Vrije tribune v.u. ZO GEZIEN BERUSTENDE GEMEENTERAADSZITTING^ TE GIJZEGEM B.S.P. LEEDSE FLODDERS 2 - 16-1-76 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. DIJKBREUKEN EN VERANTWOORDELIJK HEDEN Het noorden van onze Dender en Scheldestreek is voor de zoveelste maal nog eens getrof fen door dijkbreuken en over stromingen die voor honderden gezinnen onherstelbare schade hebben veroorzaakt. En over de TV en in de weldenkende pers van alle noordwest-Europese landen, hebben" technici aller hande nog maar eens flink uitgelegd en aangetoond hoe een dergelijk stormweer ontstaat. Er is nochtans één zeer belangrijke kwestie die ons in België niet werd verklaard, namelijk, hoe het komt dat na zovele rampen, in de tweede helft van de twintigste eeuw. wel eens de eeuw der onbegrensde moge lijkheden genoemd, enkele uren stormweer dergelijke rampza lige gevolgen kunnen hebben... Let wel, men heeft ons wel op het hart gedrukt dat de bewoners van de Scheldeoevers in feite nog veel geluk hebben gehad, want dat het nog veel erger had kunnen worden. En er is zelfs een dagblad dat het bestaande alarmplan van naaldje tot draadje uit de doeken heeft gedaan, met onder meer het zeer belangrijke détail, dat de dien sten van de kust deze van het Antwerpse niet minder dan vijf uren op voorhand hadden ver wittigd. Maar... werd het alarm plan tot in de minste bijzonder heden administratief uitge voerd. zo heet het in dit blad. EERLIJKE PIEN (5/1) Een van de dingen waarop we tier mogen zijn, is de navolgbare wijze waarop wij het weerover- zicht mogen vernemen. Boven dien hadden wij met een eerlijke Pien te maken, die een vergelijk maakte in verband met de dijken bij onze noorderburen. Een 9. GOED (slecht) NIEUWS (5/1) Iemand die we nog zelden op het scherm zelf te zien krijgen, is J. Van der Sichel, die eigenlijk eens het nieuws in een vorm bracht zoals dit meer zou moeten gebeuren. Met een ruime aandacht voor specifieke toestanden en de neven- aspekten ervan in eigen land. De interviews omtrent de storm schade met dhr. Van Pottel- bergh van het verzekerings wezen. toonde nog maar eens aan hoe broos en banaal een verzekering soms wel is. Ook het aansluitende gesprek met de direkteur van Bruggen en We gen in verban met de kredieten, was een pluspunt. Graag een 8, ook voor het geheel van de nieuwsgaring naar aanleiding van de watersnood in eigen land. GE KENT DE WEG EN DE TAAL (op krukken) 6/1 Een allegaartje van shots. Des noods geschikt voor een interlu dium. Gemaakte beelden en geforceerde dialogen in onna tuurlijke toestanden waar dui delijk geen «candid-camera» aanwezig was, met een montage van de hak op de tak. Een dorpsfotograaf in Balegem en Wannegem aan het werk: 3. GANS DE GEMEENTE (Wetteren)7/1 Hoe bestaat het, hoe is het mogelijk, hoe kan het zijn om een dergelijk miskreun op te voeren? In gans het opzet één lichtpuntje: Marie-Ange D'Hondt, die met duidelijke presentatiekwaliteiten maar snel ergens in een beter pro gramma dient ondergebracht. Met de grootste krachtin spanning geven we 1 DE VIJFDE WINDSTREEK (7/1) Een steengoed programma. Een sobere en gepaste presentatie door de bescheidenheid. Een boeiende realisatie, waar de minder belangstellende ook wat aan heeft, die noch de werken noch de auteur Jeg Geeraerts zou kennen. Een 8 W.A.S. 10/1 Een programma die een zeer moeilijke baring kende en onwennig overkomt bij de niets vermoedende kijker. Het geheel krijgt beslist krediet voor een lang leven. Wies Andersen als presentator heeft meer in de marge en leverde schitterend werk. vooral gelet op de omstan digheden