•EN LICHTBLAUW BOEKJE VOOR DE HORECA MAN 10NI PRINS KARNAVAL 1976 TE LEDE AALSTERSE FLITSEN De Voorpost - 20-2-76 - 9 STAÏJj) STAN? 1/JBKKLoc/SHEiP Pii9. Au A goed wanneer, wie en hoe de kontrole op het recht van do uanen en accijnzen moet ge beuren. Bondig wordt er weer gegeven wat mag en niet mag. De wet van 30 april 1951 op de handelshuu rovereenkomsten wordt op een deskundige ma nier behandeld. De duur van zo'n overeenkomst met de uit zonderingen erbij, de herzie ning van de huur, het recht van de huurder om werken uit te voeren aan de gehuurde ge bouwen enz. moet de huurder toelaten met een gerust ge moed een huurkontrakt af te sluiten of te verlengen. PerskÖnferentie van Horeca Aalst. (EL) GÜZEGEM DEELT PRIJZEN UIT In een druk-bevolkte feestzaal van het Sport- en Rekratiecen- trum werd het afgelopen week einde de uitreiking van de Gemeenteprijzen 1975 georga niseerd. De sfeer werd in de zaal gebracht door een uiterst ge slaagd optreden van de Gijze- gemse Muziekmaatschappij «Vreugd en Vrede», die enkel artistiek hoogstaande nummer tjes ten beste gaf. Schepen van Sport en Kuituur VanHumbeeck had de eer om in naam van het Feestkomitee en het Schepenkollege de huldi- gingsspeech te houden: «Deze gemeentelijke prijzen zijn een initiatief van het Feestkomitee om het verenigingsleven in Gijzegem te intensiveren zodat de Gijzegemse gemeenschap ook na de fusie, in gemeenschap aan sport en kuituur zou kunnen blijven doen», hij dankte de personen die zich kandidaat hadden gesteld, twee voor de kuituur- en zeven voor de sportprijzen. Vervolgens werd overgegaan tot de proclamatie en uitreiking van de gemeente- prijzen. Op kultureel vlak ont ving Jongenschiro Popov het gemeenteplakket terwijl Robert Everaert als tweede een herin neringsmedaille in ontvangst mocht nemen. Op sportgebied waren er drie laureaten: Rudy Haeleydt, de «supervoetbalist» volgens Van Humbeeck. kreeg als professional de sportprijs, op liefhebbersvlak was de KWB, die reeds 25 jaar de gemeen- schapssport propageert laureaat voor J. De Wilde, die als zwem mende KA V-huisvrouw de Gijzegemse vrouwtjes tot aktieve sportbeoefening aanzet. Ook vanwege de zaal werden bloemen aan de laureaten aan geboden: de Haeleydtvrienden, die vertegenwoordigd door hun voorzitter, de heer Van Mol, mevrouw Haeleydt en Julia De Wilde een prachtruiker over handigde. Herinneringsme dailles gingen ook nog naar De Melisvrienden, Uiltjesvrienden, Guido Bruylandt (laureaat fiets», zesdaagse) en Frans Scholiers (vliegende postman). Kortom, alle kandidaten kregen een verdiende beloning. Deze feest avond werd op dezelfde manier afgerond als ze ingezet was:, «Vreugd en Vrede» speelde nog enkele «populaire» heimat- deuntjes. DIRKDAELEMANS ls,jrvölg van blz. 1 en de de Prins anjnaval zijn van Lede betekent tet alleen prins zijn in Lede. het gsekent ook dat je alle uitnodi- anjgen. een gans jaar door, 365 te^en lang. moet aanvaarden en chjilligen. Je moet de roem van 3e als Karnavalgemeente ensral waardig gaan verkon- enfcn! gddat Keizer Padova. ook wel letrtweg Pie genoemd, het fccrslint was overhandigd H.rden hij en zijn halve trouw- ïk, Irma, nogmaals in de lemetjes gezet om hun tien Leedse karnavalsaktivitei- Alaaf! Bij de lottrekking tmen de kandidaten als volgt de bus. Nummer l: IJzeren nummer 2: Mon 1, nmer3: Guus't I, nr. 4: Denis i nr. 5: Luc I. om beurt kregen de kandi en een paar vragen te ntwoorden die men kort als »t kan samenvatten: Wie ben Van waar kom je? Welke zijn obby's. EREN HECTOR :tor vatte de eigenlijke kom- itie aan met een brief te eken waarin