)ANIELLE OTTOY, VOETBALKEEPSTER NUMMER ÉÉN B I ludy Geerinck egemoet seizoen Martine Verbreyt is sportlaureate te Aalst EERSTE NEDERLAAG VAN DE GRAUWE >ORTMAGAZINE - Wielrennen Openingscross te Lovendegem ,t voetbal is slechts de jongste vijf jaar een plaats komen "tuisen in de waaier van damessporten die in ons land be- fend worden. Voor die tijd werd er enkel in de liefhebbers- ipetities aan damesvoetbal gedaan sedert de officiële ining van de damesvoetbalsektie door de Belgische voet- ind rijzen er tenallenkanten damesploegen uit de grond intecl nemen een honderdvijftigtal dameselftallen deel de officiële BVB-kompetities die op nationaal en provin- vlak worden georganizeerd. Ook het nationaal dames- speelde reeds enkele interlands en steeds werd de its in het doel ingenomen door een meisje uit Nieuwer- ;cn, namelijk Daniëlle Ottoy DEBUUT |iëlle Ottoy, die volgende negentien lentes zal m, woont in de Marktweg ler vier te Nieuwerker- Als leerlinge aan de lumaniora te Wemmei zij als keuzesport het „feallen, dit op aanraden een vriendin, Peggy Van iMaele, wiens leraar aard- pkunde trainer was bij de Jesvoetbalploeg uit Wem- zelf. Beide vriendinnen jken dan ook naar de trai- die elke woensdagavond doorgang vond. Daniëlle die intern was, moest een ge schreven toelating om de school te verlaten bij haar ouders bekomen dit verkreeg ze vooral van haar vader, haar tegenpruttelende moe der was toen nog tegenstan der van damesvoetbal, en na enkele weken verscheen ze in het basiselftal van VO Wem mei. Ze bleef veldspeelster ge durende een vijftal matchen, tot ze in een avondmatch te gen Crossing van Lucien Pau- lis, de hogergenoemde aard rijkskundeleraar en nu hulp trainer van de nationale ploeg de opdracht kreeg een kee perstruitje aan te trekken. Haar keepersdebuut viel zo mee dat ze fanionkeeper bleef tot het einde van dat seizoen C72-'73) en tweede met haar ploeg eindigde achter Merch- tem in de provinciale afdeling Brabant. NATIONAAL OPTREDEN VO Wemmei mocht met deze tweede plaats stijgen naar de nationale afdeling. Hier wa ren ontmoetingen met Astrio Begijnendijk, Gosselies en Standaard Luik de topmat- chen, ondanks deze klippen werden vele overwinningen geboekt, zodat men op een (voor debutanten) prachtige zevende plaats beslag kon leg gen. Op het einde van dit seizoen werd een nationale A en B selektie door kommandant Bers bijeengeroepen met het vooruitzicht op de internatio nale ontmoeting met Neder land. Voor de plaats van kee-" cling Rudy Gccrinck uit Zele. wijk Hansevelde-IIuivelde schijnt biezonder vatbaar te voor de wieier microbe. Komend wielerseizocn zullen niet ler dan vijf jonge mannen trachten om coureur te wor- Bij de liefhebbers zijn dit Dirk Heirweg, Noël Moens Limé Van Avermaet, bij de juniores Ronald Van Aver- en bij de nieuwelingen Rudy Geerinck. jongste Rudy Geerinck 11-1959) moet na zijn ïjaar 1975 het komend Kin als tweedejaars nieu- ng bekwaam zijn een name rol te spelen. En dit te verwezenlijken deze pittige, guitige 16- ;e alles veil. Hij dweept Eddy Merckx en hoopt te leren van olympische en gebuur Dirk Heir- JRSDRANG WERD TE K)T. elfjarige kon men moei- Rudy nog van de koers- houden en als wiclertoe- kraakte hij nog voor zijn ïtige Kommunie de 6 u. Hamme. Zijn toeristen- in de klub Blijf Jong elde was voor hem Z.O 'e aanloop. Hij leerde er rvast worden, een eerste Iste om als wielrenner ert 'e pelotons te rijden. april 1975 had hij der vader kunnen tuigen en mocht hij zijn sloopbaan beginnen en jonge ambitie stuwde naar de idee een palm veren. Zo ver kwam het maar na één seizoen en oersen had Rudy aange- d. dat hij over de kwaliteiten beschikt om boven het naamloze pe- alst I db leton der meelopers te ver heffen. Nieuweling Geerinck eindigde 20 maal tussen de eerste tien en zesmaal bij de eerste vijf. Slechts driemaal kwam hij niet in de uitslag voor één keer door opgave, door val en door een pedaal breuk. Te Landegem haalde hij zijn dichtste plaats 2de in een spurt met 15 en de laatste