K ANDERLECHT AATERAAN ZIE DAAR KWAM DE... KENTERING! IS JUVENES ZELE KWADE PERIODE VOORBIJ? Kranig KORT SPORT erste nederlaag Bor Avanti Femina BELGIE - D D R. Eindelijk jeugdkompetitie In de sporthal te Lebbeke j LIEFHEBBERSVOETBAL Volleybal- kalender week-end voor het Beslissend Beker van België André Bauwens Louis iVan Spitael Mare Van De Voorde Nieuw bestuurslid Bekerwedstrijden BC Fosques Meldert Kandidaturen Scheidsrechters Uitgestelde wedstrijden BGB Trainer Rooms vertrouwen 19 j Grembergen is duidelijk op weg om de strijd om de imotie uit te vechten tegen At. Woluwe. Inderdaad, de fyere klubs moeten nu reeds kansloos genoemd worden, jor Anderlecht te overwinnen werd een mogelijke konkur- Tt uitgeschakeld zodat nu alleen nog At. Woluwe overblijft. Jochewoa Aalst blijft de malaise aanhouden. L. Van amper een week trainer, gaf zijn ontslag en >a is nu van plan het verdere seizoen uit te spelen inctie van volgend jaar. L. Vlasschaert zal met de hulp I R. Moyersoen de trainingen leiden en trachten Jochewoa )ieuw een degelijke basis te geven die volgend seizoen de 1 met meer kans op succes zal aanvatten. (derlecht BERGEN 12-20 mbergen begon de wed- jd vrij zenuwachtig. Hier- maakte Anderlecht ge- Ik om tot 3-1 uit te lopen, liens deze periode behoedde (per Van Heek zijn ploeg ir een grotere achterstand. 115' leidde de thuisploeg t 3-2. Anderlecht, dat vrij speelde, begon echter te ig de hakbijl te hanteren it G.S.K. zijn vertrouwen igvond via het omzetten penalty's. Bij de rust was ;tand 4-9 en Grembergen, lelijk bevrijd van zijn ze- begon een rustig iterschap te demonstre- Langs een uiterst pro- ;ieve Seghers dreef Grem- gen zijn voorsprong steeds lrafr OP- 'RDEN Seghers 11, Idron 4, Vinck 3, De Mol 2 1 ra r Jk)r ïdroi inl iclii ELSENE JOCHEWOA 22-10 Gedurende 30' heeft Joche woa de indruk gegeven de overwinning te kunnen be halen. Elsene leidde wel met 5-3 na een kwartier spel, maar Jochewoa slaagde erin bij de rust een gelijke stand op het scorebord te werpen. Ruststand 8-8. Elsene scha kelde toen over naar een 1-5 verdediging en meteen kwam Jochewoa er niet meer aan te pas. De vooruitgeschoven thuisspeler onderschepte een groot aantal ballen en zijn fast-breaks kenden geen ge nade. Jochewoa kon de ge paste tegenzet niet vinden zo dat Elsene weinig of geen hinder ondervond om de sco re steeds hogerop te drijven. Ploeg De Wolf, Eeckman 2, De Ketelbutter 4, P. Diepen- daele 1, De Boeck 2, L. Vlas schaert 1, M. Vlasschaert, Moyersoen, J. Diependaele, De Moor. EVA >r pese groten ue u.u. n {een kans op de zege jlstpet werk te zien mag .cnfans niet laten voorbi, ujdisator, in samenwerkt] Zaterdagavond 7 februari om 20 uur krijgen de sport liefhebbers eens te meer een uitzonderlijk programma u^ïangeboden. In het kader van de preselektie voor de JHympische spelen te Montreal bekampt de nationale 40«elgische handbalploeg een der vooraanstaande Euro pese groten de D.D.R. De Belgen maken weliswaar ;een kans op de zege maar alleen om de D.D.R. aan mag een echte sportliefhebber deze oorbijgaan. Avanti Lebbeke, als orga- 'erking met de Belgische Handbalbond reffn het Bloso, is ervan overtuigd dat de sportliefhebbers sp|un inspanningen zullen waarderen. De toegangsprijs LrijS zo laag mogelijk gehouden, 120 F. in voorverkoop, Si00 F voor groepen van min. 15 personen, de jeugd mBetaalt slechts 30 F. ©e nationale ploeg zal door trainer Roganovic geselec- leerd worden uit volgende spelers J. Gerard (Villers), toen en Dirk Verhofstadt, J. Keppens en L. Van Cau- venberghe (Avanti), A. Staes, P. Duchesne, J.C. Méode in A. Orano (Seraing), P. De Preter (Mechelen), J. lehuermans (Neerpelt), Bruno Deckers, M. De Bruyn in