Aalsterse kadetten winnen opnieuw klubklassement I Nationale veldloop van A.C. Lebbeke kan massa trekken Twee kluboverwiitningen STREEKPILOTEN RUKKEN OP Dit jaar toch kampioen! ATLETIEK-INFO A.C. Baasrode ZUSJES VAN DE VOORDE: ZEGE EN EREPLAATS Atletiekkern Over me re GOEDE RESULTATEN OP INDOORMEETING A.C. Lebbeke KADETTEN EN SCHOLIEREN KOLLEKTIEF GOED A.C. Berlare 54e ZEGE VOOR RIA BONNAERENS tN DAMESCROSS TE MEILEGEM A.C. Uitbergen Myrib'm De Palmenaer te Meilegem UITSLAG DAMESVELDLOOP VAN GRIMBERGEN A.C. Zele A.C. Grembergen Zondag zijn er weer loopwedstrijden te Grembergen LIEFHEBBERSVOETBAL 20 Nadat de Aalsterse tweedejaarskadetten in de nationale kani- schappen geen al te beste prestatie verwezenlijkten, waren het andermaal de jongste knapen die vorige zondag in het domein van Baron delta Falla d'Huysse te Leewergem opnieuw in de kijker kwamen. Erwin Van Nieuwenhove be haalde er een derde plaats voor een verbluffende Patrick iPayne (4). Freddy De Boeck (10) maakte de zaak rond en de Aalsterse kadetten hadden voor de zevende keer in dit seizoen het klubklassement op zak. Bij de tweedejaars deed Rik Roelandt zijn inzinking van de nationale kampioen schappen vergeten en ver wierf een mooie derde plaats. Hij ging nu meerdere atleten vooraf, die hem de week te voren hadden geklopt. Johan Claus klasseerde zich eenen- twtingste. Bij de pupillen was er een achtste plaats voor Guy Roelandt en bij de mi niemen deed Geert Heyman (5) het flink. Hugo Wellekens bracht de bevestiging van zijn goede konditie en moest slechts in de laatste vijfhon derd meter uit de schaduw van de winnaar. Eddy Thijs eindigde mooi negende. Bij de juniores nam Robert De Vuyst een voorzichtige aan loop doch naarmate het einde naderde kwam hij steeds dichter om zich definitief op de vijfde plaats te hijsen. ZATERDAG 28-2-'76: A.C. WAASLAND Polstok indoor 14 u. Stedelijke Sporthal St.-Niklaas. Sen., jun. H.: polstok beginhoogte 4 m. ZONDAG 29-2-'76 OLYMPIC BRUGGE Cross 14 u. Park de Valkaart, Oostkamp. Seniores tot miniemen. A.C. VILVOORDE 20e Grote Stadsprijzen 14.30 u., Domein De Drie Fonteinen, Vilvoorde. Sen. tot pupillen. ZOTTEGEM A.C. Veldloop 14.30 u. Letterhoutem. Voorbehouden voor veteranen, miniemen en pupillen. WATERSCHEI A.C. Veldloop voor dames, Lanaken 10.30 u. Seniores tot pupillen. 14.30 u. Veldloop voor heren, Sparrendal te Lanaken, veteranen tot pupillen. A. Op de damesveldloop te Grimbergen veroverden de Baasroodse dames een beste uitslag. Een zege werd het bij de kadetten waar Moni que Van De Voorde in de laatste ronde de sterkste hleek en het ganse lot ver sloeg. An Van De Voorde kwam ook goed terug om zesde te eindigen. De kadet- Zondag was er een indoor- meeting te Wieze waar goede tijden genoteerd werden. Dorothy Meulewater deed 9.9 over de 60 m. horden en op de 60 m. vlak 8.1 Maria De Schoenmaecker deed 8.3 over de 60 m. vlak en 48.3 op de 300 m. Carine Roels sprong over 1 m. 35. Kadet Serge Beckers sprong over 1,45 m. en had 12.2 nodig voor de 60 m. horden. In de 300 m. reeks voor scholieren won Dany Buy- le in 41.0. In de 60 m. vlak was hij 3e in 