OP HETGIJZEGEMSE INDUSTRIETERREIN WORDT HET DRUKKER HET GEBEURDE IN UW STRAAT dODERNE «KONINGEN» TE MELDERT DEGAA-LOWIES "IP ir IL De Voorpost - 16-è-76 - 23 Icscoutsgrocp van Affligem (jm) let koningspaar met Hansje en Grietje (jm) ontving de «Koning, de Goeverncur en de Kommandant Plaats was er duidelijk tekort (jm) De ploeg van de Kornissesloiners en Noig (jm) De achtcnswaaridge jury (jm) 8 Vervolg van blz. 1 jit hoogtechnische bedrijf evlert voornamelijk aan de )edrijven van de Europese narkt en stelt 450 personen ewerk, waarvan 385 arbei- jers en 65 bedienden en loger kaderpersoneel. I pe kapaciteit schommelt r ussen 8 miljoen kilo per i aar. t MARTIN PROCESSING l )eze fabriek, in 1963 opge- r icht, produceert getextu- eerde nylongarens en poly- istergarens voorde tapijtin- l lustrie. Met een eigen pro- t ;édé wordt in een volconti- 1 iu proces zes kleuren op 1 1 iraad geplaatst. )eze geprogrammeerde pro- luktie kent sedert 1968 een jrote uitbreiding zodat mo- nenteel 10 miljoen kilo ga rens aan de Europese tapijt industrie kan geleverd wor den. In Martin Processing werken 380 arbeiders en 40 stafleden en bedienden. PLANNEN Het waterzuiveringsstation dat reeds een aantal jaren aan het Leefmilieukomité was beloofd zit nog steeds in de plannemap. De volle dige onteigening van het perceel is nog niet ten einde en vooral de administratieve traagheid van het Ministerie van Binnenlandse Zaken is de hoofdoorzaak. Dit mini sterie heeft nog niet beslist aan welke zuiverheidsgraad het water moet beantwoor den. De bestaande nijverhe den wachten de sektoriele besluiten af vooraleer aan het station te beginnen bou wen. Het Ministerie zou wel van 60% tot 20% subsidie toekennen indien de werken voor 1980 uitgevoerd wor den. In afwachting zal het Gijzegems beekje alle kleu ren van de regenboog blijven tentoonstellen. EUTRON NV Dit is de nieuwe fabriek die binnenkort zal opgericht worden op een oppervlakte van 200 op 50 meter. Deze fabriek zal het militronpro- cédé, waarvan zij als derde in Europa (na een Engelse en Deense firma), de licen tierechten heeft verworven gebruiken. Het militronpro- cédé is een computer verfin- jectiesysteem dat enorm flexibel kan gebruikt worden daar ze zonder stoppen kant en klaar gedessineerde ta pijten kan spuiten. Het de sign wordt op de volgende manier ontwikkeld. Een wit zwart negatief foto (met 256 wit tot zwart grijswaarden) wordt gelezen door een foto- elektrische machine, in een tape opgeborgen en ingele zen in de magnetische schijf van een andere machine. Dit kan oneindig herhaald wor den en bij gebruik zonder moeite naar boven gebracht worden. Daar men genoodzaakt is steeds een tapijtdoek van dezelfde kwaliteit te gebrui ken zal Eutron het zelf tuf ten, (naaldentechniek waar mee de garen in een prik- doek bevestigd worden), het verven met het militronpro- cédé en het verkopen aan de Europese tapijtenindustrie. Eutron is een joint-venture tussen Denderland -67% - en Desso -33% en zal 200 nieuwe werkplaatsen ter be schikking stellen. Het be drijfsgebouw zal in het ver lengde van de reeds be staande bedrijven, doch o- ver de oude spoorwegbed ding opgetrokken worden op een oppervlakte van 10.000 m2. De start van het bedrijf is voorzien midden 1977. Tussen de nieuwe fabriek en de woningen- aan de Sta tionsstraat zal een klein bos aangelegd worden zodat weinig hinder voor de be woners zal ontstaan Het kreeëren van nieuwe ar beidsplaatsen is steeds een goede zaak voor de welvaart van een gemeente. Wij hoe ven enkel aan de ontvangen bijdragen in de gemeente kaste denken, die de aanleg van wegeninfrastruktuur en andere nutsvoorzieningen mogelijk maken. Bij het op richten van de nieuwe fa briek zou het aangewezen zijn dat het Leefmilieukomi té haar wensen aan de plan nen kan toetsen zodat de nieuwe arbeidsvestigen mi lieubewust kan bouwen tot