Atoomschot Van Mergaey Rustig meesterschap "ST* ZONDER INZET ER GEBEUREN RARE DINGEN FATALE SLOTMINUTEN WERD OPSTAL PUNT ONTSTOLENl NA GEMISTE STRAFSCHOP René Vlaminck de grote afwezig Schellebelle spelbreker KA VD - sprokkels Pierre Teugels: "Supporters moeten leren begrijpen" Alain Verstraeten "gelukkig" 4de Nationale Putte- Jong Lede 0-2 jfc^^ggg|ggf|| 1 ste Provinciale St.-GilIrs-iWaas- S.K. Lebbeke 2-3 Beker Denderstreek uitgesteld Sparta Buggenhout - Kemzeke 0-1 2de Provinciale Robur Moerzeke - Haaltert 1-1 Bazel - Nieuwerkerken 4-5 Voetbaluitslagen van zondag 15 februari 1976 Moorsel - F.C. Baasrode 2-0 3de Provinciale ïl Edixvelde - Denderhoutem 2-1 16 Was Pierre Teugels tenvolle gelukkig met het behaalde re sultaat tegen Zottegem, dan was hij toch minder gelukkig met de 'houding van de sup porters. Rond het uur haalde hij immers Nagels uit het veld ten voordele van Moons. Dit verwekte rond het veld enige deining, en voor de meeste paarsblauwe aanhangers bleek zulks een flater van formaat. Achteraf bleek alles naar de letter te zijn gebeurd. Vóór de wedstrijd had Nagels de trai ner verzocht hem na een uur te vervangen - gezien deze vreesde na zijn blessuretijd niet de 90 min. rond te kun nen spelen. De Dendermond- se trainer verving hem dus zoals gevraagd en bracht Moons als voorstopper in het veld. Dit werd door heel wat supporters verkeerdlijk begre pen. «Men kan nu toch niet alles vooraf aan de grote klok gaan hangen» was de slotkom- mentaar van de Dendermond- se trainer, iets dat we met hem kunnen beamen. De Grembergenaar Alain Ver straeten die zich enkele we ken geleden vrij ernstig aan de schouder bezeerde en als gevolg van de kwetsuur onbe schikbaar bleef de jongste we ken, liep er tegen Zottegem opnieuw bij. Geen verrassing op zichzelf, maar wel toen het iedereen duidelijk werd dat Alain de Dendermondse aan val zou aanvoeren. Hij deed zulks zeer voortreffelijk want had hij reeds een voet in het eerste doelpunt dat onhoud baar door Van de Voorde werd binnen geschoten, dan was hij zelf de maker van het tweede doelpunt, dat meteen de doodsteek voor Zottegem betekende. Na afloop was Alain tenzeerste gelukkig. «Ik heb vroeger midvoor gespeeld - een vijftal jaren geleden bij de provinciale juniors - Ik kan het haast niet geloven dat het vandaag zo goed is gegaan. Hopelijk zal zulks bijdragen tot onze verdere opgang» en lachend verdween de neofiet aanvaller van K.A.V. Dender- monde onder het stortbad. V.C. Een door Lowicke Christiaens afgedwongen strafschop en een atoomschot van Roger Mergaey strikten Putte, een ploegje dat evenals Lede naar Derde Nationale lonkt, de das om. Daarmee was de zaak bekeken groenwit zit nu alleen op de leiders- troon, al blijkt één punt voorsprong op een bende als aasgie ren loerende achtervolgers, bitter weinig. Men mag evenwel niet verge ten dat de discipelen van Frans Tuyaerts, na de onver kwikkelijke Denderleeuwse historie nog één inhaalmatch mogen spelen. Op voorwaarde dat de beslissing van het sportkomitee in beroep ge handhaafd blijft. Hoé dan ook Putte leed zon dag niet aan een minderwaar- digheidskompleks. De runner- up konstrueerde een aantal niet onaardige aanvallen, maar beet zich de tanden stuk op een voorbeeldig georgani- zeerde Leedse defensie. Met de rug tegen de muur stond Lede in die periode nooit Christiaens, vorige week op het gele bankje, werd verstandig uitgespeeld. Met zijn wervelende rushes zaaide hij paniek in de thuis- verdediging. Wat gebeuren Deze aanval van de Waaslanders strandt op doelman Lebbeke 2-3) Verhaevert (St.