Oudegem mag zich op feest voorbereiden KORT SPORT E JEUGDZONDE 9iAN FRIEDEL ROELS PECH litslagen >ugdvoetbal halve Biddende renners te Overmere-Donk tugdkalender >or zaterdag 21 en ,>ndag 22 februari ne(] fe-a 4 de Provinciale it Voorstelling K.S.C. Denderstreek Dubbel S.K. bal 17 Pauwels - S.K. Grembergen pier in de Grembergse voetbalkringen na het nipte ver- ide| St.-Pauwels. Opnieuw kreeg S.K. in de slotminuten de na een toch wel bevredigende partij. Volgens pu- lve|ations Herman Burghgraeve mocht dat doelpunt in de minuten er nooit gekomen zijn. werd duidelijk uit bui- fstand geboren» aldus jmbergse clubleider. 'oordat de lokale aan- let leder naar ons doel V'le stond hij duidelijk in pelpositie. De bal ichter Friedel Roels te metéén waren we er- beJ>r onze moeite. Ik moet ^-;en dat we zeker niet van de lokalen In de eerste helft had Roels wel het doel- moeten verhinderen it zijn dan weer van fedzonden die een jonge jdediger begaat en die lI m absoluut niet kwa- I nnen nemen. i\'i 6; Nog voor de rust bracht Van Hese met een kopstoot, na voorzet van Verschelden, de gelijkmaker op het bord. In de tweede helft hebben we een halfuur de wet gedikteerd en in die periode knalde Dirk Deferrere nog op de dwarslig ger. Het was ook dan wan neer we Van Hese wegens een spierverrekking moesten ver vangen door Dirk Baert. Dat zou voor volgende zondag wel een tegenslag kunnen zijn aan huis tegen St.-Kruis Win kel, te meer daar Dirk Defer rere wegens militaire verplich tingen niet op het appel kan zijn en ook Tony Van Mele wegens studiebezigheden moet verstek geven. Dat zijn nu éénmaal de tegenslagen die men kan hebben. S.K. Grembergen is voorals nog niet zeker van het behoud in derde provinciale. Het heeft nog ettelijke punten nodig wil het met een gerust gemoed op het seizoeneinde afsteve nen. Ook zonder zijn hoofdpi onnen zal het aan huis moe ten knokken voor de duurza me punten. Zelzate - Overmere 1-0 Het ziet er naar uit dat Overmere de degradatiedans niet zal ontspringen. De Boerenkrijgers hebben nu al een kloof van vier punten te dempen op de voorlaatste. Een weinig be moedigende vaststelling op negen weken van de finish. Te Zelzate, waar teoretisch op geen puntenoogst kon worden gerekend, heeft het er nochtans tot een kwartier voor afflui ten ingezeten. Toen knalde Bral de laatste illusies van de bezoekers aan flarden. Twee beenbreuken, pech met een aantal spelers en tegenslag op het terrein waar ettelijke puntjes onverdiend verloren gingen, hebben Overmere op de laatste plaats gedrukt. Zo'n rotjaar heeft geelblauvv zelden meegemaakt. Al lijkt de toe stand hopeloos, toch wil Overmere tot de laatste snik voor het behoud strijden Als dan toch naar vierde moet gede gradeerd, zal men daar een spoedige come-back voorbereiden. 1-0 0-0 1-1 4-0 3-1 2-0 1-6 ."L Jun. ,0<3 -Denderl. eelalst - R. Gent vafo - SNS - Zele ever Scho1- ek. - Denderl. lip'jalst - R. Gent rJ p - SNS j 2p - Zele lde| Jun. F -ke? -Terjoden 3-2 loutem - Eremb. uitg. (ijwerk. - Denderh. 5-1 Jun. G floorsel - E. Aalst 0-0 rode - SK Gremb. 