waarbij het program ma (Jiende opgenomen. Een 8 dan is jammer genoeg gebleken, dat dit in het meest getroffen gebied amper enkele tientallen mensen van vrijwilligerskorpsen op de been heeft gebracht! De getroffen bewoners van het rampgebied trekken hun be sluiten blijkbaar sneller en ze gaan ook dieper op de zaken in. Zo heeft iedereen over de TV kunnen zien en horen dat ze de op bezoek gekomen koning toeriepen. «Dertig miljard voor de straaljagers van Van den Boeynants en driehonderd mil joen voor de dijken!». En toen minister Poma en gouverneur De Kinder op hun beurt een kijkje kwamen nemen kregen ze stenen naar het hoofd. De gouverneur heeft in een pers- konferentie gereageerd door te verklaren dat bepaalde beslis singen niet van hem afhangen en dat hij tijdig alle nodige maate- gelen had genomen. Ove tijd, schoonheid en smaak kan men eeuwen diskussiëren, maar wij en wellicht ook de getroffen mensen herinneren ons zeer goed, hoe dhr. De Kinder plusminus twee haar geleden bij het maandenlang onder water lopen van de velden, als bijzon derste oorzaak aanhaalde dat de boeren hun grachten slecht of helemaal niet onderhouden... Er ijn onbetwistbaar rampen waar tegen men zich zeer moeilijk kan beschermen, maar vijftig jaar geleden maakten wij als kind reeds kennis met overstromin gen en dijkbreuken in hetzelfde gewest, en vandaag moeten wij vaststellen dat nu, bepaalde plaatsen (te kunnen benaderen, eerst een nieuwe betonweg moet aangelegd worden! Het gaat er ons niet om op deze ramp een politieke naam te plakken, maar hoeveel miljarden werden in ons land reeds weggegooid inder daad onder andere aan militaire uitgaven terwijl dergelijke rampen op dezelfde plaatsen zich steeds maar weer herhalen? En ondertussen verklaart de Oost-Vlaamse gouverneur schier kinderlijk-naief, dat het rampenfonds van zijn provincie meer dan vier miljoen bevat, en dat de getroffenen daaruit na onderzoek zullen gesteund wor den. Terwijl men de schade op anderhalf miljard schat... KPB-voorzitter Van Geyt heeft er premier Tindemans reeds op gewezen, dat de ook door de regering voorziene bedragen ver onder het noodzakelijke liggen, waar het bij vele getroffenen om het verlies van de vrucht van tientallen jaren hard werken gaat. dat de financiële hulp onmiddellijk moet gebeuren, en dat de schadevergoeding totaal moet zijn en zo snel mogelijk. Maar er is meer. Zo er bepaalde rampen zijn die men niet kan voorzien en waartegen men zich dus niet of moeilijk kan be schermen. dan is dit niet het geval voorde overstromingen die we sedert altijd kennen. Het is nu of nooit het moment om daaromtrent volwaardige dijk- bouwplannen uit te werken, en meteen omtrent de alarm systemen de nodige schikkingen tc nemen om te vermijden dat ze alleen op papier waarde hebben. In West-Duitsland, zo schrijft een krant, waren in enkele uren 7.000 soldaten ter beschikking. En Nederland bleef gespaard. Wanneer dit alles in ons land tot vandaag toe niet het geval is, moet de oorzaak van de ramp niet gezocht worden bij het stormweer, maar bij degenen die aan hun plicht van waakzaam heid tegenover het immer drei gend gevaar tekort zijn geschoten. RAY DE SMET CVP-JON GEREN De CVP-jongeren van het ar rondissement Aalst hebben zopas een nieuwe arrondis- sementele stuurgroep en voorzitter verkozen. Meteen werd de start gegeven voor een nieuw werkjaar, waar van in CVP-kringen heel wat wordt verwacht. Aan de aan wezigen werd gevraagd zich uit te spreken over de prin cipes die aan de basis moe ten liggen van het te voeren beleid. Uit de verschillende discussiegroepen kwam - in grote lijven - naar voor dat de CVP-jongeren een ruime aandacht moeten besteden aan het voorlichten van de publieke opinie over de ac tuele problemen. De aan dacht werd gevestigd op het belang van de politieke vor ming, waarvoor een nauwe samenwerking met de ar- rondissementele vormings commissie (IPOVO) wordt voorgestaan. Verder sprak de vergadering zich uit voor het verstrekken van de ruimst mogelijke Informatie aan de ledenDe aanpassing van de jongerenwerking aan de nieuwe gemeentelijke structuren kwam naar voor als eerste belangrijke op dracht van de nieuwe arrort- dissementele jongeren- ploeg. Met het potentieel aan men sen en aan middelen waar over de CVP-jongeren in het arrondissement Aalst be schikken, kan er inderdaad iets gerealiseerd worden. Wat er onder impuls van enkele jongeren - wel is waar met de volledige steun van de arrondissementele CVP- leiding - tijdens het werkjaar 1975 werd gepresteerd, bij voorbeeld op het vlak van de politieke vorming, mag een voorbeeld zijn dat navolging verdient. Het is de bedoeling van de CVP-jongeren, dooreen dui delijke opstelling, een con tinue werking tot stand te brengen die gebaseerd is op de fundamentele beginselen van de kristen - democratie. De CVP-jongeren van het ar rondissement Aalst willen een beweging zijn die open staat voor allé Vlaamse jon ge vrouwen en mannen tot 35 jaar die zich, in organisa torisch verband en op basis van het partijprogramma, politiek scholen en aan poli tieke beïnvloeding doen, die aandacht hebben voor de ar beidsproblemen en het jeugdwerk, die zich richten tot de politiek-daklozen, en die het «levend geweten» zijn van de partij door tegen over de partijverantwoorde lijken de zuivere lijn van pro gramma en aktie van de Christelijke Volkspartij te benadrukken. in die geest willen de CVP- jongeren bijdragen tot het verder uitbouwen van de partij en het verwezenlijken van het programma. Theo Van Santen Arrond. Voorzitter CVP-jongeren VERKIEZING A.C.W. BUREAU Een druk bijgewoonde vergadering van het A.C.W. overlegcomité van Groot-Aalst, ging door op woensdag 7 dezer. Vooreerst werd overgegaan tot de verkiezing van het bureau, welke volgende uitslag gaf: Voorzitter: Jozef De Smet - Aalst O. Voorzitter: Monique Van Dorpe-anssens - Erembodegem Bureauleden: Van Inipe-Vonck Leona - Nieuwerkerken Van Essche Emiel - Hofstade De Veylder Amand - Aalst De poorter Robert - Aalst De Wit Frans - Herdersem Vervolgens werd aandacht gevraagd voor de engagementsaktie wereldsolidariteit en het gewestplan. Wat dit laatste betreft werd overeengekomen dat het voorontwerp zou onderzocht worden in de respektieve afdelingen met het oog op de nieuwe bespreking en globale beoordeling op 20 februari. Op vrijdag 5 maart zal een militantenraad worden samengeroepen. Het bureau zal zich met de verdere organisatie hiervan bezighouden. Wat het A.C.W. gemeentelijk beleidspro gramma betreft werd senator Verleysen aangeduid om de opstelling ervan dooreen werkgroep te begeleiden. minorizatie gesproken, over een rechtse diktatuur, over kriste- lijke onverdraagzaamheid, en zovoort. Die politiek heeft vele jaen langs sukses gehad. Tot er uiteindelijk toch een einde aan gekomen is, zij het niet zonder heel wat herrie en het reeds voornoemde gehuil. De literaire wereld is evenwel niet de enige wereld waarin dat sisteem met sukses wordt toegepast. Hetzelfde sce nario is zich nu aan het afspelen rondom de plannen tot hervor mingvan onze omroep, de BRT. Het artikel van Martin Hutsebaut in de BSP-rubriek van «De Voorpost» van vorige week is er een voorbeeld van. het