Hammenaar Alfons Van Driessche crack met jonge duiven Raoul De Jonckheere koning van "Het Land van Aalst 5 feitennis in ender-, Schelde- en Waasland CSF tafeltennis oio De Batselier - Heyvaert 'Sïn ronde verder $OMMAB CKERVERBOND SPORTMAGAZINE DUIVENSPORT Lebbeeks tapbiljart- verbond !U MINIVOETBALKOMPETITIE DENDER - SCHELDE - DURME PHILCO FORD KRIJGT OPNIEUW AANSLUITING BIJ DE MIDDENGROEP 23 ziet er naar uit dat de strijd voor het behoud in de di sc reeksen heel wat spannender zal worden dan de strijd de promotie. Niet verwonderlijk als men weet dat onze Oost-Vlaamse Nationalers enkel St. Niklaas A eti snlo A reeds zeker zijn volgend seizoen opnieuw in natio- te kunnen uitkomen. Voor Small Street B en C, emis A en Sleidinge A ziet er de toestand heel benard Dit alles heeft natuurlijk zijn weerslag op de provinciale sen» eerste provinciale worden liefst vier ploegen met a'f- 'bedreigt waaronder St- aas B, Herleving, Kuhlmann Eikenlo, terwijl Maldegem ?ds zeker veroordeeld rs. Temse óit weekend even als St. Niklaas B een - enoogst kon doen, ver- >t zulks wel de kansen van •re beidreigden als Herle- A, dat nog liefst vijfmaal huis mag uitkomen en de ste weken zeker sterk van afbeet, daar weten Drive Kuhlmann A immers van te spreken veede provinciale afdeling het zwaartepunt van de tè Lebbeke en te Mel- Herleving gaf meer dan erwachte repliek aan titel- idaat Tissac, waarbij kop en PC lid Van Assche wel iets verg aiopee rde. anks de prachtige inspan- van Bob Boudou werd het "nieuwe 79 nederlaag, de e 'in de reeks. Het pleit 'wel voor de sportiviteit Herleving B dat het ver in (dan vooral sportief blijft 2tien voor bet behoud in eeks. En de kans zit er wel 2ftlijk in wat we de gebroe- !j Boudou, Hubert Van Lan- 3 ove en Guy Van Makieren 3 harte toewensen, al was 3 maar voor hun sportieve In derde A haid Dender- w B weinig in te brengen •n Rapid Klusbergen A, de (Ihebber op de titel in deze B. In de C reeks trok St- aas D aan het kortste eind n Kieldrecht. Leider St ruts C geraakte bij Belsele )N|echts half over de sloot ifit brengt Ronny De Bom !fjn maats opnieuw in kon- sbbtie voor de titel. Wie na kijk het meest baat had met Ij puntendeling was en is iele IB dat Herleving C in i vesting ging kloppen ook Verdedigden jongens als üy Van Damme en C. Ver- én zich tot het uiterste. JMelselenaars komen nu «uw op één puntje van St- Ias C. zodat we naar een hende finale toegaan met kanshebbers in deze Het werd trouwens een le dag voor de leerlingen ieester Rosiers, gezien ook de C-plocg het haalde van Sivi C. In vierde A staat Ku- klos 'Aalst-nu reeds met één been in derde provinciale. Op bezoek bij Denderhoutem werldi niets aan het toeval overge laten, zodat nu ook de laatste konkurent als uitgeschakeld mag aanzien worden. Wichelen langs zijn kant schoot nu wel te kort bij Denderleeuw C, terwijl een fel gehandicapt Herleving E het niet kon bol werken bij Elckerlyc waarbij Tom Van der Marck nog eens uit zijn krammen schoot. In vierde D blijft HKH Hamme ook verder doordraven. TTC Beveren. tweede gerangschik te moest nu ook aan de lijve ondervinden dat tegen Ver schelden en co weinig m te brengen is. De Hammenaars stevenen nu wel rechtstreeks naar de titel. Aan de overigen om het onderling uit te maken voor de ereplaatsen. Belsele B komt hier vast reeds in aan merking door zijn nieuwe ze ge, ditmaal tegen Melsele E. Ook St-Niklaas E en Melsele O zijn hier nog overduidelijk in wedstrijd wat hun jongste overwinningen duidelijk lieten uitschijnen. Jeugdkompetitie Half februari 1976 zal de Oost- Vlaamse jeugdkompetitie van start gaan. Een vijftal Oost- Vlaamse clubs verlenen hun medewerking aan dit experi ment, dat als basis moet die nen voor een volledige jeugd kompetitie, die in hét seizoen 1976-77 zal worden voorzien. Herleving Dendermonde is een van die clubs die inschreef mét een jeugdploeg. De ploeg zal worden gevormd rond Na- dia Tecqmenne, Freddy Van Damme en Luc Boudoncq. Als wissel speelsters