Kadetten van E. Aalst doen het, ook seniores winnen klubklassement Herleving A: aangename verrassing Lebbeke d Wesemael, De Wilde, Caethoven en Colyn blikvangers Klubkampioen- schappen bij onze meisjes ATLETIEK-INFO Z0KDAG AANSTAANDE DERDE IjSBERENfESTIVAL TE DENDERMONDE L. Coppens en L. De Bruyn opnieuw in de kijker CIJFERS SPREKEN VOOR ZICHZELF Tafeltennis in 'Dender-, Schelde- en Waasland klopt leiders Provinciale kampioenschappen werden een flop Koninklijke St.-Joristurngilile Dendermonde Judo Kodokan Lebbeke in de kijker Jeugdvoetbal KORFBAL 22 KKSF TAFELTENNIS ZONDAG 18 JANUARI TE 14.30 U. in GENTS SPORTPALEIS. Het zag er voor de Dender- mondse tafeltennisclub Her leving niet bijster goed uit vorig weekend. Jean Boudou moest verstek laten gaan en ook jongens als Luc Bou- doncq en Jan Van Belle konden niet aantreden. De verschillende teams werden dan nog maar eens vertim merd en in de hoop toch enkele goede replieken te kunnen brengen. De Dender- mondse fanionploeg deed het echter beter dan verwacht en ging bij Drive de volle in zet weghalen. Marcel De Bruyne, en Herman Pieters wonnen er ieder drie wed strijden. Guido Ring nom er twee en kapitein Roger Tecqmenne één voor zijn re kening. Dit volstond om de Gentenaars in eigen lokaal met 9-7 te vloeren. In de zelfde reeks liet ook Temse niets aan het toeval over te gen Kuhlmann en hield St.- Niklaas B gelijke tred met Sleidinge B. In de tweede provinciale afdeling haalde Melsele A zijn slag thuis bij Artemis. Denderleeuw A had evenmin moeite met Small Street D. Herleving B, zon der Jean Boudou zorgde voor flinke repliek maar moest de punten toch aan Eikenlo C laten. In de derde provinciale afdeling verdedigde Herleving C zich beter dan verwacht tegen St.-Niklaas D. De jon ge Freddy Van Damme bleef tweemaal aan de winnende hand, terwijl ok C. Vermeu len twee overwinningen op naam bracht. Detlef Steiger kende geen meeval, terwijl Moens zich flink verdedigde en zeker vooruitgang boekt. Belsele A langs zijn kant ging leider Melsele B in eigen vestiging in bedwang houden en dit betekent dat Ronny De Boom en co. kansheb bers blijven op de titel. Tem se B geraakte evenwel niet voorbij Melsele C en mag nu wel als titelkandidaat afge schreven worden. In vierde A noteerden we een nieuwe vlotte zege van Kuklos Aalst. Een knappe verrichting van Denderleeuw C en verrassen de uitzege van Denderhou- tem, nieuwkomer die het eenvoudigweg prachtig doet. In vierde D dulde Belsele B geen tegenstand van St.-Ni klaas E. Melsele D hield Dri ve F netjes op afstand, ter wijl Beveren andermaal voor forfaitcijfers zorgde bij Rei- naert C. Ook Melsele E knoopte met een nieuwe ze ge aan, daar waar leider HKH Hamme de volle inzet weghaalde bij Sivi D. Met Hamme en Kuklos Aalst krijgen we alvast twee nieu we derde provincialers in de volgende kompetitie. V.C. De provinciale kampioen schappen, waarop men bij Herleving heel wat hoop had gesteld, zijn voor de Dender- mondse klub een flop van ..formaat geworden. Toen on dervoorzitter Roger Tecq menne in de sporthal van de Gentse universiteit aankwam bleken de Herlevingers niet te zijn ingeschreven. Zo werd toch beweerd door hoofd- scheidsrechter De Mey. De