Geen nieuwe titel voor Avanti BELGEN IN SNELHEID GENOMEN ONVERWACHTE NEDERLAAG Rustig Eendracht meesterschap -i 1ste Nationale 2de Nationale 7 3de Nationale V D B. MODERr UOLMiï Nu de nederlaag tegen Flémalle mag Avanti Lebbeke nu wel definitief een kruisje maken over de Belgische titel. De strijd spitst zich nu toe tussen Flémalle en Sasja, de twee klubs die de Lebbekenaren, in een tijdspanne van 2 weken, met één doelpuntje versloegen. De Lebbekenaars tellen nu 12 verloren punten, Sasja 6 en Flémalle 7. Avanti Lebbeke was ook tijdens deze wedstrijd even sterk als hun tegen stander maar dat onontbeerlijke tikkeltje geluk was er weer niet bij. Over de invloed van de arbitrage op de einduitslag komen wij later terug. Brabo Denderbelle verdedigde zich kranig te Merksem, maar opnieuw zat puntenwinst er niet in. De jongens van Dender belle maken nu wel definitief een kruis over de kansen op het behoud. Zich flink trachten te houden tot het einde is nu de enige betrachting. AVANTILEBBEKE - FLEMALLE 15-16 Tijdens een wedstrijd die ge durende een vijftigtal minu ten zeer aangenaam was om volgen, hebben de zeer tal rijk opgekomen handballief hebbers waar voor hun geld gekregen. Dit was duidelijk te merken. In de zo dikwijls sfeerloze Lebbeekse sporthal heerste nu een aangenaam supportersgewoel dat ons deed terugdenken aan de hoogte punten uit de Grembergse sporthal. Jammer genoeg duurde het handbalfestijn geen volle zestig minuten. Hiervoor zorgden weer eens ons «internationaal scheids- rechtersduo (sic)» Wens-Van Ackere nadat de spelers reeds verschillende malen niet begrijpend het hoofd geschud hadden bij «ondoorgrondelij ke» scheidsrechterlijke beslis singen. Een paar minuten voor het einde kregen wij situatie voorgeschoteld die re sulteerde in twee minuten uit sluiting van K. Verhofstadt en J. De Geyter. Veldscheidsrechter Van Acke re floot aanvallende fout te gen De Geyter op K. Verhof stadt, maar doelscheidsrechter Wens had het anders gezien en stuurde K. Verhofstadt van het terrein Nu waren de poppen voor goed aan het dansen en tegen de regle menten in haalde Wens zijn slag thuis. Na verschillende minuten discussie hervatte het spel met een vrijworp in het voordeel van Flémalle Hier tegen zou Avanti klacht in dienen op grond van scheids rechterlijke vergissing. Naar ons gevoel was het echter niet deze faze die Avanti de ne derlaag kostte maar wel het feit dat Avanti 5 maal bal verlies leed in aanval tijdens de laatste zeven minuten. Vier maal betrapten de zeer atten te (resic) scheidsrechter hen op subtiele loopfouten en 1 maal leidde een slechte pas tot balverlies. Aangezien de score toen nog 15-15 was be tekende dit duidelijk het ver lies voor Avanti. Tijdens de eerste tien wedstrijdminuten diende Avanti aan te klampen (2-3) maar eens Eddy De Smedt op het terrein zagen wij opnieuw het allerbeste Avanti. Luc Van Cauwenber- ghe stelde gelijk met een prachtige sprongworp en De Smedt onderschepte eens te meer een bal en bracht Avan ti op voorsprong na 13 minu ten. Een opnieuw goede, maar niet onweerstaanbare Dirk Verhofstadt, trok een loeier af en bracht Avanti op 6-4 met nog 10' te spelen tijdens de eerste helft. Een vermoeide De Smedt moest toen terug naar de bank en hiervan maakte een hardnekkig spe lend Flémalle gebruik om nog voor de rust gelijk te stellen. Ruststand 7-7. Tijdens de 2e helft verliep het spel opnieuw evenwichtig. Na 35' leidde Avanti met 10-9 maar 5' la ter zorgde J. De Geyter er voor dat Flémalle leidde met 10-12. Een uitstekende Koen Verhofstadt scoorde zoals hij alleen dat kan en langs De Vlieger (twee pareltjes van doelpunten) kwam Avanti op nieuw op voorsprong 10' voor helt einde (15-14). Flémalle stelde opnieuw gelijk en wat er toen allemaal gebeurde vertelden wij U reeds. Scoorden Dirk Verhofstadt (5-3), Koen Verhofstadt (0-3), L. Van Cauwenberghe (1-0), De Smedt (1-0), De Vlieger (0-2). Uitsluitingen D. Ver hofstadt, Adam, Decceco, G. De Geyter, allen 2' Koen Verhofstadt en Girotto elk 2 x 2'. OLSE MERKSEM - BRABO DENDERBELLE 23-21 DE WEDSTRIJD BELG IE CANADA 18-25 Gedurende een