KORT SPORT WEINIG TEGENSTAND KEIHARD SPANNEND BENNY DHOOGE: VEERTIGER TEMPO [ÏCAÏÊNDÉr"! NA VERLENGING Jeugdvoetbal kalender BASKET BEVORDERING Boeten Tweemaal Speelster Eddy Peelman Etienne De Beule Zandstuivers knappe verrichting Frank Griilaert tweede zege Sporthal te Lebbeke Ria Bonnaerens gekwetst Geschorst Honden Piet Roels voor zaterdag 17 en zon dag 18 januari 1976 ZONDAG Prov. Jun. (10 u.) KAVD - Eeklo E. Aalst - SNS FC Denderl. - E. Zele Jong Lede - Oudenaarde Prov. Schol. (10.30 u.) KAVD - Eeklo E. Aalst - SNS FC Denderl. - E. Zele Lede - Oudenaarde Gew. Jun. F E. Nieuwerk. - Welle (10 u.) Gew. Jun. G. (10 u.) Lebbeke - E. Aalst SK Aalst - SK Gremb. Wichelen - Wieze W. Moorsel - Baasrode Gew. Jun. H (10 u.) Beveren - Hamme Gew. Schol. C (9 u.) Overmere - Rac. Gent Gew. Schol. I (10 u.) Edixvelde - Welle SK Erembodegem - Doggen (9 u.) Kerksken - E. Nieuwerk. (9 u.) E. Meldert - St. Denderl. Heldergem - Th. Meldert Ede - SK Aalst Gew. Schol. K. (9 u.) Hofstade - E. Aalst Herdersem - Wieze Smetlede - Schelleb. (10 u.) Berlare - Wichelen St. Wetteren - W. Moorsel Gew. Schol. L (10 SK Gremb. - Baasrode (9 u.) Sp. Appels - E. St. Gillis Robur - Sp. Buggenhout (10.30 u.) Hamme - Lebbeke Opstal - Heikant (10.30 u.) Schoonaarde -Oudegem Gew. Knapen C (9 u.) Massemen - E. Aalst Lebbeke A - Serskamp Gijzegem - Schelleb. (10 u.) Opstal - St. Wetteren B St.-Wetteren A -Lebb. B Baasrode - Wichelen Gew. Knapen D (9 u.) Robur - SC Lokeren A ZATERDAG Prov. Knapen (15.30 u.) KAVD - Zottegem SC Lokeren - E. Aalst (15 uur) Zele - Oudenaarde (14 u.) Zat. Knapen J (15 u.) Edixvelde - E. Nieuwerk. Zat. Knapen K (15 u.) Doggen - SK Aalst E. Meldert - Terjoden Oudegem - W. Moorsel Erembodegem - Lede TK Meldert - Herdersem Zat. Knapen M (15 u.) Sp. Appels - Sp. Buggenh. SK Gremb. - KAVD Schoonaarde - E. Gremb. Boonwijk - Heik. Zele (14 u.) Hamme - E. St. Gillis (15.30 u.) Zat. Knapen N Sombeke - E. Zele (14 u.) Hamme -Stekene (14 u.) Prov. Miniemen (14 u.) KAVD - Zottegem SC Lokeren - E. Aalst (15 u.) E. Zele - Oudenaarde Min. H (15 u.) SK Aalst - Edixvelde W. Moorsel - SK Geraards- bergen Min. I (15 u.) Hofstade - E. Zele E. St. Gillis - KAVD Lebb. A - Oudegem (14 u.) Sp. Buggenh. - Lebb. B Lede - SK Gremb. (14 u.) Min. J (15 u.) Klinge - Hamme D.M. AALST B. DUFFEL 98-102. Deze wedstrijd heeft aanleiding gegeven tot een spannend en daarbij ook zeer genietbaar treffen, waarbij de onzekerheid omtrent de uitslag tot op de valreep bestond. De Maere ken de nochtans een minder goede aanhef. Er werd in de begin- faze balverlies geleden en ook minder precies afgewerkt. Daarbij liepen meerdere Aalsterse akties dood op de dak goten van Allen, die ook meester bleef in de rebound. Het werd aldus 8-18. De thuisploeg zou zich echter fluks herzetten en Wuyts en Davis zouden voor een 18- 18 stand zorgen. Dank zij een 5 op 5 van laatstgenoem de zou De Maere aan de lei ding komen (26-20). En op dat ogenbllik kreeg Allen zijn derde fout toegewezen. Ver mits Baton er niet veel van terecht bracht 3 op 10 shot prestatie, en Davis het uit stekend bleef doen, kon de thuisploeg tot bij de rust aan de leiding blijven. 