J- OUDEGEM EN HOFSTADE KOPLOPERS l Slechts ereplaats in bereik van Lebbeke, Hamme en Sparta Buggenhout VERMAEREN EN PEELMAN- 0P HET VOORPLAN EENDRACHT GREMBERGEN: FUSIE NOOIT 11 WARD LEC0CQ HEEFT MET HET GREMBERGS NIETS TE ZIEN VOETBAL h >c c Veel belangstelling voor derde ijsberenfestival te Dendermonde le en 2e provinciale Jeugdvoetbal Kalender voor zaterdag 7 en zondag 8 februari Veldrijden te Schellebelle 3e en 4e provinciale Veldrijden te Schellebelle Ié Jammer genoeg viel de belangrijke match Gcraardsbergen- Deinze in de sneeuw en het ijs van die allereerste februari zondag. Het resultaat van die strijd tussen het nummer twee en de koplopers had de achtervolgers enig houvast kunnen bieden als Deinze won, was de kampioen gekend. Een voor sprong van vijf punten op negen weken van de „arrivee" is bijna onmogelijk weg te vegen. Een eventuele nederlaag van het reeds genoemde Geraardsbergen had de jacht op de tweede plaats (men kan nooit weten of er al dan niet fusies komen) geopend. Nu blijft het tasten in het blinde. Hoe dan ookde enige die zich nog in het «gevecht» voor die tweede plaats mengen kan is SK Lebbeke, derde met 26 punten met een achterstand van respektievelijk 7 en 4 punten op de eerste twee. Lebbeke, met een fantastisch middenveld waarin zowel de 25-jarige Leo Pissens als de piepjonge De Schrijver schit teren, bergt een ongekende weelde aan jong doch nog on voldragen talent. Het stoelt niet langer op de individuele waarde van Van der Jeught en een de jongste weken min der overtuigende Delsïn. Of blauwwit vandaag reeds rijp' genoeg is om een vooraan staande rol te spelen in Be vordering, blijft een moeil jk ZONDAG Prov. Jun. (10 u.) Zottegem - E. Aalst RC Gent - Lede Zele - KAVD Prov. Schol. (10.30 u.) Zottegem - E. Aalst RC Gent - Lede E. Zele - KAVD Gew. Jun. F (10.30 u.) Erpe - Nieuwerkerken Erembod. - Mere Terjoden - Aaigem (10 u.) Gew. Jun. G (10 u.) SK Aalst - R- Wetteren Aalst - Wieze Berlare - W. Moorsel (10.30 u.) Gew. Jun. H (10 u.) Hamme - Sinaai Gew. Schol. C (10 u.) Heusden - Overmere Gew. Schol. I (10 u.) Nieuwerkerken - Edixv. Doggen - St. Denderl. Erembod. - Ede (9 u.) Th Meldert - E. Meldert Heldergem - SK Aalst Gew. Schol. K Serskamp - R. Wetteren (10.30 u.) Wieze - Massemen (9u.) E. Aalst - Schellebelle (20.30 u.) Hofstade - St. Wetteren (9 u.) Wichelen - Smetlede (10.30 u.) Berlare - W. Moorsel (9 u) Ge». Schol. L (10 u.) Heikant - Baasrode Robur - Opstal (10.30 u.) Buggenhout - SK Gremb. (9 u.) E. St. Gillis - Lebb. Sp. Appels - Schoonaarde KAVD - Hamme Gew. Knapen C (9 u.) Lebbeke A - Opstal Serskamp - Herzele E Aalst - Schellebelle Massemen - St. Wett. A Wichelen - Gijzegem Baasrode - Lebbeke B Gew. Knapen D (9 u.) Robur - Meerdonk ZATERDAG Prov. Knapen (15 u.) KAVD - Aalter (15.30 u.) Zottegem - E. Aalst Beveren - E. Zele Zat. Knapen D (15 u.) Overmere - Laarnc Zat. Knap. J. (15 u.) Okegem - Edixvelde Nieuwerk. - Heldergem Zat. Knap K (15 u.) Herdersem - Erembodeg. (14 u.) Doggen - Terjoden Th. Meldert - Oudegern SK Aalst - W. Moorsel Wieze - E. Meldert (14 u.) Zat. Knap. M (15 u.) E. St. Gillis - Berlare Sp. Appels - KAVD Hamme - Boonwijk 115.30 u.) Sp. Buggenh. - Heikant E. Gremb. - SK Gremb Zat. Knapen N (14 u.) Hamme - Moerbeke Harnme - Sinaai Prov. Miniemen (14 u.) KAVD - Aalter Zottegem - E. Aalst (15 u) Beveren - E. Zele (15 u) Min H (15 u.) W. Moorsel - Meerbeke Edixvelde - Ninove Min. I (15 u.) SK Gremb. - Sn Buggenh. Hofstade - KAVD Lede - Wieze (14 u.) Lebbeke B - Lebbeke A Oudegern 1 E. St. Gillis Min. J (15 u.) Hamme - Waasmunster te beantwoorden vraag. Feit is alleszins dat voorzitter De