SENSATIEV0L EINDE TE HERDERSEM KORT SPORT DRIE KANSEN VOLSTONDEN NIET VOORSPRONG WEG Serskamp steeds dichter bij die titel DOELMAN ROELS ONKLOPBAAR Robur best voetballende ploeg Geen mirakel voor Overmere ^PROVINCIALE Dokter Wïbo (Winnik): ^PROVINCIALE Bij Eendracht Meldert Laatste minuten fataal voor Opstal DANKZIJ DE OUDE GARDE Bal 17 Robur-Winriik 0-0 Na de spannende ontmoeting Robur - Winnik kregen de klubdirigenten van de lokalen een vriendelijk komplimentje van hun kollega's idt Winnik. „Jullie hebben de best voet ballende ploeg uit de reeks" zei clubdokter Wibo tegen be stuurslid De Maere van Moerzeke. „Hoe is het mogelijk dat die ploeg niet meer punten heeft" vervolgde klubleider Goossens van Winnik. Vriendelijke woorden genoeg maar daarbij kreeg Robur geen punt meer, dat het toch verdiende. Vooral in de eerste helft schiep blauwwit een massa kansen die echter niet werden benut. De voorwaartsen Vlaminck, Lelie en Verbeke kregen hiertoe voldoende gelegenheid. Daarbij kwam nog dat Ro bur na amper één minuut meende aanspraak te mogen maken op een strafschop toen René Vlaminck in de fatale zone tegen de vlakte ging, maar het tevergeefs wachten bleef op het fluitsignaal Na de kampwisseling was het Roburoverwicht nog meer uit gesproken, niettegenstaande er niet zoveel kansen meer werden geschapen. Wel zou Miel Pauwels een kanjer op het doelhout trappen en diende nadien de bezoekende doelman op al zijn kunde be roep te doen om een scherp inzenden van Luc Moortgat over de deklat te punchen. Bezoekend gevaar kwam er slechts een paar keer langs de buitenspelers Leyrens en Kesters. Ondanks de doelpun ten die meermaals in de lucht hingen, uitbleven werd het een gezellige wedstrijd. Dat beaamde ook Roburtrai- ner Pieters. „Mijn spelers hebben biezonder goed ge voetbald" aldus de Moerzeek- se oefenmeester. Voor ons zat er meer in dan een gelijkspel. Vooral in de le helft kregen we tal van kansen". Diezelfde mening deelde ook de jonge verdediger Alfons Vercaute- ren. Tegen Winnik werd hij opgesteld als laatste man. Hij werd meteen ook de uitblin ker van de wedstrijd. Zijn tussenkomsten waren uitge sproken zuiver en geregeld bediende hij zijn kollega's in het middenveld met puike voorzetten. „Het was nochtans niet gemakkelijk voetballen met zo een krachtige wind" aldus de talentrijke Moerze- kenaar". Toch zat er voor ons de overwinning in. In de 2e helft gingen de bezoekers meer verdedigend spelen en zo werden er weliswaar min der kansen geschapen" aldus Fons Vercauteren, die de prettige sfeer bij Robur on derstreepte. De volgende wedstrijd op nieuw aan huis, deze maal tegen het toch niet te onder schatten Temse. Het moet voor blauwwit een heruitgave van de voorbije week bete kenen. Eddy De Mey F.C. Baasrode - Borsbeke 0-1 FC Baasrode had best de wed strijd tegen Borsbeke afgete kend kunnen winnen. Dat de bezoekers er met de volle in zet vandoor trokken vond wel degelijk zijn oorzaak in het missen van liefst drie open kansen. Ook de gekwetste trainer Cooreman, die er nog in kwam in de hoop ^iets te redden, sprak zich in dezelfde zin uit. Wel kwam FC Baasrode flink verzwakt tussen de lijnen, want ook Belis, Van Keer en Cooreman stonden op het zie kenrapport. Niettemin startte Baasrode zeer gevat en kreeg Mager- man reeds na 3 min. wed strijd een reuzekans. Baasro de bleef in de eerste helft