7.5 en in het hoogspringen haalde hij 1,45 m. Luc Van Pottelberghe liep de 60 m. vlak in 7.6, de 300 m. in 41.0 en sprong over de lat op 1.55, even als Rudy Goossens. De meisjes veldloopsters bonden de spikes aan te Meilegem waar Ingrid Ver- straeten de miniemenreeks op haar naam schreef. Linda Van Driessche was 9e bij de pupillen en Kat leen Bauwens 21e. In de kadettenreeks was de 12e plaats voor Mar- tine Buyle en Nelly Rasschaert was 33e. Scholier Paola Van der Sij- pe legde beslag op de 5e plaats. Seniore Diane Van de Sompel werd 12e. Te Leeuwergem-Zottegem was er een wedstrijd voor heren. Franky Meulewa ter en Hendrik Maes wa ren respektievelijk 12e en 14e bij de pupillen. Flinke uitslagen van onze miniemen met Guy Buyle als 3e. Mare De Bruyne 5e, Filip Buyle 8e, Johny Ras schaert 21e en Rudy Van de Sijpe 22e. Kadet Repé De Lausnay was 15e. Christiaan Blan- quaert was bij de juniores 11e. Vader en zoon Oos- terlinck gingen van start te Assenede waar Dirk 4e was bij de juniores en Cyriel 15e bij de vetera nen. Zondag zijn er wedstrijden voor jongens en meisjes te Overmere. M.H. Goede verrichting eens te meer van Miel Kiekens (3) bij de veteranen. Pierre Cal- lebaut had bij de seniores af te rekenen met de gbrs Lismont, Polleunis, Vaes en nog een paar Soudanezen. Het werd voor Callebaut dus geen gemakkelijke oopgave. Hij klasserde zich zesde - en slaagde er in een der Souda nezen achter zich te houden. Dirk Coppens werd vierender tigste. Goede prestatie van L. Coppens te Grimbergen Een groepje Aalsterse dames atleten trok vorige zondag 'naar Grimbergen waar de beste prestatie door Lutgarde Coppens werd opgebracht, üa een prachtwedstrijd eindigde ze derde. Na de eerste ronde liep ze in zevende stelling aan het einde van de kopgroep. Ir. de eerste grote ronde moest ze drie atletes laten lopen om dan samen met twee an dere in de achtervolging te gaan. Ze strandde dank zij een scherpe eindspurt op een tiental meter van de Bra bantse kampioene. Ook Ka- rine Van der Meirssche deed het flink. Na een goede start kwam ze in achtste stelling doch in het laatste gedeelte liet ze nog een paar tegen standers achter zich. Ann Claeys legde bij de kadet ten beslag op de vierentwin tigste plaats, en bij de mi niemen werd Christa De Winne zesendertigste. J.V.H. ten eerste en tweedejaars liepen samen zodat we 39 aankomsten mochten noteren wat de uitslag van deze meis jes nog wat meer kleur gaf. Magda De Kinder zorgde in de reeks voor seniores voor een andere ereplaats. Haar inspanningen werden beloond met een prima resultaat, in de uitslag prijkte zij als vijfde. Zat er aanvankelijk meer in voor Magda deze uit slag zal haar wel bevredigen zoals ook het op zijn einde lopende seizoen. De juniores Ingrid Bauwéns en Patricia Famaey gaven de toon aan in deze reeks. Naar het einde toe verzwakten ze even maar behielden toch een plaats in de eerste tien. Bauwens werd zesde en Famaey zevende. Bij de scholieren veroverde Godelieve Bauwens vroeg in de wedstrijd de derde plaats. Zij zou deze positie knap ver dedigen zodat zij op het derde trapje mocht. De miniemen plaatste