Saedeleir en zijn medewerkers de toekomst niet met een bang hart moeten tegemoet zien. VIGOR WUITENS HAMME is, technisch en taktisch één van de beste zoniet De aller best voetballende ploeg van Eerste Provinciale. Jammer genoeg werd de show niet al tijd met lonende doelpunten afgerond. Twintig punten uit evenveel matchen tillen bauw- wit uit de bedreigde zone. doch meer dan een plaatsje bij do eerste vijf zit er n'et moer in. Als Hamme. dat de piepjonge spelmaker Schud- ai nek -ontdekte» nu ook een goalgetter op de kop tikt, kan hoger worden gemikt. SPARTA BUGGENHOUT is, tot vandaag althans, eveneens goed voor 20 punten. Tien er van puurde het uit drawns. Als men er rekening mee houdt dat Sparta meer dan gewenst gewonde spelers moest en moet vervangen, dan mag gezegd dat de leer lingen van oud-internationaal Michiels een goede beurt ma ken. Tot op de valreep vech ten tegen de «buiteling» moet Sparta ditmaal niet. Het heeft er voor SK AALST lange tijd benard uit gezien. Sensationele transfers sloot oranjegroen tijdens de «dode periode» niet af. Het werd dus roeien met de beschikbare riemen. Zonder te schitteren, maar blijk gevend van een be zielend entoesiasme, voetbalde SK zich uit de onmiddellijke buurt van de «krabbers» weg. Onze Tweede Provincialers zijn in de B-reeks onderge bracht. Even werd de schijn gewekt dat het een boeiend kampioenschap zou worden, doch één na één losten de konkurrenten van het door Prudent Bettens gedirigeerde FC Brakel de rol. Wilskracht Moorsel en FC Baasrode ge loofden er een poosje in, maar de prestaties van die twee outsiders bleken zo onregel matig dat geen van beide klubs nog een glimpje hoop mag koesteren. Terjoden, zwak gestart, komt er steeds beter uit en redt zich wel. Nieuwkomer Robur gehandi capt door de afwezigheid van gentleman-goalgetter Jef Roels, klimt steeds verder van de bedreigden weg. Al lijkt het kampioenschap afgelopen, toch zit de mogelijkheid er nog in dat Brakel, als het en kele weken zonder de gewon de Bettens aantreedt «kraakt» Misschien benen Appelterre, Temse en... Nieuwerkerken in extremis de vermoeide lei der bij en kloppen hem op de streep. Voor Sparta Appels is het een rotseizoen geworden rode lantaarn en 9 punten achter stand op het nummer 14 is allesbehalve een gunstige uit gangspositie. t voe Oscar Vermaeren en Jefke Peelman waren de vedetten van de eerste veldrit te Schellebelle <v« Het door tegenstanders letterlijk weggeveegde Overmere draagt in Derde A de rode lantaarn. De situatie lijkt uitzichtloos, maar is dat niet. Een indrukwekkende remonte mag echter niet meer uitblijven, anders loopt het mis met de Boerenkrijgers. In Derde C is nog niets gezegd. Mere en Oudenhove staan er best voor, maar Eendracht Meldert mag nog niet afgeschreven, evenmin als Serskamp. Verbluffend was de „wedergeboorte" van een door het lot weinig be voorrecht Schellebelle dat de jongste weken iedereen aan kan. Edixvelde en SK Erem- bodegem lopen mee met de „middelmaat". SK Grembergen speelde dit jaar geen rol in het titel- debat (Derde D) omdat het vooral de aandacht op het klaarstomen van de (belofte volle) jeugd toespitste. En Opstal Nog slechts een mi rakel kan de moedige Bug- genhoutse wijkploeg van de degradatie redden. In Vierde Provinciale hebben we wat in de pap te brok ken Hofstade (reeks F), geleid door een bekwaam ele ment als John Lissens wacht nu nog alleen op DE botsing met Hillegem om aan feest vieren te denken. Oudegern (reeks G) MOET kampioen worden. Als dat niet gebeurt zou van een „coup de théa- tre" mogen gewaagd. Herder sem, met nog twee inhaal- matchen, heeft een achter stand van tien punten, maar dan moeten de poulains van René Van der Speeten een vier op vier puren uit die achterstallige wedstrijden. Wat niet zonder slag zal gaan. Verrassend goede dingen za gen we dit seizoen van Her dersem, Berlare, Thor Mel dert, Eendracht St.