De fiets ALGEMENE VERGADERING STAAT VOLKOMEN ACHTER MACHTSGREEP BIJ B.L.B. B V B. WEINIG OVERTUIGEND MOTO-CROSS Aktueel Setokvoetbalverbond Aalst Blauw-wit a dozijn rozen Corporatief voetbalverbond gewest Aalst DENDERM0NDSE ZWEMMERS STERK OP LANGE AFSTAND ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE Durmegewest Waasland VDB Moderna Lebbeke met 1 punt leider Kaatsklub Halve 'Maan Zandstuivers in feest Tombola Reisduif Dendermonde Vergadering Uitbreiding Rosis Bekers Etentje Dirk Heirweg danst Rekreatie Dat het niet kon blijven duren was reeds duidelijk sinds half vorig motorcrossseizoen. Bij het dagelijks hoofdbestuur rezen steeds meer moeilijkheden waardoor ook verschillende wed strijden in het gedrang kwamen of zelfs in het niet deden verdwijnen. Het begon allemaal vorige week vrijdag toen in een Gents Hotel een persconferentie werd gehouden waarbij de heren Bruneel namens de Belgische motorrijders Bond en Laere- mans namens de Belgische Liefhebbers Bond verklaarden dat in de toekomst beide bonden zullen samenwerken. Deze persconferentie werd ge houden in aanwezigheid van minister De Croo. In grote trekken komt deze samenwer king neer op volgende feiten 1. Beide bonden zullen een ei gen autonomie bewaren. 2. Iedere bond zal instaan voor zijn eigen organisaties. 3. De piloten kunnen mits toe lating van hun bonden uitko men in een wedstrijd van één der bonden met uitzondering voor de BMB-piloten die op de grading-list voorkomen. 4. Sommige BLB-piloten krij gen startgelegenheid in bui tenlandse wedstrijden waar geen Grading-list piloten aan deelnemen. 5. De BLB heeft er zich toe verbonden aan geen wedstrij den deel te nemen welke niet onder het F.I.M.-regle- ment vallen. 6. Iedere bond zal zijn eigen verzekeringssysteem behou den. Verder vernamen we dat de BLB zijn reglementen op ver schillende punten zal aanpas sen aan dat van de BMB. De jgeluidskontrole (85 decibels) zal in het vervolg ook gebeu ren door BMB-afgevaardigden en verder zullen BLB-officials in de leer gaan bij de BMB. De eerste gezamelijke organi satie, de openingsprijs van Vlaanderen op 8 februari zal doorgaan te Lovendegem. Dit wordt een organisatie met 13 reeksen en de deelneming van een 300-tal piloten. MACHTSGREEP GOEDGEKEURD DOOR ALGEMENE VERGADERING Vorige week zaterdag werd de jaarijkse algemene verga dering van de BLB gehouden te Aalst. Ook hier werd de aangekondigde samenwerking met *de BMB gunstig ont haald. Verder is daar geble ken dat de algemene verga dering volkomen achter de machtsgreep staat. De vroe gere bestuursleden zijn blijk baar allemaal van het strijd perk verdwenen en de leden schonken hun volste vertrou wen aan het nieuwe bestuur. In tegenstrijd met vorige ver gaderingen verliep de jongste eerder op democratische wij ze en werd geen enkele po ging tot manipulatie of be ïnvloeding der aanwezigen on dernomen. Zo werd eenparig aangenomen het secretariaat over te brengen naar de Sta tionsstraat 93 te Lebbeke en Je zou bijna geloven dat het lente wordt. Op mijn perelaartje zwellen de botten nog niet. En ik heb nog geen vroege zwaluw gezien. Maar je ziet langs de zondagswegen al langgerekte pelotons wielertoeristen voorbijflitsen. Op zoek naar de vroege „forme". Of ge woon om het wintervet wèg te zweten. Dat wielertoerisme is als een verweerrefleks. Zich be schermen tegen het vastroesten door de gevolgen van een sedentair beroep. Of gewoon een uitlaatklep voor de door het jachtige leven gecreëerde zenuwspanningen. Een vrijetijdsbesteding. Zoals vissen en wandelen. Jammer genoeg moeten onze fietsers de drukke en door het gemotorizeerd vervoer onveilig gemaakte we gen op. Infrastruktuur is er vrijwel niet. Smalle fiets- paadjes zijn met gierige hand neergestreept naast af- falt of beton voor de