twintigtal mi nuten konden de Belgen ge lijke tred houden met hun gasten. Het begon zelfs uit stekend voor de Belgen. J. Keppens scoorde reeds na 1' en keeper Janssen pareerde even daarna een uitstekende Canadeese worp. De bezoe kers reageerden heftig en vanuit de tweede lijn werd tweemaal prachtig gescoord (1-2). De wedstrijd kende een razendsnel verloop en België kon dank zij het goed voorbereidend werk van Koen Verhofstadt en een mooi doelpunt van Van Cauwen berghe stand houden tot de 20e minuut (8-9). De laatste 10' van de le helft werden fataal voor de Belgen. Orana miste 3 open kansen en al leen Van Cauwenberghe scoorde nog na een uitste kende pas. weer van Koen Verhofstadt. Ruststand 9-14. Tijdens het begin van de 2e een gewonde handballer. (V) Brabo Denderbelle, slechts met een wisselspeler, heeft te Merksem een zeer degelijke eerste helft gespeeld. Na 5' spelen had Brabo gescoord langs Van Der Veken en Van Haut terwijl keeper Wuest, eens te meer voortreffelijk, nog geen bal had laten passe ren. Vijf minuten later be droeg de score 3-6 dank zij treffers van De Batselier en een opperbeste Hendrickx. Diezelfde Hendrickx mistte even later een strafworp, de bal ging over de zijlijn maar de arbiters lieten doorspelen en uit de daaruitvolgende fast-break scoorde de thuis ploeg. Discussie en Brabo moest met 4 veldspelers ver der. Van De Velde en Hen drickx kregen elk twee straf- minutén. Hiervan kon Merk sem gebruik maken om aan de leiding te komen 7-6 na 17 minuten spel. Brabo begaf echter niet zodat de rust aan brak met 13-11 cijfers. Denderbelle, langs de snelle Hendrickx naderde tot 16-15 na 40'. Plots begon de verde diging te flateren. Tijdens de volgende 5' incasseerde Brabo dan ook vijf doelpunten 21-15 en meteen was de wedstrijd De Belgische handbalploeg. Belgische handballers in aktie tegen Canada. België-Canada 18-25 Onze handbalmedcwcrker Eric Van Aerschot samen Norbert De Jongh ontfermt zich over Avanti Lebbeke verloor nipt tegen de handballers uit Flemalle. gespeeld. Brabo kon nog wel naderen tot 22-19 maar Merk sem kon niet meer echt be dreigd worden. Scoorden: Timmerman 1, Van Haut 1, Van Der Veken 3, Van De Velde 2, De Batselier 8, Hendrickx 6. RESERVEN MERKSEM - BRABO 22-11 Tegen de sterke thuisploeg doublures hadden de Brabo reserven geen schijn van kans. Bouteille met zes tref fers en B. Wuest met 3 waren de beste Brabo afwerkers. Scoorden Bouteille 6, Wuest 3, Vermeir 1. EVA. >ri de Tegen Beyne, een klub met een groot verleden, heeft I?e Aalst een rustig meesterschap aan de dag gelegd. Eendraj61" is nu op de vijfde plaats gerangschikt en het ziet er iLq naar uit dat hier nog veel' verandering zal in komen. L, ziet er niet naar uit dat Eendracht nog zijn voorgang Lepage of Visé kan bijbenen, zoals het evenmin te verwacht is dat de achtervolgers II.C. Herstal of Beyne de vier pun. 4 achterstand nog kunnen goedmaken. Sparta is er logischerwijze niet in geslaagd punten te oog.» f" op het terrein van het sterke Visé. Aangezien Crossing v te Jemeppe blijft het degradatiespook meer en moer in! schaduw van de Spartanen. De punten moeten in de R"fl dreef gewonnen worden nietwaar. Donderdagavond in de weer eens sfeerloze sporthal te Leb beke hebben de vrij talrijk opgekomen toeschouwers een lome Belgische ploeg aan het werk gezien. Uitgenomen de goede prestatie van neofiet Luc Van Cauwenberghe en het verstandig spel van Koen Verhofstadt, lieten de Belgen een povere indruk. Tijdens de eerste helft speelde Staes ook nog goed mee evenals De Preter en Keppens maar naar gelang de wedstrijd vorderde gaven ook deze spelers blijk van ver moeidheid. Dirk Verhofstadt, was zeker niet in zijn dag, evenals M. De Bruyn. E.V. AALST BEYNE 26-22 In een nogal slordig betwiste wedstrijd heeft Eendracht een toch wel rustig meester schap gedemonstreerd. De be zoekers hielden gedurende 5' stand en tijdens deze periode waren reeds acht doelpunten gevallen. Stand 4-4. Toen rukte Een dracht zich los (7-4) maar 5' voor de rust konden de Wa len naderen tot 12-10. Aalst liet echter niets aan toeval over zodat de rust