E.V. Aalst sterker dan Kraainem Nieuwe fietsen voor onze streekrenners Nipte zege van S.K. Grembergen KORT SPORT PAARDESPORT INTERKLUBS HAMSE JUDOKAS OP HUN HIT kJBÜHftflröi Beker van België Cross van A.C. Lebbeke Entente Frank Grillaert elfde Jean-Marie Lelon: ingreep Bekerwedstrijden BGB Aalst Wie wint? E.V'. Aalst is erin gelukt eerste nationaler Kraainem uit de Bekerkompetitie te stoten. De Eendrachters verdienden deze overwinning ten volle en de Brusselse nederlaag was uit sluitend toe te schrijven aan hun zwakke prestatie. Nu is wel zo dat wij verbaasd opkeken het Sparta Aalst scheidsrechters duo Mens-Ganzeman aangeduid te zien voor deze wedstrijd. Inderdaajl, Kraainem vroeg zich af waarom er Aalsterse scheidsrechters aangeduid waren en ook Eendracht vroeg zich af hoe deze scheidsrechters, aangesloten bij hun aartsrivalen Sparta, gingen fluiten. In elk geval, op deze wijze zoekt men moeilijkheden. De verdiende overwinning is een feit zodat Eendracht tijdens de volgende ronde Entente Irmep op bezoek krijgt en dus een mooie kans maakt om door te stoten tot de achtste finale. E.V. AALST - KRAAINEM 19-16 Eendracht startte sterk gemo tiveerd deze bekerwedstrijd. manipulaties om keeper Vinck niet te selecteren voor de interland tegen West-Duist land hadden voor gevolg dat de Eendrachtspelers slechts laterdagnamiddag zeker wis ten dat zij dienden te spelen. Eendracht begon de wedstrijd litstekend. Na een vloeiende ldfaanval opende Bayens de sco- zodat samen met de 2-0 voorgift Eendracht een uitste kende uitganspositie had. Keeper Vinck bewees zijn rij ke mogelijkheden en na 10' leidde Eendracht met 4-0. Ksouri kon één minuut later [•eplikeren maar- na 20' spel ieldde de thuisploeg met 5-2. Eendracht ging dan even over "•fjizijn toeren. Er werd te vlug -«en vooral onjuist op doel ge inschoten en hiervan maakte "rainem gebruik om tot 5-4 naderen. Langs het duo Van Goebhem-Steeman kon Eendracht zich echter vast bijten zodat de rust aanbrak met een 8-7 stand. Onmiddel lijk na de rust dreef Een dracht opnieuw de voorsprong op (10-7) maar toen Nagels en Phillepot voor twee minu ten uitgesloten waren kon Eendracht van deze numerie ke meerderheid onvoldoende gebruik maken. Kraainem on der impuls van de steeds ge vaarlijke Ksouri, naderde op nieuw tot 11-10 na 10'. Doch opnieuw werd een 14-10 voorsprong opgebouwd. Van dan af bleef Eendracht de wedstrijd in handen houden. Keeper Vinck redde, na een mindere periode, enkele keren gepast zodat Kraainem nooit dichter kwam dan 15-13 met nog 10' te spelen. Van Goc- them, die toch wel opvallend veel vrijheid kreeg van de be zoekers en de klaarkijkende Rimbaut brachten Eendracht op 17-13 met nog een zestal minuten te spelen om daarna het verdere wedstrijdverloop onder kontrole te houden. 'Van Der Borght legde tijdens de laatste seconden de eind cijfers vast. Scoorden Rimbaut 1, Van Der Borght 1, Van Goethem 9, Bayens 2, Nys 1, Steeman 3. EVA JEIJGDHANBAL Nu de officiële kalender voor de kadetten en de miniemen ploegen "afgewerkt" is zorgde de heer F. Lievens, jeugdver- antwoordelijke van het P.K. Oost-Vlaanderen, ervoor dat de miniemen konden starter» met een lentekompetitie. Wat er voor de kadetten - waar Avanti kampioen werd - voor zien is weten wij niet maar wij kunnen ons wel voorstel len dat. deze ook nog speel- gelegen'heid krijgen dit sei zoen. In de lentekompetitie won E. V. Aalst overtuigend van Avanti 1. De E.V. Aalst miniemen, 2e geëindigd na Kraainem, won nen met overtuigende 16-8 cijfers nadat bij de rust een 7-3 voorsprong was opge bouwd. Voor Eendracht zorg den volgende spelers voor de doelpunten R. Bayens 1, Van Nuffel 4, Van Ilerreweghe 9, Cooreman 2. Kan Eendracht in de lente kompetitie deze maal Kraai nem achter zich laten EVA K DERDE NATIONALE «PAYS NOIR - ROSIS AALST 20-12 5 Rosis Aalst heeft te Charleroi de nederlaag geleden. De |einduitslag is echter sterk overdreven. Rosis kende heel wat (tegenslag bij het besluiten. Verschillende worpen strandden op Jhet doelhout zodat een nederlaag met 3 a 4 doelpunten verschil beter de waardeverhouding tussen beide ploegen |zou hebben