaal Scaldis Ed Kooyman Wim De Craene Inkom 50 fr. - leden 40 fr. Aanvang 19.30 uur. za. 10 jan.Vrije CluJoavond om de eenvoudige reden dat er meer dan waarschijnlijk vele leden (en ook niet-le- den) naar het carnavalbal van Schele Vanderlindeoin in de Scaldis zullen gaan. zo. 11 jan.: The Dubliners. Onze Fred zorgt ervoor dat deze groep in levende-lijve- zich-zelve-jaja in de club komt (zingen en zo). Da ga wa worden. HONDEN GEVONDEN De mensen van de dierenbe scherming meldden ons dat er opnieuw twee honden werden opgepikt. Voor veertien dagen ontdekte men te Sint-Gillis in de Brees- traat een klein hondje met witte en bruine vacht. Deze week werd opnieuw te Sint-Gillis een jonge herdershond opgepikt met bruine en zwarte vacht. Het dier is nog jong en blijkbaar goed gezond. De eigenaars kunnen zich in verbinding stel len met de kommissaris van de dierenbescherming, Hekken- hoek 5, Grembergen of telefo neren naar nr. 21.45.49.

De Voorpost | 1976 | | pagina 7