bereikt werd met een 15-10 stand. Na de rust, nu met Vinck in het doel die Moens had venL gen, speelde Eendracht fa nogal nonchalent. Hier<re kon Beyne, met een uit£a kende doelwachter, enigsr1' aanklampen (18-15 na 40®e Eendracht speelde echter rC! delijk sterker dan hun Te' zoekers en dikwijls volsrcl het zich even te koncenf;11 ren om opnieuw verder u»is lopen. Rimbaut met 5 treffn tijdens, de eerste helft spiui de een opvallende wedstrijd SCOORDEN Bayens 4. SjOfl man 3, Wellekens 3, Rimbet 6, Van Boxtael 3, Van (De them 6, Nys 1. lee ROSIS AALST - EVERE 9-11 ■kef Rosis Aalst heeft eerder onverwacht de nederlaag gel«J tegen het slecht gerangschikte Evere. De Rosis ploeg dra£ niet zoals tijdens de laatste weken en er was een uitstekt! keeper Van Snick nodig om de score niet hoger te Iihti oplopen. Zijn overbuur speelde eveneens een schitterqck wedstrijd en meteen hebben wij de reden van de „1st st eindstand. Na II' leidde Rosis met 2-0 dank zij treffers ttsi J. Meert. Toen het eerste kwartier bijna rond was lelhe Rosis steeds met 3-1 maar een verrassend vlot spelend E» w slaagde erin tijdens de volgende minuten de achterst O' goed te maken en zelfs op voorsprong te komen (3-4). |zc De wedstrijd verliep toen zeer gelijkopgaand, gekruid met schitterende parades van bei de doelwachters. Een falende Rosis-verdediger liet aan Eve re toe even voor de rust op nieuw op voorsprong te ko men. Ruststand 5-6. Na de rust wist Evere onmid dellijk te scoren (5-7), maar langs De Smedt-De Gendt- J.P. De Jaegher en W. De Boeck leidde Rosis met 9-8 op 14' voor het einde. Toen viel het echter stil bij Rosis dat tijdens de resterende mi nuten nog 3 strafworpen mis te wat het totaal gemiste strafworpen op 4 bracht. De bezoekers hadden ondertus sen niet bij de pakken blijven zitten en driemaal de verdediging verschalkt, j SCOORDEN De Gendte i J.P. De Jaegher 2, L. |>ie Smedt 1, W. De Boeck 3|ke Meert 2. les] RESERVEN l*ti ROSIS EVERE 11 z'<- Evere viel duidelijk te slpG uit voor de Rosis-doubltf. Tien minuten hield stand (3-4) maar bij de leidde Evere met 5-12. kon toen het „Tunesisch vaar" aan banden maar het sterke Evere niet meer bedreigd. SCOORDEN Van Nieuw borgh 1, De Boeck 1, Impe 4, De Smedt 1. De andere spelers zoals Du chesne, Brull, keeper Jans sen, enz. zagen wij al veel beter maar wat Orano pres teerde was echt beneden al les. Deze speler, door trainer Roganovic opgeroepen omdat hij gestalte en gewicht heeft, verknoeide drie open kansen en beging een knal ler van een fout in verdedi ging in een tijdspanne van ongeveer 10'! Wat ons wel opviel in de samenstelling van de ploeg is het opmerke lijke feit dat er geen echte spelverdeler tussen de gese lecteerden is. De Canadezen, nochtans de dag voordien door de Belgen met 20-18 cij fers verslagen, brachten een uiterst snel en gevarieerd handbal waartegen de Belgen duidelijk niet opgewassen waren. Als konklusie zou men kunnen zeggen dat de Canadezen vermoeid waren van hun reis naar Hasselt en dat de Belgen vermoeid waren van hun wedstrijd te Hasselt. In elk geval, als men nog 4 Belgische spelers ziet aankomen te Lebbeke 15' vooraleer de wedstrijd begint, kan men de gemoedsgesteld heid van trainer Roganovic wel begrijpen. helft dreef Canada het tem po nog hoger op. Dit bleek duidelijk teveel voor de ver moeide Belgen. Janssens hield weliswaar een penalty maar in amper 7' waren de bezoekers uitgelopen tot 9-19. De wedstrijd was meteen ge speeld. 10' voor het einde leidden de bezoekers steeds met 13-23 en via 4 penalty's kon een weinig opvallende Dirk Verhofstadt de score nog enigszins beperken. SCOORDEN Dirk Verhof stadt 7, J. Keppens 1, Van Cauwenberghe 2. Staes 1. De Preter 2. Duchesne 2, Brull 2, Koen Verhofstadt 1. EVA Wedstrijden voor het week einde Zaterdag 7/2 te 20 uur België - D.D.R.; 15.30 u. Jochewoa- Grembergen; 20 u. E.V. Aalst - Rosis Aalst en Evere - Sp. Aalst; 15 u. E.V. Aalst - Merksem. Zondag 8/2 te 15 uur Avanti Femina - Uilenspiegel; 15 uur Ros Beiaard - Anderlecht. EVA met nationaal trainer Roganovic.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18