Carine Van der Steen, Gerda Boudoncq, Kristine Kindermans en Nico le Van der Steen. Herleving hoopt op deze wijze zijn jeugd te kunnen klaarstomen voor de diverse kampioen schappen. die op het einlde van de kompetitie worden voorzien, zoals het kampioenschap van Dender, Schelde en Waasland, de open Dendermondse kam pioenschappen, enz. V.C. e KKSF-kompetitie kre- ve deze week de eerste ngen voor de Beker de Igne en de Mini-beker. luo L. De Batselier - L. Tiert was te gast te Ham- er de gebroeders Per- er te ontmoeten. Het is oeiende wedstrijd (ie met 2-3 winst eindig- ior de Lebbeekse ploeg. De Batselier zijn bei- edstrijden verloor kon (yvaert achteraf de zaak rechtzetten. Hij won 2 en dat betekende dat de weer gelijk kwam 2-2. ^ubbel winnen was een kunstje voor de bezoe- die dus opnieuw een t verder zijn geraakt. 4 rembergen was het duo Van den Berghe te om er Vermeire - Van te bekampen. Het werd ware 5-0 afstraffing voor zoekers. Toch boden ze orse weerstand. Vooral den Berghe deed het Toch kon hij het tot overwinning brengen, keper beschouwd is de hiJtscore nogal zwaar uit- pUJ kt voor Peeters - Van ifdtfcrghe. akt dezelfde zware 5-0 ne ver ig moesten Poppe - De helfentier inbinden tegen lessagie en Van Hou te. de Permentier had ech- toe einig geluk in zijn wed- zijl ïn. Een paar keer ver- ?rbi te hij zijn tegenstander ge - uil tot een belle. Verder kwam hij niet. Het broederpaar Peter en Mare Vercauteren werd nipt (3-2) verslagen door De Graef - Pelegrin. Het was vooral P. De Graef die het moest doen. Hij was bijzonder sterk en dat betekende dat na de dubbels er nog alles mo gelijk was. In het beslissend dubbel echter bleven de loka len, zeer nipt, overeind. Wittock - De Hon hadden weinig in de pap te brokken tegen Van Couwenberghe en Thuysbaert. Het werd im mers 1-4. Verrassend noemen we wel de overwinning van De Hon op de nochtans tech nisch sterkere J. Van Cou wenberghe. Van Houte - D'Hooghe had den geen moeite om met for- faitcijfers het duo Raes - Van de Voorde uit te schakelen. Het is schier een «éénrich- tingswedstrijd» geworden. De lokalen kwamen er bitter wei nig bij te pas. Ze behaalden geen enkel setje. Heyvaert - Schelfhout hebben een flinke weerstand geboden tegen de Familia-spelers Se- gers - Permentier. Vooral Heyvaert was een sterke be zoekende troef. Hij won al zijn wedstrijden en dat bete kende dat de lokalen amper met 3-2 aan de winnende hand bleven. En dit vooral door hun sterke wedstrijd in het dubbel. nur ïiKALENDERS g« DAG - 2 - 1976 Boys - Concordia is Hof - Joepies Ren - Rodgers h »t - Werkers "n< 'yboys Pigalle Bidders - Zorro's ivogels - Christal VRIJDAG 13 - 2 - 1976 Werkers - Nachtridders Pigalle - Stormvogels Zorro's - 't Is Nijg Christal - Rots Boys Concordia - Top Tien Joepies - Margot Rodgers - Putchyboys Het voorbije duivenseizoen verschafte Alfons Van Driessche veel genoegdoening, want de resultaten die hij behaalde lagen in de lijn van zijn optiek, mettertijd een gevreesd fond specialist «orden. Dat zoiets progressief moet gebeuren daar geeft hij zich voldoende rekenschap van. De eerstkomende seizoenen noemt hij dan ook nog de voorbereidingsperiode waarin zijn voorname aandacht zal gaan om door geleide kweek tot een eigen ras te komen, waarvan in zijn achter hoofd het idee speelt om all-round fondduiven te kweken en die moeten volgens hem rap en snel zijn met het karakter om er van de eerste meter tot de laatste alles uit te per sen. Duivensjapper Alfons Van Driessche uit Hamme, samen met de verzorger. (C) Om in zijn opzet te lukken heeft Alfons Van Driessche de grote middelen gebruikt. Hij is te rade gegaan bij gro te namen van de duivensport en dit waren voor hem Raoul Gal Ie uit Serskamp, Pieter De Buschere, Mariekerke, De Raedt-Van Grambergen, Gent en Alex Putteman, Dendermon de om de eerste basis van het kweek hok Riddershof te vor men. En die kruisingen „pak ten" want het voorbije duiven- jaar haalde hij met zijn pie pers opgemerkte