schema is even eenvoudig als doorzichtig: de berichtgeving van de BRT is een monument van objektiviteit en al wie daar een mening over heeft, is de stoute jongen. Zo simpel is dat! Wie de objektiviteit van de BRT in twijfel durft trekken, wie met hervormingsplannen voor de dag durft te komen, is een «gauchistenjager» en dies meer. De waarheid is echter helemaal anders. De waarheid is dat een steeds groter wordend aantal kijkers en luisteraars de linkse eenzijdigheid van onze BRT hartsgrondig beu beginnen te worden. De waarheid is dat steeds meer mensen het niet langer wensen te nemen dat de berichtgeving van de met ieders centen betaalde BRT in steevast linkse richting gemanipuleerd wordt op een wijze die niet altijd van veel goede smaak getuigt. Niemand, absoluut niemand, vraagt dat de BRT zou zwijgen over de verkrachting van de mensenrechten in Chili of in één of andere fascistische diktatuur. Wat wij vragen is doodgewoon dat de BRT zou ontdekken dat de mensenrechten ook nog in andere landen verkracht worden achter het IJzeren Gordijn bv. en in een hele reeks andere kommunistische diktatuur- staten! Niemand neemt aanstoot aan «een blote bil op het scherm», maar zeer velen gaan er terecht niet mee akkoord dat we met de regelmaat van een klok gortig heden te zien krijgen die er alleen maar bijgesleurd zijn omdat de maker van de film in zijn puberteitsjaren is blijven steken of doodgewoon omdat hij hoopt dat die blote bil hem veel geld zal opbrengen. Om een kat een kat te noemen, wij hebben er geen enkel belang bij een omroep te blijven betalen die een aanfluiting is van kuituur en objektiviteit. En dat de BRT zo geworden is, is wel degelijk de schuld van de journalisten. Of een andere struktuur met zuilen bv. een betere oproep in het leven zal helpen roepen, weten we niet. Daarover kan in alle kalmte gepraat worden. Maar dat de huidige BRT een slechte omroep is. dat loopt zodanig de spuiga ten uit dat we niet begrijpen waaroih de BSP, waar toch ook verstandige mensen zitten, dit omroepbestel wil verdedigen. Tenzij het is zoals iedereen denkt dat het is: omdat de BRT een linkse omroep geworden is en de BSP dat vanzelfsprekend een zeer komfortabele positie vindt. Maar of dat alles wel demokratisch kan genoemd worden? WILLYCOBBAUT OBJEKTIEF Jarenlang heeft in de. Vlaamse literaire wereld de eigenaardige toestand bestaan dat een links- gerichte schrijver tienmaal meer kans had een prijs of een onderscheiding, een reisbeurs of een opdracht in de wacht te slepen dan zijn niet-links- gerichte kollega's. En telkens iemand een poging deed om deze toestand een beetje uit de wereld te helpen, ging een gehuil op als werd de linksen het grootste onrecht aangedaan. Onmiddellijk werd dan over EERST DE ZIEKEN BESCHERMEN Opnieuw zijn een groep genees heren behorende tot de strek king van Dr. Wijnen ten strijde getrokken tegen de regeringsb- slissing waarbij een gedeelte van het akkoord artsen-zieken fondsen niet werd goedgekeurd. Om hun misnoegen over deze regeringsbeslissing te uiten grijpt de groep geneesheren naar hun gekend middel, namelijk een niet-aanvaardbare en een zijdige verhoging 'van de dokterstarieven. Daarmee daagt andermaal deze groep artsen de regering en de bevolking uit. Misschien hopen deze genees heren dat de regering zou maatregelen nemen tegen hun eenzijdige tariefverhoging. Ze zouden dan de regeringsmaat regel als middel of reden nemen om te zeggen dat hun aktie niet gaat om financiële motieven, maar wel om beroepsredenen. Maar deze groep geneesheren vergist zich echter. De gewone man weet dat het