wedstrijd van het sei zoen werd het ei zo na roos, maar kategorie vedette Pa trick Grootvriendt himself, kwam hem in het zicht van de eindstreep bij de lurven vatten. Kleine Geerinck sloot zijn aanpassingsperiode met de lef die hem hoopvol stemt voor hetgeen komen moet. Zijn enthousiasme is zo groot dat hij nog niet wil denken aan de essentie van het be roep wielrennen. Een pad dat bezaaid is met meer doornen dan rozen. Zijn drang is te groot. Hij is verliefd op een racefiets en wil coureur wor den. FAMILIE STAAT ACHTER HEM. Om als wielrenner te slagen moet aan meer dan één voorwaarde voldaan worden. Klasse, inzet, wil om er te komen, zijn onontbeerlijk SCT jlhbnsH arigo maar moreel speelt een gro te rol. Het goede moreel komt er pas als men zich vol doende gesteund voelt. En op die steun kan Rudy Geerinck rekenen. Voor vader Albe- ric, een fervent aanhanger van de wielersport, zou het een mooie beloning zijn de dag dat zijn zoon een eerste palm naar het nummer 52 te Hansevelde brengt. Tante Christian, is supporte- res nummer 1. Zij zal en wil Rudy bijstaan, hem helpen, hem steunen om hem zijn passie, het wielrennen, in ideale voorwaarden te laten beoefenen. Zowel voor, tij dens en na de wedstrijd blijft tante Christiane op de bres. Zij hield zijn eerste koers- jaar minutieus bij met pres taties, hoogtepunten, prijzen en noem maar op. Alles wat' om en rond de eerste vierenveertig koersen van Rudy draaide staat in haar dagboek. Zelfs zijn me ter, met haar grote levens wijsheid „Meneer, 't is toch gevaarlijk koersen, hé Ik heb toch zo'n schrik als hij vertrekt"; In haar bezorgd heid om Rudy zal toch wel overslaan naar een vleugje hoop dat hij goed zou pres teren en waarorr, anders zou zij met haar oude handen zijn spieren loswrijven. Me ter, moeder, vader, tante Christiane, de familie Gee rinck staat achter Rudy. I-lun steun wordt een belangrijke hulp om zijn spontane, jonge ambitie „Koersen winnen zoals Dirk Heirweg" te hel pen verwezenlijken. BENO, per waren er drie topkandi- daten Bairolle (Standard), Blancke (Izegem) en Ottoy (Wemmei). Daniëlle haalde het zodat ze op het terrein van Waterschei met de Belgi sche ploeg een onverdiende 1-0 nederlaag tegen onze Noorderburen opliep. INTERNATIONAAL Het seizoen '74-75 werd voor Wemmei en ook voor Daniëlle een topjaar Wemmei zelf speelde zich prachtig derde, dit vooral dankzij het prach tig verweer van haar Nieu- werkerkense goalie. Op inter nationaal vlak waren de hoog tepunten het 0-0 gelijkspel op Nederland (te Rijen) en ook met Wemmei werd interna tionaal gespeeld matchen te gen Goes, Swindom, Man chester. Nottingham en Kloe tingen waren hoogstaande ontmoetingen en ware propa ganda voor het damesvoetbal. Dit seizoen staat Wemmei virtueel eerste (met Stan dard) en voor de Wemmelse 'meisjes is er een internatio naal tornooi te Gelsenkirchen voor de Paasvakantie op het programma geplaatst: de ver plaatsing zal zowel door de A-ploeg (nationale reeks) als de B-ploeg (Brabantreeks A) gemaakt worden. Kortom, de toekomst ligt breed open voor de achttien jarige Daniëlle zowel op nati onaal vlak (met Wemmei) als op internationaal vlak (met de nationale ploeg). WERKINDELING Het voetbal betekent voor Daniëlle praktisch alles als bediende werkzaam in een in- pakafdeling leeft ze elke werkdag naar de trainingen (tweemaal in de week) en de match (elke zaterdag) toe als een volleerd sportman. De trainingen, waarop steeds een twintigtal meisjes aanwezig zijn (ook verleden week als het vroor dat het kraakte werd op een besneeuwd en glibberig veld duchtig ge traind), zijn vooral voor niet- sportstudenten keihard. Ach teraf krijgen de klubkeep- sters dan ook nog extra-oefe ning. De thuismatchen wor den steeds door minimum 100 personen bijgewoond, wat fei telijk maar weinig is in ver gelijking met Standard waar 1000 heetgebakerde suppor ters elke kompetitiematch met alle mogelijk lawaai en getier de bezoekende ploegen pogen te intimideren. Op Standard verloor Wem mei dit jaar zelfs