-Gillis, Zandstuivers Appels en Een dracht Grembergen. Wieze en Gijzegem bleven beneden de verwachtingen. Dat is ook zo voor Schoonaarde dat een beetje lang bleef vasthangen aan „namen" van goeie ele menten die echter een dagje ouder worden. Schroevers Moorsel ontgoochelde totaal en Boonwijk geraakte er evenmin bovenop. Wichelen houdt de rode lantaarn. On begrijpelijk voor een klub die de jongste jaren een mas sa jeugdig talent „kweekte". Over fusie werd er de laatste maanden geregeld gesproken. Gemeenten die binnenkort met andere entiteiten worden sa mengevoegd zijn meestal ontevreden. Gemeentepolitiekers en bevolking wensen het behoud van dc zelfstandigheid. Een ministerieel besluit oordeelde hierover echter anders. Metéén werden ook alle protesten van anti-fusiecomité's door de wetgever weggewuifd. De gemeente Grembergen wordt ook samengevoegd met de stad Dendermonde. Dat is reeds een vaststaand feit. Zijn de fusieprotesten daar nu enigszins geluwd omdat al dat geprotesteer weinig aarde aan de dijk brengt dan duiken er nu in die gemeente andere fusiegeruchten op, voetbalfu sies nog wel. Een toekomstige fusie S.K. Grembergen - Een dracht Grembergen is in sportmiddens het onderwerp van gesprekken. Gaan beide aardsvijanden het op een ak koord gooien Weinig waar schijnlijk als men de Een- drachtklok laat luiden. Fusie met S.K. Grembergen, nooit, jamais zegt clubleider en pu blic-relations van Eendracht Grembergen Carlos Verhas. «We hebben gene frank schuld, staan sterk genoeg om zelfstandig te blijven en no teer het maar, voor volgend seizoen kijken we op geen in spanning noch op kosten. Het wordt volgend seizoen het jaar van de promovering.» Sterke woorden van de Eendracht- zegsman, maar metéén beves tiging dat Eendracht Grem bergen zijn zelfstandigheid wil en zal bewaren. «Geen sprake van samen met gebuur S.K. op pad te gaan. Wel zullen we de nauwe sa menwerking met K.A.V.D. verder zetten en hopelijk ze nog trachten te verbeteren. Vergeet niet» zegt Carlos Verhas «dat jeugdspelers van Eendracht in de K.A.V.D.-ran- gen werden opgenomen, om dat Eendracht nog niet over voldoende jeugdelftallen be schikt. Met K.A.V.D. gaat het opperbest. Met deze grote broer heerst er een bovenbes- te verstandhouding. Vice ver sa is dit eveneens het geval.» EEN GEHEEL Eendracht Grembergen vormt volgens Carlos Verhas één blok, een sterk geheel waar de leuze, «Eendracht maakt macht» geen ijdele betekenis heeft. Voorzitter Pierre Beeckman en zijn schare bestuursleden bouwen verder aan de toe komst van de jongste Grem- bergse voetbalvereniging. De laagste voetbalreeks zo spoe dig mogelijk verlaten is het streefdoel. Men had er dit jaar op gere kend maar zoals het geregeld in de voetbalsport gebeurt ge ven de meeste berekeningen niet altijd het gewenste resul taat. De resterende wedstrij den worden bij Eendracht evenwel niet als een formali teit beschouwd. Ondanks alle kansen op promovering tot een droom werden herleid, wil men het seizoen binnen de eerste vijf afsluiten. «Dat zijn we zeker aan onze supporters verschuldigd» zegt sportman Verhas. «We hebben een ge middeld toeschouwersaantal van 150 en dat zijn stuk voor stuk trouwe aanhangers die men nooit mag ontgoochelen.» Dame Fortuna bleef overi gens weinig aan de kant van de Grembergenaars. «We moe ten het al twee maanden zon der onze doelman Bracke stel