Rosis nu reeds vijfde AVANTI VERLIEST NU EEN PUNT TE CHARLEROI! pittig derby S.K. GREMBERGEN TIJDENS DE TWEEDE HELFT Eerst waren zij met zeven... PROVINCIALE Juventus Schoonaarde - S.K. Oudegem 0-2 HANDBAL le NATIONALE 1 3C NATIONALE Dameshandbal 2e NATIONALE E.V. Aalst wint Handbalkalender BEVORDERING 18 Voor de Schoonaardse kassier was het zondag een hoogdag. Hij bekeek met de glimlach de Oudegemse invasie. Met hun klubkleuren waren de supporters uitgedost en met toeters gewapend voor het aanmoedigen van hun poulains. De thuissupporters stonden er maar kleintjes bij, maar waren er toch van overtuigd dat hun ploeg zich niet in de hoek zou laten drummen. Tegen een goede ploeg speelt Schoon aarde altijd op zijn best vertelde men ons. Laat vandaag „het kleine Union" maar komen, ze zijn hier nog niet gewon nen. Achteraf zou blijken dat het voor de leiders uit Oudegem niet zo gemakkelijk is verlopen als velen voorspelden. Het pleit voor Schoonaarde dat het geen muur optrok, maar de leiders met open vi zier tegemoet trad. LAATSTE SEKONDE Oudegem, met windvoordeel gestart, toonde zich onmiddel lijk een homogeen geheel. Iets dat al dadelijk door een bestuurslid van de thuisploeg werd opgemerkt die er aan toevoegde: „Bij Hagem laat met de bal het werk doen. Schoonaarde moet eens zoveel afleggen voor hetzelfde re sultaat". Ondanks het feit dat de akties van de bezoekers iets vloeiender waren konden zij zich niet doorzetten. Echte scorekansen dwongen zij niet af. De schoonste doelkans van de eerste time kreeg Rudy Tackaert van Schoon aarde, die na een ver ontzet ten plots alleen op doelman Janssens afstevende, maar bij na onbegrijpelijk naast kan- jerde. Oudegem, dat zelden in het strafschopgebied mocht aanleggen, probeerde het dan van ver, maar de schoten wa ren te slecht gericht om ge vaarlijk te zijn. Het meeste gevaar kwam van de bezoekers langs Mare Mouton die een paar gevaar lijke aanvallen op rechts opbouwde maar evenmin kon afwerken. Er kwam dan toch een doelpunt op de laatste se- konde van de le helft. Na een paar af schampers caprioleerde de bal voor de voet van Jaak Steeman die er nog net zijn shoe kon tegen plaatsen. Doelman Van Hecke, enigs zins verrast, vreesde tevens de uitgestoken voet van de Oudegemspeler en zag het le der naast zich in het doel rol len. Op dat ogenblik floot ref Cooreman voor rusten. Sommige supporters waren dan ook de mening toegedaan dat het geen geldig doelpunt was daar de bal niet naar het midden werd gebracht. Na de koffie kon Schoonaar de niet profiteren van het windvoordeel en werd tot een ieders verwondering sterk on der druk gezet. Het leverde voor Oudegem niets meer dan een paar hoekschoppen op. Het tweede doelpunt voor blauw-wit kwam er op straf schop. Schoonaarde maakte een haakfout, maar Steeman werd niet in het strafschop gebied neergelegd. De penalty werd omgezet door verdedi ger Wilfried Callebaut. Met nog 20 minuten te spelen spartelde Schoonaarde nu nog heftiger tegen. Vooral Theo Cooreman beet van zich af. Eerst dwong hij Janssens tot ingrijpen bij een schot naar de winkelhaak en nadien was het dezelfde speler die een prachtvoorzet weggaf waaruit een serimmage van jewelste ontstond voor de kooi van Oudegem, maar de bal wou er niet in. Het voetbalkiekje van de week het éénjarig zoontje van Marcel De Coninck zou de aftrap geven op het veld van Jïeikant Zele. Ref Simoen bracht de eregast met vaderlijke zorgen naar de startplaats. (GB) Avanti Lebbeke slaagt er maar niet in opnieuw aan te knopen met de zege. Te Charleroi kenden de Lebbekenaars nu wel weinig meeval met hun doelschoten en ondanks een groter wedstrijdinzet moesten zij opnieuw vrede nemen met een al bij al nog „gelukkig" gelijkspel. Voor de Lebbekenaars valt het echt niet mee. Nu konden zij voorsprong nemen op hun respektieve