de toestand meester maar toen Borsbeke na rust op voor sprong kwam, brak de veer. Er kwam niets opbouwends meer uit de Baasroodse bus. Trainer Cooreman deed toen nog een poging om het spel weer op gang te brengen, maarvzijn kwetsuur belette hem het volle pond te geven. I-Iet bleef uiteindelijk bij een 0-1 nederlaag en hiermede was men te Baasrode zeker niet gelukkig. Daar trainer Cooreman er in de volgende weken niet zal bijlopen en het ook niet zeker is dat jongens als Van Keer zullen hersteld zijn, ziet het er allesbehalve gunstig uit voor Baasrode, dat op enkele weken tijd fel is afgezwakt en zijn bevoorrech te plaats moest prijsgeven. V.C. Nederename - Appels 5-2 Een gehandikapt Sparta Appels heeft te Nederename een goede wedstrijd gespeeld, maar dit mocht niet baten. Ondanks de afwezigheid van Van Den Hauwe (gekwetst bij een val) en trainer D'IIondt (zes weken schorsing) begonnen dc bezoekers uitstekend. De wedstrijd was maar pas gestart of De Groeve zorgde reeds voor sensatie door een van zijn atoomschoten af te vuren die eenieder in het doel zag. De doelman wist echter deze bal in extremis nog te stoppen. De Appelse dirigenten zou den nadien maar weten hoe dat doelschot de wedstrijd een ander gezicht had kunnen ge ven. Willy zou nadien nog en kele keren mogen aanleggen, maar het was Luc Vereecken die scoorde, 0-1. De gelijkma ker werd voorafgegaan door een buitenspelstand die niet bestraft werd en meteen ston den de ploegen gelijk 1-1. Na dat Nederename tot. 3-1 was uitgelopen mocht Sparta een penalty trappen die door Van Den Berghe werd omgezet. 3-2. De thuisploeg zou er na dien nog in slagen doelman Dierickx tweemaal te verslaan De eerste keer op ontsnapping en vervolgens op een geharre war voor doel. De cijfers zijn overdreven. Wanneer we de wedstrijd gaan ontleden dan komen we tot de vaststelling dat Appels alles tegen kreeg en de thuisploeg kon profite ren van een niet gefloten bui tenspel en een gcluksgoal. Sparta, dat zeker een doel punt verdiende langs De Groeve, waarover we het reeds eerder hadden, moest ook nog na zijn 2e doelpunt te hebben aangetekend, dit nog eens overdoen. De scheidsrechter oordeelde dat hij hiervoor gefloten had, iets dat niemand op het ter rein gehoord had. Gelukkig nog dat Van Den Berghe feilloos was in het omzetten. Vermelden we tevens dat de vervangers Muyzewinckel en Van Den Berghe (die invielen voor Van Den Houwe en D'Hondt) een beste wedstrijd speelden. Sparta verliest meer voeling in het klassement daar hun naaste konkurren- ten volle of halve winst haal den. Opdat de kloof enigszins binnen de perken zou blijven moet er beslist gewonnen worden. Zondag komt Nieu- werkerken op bezoek en daar Sparta steeds zijn tegenstan ders waard was valt de zege wellicht zondag uit de bus. Doelman Van Mossevelde, die het doel van Nieuwerkerken verdedigt maar te Appels woont op De Hoogte zou het kunnen lastig krijgen. A. Slechts onverbeterlijke opti misten voorspelden voor Overmere puntenwinst te Ert- velde. De Boerenkrijgers, ge teisterd door een lange reeks tegenslagen, moesten immers tegen de flink op dreef zijnde titelkandidaten optornen. Het is op een verwachte ne derlaag uitgedraaid. Met een noodploeg een keiharde kom petitie tot een goed einde brengen, is zelfs met de beste bedoelingen niet te realiseren. Geen nieuwe oogst dus. Maar de jongens uit