zich als volgt 15e Viviane Erpels, 27e Annick Van Borm, 31e Laurette Van Spitael. Bij de pupillen ver overde Hilde Bauwens een 8ste prijs. a. Bij de miniemen 64 noteerden wij een 3e plaats voor Greta Janssens. Ann Van Gulck tik te 15e aan. Annette De Schrijver en Christa Goossens werden res pektievelijk 23 en 32e. Bij de miniemen 63 werd het opnieuw een zege voor Ria Bonnaerens. Bij de kadetten was Iris Scheirs 18e. Tenslotte namen wij nog nota van de 24e plaats van Elsie Bonnaerens bij de scholieren. De meisjes liepen zondag te Meilegem. Kathleen van der Straeten eindigde er op een mooie 4e plaats. In dezelfde reeks was Lucrèce Rogiers 23e. De kadetten liepen er in één reeks. Berlinde Poppe was 15e en Anne Van der Strae ten 23e. Bij de seniores was Myriam De Palmenaer veruit de beste van de 23 deelneem sters. Zondag lopen al de jongens en de meisjes tot en met de scholieren te Over mere. Iedereen op post dus aanstaande zondag. De damescross te Vilvoorde is voor de meisjes van voor zitter Renaat Biesemans, kol- lektief op een degelijk re sultaat geëindigd, met daar bij enkele uitschieters. Het belooft voor de damescross die AC Lebbeke organiseert op 6 maart in eigen gemeen te. Daags nadien zijn dan de heren aan de slag. In de reeksen kadetten zal het ze ker de moeite lonen Griet Geeroms aan het werk te zien. Zondag was zij vijfde en zo zagen we haar reeds meer maals in strijd voor een plaats in de kop van de uit slag. Bij de pupillen zijn daar ook bijgekomen. Irene Wil- lems en Ria Van De Velde die voor een tweede en zesde plaats zorgden. Bij de kadetten werd het een tweede plaats voor de klub en naast Geeroms willen we ook de andere meisjes vermelden die daar aan mee werkten. Jacobs was 11e en Van Wemmei legde op een 17e plaats beslag. Bij de scho lieren werd dat overgedaan door Marleen De Ridder 15e; Marina Willlems 24e en Danny De Saedeleer 24e. Danny heeft daarmee haar plaats weer ingenomen na dat zij met een griepaanval ge plaagd de spikes in de kast moest laten. Graag ook een vermelding voor de prestatie van Sonja Hertsens bij de ju niores (10e). Bij de seniores was het Greta Van Der Zwal- men die nu de eerste klub- atlete werd op de 8ste plaats. Op een andere plaats krijgen we dan de volledige uitslag van deze wedstrijd. Het toppunt van de veldloopbedrijvigheid ligt volgende week te Lebbeke waar de plaatselijke vereniging twee nationale veldlopen organiseert. Op zaterdag 6 maart komen de dames aan de beurt en op 7 maart zijn de heren van de partij. Het wordt een zware brok voor de ijverige bestuursleden van de blauw-witte vereniging, twee wedstrijden op weekend. Alles laat voorzien dat het een sukses wordt. Voor de atleten zijn er weinig problemen, die genen die reeds deelnamen weten dat te. Lebbeke mooie prijzen liggen te wachten. De supporters zullen allicht AC 'Lebbeke aan het werk willen zien in eigen midden nadat zij de voorbije maanden tal van uitstekende prestaties lieten noteren en dat zowel in min dere als in wedstrijden met in ternationale bezetting. Een van die exploten was de uit slag die zij voorlegden van Aarlen waar