48-43. In de tweede periode zou de Bus Amerikaan het echter stuk ken beter doen, met een 10 op 14 worpgemiddelde en al dus mede de basis leggen aan de bezoekende zege. Draaide de wedstrijd in de tweede pe riode aanvankelijk in het voordeel van de bezoekers dan zou Aalst echter flink te rugslaan langs Schollaert en Davis (78-78). Duffel kon toen ook rekenen op een voortreffelijk afwerkende Huysmans om de stand op 92-98 te brengen toen er nog ongeveer drie minuten moest gespeeld worden. Als Bus Fruit dan beurtelings Ver- meersch, Eaton en Allen verloor wegens vijf persoon lijke fouten, dan was het Van Herzele die de zege vei lig stelde. De gasten speel den immers met sukses de dertigsecondenregel en kon den aldus een minieme voor sprong op het bord houden. Heeft De Maere de neder laag niet kunnen verhinde ren, dan ging het nochtans niet zonder verdiensten uit het veld. Doelpunten Maes 2-4, Schol laert 8-12, Michelet 0-2, Davis 22-20, Wuyts 10-2, Gillespie 10-8, De Block 0-2. J.V.H. lste PRO VIN Cl AAL PANTERS BAASRODE - BBC VLIERZELE 107-65 Tegen rode lantaarn Vlierzele, heeft Panters, zonder briljant te spelen, een ruime zege behaald. Echte tegenstand was er echter niet, en basket van niveau was er dan ook niet te zien. Panters startte met De Beule als spelverdeler en in zone- verdediging. Maar na een vrij goed begin (11-2), liet het Vlierzele geleidelijk aan meer in de wedstrijd komen, voorna melijk omdat er te weinig verstandhouding was in de verde diging. Toen Panters naar de manverdediging overschakelde, ging het langs Colpin en Miel Van Den Broeck weer vlotter domineren en in de laatste 3 min. van de eerste helft bracht Boeykens nog een twintiger op het bord 53-31. Dat verschil bleef nog 10 min. in de tweede helft behouden, want op Boeykens na kwam Panters slechts moeilijk tot skoren. Toen Willy Van Den Broeck De Beulé weer in te genaanvallen aan het werk zette, liep de skore plots hoog op en 4 min. voor tijd al lukte Miel Van den Broeck het hon derdste punt. Panters domi neerde rustig verder tot het eindsignaal en aan het slot konden we dan ook een ruime veertiger noteren. Het was een wedstrijd zonder betekenis die door Panters ei genlijk te gemakkelijk werd gewonnen. We kunnen dan ook niet van een glanspresta tie spreken. Enerzijds was de tegenstand werkelijk te zwak en langs de andere kant ken de Panters nog te veel dode momenten waarin er helemaal geen verstandhouding was. Toch noteren we graag de heel behoorlijke prestatie van De Beule en Boeykens. Ook Colpin kan op een betere wed strijd terugzien. Deze overwinning haalt Pan ters echter nog niet uit de moeilijke situatie waar het nu al een tijdlang in zit. In het laatste kompetitiederde zullen beslist meer wedstrijden moe ten gewonnen worden dan dat de laatste twee maanden het geval was. Misschien brengt een nieuwe trainer-coach de oplossing bij Panters. Panters - Vlierzele 107-65. Panters Van Den Broeck Miel 29, Moens 14, Colpin 19, De Beule 16, Van Den Broeck Willy 6, Boeykens 21, Verhulst 2. Reserve n PANTERS - VLIERZELE 97-35 Ook hier gemakkelijke zege van Panters, waarin het jonge trio Coeckelbergh - Verhulst - Stevens heel vlot skoorde en waarin de nog jongere Welle- kens een behoorlijk kompeti tiedebuut deed bij de grote jongens. Panters Coeckelbergh 22, Ds Smet H. 9. De Beule 8, Welle- kens 12, Verhulst 21, Stevens 19, Herssens M. 6. Miniemen Panters - Moerzeke 52-37 Goede wedstrijd van Panters' miniemen met newcomer De Decker als opvallende figuur. Panters Verstappen M. 7, Moens 8, Peelman 14, De Ble- ser 6, De Decker E. 11, De Greaf 6. Pupillen Akron - Panters 21-58 Panters Verstappen G. 18, De Decker G. 10, Van Den Broeck C., Cools 2, Lippens 10, Meers man 18, Van Hoey. Programma week-end zaterdag 17 januari Min., kad. en schol naar Okapi. Vertrek 12u40. zondag 18 januari le en res naar Wasocub. Vertrek 