1-1 ketteren - Lebb. 2-1 ielen - St Wett. 2-2 Jun. H rbeke - Hamme Schol. C mere - Balegem I Schol. I I Xalst - Doggen I - Nieuwerk. - leldert - Haaltert lenderl. -T. Meldert rrm 4-0 itovelde - Kerksken 0-2 Jn Sch«'- K "etteren - Berlare 2-1 toorsel - E. Aalst 0-4 tteren - Wieze 1-1 lede - Serskamp 1-0 leb. - Wichelen 0-1 •men - Herdersem 2-2 luii Schol. L leggern - E. St Gillis 6-0 ie. tode - Sp. Buggenh. 1-2 Sp. Appels 0-1 - Heikant 3-0 - KAVD 4-1 remb. - Robur 0-0 4-0 7-0 uitg. 4-0 2-3 2-0 Prov. Knapen E. Aalst - KAVD Zele - R. Gent. Gew. Knapen C Gijzegem - St Wetteren B 3-0 Lebbeke B - E. Aalst 2-1 Schelleb. - Wichelen 0-5 Opstal - Massemen 1-0 Herzele - Lebb. A 0-11 St Wett. A - Baasrode 2-0 Gew. Knapen D SC Lokeren B - Robur 1-0 Zat. Knapen J Aaigem - Nieuwerk. 0-4 Kerksken - Eidxvelde 3-1 Zat. Knapen K. Lede - SK Aalst 2-0 SK Eremb. - Wieze 2-3 W. Moorsel - Doggen 14-0 E. Meldert - Thor Meldert 1-1 Terjoden - Herdersem 2-0 Zat. Knapen D Beervelde - Overmere 0-1 Zilt. Knapen M Heikant - Sp. Appels 6-0 Berlare - E. Gremb. 5-0 SK Gremb. - Hamme 0-0 Boonwijk - Schoonaarde 0-4 KAVD - E. St Gillis Zat. Knapen N Waasmunster - Zele Stekene B - Hamme 0-1 0-0 2-2 Prov. Miniemen E. Aalst - KAVD 6-i Zele - R. Gent 4-( Min. H Lebbeke B - Zele 1-: Sp. Buggenh. - Oudegem E. St Gillis - Lede Wieze - Lebbeke A KAVD - SK Gremb. r te gel r jun (io u.) leveren vaJk-E- Aalst Lede nt-KAVD r. SCHOL (10,30 u.) lan^everen ■-E. Aalst Lede o£nt-KAVD JUN F (10,30 u.) an^den-Nieuwerkerken d0 u.) och rembodegem-Windeke JUN G (10 u.) Ist-R. Wetteren «falst-Wieze ike-Wichelen remb.-W. Moorsel JUN H (10 u.) ne-Bazel SCHOL I (10 u.) remb.-E. Meldert (9 u.) Meldert-Welle rgem-Edixvelde terkerken-SK Aalst SCHOL K (9 u.) ïlen-R. Wetteren (10,30 u.) .uke-Massemen "rsem-Schellebelle (10 u.) (10,30 u.) •St. Wetteren Smetlede 'enT>-W. Moorsel SCHOL L (10 u.) >-Baasrode Gillis-Opstal -SK Lebbeke (10,30 u.) nt-Schoonaarde >pels-Hamme g li iggenhout-Oudegem (9 u.) GEW KNAPEN C (9 u.) E. Aalst-Opstal Lebbeke A-Schellebelle Massemen-Gijzegem Serskamp-Lebbeke B Baasrode-Herzele GEW KNAPEN D (9 u.) Robur-Melsele Zaterdag PROV KNAPEN (15,30 u.) Zottegem-Zele (15 u.) KAVD-SC Lokeren AA Gent-E. Aalst KNAPEN D (15 u.) Overmere-St Amandsberg KNAPEN J (15 u.) Edixvelde-FC Denderleeuw Niewerkerken-Okegem KNAPEN K (15 u.) Thor Meldert-Terjoden SK Aalst-Erembodegem Doggen-Oudegem Wieze-Lede (14 u.) Herdersem-E. Meldert (14 u.) KNAPEN M (15 u.) Sp. Buggenhout-Berlare Hamme-KAVD (15,30 u.) Sp. Appels-Boonwijk Sehoonaarde-Heikant E. St. Gillis-SK Gremb. KNAPEN N (14 u.) Zele-Eksaarde Hamme-Temse PROV MINIEMEN (14 u.) Zottegem-Zele (15 u.) KAVD-SC Lokeren AA Gent-E. Aalst MIN H (15 u.) W. Moorsel-St. Denderl. Kerksken-Edixvelde MIN I (15 u.) Zele-Sp. Buggenhout Lede-KAVD 14 u.) Hofstade-Wieze Oudegem-Leb^eke B SK Gremb.-E. St. Gillis MIN J (15 u.) Sinaai-Hamme Doelman Roels moet niet eens tussenkomen. Dat doen de andere voor hem (St.