zij ieder jaar op uitgenodigd worden naast en kele buitenlandse verenigin gen. Bij de heren zullen de blauw wit atleten het nu opnemen tegen lopers van AC Aalst, AC Baasrode, AC Denderland, Vlierzele Sportief, AC Zele om maar de naaste buren te noe men. Ook AC Hamme zal van de partij zijn terwijl Frank Grillaert nu aangesloten bij Antwerpse als vaste vertrek ker werd aangekondigd. Voor beide wedstrijden kun nen we zeggen dat het gebeu ren zich zal afspelen in de om geving van het jeugdcentrum De Mot, Leo Duboisstraat. De kleedkamers zijn in de zaal Ons Huis, Vakschool en Café Vieux Temps, Leo Duboisstr. Prijsuitreiking voor dames en heren Pupillen en miniemen jeugdcentrum De Mot, Kadet ten, scholieren en juniores zaal Ons Huis en Vakschool. Seniores café De Medts, Gro te Plaats. Ook de prijsuitrei king voor de veteranen heren heeft daar plaats. Te Lebbeke verwacht men hun kopmannen uit de ver schillende reeksen om de strijd aan te binden en men hoopt natuurlijk met sukses. Deze zijn Joos, Rottiers, Willems, Van Damme, De Cos- ter, Boodts, Veyt, Van Thie- nen. Van Den Abbeele .Verha ven, De Feyter, Van Stappen, Van Der Meerssche, Goossens, Wijns, Van De Voorde. Buiten deze zijn er nog wel wiens naam we hier niet ver melden maar wel eens voor de verrassing zouden kunnen zorgen. Bij de dames gaat de aandacht naar Angèle Mer- tens, Van Wemmei, De Ridder en Geeroms. Beide wedstrijden vangen aan te 15 uur. André. PUPILLEN 2) Willems A.C. Lebbeke 6) Van den Velde Lebbeke 20) Van den Broek Lebbeke MINIEMEN 12) Dhoom Denderland 15) Erpels AC Baasrode 19) Berghman Lebbeke 20) Van Buggenhout Lebbeke 25) Bernaer Lbekke -26) Peytier Lebbeke 27) Van Borm Baasrode 29) Van der Zwalmen Leb. 36) De Winne Aalst 40) Van Wemmei Lebbeke 46) Van den Broeck Lebbeke KADETTEN 1) Van de Voorde Baasrode 5) Geeroms Lebbeke 6) Van de Voorde Baasrode 11) Jacobs Lebbeke 13) Smet Hamme 17) Van Wemmei Lebbeke 18) Van Eynde Hamme 24) Claeys Aalst 28) Van Buggenhout Lebbeke SCHOLIEREN 3) Bauwens Baasrode 6) Van de Meirsman Aalst 15) De Ridder Lebbeke 20) Willems Lebbeke 24) De Sadelaer Lebbeke 26) Meersman AC Hamme 30) Saerens Lebbeke 37) Van Buggenhout Lebbeke JUNIORS 3) Coppens Aalst 6) Bauwens Baasrode 7) Famaey Baasrode 10) Hertsens Lebbeke 17) Semal Lebbeke SENIORS 5) De Kinder Baasrode 8) Van der Zwalmen Leb. PLOEGENKLASSKMENT MINIEMEN 4) Lebbeke 65 5) Baasrode 73 KADETTEN 2) AC Lebbeke 33 SCHOLIEREN 2) AC Lebbeke De meisjes van A.C. Zele zorgden te Meilegem voor kollek- tieve en individueel sterke prestaties. Bernadette Buysse is haar ontgoocheling in het kampioen schap reeds vergeten, en knoopte opnieuw met de zege aan in zowel in haar reeks kadetten lag ze mede aan de basis an de kluboverwinning die A.C. Zele won met Marleen Christiaens (3e) en Viviane Biesemans (16e). Bij de scholieren met drie meisjes in de eerste tien was het ook de Zeelse klub die het klubklassement won Cristel Van Lysebettens (3e), Lieve Van Cauteren (5e) en Ginette Van den Bossche (7e). Andere uitslagen Juniores 10e Marleen Buys se lie Any Buyst. Kadetten 26e Hildegarde Dheer 46e Ann De Meyer. Miniemen 