«long Lede deed te Ninove zaak Met noodploeg Gijzegemnaar Louis Nevens: vier goals OPNIEUW ARSENALSCORE ZENUWACHTIG Leeuwehart Pissens en belofte De Waegeneer (S.K. Lebbeke) blikvangers bevordering Ninove 4 - Jong Lede 4 S.K. Aalst - Petegem 1-0 Deinze-Sp. Buggenhout 4-0 Lokerse S.V.-V.W. Hamme 1-0 UITSLAGEN JEUGDVOETBAL- VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 18 JANUARI 1976 AUTO De topmatch in vierde B heeft zowal alles gegeven wat van een topper mag verwacht worden. Veel volk, spanning, dege lijk voetbal en doelpunten. Alhoewel Lede eenmaal voorsprong kon nemen, is er in dit „haasje-over-gevecht" toch nooit meer dan één doel punt verschil geweest tussen beide opponenten. Gelukkig maar, want hun voetbalw aarde lag zeer dicht bij mekaar. Was Ninove op het kollektieve vlak misschien iets sterker uit gebalanceerd, dan beschikten de bezoekers over enkele in dividualiteiten (vooral Mer- geay en Christiaens) die net iets boven dat homogene ge heel uitstaken. En toch werd de figuur van de wedstrijd de gebaarde Louis Nevens. Vier doelpunten maken in een topwedstrijd gebeurt niet elke week. Nevens zorgde nochtans voor dit bravourstukje. De Aalstenaar is inderdaad een gevaarlijk heerschap voor elke verdediging, maar in Lede kennen ze deze kaper toch al langer dan van gisteren. Wan neer hij bovendien zijn ploeg tweemaal op voorsprong brengt, dan is het oi. de hoog ste tijd om hem aan banden te leggen. Nochtans mocht hij in de tweede helft zijn stuk herhalen. Hij hees Ninove eerst op 3-3, nadat Christiaens even voor rust voor een Leed- se 2-3 voorsprong had gezorgd en mocht amper vijf minuten later ongestoord een wande ling maken door de Leedse de fensie, die hem uiteindelijk moest neerleggen in de fatale zone. Zijn strafschop bracht de wortelkrabbers opnieuw aan de leiding. Gelukkig was daar nog tove naar Christiaens, die blijkbaar jaloers was van de slalom van Nevens. Hij liet drie plaatse lijke verdedigers koudweg ter plaatse en schotelde de inge komen Rottiers de gelijkma ker op de voet. Uiteindelijk mochten beide ploegen zich tevreden achten met het resultaat. Puurs liet zich thuis de kaas vantussen het brood halen door Haacht. Meteen hees Lede zich mee aan de leiding en volgt Ninove op amper één puntje van het leidende triumviraat. Want Putte heeft zich nu ook defi nitief gemeld als titelpreten- dent. Lede moet zondag die leiders plaats kunnen bestendigen. Tegen hekkensluiter Ouroden- berg mogen geen slippertjes gemaakt worden. Marcole. Broecke was niet onverdien stelijk in het verweer, maar ontbeerde bij momenten een tikkeltje routine tegen de ge talenteerde aanval van de te genpartij. Maar ondanks het feit dat aan beide zijden heel wat talent langs de lijnen bleef, haalde de wedstrijd dank zij de overgave en de honderd procent inzet der ak- teurs een hoogte die zich zel den bekijken laat op onze vel den. Beide ploegen pakten van meetaf uit met een soepele 4-3-3 opstelling en trokken vooral aanvallend alle regis ters open. Ninove deed het minder verfijnd maar bleef met Nevens als opportunist ruim zo efficiënt als de Leda- aanval, welke zijn trefkracht over de volle breedte van het „Lowieke" werd „ontdekt" door meester Gaston Van HauwermeirenDie liet op de speelplaats van de Gijze- gernse gemeenteschool de jongens met balletjes stoeien en hun kunstjes bedrijven. De „meester" was in zijn tijd, toen het piepjonge Wilkskracht Gijzegem ergens in de buurt van de Dender voetbalde een verdienstelijk spitsloper. Een