«MEH PIKKELS OF AJONTJES?» GELD NODIG? WIJ BEZORGEN HET U RINSENCAEMERE SCHENKT 75.000 F AN GEHANDICAPTEN tINDER GEBOORTEN EN INWONERS DE SPOORVRIENDEN OP HET STADHUIS KARNAVAL IN GROOT AALST De Voorpost - 6-2-76 - 3 PATATTERNIES Noor da 'k verleide weik hier geschreiven hooi over ons schoein Olsjterse looi die toch ni zol meige verloeren goon, vielen d'er meh azu ienegle ooitdrikkingen of gezegdes te binnen, die ge anders niweranst ni 'n zedj vinnen as in Olsjt. Ik ben d'er zelfs zeikes van dal er veil jonge leizers die ooitdrikkingen aliensj ni 'n zelle kennen en doveir wil ek er azu van toyd lot tovd hier ienegle oonholen. As ek op strooi azu ne mansmensj teigekom die goe verzing es van hoeiren en poeiten, meh eh reidelèk dik bierbrèddeken en ne letterlekken dikken nek en azu 'n bloezend opgeblozen gezicht, ten valt er moy da gezegde te binnendad es ienen ver leer op te kloppen!- Es da na ni schoein ge zei d'' En domei wedje na direkt oeik woor da 'k notoe wil Imand die azu mor wittekes ziet. of eh lierek koleir heid, gelèk as ze zeggen, door zelle ze oeik nog op zeggen -(jen dienen bloest gelèk as l sap van roapen> Azekken schoein beldjsproak vindje toch allien mor in Olsjt Oever ienen die attoyd oaverècht aflupt en da ni kaan wegsteiken en op alles eh schief antwoerd geift. door werd er oever gezeid: -hè lupt dor zu zjiedas as 'n hoeirebiest! -Toekomstege gefusioneirden zol ek oonrooin reigelmo- teg die gezegdekes ooit tesoyn en die goe van bootten te lieren, as z' er on haven van heer toekornsteg slatiet van Olsjteneer ier on te doeng. In de veronderstellink natierlèk da ze het Olsjteneer-werren as 'n ier willen onzing Op den hoek van den Avenu, 't es 't zeggen den boelvaar van Morisken de Wolf, of de Albrechtloon en den Brissetse stieweg, werren d er na oeik roei lichten gezetj. Da zal dor gon stillekesoon toyd werren. want dagge most weiten hoeveil dat er dor 't smeires, 'tsnoenes en 'tsoaves al teigen Onzsjier geklapt wird van aal degein die dor roete veir moeten oonschooiven, jaan mén ortjen! 't Es na 't hoepen da ze die lichten dor eh poeisken lote stoon en da ze van d'iest acht doagen ni t' onderste-a-boeven gereen werren. gelèk as dal op de mieste plosjen gebeirt. Allei. 't es ten nog beiter da ze azu ne potoa ornveir royn as ne sjampetter. den dienen 'n zelle' ze te minsjten gin pinsjoeng moeten betolen. Aan ja, verleide weik hem ek den Berremiest zing booite kommen ooit ne Chineische restoraanfen hè zag er moei ooit), 'k En goon ni zeggen dewelken, want 't er es 't er na toch mieras ienen in 'tstaden 'k mag hier ginne reklam moaken. Zol 'n mesching goon antreneiren zèn ver zén toekomstege roys nor China Want meh den dienen 'n kee da noeit ni wei ten Ik geloeif zelfs dat 'n va zin es van ghiel de wereld te lieren hoe da ze vasteloaved moete vieren. As ek hem nog iensj teigekom zal 't ek hem iensj vroagen en 'k zal ajjer tèn wel smoezen, 't Was oeik verleide weik da 'k op nen oaved loot nog oever de mert passeirdegen en da 'k dor op 'n plosj booiten on ne cafei ienegle zakken meh patatten zag stoon meh eh kortjen op woor dal op stond: 19.30 F. de kiloe. Ik begost mèh al af te vroagen. beginnen de cafeibozen van navoon al onder de patatten te smokkelen, as het meh tèn aal meh ne kier inviel dat da ghiel zeikes 'n zwans was van ienegle schaa looizen die dor binnen gezeiten hooin. Naa dat de patalten per santemeiter verkocht werren. hoeirden 'k dor nog zeggen: 't zèn neweir de die meh de dikste mooizen