de Klooster- landstraat zullen niet elke week op een „grote ploeg" botsen. Intussen is de situatie niet rooskleurig, doch veroor deeld is Overmere nog lang niet. Dank zij de overwinning tegen Meldert is Serskamp weer wat dichter bij de titel gekomen. Tijdens de eerste helft was de wedstrijd eerder gelijkopgaand. Serskamp kon eerst scoren via Houben kort na de herneming doch Meldert vond even later de gepaste reactie. Een paar minuten voor het einde was het Hoofelinck die de beide puntjes aan huis kon houden. SOS Schellebelle heeft nooit echt bedreigd geweest aan huis tegen Geraardsbergen. Hugo Bontinck kon tijdens de eerste helft reeds tweemaal raak schieten. Ook Geraardsbergen vond de weg naar het doel, doch daarbij is het dan ook gebleven. Na de rust waren het Guy Clement en Oswald Venneman die de stand verder opdreven. Beide streekploegen uit derde provinciale C hebben zondag de vruchten geplukt die zij werkelijk verdienen. Serskamp komt nu op de derde plaats in de algemene rangschikking op amper twee puntjes van leider Mere en van Schelle belle kunnen we nu wel zeggen dat zij de bedreigde zone onderaan definitief vaarwel hebben gezegd. Misschien zit er nu zelfs nog wel een eervolle plaats in als we mogen Verder gaan op de resultaten van de laatste weken. VS. Jean Roels, trainer van Eendracht Meldert (midden) hoopt dat de deemstering van zijn klub voorbij is. Pierre De Troch en Roger De Brandt, twee bestuursleden, geloven erin. (VS) Opstal diende Kieldrecht, de tweede in de rangschikking, te ontvangen, een bijzonder zware opdracht. Oorspronke lijk trokken zij zich goed uit de slag. Kreeg men vrij vlug een doelpunt binnen dan kon men voor de rust nog gelijk stellen nadat twee kansen de nek werden omgedraaid. De ontgoocheling kwam er 7' voor het einde toen Annaert een bal wou onderscheppen en over het leder trapte. Meteen waren de Opstaljon gens volledig de kluts kwijt en scoorden de bezoekers' drie doelpunten op een rijtje. Het laatste doelpunt kwam dan nog uit strafschop. De bezoekers spraken lovend over de verrichtingen van Opstal. Meteen dalen de kan sen op het behoud in de reeks Men speelt zijn wedstrijd en de toeschouwers zijn tevreden over het vertoon, want de Opstalse schatbewaarder mocht toch opnieuw 150 in- komstkaarten verkopen wat zeker niet slecht is. (vds) Doelman Roels (Grembergen), held van de wedstrijd SK Grem- bergen - Gerda 2-0. (JVC) S.K. Grembergen - Gerda 2-0 Verdiende winstpunten voor de Grembergse_derde provincialer. Zonder een gekwetste Mer terts en soldaat Deferrere hebben de groenwitten zich totaal ingezet tegen een toch niet te onderschatten Gerda waarin De Waele nog altijd het goede weer maakt. In de eerste helft trof Verschelden het doelhout, maar daarvoor had Leo Van Cauwenbergh nog de kans van zijn leven gehad om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Was de stand aan de rust nog blank, dan was het amper zes minuten in de tweede helft al 2-0. Verschelden kon een terugkaatser van -het doelhout succesrijk hernemen en na dien zou Leo Van Cauwenberghe met het hoofd een tweede maal raak treffen. De bezoekers zouden nog wel een paar keer gevaarlijk voor de Grembergse doelmond opduiken maar doelman Friedel Roels scheen onklopbaar. Met deze winst is Grembergen enigszins uit de bedreigde zone geraakt. Wint het zondag- te Kieldrecht dan kan het