hij als opdracht eg de openingstoespraak te iden op een bijeenkomst van burgemeesters van de fusie- neenten op het gemeentehuis .ede. ja. he. Lede... (een overdo- zenuwen, je mag het ook nkenkoorts noemen!) kan grote karnavalgemeente den.» Inderdaad Hector, ar zelf ondanks je goede 'navalsliedje, zal jij er niet de is van zijn. Toch niet in 1976. >sen het optreden van Hector Mon werd de komst van de sterse delegatie onder leiding Keizer Kamiel aangekon- d.In het heetst van de strijd g deze mededeling echter ledig verloren. Lede had lere katten te geselen! >N I had problemen met de lerende gemcentevcrkiezin- Op hem rustte de zware het openingswoord te den bij een debat dat rging tussen de kopmannen de verschillende partijen, handelde het vlot af en loot: «Kies mij als burge- sster». one-man-show van Mon was derend. Met zijn «Older de der bocmeltrein» daverde de Mon, vergezeld van zijn nipers en Davers was uit het 'e westen over gekomen naar e om er de karnavalvieringen te wonen. Zonder moeilijk en was de reis niet verlopen, paarden hadden ze moeten iterlatcn. De beesten geraak- niet door het hoge water van gesprongen dijken, en te laat dijk gevuld als 't paard dronken is! «Lee is als Brussel», zegt Mon, «nooit groot genoeg». En hij begon steken te geven. Zijn liedjes «'k Hem ne tandem gekocht» en «In lee kentj iederien Gravez» deden het wonderwel. Zelfs de rivaliseren de supporters konden er harte lijk om lachen. Met zijn spot die verder rijkte dan de grenzen van Lede en internationale en na tionale toestanden hekelde was Mon ook voor de buitenstaan ders verstaanbaar. Mon is een man die weet wat het is op de planken te staan. GUUS't I Guus kreeg als eerste opdracht het nieuwe zwembad in Lede te openen. Geen gemakkelijke taak als je personaliteiten niet in het water willen springen. «En, misbruik het zwembad niet.» zegt Guus't, gebruik het niet voor onderwatergedoe. Een va liesje (zoals dat van Harry Pinky in Aalst) bleek geen instrumen ten te bevatten, maar wel trippen, saucissen, salamies en andere vleeswaar die gul in de handen van de supporters ge mikt werden. De humor was beneden alles. Veel lawaai, veel krachttermen, ordinaire teks ten. Een stront hier. een stront daar, kortom een schijtpro- gramma! Guus't kon nor huus gaan! DENIS I Denis kreeg Koning Boudewijn op bezoek tijdens de karnaval- stoet in Lede. Bij de receptie op het stadhuis moest hij de toespraak houden. Denis vond altijd twee manieren om het te doen. maar nooit de goede, want de toespraak kwam er niet. De show verliep vlotter. Na een parodie gebracht te hebben op Vuile Mon (niet die van Stam pen en Daven!) met het lied «Karnaval, Parlez-vous» kwam de langverwachte eerste kom- munie. Gekleed in een kort oranje broekje met witte bolle tjes en een kantje, een wit matrozenbloesje, zwarte schoenen en blauw-grijze kousen verscheen hij op het podium. Een standbeeld voor padova. de nieuwjaarsbrief voor de mensen van de Ommegang- weg, de niet betaalde subsidies aan de muziekmaatschappij en nog zovele andere karnavals- pikuren schepten een luchtige sfeer. Met een helemaal ontre gelde muziekbalans werd nog maals een parodie gebracht op een bekend liedje. Ditmaal van het Stemmingstrio. «Mor as da na nog most bestoon». Maar het bestaat nog en Denis mag wachten naar zijn Plechtige Kommunie. LUC I Luc Mocht de aangekochte melkerij die omgevormd was tot brandweerkazerne openen. Op sommige plaatsen blust men het met water, op andere met bier en Lede met melk. Maar Luc zijn melk kookte over toen hij gekleed in gele pull en witte luier die er