-Pauwels - SK Grembergen 2-1) Heikant 2 - Zaffelare 2 De gektweste spelers Martin Van den Broeck, De Maes- schalck en Kindt veroorzaak ten problemen bij de samen stelling van de ploeg, noch- thans na de wedstrijd die ver dienstelijk op een gelijke stand eindigde kon men zich verheugen over de prestatie van de jongeren. Naast Ver- cauteren die een gevestigde waarde is, komt Van Dries- sche overtuigend aandraven terwijl D'Hondt, Van Doorse- lare en De Kegel opvallende verrichtingen leverden. Het besluit ligt voor de hand en wellicht straalt de toekomst voor de rood-gelen. Vercauteren opende de stand (14'), maar het antwoord kwam vrij vlug langs de kwie ke Wulteputte, terwijl Van Driessche de verdediging van Zaffelare in de luren legde en de rust met 2-1 deed ingaan. Hierna mistte men het door slaggevend ogenblik om er 3-1 van te maken, waarvan Miel Rombaut (ex St. Lokeren) ge bruik maakte om Van Bokse- laere te lanceren en de uitslag vast te leggen. B. In de vierde provinciale reeks F zijn op de jongste speeldag Ede gedeeltelijk en Herzele volledig in gebreke gebleven. Ede kwam op eigen bodem, in de wedstrijd met Doggen niet ver der dan tot een scoorloos gelijkspel - nummer zeven in de rij - terwijl Herzele de volle inzet liet te Erondegem. Erondegem trok aldus een streep door de Herzeelse rekening. met nog twee doelpunten als gevolg. Lievens verdubbelde de winst en Coetsiers plaatste Herzele voor een onover brugbare achterstand. Toen realizeerden de bezoekers zich dat een nederlaag boven hun hoofd hing en gingen met verdubbelde ijver aanvallen. In de laatste tien minuten kwamen ze tot 32 terug. Welle is te Massemen niet aan zijn trekken gekomen. De zege van de thuisploeg kan niet worden aangevoch ten. Een in het oogspringende uitslag werd door Burst ver wezenlijkt. Strijpen werd gladweg van zijn eigen terrein gespeeld. De 18 eindcijfers liegen er trouwens niet om. In de eerste periode had de Strijpen doelman de bal reeds vijfmaal uit zijn net moeten Bij St Rafael mag men alle titelambities nu wel opdoe ken. Erondegem moest men trouwens met een knappe wedstrijd krediteren Olym- pia dat eindelijk opnieuw met zijn beste elftal in het veld kon, heeft pas in de tweede speelhelft zijn tegenstander kansloos gelaten. De eerste speelhelft werd immers met een 00 score afgesloten. Deze stand van zaken was zeker geen aanfluiting van de logika. Het was nochtans zo dat de aanvallers aan weers zijden voor een paar kritieke momenten zorgden. Er vielen echter geen scherven. Het was De Coen die Erondegem op de goede weg zette. Dit openingsdoelpunt betekende voor de thuisploeg het begin van een splijtend offensief rapen. De Burst aanval die op volle toeren draaide stelde de tegenspelende verdediging immers herhaaldelijk voor problemen. Ook na de kamp wisseling kon Strijpen de aanvalsakties van Olympic moeilijk indijken. Jef Cau- taerts verkeerde in een pro- duktieve bui en lukte drie voltreffers. Ook had hij een voet in het nummer vier. Stammeleer (2: Elaut en De Mue hielpen het zware von nis voltrekken In de vierdo provinciale F valt aan het meesterschap van Oudegem niet te tornen. Sedert vorige zondag telt het nu elf punten boni op zijn naaste belager Herdersem. Herdersem dat hij Z. Appels een steek liet vallen. Het werd immers geen grote wed strijd waarin niet te veel doel kansen vielen. Herdersem bad wel eens pech toen Cleemput in de 80e minuut de bal te gen het doelhout vlamde. Maar veel wapenfeiten vielen er dan toch niet te