GEHANDICAPT LEIDERS WINNEN Nu ook keeper out VERDIENSTELIJK MET TIEN Mm |3? Schellebelle bedwingt leider Opstal was niet te stuiten Minivoetbal te Schellebelle 13de Provinciale i a ifïiaaj.-'Wsja «sfc. UITSLAGEN JEUGDVOETBAL VAN ZATERDAG 21 EN ZONDAG 22 FEBRUARI 1976 jk RL' E ïy m r* Vj I i x T-. H:\ t' |r - 4. JEUGDKALENDER 17 Schellebellc ontfutselde leider Mere een punt. Waarschijnlijk stimuleerde de aanwezigheid van een charmante wedstrijdbal schenkster de paarshemden. Kapitein Luc Schuddinck en ref. Evenpoel hebben blijkbaar ook oog voor de bal. (VS) Reeds bij de aanvang van de wedstrijd zagen we een Schelle belle dat zonder minderwaardigheidskompleks aantrad tegen de leider van Derde C, Mere. Het was ook SOS dat de balans kon laten overhellen naar zijn kant. Dit was vaak de oorzaak van het paniekerig gedoe in de Mere-defensie. SOS slaagde er evenwel niet in dit licht overwicht in doelpunten om te zetten. Na de koffie kregen we dan een ietwat meer aanvallend Mere zodat de paars-witten moeilijk vat kregen op hun tegenstrevers. Mere slaagde er zelfs in eerst te scoren. Een geluk voor Schellebelle, het kon zich hernemen en het was Werner Van Steendam die een verre inworp van Guy Clement kon omzetten in een gelijkmakend doelpunt. Van toen af was het Schellebelle dat het meest gevaarlijk was doch tot een overwinnend doelpunt kwam het niet. Een overwinning van Schelle belle zou meer gerechtvaar digd geweest zijn want Mere heeft zich gedurende 90 mi nuten nooit als een waardig leider getoond. Op het veld van Serskamp, dat partij gaf aan Meerbeke, werd het een wedstrijd van de verdedigingen. Bij de aanvang kon Serskamp wel enkele kansen afdwingen doch daarbij is het dan toch gebleven. V S i Overmere - Muide 0-1 IHet gaat Overmere echt niet voor de wind. Twee fanion- spelers verloor geclblauw dit seizoen wegens beenbreuken. Nog andere pech achtervolgde de Boeren krijgers. Nu is er weer slecht nieuws in de thuismatch tegen Muide liep keeper Mare Rlancquaert een schouderbreuk op. Dat wees een radiografisch onderzoek uit Mare werd naar het ziekenhuis van Lo keren gebracht. We zien het werkelijk niet meer zitten voor geelblauw. Dit seizoen althans niet meer. Ook al bemoeien twee oud gedienden, Moerman en Van der Stricht, zich voortaan met de trainingen. Toch zit er nog waterkansje in want met acht matchen voor de boeg is het steeds mogelijk de an dere bedreigden Mariakerke en Belzele in extremis voor bij te wippen. Men kan nooit weten. Maar dan moet om te beginnen eerst bij buur Laarne de volle buit wegge sleept. Dat ongeval met Blancquaert gebeurde reeds na vijf mi nuten. Men kan zich voor stellen met welk moreel zijn vrienden voetbalden. Toch duurde het tot een kwartier voor affluiten vooraleer Ivan Drieghe, een speler die nog voor Jong Lede uitkwam, Overmere in de nederlaag stortte. Bambrugge - Edixvelde 1-1 Een puntje wegsnoepen te Bambrugge, niet zo heel lang ge leden nog titelkandidaat, is een verdienstelijke prestatie. Bambrugge kroop zelfs door het oog van de naald want geel wit dat reeds heel vroeg op voorsprong kwam, miste