Dendermondse jeugd mocht aantreden, maar werd recht streeks tegen de kansheb bers uitgespeeld, wat de kan sen tot het minimum herleid de. In de namiddag werd dan ontdekt dat Herleving zijn inschrijvingen toch had in gestuurd. Voor Bob Boudou en Roger Tecqmenne en de Herlevingjeugd waren de kansen op een provinciale ti tel ondertussen reeds gaan vliegen Herleving zal tij dens zijn eerstkomende be stuursvergadering beslissen of al dan niet tegen de verval sing van de provinciale kam pioenschappen zal worden klacht neergelegd. Vooruitzichten voor het ko mend weekend 3e Nationale B Small Street B - St. Nikl. A 2 le Provinciale Temse A - Herleving A X Eikenlo B - St. Nikl. B 2 2e Provinciale Denderleeuw A - Eikenlo C 1 3e Provinciale Denderleeuw B - Artemis C 1 St.-Nikl. D - St.-Nikl. C 2 Sivi C - Temse B 2 Melsele C - Melsele B 2 Kieldr. - Belsele A 2 Denderl. C - Kuklos Aalst 2 Elckerlyc - Artemis D 1 Herleving E - Wichelen X St.-Niklaas E - Hamme 2 Melsele E - Beveren 2 Melsele D - Belsele B X V.C. In de KKSFB-tafeltenniskom- petitie liep Lebbeke D in de kijker. De Hamse ploeg Van Houte stond in de derde reeks ongeslagen aan de leding Het scheen dat ze zonder moeilijk heden naar de titel zou grij pen. Lebbeke D heeft de kop lopers een hak gezet. Het was voor Lebbeke D een gunstig teken aan de wand dat de eerste twee wedstrijden twee overwinningen werden. Hamme sloeg daarna terug, dit dank zij B. Van Houte en A. D'Hooghe. Halfweg de wedstrijd werd het kritiek voor de leiders die met 2-4 in 't krijt stonden. Het dub bel werd een bezoekende over winning en dat bracht de stand op 2-5. Batselier van Lebbeke D zou daarna alle twijfel wegnemen. Dat bete kent dat Lebbeke D nu nog niet uitgeschakeld is in de eindzege. Lebbeke D en Leb beke C speelden hun derby. Zoals het in soortgelijke wed strijden gaat was de match zeer vinnig. Ook de totaaluit slag was een derby-score 5-5. Bergveld Baasrode had geen moeilijkheden met het bezoe kende Ter Walle. De andere ploeg uit Baasrode, Paling boeren, had geen moeite om Paro's met zware 7-3 cijfers te kloppen. Bac-Bondgalm ontving Triumf A en het is een spannend duel geworden. Alhoewel Hamme eerst op winst kwam werd het vrij spoedig bijgebeend. Half weg werd nog 3-4 genoteerd. Bij de lokalen was M. Ivens niet te stuiten. Lebbeke B moest ook nog BAC bekam pen. Hier werd het een afge tekende zware overwinning 3-7. Vedette was R DeVriendt die alles won. Ook J. Hey- vaert deed zijn duit in het zakje. Op 12 januari 1976, juist geteld drie weken na de Herenaf deling, hield de Meisjesafdeling van het Kon. St. Joristurngild haar klubkampioenschap dat zowel kwalitatief als kwantita tief een sukses mag genoemd worden. Waren er één jaar geleden 15 deelnlemsters, dit joar konden wij ons verheugen bij de deelname van 11 kandidaten in de reeks Kleine Meisjes, 16 bij de Meisjes en 3 bij de Juffers. Qua deelname een vooruitgang van 100 Ook de resultaten waren in verhouding want, al haalde bij de Kleine Meisjes Carine MACHIELS de titel weg met één punt voorsprong, de gedeelde tweede en vierde plaatsen liggen heel dicht samen, zodat ze in de toekomst wel eens konkurrenten voor de eerste plaats zou kunnen