man met een knal van een schot. Later trok hij als voorzitter aan de groenzwarte kar. Maakte ups and downs mee. En tikte een aantal „inheemse" beloften op de kop. Rudi Haleydt, Rudi Verleyen en... Lowieke Nevens. De kleine Nevens leek voor een grote carrière geroepen. Begaafd tot en met. Een wroeter ook en een onvermoeibaar labeurpaardje. Doch mis schien een tikkeltje te bescheiden. Geen noorden, maar daden. Van Eendracht Aalst, dat hem te Gijzegem op pikte, verhuisde hij naar Sportkring Aalst - Meid voor alle werk was hij er. Goalgetter. En ook „laatste man". Die transfer naar de oranjegroene Eerste Provincialer werd door sommigen als een „degradatie" aangezien, „Hij is veel meer waard dan een plaatsje in een be scheiden ploeg", vertelde me op een goeie dag een vedette. „Hij moet ambiteuzer zijn, op tafel kloppen, in zichzelf geloven". Louis Nevens had zijn eigen redenen om niet hoger te mikken. Doch hij tilde zich zelf weer naar een ander niveau Ninove zat achter hem aan. En hij belandde in de „stekjesstreek". Promoveerde mee naar Bevordering, waar zijn klub vandaag in de onmiddellijke buurt van de falende leider Puurs beweegt. Nevens is nu ook al de Oostvlaamse topscorer in „Hogere". Vooralsnog liet hij de bal zeventienmaal tegen het net ploffen. Fan tastisch was wat de gebaarde Gijzegemnaar zondag tegen rivaal Jong Lede realizeerde hij scoorde de vier doelpunten die zijn klub na afloop van die thriller op de creditrekening had staan. Goed voor een zege was die superprestatie niet, want de Ledenaars trapten vier keer de bal voorbij de Ninovekeeper. Er was echter een fundamenteel verschil voor wat Louis Nevens op zijn eentje deed, hadden de Ledenaars vier verschillende mensen nodig. S.K. Aalst heeft een vierpuntenwedstrijd gewonnen. Dit j gebeurde eens te meer met een Arsenalscore. Het enig doch doelpunt van grote waarde werd in de 80e min ingeschreven. Picqucur fusiljeerde met een afstandschot de nochtans uit stekende doelman Lippens. Als Sparta het trouwens bij dit i kleinste verschil hield, dan was dit hoofdzakeljk te wijten I aan de fraaie verrichting van zijn doelman. Aalst had, trouwens gelet op de spelontwikkeling na de rust, tenminste een doelpunt meer kunnen verantwoorden. Beurtelings redde Lippens een fikse kopbal van Vervecken, en een felle dreun van de aal- vlugge Janssens. De eerste speelhelft kon men echter spoedig vergeten. In deze periode kampte Aalst met windnadeel, vielen er prak tisch geen prangende momen ten. Petegem eiste toen wel een licht veldvoordeel op doch was op geen enkele ogenblik gevaarlijk. Door deze zege zette S.K. een stap in de goede richting. Het hoeft nauwelijks betoogd dat trainer Pol Brack- ner in zijn nopjes was met de zege. Het is inderdaad zo zeg de de trainer ons dat de ploeg zich eens te meer met volle overgave heeft in de strijd ge zet. We plukten er uiteindelijk dan ook de vruchten van. Een pluspunt was voral de knappe prestatie die door de nieuwe ling Patrick Poep werd opge bracht. Voor de vervanging van Van den Hauwe had ik 2 mogelijkheden. Ik kon ofwel verscheidene pionnen ver schuiven ofwel de 20-jarige Poep inschakelen. Gelet op het feit dat Poep, die spijtig ge noeg wegens beroepsbezighe den niet regelmatig kan oefe nen, in het reserveëlftal al voor een paar markante ver richtingen -zorgde, heb ik Ie laatste oplossing gekozen. Poep die aan zijn maiden- match toe was heeft het ver trouwen dat we in hem had den gesteld zeker niet be schaamd. Ook Uyttendaele