J. Janssens (Sasja), G. Brull (Eupen). EVA liliti Femina heeft zaterdagavond, na een ontstellend eratke wedstrijd, de eerste nederlaag moeten incasseren van „liÉ seizoen. Hiermede staan zij opnieuw gelijk met hun rs itste konkurrent Uilenspiegel. Deze nederlaag betekent lelhele streep door de rekening van Avanti. Avanti Femina Et wel inroepen dat zij zaterdagavond niet konden beschik- •rstlover V. Verhofstadt, maar ook de l>ezoeksters traden zonder de gevaarlijke afwerksters Mortier en De Witte, jecht, tijdens de tweede helft speelden de bezoeksters "(ken beter dan de blunderende thuisploeg. ndtp rangschikking staan Ui- L. piegel en Avanti nu op k 3|ke hoogte, elk met twee jespunten. De wedstrijd nti Uilenspiegel, nuzon- u zal de beslissing moeten Jgen. Datzelfde Ullenspie- iblu overwon Ros Beiaard jermonde met 16-8 cijfers iDendermondse meisjes meer dan zich verde en mits een betere af- ng had de score zeker afgetekend geweest, ta Aalst kon het gelijk- van de heenronde niet tigen te Anderlecht. Het routinerijke Anderlecht deze maal overtuigend 12-4 cijfers. De leer- dient inderdaad duur Sportief bewees tegen Merksem dat zij nog kunfien scoren. De einduitslag geeft vol de waardeverhouding tussen de beide clubs, er voor Sportief dat zij paar weken die schiet- misten. I FEMINA EVERE 15-16 wedstrijd bracht zeker at er kon van ver worden. Beide ploegen en sterk onder hun kheden. De afwezig van V. Verhofstadt bij en van het duo De Witte bij Evere, twee fel verzwakte tussen de lijnen, bleek echter meest te onder zijn handicap. Er eel weinig lijn in het an de Lebbeekse meis- en zag duidelijk dat er diende „gezocht" te en van enig automa- was er geen sprake. gaf nochtans de in- het te kunnen halen. De meisjes liepen tot maar even voor de Staande de voetballers van All Drink Lebbeke, zittend de veteranen van Mespelare. LIEDEKERKE - AVANTI LEBBEKE 3-2 De inbreng van Peter De Decker enerzijds en de doorge voerde trainingen van oefenmeester Maurits Van Damme hebben zondagavond in het treffen tegen Liedekerke bijna winstvruchten afgeworpen. De eerste set was echter nog een aanpassingsperiode aan de zaal die o.i. nationale onwaardig was. Het Lebbeekse bestuur heeft trouwens deze wedstrjid onder voorbehoud aangevangen. Liedekerke won afgetekend deze eerste beurt doch kreeg in de volgende set de reke ning aangeboden. Peter De Decker en Dirk Nobels lieten gaaf spelverdelingswerk aan schouwen zodat Van den Broeck en Johan Aerts de bordjesman aan het werk konden zetten. Via 0-4 werd het 3-8, 8-11 en ten slotte 9-15. Spannende derde set met Leb beke aanvankelijk aan de lei ding (0-5), hevige reaktie van de Brabanders (3-5 en 7-5) en enkele listige aanvallen van Gilbert Huau (8-8). Het gaat alhoewel Lebbeke evenveel af- nu hard tegen onzacht doch rond en steeds de service her overt, maakt de thuisploeg de punten (15-8). Liedekerke scheen nu goed op weg om een 3-1 bijeen te spelen. Via 5-4 wordt het 10-6. Ultieme reaktie met De Dec ker en Geert Aerts geeft een hoopvolle 10-10. Op 11-12 wordt er zeven maal van ser vice gewisseld zonder dat één punt wordt geskoord. Lebbe ke lukt de zevende maal en maakt in enkele minuten ge lijk. De gladheid van de vloer speelt Lebbeke parten bij het begin van de vijfde beurt. Het wordt 8-0 zonder slag noch stoot... en net dan komt de mentale sterkte van Lebbeke tot uiting. Punt voor punt en menige keer na veelvuldige relays komt Avanti weer na der (9-9). Enkele ballen tegen het plafond geven 12-10 en 14-11. Tot slot van een ruim twee uur durend treffen ploft een mooie redding van Johan Aerts nog tegen de zoldering. Setstanden 15-6, 9-15, 15-8, 11-15, 15-11. (gdp) Het winterweer heeft de