haar beste speelster, die vrijwillig door een invalster in opdracht werd neergedolkt, zodat ze nu, drie maand later nog niet speelklaar is Doch dit zijn uitzonderingen, want meestal verlopen de matchen fair, snel en zelfs taktisch verfijnd. Het speci fieke in damesvoetbal is vol gens Daniëlle dat men met meer inzet en overgave dan de mannen de sport beoefent. Bij deze meisjes is het nog sport om de sport en de gro te transfersommen die bv Standaard betaalt (half mil joen aan een Ierse) zijn ge lukkig uitzonderingen. Ook het falen van sommige scheidsrechtsters is soms on gelukkig doch de vooruitgang van het damesvoetbal is niet tegen te houden als men de sport zo enthousiast bedrijft als Daniëlle het doet buiten de dagtaak veel trainen, vol doende nachtrust en slechts bij uitzondering een avondje uitgaan. Als achttienjarige is ze ver rassend onderhoudend en rea listisch haar ouders, die gro te fans van de damesvoetbal sport zijn geworden en elke verplaatsing meemaken kun nen het getuigen «Voor on ze dochter is voetbal momen teel het hoofddoel het is een gezonde ontspanning, door de vele reizen vergroten haar kulturele horizonten, de sfeer in de ploeg is jong en dyna misch, kortom, we hopen dat ze nog lang meespeelt». Ook Daniëlle blijft enthousiast «Ik voetbal zolang ik kan, het is een zalige sport». Kortom, een meisje dat topsport als hoofdhobby kan bedrijven. Het ideaal Dirk Daelemans De zestienjarige Martine Verbreyt werd vrijdagavond in een overbevolkte feestzaal van het stadhuis te Aalst tot sportlaureate 1975 verkozen. De jury stond voor een zeer de- likate taak, want de vijf kandidaten konden allen een uitgebreid palmares voorleggen. „Het is niet precies omdat 1975 het jaar van de vrouw was, dat we de voorkeur aan deze kandidate hebben gegeven, maar wel om haar uitzonderlijke prestaties in de zwemsport." Deze 16-jarige studente aan het hogere humaniora voor de sport te Wemmei, heeft in derdaad talrijke titels, verwierf een groot aantal eerste plaat sen en zwom meerdere rekords bijeen. De verdiensten van de ande re kandidaten die door de jury gelijkgerangschikt wer den nml. voetballer Maurice Martens, junioreskampioen John De Croock, motorcross kampioen Geert De Ruys- scher, en wintersportkam pioen Etienne Van Wezemael werden zeker niet genegeerd zei Geert Goubert voorzitter van het Stedelijk Sportkomi- tee. Naast de proklamatie van de sportlaureaat 1975 werd ook overgegaan tot het uitreiken van de diverse tro feeën verbonden aan de in- terscholenwedstrijden. Hier kwam het Kon. Atheneum meermaals op het podium, terwijl bij de dames ook de meisjesschool „Dames van Maria" een ruim deel van de koek kreeg. De trofee van de sportweek 1975 werd toe gekend aan de dameshand- balklub Aalst Sportief voor de organizatie van een inter nationaal tornooi voor dames. Ook de wielertoerismeklub „Den Blok" en jeugdklub „Tuf Tuf" werden onder scheiden. Verder werden ook verdiens telijke leden van sportvere nigingen gehuldigd De hr. Gabriel Temmerman van de Kon. Balboogmaat- schappij „De Ware Vrien den". Hij veroverde o.m. de titel van Koning in 1971-'72. De hr. Jules Heremans die zowat de basketbalsport te Aalst lanceerde was sedert 1957 aangesloten bij Okapi waarvan hij dan ook voor zitter werd. Onder zijn im puls vooral promoveerde Okapi naar de hoogste afde ling. Ronny Buys van H.C. Rosis was de stichter van deze klub die in de jongste jaren een hoge vlucht maakte. Gaston Thybaert gedurende 15 jaaar sekretaris van de zwemklub Neptunus Aalst. Hij lag mede aan de basis van de heropbloei van ge noemde klub. Piet Van de Velde van de Turnkring der Stad Aalst. Deze heeft enorme verdiens ten als stichter van deze kring waarvan hij nu ook voorzitter is. Voor biezondere sportpresta tie werd ook de seniores- ploeg van de kon. Atletiek- klub Eendracht Aalst gehul digd die in de derde klasse nationaal kampioen werd en naar tweede promoveerde. E. Aalst won ook de supertro fee K.B.A.B. voor jongeren. Frangois Van den Abeele lid van