noteren. In de 85e minuut werd Her dersem tot tien spelers her leid. Loos werd wegens na trappen natuurlijk uitgeslo ten. Tot bij de rust kon Kal ken in zijn thuiswedstrijd met de leider de schade tot 01 beperken. Daarna ech ter ging Oudegem feller druk ken met het gevolg dat de cijfers tot 04 opliepen. De Donder (2), Van Geyt en Steeman waren de doelpun tenmakers. Berlare—St-Gillis werd een evenwichtige wed strijd. Bij de rust stond de thuisploeg met een doelpunt (Peleman) in het krijt. Na de kampwisseling hing Ber lare de bordjes in evenwicht. Iedereen had zich reeds met een onbeslist verzoend, toen Van Herrewegen St-Gillis nog een onverhoopte zege schonk. T.K. Meldert heeft zich door de nederlaag van Berlare af gescheiden op de derde plaats genesteld. Meldert won met duidelijke cijfers te Wieze J.V.H. groep waarin wij o.m. her kenden Alex, Rudy, André en Johan D'Hollander, Rudi Geerinck, Jean-Marie Chris- De rennersbedevaart te Overmere-Donk gehouden ter gele genheid van de sluiting van de Dendermondse wielerschool en in het vooruitzicht van het nakend wegseizoen, moet Sportaprootst Pater De Me.ver gelukkig hebben gestemd. Er was niet alleen de vrij talrijke opkomst, maar ook en vooral de ingetogenheid en gebedsgeest, waarmede renners en vergezellende familieleden dit uur van sportieve bezinning hebben doorgebracht. Een positieve ervaring van een zinvolle bedevaart. Tijdens de misviering, die tevens werd bijgewoond door de sportafgevaardigden Gil bert De Mets, Albert Ver- beke, Emmanuel Buys en Etienne Grootvriendt, belicht te Sportaproost De Meyer de kristelijke waarden van de echte sportbeleving waarin eerbied voor het lichaam, eer bied voor de tegenstrever, eerbiediging van de spelregels basiseigenschappen vormen van de ideale sportman. Vooral de dopingsplaag, die nog steeds in de wielerpelo- tons woekert en die reeds vele renners lichamelijk en mentaal heeft geteisterd, blijft een gevaar dat elke renner bedreigt. Het gebruik van verboden produkten kan wel leiden tot uitzonderlijke prestaties en suksessen van tijdelijke duur, maar loopt katastrofaal uit op een totale ondermijning van geest en lichaam. Pater De Meyer eindigde met de wens dat zijn ren ners door harde training en gezonde wedijver steeds be tere en gelukkigere mensen zouden worden, nederig in het sukses, grootmoedig in de nederlaag. De bedevaart werd besloten met de zegening van renners en materiaal. Een flinke tiaens, Johan Verbeke, Ro nald Van Avermaet, Oscar De Keyser, Luc en Dany Lemmens, Patrick Groot vriendt, Robert Verbist, Pa trick De Clerck, Patrick Daelman, Etienne Steveninck, Roger Michiels, Omer De Paepe, Eddy Vereecken, De Mol Alex, Marc Van Vlier- berghe. Enkele renners, onder wie Noël Moens (voorstelling van de clubploeg). Etienne De Beule en Dirk Heirweg (Montrealstage) en Benoni Michiels (Ronde van Anda- lousië) waren verontschul digd. Een bijzonder woordje van dank aan Z.E.H. Pastoor, die met piëteitsvolle muziek en een goed verwarmde ka pel de renners een onthaal aanbood dat zij tenvolle ver dienden. Samen met Sportaproost De Me.ver en een aantal BWB-afgevaardigden kwamen verschei dene streekrenners naar