weergegeven. Trainer W. De Boeck erkende graag dat de atletische thuisploeg te sterk was. drietal dubbele meters, technisch weliswaar minder sterk, betekende voor de Aal- stenaars evenveel problemen. De Henegouwers namen een snelle start zodat Rosis na 3' ireeds met 3-0 in het krijt f'jstond. Via Meert kon Rosis .even aanklampen maar na een kwartier spel was de win baar reeds gekend (9-3). G. Buys en de wederoptredende J.P. De Jaegher waren de eni gen die nog voor de rust zou den scoren voor Rosis. Rust stand 13-5. Na de rust kwam Rosis Aalst meer en meer in de wedstrijd maar zoals ge zegd, het doelhout verhinder de hen de thuisploeg nog enig zins tie bedreigen. Langs de gebroeders De Jaegher kon Rosis tot 16-10 naderen een kwartier voor het einde maar alle inspanningen ten spijt, de te afgetekende nederlaag was niet mer te vermijden. Scoorden Buys 2, J.P. De Jaegher 2, De Boeck 2, G. De Jaegher 1, Meert 4, De Smedt RESERVEN PAYS NOIR - ROSIS AALST 8-13 De Rosis reserven speelden te gen het goed gerangschikte Pays-Noir een degelijke wed strijd. Langs Van Snick en Van Impe namen zij onmid dellijk het roer in handen 0-2 om verder uit te lopen tot 2-6. Bij de rust leidden zij steeds met 4-8. De thuisploeg kwam na de rust sterk aandringen maar doelman De Craecker verhinderde een terugkeer van de Henegouwers (6-8). Via een 9-12 stand 10' voor het einde behaalde Rosis een 8-13 overwinning. Scoorden W. De Boeck 2, Van Impe 6, Van Nieuwen- borgh 5, De Smedt 1. •gh BEVORDERING 2, q S.K. Grembergen heeft tegen U.S. Brussel moeten genoegen 6,:nemen met een zege met het kleinste verschil. De Grember- genaars, zagen een vijf-doelpuntcn-voorsprong teloor gaan en dienden op enkele minuten voor het einde zelfs een doelpunt op te halen. Puntenverlies ware inderdaad fataal geweest maar gelukkig werden de zaken nog rechtgezet tijdens de allerlaatste minuut. Meteen houdt G.S.K. zijn kan sen op promotie gaaf, al dient gezegd dat de uitslagen van 6' de laatste weken minder over- ille tuigend zijn. De wedstrijd van zaterdag te gen Schaarbeek, dat de laat ste weken een periode van hoogkonjunktuur beleeft, be tekent een ideale kans om op nieuw aan te knopen met de «kampioenenstijl». Schaarbeek mag echter niet onderschat worden. Jochewoa Aalst moest op nieuw een nederlaag incasse ren. De Aalstenaars slagen er maar niet in het tij te doen keren. U.S. BRUSSEL - S.K. GREMBERGEN 19-20 Een vlot spelend S.K. Grem bergen leidde na 11' met 0-6. Een knap afwerkende Vinck trad toen op het voorplan. S. K. bleef tot aan het eerste kwartier een rustig meester schap demonstreren (2-8). Gelegenheidscoach Callebaut 'iet toen iedereen wat speel- Selegenheid waar de thuis ploeg kon van profiteren om bij de rust: tot 9-11 te naderen Opnieuw met de basis-zeven kon Grambergen een nieuwe voorsprong opbouwen. Eet vlot spelend Grembergen liep tot 10-15 uit vooral dank z'j een hard werpende Cau dron. Toen echter diende ver vangen te worden btsgpn G.S. E te falen. Keeper v&n Hec- ke werd vervangen door col- kga Van Damme maar 10' voor het einde was alles te berdoen (16-16). Bij G.S.K. beerste er wel even paniek en nieuwe «keeperswisseling» bracht ook geen aarde aan de dijk. Met nog amper twee mi nuten te spelen zag Grember gen de nederlaag in de ogen (19-18). De Mol bediende ech ter Van Haute die gelijkstelde en toen Caudron foutief ge stopt werd aarzelde Vinck niet om de penalty om te zet ten. Meteen had G.S.K. een dreigende nederlaag weten te vermijden. Scoorden Vinck 5, Seghers 3, Caudron 7, Van Haute 3, Dau- we 2. JOCHEWOA AALST - IIAACHT 14-18 De nederlaag van Jochewoa was te vermijden geweest in dien de Aalsterse ploeg had kunnen beschikken over de snelle De Cock, weerhouden wegens examen. Ook het ge brek aan ondervinding van de debuterende Aalsterse keeper kostte hen enkele doelpunten. Haacht nam onmiddellijk het initiatief en leidde vlug met 2-5. Een flink Jochewoa sloeg echter terug en stelde gelijk een tiental minuten voor de rust (6-6). De Aalsterse kee per liet toen Haacht scoren uit een «onmogelijke» hoek zodat de bezoekers de rust in gingen met een 7-10 score. Tij