len, die om familiale redenen de voetbalsport vaarwel heeft gezegd. Tot overmaat van ramp mag onze reservedoel man Leys voor de rest van het seizoen niet meer voet ballen als gevolg van ziekte. Geregeld kregen we gekwet sten en het ziekenrapport bleef zelden blank.» aldus klubdirigent Verhas. Eendracht. Grembergen wil vooruit. Dat is meer dan een zuivere vaststelling. Het vier de provinciale klubje uit de Nieuwstraat te Grembergen is een voorbeeld van sportivi teit en eensgezindheid. Er heerst vriendschap onder de schare spelers en bestuursle den en scheldwoorden komen er in het Eendrachtwoorden- boek zelden voor. E.D.M. Vorige week verscheen er in de rubriek „telex" volgend kort berichtje „Edward Lecocq, vroeger sekretaris van KAVD, heeft nu ook zijn ontslag aangeboden als bestuurslid. Hij wordt immers administratief sekretaris van de nieuwe (oude) Grembergse fusieplocg. Inderdaad, Eendracht en SK gaan weer samen scheep." Dit werd ons meegedeeld door de h. Bernauw, voorzitter van S.K. Grembergen. Daar dit bericht net even voor de sluitingstijd binnenkwam, konden wij het onmogelijk nog op juistheid kontroleren. Daar wij vermoedden dat dit heel wat opschudding zou uekken zowel te Grembergen als te Dendermonde zijn wij ons licht gaan opsteken bij beide betrokkenen, de h. I^ecocq en voorzitter Bernauw. EDWARD LECOCQ «Ik was verbaasd dat te le zen. Ik heb met niemand enig kontakt gehad, noch met S.K. noch met Eendracht Grem bergen. Ik ben nog altijd be stuurslid van K.A.V.D. en heb wel aan het eind van vorig seizoen mijn ontslag gegeven als sekretaris, en dat had zijn reden, maar ik heb nooit ont slag gegeven als bestuurslid. Dat ben ik trouwens op dit ogenblik nog. Met het Grem bergse voetbal heb ik werke lijk niets te maken. Ik neb in geen weken met een bestuurs lid van één van beide klubs gesproken» aldus Ward Le cocq. VOORZITTER WILLY BERNAUW «Ik ben de laatste weken, ais gevolg van andere bezigheden weinig naar de vergaderingen kunnen gaan. Ik heb gewoon, telefonisch tegen iemand van De Voorpost gezegd, dat ik had «horen zeggen» dat men eventueel een fusieakkoord zou nastreven, en dat mijn heer Lecocq administratief sekretaris zou worden. Wat een ventuele fusie be treft. ik sta daar niet volledig negatief tegenover. Ik zal nooit bij voorbaat neen zeg gen. maar alles hangt af van de modaliteiten. Er is de laat ste tijd wel enige toenadering gekomen tussen de klubbestu- ren van S.K. en Eendracht. Er werd juist voor de jaar wisseling zelfs een vriend schappelijke wedstrijd ge speeld tussen de beide ploe gen. Officiële onderhandelin gen zijn er echter nog niet geweest», aldus voorzitter Bernauw. (Dat men in Eendracht-krin- gen a priori tegen de fusie is, leest U elders in dit blad). Hoe dan ook, waar ér rook is is er vuur zegt men, maar in Grembergen zal er van een fusie tussen beide klubs voor alsnog geen sprake zijn. Rook zonder vuur dus. Als we voor één keer ook eens onze mening mogen geven, wel dan moeten we eerlijk zijn en zeg gen dat een samengaan van beide Grembergse klubs heel wat meer resultaten zou ople veren. Twee, in feite drie klubs in één gemeente is van het goede te veel. Grember gen was indertijd rijp om een voetbalploeg op te richten naast grote broer K.A.V.D. Nu zijn de krachten verdeeld. Men knoeit hopeloos verder in derde en vierde provinciale. De resultaten zijn poverder dan ooit. Als men langs beide zijden nooit enig water in de traditionele wijn doet, zal men voor eeuwig en drie dagen ter plaatse blijven trappelen. E.D.M. Zaterdag waren de Sportvrienden van Schellebelle aan huj proefstuk toe. Schellebelle dat toch een