krijgen. Bij de Meisjes behaalde Do minique DE KINDER de eer stel plaats, weliswaar met slechts 0,35 punt voorspronh op Martine DE BILDE, maar ^pls men weet dat Dominique één jaar geleden klubkam- pioene werd bij de Kleine Meisjes en nu deze prestatie herhaalde in de volgende reeks bemerkt men vast dat deze jonge trrnster een be lofte voor de toekomst in- youdt. Bij de Meisjes werd de derde plaats gedeeld door Linda VERSTREPEN en Ca rine DE WOLF, die zich vo rig jaar respectievelijk 4de en 5de klasseerden. Opmer kelijk is het geringe punten- verschil in deze reeks. Ober al de uitslagen is er slechts een gaping van 1,75 punt. Van een homogene ploeg ge sproken. Op de deelnemingslijst van de Juffers ontbrak dit jaar de naam van onze uittreden de kampioene, Linda DE WOLF, die, om medische re- denen, forfait moest geven. Zij werd, met ere, afgelost door Arlette DE DONDER, die een zeer mooie grondoefe- ning en een spektakulaire oefening aan de ongelijke barren ten beste gaf. Zilver haalde Kristine VAN DEN DUNGEN. Samen met Arlette tippen wij op haar voor het behalen van een mooie ereplaats op de aan staande Federale Kampioen schappen te LEUVEN. Derde klasseerde zich Mar tine VERSTREPEN, die spijts haar gedwongen forfait aan de ..Sprong" nog een zeer mooie uitslag behaalde en die we hier zeker als voorbeeld van de andere Juffers willen stellen. Juist zoals bij de heren val len ook de Juffers uit de toon door hun gebrek aan belangstelling. Een beetje sportieve moed en het geloof in eigen kunnen zouden er kunnen toe bijdragen dat er ook in hun reeks een groter aantal deelneemsters en deel nemers opdagen. Dat is het dan ook dat hen bij het begin van dit nieuwe jaar van har te wordt toegewenst. Om te eindigen nog dit, van harte proficiat aan onze kam pioenen en aan alle deel neemsters en dank aan allen die zich hebben ingezet om van deze kampioenschappen een waar succes te maken. Zaterdag liep het jaarlijks tornooi „Groen en Blauw - Oost- Vlaanderen" van start. Aan dit tornooi nemen zestien klubs deel. Elke ploeg, bestaande uit vijf judoka's, zal driemaal tegen elkaar in het strijdperk treden, telkens op andere plaat sen. Kodokan Lebbeke deed haar eerste uitstap naar Beveren en het werd een sukses over de ganse lijn, want de Leb bekenaars behaalden driemaal winst Beveren Lebbeke 20-30 Berlare Lebbeke 10-40 Sleidinge Lebbeke 20-30. De totaaluitslag Lebbeke 100 p., Beveren 84 p., Berlare 42 p. en Sleidinge 40 p. Alle Lebbeekse judoka's deden het uitstekend. Uitblinker was echter Romain Hemelaer, die voor het eerst deelnam en drie overwinningen in de wacht sleepte. Op zondagvoormiddag 18 januari te 10 u. in de zaal De Vlinder te Buggenhout nemen de Lebbekenaars het op tegen Buggenhout en Sinaai, terwijl zondag 8 februari Kodokan Lebbeke aantreedt in eigen dojo in de Binnenstraat op de H. Kruisparochie. Te 10 u. worden de tegenstanders Zele en St.-Niklaas. Het loont beslist de moeite de Lebbeekse judoka's aan het werk te zien. De blub aanvaardt nog altijd nieuwe leden. (VRP) ZATERDAG 17/l/'76 A.C. Neeroeteren, 3e Nationale Veldloop 14.30 u. Neeroeteren voor dames, voor miniemen tot seniores. ZONDAG 18/l/'76 AV. Molenland, Internationale Veldloop Wildenburg, 13.45 u. Beernemsesteenweg - Wingene. Voor pupillen tot seniores. AK. Grimbergen, 6e Veldloop van Grimbergen, 14.30 u. Voetbalveld Grimbergen. Voor pupillen tot seniores. Racing Gent, Provinciaal Kampioenschap Dames Oost- Vlaanderen 15 u. Nachtegaaldreef St.