8u30. V.B. OSIRIS GANSHOREN 59-60 Bij het einde van de regle mentaire speeltijd luidde de stand 53-53 zodat men aan een verlenging toe was. In de slotseconden van deze ver lenging kregen beurtelings Van Keymeulen en J.P. Heyvaert een kans om de bal door de ring te gooien doch beiden faalden. Bij de poging van laatstgenoemde schoof de bal tergend traag over de korf. Aldus bleef Denderleeuw met de kleinste verhouding geklopt. In alle objektiviteit moet worden betoogd dat de thuisploeg geen grote wed strijd speelde. Vooral in de af werking bleef men opvallend in gebreke. Bieseman vooral faalde en kwam in de eerste periode slechts aan twee scha mele puntjes. Daarbij kon men Dutrieu die met L. De Kegel de wedstrijd zou oriën teren moeilijk aan banden leggen. Bij de rust luidde de stand 28-28 en Van Keymeu len en Verheyen hadden zich bij Osiris de beste afwerkers getoond. In de tweede speel- helft bleef de wedstrijd welis- Benny Dhooge voor enkele weken 36 geworden is zoals de wijn en Cabrita als ploeg plukt de vruchten van zijn intrin sieke klasse en basketbalcrnst en zijn eigenschappen die hij ten bate van de ploeg en „zijn" jeugd iedere week nog naar voor brengt leveren vruchten op. Tegen Bazel stond er op zijn meesterschap geen maat. Hij werkte af aan een „amerikaans" gemiddelde van 14 gelukte pogingen op 25 en 13 op 16 vrijworpen. KANGOEROES HAMME EKSAARDE 87-60., Coach Jef Waterschoot was uiterst tevreden over het resul taat van zijn ploeg. Eerst kon de Kangoeroes trainer nog eens over al zijn pionnen beschikken en daarnaast was het spel van degelijke kwaliteit en dit wil zeggen razendsnelle aanvallen waartegen de bezoekers steeds een ietsje te kort kwamen. Spelverdeler Leon Van Damme verstaat de kunst om Eric Moens in gunstige positie te brengen en hijzelf schoot met scherp. Aan de rust 36-32 was de kloof er eigenlijk nog niet maar als Eksaarde overschakelde naar de man per man verdediging kwam de technische sterkte van het tweetal Van Damme Waterschoot naar boven om de bezoekers op de finitieve achterstand te plaatsen en als ook V. Van den Berghe met een 8 op 12 begon af te werken kwam er een ruimere twintiger op het scorebord. Coach Waterschoot kon zich dan ook de weelde veroorloven om zijn tien spelers op te stellen en de Kangoeroes-jeugd verder aan maturiteit te laten winnen. TECHNISCHE UITSLAG Moens 26, Van Damme 23, Van den Berghe 16, Waterschoot 8, Straetman 7, Verbeke R 4. Persiau 2, Verbeke A 1, Ivens, Heirwegh. BENO. De basketters van Kangoeroes Hamme in hun gloednieuwe trainingspakken. (JVC) In de tweede helft schakelden de bezoekers over naar de in dividuele verdediging en Dhooge werd van onder doel geknokt, maar mikte de vrij worpen binnen. Hugo Coene, organiseerde de aanval en Hollants en Famay scoorden korven. Een verdienstelijke en sterke verdedigende Filip Van Hassel ging er aan de 9e minuut uit met fouten, maar Werner Van Miegroet verving op afdoende wijze. Dhooge - Hollants met de jeugdspelers Gilbert Van Hsa- sel - Eric Van de Velde en Luc Famay maakten het ver schil steeds groter en de nummertjes van het tweetal Van de Velde - G. Van Has sel, waaruit Rik Van de Velde, een 5 op 5, lukte vie len in de smaak van de 300 toeschouwers. In de laatste minuten kon coach Van de Vijver zich de weelde veroor loven om de Cabrita rugge- graat Dhooge - Hollants ap plaus vervangingen te geven. Hun prestatie werkte gunstig op de jeugdspelers (F. en G. Van Hassel, Van de Velde en Famay), die mee konden re kenen op de routine van