-Gillis-Waas S.K. (JVC) S.K. Lebbeke heeft op zaterdag 28 februari het jaarlijks S.K. Bal in de zaal Casino, Laurierstraat te Lebbeke. Op zondag 29 februari dient men tegen Evergem te spelen en op zaterdag 28 februari de finale voor de beker der Dender streek. S.K. Lebbeke onderhandelt nu met Evergem om de wedstrijd van zondag naar zaterdag te brengen waardoor de finale van de beker der Denderstreek zou verdaagd worden. We weten nog niet officieel of de betrokken partijen intussen een akkoord bereikten. De rustperiode heeft Sparta Buggenhout weinig of geen baat gebracht. De thuisploeg akteerde houte rig en zonder enige inspiratie, zodat het voor de bezoekers geen al te zware opdracht werd, ook al waren de Waas landers naar Buggenhout af gezakt om er de halve inzet te redden. Ze zouden aan één enkel doelpunt van Doorns, ge noeg hebben om de volle inzet mee te graaien. De thuisploeg was immers nergens. Het draaide vierkant tussen de lijnen en elke aanvalsaktie stokte in het middenveld. Jon gens als Julien De Weirdt, kwamen wel herhaaldelijk het leder ophalen maar botsten dan op een versterkte bezoe kende defensie, zodat de Bug- genhoutse kansen tot het mi nimum werden herleid. Trai ner Bert Michiels vond na af loop van de wedstrijd geen Oefenmeester Paul Holbrecht had zijn basiselftal opgesteld. Hij diende echter geen beroep te doen op de bankzitters want zijn fanionelftal deed het andermaal uitstekend. Sint- Gillis-Waas vond hij een goed tegenstrever. Dat doelpunt kwam er na een door De Feyter afgeronde aanval. De vreugde was van korte duur want de tegenstrever kon een misverstand De Schrijver - Van den Steen uitbuiten. Na de herneming scoorde Lebbeke 2 doelpunten in 5' waarna men het een beetje rustiger aanpakte. Er was even tumult bij het derde Lebbeekse doelpunt dat volgens de tegenstrever ge maakt werd uit buitenspel stand. „De scheidsrechter keurde het doelpunt onmid dellijk goed" aldus de Leb beekse oefenmeester die te slecht geplaatst was om zelf een juist oordeel te vellen. Gezien de grensrechter even eens akkoord ging, was er voor de SK Lebbeke-forma- tie geen vuiltje aan de lucht. De tegenstrevers konden ech ter het doelpunt niet aan vaarden en er viel een slacht offer. De spelleider moest een rode kaart trekken waarna St. Gillis-Waas met 10 man alles in de weegschaal wierp maar niet "echt" gevaarlijk meer was. De Lebbeekse trainer doktert tegen Geraardsbergen geen speciale taktiek uit en denkt er voorlopig niet aan zijn elftal te veranderen. A. Van der Straeten verklaring voor, de matte partij. «Het ging niet. Het le der werd te traag doorge speeld om de bezoekers te ver rassen. De beste kansen wa ren trouwens nog voor Kem zeke dat de zege niet gesto len heeft. Een wedstrijd om vlug te vergeten». In het Buggenhoutse kamp •was men enigszins aangesla gen, maar niet van die aard om er de volgende week op nieuw met volle inzet aan te beginnen. Volgende week kan men trouwens opnieuw over alle pionnen beschikken op uitzondering van Staf Hoste, die over een 14-tal dagen pre sent is. Er is bijgevolg geen reden tot wanhopen bij Spar ta Buggenhout, dat heel wat flinker presteerde dan het vo rig seizoen en moet in staat zijn noch sterk van zich af te bijten. V.C. moest geschiedde Lowieke, al eerder meermaals verdacht gestuit, ging in de backarea tegen het gras, penalty Een unieke gelegenheid voor de Zelenaar om de bal voorbij een wanhopig graaiende Can- naerts tegen de touwen te prikken. Het werd in de twee de time zelfs 0-2. Roger Mer gaey langs Klub Mechelen en SC Lokeren om te Lede be land, deed het zonder tiere lantijntjes op een 35-tal me ter van het doel mocht hij een vrijschop trappen. De ver wachtte voorzet schudde Ro ger niet uit de shoe hij knal de rechtstreeks binnen. Tegen dat atoomschot in de winkel haak had Cannaerts geen ver haal. Even kwam er nog sensatie ref De Bleeckere had hand- spel gezien van een Leedse verdediger. Keeper Cannaerts plaatste zich achter de elfme- terstip. Maar de ouwe sluwe Vermoes stopte de knal. De zege was safe. Werd duiveltje Christiaens als de beste Ledenaar geciteerd, dan mag ook gezegd dat Van den Bossche, Mergaey en de jongste ontdekking. Rottiers, eveneens een fel opgemerkte prestatie weggaven. (mm) Vooral de aanval hiervoor kunnen verzachtende Robur Moerzeke heeft niet gebracht wat men eigenlijk had verwacht. Het werd voor eigen publiek tegen Haaltert geen groots vertoon zodat de weer talrijk opgekomen! aanhangers weinig hadden om zich aan te bleef doorgaans onmondig maar omstandigheden gepleit worden. René