bij deze dokters niet gaat om het gezondheidsbeleid of om de bescherming van de zieke. De geldkwestie ligt te dik op de huidige aktie. En de regering heeft ongehoorde tariefVerho- gingen niet willen goedkeuren. Op een ogenblik dat het algemeen beleid gerecht is op een matiging van de inkomens, dat .fifiji elke bevolkingsgroep inspanningen wordt gevraagd, zou een verhoging van 25 m van de ontvangsten van bepaalde geneesheren niet aanvaardbaar zijn. Te meer dat de aangehaal de motieven, de bijscholing van de arts wetenschappelijk nog wordt betwist. En wie moet in zijn beroep zich niet bijscholen? Onbegrijpelijk is ook het feit dat vakbondsafgevaardigden dit akkoord hebben aanvaard, we tendedat dit meer uitgaven voor de zieken betekende en hogere inkomens voor bepaalde ge neesheren op een ogenblik dat diezelfde vakbonden pleiten voor kleinere spanningen tussen de loonbarema's. meer nog de artsen zelf en bepaalde groepen van geneesheren hebben ver klaard niet gelukkig te zijn met dit akkoord. Ze steunen de regeringsbeslissing en een wer kelijke morele herwaardering van de huisdokter en van de taak. Daarvoor zal er in de komende weken de gelegenheid zijn op het ogenblik dat het verslag van de koninklijke commissaris tot hervorming van het stelsel van de ziekteverze kering ter bespreking komt. Maar de problemen van de Iniurdokter. zijn herwaardering dienen een oplossing te vinden in de politiek van het algemeen gezondheidsbeleid waarbij voor al aandacht moet besteed wor den aan de bescherming van de zieke. En het is toch ondenkbaar dat een dokter bij zijn dagelijkse praktijk niet voldoende begrip zou opbrengen voor de moei lijkheden van de getroffenen en de zieken. De regeringsbeslis sing waarbij de abnormale verhoging, van de dokterstarie ven wordt verworpen is daaraan toe te juichen. In het verleden werd er al te gemakkelijk gezwicht voor drukkings groepen. Door haar beslissing beschermt de regering niet enkel de ziekte maar helpt ze de dokter bij de herwaardering van zijn verheven beroep. DIANE D'HAESELEER BSP, onze plaatselijke en ar rondissementele BSP moet versterkt worden. Momenteel doen geruchten de ronde dat er zich een lichte heropleving in het economisch leven manifesteert. Het is nog niet duidelijk of het hier gaat om een internationaal georche- streerde campagne of om een niet te contesteren feit. Indien deze heropleving zich werkelijk doorzet, dan mag de aandacht niet afgeleid worden van de kern van de zaak. Sommige bedrijfstakken zullen erg ge teisterd uit de crisis komen. Inmiddels es het Belgisch in dustrieel apparaat aangetast. Wat zou moeten «veranderen» zijn de traditionele structuren van onze economie. De over heid mag niet langer alleen in vesteerder zijn in openbare werken zij moet ook zeggen schap hebben bij de oprichting van bedrijven. Dat kan door de oprichting van een serieuze holding, een holding die leven skrachtige bedrijven opricht in sektoren die toekomst bieden. In 1976 zullen de gemeente raadsverkiezingen plaatsvin den. Met vreemde krachten moet geijverd worden opdat de aan wezigheid van socialisten in de gemeenteraden en in Colleges versterkt worden. De Socialis tische oplossingen blijken meestal de goede te zijn. Onze politieke tegenstrevers menen ze nogal graag over, doch de Socialisten alleen kunnen ze met het nodige ge voel waarmaken. Gemeente raadsverkiezingen worden ij gewonnen op één dag. Het is de voor ons liggende we(_ dat de slag moet worden voj bereid: programma's opsl len, verkiezingslijsten sams stellen, propagandamethodj uitwerken, en dit alles in menwerking met