-Amandsberg. Voor pupillen tot seniores. A.C. Neeroeteren, 6e Internationale Oeterveldloop 14,30 uur. Achter de kerk Neeroeteren, voor veteranen tot pupillen. ANDRE. Zondag te 10.30 u. heeft het derde ijsberenfestival plaats, ingericht door de Dendermondse Zwemvereniging Olympos. Op de vijvers rond het zwembad Olympos, zullen de vissers enkele uren de baan moeten ruimen voor de „ijsberen". Een tweehonderdtal Ijsberen uit Antwerpen, Brugge, Blan- kenberghe, Theux, Huy en Verviers zullen er onze 30 Den dermondse Ijsberen partij geven. En zij die nog steeds niet kunnen geloven dat de ijsberen zich niet insmeren, kunnen het met eigen ogen komen aan schouwen. Het zwemfestijn begint te 10.30 uur en is volledig gratis. Indien U zelf graag een plonsje waagt in het water, vergeet dan niet Uw badpak mee te brengen en een paar wollen handschoenen. ADB. Voor de meeting van volgende zondag, de voorlaatste op het winterprogramma van het Gents Sportpaleis, ziet de bedrijvigheid en de bezetting er als volgt uit NATIONAAL KAMPIOENSCHAP ACHTER DERNY BEROEPSRENNERS lste reeks Patrick Sercu, Ferdinand Bracke, Norbert Seeuws, Willy De Geest, Hugo Van Gastel en Jean Luc Vandenbroucke. 2de reeks Rik Van Linden, Willy De Bosscher, Dirk Baert, WIL- FRIED WESEMAEL, Julien Stevens en Mare Renier. Twee schiftingsreeksen van elk 25 km. met eerste drie aan geduid voor finale. OMNIUM PER PLOEGEN VOOR JUNIORES Voor GENT ERIC DE WILDE en LUC COLYN. Voor ANTWERPEN Eddy Torfs en Walter Peeters. Drie reeksen puntenkoers, achtervolging, 1 km tijdrijden. OMNIUM PER PLOEGEN VOOR JUNIORES Voor OOST-VLAANDEREN Eric Meyvaert, J.-L. Bayens, Eddy De Ceuninck en Marnix Deprest. Voor WEST-VLAANDEREN Geert Verheys, Geert Deprez, Raf De Jonckheere en Gerrit Van den Broucke. 20 KM PLOEGENKOERS VOOR LIEFHEBBERS met Burton - De Roo, CAETHOVEN - De Jonckheere, Cuypers - Tourné, Daelemans - Ongenae, Van Hautte - De Bisschop, Young - De Blaere, Speet - Crabbe, Kumpen - Van Meel, Dubois - Cras, Van Puyenbroeck - Renaudt en Wulte- putte - Henikenne. Tornooi ingericht door de B.V.B.-Oost-Vl. - Knapen WEDSTRIJD S.K. DENDERLEEUW S.K. AALST Met een achterstand van 1-0 uit de heenwedstrijd, begon S.K. Aalst aan een. naar ie ders denken, onmogelijke taak. Doch voetbal is nu een maal voetbal. Op een zwaar terrein namen de knapen van S.K. Aalst onmiddellijk het initiatief in handen. Reeds op de le minuut scheerde een schot van Van Mieghem over de dwarslat. Denderleeuw kon geen vat krijgen op het spel. en in de 28e minuut werd een prachtige aanval afgerond met een mooi doelpunt van Yves Van Mieghem, 0-1. In de 2e helft kreeg men het zelfde spelbeeld, met nog 2 doelpunten gescoord door Mare Rimbaut en de ster van het veld Yves Van Mieghem, 0-3. Proficiat, knapen van S.K. Aalst. Speciale vermelding voor af gevaardigde Jacky Van Lim- bergen. Opstelling van de ploeg van S.K. Aalst De Moor Gustaaf, De Meyst Remi, Wellekens