AFGELOPEN V RIVAAL AFGESCHUD LOWIEKE DWINGT PENALTY SPARTA ZAG STERRETJES. BAASRODE STERK NA DE RUST Opnieuw Rudy Vinck DOELMAN VAN DE SOMPEL OUTSTANDING 3 Jong Lede-Duffel 2-0 TRAINER MICHIELS DE LAAN UIT 1 j 4de Nationale llste Provinciale j V.W. Hamme - Sparta Buggenhout 1-1 Voetbalkalender voor zondag 29 februari 1976 S.K. Lebbeke - Geraardsbergen 0-1 S.K. Aalst-Deinze 0-1 2de Provinciale Nieuwerkerken - Temse 2-1 Spanta Appels- Winnik 2-0 Etikhove - Robur 1-1 F HHm -ïöïfeï KAREL RINGOOT TERUG IN HET VELD Id' Baasrode-St.-Lievens-Houtem 2-11 fis Lang heeft het geduurd vooraleer Jong Lede Duffel op ach terstand knalde. Dat gebeurde na een door Lowieke Chris- tiaens afgedwongen strafschop. De lilliputter uit Zele speelde geen komedie toen hij tegen het gras „plongeerde"Chris- tiaens liep achter een voorzet van Evrard aan, dribbelde een paar verdedigers belachelijk maar werd in zijn rush ge stuit door de toegesnelde Heylen die de „kleine" zonder blik ken of blozen torpedeerde. Duffel kontesteerde de be slissing van de ref, maar de fout was zo duidelijk dat niemand die strafschop een geschenkje kon noemen. Lo wieke plaatste zich zelf ach ter de elfmeterstip, plaatste Gé keeper op het verkeerde been en oriënteerde de match. Daarmee was het Duffelse verweer gebroken. Er waren op dat moment precies 57 minuten gevoetbald. De be zoekers hadden tot op dat moment gepoogd de 0-0 op het bord te houden. Door stug verdedigen en een goed bezetting van het middenveld waren ze daar in geslaagd. Na dat penaltygoaltje brak de veer, maar plooien deed de defensie voor de tweede keer pas tien minuten voor affluiten: een schot van De Neve werd door keeper Jans- sens weggepuncht, maar be lofte Rottiers was bij Je pin ken en duwde de bal tegen de touwen. Die 2-0 was allesbehalve de weergave van het wedstrijd beeld: Duffel kwam zelden uit de egelstelling en reeds in de negende minuut had Christiaens vergeefs aange legd. Een knal van Rottiers (23ste minuut) was evenmin ongevaarlijk. Keeper Vermoes stond er als toeschouwer bij. Anderen de den het; Mergaey zwoegde als een labeurpaard, de jon ge Oosterlinck schitterde in het middenveld en voorstop per Evrard was een mee valler. Evenals Rottiers trou wens. Deze laatste scoorde ditmaal. Wat hem een fijn ke dosis zelfvertrouwen zal schenken. Het varkentje is nog niet gewassen, maar intussen ont popt Jong Lede zich tot een titelpretendent. Als de te herspelen match te Dender leeuw zegevierend wordt af gerond, bedraagt de voor sprong op Puurs, het num mer twee, drie punten. (mm) 5TR m HAnnL Cr.ct.es weer UW „AUTO SUM Segers (Hamme) springt hoog maar zijn kopbal suist naast het door Danny Christiaens verde digde doel (Hamme - Sp. Buggenhout 1-1). Rotselaar - E. Zele E. Aalst - Rac. Doornik KAVD - Stade Leuven J. Lede - Scup Jette (28.2 te 15 uur) Hamme - FC Ronse St.-Oiiiis-vvs. - SK Aah»t Sp. Buggenh. - Lokerse Evergem - SK Lebbeke Borsbeke - E. Nieuwerk. Brakel - Sp. Appels Appelterre - Robur W. Moorsel - SL Houtem Winnik - Baasrode Terjoden - Nederename St. Denijs - Overmere Edixvelde - Serskamp Oudenhove - SK Erembod. E. Meldert - Schelleb. Melsele - Opstal Haasdonk - SK Gremb. Welle -Doggen Grotenberge - Hofstade Gijzegem - Schoonaarde Boonwijk - S. Moorsel Oudegem - Wieze Z. Appels - Kalken Wichelen - Th. Meldert Berlare - Herdersem Heik. Zele - Moerb.