drie minuten voor rust de kans om de voorsprong te verdubbelen. De toegekende strafschop ging niet tegen het net. Na de citroentjes heeft Bambrugge een kwartier lang de gelijkmaker nagejaagd. De Rouck knapte dat zaakje op. Edixvelde, al een poosje weggehaald uit het bosje van titel kandidaten, kan rustig het seizoeneinde tegemoet: de be dreigden staan op veilige afstand. Geelwit mag rustig ekspe- rimenteren met het oog op volgend seizoen. Opstal moest Stekene ontvangen en op voorhand stond het vast dat het een moeilijke tegenstrever zou worden. Daarbij was Opstal gehandikapt door het feit dat Annaert en trainer Willy Aelbrecht niet kon den spelen omdat ze griep hadden. De invallers hebben het dan toch uitstekend gedaan en vooral Dirk Van Muylders schoot uit zijn krammen en speelde een bij zonder goede partij. 1! Het was diezelfde Van Muylders die aan de basis lag |5 van de doelpunten waarvan De Bruyn het eerste op (I zijn naam schreef. Het werd een doelpunt waaraan men IJ zich kon optrekken. Gestimuleerd door een vroeg doel lij Pfnt zag het er naar uit dat Opstal opnieuw een over al winning zou boeken. „We speelden één van de beste "t l we(lstrijden van het seizoen" aldus Mevr. Van den Bergh die ons te woord stond. ïnM In bestuurskringen vond men het jammer dat de her-( j opstanding zo laat kwam want met de nog acht res- k terende wedstrijden moeten er toch nog wonderen ge beuren wil men van behoud kunnen spreken. Positief is het feit dat men niet in zijn onkunde ge- j 'ooft. Staat het. praktisch zeker dat men degradeert S dan ontbreekt het in Opstal niet. aan goede wil en H doorzettingsvermogen. Dat positief punt houdt er de H eendracht in. Men hoopt het seizoen nog verder in schoonheid te I kunnen afwerken en gezien de supporters nog talrijk J hun ploeg komen aanmoedigen betekent het een plus- punt voor de Opstal jongens. (VDS.) lijn Ij S.K. Grembergen - St.-Kruis 0-1 Geen puntenwinst voor S.K. Grembergen voor eigen publiek en metéén gedoemd om verder te knokken tegen het degra datiespook. Het kan echter heel wat verzachtende omstandig heden inroepen vermits opnieuw enkele spelers dienden ver stek te geven. Dirk Deferrere, onder de wapens, kreeg niet de kans om de kazernepoorten te verlaten. Tony Van Mele student en midden in een examenperiode bleef even eens op school. Anderzijds lag Willy Buydts met griep in bed en diende ook Van Hese verstek te geven als gevolg van een spierscheuring ver leden week opgelopen. Metéén zagen de Grembergse clubleiders zich genoodzaakt heel wat wijzigingen aan het elftal aan te brengen. Zoals het bij vele ploegen het geval is duiken heel wat problemen op. wanneer spelers dienen vervangen te worden. Dit was ook bij S.K. Grembergen het geval. Daarbij diende men reeds .heel vroeg in de wed strijd een ongelukkig doel punt te incasseren wat de bezoekers toeliet er een eer der verdedigende taktiek op na te houden, vooral in de tweede helft. In die eerste helft waren het wel de be zoekers die het meeste kan sen wisten te scheppen. Doel man Friedel Roels wist zich echter bepaald te onderschei