konkurrenten aangezien Sasja en Mechelen de punten deelden maar weer ging deze kans verloren. Flémalle deed bij de kopploegen de beste zaak en staat nu allene aan de leiding. Volgende week krijgt Lebbeke opnieuw een kans de achterstand in te lopen daar Flémalle en Mechelen elkaar bekampen, maar dan moet Avanti winnen tegen Herstal Bij het seizoenbegin een zacht eitje voor de Lebbekenaars maar wordt het nu een harde dobber CHARLEROI - AVANTI 14-14 Avanti, zonder de «spoorlozen Eddy De Smedt, kende een vrij moeilijk wedstrijdbegin. De thuisploeg nam onmiddel lijk de leiding en na 10' dien- - cfe Avanti een 3-1 voorsprong goed te maken. De Lebbeekse doelschoten strandden regel matig op lat en palen zodat het tot de 24e minuut duurde vooraleer Avanti via een 4-2 stand op gelijke hoogte kwam met de gastheren (4-4). Langs L. Van Cauwenberghe (goede eerste helft) kon een nu veel wilskrachtiger spelend Avanti een 5-7 voorsprong opbouwen maar nog voor de rust kon een allesgevende thuisploeg gelijk stellen. Ruststand 7-7. Dirk Verhofstadt, eens te meer met een persoonlijke bewaker bedacht en meestal op de cir kel evoluerend, bracht Avan ti op voorsprong 7-8, maar een vlot spelende thuisploeg was er toch in geslaagd een 12-11 stand te bereiken na een kwartier spel. Even daarna bleek Avanti de wedstrijd te zullen verliezen. Dirk Verhof stadt mistte 2 strafworpen en de Lebbekenaars konden geen gebruik maken van de straf tijd van de Henegouwse kee per. Integendeel, Charleroi liep uit tot 14-11 met nog 13' te spelen. Tijdens de laatste 10' zette Avantie dan toch nog een verloren gewaande situatie Langs De Nil en even later Koen Verhofstadt werd het 14-14 met nog een «goede» 3 minuten te spelen. Niettemin was er nog een bij de zaak zijnde keeper Mertens nodig om Avanti van de nederlaag te redden. Eerst stopte de Den- dermondenaar een penalty en even later belette hij een al leen voor hem opdagende Charleroi-aanvaller te scoren. Scoorden Dirk Verhofstadt 8, Koen Verhofstadt 2, De Vlie ger 2, Luc Van Cauwenberghe 1, De Nil 1. Rosis Aalst blijft maar klimmen in de rangschikking. Na een eerder aarzelend kompetitiebegin is Rosis Aalst zich nu als een der sterke ploegen uit derde nationale aan het bevestigen. Nadat de Rosis ploeg vorig seizoen doorstootte naar de natio nale reeksen hebben wij ten onrechte toch wel enige twijfels gehad. De ploeg deed inderdaad niet meer zo jong aan en na verschillende jaren „bevorderingshandbal" vreesden wij een beetje voor de jongens van trainer De Boeck. Het seizoenbegin leek onze vrees te bevestigen maar na een paar „aanpassingsweken" kwam Rosis er verrassend goed uit te voorschijn. Wij zijn echt benieuwd nar de eindrangschikking. Ambiorix - Rosis Aalst 11-16 Tegen Ambiorix heeft Rosis Aalst nooit echt in moeilijk heden verkeerd. De Brus selaars beschikten wel over een paar gevaarlijke af- standsschutters en ook de fast-breack kwam nogal ge makkelijk los maar de eigen lijke finesses van het hand balspel bleken hun duidelijk niet bekend. Het technisch en taktisch betere Rosis Aalst ondervond tijdens het wed strijdbegin wel enige tegen stand maar via een 3-1 en een 5-3 stand werd de rust bereikt met een voor Rosis geruststellende 6-9 voor sprong. Direkt na de rust kon Ambiorix een weer eens knappe doelman Van Snick verslagen maar rustig be heersten de Aalstenaars het verder wedstrijdverloop. Via een 10-14 stand wer len de eindcijfers bereikt. Scoorden Buys 1, J.P. De Jaeghor 4, De Smedt 2, De Boeck 1, G. De Jaegher 3, Meert 5. Reserven. Ambiorix - Rosis Aalst: 13-18 Rosis legde de overwinning vast tijdens de eerste tien minuten. De Man scoorde het eerst en het werd 0-6 vooraleer de gastheren kon den replikeren. Rust 6-8. Op nieuw liep Rosis uit (6-10) maar 7' voor tijd naderde Ambiorix tot 10-11. Van Nieu- wenborgh en