groot genoegen van de nu onrustige omwonenden. Dirk Daelemans HOFSTADE Voetbalspeler gewond Zondagvoormiddag rond 11.30 uur op het voetbalveld van de Keizer aan de Dendermondse- steenweg te Hofstade werd de voetbalspeler Raf Herremans, wonende Oude Gentbaan te Aal(st, tijdens het spel gewond. Hij moest naar het ziekenhuis van Aalst worden overgebracht. Terwijl de trom dreunde zat de sfeer er duidelijk in (jm) De Gaa-LoWié's en de Kaloeterskabassen? (jm) De kaloeterskabassen hadden een stevige supporter die op alle fronten een primus leek (jm) KONINGSPAAR EN PRINSEN De familie Walraevens bleek niet alleen straf te zijn in het kaartspel maar ook met eigen gezin voor een mooie show te kunnen zorgen. Ze zijn toch van de «Eeckhoutstraat». O fniet? Werkelijk pikfïjn uitgedost met bij de kinderen een «sérieux, om van te snoepen vormden ze een waar pareltje en werden fel opgemerkt door hun flinke prestatie. ROSA EN FRANS Dit paar dat stilaan uitgroeit tot een zekere professionaliteit in het verkleden deed het ook zonder iemands hulp en zou trachten, als een echt coiffeurs- stel. de andere groepen «den baard af te doen». Hun zwierige dansuitvoering genoot algemene bewondering. EN WEER DE «CLAERHAAG»! Een toneelgroep in volle aktie zien evolueren in een creatief driekoningenspel, half voorbe reid. half geïmproviseerd, s altijd een interessante bedrijvig heid. Met de tlink akterende Fons (ook als een «koning») op kop brachten ze een heel driekoningentafereel waar noch koningen, noch herders en uiteraard het Kindje zelf niet ontbraken. Zelfs de zwarte koning «Pierre» was op post. Voor «os en ezel» hadden ze niet gezorgd. «Die zouden ze in 't Centrum zelf wel vinden». Na het eerste schuitje werd dan overgeschakeld op een meer aktuele versie en werden allerlei instanties en personen lichtjes doch gevat op de korrel ge nomen. TERUG UIT RUISBROEK Last but not least kwam een enigszins verrassend trio voor de pinne. Niemand minder dan Zijne Majesteit Koning Hubert, geflankeerd door Gouverneur Vastenavond en kommandant van de Civiele Bescherming Muylaert kwamen, op hun terugtocht van Ruisbroek, even te Meldert hun opwachting maken. Geïnterviewd door BRT-producer Van de Sijpe werd even voor de ernstige noot gezorgd doch aldra werd overge schakeld naar het amusante. Uiteraard mocht ook het pu bliek vragen stellen en enkele gevatte antwoorden konden wel worden genoteerd. DEJURY Deze stond alleszins voor een moeilijke taak. In het teken van de onvermijdelijke fusie werd de Meldertse jury. samengesteld uit Edward Van den Broeck en Maurits Goossens Kultureel geadviseerd door een ware «ajuin», voorzitter Robert Penneman aangeduid vooral wegens zijn spreekwoordelijke eerlijkheid en integriteit. Ze namen hun taak werkelijk gewetensvol waar en baseerden zich bij het toekennen der punten op 1. kledij (dan vooral artisticiteit hierin), 2. zang, voordracht of spreekbeurt. 3. het «sotte», 4. «het amoereuze». KLASSERING Hierbij dan de door iedereen zonder de minste diskussie aangenomen uitslag. 1De Claerhaeg. 2. Penelope 3. De Scouts van Affligem 4. Ex-aequo; familie Walraevens en «Hans en Grietje». 5. Ex-aequo: Roas en Frans en «de Koning terug uit Ruisbroek» Een bizondere prijs werd over handigd aan de scoutsgroep uit Affligem, groep van buiten de gemeente. Hierbij roepen we van nu af aan reeds de groepen van alle omliggende gemeenten op hun dag vrij te houden voor de Koningsviering '77. Dan dansen we weer «de samba»! uqo ort ff' Jfibos nq&iig De sekretaris van het Karnaval- verbond blijkt hier in ver wachting te zijn.