die 't mieste geldj verdienen! Allei, most ek ondertissen nog mier nies kroygen vantpatatterfront'k zalt ajjer op toyd en stond lote wei ten. En haafd ondertissen astablieft ajjer schellen barden ver men kornoynen... DOLF PERSOONLIJKE LENINGEN snel, discreet, vanaf 10.000 F - Lage intresten. FINANCIERINGEN (auto - meubelen - reizen enz.) HYPOTHEEKLENINGEN Aankoop eigendom (huis of grond) Bouwen Tot 100 van geschatte waarde 1e of 2" rang Verminderde interestvoeten aan trouwe spaarders. HUIS VAN VERTROUWEN Officieel agentschap Spaarkas IPPA GRATIS ONTWERP ZONDER VERPLICHTINGEN N.V. KANTOOR RAVYTS Molenstraat 75 - 9300 Aalst Tel. 053-21.63.64. WIJ KOMEN AAN HUIS VERZEKERINGEN SPAARKAS GELDBELEGGINGEN IMMOBILIËN IN'T JAAR VAN DE PATAT PATAT BAR WORDT STADSEIGENDOM Men zou bijna aan een karnavalgrap denken. Nochtans betreft het ernstige zaken. De groei van de stad, de infrastruktuur van het stadscentrum en de ruimtelijke ordening in de Nieuwstraat en Kattestraat spelen een belangrijke rol bij het realiseren van projekten, die de De Ridderstraat en De Keyzerstraat aangaan. Belangrijke eigendommen ervan worden eigendom van de stad. De huisnummers 10 -12 - 14 - 18 en 24 zijn reeds in eigendom. Het nummer 22. de Patat Bar, zou thans eigendom worden van de stad. Meteen verdwijnt een stukje geschiedenis en reputatie, wanneer de nieuwe bezitters tot andere en drastischere maatregelen zullen overgaan dan gewoon of zelf buitengewoon, een bar open te houden. E.A.R. Prinsencaemere en genodigden na uitkering 75.000 F. aan de Aalsterse instellingen voor gehandikapten (el) Wandeltocht: speuren naar oud-Affligem Op zondag 15 februari kan men met de plaatselijke VTB-VAB- afdeling deelnemen aan een verkenningstocht die ongeveer 6 km. zal belopen. Deze wandeling loopt doorheen de Affligemse streek, met de weimeers waar eens de abdij vijf visvijvers bezat en de Falluintjes. Daar deze omstreken nogal drassig zijn, het hangt ook af van het weer, worden de deelnemers verzocht sterk en waterdicht schoeisel aan te trekken. Omstreeks 16 uur, na de wandeltocht wordt een kort bezoek ge bracht aan de gebouwen die dateren van voor de Franse revolutie en de opgravingswerken. In het kultureel centrum is er gelegenheid tot lunchen geboden (uit eigen lunchpakket). De heer Van Bellingen, voorzitter van de heemkundige kring «Graafschap Jette» dia samen met de heemkring «Ascania» de opgravingen te Affligem organi seert, zal aan de hand van een diareeks de wandelaars vergasten op een voordracht over de stand van de opgravingen. Alle deelnemers ontvangen een Schets van de wandeltocht samen met een beknopte beschrijving van de bezienswaardigheden. Deelnemers betalen 15 F voor het geheel. Leden van de Vlaamse wandelaarsbond 10 F en kinderen 5 F. Vertrek te 14 uur aan de ingang van de abdij, het bisschoppenhuis. Er is mime parkeergelegenheid. RVDP In alfabetische volgorde werden volgende deelnemers voor hun werkje bekroond en met een boe kenpakket bedacht. Gezusters Roelandt, M. Steen- haut, Chr. Van der Biest en P. Van der Biest, M. De Wever en P. Steenhaut. Karei De Naeyer besloot deze bij eenkomst met de veelbelovende 1 woorden: «Wij doen voort, en zoeken elk jaar naar iets anders» belofte waarheid garandeert! inaars tekenwedstrijd in jeugdklub «Ter Linden» (jm) 1 Roel VAN DE PLAS :ER HUWELIJKEN, ECHTSCHEIDINGEN EN OVERLIJDENS zijn nog maar amper een dertig dagen in dit gloednieuwe - ir en de drukst bezochte diensten van het stadhuis, bevol- ig en