Willy De Boeck legden de eindcijfers vast. Doelman De Craecker is elke week beter. Scoorden: De Man 1, Van Nieuwenborgh 9, W. De Boeck 4, Va Impe 3, De Smedt 1. RUIME ZEGE VOOR E.V. AALST Bij de handbalspelende dame tjes is de terugronde van start gegaan. Gewoontegetrouw werden er geen onverwachte overwinningen genoteerd. Avanti Femina moest niet spe len tegen het forfait gevende Ganshoren om 2 punten rijker te worden en Aalst Sportief speelde duidelijk een paar klassen sterker dan de Spar ta buurmeisjes. Een derby dat nog wel voor enige spanning had kunnen zorgen was het treffen tussen Dendermonde en E.V. Aalst. De Aalsterse meisjes wonnen evenwel zeer gemakkelijk. Tot verleden sei zoen waren beide clubs nog wel enigzins van dezelfde klas se nu is het overduidelijk ge worden dat E.V. Aalst de meerdere geworden is van het ter plaatse trappelend Ros Beiaard. DE WEDSTRIJDEN ROS BEIAARD - E.V. AALST 8-18 Dendermonde kon slechts ge durende het eerste kwartier weerstand bieden aan de Aal sterse bezoeksters. Eendracht nam weliswaar steeds de lei ding (0-1 en 3-4) maar via een 3-5 stand werd de rust be reikt met de voor Aalst ge ruststellende 5-10 voorsprong. Na de rust was Eendracht op permachtig. Allleen de weder- optredende Melis kon nog 3 maal scoren voor Dendermon de en Eendracht aarzelde niet om goalie De Donder acht maal het nakijken te geven. Scoorden Ros Beiaard Me lis 4, Dooms 1, Heireman 2, De Vos 1. SPARTA AALST - AALST SPORTIEF 1-32 Eenrichtingswedstrijd waarin het routinerijke Aalst Spor tief weinig tegenstand ondex-- vond van de «eerste-jaars» van Sparta. Verrassend scoorde Sparta het eerste doelpunt, maar daar bleef het dan ook bij voor de rest van de wed strijd. Tot aan de rust speelde de thuisploeg nog enigzins mee. Ruststand 1-10. Het 2e wedstrijdgedeelte scoorde Sportief naar hartelust Wy- nant met 15 treffers was echt niet te stuiten. Scoorden: Aalst Sportief: Hut- sebaut _1, M. Van Delsen 1, Wynant 15, Verleysen 6, L. Van Delsen 7, Moens 1, Van Oost 1. EVA. Het derby tussen Sparta Aalst en E.V. Aalst heeft de beloften volledig ingelost. Het werd een heel aantrekkelijke wedstrijd waarin beide ploegen om beurt de* indruk gaven het pleit in hun voordeel te zullen beslech ten. Dat uiteindelijk Een dracht won op de valreep - de eerste maal in de Aalsterse handbalgeschiedenis - is het resultaat van een betere wed strijdconcentratie en zelfbe heersing. Sparta, technisch duidelijk sterker, verloor de wedstrijd door gebrek aan zelfbeheersing en misschien ook door een mindere fysische koidltie. Na deze wedstrijd werd de indruk bevestigd dat Sparta ver onder zijn werke lijke waarde gerangschikt staat. Het kan toch niet dat de ploeg die wij zaterdaga vond aan het werk zagen met degradatie wordt bedreigd Maar ook de overwinnaars verrasten ons in gunstige zin. De piepjonge ploeg heeft dui delijk nog een mooie toekomst vóór zich. Vooral de 16-jarige keeper Vinck liet op ons een voortreffelijke indruk. Die jon gen heeft duidelijk de klasse, is daarbij ook voldoende groot en bezit reeds een zeker fleg- me dat de goede handbalkee per kenmerkt. Normaal moet dezè keeper nog een grote car rière kunnen uitbouwen. Bij Sparta was ontegenspreke lijk G. Mens de grote figuur. De manier waarop hij tijdens de tweede helft zijn ploeg op weg zette naar een mogelijke zege, bewijst dat deze speler nog lang niet afgedaan heeft. De wedstrijd werd door de spe lers van beide kampen bitsig betwist maar nooit ging men echt de perken te buiten. De zeer goede leiding van het duo Neyens-Monnent, men past vlot de nieuwe reglementen toe, droeg veel bij tot het vlot wedstrijdverloop. DE WEDSTRIJD SPARTA AALST-E.V. AALST 19-20 De wedstrijd was pas van start toen Verbestel Sparta op voor sprong bracht. Bayens repli keerde onmiddellijk voor Een dracht en meteen