achteraan nogal bruin uitzag (van de ka-ka-ka- karnaval) op het podium ver scheen en 'n bandmontage bracht waarin teksten van gekende liedjes toegepast wer den op vooraanstaande Leedse personaliteiten. De techniek is niet onfeilbaar! Een brommen de mikro en een te laat gestarte of helemaal niet gestarte band kunnen een heel programma kelderen. Je ergernis en je half verbeten krachtterm ten spijt. Is het niet Luc? Een «Ode aan burgemeester Gravez» redde nog een deel van de show, maar helaas! De prachtige karnavalstaart met de 21 kaarsjes (de 21 lentes van Luc!) aangeboden door de Billenboiters en de happy birth- day-sfeer konden het geheel niet redden. Voor de kandidaten was de strijd gestreden. Het woord was nu aan de jury. Vijftien mensen gingen beslissen over het lot van de vijf kandidaten. Geen nullen en geen tienen werd er overeen gekomen. Immers niemand is totaal slecht of totaal perfekt. Tergend langzaam werden de stembrieven een voor een voor gelezen. Vijftien maal vijf cijfers verschenen op het skorebord. Kandidaten en supporters re kenden snel uit het hoofd de eindstand na. Bij de laatste reeks cijfers barste de groep man Mon 1 los «Vivan onze Mon». Lang voordat de jury elektro nisch de punten had samenge teld hadden zij hun overwinning reeds uitgecijferd. Mon I: 119 punten Denis I: 114 punten Guus't I: 107 punten Luc I: 95 punten IJzeren Hector: 86 punten. De sfeer was oververhit. De overwinning overweldigend, de nederlaag teneerdrukkend. Denis dribbelde zenuwachtig voor het skorebord heen en weer en kon het maar niet geloven dat hij maar tweede was. Hector stond er sip bij. Guus't liep te midden van zijn joelende aan hangers met een gezicht als een donderwolk. Luc, ja, die dacht misschien aan zijn verspeelde kansen. Elkaar omhelzen, schouderklopjes geven, proficiat langs hier en proficiat langs daar en maar dansen en springen en maar zingen van «vivan onze Mon». Nadat aftredend prins Etiennus I de titel waardig aan zijn opvolger had overgedragen scheen hij plotseling alle waar digheid te verliezen. De teleur stelling dat zijn broer Denis niet gewonnen had was hem te machtig en hij spuwde dan ook even zijn gal uit. «Lede kan geen karnavalprins aanvaarden», schreeuwde hij in de zaal, «dat heb ik ondervonden, maar Mon I een serieuze aanpak (EL) mensen, aanvaardt uw nieuwe prins. Aanvaardt hém». Na het publiek kwam het feestkomitee aan de beurt: «Heren, ik vind het spijtig dat ik. prins 1975. niet eens een uitnodiging gekregen heb voor deze prinsenverkie zing». Keizer Padova trachtte hem beleefd de mikro te ontfutselen maar slaagde daar niet in. De waarheid kwam aan het licht: «Wanneer ge dat bord bekijkt en ge ziet daar dat uw broer van sommige mensen 9 krijgt en van andere 5. en ge weet dat ge U daar een gans jaar voor ingespannen hebt en dat ge gehoopt had dat uw broer uw opvolger zou zijn, dan vind ik het teleurstellend». Padova kreeg tenslotte toch de mikrofoon in handen en trachtte de situatie recht te trekken: «Mon heeft het verdiend!» In een laatste opwelling over handigde Etiennus I de kape van zijn prinsenpak aan zijn broer Denis, die nog steeds naar het skorebord stond te staren, met de woorden: «Al heeft hij niet gewonnen, ik geef hem mijn kape en hij mag hem een gans jaar door dragen». Met dit incident was de prijsuit reiking wat in het honderd gelopen, evenals zovele andere zaken. Mis Bette herinnerde Mon nog even zijn belofte over die tandem en eiste dat zij samen met karnaval op een tandem zouden rondrijden. Mon was een overgelukkig man. Temidden van zijn overgelukkige