kompetitieleider verplicht allle buitenwedstrijden van afgelopen week-end af te lasten. Deze beslissing viel pas vrijdag tegen middernacht, wat weer eens bewijst dat het P.K. dag en nacht paraat is. Voor enkele van onze huitenploegen kwam er dus een welkom dagje rust terwijl een ander team gebruik maakte van deze 14e kompetitiedag om het blazoen wat op te kalefateren. We bedoelen hier Juvenes Zele dat Ronse slechts een schijn van een kans liet. BE PROVINCIALE JUVENES ZELE - COC RONSE 3-1 De Juvenesspelers hadden nog wat meer dan alleen een strijd voor de twee punten te winnen. Ook het prestige van de klub diende enkele graden hoger gehesen. De nederlaag tegen Ronse (zware 3-0 tij dens de heenronde) moest in derdaad gewroken met een gave prestatie... en het ge beurde. Gedurende twee sets zagen we een Zele aan het werk zoals het ook hoeft voor een ploeg uit de hoogste regi onen van le provinciale. On der impuls van een knap spe lende Julien De Saeger aan de spelverdelersjob kon Zele zich vooral offensief 100 t.h. uitleven. De bezoekers, noch- rust konden de bezoeksters naderen tot 5-4. Had deze Everse terugkeer de Avanti meisjes aangeslagen In ie der geval, tijdens het twee de wedstrijdgedeelte, speelde Evere duidelijk meer gemo tiveerd dan een krasselende thuisploeg. Gedurende 10' hield Avanti nog gelijke tred (7-7) maar daarna kwam Evere meer en meer aan bod. Met nog 5' te spelen leek de wedstrijd gespeeld. Evere leidde met 8-11 toen Van Den Borre, die uitstekende dingen afwisselde met spijtige flaters, een lichtvaardig toegekende strafworp kon benutten om Avanti nieuwe hoop te schenken. C. Moonen, nogal humeurig tijdens deze helft, maakte er 10-11 van maar twee nieuwe treffers van een meer cohesie bezittend Evere sloot de wedstrijd af. Langs de snelle Muylaert en kapi tein Van Den Borre werd het nog 12-13 enkele seconden voor het einde. SCOORDEN: Van Den Bor re 5, Muylaert 5, Moonen 1, Van Den Broeck 1. UILENSPIEGEL ROS BEIAARD 16-8 Een gebrek aan zelfvertrou wen bij Ros Beiaard koste hen vlug een 5-0 achterstand. Het sterkere Uilenspiegel dreef tijdens deze le helft de voorsprong gestadig op zo dat bij de rust reeds een 9-2 stand op het bord prijkte. Tijdens de 2e helft kwam Ros Beiaard veel beter in de wed strijd. De Vos deed goed jammer dat Dendermonde een viertal strafworpen mis te. Een eervoller resultaat te gen would-be kampioen Ui lenspiegel zat er beslist in. SCOORDEN De Vos 3, Doorns 3, Meilis 1, Heireman 1, De Blleck. EVA HEREN 4e nationale C zat. 16.30 Lebbeke - Lich- tervelde zon. 10.30 Aalst - Kruik. Ternat le provinciale zon. 10.30 J. Zele - Sp. Moerbeke 2e prov. A zat. 15.00 Th. Berlare - B. Belsele zon. 09.30 Sp. Dendermon de - O. Wachtebeke zat. 19.30 P. Kruibeke - A. Baasrode 2e prov. B zon. i0.30 K. Aalst - N. Nazareth 3e prov. B zat. 20.30 V. Oostakker - Kukl. Aalst zon. 19.30 G. Dendermon de - Temse zon. 10.30 ATB St Niklaas - Spr. Zele zon. 11.00 Melle - Lede 4e prov. A zon. 10.30 Wichelen Steendorp zon. 14.30 Groenpl. Zelzate - Zeven Zele DAMES le prov. zat. 17.30 K. Bazel - G. Dendermonde zon. 11.00 I Beveren - Th. Berlare 2e prov. A zat. 15.30 Juv. Zele - V. St Niklaas zon. 10.30 Lede - P. Krui beke zon. 18.00 Elversele - A. Baasrode (gdp) tans bevoordeligd in gestalte, kwamen er nauwelijks aan te pas, slaagden er enkele ma len in een succesrijke blok op te werpen doch faalden kom pleet in het achterveld. De openingssetstanden zeggen trouwens genoeg: 15-6 en 15-3 Nadien ging het wat stokken in het Zeelse raderwerk Fy sisch duidelijk aangeslagen ging de spelverdeling niet meer zo vlot van de hand ter wijl ook de aanvallers met minder concentratie optraden. Na een snel verworven 3-0 moesten