was er vaart in het derby. Na 7' leidde Een dracht met 1-2 en toen liet de jonge keeper Vinck zich reeds opmerken in gunstige zin. Eerst stopte hij een strafworp en enkele seconden later ver ijdelde hij een «gemaakt» doel punt. Eendracht bleek tijdens de le helft het laken naar zich toe te zullen trekken want steeds werd Sparta op achtervolging aangewezen. Via 3-5 aan het kwartier leidde de ploeg van trainer Roganovic met 5-8 cij fers op 5' voor de rust. Onder tussen had ook de Sparta-kee- per twee strafworpen gestopt. Een allesgevend Sparta kon via G. Mens de rust bereiken met de kleinste achterstand (8-9). Onmiddellijk na de rust kon Steeman de Sparta keeper «lobben» na een slechte kon- trole van Verbestel maar een schitterende Mens wijzigde de 8-10 achterstand in een 12-10 voorsprong na 37' spelen. Nu was het duidenjk Sparta dat het hoogste woord voerde met nog 12' te spelen, gaven wij nog heel weinig voor de Een dracht kansen (17-14). Een vermoeide Mens moest even uitblazen en hiervan maakte Eendracht, toch wel enigzins onverwacht, gebruik om langs Bayens en opportunist Rim- baut opnieuw de leiding te ne men (17-18). Beide keepers lieten nogmaals hun mogelijk heden bewonderen tijdens de volgende minuten door res- pektievelijk Rimbaut en Van Delsen het scoren te. beletten. Een fast-break van Van Goe- them bracht Eendracht op 17-19 voorsprong op 5' voor het einde. Toen verloren een paar Spartanen duidelijk hun zelfbeheersing. P. Bomon drukte een paar maal veel te vlug af en ook Verbestel bleek door zijn zenuwpotentieel te zijn. De laatste minuten ken den dan ook een ontzettend «nerveus» verloop. Van Der Meersch bracht Sparta op 18-19 drie minuten voor het einde maar Rimbaut scoorde vanop de cirkel tijdens dezelf de minuut. Van Delsen milder de opnieuw (19-20). Met nog een kleine 2' te spelen leed Eendracht toch nog balverlies toen Van Goethem te snel op doel schoot maar Sparta maakte hiervan geen gebruik daar Verbestel met een o.i. on verantwoord 12 meter-schot de laatste kans aan zijn ploeg ontnam. Scoorden Sparta Verbestel 3, Mens 9, Bomon 1, Van Der Meersch 2, Troch 2, Van Del sen 2. Eendracht Steeman 2, Bayens 4, Van Goethem 8, De Doncker 3, Rimbaut 2, Welle- kens 1. Reserven SPARTA AALST-E. V. AALST 16-17 Nadat Eendracht tijdens de ie helft de indruk gaf het pleit nogal gemakkelijk in het voor deel te kunnen beslechten, kwam Sparta sterk aan bod na de rust. Nadat de eerste 25' af gesloten werden met 6-11 cij fers strandde Sparta op een puntje. Bij Eendracht zeer goede wedstrijd van Van Der Borght. Scoorden Moens 9, Van Der Borght 1, Van Gucht 5, G. Nys 2. Wedstrijden voor het weekeinde 17-1 20 uur Avanti - Unlf Herstal 17-115u30 Jochewoa Aalst-Ganshoren 17-1 20ul5 E.V. Aalst - Neerpelt Duffel - Sparta Aalst Angleur - Denderbelle 18-1 17ul5 Rosis Aalst - Houdeng EVA. Handbalklub Grembergen kreeg OS Brussel op bezoek. S.K. Grembergen is nu wel degelijk op weg om door te stoten naar derde nationale. Dit zijn wel onze woorden maar deze woorden vertolken alleen maar de mening van de G.S.K.-ers na de wed strijd tegen U.S. Brussel. Wij persoonlijk geloven dat de Grembergenaars de titel niet mogen „missen", het spelers- potentieel is beslist voor han den. Toch twijfelen wij nog Eerst waren zij met zeven, nu blijven er nog drie. Nee, Aagatha Christie met haar tien kleine negertjes heeft niets met de handbalsport te maken gelukkig maar Wij willen slechts even de aandacht er op vestigen dat er toch iets mank loopt bij de handbalklubs uit het Voorpostgebied. Bij het seizoenbegin waren er zeven klubs die elk een trainer in dienst genomen hadden. De ene klub betaalde al wat meer han de andere aan deze al of niet geschoolde oefenmeester maar de spelers bleven zuiver liefhebber. Na amper vijf weken kompetitie gaf E. Van Aerschot, trainer