vierwielers. Meestal ontbreekt die voorziening evenwel. Zodat de fietser, en daar zijn ook de jongen en het meisje bij die dag na dag naar school peddelen en de brave huismoeder die nog ouwer- wets gaat winkelen, zijn hachje moet wagen. Gewoon omdat hij onbeschermd is en rekenen moet op de stuurvaardigheid, oplettendheid en menslievendheid van de man of de dame achter het stuur. Honderdduizenden hebben zich tot het wielertoerisme bekeerd. Het „Help uzelf, zo helpe U God" indachtig, zouden de voortrekkers van de als paddestoelen uit de grond gerezen klubs zich moeten bezinnen over het gevaar dat de leden lopen op onze overbevolkte we gen. In afwachting dat eens of later een budget voor fietspadenbouw ter beschikking wordt gesteld. Belang rijk is het uitstippelen van een „reisroute". Vooral se cundaire wegen lijken geschikt om het gevaar te druk ken. Dat is natuurlijk gemakkelijker gezegd dan ge daan. Intussen kunnen de fietsers zelf wat doen de wegcode naleven. Uiterst rechts houden. Niet met drie en vier mensen naast elkaar rijden. Want niet altijd en overal mag de autobestuurder als verwekker van alle kwaad met de vinger worden gewezen. De ervaring leert dat sommige „tweewielers" het niet zo nauw ne men met de wettelijke voorschriften en zich niet eens storen aan het waarschuwende getoeter van een voor zichtige chauffeur. Wielertoerisme moet toerisme blijven. Koersen hoort er niet bij. Niet voor de lol eist de wetgever speciale veiligheidsmaatregelen vanwege de organisatoren van wielerwedstrijden. Geïmproviseerde races zijn niet alleen gevaarlijk doch tevens verboden. Laat de autobestuurder respekt opbrengen voor de al lesbehalve optimale omstandigheden waarin de wielertoe rist zijn vrijetijdsbesteding moet bedrijven. Doch laat de fietser ook meehelpen aan het beschermen van zich zelf en zijn vrienden, de andere mensen. Dan zijn we metèen al een heel eind de goeie kant uit. Mare MARCEL. is men het eens dat de sta tuten moeten gewijzigd wor den. Voornaamste punt hier bij is wel de absolute onver enigbaarheid tussen een man daat als BLB-beheerder en het beroep van handelaar in motoren of onderdelen ervan of dat van verzekeringsagent of -makelaar. Konden sommigen nog hopen dat de meerderheid van de leden de spons zouden willen vegen over het verleden dan toonde de uitslag van de ver kiezing voor een beheerder duidelijk dat het oude bestuur geen enkel vetrouwen meer geniet. Zelfs de pathetische oproep van oudvoorzitter Willy Van Der Meersch, die net als beide nieuwe kandi daten de tijd kregen om ter plaatse zijn kandidatuur te verdedigen, kon de vergade ring niet vermurwen. De geheime stemming leverde slechts twaalf van de 43 stemmen op voor Van Der Meersch tegenover zeven voor de heer Van der Linden van MC Michelbeke en 24 stem men voor de heer Willy Apers van MC Wachtebeke. Laatst genoemde werd bijgevolg verkozen en hierop verliet de heer Van der Meersch de zit ting. Nog duidelijker kwam het algemene wantrouwen te genover de vroegere bewind voerders tot uiting toen se- kretaris Pierre Beeckman pro beerde van een kasverslag te geven. De sekretaris toonde aan de hand van bewijzen dat de boekhouding ver van volle dig was. De overdracht der bescheiden gebeurde pas een paar dagen voor dev ergade- ring zodat een grondige kon- trole onmogelijk was en dat er geen opmaak van de inven taris mogelijk was geweest. In zijn verslag was de heer Beeckman eerder voorzichtig wat niet belet dat we konden besluiten dat er in de boek houding iets is dat niet klopt en dat het bedrag, waarover geen zekerheid bestaat, meer dan 1 miljoen zou kunnen be dragen. Na het overzicht van deze wantoestand werd eenparig besloten een motie van wan trouwen goed te keuren tegen de gewezen secretaris-pen ningmeester. momenteel