uitslagen, waaraan hij persoonlijk niet te veel aandacht besteed, want zijn ambities liggen hoger en daarvoor is de tijd nog niet rijp. In het naseizoen vulde hij zijn kwekers aan door zich rechtstreeks op de hokken van Raoul Verstraete in Oosta'kker en Jules Rijckaert in Gent dui ven aan te schaffen die zijn stam moeten verrijken en waarmee hij over voldoende bloedstromingen beschikt om aan het ras Riddershof te bou wen. Wanneer we even de kampioenschappen van de grote duiven- vereniging uit Aalst „Het Land van Aalst" overschouwen dan zien we dat ook deze maal de crack's uit ons gewest zich op het voorplan hebben gewerkt. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan, niet verwonderlijk dat Raoul De Jonckheere van de I^edebaan te Aalst bovenaan staat. Zijn wonderbare kolonie wist het weer waar te ma ken duiven die het op alle afstanden doen en ook op andere hokken hun meester naar de top brengen. Het werden dit jaar 353 prijzen met Noyon 92 - H. Fond 192 en Fond 69 deze prijzen werden gevlogen door de drie categorieën oude, jaar lingen en jonge samen. Het zijn prestaties die zich meer maals herhalen, geen alleen staande uitslagen. De man uit het duivendorp bij uit stek Wervik waar nog meer dere kampioenen huizen be schikt over een uitzonderlijke kennis op duivengebied. Op tijd en stond weet hij zijn ras van nieuw bloed te voor zien en dat met sukses. Zon dag zagen we hem op de ver koping der jonge duiven van Herman Van Der Sijpe te Lede steeds op zoek naar be ter. Ook op de hokken van de kampiaen uit Lede Van Der Sijpe is het ras De Jonck heere aanwezig en dat ze er prima presteren heeft het jongste seizoen andermaal be wezen. Tevens waren wc ge tuige van de grote waarden die er op deze verkoping wer den aangegooid om een duif je van Raoul vast te krijgen. Tussen haakjes kunnen we zeggen dat de verkoping Van Der Sijpe een gemiddelde van 2.665 F haalde. Voor een jon ge kampioen zijn dat niet on aardige cijfers. Bij een vol gende gelegenheid zullen we de andere kampioenen van „het Land van Aalst" hier evöneens vermelden. Zich te klasseren op deze kampioen schappen is in1 dergelijk sterk verbond reeds een referen tie op zich zelf. André De Wit. KALENDER VOOR ZATERDAG 7.2.76 Bonanza - Moderna Corso - Sportvrienden Fugitives - Tankers Lamotvrienden - Klieksken Jetsons - Schuurken Stadion - Zandmannekens Zorro's - Eierkloppers (vds) Raoul Dejonckheere algemeen koning het land van Aalst. Alfons Van Driessche hecht veel belang aan zijn hokken en tijdens de dode periode heerstte er op de grensschei ding van Zele en Hamme een grote aktiviteit om de voor name eigenschappen ruime hokken met een goede lucht- ci roulatie te verkrijgen. Want gezonde duiven is de eerste voorwaarde om prijzen te spe len en met de kweek te sla gen. Alfons Van Driessche geeft dan ook toe dat hij zijn duiven regelmatig bij de die renarts brengt om ze te laten kontroleren want hij is van mening dat voorkomen gemak kelijker is dan genezen. En deze preventieve maatregel vindt hij dan ook meer dan noodzakelijk. DUIVINNEN Een duivenliefhebber moet in het seizoen kunnen spelen of hij is de naam van duiven melker niet waardig en alsdus danig nam Alfons ook aan de prijskampen deel. alhoewel bij hem de kweek in de nabije toekomst primordiaal is. Zijn prachtige resultaten op de Ouievrain en Noyon zfjn voor hem niet meer dan opleer- vludhten, men kan ze niet wegdenken maar persoon lijk tilt hij er niet zwaar aan. Het is maar een schakel om het als fondspeler ver te bren gen. Dat zijn intenties goed uitgebalanceerd zijn tonen dé resultaten aan die hij op de nationale fondvluchten met 2 duivinnetjes behaalde. Ze haal den 5 prijzen van de 6 op de zware Argenton, Bourges en La Souterraine vluchten of een 8e plaats in het nationaal kam pioenschap jonge duiven. Het loont de moeite om de uitslagen nader te bekijken, die dit kampioenen koppel bijeen- vlogen. Zijn „Christiane" met ring- nummer 4054972/75 haalde vol gende prijzen 20,7 