Coene - Van Miegroet. Technische Uitslag 40 geluk te pogingen op 84 en 21 op 26 vrijworpen. Coene 7-2, Dhooge 22-18, Van Hassel F 1-2, Van Miegroet W. 0-2, Hollants 10-14, Famay 4-6, Van Fassel G 2-0, Van de Velde 0-10. RESERVEN Cabrita Zele - Eenhoorn Bazel 68-65. Rust 35-26. Van Miegroet W. 4—, Famay 0-9, Van Hassel G. 6-1. Philips 0-0, Van de Velde 12-8, Goeman 3-0, Van Lyssebetten 2-0, Goos- sens 2-0, Heirwegh 6-8. Kadetten: Cabrita - Kangoeroes 96-46. Rust 43-24. Dhooge T 0-0, Van de Velde 0-6, Moens P. 10-8, Moens J. 2-3, Coppieters yv. 0-0, Goetmaeckers 9-2, Van Damme P. 4-16, Sacré 0-2, Famay 19-16. Scholieren Cabrita - Kangoeroes 119-75. Rust 67-34. Van Hassel F. 24-8, Famay 7-6, Van Hassel G. 14-20, Van de Velde E. 14-16, Heirwegh 8-2, Jacobs, De Paepe, De Waele, Vehent. BENO. B.B.C. GREMBERGEN ONDER ONS LOKEREN 68 - 54. Het was reeds lang geleden dat de thuisploeg nog een suk ses had geboekt. De komst van onmiddellijke achtervolger Lokeren was een gelegenheid om twee puntjes rijker te worden, puntjes die wel eens nodig zouden blijken in de afrekening. Grembergen dat aantrad met Piron, Mijs, De Clercq, Van Cauwenberg en Segers, plaat ste laatstgenoemde onder de ring en zette Mijs op de post- plaats wat meteen meer re bound aan de ploeg gaf. Dank zij een fantastische start kon Grembergen langs De Clercq en Segers vlug een tienpun- tenkloof slaan die door de be zoekers nooit meer zou over brugd worden, te meer daar hun gevaarlijke man, De Meerleer, ook al niet in zijn beste dag was. Lokeren ken de nog een opflakkering wan neer het in de veertiende mi nuut tot 5 punten terugkwam maar Etienne Van Cauwen berg samen met jonge broer Luc zorgde ervoor dat aan de rust de voorsprong terug 8 waar spannend. Geen van beide ploegen slaagde er trouwens in een noemens waardige voorsprong op te bouwen. Het werd uiteindelijk eenheden bedroeg. Rust 28-20. Na de appelsientjes startte Grembergen terug met zijn basisvijf. Het was weer Jef Piron die achteraan alle ver dedigende rebounds voor zich nam en de Quick-break kon lanceren zodat de gastheren langs Mijs en Van Cauwen- berg in een minimum van tijd een 43-22 op het bord brach ten. Lokeren dat verwoed be gon te pressen kon nog terug komen tot 10 punten nadat Pi ron er was uitgegaan, maar in de slotminuten had Van Keer het laatst woord. De punten Segers R. 8-7, Piron J. 2-0, Mijs E. 2-13, Van Keer G. 0-5, Van Cauwenberg G. 7-14, Van Cauwenberg L. 2-0, De Clercq R. 6-0, Cuypers F. 1-1. 53-53 en in de verlenging leg den Dutriau en L. De Kegel de overwinning van de bezoe kers vast. DOELPUNTEN Bieseman Reserven B.B.C. GREMBERGEN O.O. - LOKEREN 40-59 Met nog amper vier effectieve reserven en een miniem kan het niet anders of deze moe dige jongens kennen de ene nederlaag na de andere. In elk geval zeker niet de gepaste mentaliteit van de andere spe lers die voor diverse redenen hun maats in de steek laten. De punten Van Acker G. 0, Caudron J. 4, Van Keer G. 8, Van Cauwen berg L. 7, De Clercq P. 12, Cuypers F. 5 De Cauwer P. 2, Scholliers H. 2. Pupillen AKRON RONSE 19 GREMBERGEN 80 De punten Van Rossem G. 2, Putteman G. 2, De Cauwer P. 28. Crick Cris 0, Van Cauwenberg S. 26, Van Cauwenberg Dirk 0, De Greyle D. 22, Van Nieuwenho- ve R. 0. 2-12-4, Van der Spiegel 6-5-0, Verheyen 8-0-0, Van Key meulen 12-2-2, Heyvaert 0-2-2 De Brauwer 0-4-0, Praet. J.V.H. 1 Afdeling 1 - Titelreeks J 17.15 u. Maes Mechelen - J De Maere Aalst J Afdeling 1 - promotiereeks 20.15 u. (17.1) Okapi Aalst 2 - Bavi Vilvoorde le Afdeling Dames 17.15 u. Cocri Aalst - Le 2 S Logis j 2e Afdeling Dames 1 11 u. De Maere Aalst - J Batavo 4e Afdeling A 11 u. Koekelare - Osiris I Denderleeuw Dames provinciaal 110.30 u. Beveren - Kan- goeroes Hamme 2 17.45 u. St.