(jm) EN ER WERD GEZONGEN EN GESPRONGEN De prijsuitreiking was het startsein voor een jolige dans- en zangavond. Op aanvraag van gastvedette E- va Maria (Mezzamusica) zong het «Chorum Alostum Imperiale» het lied van «De vriede moeird» of de trage die van «Filomein en Theo- fiel». Daniel Jacobus had medelijden met «Het Dorp van Dendermonde» en oud prins Michel pariodeerde meesterlijk, in een ware Chaplin-stijl, een pleiade van bekende zangers en zangeressen. De vreugde steeg ten top toen de keizer lijke Kamiel op zijn beurt een vocale bevlieging kreeg en het publiek in een «mara thon beiskesdans» betrok. Aalst heeft de echte karna- valsfeer te pakken. 29 fe bruari belooft weer wat te worden. JA. •c jury aan hel werk met van l.n.r.: Robert Penneman, Eduard Van len Brotsi'k en Maurits Goos«4iN%t) ut;V onixaSf een bepaalde persoon uit beelden. De overige twee moesten die persoon dan kunnen identificeren. Noig beschikte hiervoor over de gepaste man. Zijn acroba tisch nummertje deed de zaal ontploffen en maakte het zijn medemaats bijzon der gemakkelijk. Het succes van Noig kon echter aan de stand niets meer verande ren. De Gaa Lowies en De Kaloeterkabassen permit teerden het zich zelfs de laatste vraag te missen. Eerstgenoemden bleven aan de .leiding en werden tot o- verwinnaars uitgeroepen. De Eindstand: 1) De Gaa Lowies: 15,5p. 2) De Kaloeterkabassen 15,5p. 3) De Kornissesloipers: 14p. 4)Noig: 12p. PROCLAMATIE EN PRIJSUITREIKING Nadat de kandidaten en het publiek wat van de emoties bekomen waren, werd tot de proclamatie en prijsuitrei king overgegaan. Niet alleen de finalisten werden met prijzen bedacht. Er waren immers talrijke groepen ver tegenwoordigd die tijdens de schiftingsproeven de fi nale net gemist hadden. On der hen, niets dan bekende namen: De Destereers, De Pikante Kastaars, De Schrammoeillekrabbers, De Gilles, De Suskewieten, D'Elastieken Sjinsjippen, De Flieramoizen, De Sjiepei- 'rekes, De zwierige zoipers en de Sjansjaars. De Kaloe terkabassen (3000 fr.), De Kornissesloipers (2500 fr.) en Noig (2500 fr.) mochten hun prijzen uit de handen van de ere-genodigden ont vangen. Burgemeester De Bisschop uitte zijn pure vreugde in het plat Aalsters en vond dat het «ne sportie ve kwis was geweist». René Verdoodt tenslotte, voorzit ter van «De Rank», overhan digde de ereprijs aan De Gaê Lowies. Vervolg van blz. 1 Toen dit Frits Kiekens bleek te zijn weerklonken een paar krach tige vloeken, waarop Frans Wauters replikeerde dat het welletjes was en dat «god verdomme» de scepter zeker niet gemaakt had.. Maar Noig deed nog «noiger» bij' de tweede opgave. Van elke groep moest één lid Prins Michel uitstekend (jm) gevolg, om niet te spreken van een «harem», dan van een koningengroep maar ook deze groep werd, en dan vooral wegens hun jeugdig dynamisme fel gewaardeerd zoals trouwens later uit de rangschikking zou blijken. Zuidamerikaans getint hielden ze uiteraard meest van «de samba» en dat deden ze dan ook voortreffelijk. HANS EN GRIETJE Ook het Beiers of Tirools element scheen vertegenwoor digd en dat met Hans De Geyselaer en Grietje Vasten avond. De kleine kaboutertjes of prinsesjes waren er nog niet bij maar schenen, naar verklaring van bevoegde personen wel op komst. Op hun «blokken» voer den ze een trippeldansje uit dat vooral uitblonk door zijn fris heid en ongekunsteldheid. Een mooi duo. :k jc Civiele Bescherming», (jm) ërvolg van blz. 1 ENELOPE )e nieuwe gevormde Meldertse amesgroep «Penelope» was iteraard van de partij. Zoals de iriekse Penelope. spreekwoor- elijk bekend om haar huwe- jkstrouw niettegenstaande de vvintigjarige afwezigheid van aar gemaal en de opdringerige anzoeken van talrijke aanbid- ers aan wie ze beloofde een eslissing te nemen als het jkkleed zou afgewerkt zijn, leed dat ze overdag weefde ïaar 's nachts weer uiteenrafel- eis deze groep jonge rouwen ook afwezig maar dan lechts voor een paar uur «lopen» Ikedinsdag. n een talrijke, mooi modern litgedoste groep vormden ze i.a. «De Lollipops» en was ook mdré Van Duin van de partij. Uiteraard had de formatie iusschien wel meer weg van een

De Voorpost | 1976 | | pagina 23