heeft als laatste man eens te meer goed zijn streng getrok ken, terwijl het middenveld uitstekend werd bezet. Spijtig genoeg werden een paar wen kende kansen niet benut, be sloot de S.K. trainer. Met de ze zege heeft S.K. Aalst zich nu uit de bedreigde zone ge werkt. Hopelijk voor goed. J.V.H. De voetballiefhebbers die afgelopen zondag vele rijen dik rond de Ninoofse grasmat aanschoven, werden in hun noch tans hooggespannen verwachtingen niet bedrogen. Wat de beide elftallen naderhand vertoonden was van een gehalte dat in bevordering niet zo vaak wordt gehaald. Achteraf bekeken laat deze bijzonder boeiende en enerverende partij zich moeilijk in woorden vertalen. De ploegen die mekaar nooit verder dan één doelpunt ontliepen zorgden voor een spektakel gekruid met vele doelpunten en een veelvoud aan open doel kansen. Na afloop kon iedereen zich best met de puntendeling verzoenen, al stak er mits een tikkeltje meeval of een beetje mer beheersing voor de doelmond van de tegenstrever, zowel voor de thuisploeg als voor de moedige bezoekers uit Lede meer in. Bij Lede bleven Collijns en Van den Driessche nog altijd afwezig. De afwezigheid van eerstgenoemde heeft nu al we kenlang voor gevolg dat een Mergeay heel wat krachten in het middenveld laat, die hem in normale omstandigheden toelaten de aanval meer stoot kracht te verlenen. Het kan best nog een tweetal weken duren alvorens Collijns terug aan kompetitievoetbal kan denken. Wegens ziekte ont brak te Ninove eveneens Cam- mu. Zijn vervanger Van Den veld uitsmeerde. Zowel De Neef, Christiaens, Mergeay als invaller Rottiers stonden aan het kanon. Een andere vast stelling was dat de formatie van trainer Tuyaerts verhou dingsgewijs meer kansen no dig had om de cijferverhou ding uiteindelijk in evenwicht te houden. Aldus gingen door pech en gebrek aan beheersing nogal wat kansen teloor. Dat gebeurde minder in de Nino- ve-aanval, al dient gezegd dat Vermoes in de allerlaarste mi nuut zijn ploeg door een uit stekende redding voor een ze kere nederlaag behoedde. Een overigens vrij voortref felijk leidende ref Van Volcem trok drie maal geel voor res- pektievelijk De Neef, Christi aens en Mergeay. Zulks bete kent o.i. wel een te zware af straffing voor de gezonde vorm van agressiviteit waar mee de formatie van Lede zich doorheen de wedstrijd werkte. Tot slot kan men vaststellen dat Lede met dit gelijkspel een voortreffelijke zaak deed. Niet alleen komt het aardig weg bij een recht streekse konkurrent, het maakte op het veld ook ten volle, zijn ondertussen weer ingenomen, leidersplaats waar. Wie drie punten haalt bij 2 gerenomeerde tegenstrevers als Ninove en Heist, mag zich beslist opmaken om in het verdere verloop van deze kom petitie een hoofdrol te spelen. (aj) EERSTE PROVINCIALE Zoals algemeen werd verwacht, moest Buggenhout Spartanen te Deinze de duimen leggen tegen de leiders. Trainer Michiels, die met een echte invalidenploeg naar Deinze was afgereisd hoopte er de schade te beperken en in het beste geval een puntje mee te pikken. Zover is het niet gekomen. Sparta Buggenhout hield één helft stand, maar na het eerste doel punt brak de veer. Door het feit dat Meyskens, dagje verplichte rust voor gele kaarten, en Van de Wiele last van liesletsel, moesten worden vervangen, kreeg het moreel reeds een flinke deuk. Eric Van de Wiele is trouwens de man, die de jongste weken voor de doelpunten- zorgde en Meyskens is nuttig als cen trale verdediger. Dit had tot gevolg dat Coninckx opnieuw