-Niklase - Auro- I 2 ra Zele J le Provinciaal Heren J 11 u. Wasocub Waasmun- 2 J ster - Panters Baasrode J J 20.30 u. (17.1) Sgolba Aai- ter - Cabrita Zele 11 u. The Tower Aalst - J Juventus Zottegem 1 2e Provinciaal A j 19.30 u. (17.1) Were Di - Kangoeroes Hamme j 2p.30 u. (17.1) Hemaco - 2 Batavo j 15.30 u. St.-Niklase - 5 Grembergen J 3e Provinciale A J 11 u. Moerzeke - Buggen- 2 2 hout J 11 u. Sp. Temse - Dender- 2 I monde 15.30 u. Blauwwit Zele - J Melsele k 11 u. Old Fellows Hamme - Haaltert Piron (Grembergen), paraat om een Lokerse aanval te onderscheppen. Cabrita moest nochtans ge handicapt aan de match te gen de leiders-killers uit Ba zel beginnen. Soldaat Deprez (vaderlanderkens vullen) en playmaker Luc Michiels (ge kwetst) waren er niet bij. Maar het trio Dhooghe - Hollants - Coene aangevuld door scholier Filip Van Hassel en kadet Luc Famay waren een stevige basisvijf. Benny Dhooge met een 3 op 3, Hollants met een 4 op 4 en Famay met een 2 op 2 zorg den na 11 minuten voor een eerste kloof 27-15, die tot de rust 47-34 op het scorebord bleef. Het Lebbeeks tapbiljart- verbond legde de Sport vrienden en Bonanza 1000 fr. boete op. (vds) Eddy Beeckman tekende op twee lijsten in het Leb beeks tapbiljartverbond. Het klachtenkomitee lel de hem twee speeldagen schorsing op. Daarna mag hij spelen bij Stadion. (vds) In het Lebbeeks tapbiljart verbond snoepte speelster J. Bessems één puntje af van Leo Verhulst. Biezon- dere prestatie als men weet dat Leo Verhulst kampioen der beide Vlaanderen is. (vds) De supporters van Eddy Peelman dansen op zater dag 17 januari in de zaal Scaldis te Baasrode. De discobar begint te 20 uur en vanaf 21 u maakt het orkest muziek. (VH) Vrijdag 16 januari wordt aan Etienne De Beule van wege zijn supportersclub een gloednieuwe fiets over handigd. Dat gebeurt te 20 u in het lokaal aan het Koning Albertplein. (VH) Zondag speelden De Zand stuivers Appels een goede wedstrijd tegen buur Wi-" chelen die met 2-0 cijfers werd gewonnen. Uitblinker was weer Heyvaert die de twee doelpunten scoorde. Ook Casteur heeft er weer zin in gekregen en dan is hij altijd gevaarlijk. A. Te Ekeren behaalde Frank Grillaert zijn tweede zege van het seizoen. De Ham- menaar die nu voor Ant werpse loopt heeft voor de ze zege geen noemenswaar dige hindemissen moeten overwinnen. Hij won deze veldloop met ruim een mi nuut voorsprong. A. Op zaterdag 17 januari heeft in de zaal Ons Huis te Lebbeke een sportbal plaats ten voordele van AC Lebbeke. Wie de atletiek wenst te steunen weet waarheen. A. De atlete uit Berlare Ria Bonnaerens heeft een kwetsuur opgelopen zodat zij haar zegereeks zal moe ten onderbreken. Tot nog- toe heeft zij reeds vijftig overwinningen op haar naam staan. A. Speler Richard Kindermans van S.K. Lebbeke is ge schorst tot 12 januari '76 wegens slagen aan een te genstrever. (vds) Wie geïnteresseerd is in hondenafrichting kan kon- takt opnemen met africh- tingsklub De Meerhond te Overmere. Het adres: café „Jong", Dendermondse steenweg 6, Overmere. Tel. 091-67.57.71 (gdp) Piet Roels onderging vori ge week zijn 3e heelkundi ge bewerking, op 2 jaar tijd. Piet ondervond al eni ge hinder in de wedstrijd te Moorsel. Vandaar dan ook zijn noodgedwongen opgave. L.H.

De Voorpost | 1976 | | pagina 19