nog beheerder, Van Caelenberghe, die zonder de minste reden niet op de vergadering was verschenen. Ook kreeg de heer Beeckman de toestemming van de vergadering om de boekhouding volledig te her zien. Ook werd beslist dat eens het herzien van de boekhou ding voorbij is de algemene vergadering zaT beslissen of er al dan niet een gerechtelijke procedure zal worden inge spannen tegen de heren Van der Meersch en Van Caelen- bergh. De heer Voorzitter Laermans stelde vervolgens de vraag of de BLB gemach tigd is om de door de heren Van Der Meersch en Van Caelenbergh gemaakte kos ten te vergoeden. Hierop werd unaniem neen geant woord. Deze kosten zouden afkomstig zijn van het kort geding, dat zij verloren tegen de nieuwe beheerders. Op de uitslagentabel van de ligaklasse was deze van Blauw wit (a) in de wedstrijd niet Mijlbeek ontegensprekelijk de blikvanger. De thuisploeg kwam inderdaad aan een dozijn doelpunten. Voor die zware pil kan Mijlbeek wel enigszins verzachtende omstandigheden pleiten. Het stond van meet af aan numeriek in de meerderheid. Een ander markant rezul- taat kon men noteren te Ressegem waar St. Anna op een counter liep. Voor de thuisploeg werd het aldus de eerste ze ge van het seizoen. Braekman (2), Souffriau (2) en Vage- nende (2) waren de doelpuntenmakers bij Ressegem. Het hoeft nauwelijks betoogd dat St. Anna(a) totaal ontgoo chelde. In de ontmoeting Stylor - Drievelden waren de eind cijfers bij de rust reeds bereikt. Smet en Van de Voorde klop ten de bezoekende doelman. Bij de thuisploeg moet men doelman Lobijn en Bal met ee^ goede wedstrijd kre- diteren. De pluim gaat echter naar Van De Voorde, die op de koop toe zijn uitstekende verrichting met een doelpunt bekroonde. Bij Drievelden waren Erauw, Verhoeven en Bombeeck de beste spelers. Leeuwerik hield in het tref fen met J. Welle de beide .punten thuis. De thuisploeg viel immers sterker uit in de aanval. H. Corten (2), Matthijs en Luk Corten on derstreepten dit met doel punten. In de tweede klasse zorgde St. Meldert voor een opmerkenswaardig 'rezultaat. Het ging F.C. Jaca op eigen bodem een punt ontfutselen. En dit lag zeker niet in de lijn van de verwachtingen. Deze halve nederlaag werd in de hand gewerkt door de vrijgevigheid van de Jaca verdediging. De missers van die defensie werden afge straft. Toen de stand bij dé rust 3-1 luidde met doel punten van Van den Bogaert (2en een magniefieke tref fer van Van de Maele, dacht men de partij gespeeld. F.C. Jaca had zich in die eerste periode de beste ploeg ge toond wat door de 3-1 cijfers werd weergegeven. Toen sloeg de Jaca defensie op onverklaarbare wijze aan het blunderen. Met alle gevolgen vandien. Het was Van Den Bogaert die het vierde doel punt voor de thuisploeg luk te. Ocarina bleef op het ze gepad in de wedstrijd met Heizijde. Een ontmoeting waarvan de inzet voor beide ploegen belangrijk was. Luk Corten en Maesschalck zetten het sein op veilig voor de thuisploeg. Heizijde redde de eer langs Dury. De doel punten van Buys (2) en De Man volstonden niet voor Blauw-wit(b) om RB Zotte- gem te kloppen. De gasten toonden zich een doelpunt sterker. Vekemans (2) en Callebaut (2) trapte de bal tegen het vijandelijk net. J.V.H, DE UITSLAGEN LIGAKLASSE Stylor - S.K. Drievelden 2-0 Blauw-wit(a) - Mijlbeek 12-1 F.C. Moerstraat - Snas 3-0 O.C. Aalst - E. Welle 0-3 Leeuwerik - J. Welle, 4-2 A. Lebbeke - Honda 0-2 Ressegem' - St. Anna(a) 6-2 TWEEDE KLASSE F.C. Jaca - St. Meldert 4-4 Blauw-wit(b) - RB. Zottegl 3-4 Ocarina - Heizijde 2-1 S.K. De Leeuwkes - Bevegem 2-0 St.Anna(b) - PZN Aalst n.m. F.C. Sport - DN Haaltert 2-0 Groen wit -„Stabyl, 4-4 leeft B.V.B. de wedstrijd "et Callebaut(b) gewonnen, an kan het echter met zijn errichting niet hoog oplo- 'on, B.V.B, dat gedurende