nadien rustiger voet ballen. E.D.M. de vierde provinciale reeks F werden op de tweede kompetitiedag van het jaar een paar niet verwachte uitslagen geboekt. Het is ook eens te meer gebleken dat de kopploegen, op eigen bodem zelfs, niet onkwetsbaar zijn. Hofstade liet zich de halve inzet afsnoepen van Massemen, dat vrij lang op 'inst stond. De gasten openden trouwens vroeg in de partij de score. Dit openingspunt was het gevolg van een iioekschop. Het hoeft nauwelijks betoogd dat dit vroege sukses de be zoekers stimuleerde. Toch kreeg Hofstade de kans om nog in de eerste periode op gelijke hoogte te komen. Snauwaert trapte bij een strafschop de bal niet hard zo dat de bezoekende doelman redding bracht. Nam Wils kracht wel het merendeel van de aanvalsbewegingen voor zijn rekening dan moest men toch tot een kwartier voor tijd op de trouwens verdiende ge lijkmaker van André Roels wachten. Gelukkig voor Hof stade liet hun onmiddellijke ri vaal J-Iillegem, insgelijks op ei gen veld, een punt ontglippen in de wedstrijd met het be scheiden Welle. Herzele - Erwetegem eindigde met een forfaitscore in het voordeel van de thuisploeg. Het was echter slechts in de tweede speelhelft dat deze af getekende zege in een vaste vorm werd gegoten. Was de thuisploeg voordien de meest aanvallende partij dan kwam dit niet op het bord. Erwete gem zorgde toen voor een doeltreffende afweer. Toen Declercq na de rust de lont aanstak, begon de teloorgang van de moedige bezoekers. De rode lantaarn kon pief verhin deren dat de thuisploeg langs n Vijle, Wijnendaele, Van der Zwalmen en Moreau een ruime zege verwierf. Ede, de drawnspecialist, heeft het te Burst nu eens niet tot het beoogde gelijkspel kunnen brengen. De Ede voorspelers konden de nauw sluitende Olympic verdediging niet ont grendelen De grotere vitaliteit en de aanvalskracht van de thuisploeg waren de faktoren die medebepalend waren voor een onbesproken zege van de thuisploeg. Burst had dan nog pech ook, want driemaal werd de bal tegen het vijandelijke doelhout gestuurd. In de eer ste speelhelft opende De Mue de score en deze verhouding bleef tot bij de rust behou den. In de tweede periode ver dubbelde Cautaerts de winst, toen hij een aangeven van Elaut benutte, in het laatste half uur kwam Burst numme- riek in de minderheid. Vage- nende verloor, toen op hem een fout werd begaan, even zijn beheersing en keek tegen een rode kaart aan. Deze han- dikap ten spijt kon Burst de zege veilig stellen. In de vierde provinciale reeks F gebeurde het meest ophef makende te Herdersem en te St.-Gillïs. Vooral het slot van de wedstrijd te Herdersem was zeker niet voor hartlij ders. Zeven minuten voor het einde gaf Van Nuffel aan de partij met G'jzegem een ver rassende wending. Hij trapte de gasten op winst. Eenieder meende dat Wilskracht de ze ge binnen schot had, maar men had een denkfout ge maakt. De thuisploeg gooide zich hals over kop in het of fensief. Van 2-2 ging het in een paar minuten naar 3-2 langs Smet. Toen brak de veer bij de bezoekers en hier van profiteerden Loos en Ruyssinck. In de eerste speel- heft was Gijzegem langs Roe- landt op voorsprong gekomen, doch Cleemput, die een straf schop omzette bracht de thuis ploeg in de wedstrijd. Oudegem heeft bij Schoonaar- de een verdiende zege behaald. Het lukte een doelpunt in ie dere speelhelft. Voor het eer ste zorgde natuurlijk opportu nist Steeman qn nummer twee nam Callebaut voor zijn reke ning. St.