-Ws. Mocht de Buggenhoutse aanhang reeds in de eerste minuut juichen om een doelpunt van Keppens toch haalden de Spar tanen moeilijk het einde. Zonder Van den Dungen (griep) en Van de Wiele (spierletsel) draaide alles aanvankelijk toch goed rond bij geelblauw. Een bijkomende handicap was het uitvallen van Eric Wauters die na een kwartier in de kliniek diende verzorgd. René De Wilde moest in het middenveld postvatten, plaats die hem allesbehalve ligt. Door het feit dat het Buggen- houts middenveld stilviel dik- teerde Hamme de wet. Sparta begon te panikeren maar noch Brusselmans, Van Buy- ten, Segers of Schuddinck slaagden erin doelman Chris tiaens in gebreke te vinden. De thuisploeg had hiervoor de hulp van de bezoekende keeper nodig. Dat was jam mer voor Danny want voor de rest van de partij akteerde hij uitstekend. Sparta haalde echter zeer moeilijk het ein de, omdat ook De Wilde on klaar geraakte en Julien De Weirdt er eveneens hinkend bijliep. (JVC) Na de kampwisseling kon Sparta eenvoudig niet meer aan aanvallen denken. Het had al de moeite van de wereld om uit dè knel te geraken. Daarom konden we Rudy Crets als aanvalsleider niet op zijn waarde schatten. Meyskens leek ons de sterke man in verdediging al mag ook Cauwenbergs geciteerd. Van het vertimmerde midden veld ging geen kracht uit Het pleit evenwel voor Sparta dat iedereen zich tenvolle voor het behoud van het punt inzette, iets waarin het slaag de - ook al mocht Hamme aanspraak maken op do volle buit. De lokalen lieten even wel de kansen liggen - zelfs een strafschop volstond niet om de winstcijfers op het bord te brengen - en hierbij kunnen we ons wel de be denking maken, wat de Ham- menaars wel moeten voor de voet krijgen om hun meester schap in cijfers uit te druk ken. Sparta Buggenhout hoopt r.u maar dat Van den Dungen en Van de Wiele klaar ko men, want Wauters zal wel enkele weken onbeschikbaar blijven, terwijl kapitein Tur- neer tot toeschouwer wordt gedegradeerd wegens straf- punten. V.C. Met de kleinste score, een 0-1 nederlaag, verliezen de jongens van voorzitter De Saedeleir waarschijnlijk alle kansen om te promoveren. Oefenmeester Paul Holbrecht had het noch tans anders verwacht. Het enige doelpunt viel vrij onverwacht op tien minuten vóór het einde zodat de resterende minuten niet meer vol doende waren want aan een gelijk spel had men ook niet veel meer. De grote figuur van de dag werd doelman André Verha- vert. Reeds na vijf minuten plukte hij een kanjer van De Bruyne die een terug springende bal recht nar de V$>venste rechthoek duwde maar de Lebbeekse portier kwam als geroepen om de bal over te tikken. Onmid dellijk zag Verhavert het gevaar in. Zijn oefenmeester had hem immers verwittigd dat de tegenstrever een ge vaarlijke klant werd omdat er 15 maal na mekaar niet verloren werd bij Geraards bergen. Geraardsbergen kende hoog ten en laagten want tot de 43e minuut viel er bitter weinig te noteren voor de Njzoekers. In het Lebbeekse kamp werd er nochtans een paar keren gevloekt en on begrijpelijk met het hoofd geschud toen Delsin tot twee maal toe een open kans kreeg toen hij alleen voor de be zoekende portier kwam te staan maar ofwel te zwak ofwel over knalde. „Buiten onze hoop op doe len mochten we toch van geluk spreken" aldus de Leb beekse trainer die de adem inhield toen Clemhout twee minuten vóór de rust op de staak knalde. Marc Van der Jeught leek niet in forme. Hij werd ge kwetst en men voelt vlug de leemte bij zijn afwezigheid. Men had in Lebbeekse krin gen gehoopt die leemte te kunnen overbruggen maar het lot besliste anders. Er vielen geen doelpunten. Iedereen op het Konkelgoed gaf toe dat Geraardsbergen een knappe ploeg was maar dat er toch niet veel potten werden gebroken. Het enige doelpunt kwam er uit een dekkingsfout van de Lebbeek se defensie die het voor de overige pogingen uitstekend had gedaan. De kansen verdwijnen voor de Lebbekenaren. Waarschijn