Dirk. Roe land Peter, Cornand Glen, V. Mieghem Yves, V. Mieghem Ignace, V. Impe Rudy, Buyl Gunther. Rimbaut Mare, An- nee Dirk. Res. V. Geit Johan, V. Hoel- le Martin, V. Oudenhove J.P. Linda De Bruyn wordt nu stilaan een kraan in de veldlopen voor pisteloopsters. Ze werd reeds tweemaal eerste en haalde nu een mooie derde plaats in de cross te Blankenberge. Linda De Bruyn liep er aan de leiding doch liet zich nader hand inlopen door een paar rivalen. Linda werd dan uitein delijk derde. Te Zele kwamen de meeste Aalsterse dames in het gelid. Lutgarde Coppens liet er eens te meer een goede indruk, en behaalde dan ook een voortreffelijk rezultaat. De aanloop van de Aalsterse at lete kon men echter bezwaar lijk goed noemen. In zoverre dat ze na 400 m. slechts in negende positie liep. Iets wat zeker tegen haar gewoonte in is. Rij het ingaan van de laatste ronde had ze zich reeds in zesde stelling genes teld. Naarmate het einde na derde won Lutgarde ook veld. te werd uiteindelijk vijfde. Bij de miniemen was er ook een minder goede start van Inge Eemans en Maria Se- minck zodat ze slechts res- pektievelijk dertiende en 15e eindigden. Griet De Rijck legde voor haar eerste veld loop beslag op de dertigste plaats. Bij de eerstejaars ka- detten heeft Linda Sarens nog steeds de afstand niet in de benen zodat zc zich met een negentiende plaats moest tevreden stellen. Voordien had ze echter meer vooraan gelopen. De tweedejaars ka- detten Ria De Boeck en Re- gina Meuleman kenden een betere aanhef, zodat ze na 500 meter in een zeer gun stige stelling liepen. Ria kon zich op de zesde plaats hijsen, doch Regina moest enkele plaatsen prijsgeven in de slotfase van de wedstrijd. Ze werd elfde. Ann Claeys legde beslag op de negentiende pl. Karine Van der Meersche die blijkbaar training mist klas seerde zich eenentwintigste bij de scholieren. Voor haar eerste wedstrijd in deze ka- tegorie deed Ann Janssens het zeker niet slecht, met een eenendertigste plaats, terwijl Maria Janssens 42e werd. Bij de seniores was er een 20ste plaats voor Hilde- garde Eemans, terwijl Moni que Coppens de strijd staak te. J.V.H. De veldloop te Moorsel die onder alle opzichten een mee valler is geworden, heeft aan de atleten van K.A.C.E. Aalst de gelegenheid geboden zich in de kijker te hijlen. Bij de pupillen klasseerden Patrick Bogaert en Joris De Jaeger zich respektievelijk veertiende en zevenentwintigste. De minder goede aanhef vanl Stefaan Van der Stichelen in de kategorie miniemen had tot gevolg dat hij kansloos geklopt was. Hij zou er nochtans in slagen de kopgroep bij te benen, doch geraakte niet meer bij de eerste drie. APPELS LYRA 11-0. Appels heeft tegen Lyra een van zijn beste wedstrijden ver tolkt van de aan gang zijnde microkompetitie. Nu werd Lyra met 11-0 cijfers huiswaarts gestuurd waaraan niet veel meer valt toe te voegen. Tenzij dan dat wij in de eerste plaats het geheel van het Appelse korfbalteam moeten loven nu de titel wel degelijk binnen is gehaald in de kompetitie. Nog een paar wedstrijden maar die kunnen geen scherven meer maken. Naast de doelpuntenmakers die we iedere week terug vinden past het misschien ook om eens de werkpaarden uit de