bij Denderbelle zijn ontslag. Een week later was het de beurt aan Adamczyck om Avanti voor een, trainersprobleem te zetten. De terugronde is nog maar pas begonnen en opnieuw dienen twee trainers hun ontslag in. J. Van Temsche gaf het op bij Sparta Aalst en R. Moyersoen diende zijn ontslag in bij Jo chewoa Aalst. Alleen Vuc Ro ganovic, de enige beroepstrai ner in België, bij E.V. Aalst, W. De Boeck bij Rosis Aalst en W. De Mol bij S.K. Grem bergen houden het nog vol. Nu is het zeer moeilijk om één lijn te vinden in deze ontslag- «rage». Ofwel zijn de trainers niet bekwaam, ofwel blijven de clubs in gebreke. Misschien is het een mengeling van bei de. Ons oordeel is echter min der geunanceerd. Zolang de handbalclubs het «over-zuive- re» iiefhebbersstatuut behou den en de clubs geleid worden door een paar goedmenende maar in de handbalsport dil- letanische mensen blijft de toekomst «donker en vuil». Zo lang men er niet in slaagt de spelers min of meer financi eel te binden aan de blub is de taak van de trainer beperkt tot de rol van moderator. Een moderator waar het etiket «hij wordt ervoor betaald» op- kleeft. Bij de handbalclubs wordt het nu de hoogste tijd dat men definitief kleur gaat bekennen. Wil men echt sport op het hoogste niveau gaan bedrijven, zoals enkelingen uit eerste nationale, of blijft men een vriendenclubje zoals men er dertien in een dozijn vindt bv. de liefhebbersverbonden. Maar dan heeft men ook geen trainer nodig nietwaar... EVA. even aan de mentale sterkte van G.S.K. Inderdaad tijdens het eerste kwartier gin^ het niet zo best tegen U.S. Brus sel en wij merkten enkele tekenen op die lieten veron derstellen dat in echt moei lijke omstandigheden er wel eens te veel van het zenuw- potentieel kon gevergd wor den. De vriendschap tussen de spelers moet dit kleine, maar gevaarlijke, euvel kan nen oplossen. Bij Jochewoa zijn er duidelijk tekenen van een kleine malaise waar te- nemen. Na het ontslag van trainer Moyersoen werd er nu met zeer zware cijfers verloren tegen het toch niet zo sterke Haacht. Kop niet laten hangen Jochewoa, elke klub moet de kinderziekten wel eens doormaken. De wedstrijden. S.K. Grembergen - U.S. Brussel 25-14 Zonder de gekwetste Trien- pondt begon G.S.K. nogal aar zelend aan deze wedstrijd. De bezoekers bleken noch tans veel minder gevaarlijk dan kon worden verwacht. Gedurende de ganse eerste helft kwam het raderwerk van S.K. Grembergen maar moeilijk op gang. Keeper Van Hecke presteerde nochtans zeer goed tussen lat en palen maar de G.S.K. aanval kwam nooit echt los. Ruststand 8-9, Tijdens het tweede wedstrijd- gedeelte hielden de bezoekei-s nog een kwartier stand (14- 13) maar toen een fysisch sterkker G.S.K. het tempo opdreef werd U.S. Brussel ge woon van het terrein ge vaagd. Vinck maakte er 15-13 van met nog 11' te spelen en dit betekende het sein tot een algemene G.S.K. storm loop. In een tijdspanne van amper 9' scoorde Grember gen nog tien doelpunten ter wijl de bezoekers er nog slechts éénmaal in slaagden de stevige Grembergse verde diging te verschalken. Scoorden Van Haute 2, De Mol 2, Dauwe 2, Caudron 7, Seghers 5, Vinck 7. Haacht - Jochewoa Aalst 23-12 Zonder het trio Redant en de gebroeders Diependaele heeft Jochewoa een smade lijke nederlaag geleden te gen het toch niet zo feno menale Haacht. Het ontslag van trainer Moyersoen werk te duidelijk op het moreel van de ploeg waarbij geen en kele Jochewoa speler erin slaagde zijn normaal peil te benaderen. Via 5-1 na 15' werd de rust bereikt met een voor Aalst katastrofale 9-3 stand. Tijdens de tweede helft stelde Jochewoa zich iets be ter te weer maar Haacht werd nooit ernstig bedi-eigd. Voor wanneer de revanche Jochewoa Scoorden De Boeck 4, De Cock 5, De Ketelbutter 1, Eeckman 2.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18