de wit-oranjen van dan af op een achterstand kijken (3-5, 6-7, 8-11). Ronse had haar eerreddende set en geloofde nog in zijn kansen tijdens de vierde beurt. Het liep uit tot 4-6, liet zich bijbe nen tot 7-7 en moest toen noodzakelijk wat gaan bek vechten met scheidsrechter Van Schoor. Ten onrechte overigens Het bekwam hen trouwens erg slecht want een gelanceerd Zele had geen moeite om de eindcijfers vast te leggen. Vermelden we nog dat Lan- duyt gekwetst werd in de der de set. en gedurende een tien tal minuten werd vervangen door Chris Goossens. Goede wedstrijd dus van Ju venes Zele, alleszins beter dan vorige week tegen Gentse waar de zwakte van de te genstrever bepalend is ge weest voor het eindresultaat. Setstanden 15-6, 15-3, 10-15, 15JL0. 2e PROVINCIALE A. BAASRODE - N. NTEUWKER KE-Waas 3-1 Zonder een zieke Leo Rogiers en een stakende Ronny Pie- ters heeft Adec nooit moeten doorduwen om een in receptie falend Nivok te kloppen. De le set zou Baasrode een 7-2 voorsprong laten teloor gaan. Na een lange klim kwamen de bezoekers op 13-13 om uit eindelijk de stand te openen. Dan kregen we twee sets to tale Baasroodse overheersing. Het ging erg vlot met afgete kende setcijfers. De vierde set tenslotte zou paars-wit via 0-7 tot 2-9 op achterstand staan. Concentratie in de opslag bracht 10-10 op het bord. zo wat de wipplank naar de uit eindelijke totaalzege. Setstanden 17-17, 15-5, 15-6, 15-12. AALST A. DENDERIIOUTEM 3-1 Slechts twee sets goed volley met Denderhoutem tijdens de le set heer en meester. Aalst deed dat na in de volgende beurt en slaagde er zelfs in een 15-0 te bereiken. Daarna verwaterde de wedstrijd aan zienlijk. Vooral fysisch scheen er wat te haperen bij beide teams. De minst slechte van de twee won uiteindelijk het pleit. Setstanden 5-15, 15-0, 15-11, 15-10. 3c PROVINCIALE GILVOC DENDERMONDE - ATB ST.-NIKLAAS 0-3 Ondanks het gebrek aan trai ning is Gilvoc nooit onder de voet gelopen door leider ATB St.-Niklaas. Daarbij kwam nog dat scheidsrechter De Cae niet altijd kon worden gevolgd door de thuisploeg en beslissingen nam die ronduit verkeerd waren. Naar alle waarschijnlijkheid zal Gilvoc geen klacht indienen over de arbitrale vergissing die op het einde van de wedstrijd plaats vond. Setstanden 9-15, 10-15, 9-15. DAMES le PROVINCIALE LOGEEN GENT - GILVOC DENDERM. 2-3 Erg belangrijk treffen voor Gilvoc dat moest winnen om de adem van de achtervolgers te ontwijken. Het begon niet zo schitterend omdat ook de thuisploeg wat te bewijzen had. Gilvoc kwam op 2-0 ach terstand 6n gaf het penetra tiesysteem net bijtijds op in de derde beurt om dan nipt te winnen. Weer met penetratie ging het aanzienlijk beter in de vol gende sets tegen een Logeen dat fysisch volledig ineen stortte en niet meer boven water kwam. Setstanden: 15-11, 15-11, 14-16 8-15, 7-15. N.S. ST.-AMANDSBERG - TH. BERLARE 3-0 Onbegrijpelijke nederlaag van Berlare dat volgens onze plaatselijke zegsman onbe staande was tegen een goed thuisgeheel. De setstanden zeggen trouwens genoeg over de fysionomie van de wed strijd 15-5, 15-7, 15-7. TWEEDE PROVINCIALE A. BAASRODE - JUV. ZELE 3-0 Derby zonder hoogtepunten en gewonnen door de thuisploeg met 15-10, 15-10 en 15-12. (GDP) V.W. TERNAT - V.K. AALST 3-1 Suspensrijke wedstrijd van VK Aalst tegen leider Voorwaarts Ternat. De bezoekers waren zeer snel uit de sloffen gekro pen en leidden vrij vlot met 0-8. Ternat moest dan een achtervolging van jewelste inzetten om Aalst nog voorbij t estomen. Na een 2-0 voor de thuisploeg kwam Aalst weer opzetten. Moest wel lange tijd in de achtervolging gaan doch kwam vanop een 8-5 mooi terug om nipt te winnen. De vierde beurt was er geen voor hartlijders. VK