de atletiekklub Vlierzele Sportief en kampioen van België over de 200 meter ka- detten werd insgelijks met een geschenk bedacht. Ook de kaatsklub Odessa, vijf jaar jong, werd door het Sportkomitee niet vergeten. De laatste in het rijtje maar zeker niet minder verdiend was de wielrenner Raphaël Constant, die sedert een paar jaar te Aalst woont en lid is van K.S.C. Denderstreek. Raphaël Constant werd kam pioen van België snelheid be roepsrenners na een overwin ning op Robert Van Lanc- ker. Al met al een geslaagde sportavond, en inzonderheid de ruime belangstelling moet voor het Stedelijk Sportkomi tee een spoorslag zijn. J.V.H. Motorsport Zondag 8 februari start te Lovendegem officieel het motorcrosseizoen voor de BLB en BMB. Dit wordt een gezamelijke organisatie waarbij we zeker een 300-tal piloten aan het werk zullen zien. Naast de welgekende binnenlandse en buitenlandse pi loten zullen we eveneens de jongste Engelse inter aan het werk zien. Deze 19-jarige knaap is fabriekspiloot voor Maico en eindigde zondag in Duitsland als tweede na de Duitse kampioen Maisch en voor onze wereld kampioen Gaston Hallier. VS. Op een rijtje de sportlaureaten 1975. Zeelse minivoetbalkompetitie De voorbije koude kompetitie dag was niet gunstig voor de eerste drie uit de klasse ring leider MV De Grauwe leed een eerste nederlaag; Oud en Nieuw I, als tweede geklasseerde verloor even eens en derde ploeg SC Mini geraakte niet verder dan een gelijkspel. MVZ I trok alle aandacht door tegen rode lantaarn BOB 2 te winnen met een reuze-score MV DE GRAUWE l\nNISHOTTERS 0-2 In de eerste helft speelden beide ploegen voorzichtig en het resultaat 0-0 was nave nant. Na de rust kwamen de Minishotters er aanvallend sterker uit en Omer Van Driessche en Luc Vermeir wa ren de exponenten van de winnaars van hun team. FORD NEYT OUD EN NIEUW I 4-2 Oud en Nieuw miste een eni ge gelegenheid om tot op 2 punten te naderen van de leider, maar ze konden zich doorzetten tegen een sterk spelend Ford Neyt, dat in William Herrebaut, Ronny Steeman, Rudy Christiaens en Danny Van Lokeren over afwerkerstalent beschikte en tot 4-1 uitliep. Eric Tranoy en Et. D'Hollanöer konden de cijfers'milderen. SC. MINI BAC 2-2 Het jonge BAC-ploegje met hun gevaarlijke tegenaanval heeft nu ook weer tegen SC Mini een voortreffelijke par tij vertolkt, die uiteindelijk in een verdiende drawn ein digde. Paul" De Kegel met 2 goals was wel de Mini-boe man, maar Eric De Graef en Peter Boeykens haalden het maximum uit de BAC-kansen MV ZELE II BOB n 21-ft De sterkst aanvallende ploeg van de kompetitie met top- -afwerkers als Mamix. Boey kens (8) en Freddy Van de Velde (6) hebben tegen rode lantaarn BOB II gans hun aanvalsrepertorium openge trokken en er een doelpun- tjeskermis van gemaakt, die na een (5-0) ruststand voor BOB zware cijfers aannam. Piet Abbeel scoorde ook zes maal en doelman Mare Quin- tijn ging ook een velddoelpunt scoren. MV LEJEUNE BUFFALO'S 2-3 De Buffalo's waren sterk ge motiveerd en dit had voor ge volg dat MV Lejeune weinig kans op winnen had. De over tuiging van de Buffalo's en het thor-instinkt. van Eddy Van Mele (2) en Danny Van Mele leidde naar een 1-3 voor sprong die op het einde door Lejeune langs Eddy Van Acker en Luc Jacobs tot 2-3 werd teruggebracht. BOB I MVZ ZELE I 7-4 <Beide ploegen maakten een open en aanvallende par tij van, met goed minivoet bal, veel spanning en gekruid door doelpunten. De MVZ I jeugd, goed gehol pen door de ondervindingrij- ke Paul De Roover speelde goed mee. Goals van Bob Danny De Donder (3), Rudy en Gerard Geerinck elk 1. Paul Iliano (2). Voor MVZ I: Paul en Guido De Roover, Frank Heirman en Joris Wil- lockx. Wedstrijden voor 7 februari: Terrein Pius X College 13.30 u. Oud en Nieuw I MV Zele 2 14.45 u. Buffalo's SC Mini 16.00 u. Arsenal BAC 10.30 u. (8.2) Minishotters Ford Neyt Terrein Sportstadion 13.30 u. Oud en Nieuw I -- BOB I 14.45 u. MV Zele I BOB 2. 16.00 u. MV Lejeune MV De Grauwe BENO ss<3 I

De Voorpost | 1976 | | pagina 17