het Donkmeer om er zich te bezinnen op de vooravond van het (XL) nieuwe seizoen. De wielrennersploeg K.S.C. Denderstreek, die dit jaar door het duo Wiei's-Verzekeringen Gillis wordt ge sponsord, zal nu zaterdag worden voorgesteld. Dit ge- beurt in de bar van het Osbroekstadion om 14.30 u. Het kluhkampioenschap heeft plaats op zaterdag 28 fe bruari aan de Oude Gentbaan te Aalst De nieuwe lingen die een afstand van veertig km moeten afleggen vertrekken om 14 uur. De junioren en liefhebbers om 15.40 ii. met 60 km voor de boeg. Het vertrek wordt gegeven door de splinternieuwe karnavalprins. J.V.H. Engeland Als beloning voor het be halen van de kampioens titel bij de knapen heeft FC Eendracht St.-Gillis een Engelandreis georganizeerd van 5 juni tot 7 juni. Ook ouders en simpatizanten mogen de reis meemaken. Inlichtingen in lokaal „Café Den Heysel" bij Georges De Loose. (gdp) Kampioenschap Het Lebbeekse tapbiljart- verbond houdt een speciale vergadering op zondag 3 maart te 10 u. 30 in het lokaal der Zandmannekens. Op die vergadering worden de intekenlijsten van het kampioenschap afgegeven en zullen de nodige in structies gegeven worden. (vds) Klachten kommissie In het Lebbeekse tapbil- jartverbond werd de klach tenkommissie uitgebreid met Jean De Batselier (Bo nanza), Jean Henkens (Lamotvrienden) en Pierre Van Der Veken (Schuur- ken). (vds) Pierre Saelemans van de Ware Vrienden zal in het Lebbeeks tapbiljartverbond deel uitmaken van het hoofdbestuur en tevens fungeren als ondervoor zitter van het klachten- komiftee. (vds) Bloedgevers Het is al lang geweten dat het Lebbeeks tapbil jartverbond talrijke bloed gevers telt. Het verbond doet een oproep tot de le den om op zaterdag 21 fe bruari te verzamelen om 14 u. 30 in het lokaal van groep zal gestart worden voor bloedafname in de meisjesschool. (vds) Ontslag De heer Pierre Merckx van de biljartklub Klieksken nam ontslag als lid van de klachtencommissie van het Lebbeeks tapbiljartver bond. (vds) Reserven De reserven van S.K. Leb beke dienden Lede, de lei ders uit de reeks te ont vangen. De Lebbekenaren deden het uitstekend en wonnen met 2-1 cijfers. (vds) Op zaterdag 28 februari organiseert S.K. Lebbeke het jaarlijks bal in de zaal Casino, Laurierstraat. (vds) Beker Denderstreek Op zaterdag 28 februari speelt S.K. Lebbeke de fi nale voor de beker van de Denderstreek tegen St.- Lievèns-Houtem op het terrein van Denderleeuw. (vds) Aansluiten Klubs die volgend speel seizoen wensen aan te tre den in het Lebbeeks Tap biljartverbond (Lebbeke en omstreken) dienen hun in schrijvingen te laten ge worden bij één van de le den van het hoofdbestuur bij voorzitter Raoul Anthoons, Brusselsestwg, Lebbeke. (vds) Geschenk Tijdens de boemerangaktie georganiseerd in het hoofd lokaal van het Lebbeeks tapbiljartverbond werd al les op film gezet door on- denvoorzitter Albert Moens die de prent aan voorzitter Raoul Anthoons schonk. (vds) Souper Bij Eendracht Opstal Bug genhout laat men het niet aan zijn hart komen dat men rode lantaarndrager is. Vrijdag a.s. wordt be stuur, spelers en sympati- santen een souper aange boden.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17