-Gillis heeft in zijn thuis wedstrijd met S. Moorsel zeer dicht bij de nederlaag gestaan. «Schroevers» kwam haast on middellijk na de aftrap aan een doelpunt langs Van Nieu- wenborgh en deze stand bleef tot bij de rust behouden. In een tijdspanne van amper 2 minuten nam St.-Gillis de lei ding over, langs Peleman (strafschop) en De Geyter. Moorsel zorgde voor betaald antwoord langs Van den Broeck (2-3). De Feyter was de redder in nood voor de thuisploeg. J.V.H. Eksaarde - F.C. Heikant 0-2 De Heikant diende voor de verplaatsing naar Eksaarde de reeds onbeschikbare spelers in laatste instantie aan te vullen met de gebroeders Vermeire, (ziek of ge kwetst). Het was de oude garde in de persoon van Marcel Christiaens (42) en Willy Drieghe (34), die inge sprongen waren zodat de rood-gelen deze keer met voormeld duo, Fred Van Peteghem, Willy De Maes- schalck en Albert Kindt een vijftal spelers met een verdedigende opdracht gelastte die samen 179 jaar tel len. De formatie heeft met volle inzet gestreden en vooral na de rust werd een te onderlijnen meerderheid aan de dag gelegd. Het was Van Cauteren, die rond het half uur en een 7-tal minuten voor het einde zijn bedrijvig heid met twee prachtige doelpunten afrondde. Deze wedstrijd was gekenmerkt door een niet alle daags voorval, want na 5 minuten spel diende deze enkele minuten geneutraliseerd te worden wegens een kwetsuur van spelleider Anné, die echter na verzorging kon hervatten en moedig en flink leidde niettegen staande hij hinder ondervond van de gekwetste knie. B. Van der Straeten Francis Van der Straeten, speler van S.K. Lebbeke trad in het huwelijk met Victoire Dierickx uit Den- dermonde. (vds) Het jaarlijks bal georgani seerd door S.K. Lebbeke heeft plaats op 28 februari in de zaal Casino. (vds) Filmavond Het jeugdkomitee van S.K. Lebbke heeft besloten een filmavond te organiseren voor het jeugdfons in de zaal Madeira. (vds) Varken Als oefenpartij speelden de fanionelftallen van FC Baasrode en S.K. Lebbeke. De uitslag werd 1-1. Na dien werd er verbroederd. Het varken dat werd ge wonnen tijdens de tombola gehouden tijdens de wed strijd ten voordele van R. Murphy, werd gezamelijk opgesmuld. (vds) Delsin Delsin van S.K. Lebbeke werd bijzonder opgemerkt tijdens de oefenpartij Lo keren - S.K. Lebbeke. De klub uit Eerste Nationale stelde veel belangstelling in de Lebbeekse speler. (vds) Winnende nummers Winnende nummers van de tombola verbonden aan het klubblad De Sportkringer van S.K. Lebbeke (tombo la gehouden ter gelegen heid van de wedstrijd tegen Ronse) zijn 533, 215, 237, 312 en 415. Prijzen af te halen bij Jozef Pissens. Al- bert 1 straat. (vds) Veteranen De Lebbeekse veteranen vormen de oudste ploeg uit hun reeks. Vooral de ach terlijn is specifiek ze telt samen 235 jaar of een ge middelde van 47 jaar. Te gen Drogenbos werd een 1-0 overwinning behaald met J. Van Hauwermei- ren, R. Van de Voorde, P. Van Overberghe, R. De Batselier, V. Maeters, P. Van Nieuwenhove, R. Wau- mans, J. Meert, L. De Schrijver, M. Brusselmans, J. Huyghens, Fr. Van Her- reweghe en P. Gossey. (vds) Kapitein Bij de biljartmaatschappij De Zandmannekens werd speler Alfred De Cleene tot kapitein benoemd in de ploeg van het B.G.B.ver- bond. (vds)

De Voorpost | 1976 | | pagina 17