burgerlijke stand, zijn reeds klaar met een aantal gevens, die een beeld ophangen over het grote mensen- igazijn. De vergelijkingspunten steunen zich op een verge ting met 1974 en natuurlijk betreft het het dienstjaar 1975. inventaris ziet er negatief uit, wanneer 631 mensen te jlst minder belasting betalen, omdat ze er niet meer wonen, jflecies 45.232 personen moeten wel aan allerlei plechtple- 0 igen voldoen. Ooievaar moest 114 bestel gen minder afleveren, maar ambtenaar van de burger- e stand kreeg zeven huwe- en meer te verwerken. Om n de moderne eisen van ze maatschappij te voldoen iren er ook negen echtschei- igen meer. Ten opzichte van 74 waren er jammer genoeg 2 overlijdens meer. anneer we de produktie afde- g onder de loepe nemen jeten we vaststellen dat 13 annelijke en 23 vrouwelijke Iidjes op een onwettige wijze tranendal betraden. Wat :h nog altijd niet opweegt te- n de 815 wettige jongetjes 800 wettige vrouwtjes. In t jaar van de vrouw werden !ïttemin 828 jongens geboren gen maar 823 meisjes, die men 1651 welbekende ge- den produceren. Maar de Dotste produktie komt toch het het omliggende met !14 kindjes en de Aalste- lars zelf maar met 437 kind- s. Ons bestaan hangt dus arkelijk af van het groot Aalst. I weet ge wanneer het groot- aantal kindjes geboren srd? In de maand mei. Toen iren er 163 nieuwe burgers s de lente kwamen begroe- n. Maar juli is ook een goede 2 aand met 157, gevolgd door 1' aart met 154 geboorten. Ja- lari is werkelijk de slechtste öand, dan heeft iedereen het Uk en waren er maar 120 Iindidaten en de allerslechtste aand is november met maar 18 kindjes. I Bn dubbele portie suikerbo- I fn was er nodig voor de 15 leelingen die ons met hun Inwezigheid vereerden. Als er een karbonnetje tussen ben krijgen we volgend re- nsommetje en roepen weer era voor de ventjes, want zij iren met 18 tegen 12 meis ki fc. Maar in het voorbije mo- I mentenjaar waren er toch al at al 4 tweelingen minder dan 1974. Maar we hadden het n ook minder druk, n met een officiéél gedeelte besluiten: in 1975 waren er 6 kenningen in de geboor- akte en 21 erkenningen na istellen van de geboorteakte j huwelijk waren er 6 wetti ngen en door adoptie 14 werden slechts twee kinde- n geadopteerd in 1975. VERLIJDENS in opzichte van 1974 waren i2 overlijdens meer. In totaal 46 personen. 770 personen iren van het mannelijk ge acht, 676 vrouwelijk Het aan- I inwoners uit de stad zelf ligt ij hoog met 551 of een ver- eerdering van 63 en bij de woners buiten de stad die te Aalst overleden 895 personen met een pluscijfer van 99. Het grootst aantal overlijdens treft men aan in de leeftijds groep tussen 70 en 80 jaar met 560, gevolgd door de leeftijds groep tussen 60 en 70 jaar met 314 personen. Het grootst aantal overlijdens viel te noteren in de maand maart met 143, gevolgd door januari met 136 en juni met 133. Ten overstaan van 1974 waren er 10 doodgeboren kinderen meer, met 10 mannelijk dood geboren kinderen en 10 man nelijk levenloos aangegeven kinderen. Bij het vrouwelijk geslacht 16 doodgeboren en 5 levensloos aangegeven kinde ren. Totaal 41. We verlaten dit droevig chapi ter dat nu eenmaal behoort tot onze levensloop en schakelen over naar een heel ander on derwerp: "huwelijken Zeven huwelijksmarchen meer en 351 maal van moetens of niet moetens, met de hoogste skore in de achtste maand; au gustus. Gevolgd door de vierde maand april, om 38 huwelijken in naam der wet te verbinden. December met 17, (het is dan ook de twaalfde