verdediger werd en Verhulst latste man. Emanuel kwam in het middenveld en Freddy Keppens vooraan. Beide spe lers mogen op een goede ver richting terugbikklen. Dat Eric Wauters en Coninckx, beiden ziek, enkel op aan dringen van de trainer in het veld kwamen, was niet van die aard om het moreel op te peppen. Toch streed Buggen hout moedig tot het einde. De nederlaag, enigszins ver wacht, werd wel wat te sterk uitgedrukt. De doelpunten vonden meestal hun oorzaak in dekkingsfouten, maar wat wil men als men elke week zijn team moet ondersteboven gooien. Erg teneergeslagen was men dan ook niet bij Sparta, dat nu hoopt volgende zondag te rug te kunnen rekenen op Van de Wiele en Meyskens. Ook het ziekenrapport laat reds meer optimisme toe. Julien De Weirdt en Staf Hoste kunnen opnieuw trai nen. Bert Michiels was na afloop van de ontmoeting op Deinze geenszins ontgoocheld. „De jongens hebben gepoogd het in verdediging te redden een kleine dekkingsfout schonk de thuisploeg de kans vrij snel in de tweede helft de score te openen - en toen gingen de onzen door de knieën - Het was te ver wachten dat Deinze zich Le gen ons tot het uiterste zou inzetten - gezien het in de heenwedstrijd zeer dicht bij de nederlaag was geweest". V.C. I Dit is dan het Lokerse doelpunt van De Bleeckere tegen Hamme Beweren dat Sportkrinf Lebbeke tegen Ronse overrompelend heeft gevoetbald, zou de waarheid geweld aandoen. Vooral in de eerste time kwamen de bezoekers meest aan bod. Ge jaagd door de wind weliswaar, maar af en toe erg gevaarlijk langs hazewind Lamon en een steeds op vinkenslag liggende llenneuse. Het was die Henneuse die. na een splijtende raid en een gevatte dieptevoorzet Verhavert gewoon fusiljeerde. Af en toe konstrueerde Leb beke een niet onaardige aan val, doch een fel op de huid gezeten Marc Van der Jeught kreeg geen glimp van een kans om Bellinck op de kor rel te nemen. De andere «ge vaarlijke man» Roland Delsin zat als een jachthond achter de bal aan, maar bleek zo slecht geïnspireerd dat hij nauwelijks een voet in het spel kreeg. Het leek eigenlijk een futloos gedoe, al dient gezegd dat leeuwehart Leo Pissens wroette voor drie en de piep jonge De Waegeneer zijn on miskenbaar talent en zijn grenzeloze inzet demonstreer de. Acht minuten na de pauze waren de teerlingen gewor pen De Feyter mikte in de winkelhaak en even later rondde Pissens, de beste man op het terrein, een serimmage PROV. JUN. AA Gent - E. Aalst 2-0 Aalter - Lede 6-0 Beveren - KAVD 1-0 Zele - Zottegem 2-0 PROV. SCHOL. AA Gent - E. Aalst 1-2 Aalter - Lede 1-12 Beveren - KAVD 2-0 Zele Zottegem 0-1 GEW. JUN. F St. Denderl. - Terjoden 1-0 Aaigem - Nieuwerk. 2-4 Haaltert - SK Eremb. 3-0 GEW. JUN. G Wieze - Berlare 5-2 SK Gremb.-R. Wetteren 2-1 Baasrode - Wichelen 2-0 St. Wetteren - Lebbeke 4-2 GEW. JUN. H Hamme - Temse 1-2 GEW. SCHOL. I SK Aalst - Edixvelde 1-2 Haaltert - SK Eremb. 0-2 Doggen - Ede 10-0 Welle - E. Meldert 3-2 Thor Meldert-Kerksken 0-0 SCHOL. K Schellebelle - Berlare 0-3 W. Moorsel Massemen 1-2 Serskamp - Hofstade 0-0 E. Aalst - St. Wetteren 2-1 Wichelen - Herdersem 2-1 SCHOL. L Buggenhout - Opstal 4-0 Oudegem - SK Gremb. 2-0 Heikant - Sp. Appels 1-5 E. St.-Gillis - Schoon. 