lijk zit het er dit seizoen niet meer in om te promoveren of er moeten bij de leiders harde klappen worden uitge deeld. Men blijft hopen op het Kon kelgoed. Men weet immers nooit. Positief staan de S.K. diri genten tegen het feit dat de jeugd het toch bijzonder goed en knap bleef doen wat zeker een wissel betekent op de toekomst. De Lebbeekse ploeg belooft voor de toekomst. A.V.D.S. Vrijdagavond besloot het Sparta Buggenhoutbestuur trainer-speler Bert Michiels de laan uit te sturen na een verblijf van ongeveer drie jaar. Reeds bij de aanvang van het seizoen was er sprake van Bert te vervangen maar ten slotte werd alles bijgelegd. Onder vraagd over de oorzaak van deze plotse beslissing verkoos het Sparta Bestuur een paar dagen met kommentaar te wachten. Toch vernamen we dat er sinds meerdere weken moeilijkheden waren gerezen, tussen trainer en bepaalde bestuursleden. De selektie van de fanionploeg en alles wat er rond draait zou aan de basis liggen van de beslissing. Anderzijds werd bekend gemaakt dat het bestuur Julien De Weirdt heeft aangezocht om de oefeningen te leiden. De ex-speler van K.A.V. Dendermonde zou deze taak willen op zich nemen in afwachting dat Sparta Buggenhout een nieuwe trainer aanwerft. V.C. Mooie retro, maar het schot vliegt naast het Temsedoel (Nieuwerkerken - Temse 2-1). Door een nipte zege op Temse, de felste konkurrent voor de tweede plaats, heeft Nieuwerkerken de allerlaatste kans op de titel niet verbeurd. Vanzelfsprekend moet koploper Brakel plots beginnen falen of het wordt een uitzichtloze achter volging: zes punten achterstand wegvegen in acht matchen is geen lachertje. Maar het kan. Een tweede plaats biedt geen onmiddellijke promoveringskansen, doch met de in de lucht hangende fusies als strohalm, mag niets aan het toeval wor den overgelaten. tje een verdediger speelde uc ca® Kiel de hand in de fa tale zone en voor Danny Roe land was het een koud kuns tje de penalty voorbij een wanhopig graaiende keeper te knallen. Vijf minuten later was het varkentje gewassen de uitgekookte Pol Janssens stuurde Meert met een verre Tijdens de eerste time durf den we geen cent verwedden op de kansen van Eendracht Temse was meest aan bod, maar de scheepsbouwers puur den geen konkreet resultaat uit hun niet onaardig voet bal. Na de koffie werd het 12 min- wachten op een eerste goal maar precieze voorzet in het straatje. Meert liet die kans niet liggen. Dat het drie minuten voor af fluiten langs Verbeke nog 2-1 werd, veranderde niets meer aan de situatie. De bezoekers j.n trokken ontgoocheld naar de kleedkamers ze meenden (te recht) dat ze, omwille van hun fantastische eerste time, aanspraak mochten maken op een drawn. Die kregen ze niet omdat in de Nieuwerkerkse goa! een fantastische Herman Van Mossevelde akteerde man behoedde Eendracht voor de pauze van een katastrofe. Doch de keeper speelt ook mee. Het aandeel van «akröbaat in de trapeze» wordt door sommigen wel eens te onrechte onderschat. tej Cl Wat velen reeds voor onmo gelijk hielden is zondag toch gebeurd: zegevieren. Niet dat Sparta het niet verdiende of aankon, maar de steeds te rugkerende tegenslag die de ploeg kende is moeilijk onder woorden te brengen. Zondag was er wat veranderd en daar bij kwam dat er meer doel kansen konden gepuurd wor den uit het veldoverwicht. Dan was er ook Rudy Vinck, de invallersdoelman die zich tegen Winnik in vedette keep te en aldus zijn afbrekersvan antwoord diende. Wanneer hij dan twee zondagen na elkaar in de kop mag ge plaatst worden kan men hem moeilijk over het hoofd zien. Karei Ringoet was weer ver dienstelijk. Vooral zijn feillo ze voorzetten vielen