maand) en fe bruari met 19 huwelijken, be ngelen aan het staartje. Wie aan huwelijksspreiding wil doen kan aan deze gegevens een lesje nemen. In het reeds eerder aange haalde jaar van de vrouw de den het die van 18 jaar en min der niet zo slecht want zij wa ren met hun 14. Slechts twee stoere mannen van 18 jaar of minder traden in het huwelijk. Het grootste aantal gruwelijken (heu huwelijken) met 178 jon gens en 136 meiskes treft men aan in de leeftijdsgroep van 21 tot 25 jaar. In de leeftijdsgroep van 18 tot 21 jaar zijn er maar liefst 129' toekomstige me vrouwtjes tegen 48 heren der schepping. Vanaf dertig jaar en meer krijgen de traiteurs min der werk op de plank, maar toch is de verhouding nog altijd 18 mannen en 10 vrouwen en zelfs tussen 35 tot 50 jaar zijn er uitschieters met 17-19 en bewonderenswaardig de groep van 50 jaar en meer met 16 mannen en 8 vrouwen, die in de trouwzaal van het stad huis een boekje kregen met hun wederzijdse rechten en plichten. Wanneer we vaststellen dat er tussen ongehuwden 301 huwe lijken waren, dan klinkt dit een beetje vreemd. Maar vergeet niet dat er in 1975 vijf huwelij ken waren tussen weduwnaren en weduwen. Voor de weduw naren die een ongehuwd meisje aan de haak wilden slaan was het een zeer slechte tijd. Gen enkele weduwnaar kon een nog niet eerder ge huwd meisje voor de ambte naar brengen. Ook ongehuwde mannen konden geen weduwe verleiden, althans om te trou wen, want ook tussen onge huwde mannen en weduwen waren er deze keer geen trouwpartijen. Wel twee trou werijen tussen weduwnaar en echtgescheiden vrouw en 14 gevallen van ongehuwde mannen en echtgescheiden vrouwen en 12 keer opnieuw ja tussen echtgescheidenen. Echtgescheiden mannen heb ben meer kans bij een jong meisje en van de 351 huwelij ken die in één jaar te Aalst ge sloten werden, daagden 15 kandidaten op die allemaal ja knikten. Tussen een echtge scheiden man en een weduwe waren er twee huwelijken te bekrachtigen. ECHTSCHEIDINGEN Inze afdeling gebroken armen en benen, blauwe ogen, slaande ruzies, overspel of an dere vormen van mislukkingen bezorgden 63 dossiers en dat is negen meer dan in 1974. De drama's zijn verdeeld als volgt: 49 wegens bepaalde oorzaak, 13 bij onderlinge toe stemming en slechts eentje op grond van feitelijke scheiding van meer dan 10 jaar. In de echtscheidingsproblema- tiek zagen twee meisjes van minder dan 21 jaar het niet meer zitten en zagen hun hu welijk ontbonden. Het groot geweld barst echter los (laat dit een serieuze les zijn) in de leef tijdsgroep van 35 tot 50 jaar. Dat waren 23 mannen en 19 vrouwen. Ook van 30 tot 35 jaar is er een gevaarszone met 21 mannen en 14 vrouwen. Van 25 tot 30 jaar loopt het nog tamelijk goed. slechts 10 heren en 16 dames. Met meer dan vijftig jaar heeft de rechter min der werk gekregen uit het Aals terse, hij zag 5 mannen en twee vrouwen IN- en UITTREDINGEN Onze stad is een gastvrije stad. Het is er een komen en gaan. En een ferm stukje verhuizen is er ook bij. (Geboorten en over lijdens bespraken we reeds.) Het is misschien nuttig om even het vreemdelingenregis ter te raadplegen met een ver blijf door geboorte en over brenging van gewoon en ver blijf krijgen 91 mannen en 62 vrouwen die in totaal 153 ge ven in 1975. Onze gastvrijheid reikt tot 2..056 intredingen in 1975. Anderzijds namen we van 2.687 personen afscheid en sluiten onze balans af met 22.099 mannen, 23.133 vrou wen of: 45.232 inwoners op 31-12-1975 E.A.R. Toen kwam Karei De Naeyer, in het