suppor tersdie over het podium dansten stelde zijn muzikanten hun instrumenten op. Voor Mon en zijn groep «Stampen en Daven» was de avond nog lang niet voorbij. Guus't en zijn aanhang waren verdwenen. Weg. Elders hun verdriet gaan verdrinken. Op een plaats waar er nog bier te krijgen was. want in het Volks huis zat men reeds een tijdje zonder bier. karnaval goed begonnen is half gewonnen! Denis en Etiennus hingen her en der rond. Luc zocht zijn AaKterse vrienden op en Hector, de rode lantaarndrager, ging de jury de hand schudden en hen bedanken. Voor hem was het de eerste maal. maar niet de laatste maal. Lukt het de tweede keer niet. derde keer goeie keer! Lede heeft een nieuwe prins. De beste zegt Miss Bette. De verkeerde verklaarde mij een jurylid. Mon is lid van een groep die op zaterdagen en zondagen gaat optreden. Wat zal voor gaan. zijn optredens of zijn prinsentitel. Zal hij Lede kun nen vertegenwoordigen op alle plaatsen? Een Aalsters karnavalist noem de het een ongeorganiseerd, in het honderd lopend, Hollands. Rijnlands, van Aalst afgekeken gedrocht. Groot-Lede is in het karnavalvieren maar klein! Keizer Padova vond het geheel groots, met aan elkaar gewaagde kandidaten. Nu ja. een beetje chauvinisme van beide kanten kan geen kwaad, en de pers heeft ook stof nodig om over te schrijven. Alaaf! JAN STRICKX VERKEERSPLATEN MAKSIMUMSNELHEID 60 EN 80 KM, OP PARKLAAN GEEN VERGISSING Niet zonder reden maken sommige automobilisten de opmerking dat op de Parklaan twee verkeersplaten voorkomen, die met mekaar afwijken. Rijdende in de richting van de haring is er een snelheidsbeperking tot 80 kilometer. Aan de andere zijde in de richting naar de stad, is de snelheidsbeperking 60 kilometer. Het betreft een wijziging van 29 januari 1976. waarbii de verkeersplaten doelbewust geplaatst werden om vooral de gevaarlijke rijstrook naar de stad toe te onderstrepen en de autobestuurders te beschermen tegen al te hoge snelheden. Het verkeersreglement blijft van toepassing en elke overtreding van de maksimale snelheid wordt beboet met de gebruikelijke gevolgen. Ook al staat aan de ene zijde 80 km en aan de andere 60 km per uur. E.A.R. ele uitbaters van kafees, hotels en restaurants weten soms »enraad met juridische, praktische of fiskale problemen. Er as maar één uitweg, zich wenden naar de voorzitter of het sstuur van de Horeca sektor Aalst. Tenminste voor diege- »n die aangesloten zijn bij deze beroepsvereniging, want tien denken nog aan de oude herbergiersbond. Om onno- verplaatsingen of telefoons te voorkomen hebben de ursleden het initiatief genomen om een handleiding r hun leden samen te stellen waar alle nodige informatie verwerkt zit. uitbater nog heel vers in het geheugen en een wettekst «Richtlijnen voor alle dancings en lokalen waar KAN gedanst worden «zal dan ook vlug van kracht worden. Hopelijk zal deze wettekst heel streng wor den toegepast zodat mensen levens niet afhankelijk zijn van de bereidwilligheid tot zware De jackpot, neen, andere me- kanische toestellen, ja! Hoe veel men moet betalen, zie bladzijde 40, Sabam en au teursrechten. Een hele brok fiskaliteit krijgt het Horeca lid te verwerken. Heel interessant als men bij voorbaat kan weten hoeveel tassen men uit 1 kg. koffie offi cieel kan halen. ;n werhandiging van sport en kultuurprijs ,S. p al r" it werd een keurige uitgave, er hdig en eenvoudig van tekst. ar breerst werden de hygiëni- ie eisen bij opening of her- ening beschreven. Zo lazen oj «Ten gerieve van de klan- j i moeten in voldoende ge le s hygiënische en fatsoen- e waterplaatsen