den, en kwam dan ook naar voor als de uitblinker bij de lokalen. In de tweede helft was het doorgaans Grem bergen dat de aanval predik te. Leo Van Cauwenberghe kreeg een unieke kans en Verschelden zag in die pe riode zijn kopstoot op het doelhout te pletter slaan. Zondag onderneemt Grem bergen de verplaatsing naar Haasdonk, uitgestelde wed strijd van 1 februari. Mins tens een puntendeling moet in het bereik van de groen- witten liggen. E.D.M. 4e PROVINCIALE In de vierde provinciale reeks F vielen er eens te meer een paar opmerkelijke uitslagen uit de bus. Op het veld van leider Hofstade is Smetlede gedurende een speelhelft overeind gebleven. Weliswaar liep Hofstade meest in het offensief, doch de bezoekende verdediging beet kranig van zich af en moest slechts een doelpunt aan Ronald Ver- gcylen toestaan. In de tweede helft ging de thuisploeg direkt tot de aan val over. En dit bracht meer dere wenkende kansen met zich. Ronald Vergeylen in een pro- duktieve bui trof nog driemaal Taak en Roelandt hielp het zware vonnis voltrekken. De figuur van de wedstrijd was Ronald Vergeylen, niet alleen omdat hij viermaal scoorde, maar ook omdat hij tussen de lijnen ernom beweeglijk was en veel werk verzette. 'Niet verwachtte uitslagen werden nog genoteerd bij Doggen, waar Grotenberge met het oneven doelpunt ver schil won en de drawn van Erondegem te Welle. In de vierde provinciale G werd het gebeuren gedomineerd door de wedstrijd T.K. Meldert - Oudegem. Lag T.K. Meldert er op ge brand de leider zijn eerste ne derlaag van het seizoen toe te dienen dan heeft het deze be trachting niet kunnen verwe zenlijken. Oudegem heeft, ten koste van een niet geringe in spanning, ook deze hindernis kunnen opruimen. T.K. Meldert heeft zich noch tans met alle hartsgaven in de strijd gezet. Vandaar dat het kijkstuk vrij spannend was en op een tamelijk hoog peil dreef. De thuisploeg heeft daarbij van de eerste tot de laatste minuut zeer fel ge streden, doch werd uiteinde lijk met het kleiste verschil geklopt. Het was in de 20e min. dat Baert de wedstrijd in zijn beslissing kopte. Daar na heeft Oudegem deze kleine winstmarge met sukses be schermd. De verdediging be wees haar degelijkheid. St.-Gillis werd in de thuis wedstrijd met Z. Appels slechts zegezeker na de kamp wisseling. Appels genoot zelfs de eer van een vroegtijdig doelpunt. In het half uur kon de thuisploeg de achterstand wegwerken langs De Wolf. In de 65e min. werd de wed strijd in zijn beslissende plooi geschoten door Van Herrewe- ghe. Bij St.-Gillis speelde Francois De Man een beste wedstrijd. Hij gaf op de stop persplaats een vrijwel feillo ze verrichting weg en had een ruim aandeel in de overwin- ning. Herdersem trof in Kal ken een nogal taaie tegen stander die zich inzonderheid in de eerste speelhelft niet makkelijk liet maneuvreren. Vandaar dat de bezoekers bij de rust slechts met 1-0 in het krijt stonden. In de tweede speelhelft was er een wissel bij de thuisploeg waarbij Ruyssinck inkwam voor Loos. Haast onmiddellijk verdubbel de Ruyssinck de voorsprong. Kalken sloeg nog terug en in de 88e min legde Smet die ook het openingspunt had ge scoord de eindcijfers vast. J.V.H. Prov. Jun. Zele - Beveren 1-0 Aalter - E. Aalst 0-2 SNS - Lede 0-0 R. Gent - KAVD 3-1 Prov. Schol. Zele - Beveren 0-2 Aalter - E. Aalst 1-3 SNS - Lede 0-1 R. Gent - KAVD 2-3 Gew. Jun. F Terjoden - Nieuwerk. 