dens het tweede wedstrijdge deelte klampte Jochewoa op nieuw goed aan maar de uit stekende bezoekende keeper verhinderde elke Aalsterse te rugkeer. Met een 10-16 ach terstand 10' voor het einde speelde de thuisploeg dan al les of niets. Het werd 13-6 toen J. Diependaele een doel punt terecht zag afgekeurd door de uitstekend leidended De Wit. Dit brak de veer en de zege van het verdienstelij ke Haacht kwam niet meer in het gedrang. De Ketelbutter was de beste Aalsterse afwer- ker. EVA. Wedstrijden voor het week-end Zaterdag 28-2 te 20ul5 Flémalle - Brabo Denderbelle Zaterdag 28-2 te 20ul5 Avanti - Olse Merksem Zaterdag 28-2 te 20ul5 Sparta Aalst - Neerpelt Zaterdag 28-2 te 19u30 SK Grembergen - Schaarbeek Zaterdag 28-2 te 19u30 Spado Woluwe - Jochewoa EVA. Interklubwedstrijden Piet, Dendermonde en i i Rijbaan Paddok Waasmunster, The Blue Birds Zele. Zondag 29 februari heeft de finale plaats van de in terklubwedstrijden te Zele in The Blue Birds. Niet. minder dan 109 paarden zijn ingeschreven, het ziet er naar uit dat het een spannende kamp wordt. Voor deze finale is de toegang gratis, de eerste toe schouwers krijgen de beste plaatsjes in de overdekte rijbaan. Aanvang te 13 u. stipt. De Entente van eerste provinciale organiseert een tornooi. De kadetten van S.K. Lebbeke spelen er tegen S.K. Aalst en de S.K. Lebbeke miniemen tegen St. Denderleeuw. (vds) Mare Hofman, het piepjonge idool van Herdersze schonken hem een gloednieuwe machine, em en Wieze werd niet door zijn fans vergeten (C) De Hamse atleet Frank Grillaert was enigszins ont moedigd na zijn verrich ting in het Belgisch kam- r- pioenschap veldlopen waar hij elfde werd. De voor bije week werd hij ge plaagd met tandpijn zo dat de dokter het gezwel moest opensnijden wat wel de pijn draaglijker maak^ te. Op het einde van de wedstrijd probeerde hij nog in de eerste tien te eindigen maar dat lukte hem niet. Het gaat de Lebbeekse at leet Lelon zeker niet voor de wind, daar hij na een periode van ziekte nu diende geopereerd te wor den in de kliniek te Asse. Liefhebber Erik Bonnarens kreeg van zijn Berlaarse supporters een gloednieuwe fiets. Tien klubs vaardigden hun beste miniemen en kadetten af naar Moerzeke voor het kampioenschap der beide Vlaanderen. Er waren 150 kleine judokas naar de zaal „De Vier Gekroonden" geko men. De miniemen uit Hamme hielden de kleuren hoog met een eerste plaats van Geert Van den Bossche, een tweede van Gunter Smet en een 3e voor Albert Verhoeven. In de volgende reeksen noteer den we een Robin Van Hese en Eddy De Wilde en een 3e plaats van Ronny Rolis. Hamme won het klubklasse- ment. De meisjes deden het nog beter, met de le plaats van Tania De Wilde en In- grid Smet, een 2e van Chris- tiane De Cock en een 3e van Christine Wille. De twee kadetten van Jitsu-Kwai be haalden eveneens een eerste plaats Suzanne Adriaens- sens. Tweede was Carine De Wael. Bij de kadetten jongens ver loor Geert Van Moerzeke te gen Noele en Mare Kinders sneuvelde tegen zijn klubge- noot. De winnaar in deze laatste reeks werd Ludo Van Han- denhove die in de finale de bovenhand op de Hamse be lofte Patrick De Mey hield. Van de 18 ingeschrevenen haalden 14 een medaille. Alle ploegen welke forfait geven in de Beker der Stad Aalst voor golfbiljart blij ven, ondanks hun protest, verloren. Protest voor een zaak waarvoor ze zelf ge kozen hebben op de jong ste alg. vergadering te Schoonaarde. (pd) De uitslag van de gratis tombola verbonden aan het klubblad van S.K. Leb beke en gehouden ter ge legenheid van de wedstrijd tegen Geraardsbergen gaf: 506, 291, 474, 499, 496. Prijzen af te halen in het S.K. lokaal bij Jozef Pis- sens. (vds) Op zaterdag en zondag 5 en 6 maart organiseert AC Lebbeke 2 veldlopen op het jeugdcentrum De Mot. Op zaterdag komen de da mes aan de beurt en daags nadien is het de beurt aan de heren. Voor de atletiekliefhebbers zal er dus keuze zijn. i nieuwe racefiets voor liefhebber William Tackaert uit Zele. Erik Arijs ook een nieuwe tvveewieler, waarmee de Aalstenaar een massa koersen wil winnen. Rechts broer Frank die nu prof is. (C)

De Voorpost | 1976 | | pagina 21