5-1 Baasrode - Hamme 2-2 KAVD Robur 2-6 KNAPEN C Serskamp - Opstal 2-0 Lebbeke B - Herzele 5-0 E. Aalst-St. Wetteren A 1-0 Wichelen - Lebbeke A 1-3 Dat de beslissing van het P.C. na de heenwedstrijd te Hamme, nu in de terugwed strijd, te Lokeren, in de Scherpeputstraat, nog steeds niet vergeten is bleek uit het zenuwachtig gedoe tijdens de jongste speeldag te Lokeren, waar de Wuitens zich hard nekkig teweer stelden doch een nipte nederlaag opliepen. Toch dient te worden ver meld dat de Hammenaars ze ker op één punt mochten aanspraak maken. Na vorige wedstrijd bij leider Deinze een puntje te hebben gewon nen, zonder doelpunten, is na de wedstrijd bij de jongens van voorzitter De Nul ge bleken dat de Hammenaars toch heel wat moeite hebben om een doelpunt te scoren. De Bleeckere vond reeds in de 7e minuut de weg naar de netten, waarbij de thuisploeg reeds vroeg op winst kwam. Dit werd door de Hamme naars fel aangevochten. Een uitstekend geplaatste scheids rechter Van de Cotte keurde kordaat het doelpunt goed. De Wuitens zetten alles op de aanval, maar botsten tel kens op een rotsvaste verde diging waar doelman Cleem- put zich onderscheidde met gevatte tussenkomsten. De tweede time verliep nog ner veuzer. De Hammenaars voel den de gelijkmaker in hun bereik, doch onkans en ge deeltelijk besluiteloosheid be letten te krijgen waar ze zeker aanspraak mochten op maken. Brusselmans kreeg nog geel, wat de lokale mi- denvelder Van den Broecke reeds in de le minuut had gekregen. Hoe Vigor nog aandrong de stand onderging geen wijzigingen meer. Voor Lokeren kregen Van den Broecke en De Bleeckere nog een kans maar faalden. E. Aalst - Menen KAVD - Willebroek Crossing - Zele J. Lede - Ourodenberg Sp. Buggenh. - Lovendeg. VW Hamme - SK Lebb. Sp. Appels - E. Nieuwerk. Appelterre - W. Moorsel Temse - Robur Terjoden - Baasrode Drongen - Overmere Edixvelde - Pollare Vlierzele - Serskamp E. Meldert - Erembod. Moerbeke - Schellebelle Sinaai - Opstal Kieldrecht - SK Gremb. Ede - Hofstade Doggen - Herzele Schr. Moorsel - Schoonaar- de Oudegem - Zandst. Appels Wichelen - Wieze Berlare - Kalken Gijzegem - E. Gremb. Boonwijk - E. St. Gillis Heik. Zele - Klinge met een rake knal af. De circa 450 aanwezigen hoopten dat die goaltjes de proloog waren van een doel- puntenfestival. Het bleef ech ter bij die bevliegingen Ronse kwam af en toe zelfs verras send opzetten. De zwaarge bouwde doch betrouwbare Verhulst, bijgestaan door klas man Verhavert. smoorde alle gevaar in de kiem. Een rol spelen in het titelde- bat zit er voor SK Lebbeke dit seizoen niet meer zou een mirakel moeten ge beuren om de koplopers Ge- raardsbergen en Deinze in het hoekje te drummen. Dat een van beide «toppers» eens of morgen de rol lost, kan best. Maar dat zowel Deinze als Ge- raardsbergen plots aan het zwalpen gaan, gelooft geen enkele insider. Hoe dan ook torent Lebbeke dit seizoen niet boven alle deren uit. bewezen is dat de jeugdpolitiek van de blauw witte klub brede perspektie- ven opent. De 25-jarige Leo Pissens kan bezwaarlijk een belofte genoemd, al is de SK- kapitein jong genoeg om nog volle tien jaar een toonaan gevende rol te spelen. Een voorbeeld van wilskracht is die Pissens. Een doorduwer. En ook een jongen die mag gefeliciteerd om zijn verre gaande fair-play in de soms bikkelharde duels. De exponent van Lebbekes jeugd is de piepjonge De Waegeneer die ,als hij niet te vlug gelooft dat het „gebeurd' is en zich blijft inspannen om wat te bereiken, een kraan kan worden. Hamme kontesteerde fel tegen het Lokerse doelpunt maar ref Van de Cotte was kategoriek en wimpelde het protest af. (JVC) THflND BRb UNIR0YAL Sé&J3a il;,.- Gepaste tussenkomst van keeper Buyle (Ilamme) tijdens de zenuwachtige match op Lokerse. N Ei

De Voorpost | 1976 | | pagina 16