snge tijd aan de leiding lond, kon vorige zaterdag ij het bescheiden Callebaut b) niet overtuigen. De bank- •edienden speelden er immers 'un minst goede wedstrijd, 'ooral hun tweede speelhelft an als om zo spoedig mo- elijk te vergeten gekatalo- eerd worden. Kreeg K.V.B. net de opgooi het wind- oordeel mee, dan moest men och vijfentwintig minuten 'P het openingspunt wachten. )it kwam dan nog uit een vrijschop. Van Vaerenbergh knalde de bal tegen het li chaam van een verdediger en het leder sloeg net door de winkelhaak. Pas een mi nuut voor het einde kwa men de gasten aan hun 2de doelpunt langs Baeten. De nieuwe leider Franke liet Resocub geen schijn van kans. In de eerste speelhelft nam de thuisploeg alle twijfel weg. Dé stand luidde toen 3,-0 met doelpunten van Tembuysen, De Dobbeleer en Ruythorens, en dit was ook een trouwe weergave van 'het spelbeeld. Na de rust ging Franke het wat kalmer aan doen. Het had toen opnieuw veel bal bezit, legde een rustig mees- tersdhap aan de dag en luk te een vierde doelpunt langs Ruythorens. Eens te meer stond S.A.F. van meet af aan numeriek in de minderheid. Het werd zelfs vrij vroeg in de wedstrijd tot negen spe lers herleid wanneer Martens een spierverrekking opliep. Toch lukte S.A.F. nog het openingspunt langs Brijs. Net voor de rust zorgde Ver- meir dat de eindstand toen reeds op de lei kwam. Kan men de zege van Bouw be zwaarlijk aanvechten, dan dient toch te worden gewe zen op de doeltreffende af weer van Somati. Bouw kreeg ontegensprekelijk de beste kansen en kon er twee van benutten langs Adam en Van Laer. J.V.H. DE UITSLAGEN Callebaut(b) - B.V.B. 0-2 Intercom - V.V.T.T, 0-1 S.A.F. - Dessoden 1-1 Franke - Resocub 4-0 Bouw - Somati 2-0 Het programma voor 17-1. S.A.F. - Bouw V.V.T.T. - Callebaut(a) Callebaut(b) - Intercom Resocub - Somati Dessoden - Franke We zien hier Pierre Beeckman uit Lebbeke bij een geluids- kontrole tijdens een BLB-motocross. De h. Beeckman is één van de mensen die de BLB saneerde. (VS) BLB KALENDER 1976 Februari 1. Moerbeke-Waas 8. Lovendegem 15. Zeveneken 22. Sleidinge 29. Oostmalle Maart 7. Merelbeke 14. Beervelde 21. Axel 28. Wingene April 4. Ruddervoorde 11. Zaffelare 18. Ertvelde 19. Denderhoutem 25. Eksaarde Mei 1. Oudenaarde 2. Waasmunster 9. Roosdaal-Pamel 16. Semmerzake 23. Lebbeke 27. Erembodegem-Terjoden 30. Sijsele Juni 6. Lede 7. Wetteren 13. Michelbeke 20. Wachtebeke 27. Welle Juli 4. Hofstade-Aalst 11. Destelbergen 18. Wortegem-Petegem 21. Vrij 25. Brakel Augustus 1. Zomergem-Ursel 8. Scheldewindeke 15. Vloesberg 22. Aalter 29. Kluisbergen September 5. Eke 12. Ruiselede 19. Aalter 26. Deinze Oktober 3. Hekelgem 10. Eksaarde 17. Lotenhulle 24. Merelbeke 31. Lommei Jef Waumans (Olympos Dendermonde), winnaar van de 1000 meter van Posseidon. De Lokerse zwemvereniging richtte op woensdag 7 januari een interclubontmoeting in tussen de zwemmers van Aalst Lokeren en Dendermonde. Vermits in alle clubs op dit ogenblik vooral uithouding geoefend wordt stonden voor al lange afstanden op het pro gramma. Vooral de Aalste- naars vielen op door hun pui ke prestaties maar ook de Lo kerse zwemmers en dan voor al Mestdagh, Van Cauteren en Van De Velde lieten flinke chrono's noteren. Voor Den dermonde was er weer een eerste plaats weggelegd voor Hilde Bleyaert over 800 m. Flinke tijden voor Elise De Klippel en Emmy Bicqué over 400 m. en voor Benny Bicqué over 1500 m. De verrassing van de avond kwam bij de benjamins waar Jef Wauwans samen met Kris- tian Buyl van ZNA de 1500 m zwom beneden de limiettijd voor „jonge haai". Hiermee wordt Jef de eerste jongen uit het Dendermondse die dit schildje mag dragen. Zaterdagavond op de eerste grote lange afstand wedstrijd te Brussel „De 1000m van Po seidon" wist Hilde Bleyaert zich 3e te