5-1 SK Erembod. - Windeke 0-2 Gew. Jun. G E. Aalst - R. Wett. 2-0 SK Aalst - Wieze 7-1 Lebbeke - Wichelen 5-3 SK Gremb. - W. Moorse! 5-3 Gew. Jun. H Hamme - Bazel 7-0 Gew. Schol. C Ol. Gent - Overmere 3-3 Gew. Schol. I SK Erembod. - E. Meldert Thor Meldert - Welle 0-1 .Heldergem - Edixvelde 2-3 Nieuwerk. -SK Aalst 4-1 Gew. Schol. K Wichelen - R. Wett. 0-1 Berlare - Massemen 2-5 Herdersem - Schelleb. 0-1 Serskamp - St. Wett. 2-1 Hofstade - Smetlede 1-1 Wieze - Moorsel 0-2 Gew. Schol. L KAVD - Baasrode 2-0 E. St. Gil1 is - Onstal 1-0 Robur - SK Lebb. 2-1 Heikant - Schoonaarde 4-1 Sp. Appels - Hamme 1-1 Sp. Buggenh. -Oudegem 3-1 Gew. Knapen E. Aalst - Opstal 11-0 Lebb. A - Schellebelle 14-0 Massemen - Gijzegem 1-2 Serskamp - Lebbeke B 1-4 Baasrode - Herzele 10-0 Gew. Knapen D Robur - Melsele 0-0 Prov. Knapen Zottegem - Zele 2-3 KAVD - SC Lokeren 0-4 AA Gent - E. Aalst 1-1 Knapen D Overmere - St.-Amandsb. 3-0 Knapen J Edixvelde - FC Denderl. 1-1 Nieuwerk. - Okegem 7-1 Knapen K SK Aalst - Erembod. 5-1 T. Meldert - Terjoden 0-3 Doggen - Oudegem 0-3 Wieze - Lede 0-1 Herdersem - E. Meldert 0-2 Knapen M Sp. Buggenh. - Berlare 3-4 Hamme - KAVD 9-0 Sp. Appels - Boonwijk 5-0 Schoonaarde - Heikant 1-0 E. St. Gillis - SK Gremb. 2-1 Knapen N Zele - Eksaarde 2-1 Hamme - Temse 1-4 Prov. Miniemen Zottegem - Zele 2-3 KAVD - SC Lokeren 3-0 AA Gent - E. Aalst 1-0 Min. H W. Moorsel - St. Denderl. 1-0 Kerksken - Edixvelde 2-1 Min. I Zele - Sp. Buggenh. 1-1 Lede - KAVD 9-0 Hofstade - Wieze 1-1 Oudegem - Lebb. B 0-3 SK Gremb. E. St Gillis 3-0 Min. J Sinaai - Hamme 0-6 De zoveelste gevaarlijke faze voor de goal van Smetlede (Hofstade - Smetlede 5-1). (EL) Koploper Oudegem klopte Thor Meldert met 0-1 en stevent regelrecht op de titel af. JM) \W i i U V i li 4,' H 5 ,j 't vSf r, n Schot van Van Brempt (T. Meldert) dat in de grijparmen van de Oudegemse doelman Walter Janssens terechtkomt. (JM) VOOR ZATERDAG 28 EN ZONDAG 29 FEBRUARI 1976 Prov. Jun. (10 u.) KAVD - FC Denderleeuw Lede - E. Aalst ~SC Lokeren - Zele Prov. Schol. (10.30 u.) KAVD - FC Denderleeuw Lede - E. Aalst SC Lokeren - Zele Gew. Jun. F (10 u.) Windeke - Terjoden SK Erembod. - St. Den derleeuw (10.30 u.) Gew. Jun. G (10 u.) Wichelen - Berlare E. Aalst - SK Gremb. Lebbeke - Wieze W. Moorsel - St. Wett. Baasrode - SK Aalst (10.30 u.) Gew. Jun. H (10 u.) St.