Vlaminck diende we gens igriep het bed te houden, en dat had alvast heel wat ge volgen. De afwerking liet dui delijk te wensen over maar metéén konden de Moerzeek- se voetballiefhebbers vaststel len dat hun elftal wel op een lager pitje staat als Vlaminck er niet bij loopt. Nadat de bezoekers na tien minuten op voorsprong kwa men, een doelpunt waarbij doelman Van De Sompel ze ker en vast niet vrij uitgaat. werd het voor de lokalen be slist nog moeilijker om hun gewone spel te ontwikkelen. De gasten gingen er immers een verdedigende taktiek op nahouden en die 0-1 voor sprong met hand en tand ver dedigen. Het zou tot na de koffie duren vooraleer Van De Abbeele de gelijkmaker kon aantekenen. Is men wel iswaar tevreden met het re sultaat, dan had clubleider De Maere er toch heel wat meer van verwacht. «Eigen lijk gezien ben ik toch opgetogen" aldus clubleidei Maere. «Een puntendelein sla; wel een juiste weergave het vertoonde spel, maar mogen we ons niet die j permiteren van aan huis j ten te verliezen. We moi immers van die derde laa plaats trachten weg te g ken en hiervoor is pun winst meer dan noodzake Ons hoofddoel is na een ste jaar verblijf in tw provinciale, ook het behou die afdeling.» aldus de h, Maere. Robur is 'in staat zijn bel>r veilig te stellen. Om da verwezenlijken is w eigen publiek een noodzaa E.l1 St In at Om het met Alexander Curly te zeggen er gebeuren rare dingen. Om op het terrein van het hopeloos veroordeelde Bazel te winnen heeft Eendracht Nieuwerkerken vijf maal moeten scoren. Geel-rood, samen met Temse, de dichtste achtervolger van het onbereikbaar gewaande Brakel, startte als een wervelwind. Zes keren had de sekonden- wijzer een rondje gemaakt en het was reeds 0-2. De match leek gespeeld. Maar toen be gon de thriller pas. Over 1-3 werd het zelfs 4-3 voor de Waaslanders. Een ongekende weelde voor een ploegje dat uit twintig matchen slechts 16 schamele goaltjes had ge puurd. Een kwartier voor af fluiten kwam een 4-4 score op het bord. De strijders wer den moe, het publiek leek ver zadigd en de drawn verwor ven. Doch het was nog niet E. Aalst - Merchtem KAVD - Zottegem R. Tienen - E. Zele Putte - J. Lede 0-3 2-0 0-0 0-2 Sp. Buggenh. - Kemzeke 0-1 Petegem - Hamme 3-2 SK Geraardsb. -SK Aalst 5-0 St Gillis Ws - SK Lebb. 2-3 Bazel - E. Nieuwerk. 4-5 Terjoden - Sp. Appels 4-1 Robur - Haaltert 1-1 W. Moorsel - Baasrode 2-0 Zelzate - Overmere 1-0 E. Meldert - Sp. Geraards bergen 2-1 Pollare - Serskamp 1-3 Mere - SK Eremb. 4-1 Edixvelde - Denderh. 2-1 Oudenh. - Schelleb. 1-1 Wachtebeke - Opstal 1-0 St Pauwels - SK Gremb 2-1 Ede - Doggen 0-0 Gijzegem - Boonwijk 8-2 Oudegem - Kalken 4-0 Wieze - T. Meldert 0-3 Z. Appels - Herdersem 0-0 Wichelen - E. Gremb. 1-3 Berlare - E. St Gillis 1-2 H. Zele - Zaffelare 2-2 Baasrode dat de verplaatsing naar Moorsel maakte met de kern die Bazel enkele weken geleden netjes aan handen legde, is er ditmaal niet in geslaagd een oogst te doen. Tijdens de eerste helft lieten de Scheldezonen zich nochtans flink gelden, maar de afwerking was niet zo sekuur. Toch zat een gelijkspel er voor Baasrode zeker in, wa re het niet dat de thuisploeg in de laatste tien minuten derwijze uit zijn sloef schoot, dat Baasrode even het noor den verloor. Waumans en co gingen risico's nemen toen de thuisploeg verrassend op voorsprong kwam, en uit eindelijk zou zulks de Baas- rodenaars fataal worden. Een tweede doelpunt viel en met een bleef de volle inzet te Moorsel. Ontgoocheld was men be paald niet bij Baasrode al had men toch op de halve in zet gerekend. De afwezigheid van trainer Cooreman en Magerman, precies twee spe lers die het vooraan moeten waarmaken bleek andermaal een te zware handicap. De juniors, die het tegen Bazel zo flink hadden gedaan ble ken ietswat aan schiet- en trefkracht te hebben inge boet - De verplichte rustpe riode zit hier mogelijks wel voor iets tussen. F.C. Baas rode wil zich evenwel reeds zondag herzetten van deze onverwachtse nederlaag. Te gen St. Lievens-Houtem kan het immers opnieuw rekenen op Cooreman en