plaatsen bij de ka- detten meisjes en ging Jef Waumans met de le plaats lo pen bij de benjamins jongens. Wedstrijden van zaterdag 17 10.30 u. (18.1) Minishotters - januari TERREIN Pius X' College 13.30 u. Ford Neyt - De Grau- 14.45 u. BOB 2 Hansevelde - Buffalo's 16 u. Lejeune - SC Mini Oud en Niéuw 1 TERREIN Sportstadion 13.30 u. BAC - Oud en Nw. 2 14.45 u. MV Zele 1 - MV Zele 2 16 u. BOB 1 Hansevelde - Ar senal BENO In het korporatief voetbalver- bond Durme-Waasland neemt VDB Moderna Lebbeke de lei ding met 1 puntje. Opvallend was het resultaat Manta - Callaert (0-7) en de uitslag Temsica - Wolmat (1-4). UITSLAGEN van 27.12.75 SV Telelec - Manta Sp. 5-0 (ff) SV UCO - Vapo 2-2 Temsica - Remia 4-4 VDA Veram - Desso Ws 1-1 SV Wolmat - Callaert 1-2 VS Metallos - Moderna 0-1 UITSLAGEN van 3.1.76 Desso Waas - FC Boel 0-1 FC Remia - Metallos 4-0 VDB Moderna - UCO 1-0 FC Vapo - Veram 0-1 Manta Sp. - Callaert 0-7 Temsica - SV Wolmat 1-4 OFFICEELE RANGSCHIK KING 1. VDB Mod. Lebb. 17 26 2. SV Telelec 16 25 3. VDA Veram 17 24 4. SV UCO 17 21 5. SV Callaert 16 20 6. FC Vapo 16 17 7. FC Remia 16 16 8. FC Boel 15 15 9. Desso Waas 17 15 10. SV Wolmat Lebb. 15 13 11. Temsica Van Riet 16 13 12. VS Metallos 16 3 13. Manta Sport 16 2 (vds) Volgend seizoen zal de kaatsklub Halve Maan uit Appels uitkomen in het verbond Aalst eveneens aangesloten bij de K.B.K.B. Hierdoor zullen er meer streekklubs rechtstreeks tegen elkaar uitkomen. Te vens werd besloten met 2 vijftallen aan te treden. A. Op zaterdag 21 februari geeft de voetbalkiub Zand stuivers Appels haar jaar lijks bal in de zaal «Con cordia». Voor de muzikale noot werd beroep gedaan op het orkest van Rüdy Richard. Begin om 21 uur. A. 2135 4881 7263 6010 4341 6327 5456 4626 4728 5394 6495 6262 1684 7709 1930 3217 5783 1225 1513 7914 3285 1403 2039 3667 3858 6158 4296 6609 1413 Prijzen af te halen in De Reisduif, Dijkstraat 63 Dendermonde tot 29 febru- Op zondag 18 januari gaat voor de leden van het Leb- beeks tapbiljartverbond een speciale algemene ver gadering te 10 u in het lo kaal der Jetsons, Lange- straat. De film van de boe- merangaktie wordt afge draaid door de ondervoor zitter de heer Albert Moeris (vds) Het Lebbeeks tapbiljartver bond neemt volgend sei zoen uitbreiding. Men zal ploegen aanvaarden uit heel het Dendermonse. Nu reeds sloten klubs aan van Gijzegem en Buggenhout. Men denkt ook de spelers normen te veranderen en te spelen met 6 i.p.v. 8 spè- lers. (vds) Hierbij de uitslag van de trekking van de tombola ingericht door H.C. Rosis Aalst. Wij publiceren al leen de tien eerste num mers. De volledige uitslag kan men bekomen in het lokaal, Café Morta, Kruis straat 2, Aalst. De prijzen kunnen daar afgehaald worden tot 31-1-76. Eerste prijs 2672, reservenr. 1537 2902 6889 8007 6472 6231 2767 5032 6409 3677 Op vrijdag 9 januari om 20 uur is er bestuursver gadering in het korpora tief voetbalgewest Durme- Waasland. Men zal er overgaan tot de lottrek- king voor de beker Durme -Waasland en de trofee Marcel De Wit. (vds)!' Het Durme-Waaslandge- west organizeert op vrij-' dag 13 februari een gezel lig samenzijn in café Bellé Vue. Wie wenst deel te ne men dient zich te laten in schrijven voor 5 februari. Men kan kontakt opnemen met bestuursleden van de aangesloten klubs, (vdsl Op zaterdag 24 januari vanaf 20 u. gaat in Sport hal De Zeven op de Kour ter te Zele het 3e Dirk Heirweg bal door. Het wordt zeker een groot feest voor de supporters van de Olympische wielerkandi- daat. Twqede provincialer Star- ko Mariakerke organizeert op 24 april een tornooi voor rekreatieploegen. Aanklevende klubs uit on ze streek kunnen inschrij ven bij dhr. L. De Sloovere Molenwalstraat 124, 9910 Mariakerke. Tel. (091) 26.58.15. (gdp)

De Voorpost | 1976 | | pagina 21