op. Komt daarbij de gouden pas die hij gaf aan D'Hondt waaruit het tweede doelpunt volgde. Mist deze voetballende geneesheer wat fysiek, zijn techniek maakt veel goed. Moerenhout vond de weg naar de netten, zodat Appels met 2-0 het la ken naar zich haalde. Vinck stopte voor de rest alles, waar door hij de bezoekers belette de eer te redden wat ze wel verdienden. Of Sparta zich nog kan redden Teoretisch is het allemaal nog mogelijk zodat we nog een paar zon dagen willen wachten om ons oordeel hierover uit te spre ken. André M Deze maal geen sprake van tegenslag bij Robur Moerzckc Dj dat heel tevreden is het met het behaalde gelijkspel op hel or veld van Etikhove. Dit is de gelijkluidende kommentaar zo- n£ wel van clubleider De Maere als van speler Fons Vercaul kt teren. W m Robur Moerzeke is dus meen j-) dan ooit door het oog vara q( de naald gekropen. Het mocht g( wel eens zijn na de verschil-3 lende tegenslagen waarmeda de blauwwitten dit seizoen aij ec hebben mee afgerekend. ze maal bleef de Roburdefen- sie overeind en was doelmai Van De Sompel een moeilijl te kloppen man. Ook Ver- cauteren was achteraan de opruimer bij uitstek. Met de verplaatsing naai Appelterre, ploeg van speler- trainer Donald De Vlegelacre (gewezen S.K. Lebbeke trai ner) staat Robur opnieuw! voor een moeilijke opdracht! Er heerst echter optimise en voetballer Fons Vercaub ren is er bijna zeker van dal zondag de volle buit wordj veroverd. E.D.M „We hebben deze maal een punt te danken aan onze doelman" aldus voetballer Vercauteren. „Etikhove is aan huis een zeer sterke ploeg. Ze verloren tot op heden slechts één maal op eigen veld en in dat opzicht waren we niet al te gerust in de afloop. Vooral in de eerste helft hadden we bitter weinig in de pap te brokken en de 1-0 achterstand aan de rust was enigszins een lo gische weergave. In de twee de helft ging het beter. Fy sisch gingen de thuisspelers enigszins door de knieën en dat liet ons toe meer voet in de strijd te krijgen. Het was nog dank zij een verde diger van Etikhove dat wc aan een gelijkspel zijn ge komen". >V - r - --V- Doelman Prevenier (SK Aalst) redt stijlvol. Verdediger Uyttendaele houdt een oogje in 't zed. (SK Aalst - Deize 0-1). V=*v i De voetballende genees heer Karei Ringoet bond zondag de voetbalshoes weer aan voor Sparta Ap pels. Het was een tijdje ge leden dat we hem nog aan het werk zagen. Men kan steeds op Karei beroep doen, hij is steeds bereid in te springen, zondag deed hij dat met sukses. Een voorbeeld van clubliefde. s E Iki Het heroptreden van Van Keer, Van der Vreken en Coore-fi man heeft een gunstige ommekeer in de hand gewerkt bij deh Scheldeploeg. Toch waren het de bezoekers uit St. LievensB Houtem die aanvankelijk het hoge woord voerden, maar niet!! wisten te doelen. De Baasroodse defensie was bij de zaak en j vooral doelman De Vroe speelde zoals in zijn beste dagen. Na de koffie pakte FC Baas rode dan uit met snelle en ge bonden akties. De nochtans knappe bezoekers werden overspeeld en wanneer bij de zoveelste lokale aanval Van Keer werd neergelegd schoot Cooreman de strafschop bin nen. Het baarde verwondering dat de bezoekers langzij kwa men, maar Van der Vreken zette, na een vlotte één-twee met Van Keer het signaal op groen. Met Waumans als stopper en De Beucker in de laatste lijn bewees de «oude garde» op gewassen te zijn voor haar taak. Dit gaf doelman Dc Vroe blijkbaar zelfvertrou wen. Kollektief bewees Baas rode een ploeg te zijn die be kwaam is een hoofdrol te spe len in de kompetitie. Spijtig dat diverse omstandigheden de promotiekansen tot nul hebben herleid. V.C.

De Voorpost | 1976 | | pagina 16