zekere vermaardheid heeft gebied van wielergebeuren bleef tot vorige week verstokel van veldwedstrijden. De Sportvrienden hebben deze lecmtl aangevuld door dc organisatie van een veldrit voor wieleij toeristen in samenwerking met de B.W.F. Niettegenstaande de slechte weersomstandigheden werd het toch een suksesvolle or ganisatie waarbij vooral streekrenners op de voor grond kwamen. In de reeks boven de 30 jaar krgeen we van bij de start een onklopbare Vermaeren uit Wichelen. Peelman en Petereyns konden niet ver der dan strijden voor de 2e plaats. Iemand die tijdens deze reeks wel bewondering af dwong was de 54 jarige De Broe uit Kalken die zich als elfde liet afvlaggen. Bij de renners onder de 30 jaar was het Eric Matthijs, ook geen onbekende te Schellebelle die van bij de start aan de kop reed. Hij werd gevolgd door Chris- tiaen Engels en Oscar Ver maeren die reeds aan zijn 2e reeks toe was. Laatstgenoem de moest half wedstrijd met pech afrekenen en verloor een drietal plaatsen. Naar het einde toe begon ook de vermoeidheid hem wel enige parten te spelen doch hij kon zich toch handhaven de zesde plaats. Vermoedelijk zien we d streekrenners opnieuw de start op zaterdag 7 febij voor een tweede veldrit oi Den Aard. Voor meer gegevens hieromj trent zie verder in onze blad! zijde. UITSLAGEN Reeks A 1 Eric Matthijs (Smetlede) 2 Christiaen Engels 3 Germain Van Poucke 4 Eric Duquet 5 Willy De Pauw 6 Vermaeren 7 Rasschaert Gaston 8 Van Renterghem 9 Frank Verheecke 10 Van de Heede Reeks B 1 Vermaeren Oscar (Wichr 2 Peelman 3 Petereyns 4 De Veirman 5 De Sloovere 6 Van Ommeslager 7 Burms 8 Debrouck 9 Westerlinck 10 Govaert ■we! Op zaterdag 7 februari 1976, staat de pas opgerichte wielerklub „De sportvrienden" opnieu» achter een organisatie van een veldrit op de wijk Aard. Deze wedstrijd staat open voor alle wielertoeristen, aangesloten of niet. De inschrijvingen hebben plaats vanaf IS uur in café Den Aard. Eerste start is voorzien om 14 uur voor hen boven de 30 jaar, terwijl de jongere broertjes starten om 15 u. 15. Den Aard kan men per wagen bereiken via Uitbergen of Wetteren doch er is eveneens parkeergelegenheid op het Dorp van Schellebelle op amper 100 meter van de omloop. Deze wedstrijd wordt georganiseerd met de medewer king van ons blad. VS Mn Op zondag 18 januari doken de ijsberen in het kille water rond het Olymposzwembad te Dendermonde. Hoewel deze keer met amper tien deelnemers wist de Den- dermondse zwemklub toch de wisselbeker «Terry Coppens» te veroveren. Daarvoor moest Rik Spanoghe echter drie koersen zwemmen Daniël Van Damme twee en de nieuwelingen Lieve Mov ers en Mare Dierick ook elk twee. Men mocht daar om 10u30 ze ker spreken van een grote pu blieke belangstelling. 50 m schooslag heren (35 tot 44 j.) 2. Spanoghe Hendrik D.Z.O. 8. Van Damme Daniël D.Z.O. 50 m schoolslag dames 3. De Landsheer Katleen Z.N.A. 50 m schooslag heren (45 j. en ouder) 1. Spanoghe Hendrik D.Z.O. 7. De Smet Frans D.Z.O. 11. Blancquert Pierre D.Z.O. 50 m vrije slag dames (35 jaar en ouder) 1. De Landtsheer-Callebaut Z.N.A. 2. Meyers Godelieve D.Z.O. 50 m vrije slag heren (35 tot 44 j.) 6. Van Damme Daniël D.Z.O|lo 50 m vrije slag heren (45 j. en ouder) 2. Van Der Schueren Gilbert e Z.N.A. 5. Spanoghe Hendrik D.Z.O. 50 m schooslag heren 1. De Landtsheer-Callebaut Z.N.A. 2. Meyers Godelieve D.Z.O. 50 m vrije slag heren 1. De Vuyst Luc Z.N.A. 2. De Witte Roland D.Z.O. 6. Warnier Patrick D.Z.O. 9. Dierick Marc D.Z.O. 14. Van de Velde Guy D.Z.O. 17. Opalvens Eddy D.Z.O. 4 x 50 m vrije slag heren 1. Zwemklub Neptunus Aalst (mdb) 1st do

De Voorpost | 1976 | | pagina 16