de basis. De gemeenten die zullen gej sioneerd worden staan vl bijkomende moeilijkheden,; afdelingen die vroeger afzc derlijk waren zullen op elk; moeten inspelen. Voor 11 beweging zoals de BSP steunt op solidariteit en kanf raadschap zal dit g< blemen scheppen. Tenslotte moeten de plaa| lijke afdelingen zich verss ken, steeds meer menl moeten overtuigd worden! onze ideeën de goede zijn! dat het waard is daarvoor Jf zamelijk te strijden. De taal van de regeringi deze van de Koning is deze van de Socialisten, De Socialisten willen de mi niet om de macht, wij wilier macht om een wereld i bouwen, waar iedereen verantwoordelijk voelt voori. andere. -pj Het Socialisrhe is niet all^ een kwestie van «hebben|j krijgen» maar ook van «gep en inbrengen». Dat dit principe voor elkaar l^ ning en regeringsverantw" delijken inbegrepen de grt opdracht weze voor dit nieti I jaar. SPITAE DE TAAL VAN DE KONING EN DEZE VAN DE SOCIALISTEN Ter gelegenheid van de jaar wisseling hield de Koning via radio en TV, een toespraak, gericht tot de bevolking van ons land. Ongetwijfeld hebben velen deze boodschap beluis terd of ze naderhand in de pers gelezen. Deze toespraak bevatte ver schillendezaken om even over na te denken. Bijvoorbeeld het volgende: «Op de vooravond van Kerstdag en op enkele da gen van het nieuwe jaar ligt het voor de hand dat wij hoopvolle gedachten koesteren en el kander zeggen dat morgen al les beter zal gaan». Indien ons gebeuren ons niet bedriegt hebben wij iets van die aard wel meer gehoord. «Mor gen gaat het beter» was het thema van een liedje naar de volksgeest. Of het morgen be ter zal gaan, is wellicht iets dat nog af te wachten is, herinne ren wij ons nog dat de CVP het ons ook wou doen geloven dat het met Tindemans ging ver anderen en verbeteren, doch daar wachten-wij nog steeds op. Dat zeggen dat het morgen wel beter zal gaan, heeft voor het moment niet veel inhoud meer. Evenmin als de slogan van Tindemans. Met zulk een soort boodschap of slogan zijn de socialisten niet gediend. We verkiezen kordatere taal. Zalf aan de wonde strijken heeft niet veel zin wanneer het op ingrijpende maatregelen is dat het aankomt. Vervolgens is er in de bood schap van de koning nog dit gezegde: «ofwel aanvaarden wij samen te strijden en de noodzakelijke offers te bren gen. De zwaarste offers moe ten dan natuurlijk door de meest-bedeelden worden ge dragen». Zou het al ooit eens gebeurd zijn dat de meest be deelden offers brengen? Woorden, niets dan woorden, die niet bij machte zijn wat ook op te lossen. Vervolgens dan nog een raadgeving: «laten wij van dit ogenblik gebruik maken om na te gaan wat er in de akti- viteit van het land, zoals in het leven van ieder van ons kan en moet veranderen. Zou onze vorst zich voor «verande- ren»niet beter richten tot Eerst-minister Tindemans. Ei genaardig dat in de boodschap van de koning ook gebruik wordt gemaakt van verande ren. De bevolking heeft iets anders nodig dan slogans over «veranderen». We zijn dit deuntje meer dan-moe. Wij socialisten dienen de strijd tegen de regering Tindemans verder te zetten. De gemeente raadsverkiezingen moeten succesvol .verlopen vpor. de De fusieziekte heeft ook de Gijzegemse raadsleden aan getast. Het enthousiasme van het regeren heeft plaats gemaakt voor berusting. De zittingen verlopen in intieme sfeer, maximum twee aan wezige toeschouwers. Toch presteert de raad nog zinni ge zaken. De verbetering van een vijftal wegen zal met genoegen door de bewoners begroet wordenOok het be houden van de belastingen op dezelfde voet als 1975 is een positieve