bezit van vier omslagen, aan het woord. Vier omslagen die druipen van 't zweet. Mede door de Euroshow die wat opbrengst betreft op een sisser uitliep, is de Prinsencaemere er niet in ge slaagd de kaap van de 100.000 F te bereiken. Maar in feite kan aan de grootte van het bedrag niet zo veel belang gehecht worden als aan de volledige inzet en de diep menselijkheid van de leden van de Prinsencaemere, die noch tijd noch moeite spaarden om elk jaar weer de gehandicapten te laten meedelen. Tenslotte werden de prijzen uitge reikt aan de deelnemers van de tekenwedstrijd die de Prinsen caemere organiseerde. Het waren ontwerpen voor karnaval. Zij zouden evengoed gebruikt kun nen worden als ontwerpen voor wagens want zij waren werkelijk heel mooi. Naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de Vriendenkring van de Aalsterse Spoorvrienden was er zaterdagnamiddag een ontvangst ten stadhuize. Burgemeester De Bisschop zorgde voor een anekdotische ver welkoming. De opening van de nieuwe pendelparking aan het station kwam ook ter sprake. Het stadsbestuur warrate tevens het openbaar vervoer te stimuleren. Er is steeds een goede samenwerking geweest tussen de Spoor vrienden en het Stadsbestuur. Als afscheid dankte Voorzitter Pots in naam van alle spoorvrien den voor de ontvangst en hun eigen fanfare onder leiding van de heer De Vis leidde de genodigden naar het lokaal om de viering verder te zetten. L.H. De «Spoorvrienden» ontv angen op het stadhuis (jm) FEEST OP «DRIEVELDEN» SOCIALISTISCHE WIJKKLUB BESTAAT EEN JAAR Een vijftigtal trouwe leden en vrienden, een feestvierend volk zat zaterdag in de herberg «Drie- velden» rond de dis om met een groot banket aan hun vreugde ui ting te geven, over de eerste ver jaardag van het ontstaan van de klub. Ondertussen hield Martin Hutsebaut een korte toespraak. De wijkklub kan op een geslaagd 1975 terugblikken. Ze is uitge groeid tot een levendige kem van socialistisch gemeenschapsleven die als eerste verwezenlijkingen kan terugblikken op de mooie zit banken ten bate van de gepensio neerden, de postbus, de telefoon cel die werd aangevraagd en nog meer. Voor de leden en alle hulp behoevenden worden elke eerste en derde vrijdag zittingen voor sociaal dienstbetoon gehouden. De vrouwelijke leden kunnen zich maandelijks op een verrassings wedstrijd belotting verheugen. Voor 1976 verwacht de wijkklub een tegenbezoek van de vrienden van Mere. Een optreden in juni van de harmonie Hand aan Hand mag verwacht worden maar ook nog vele andere aktiviteiten. Een wijkklub die bloeit mag men wel zeggen. Drieveldcn in feest (WS) anwezigheid van burgemeester De Bisschop, de schepenen De je, Van den Eede en Ringoir, de familie van het cirkus Johnny, id tijdens een korte plechtigheid 75.000 F, som die de steeds zijnde Prinsencaemere verzameld had, aan de minderbe- en van Aalst, zijnde de instellingen Don Bosco, Levensvreug- BTO en de beschutte werkplaatsen, overhandigd. Prinsencaemere, dankte het stadsbestuur en de eigenaars van het cirkus Johnny. Raymond De Smet van de Mikisklub die een Aalsterse avond organiseerde en 10.000 F overhandigde aan de Prinsencaemere voor hun aktie van de gehandicapten, mocht ook dankbetuigingen in ontvangst nemen. inleiding zwaaide burge- De Bisschop de loftrom- ver de Prinsencaemere, die op tijd en stond de zots- pzetten.'ook zijn goed hart blijken door op te komen met en daad voor de gehandi- en in de streek. n D'Hondt, voorzitter van de

De Voorpost | 1976 | | pagina 3