-Pauwels - Hamme Gew. Schol. C (9 u.) Overmere - Bottelare Gew. Schol. I (10 u.) E. Meldert - Heldergem Doggen - E. Nieuwerk. SK Erembod. - St. Den derleeuw (9 u.) SK Aalst - Haaltert (9 u.) Edixvelde - Thor Meldert Gew. Schol. K (10 u.) Smetlede - Berlare E. Aalst - Wieze (10.30 u.) Hofstade - Schellebelle (9 u.) W. Moorsel - Serskamp Massemen - Wichelen (10.30 u.) R. Wetteren - Herdersem Gew. Schol L (10 u.) Schoonaarde - Opstal E. St. Gillis - Sp. Bug genh out Sp. Appels - Lebbeke Oudegem - Heikant SK Gremb. - KAVD (9 u.) Baasrode - Robur (9 u.) Gew. Knapen C (9 u.) St. Wett. A - Opstal E. Aalst - Serskamp Massemen - Schelleb (28.2 15 u.) Lebbeke B - St. Wett. B Herzele - Wichelen Gijzegem - Baasrode (10 u.) Gew. Knapen D (9 u.) Beveren - Robur Zaterdag 28 februari 1976 Prov. Knapen (15.30 u.) Zele - KAVD (14 u.) Aalter - E. Aalst Knapen D (15 u.) Overmere - Lochristi Knapen J (15 u.) E. Nieuwerk. - Welle Ede - Edixvelde Knapen K (15 u.) Wieze - SK Aalst (14 u.) SK Erembod. - Doggen E. Meldert - Oudegem Terjoden - W. Moorsel Lede - Herdersem (15.30 u.) Knapen M (15 u.) E. Gremb. - Sp. Buggenh. Berlare - Sp. Appels SK Gremb. - Boonwijk KAVD Heikant <15.30 u.) Hamme - Schoonaarde (15.30 u.) Knapen N (14 u.) Gerda - Zele (15.30 u.) Hamme - Lokerse Prov. Miniemen (14 u.) Zele - KAVD Aalter - E. Aalst Min. H (15 u.) SK Aalst - Voorde W. Moorsel - Ninove Edixvelde - SK Geraards- bergen Min. I (15 u.) Oudegem - Zele Sp. Buggenhout - Hofst. E. St. Gillis - Wieze Lede - Lebb. A (14 u.) Lebb. B - SK Gremb. (14 u.) Min. J (15 u.) Hamme - SC Lokeren WS St.-Niklaas-FC Heikant 2-1 Alhoewel De Maesschalck zijn heroptreden deed was nu Kint onbeschikbaar. De rood-gelen stonden geruime tijd met 10 spelers in het veld, want Ge rard Vermeir kreeg voor kri tiek een gele kaart, wat niet voldoende was om zijn tong te bedwingen zodat de spel leider rood uithaalde. De wedstrijd kreeg zeker van de zijde van de Heikant een vermeldenswaardig verloop. Onder impuls van een voor- lijn, die gevaarlijker akteert dan vroeger, kon Van Caute- ren kort, na de rust gelijk stellen. Niettegenstaande een numerieke minderheid was Zele meest in de aanval, maar een verrassende tegenstoot lag aan de basis van een zeer gevleide zege van de Klaas jesmannen. B. In de Sporthal te Schellebelle werd de minivoetbalkompeti tie afgesloten. In de B-reeks, boven de 30 jaar, werd de trofee in de wacht gesleept door een te sterke ploeg van de Openbare diensten gevolgd door Flan- dria, KWB Schellebelle en KWB Bruinbeke. De A-reeks werd gewonnen door FC Bonanza voor de ploeg Clement, OKA, Belle- kouter, Uyttenhove en de Bruinbeke. De inschrijvingen dienen te gebeuren bij Bloso-afgevaar- digde Daniël De Pauw. Oost- akkerstraat 13 te Schellebelle voor 27 maart 1976. Nadien zal een reglement worden toegestuurd. De inschrijyings- kosten bedragen 150 fr. per ploeg met inbegrip van de 'verzekering. Voor de deelne mende ploegen is er moge lijkheid tot training elke don derdag van 19 tot 21.30 uur. De schiftingen hebben plaats op 17 en 24 april. De halve finales gaan door op zaterdag 1 mei en de finale gaat door op zondag 2 mei. Op 28 fa*.. bruari zal een selektie van Bloso Schellebelle de ope ningswedstrijd van de nieuwe sporthal te Melle spelen te gen een selektie van oud- Gantoisespelers. In het Gantoise-team hebben..- we de verzekerde deelname van André Van Herpe en An- dré Gael, stichter van het minivoetbal in België. Vertrek op het dorp om 18 u^- op zaterdag 28 februari. Supporters worden verwacht. VS

De Voorpost | 1976 | | pagina 17