beslissing. De raad bepaalde de rooilijn van Denderweg en Dekkers- weg op zes meter. Ook de kosteloze overname van wegzate, gelegen in Berken laan, Lindenlaan leverde geen betwistingen op. Wat wel een negatieve stemming opleverde was de vraag om tijdens prijsvluchten het uit vliegen van duiven te verbie den. Dit is een demokra- tische beslissing, leder lief hebbers mag met zijn duiven spelen wanneer hij het wil. Doch de kompetitieliefheb bers zullen niet zo gelukkig Hc zijn met het status-qi?P Grondkoncessies op kerkhof aan de family Wouters en De Backer wJP den unaniem toegesta v alsook de verkoop van e*r perceel grond aan de elecfe citeitsmaatschappij EcPs om in de Schoorstraat nalal het huisje van de gemeenjr werkman een elektriciteit kabine op te richten. Dec1'1 meentebegroting voor 19f die bijna 20 miljoen fr^n bedraagt, werd unantév goedgekeurd. De raad yt> akkoord om verbeterinc werken uit te voeren aan Öc Dorpsplein, Schoorstra:v Kasteelbaan, Bundelw(d straat, Dorpsstraat en l^r lenhoekweg. Als laat nieuwjaarscadi werd dan zoals hoger jfj zegd de opcentiemen opr zelfde voet van 1975 behc den voor het nieuwe Een beslissing waar ied^1 een in Gijzegem wel gel|( kig zal meezijn. jjc Dirk Daelema1^ Wie nu nog aan de toog van één of andere Leedse bierwinkel over iets an ders dan karnaval spreekt, wordt heel min achtend bekeken. Sinds 3 januari leeft Lede im mers in een karnaval- stemming die men kan snijden. Op die dag organiseer den de Leedse Kalveren en de Orde van de Leedse Hovaardige Boer het 4e bal der goedgemutsten, het nationaal verbroede ringsfeest van de Federa tie der Europese Narren. Slechts éénmaal zagen wij in de zaal Volkskring zoveel mensen samen, en dat was tijdens het karnavalbal 1975 van de Scouts. Om en bij de 700 karna- valvierders uit gans het land vulden de zaal. On der hen internationaal voorzitter, de Duitser Hans Ramien, die samen met het F.E.N.bestuuren rt< ih met de inrichters voor-Je dien op het gemeente-3d huis was ontvangen. [ul Leê-karnaval kon zich be-ze zwaarlijk een betere inzetsk dromen. Intussen gonster het van de bedrijvigheid ra in de werkplaatsen van de<r< diverse groepen die ster- E ker dan ooit zullen verte-VI genwoordigd zijn. m Met de kandidaturen vlot J I het al even goed. Vijf ge-t gadigden voor de prin-nc senverkiezing en reeds ja; vijf kandidaten voor de> verkiezing van Miss Bet-bi te, zaterdag 31 januariïh Je zou er warempel dej prestatie van Jong Ledel bij vergeten. De groen-l" witten joegen iedereenf nog maar eens de bibbeil op het lijf in Ninove. Maarl alles liep nog goed af.l Met een merkwaardige! 4-4 uitslag hees Lede! zich opnieuw aan de lei-J ding. Marcole! TLIEDBOEK «Censuur op de BRT Bruce Springsteen en Emmylou Harris Amsterdam Intervjoe met Johan Anthierens Miek en Roell Julos Beaucarne De Westcoast scene - Vuile Mong I Plaatsbesprekingen van Bert Jansch, Littel Feat, Steeleye Span, BI0' Rock... over dichter Herman De Coninck De InternatiomÉ Nieuwe Scene.» Dit is zowat de inhoud van het januari - nummer van het (marginJJ muziektijdschrift «'t Liedboek». U kan een eksemplaar bekorfil voor de demokratische prijs van dertig frank en dit op volgeff plaatsen: Hak (Korte Niëüvvsteét, Aalst), Bar Amber (ideifH platcnhandel Kieckens (Lange Zoutstraat, Aalst) en muziekhanök Troubadour (Hoogstraat, Haaltert). Verdeler voor onze streckf r Hugo De Troyer. Boudewijnlaan 187 Aalst. Bij hem vindt U butë nummers ook alle gewenste informatie. Een blad,dat de muziekliefhebber beslist moet kunnen interesscrejL) wMMm teresscrel] R.D^

De Voorpost | 1976 | | pagina 2