en privaten ,nrden ingericht, welke door e ur, venster of raampje recht- s eeks op de open lucht uitge- j] n en welke bovendien, in- m zij niet buitenshuis kunnen r. Haley dt Ruth. Chiro Popov. KWB Gijzegem en Julia De Wilde staan, voorzien zijn van doel matige middelen tot doorlo pende luchtverversing.» Dit ar tikeltje wekt bij ons toch enkele herinneringen als wij aan sommige etablissementen in de stad of in de provincie den ken. Wie een kafee, restaurant of hotel mag uitbaten staat er ook zwart op wit in beschreven. Veel aandacht werd besteed aan de brandbeveiliging. De zaak La Louvière ligt bij menig uitgaven van de kafeebaas.» Hoe men aan beroeps- en am bachtskrediet kan komen op korte of lange termijn is geen geheim meer, als je maar lid wordt van de Horeca sektor. De hotelstatuten, welke pre mies men kan bekomen binnen de grenzen van de begrotings kredieten van de minister tot wiens bevoegdheid het toe risme behoort, vindt men alle maal in deze Horecabijbel Sommige slijters weten niet Tenslotte wordt het sociaal sta tuut der zelfstandigen bespro ken. De verplichtingen en de rechten der zelfstandigen wor den in de lijvig hoofdstuk netjes opgesomd. Met nog enkeletips en nuttige adressen wordt deze Horecabijbel afgerond. Direkteur van de Middenstand Van Dorpe, voorzitter Remi Buys en advokaat Wouters hebben beslist niet over ijs van één dag gewandeld om dit werkboekje samen te stellen. Enkel de leden van de sektor Aalst zullen dit drukwerk thuis ontvangen. Het is niet in de handel, en wie kost wat kost deze brosjure wil hebben staat er maar één zaak te doen, lid worden van deze beroepsver eniging. Roel Van de Plas Rckordjaar in Aalsterse openbare Biblioteken. De statistieken over de uitleencijfers van 1975 in de stedelijke biblioteken en diskoteken <vijzcn op een werkelijk rekord. In 1971 werden er 317.527 boeken uitgeleend, 44.666 platen uitgeleend. In 1974 waren het reeds 295.688 boeken en 52.806 platen. In 1975 gingen er zomaar 324.595 boeken tijdelijk naar de lezer toe en kwamen 65.339 muziekliefhebbers aan hun trekken. In totaal betekent dit 389.934 uitleningen voor het dienstjaar 1975. Ten einde het publiek nog meer van dienst te zijn zal in de loop van dit jaar overgegaan worden tot de inrichtingen van een diateek. Voor enkele maanden werden op het Vredeplein bij wijze van eksperiment parkeermeters geplaatst. Gezien men tot bevredi gende resultaten is gekomen heeft men nu plannen tot verdere invoering van parkeermeters. Een aantal centrumstraten zouden voorzien worden, o.a. de Nieuwstraat, het smalle gedeelte van de Hopmarkt. Molenstraat, Zoutstraat, Kattestraat, Molendries. Het zal wel nog enige tijd duren vooraleer deze parkeermeters er zullen zijn daar alles nog moet opgemeten worden. Deze parkeermeters zullen er nochtans dringend nodig zijn wanneer de Grote Markt verkeersvrij wordt gemaakt. Een dertigtal parkeerplaatsen zullen daardoor vervallen. Dc studenten van het V.T.I. weten van wanten. Niet alleen haalden ze in hun school 85.500F. op voor de aktie Ruisbroek, maar met een autobus gevolgd door een vrachtwagen trokken ze naar het getroffen gebied om daar de handen uit de mouwen te steken. Een 60 tal studenten elektronika Al en A2 herstelden met eigen middelen verschillende beschadigde elektriciteitsnetten van de landbouwers. In opdracht van het scHepcnkollege heeft schepen G. Van den Eede enkele dagen geleden een schilderij aangekocht van kunstschilder Maurits Schelck. Het is een portret van Petrus Van Nuffel, de geschiedschrijver van Aalst.

De Voorpost | 1976 | | pagina 9