ploeg naar voor te brengen. Voor de korven stonden zon dag weer de vertrouwde namen op papier. FrankieVermeir vier maai roos, Guido De Pelseneer twee, bij de dames Tonia Michiels één. Natuurlijk staat Karei De Wael ook met vier doelpunten vooraan. Maar een van de wroeters die zich iedere zondag de ziel uit het lijf speelt is wel Damien De Roeck in de veldkompetitie hebben we dat meermaals kunnen vast stellen. Dat spelers die in zijn vak optreden daarvan kunnen profiteren ligt voor de hand. Maar uiteindelijk is korfbal toch een ploegspel, zodat eenieder zijn verdiensten heeft. De reserven verloren hun wedstrijd tegen Gandal met 4-9. Meer dan een moedig verweer konden de poulains van Rudy Van Den Broeck niet opbrengen tegen een betere tegenstrever. Werner Cammerman, Frank De Waele en Jean Van Herre- weghe waren de besten onder de korf voor Appels. André. Hij werd dus uiteindelijk vierde. In de tweede reeks miniemen was er een veer tiende plaats voor Thierry Verhoeven. Massale deelna me bij de kadetten. Liefst 83 atleten bereikten de eind meet. De Aalsterse jongeren boekten goede uitslagen, zo dat ze voor de vijfde maal in dit seizoen winnaar wer den van het klubklassement. Johan De Saedeleer (8), Er- win Van Nieuwenhove 10 en Geert Beek legden deze zege vast. De andere Aalstenaars eindigden als volgt Patrick Saegerman 21, Jan De Vree 26, Pieter De Vree 30, Pa trick De Roock 30, Freddy De Boeck 44, Johan Claus 50, Bart De Saedeleer 54. Bij de scholieren klasseerde Hugo Wellekens zich vijf tiende. Hij zou alleszins dich ter geëindigd zijn doch kamp te met een inzinking. Hier moest Eddy Pollet wegens kwetsuur de strijd staken. Patrick Vonck werd 22ste, Eddy Thijs 54ste en Gunther Everaert 72e. Heroptreden bij de juniores van Dirk Van den Berge, na een inaktivitelt van ruim 2 maand. Dirk had daarbij af te rekenen met een aantal sterke tegenstanders. Hij werd uiteindelijk een bevredi gend wederoptreden met een derde plaats. De andere Aal sterse juniores klasseerden zich als volgt Robert De Vuyst 18, Eric Vermeir 22, Louis Cornelis 23, Eddy Cau- dron 37, Edwin Merckx 42, Edwin Van der Steen 43e. Goede aanloop van Pierre Callebaut en Jef Pollet bij de seniores. Herman Parmen- tier was echter minder bij de pinken zodat h!j na een ronde nog steeds geen aan sluiting had. Er werd voor aan hard geknokt zodat de Aalsterse atleten terrein moesten prijsgeven. Jef Pol let dacht er zelfs een ogen blik aan om de strijd te sta ken. In de laatste ronde liep hij echter zeer sterk, nadat hij zich van zijn lichte inzin king hersteld had. Herman Parmentier dank zij een op merkelijke remonte werd nog zevende. Met de negende pl. van Callebaut en de tiende van Pollet won E. Aalst ook hier het klubklassement. Freddy Neirinckx 24, Georges Delmotte 37e, Frangois Bug genhout 55, Roland Baeyens 56, Johnny Baes 66, Dirk Cop pens 68, Hedwig Coppens 77, Yvan Coppens 83, Omer Van Boxtael 88, Jef De Roock 97, Jean Marcelis 100, Alex Buyle 113e, Freddy De Sut ter 127e waren de andere Aalsterse atleten. Bij de ve- I teranen werd Willem De 1 Cock 31e, Jan Van der Sti- chelen 65e en Henri Engels Pa, Regine en Annc-Marie Van Nuffel.

De Voorpost | 1976 | | pagina 22