Magerman, wat de aanval meer stuw kracht moet geven. V.C. Staf Blanckaert (midden) de organisator van de Moorsel-verdediging roept alle hens aan dek om Baasrode van een doelpunt af te houden (W. Moorsel - Baasrode 2-0). (JM) afgelopen via de rug van thuisspeler Janssens verdween de bal voor de vijfde keer in het Bazelse net. Er moesten toen nog uitgerekend tien, voor Nieuwerkerken eindeloos lijkende minuten worden ge voetbald. Maar de zaak was bekeken. Al na al deed Nieuwerkerken een gouden zaak het nadert weer een haneschrede op kop loper Brakel dat blijkbaar aan het einde van zijn bobijn- tje is en nu ook te Borsbeke niet meer dan een drawn uit de branding sleepte. Nog gen matchen staan op programma. Teoretisch nen Nieuwerkerken, Te en St-L'ievens-Houtem voorbij Prudent Bettens® zijn leerlingen. Maar dat* dan niet alleen van Bra deemstering afhangen runners-up moeten doo wen tot op de eindstreej ajg zelf geen steken laten vaj-, Voor Nieuwerkerken een belangrijk treffen T se, ook 26 punten rijk ever s roodgeel, komt op bezoek.' de scheepsbouwers kopje Ërs der gaan is dat voor ]p dracht een uitstekende z|° In het tegenovergestelde Ji val dalen de Nieuwerkee -' titelkansen gevoelig. loi (riwe al Bestuurslid Alois Van den Bergh was formeel in zijn komni taar. «De scheidsrechter heeft Opstal zeker één punt ontstof, waren zijn harde en bittere woorden. De sfeer na de wedst Wachtebeke - Opstal was dan ook alles behalve prima. Na^et gelijkopgaande eerste helft waarin Wachtebeke een defei^QC fout benutte - de doelman en een achterspeler van Opstal E M rekenden zich - domineerde Opstal gedurende de restera^ 45 minuten. Tot driemaal toe diende de Waohtebeekse defjel sie in extremis te redden en toen Opstal dan de verdiende! lijkmaker in het bereik had deed de spelleider de ogen dir Vijf minuten vóór het einde toen de doelman geklopt redde de thuisstopper met de hand. De spelleider wilde fluii bekeek zijn grensrechter en hield de adem in. Vriend en legë® stander was akkoord dat Opstal een strafschop rverdiende.roc Tumult bleef niet uit. Gelukkig vielen er geen kaarten nu voor de jongens van Buggenhout werd het een hard vero^ «Het gaat dan al niet te best bij de puntenoogst en dan kek| je dergelijke blunders als toemaatjes» aldus Van den BergE H. Van der Straef Zondag heeft SOS Schellebelle vrij goed van zich afgej beten op het terrein van titelkandidaat Oudenhove. J Aantrekkelijk voetbal hebben we niet zo heel vaak gei^ zien en Oudenhove moest wel de diensten missen van d^ geschorste De Smet. Het was dan ook Schellebelle da de beste kansen kon afdwingen. Dit overwicht werd be loond tijdens de tweede speelhelft met een doelpunt van Oswald Venneman. Oudenhove moest echter wachterr® tot even voor het einde om via Rijns de gelijkmaker te11 >1 scoren. Ook Serskamp is nooit in gevaar geweest bij rode lan Be taarn Pollare. Daar waren weer vier titularissen afwezij r-1 wat echter niet wil zeggen dat zij 'geen weerstand boden Le Serskamp kon echter in de eerste helft de schaapjes opnt het droge halen via doelpunten van Houben, Glinckspooif ji en Hoffelinck. Een geluk voor Eendracht Serskamp want de de tweede helft was Pollare duidelijk de meerdere. Daen kon voor zijn ploeg de stand nog milderen doch rei kon de drie doelpunten achterstand niet ophalen. j, Op het terrein van Edixvelde heeft het er lang belabb uitgezien voor geelwit na een half uurtje glipte Hup broeck door de mazen van het net en hielp de bezoekers i een 0-1 voorsprong. Nog voor de koffie verkeken de ro hemden een unieke kans om Edixvelde definitief in de ned laag te storten maar keeper Liekens ranselde een pena uit het doelvlak. g( De Nieuwerkerkenaars moesten bijna een vol uur op ■J-> gel maker wachten. Callebaut stond voor dat hoopgevend g( tje in. Zeven minuten later waren de kansen gekeerd Smet maakte er 2-1 van. Meteen stond de eindscore op bord. Met die zege is Edixvelde nu definitief uit het bereik van bedreigden, meer in. Titelambities zitten er evenwel reeds lang n 'g| ;k< Oil. ad PP

De Voorpost | 1976 | | pagina 16