1963 6e Martine Permentier 15e Lieve Per- mentier; 16e Karine Van Hec- ke 19e Marina De Schrijder. Miniemen 1964 8e Bea Van- de Cauter 9e Lieve Biesman; 20e Hilde Buyst 28e Marleen De Wilde 29e Karine Cope- jans 30e Patricia Van Mal- deren. Pupillen lie Greet Van Ly sebettens 29e Veronique Coppens. Prestaties jongens in veldloop te Leeuwergem. Seniores: 14e Eugeen DeKim- pe 56e Eric Van Malderen. Veteranen 13e Alois aVn de Cauter. Juniores Patrick Schockaert; 10e Eric De Schepper14e Etienne Van Acker; 18e Geert Plaetinck 21e Rudy Van Kerckhove. Scholieren 24e Martin Clayé; 25e Luc Van den Broeck 28e Luc Claeyé. Kadetten le reeks 13e Erwin Van de Cauter 17e Jos Per mentier 19e Alain Haegens. Kadetten 2e reeks 11e Luc De Kimpe 18e Patrick Wes- terlinck. Miniemen le reeks: 27e Yvan De Roeok Miniemen 2e reeks 3e Raoul Vehent. Miniemen 3e reeks 9e Johan Van Cleemput 16e Patrick De Waegemaecker 23e Joris Stilten. Pupillen le reeks 3e Pascal Florijn 7e Wim De Meyer. Pupillen 2e reeks 7e Erwin Van de Cauter, lie Sammy Seymortier. BENO. Op zondag 29 februari orga niseert de plaatselijke atle- tiekafdeling van Grembergen in samenwerking met de moe derclub AC Denderland een oefenveldloop. Deze wedstrijd zal zijn verloop kennen in de omgeving van het sportsta dion aan de statie van Grem bergen. Hij is voorbehouden aan atleten aangesloten bij AC Denderland zowel heren als dames en ook voor niet- aangeslotenen. Een oproep wordt gedaan aan jongeren uit Grembergen en omgeving om aan te zetten in deze oe- a fentrip het kan misschien de (de aanloop zijn voor een verdere sportloopbaan in de atletiek. Zoals steeds zullen er mooie prijzen ter beschikking gesteld worden en alle deelnemers krijgen een prijs. De eerste start wordt gegeven om 14u30. André. Eer [ive De ifvin len Ser lits Vfc i 4 CARAGE ARROSSCRI. rrrf >JM)st0 De KKSF-voetbal ploeg Vlugge Jongeren Baarue gem. MOTORCROSS De start van het motorcrossseizoen was voor onze streek- piloten eerder mager. Te Sleidinge vonden we de kampioenen van \orig jaar terug. Bij de Inters moesten we niet zoveel verwachten daar Van Gijseghem gekwetst werd. Of hij in het andere geval er in geslaagd zou zijn de knappe Willy Verburgh te bekampen betwijfelen we sterk. Zelfs een internationale Johan De Cuyper kon geen weerstand bieden. Verburgh won alles wat er te winnen was en De Deene en De Cuyper moesten vrede nemen met de ereplaatsen. Bij de Nieuwelingen 125 cc vonden we Borms terug doch misschien met wat weinig overtuiging. Geert Van Gijseghem kon bij de Nieuwelingen 250 cc een reeks mee pikken doch een eerder onregelmatige tweede reeks deed hem enkele pun tjes verliezen wat hem dan ook een paar plaatsen in de eindafrekening kostte. Bij de juniores schijnt Geert De Ruysscher zich stilaan opnieuw op te werken. Hij won de eindklassering met een betere tijd voor Renard. Wel is ons zondag opgevallen dat nu BLB en BMB samen varen, heel wat nieuwe, jeug dige piloten uit de BMB ver schenen aan de start mis schien ligt daar de oorzaak dat onze streekpiloten niet zo best naar voor komen. Anderzijds moeten we dan ook zeggen dat het voor onze BLB-ers er zeker niet slech ter zal om zijn. Door een beter deelnemers veld zullen zij, die het nu kunnen volhouden beter op gewassen zijn om later door te dringen tot de hoogste rangen van deze sport. BLB Sleidinge Uitslagen Nieuwelingen 125 cc - Reek sen gewonnen door Van de Walle (2). Eindstand: 1. Van de Walle (Suz) 2 p, 2. Nourlet 4 p, 1 De Waele 8 p, 4. Hofman S p, 5. Borms 11 p. 