Corbeil 57e op 688 duiven 27.7 Or leans 420e op 2.153 duiven 9.8 Argenton gewestelijk 30e op 311, FCD 104e op 752 dui ven provinciaal 353e op 2.422 duiven en nationaal 862e op 6.721 duiven 23.7 Bourges 9e op 470 duiven FCD 12e op 1.007 duiven provinciaal 37e op 3.335 duiven en nationaal de 740e prijs op 20.932 duiven; La souterraine gewestelijk 20e op 321 FCD 32 op 696 duiven provinciaal 104e op 2.076 duiven en nationaal 213e op 6.053 duiven of zeker een voortreffelijk vluchtseizoen van dit Galle-De Raedt-Van Grem- bergen produkt. Zijn nr twee of de 4054984/75 was een gewaardeerde partne- rin om nationaal furore mee te maken. Op 9.8 vloog het Argenton en werd 38e op 311 gewestelijk 121e op 752 in FOD provinciaal 39.0e op 2.422 kiuiven «n nationaal de 917e op 6.721 duiven. 23.8 Bourges 5e gewestelijk op 470 duiven en nationaal 258e op 20.932 duiven. Voor Alfons Van Driessche was de nationale klassering genoeg om verder te bouwen aan zijn eigen ras en dat hij met sterke en goede duiven zit kan de Grembergse burge meester Reyns zeker getuigen want de fantastische resulta ten die hij met zijn jonge dui ven (en de eerste prijzen aan de 'lopende band) behaalde met 'duifjes van hok Riddershof en hierover is Alfons Van Dries sche nog het meest tevreden, want deze steeds joviale la chende duivenmelker is nog het meest tevreden dat hij een mede-sportgenoot aan iets kan helpen, waarmee die slaagt en dat is een voorname eigen schap om de duivensport te laten voortduren. Beno Philco Ford is erin geslaagd zijn rechtstreekse tegenstan der achter zich te houden en dichter bij de kopgroep te naderen. Bomals, J. Vermeir en Paul Vermeir mogen met een flinke verrichting gecre diteerd worden. Somy Zele en Moderna, bei den zonder de titularis doel man hebben een spannende match gespeeld. Somy stond vlug in liet krijt met 0-1 maar Moderna kon slechts in de laatste vijf minuten de stand opdrijven. Keeper Floo- reyn speelde zich in de kijker door schoten van Verbeeck en Van Driessche uit zijn doelvlak te houden. Honky Tonk maakt er een oefen partij van én won over tuigend tegen een sportief Boetiek Zele. Euro Home was te sterk voor een goed spelend maar slecht afwerkend Flandria. Minishotters stonden twee maal op achterstand tegen Dribbling maar ze konden in de tweede helft uitlopen dank zij goede tegenaanvallen en goed omgezette cornerballen. Bruneel (lx), Many (lx) skoorden voor Dribbling. D'Hondt (3x) en De Smedt (3x) voor Mini. 't Ros had het niet breed tegen Boetiek Lebbeke en bleef lange tijd gelijke tred houden. Casteur bezegelde echter het lot. Keeper Van Overmeiren speelde een puike partij. Maby komt gevaarlijk opzet ten en bekleedt reeds de vierde plaats in de rangschik king al stond VTC tweemaal voor. In de tweede helft wist De Vos gelijk te stellen. De Wilde, Buytaert en De Vos dreven de cijfers nog hoger op. Walraevens is op de meet geklopt door MVC. De ge broeders Van D'amme werk ten iets beter af dan Van Den Bossche en co. De wed strijd zelf was aangenaam om volgen en uiterst sportief. Zulk spel is een propaganda voor het minivoetbal in het gewest. (vds) Uitslagen Honky Tonk - Vlaskia TC 3-2 Flandria - Minishotters 3-6 't Ros - Mie Zele 8-4 MVC - E. Home 7-0 Walraevens - Dribbling H. 2-7 Moderna 1 - P.F. Lebbeke 5-1 Mie Lebbeke - Mantel 3-4 Moderna 2 - Maby 3-5 MINIVOETBAL DENDER-SCHELDE-DURME SVH Zele - Moderna 1 0-3 Mie Zele - Honky Tonk 5-11 Flandria - E.H. Lebbeke 1-4 P.F. Lebbeke - Mantel 5-1 Minishotters - Dribbling 6-2 't Ros - Mie Lebbeke 3-2 Maby Vlaskia TC 7-3 Walraevens-MCV Lebbeke 2-3 KLASSEMENT 1) VDB Moderna 1 19 37 2) Minishotters 19 27 3) Honky Tonk 19 26 4) Maby 19 25 5) MVC 19 25 6) 't Ros Denderm. 19 25 7) 1HJB Moderna 2 -9 24 8) SVH Zele 18 22 9) E.H. Lebbeke 19 20 10) P.F. Lebbeke 19 18 11) Mantel Hamme 19 18 12) Dribbling 19 17 13) Vlaskia TC 19 11 14) Walraevens 19 10 15) Flandria Schel. 19 8 16) Mie Lebbeke 19 5 17) Mie Zele 18 2 (vds)

De Voorpost | 1976 | | pagina 23