ging onder impuls van Rasschaert en Sneyers weer op voorsprong spelen (2-9) doch kreeg toen te kampen met een homegetinte leiding van ref Bloemen die een te erg protesterende Guido De Pessemier nog een gele kaart onder de neus stak. Hierdoor raakten de Aalstenaars zo ontmoetigd dat de leiders zonder veel problemen hun thuiszege binnenrijfden. Benny De Pierre deed na een kompetitieonderbreking van ongeveer een maand wegens ziekte een gesmaakt wederoptreden. Setstanden 15-10, 15-7, 15-17, 15-11. (GDP) Wegens ziekte van de voorzitter van de jeugdkompetitie. de hr Guido Smet, start deze kompetitie' later dan normaal en voorzien. Aan deze jeugdkompetitie mag worden deelgenomen door - alle bij de BVBV aangesloten klubs - alle middelbare scholen - alle jeugdklubs. Verplicht is echter dat de spelers houder zijn van een rode aansluitingskaart die alleen geldig is voor de jeugdkompetitie. Kategoriën miniemen (geboren 1-1-62), kadetten (geboren voor 11-60), scholieren (geboren voor 1-1-58) en juniores geboren voor 1-1-56). Inlichtingen en inschrijvingsformulieren kunnen bekomen, worden bij Gilbert De Pauw, Burgemeester Potiaulaan 42, 9330 Dendermonde. Tel. 052-21.21.69. (gdp) Zondagnamiddag om 15 u. speelt Avanti Femina een beslissende wedstrijd tegen de co-leider Uilenspiegel. Een voorwedstrijd is voor zien. De titel van Belgisch kampioen staat dan op het spel. Zaterdagavond, voor ons zeer onverwacht, betwis ten E.V. Aalst en Ros's Aalst een wedstrijd in het kader van de schiftingen van de Beker van België. Als men van een onge schikt ogenblik spreekt EVA had in het provinciaal kam pioenschap te Ressegem niet de minste moeite or.i er zijn reeks te winnen. In de A-reeks had de winnaar 3'20"2 nodig om 1000 m. af te leggen. André had hier slechts 3'09"2 voor nodig in de B-reeks. André be haalde hiermee de provin ciale titel bij de miniemen geb. '63. L.H. had in het provinciaal kampioenschap voor vete ranen te Ressegem, zijn taktiek veranderd t.ov. de gewone wedstrijden. Hij wachtte af tot de laatste ronde om zijn felste tegen standers de genadeolag te geven. Louis behaalde met 50 m. voorsprong zijn 2e opeenvolgende provinciale titel. L.H. liep in het provinciaal kampioenschap voor scho lieren te Wetteren een ge weldige wedstrijd. Dat hij de titel niet zou behalen wisten we praktisch op voorhand. Dat hij echter met panache de 2e plaats zou behalen, hadden we zeker niet verwacht. L.H. Mare De Kegel werd door het bestuur van de bil jartfederatie Aalst verko zen als nieuw bestuurslid. (pd) In de biljart-bekermatchen (starten op 13.2) mogen de ploegen maar „swit chen" of verwisselen met 1 speler. Er wordt ge speeld volgens de waarde ring op de „jaarkaarten". (pd) Het Aalsters bestuur van de BGB heeft beslist dat alle bij Fosques aangeslo ten leden geschorst zijn tot en met het nieuwe seizoen. Ook wordt er aan elk lid een vrijwillige verschijning aan het bestuur opgelegd. (pd) bij de fed. Aalst, naar aan leiding van de verkiezing van een nieuw bestuurslid. (pd) In de bekerwedstrijden voor golfbiljart fed. Aalst wordt de le en 2e ronde gespeeld op vrijdag of zondag. Vanaf de 1/8 fina le zullen alleen officiële ar biters de matchen leiden. (Zonder vergoeding van de clubs). Verder normale re glementen. (pd) Het bestuur B.G.B. heeft beslist dat alle uitgestelde wedstrijden ten laatste op 1 maart '76 dienen ge speeld te zijn. (pd) De succesvolle Oudegemse trainer werd door het be stuur van het ongeslagen S.K. reeds voor het sei zoen 76-77 vastgelegd. De vierde provincialer wil met de Hammenaar Ray mond Rooms verder bou wen in hun streven naar hoger, dat dit jaar wel licht zal beloond worden.

De Voorpost | 1976 | | pagina 19