'Nieuwelingen 250 cc - Reek sen gewonnen door Van Gij seghem en Beauprez. 'indstand 1. Beauprez (Suz) 3 p, 2. Roottier 6 p, 3. Van 'ijseghem 7 p, 4. Bruggeman p, 5. De Witte 9 p. 'uniores - Reeksen gewonnen door Vr-n Houtving en De Uuysscher. ::id.stu..a 1. De Ruysscher (Suz) 4 p 35'20, 2. Rpnard 4 p 35'40, 3. Van Roeyen 8 p, 4. Houwenhuyze 9 p, 5. Bae- tnes 12 p. Seniores - Reeks A 1. Daubie, 2. Lensen, 3. Malle- froid, 4. Standaert, 5. Lysy. Reeks B 1. Mallefroid - 2. Van de Moortel, 3. Plouvier, 4. Daubie, 5. Van Raemdonck. Eindstand 1. Mallefroid 4p, 2. Daubie 5 p, 3. Lensen 10 p, 4. Van Raemdonck 13 p, 5. Standaert 14 p. Inters Reeks A 1. Verburgh W., 2. Verburgh G., 3. Sae- lens, 4. De Cuyper, 5. De Deene, 6. Roman, 7. Van der' Vorst, 8. D'Haemers, 9. Bor-} tels, 10 Wille. Reeks B: 1. Verburgh W. 2. De Cuyper, 3. Verburgh G» 4. Wille, 5. Verburgh J., Bortels, 7. Sevens, 8. Van de ge Velde, 9. De Wolf, 10. Roman. Reeks C 1. Verbürgh, 2 De Cuyper, 3. De Deene, 4.op Bortels, 5. Verburgh J, 6. De nii Wolf, 7. Sevens, 8. D'haemers. all 9. De Smet, 10. Schietecatte. Eindstand 1. Verburgh W Mc (Suz) 3 p, 2. De Cuyper 8 p, ser 3. De Deene 20 p, 4. Verburgbjge; J. 20 p, 5. Bortels 20 p. 6 de Verburgh G. 20 p, 7. Wille h 25 p, 8. Sevens 27 p, 9. De-jj. wolf en Roman. VS De APPEI.S MERELBEKE 9-3. Het was trainer-speler K. De Waele die voor de eerste vakwisseling zorgde door op de 10e min. zijn tweede doelpunt te laten optekenen. Dat Mcrelbeke werkelijk een klasse te zwak is voor de denderspelers bewijzen de reeds vroeger behaalde uitslagen. Na het doelpunt van Tonia Michiels (19') moest men inderdaad wachten tot de 32' om nog een doelpunt van de thuisploeg, via invaller Van den Broeck te zien. Ondertussen had Me- relbeke kunnen milderen (31' 3-1). Nadat op de 41' Merelbeke een knappe inloper lukte, kon de Appelse sportvrouw '75, Erna Van Den Berghe de stand op 5-2 brengen. Na het appelsientje kwam de thuisploeg blijk baar in zijn ware doen, het was terug K. De Waele die in de 4' van de tweede helft nummer 6 aantekende. Ondanks verwoede doelpogingen van de 3e aanval moest men wachten tot de 21' om, dankzij Annette Vcrstraeten, terug wat sfeer rond het veld te krijgen. Toen Vermeir F., op de 24' de stand op 8-2 bracht leek de wedstrijd wel gespeeld, echter niet voor Verstraeten; nog een bal door de mand stuurde (30'). De Merelbeke- naren zorgden nog voor een verrassing door op de 42' een derde doelpunt aan-te-tekenen. Het kon echter niet meer baten, de twee punten bleven bij de titelkandi daten. Wedstrijden voor het komende week-end: Zaterdag: kadetten; Appels Rapid B. Zondag: Trouw (Deurne) Appels (res. en eerste). A.

De Voorpost | 1976 | | pagina 20