Vrije Tribune IPOVO CURSUS GEMEENTE BELEID GEMEENTERAAD NIEUWERKERKEN )E GAAT DE K.O.O. AALST NIET TE VER? 2 - 27-2-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. PRIORITEIT IS ECONOMISCH HERSTEL Het discussiëren gaat verder over de communautaire aange legenheden. Daarbij gelijkt het meer en meer op dorpspolitiek. Op een gevecht tussen partij voorzitters en op een berekend spel om bepaalde partijen knock-out te zetten waardoor politieke munt kan geslagen worden met het oof op de ge meentelijke verkiezingen. Het is misschien betreurens waardig dat de verkiezingen van oktober aanstaande hun invloed hebben op de bespre kingen van de voorbije dagen. En het is zeker betreurens waardig en af te keuren dat po gingen om tot een vergelijk te komen op het communautaire vlak misbruikt worden, niet om de inhoud van het gevonden akkoord, maar wel omdat be paalde politieke formaties zoals de Walse Christelijken er niet rechtstreeks bij betrokken waren. Men wenst nu vanuit een be paalde hoek dat de Eerste Mi nister het initiatief tot een nieuw gesprek zou nemen. Het spreekt vanzelf dat de regering bekommerd is om een oplos sing te vinden voor de commu nautaire problemen. Het is trouwens een punt uit de rege ringsverklaring. Maar kan of mag een eerste Minister, in deze sociaal-ekonomische cri- sispariode, zich de weelde veroorloven om zijn regering en het voortbestaan ervan op het spel te zetten. Een rege- ringskrisis zou nu het land duur te staan komen. Daarbij het re- geringsbestaan koppelen aan een projekt dat weinig kans maakt zou een onvergeeflijke fout zijn. Te meer dat een zeker aantal en even noodzakelijke wetten nog moeten gestemd worden. Of is de herstelwet of de wet op de Openbare Hof ding dan niet levensnoodzake lijk voor onze Welvaart zowel in Vlaanderen, Wallonië en Brus sel. Heeft de strijd tegen inflatie en werkloosheid dan geen ab solute voorrang vandaag? En is het niet even noodzakelijk dat de wet op de Privicy tot stand komt ter bescherming van burgers, zoals de ministe riële verantwoordelijkheid eveneens moet worden vast gelegd naast een aantal uit voeringsmaatregelen in het kader van de fusies. Dit neemt niet weg dat anderen buiten de regering initiatieven kunnen nemen, naar vergelij kingen kunnen zoeken en de hoeken om tot een definitieve staatshervorming te komen, kunnen afronden. Voor de regering moeten ech ter in de eerste plaats de priori teiten die ons economisch her stel mogelijk maken gelden, veeleer dan zure vruchten te willen plukken omdat de tijd nog niet rijp is. Diane D'Haeseleer Op deze cursus, ingericht door de Arrond. IPOVO-commissie, verwachten we gemeentelijke mandatarissen, kandidaat mandatarissen. leden van de inspraakorganen en allen die belang stellen in de problema tiek rond het beleid van hun nieuwe gemeente. Er wordt ruim tijd gepro grammeerd om van gedachten te wisselen met de spreker, in groep of met de leden van het paneel. Deelnemingsprijs: 200F. (cur susmap, verslagen, verfrissing, receptie, etentje). Het cursus geld kan gestort worden op postrek. 000-047951-50 van Fernand Capeau. Stwg. naar Geraardsbergen 31a, 9404, Aspelare. Informatie op hetzelf de adres. (Tel.054/337387). Programma: Do 11 maart '76 - 19.45 uur, «Fusies van gemeenten». Sena tor L. Van Ackere, Kerksken, zaal Café 't Horlogeken. Za. 20 maart, van 14 tot 18 uur, «Hoe een programma voor de gemeenteraadsverkiezingen op bouwen?», Dhr. Cl. Prieels, Geraardsbergen, zaal Café De Eendracht, Markt. Do. 25 maart, 19.45 uur, «Financiering van het gemeente beleid», Kerksken. Za. 3 april, van 14 tot 18 uur, «De Centra voor Maatschappe lijk Werk». Dhr. H. Petit, Zottegem. Gildenhuis. Do. 8 april, 19.45 uur, «Verkie zingstechniek en kieswet», Volksvertegenwoordiger Ghisleen Willems, Kerksken. Za. 24 april, van 14 tot 17 uur, «Inspraak in de gefusioneerde gemeente». Paneelgesprek met als moderator Arrond. Partij voorzitter H. Van Wambeke en als paneelleden de sekr. van de Cult. Raad van Ninove. Dhr. W. Thesin, de voorz. van de Gezinsraad van Zottegem. Mevr. Lut De Clercq-Stragier en Dhr. R. Van der Eist, Arrond. Ondervoorz. van de C. V.P.-Jo. Om 17 uur is er een receptie voorzien gevolgd door een eten tje. Deze cursusnamiddag gaat door in het Groen Kruis te Aalst. De nieuwe gemeenten worden werkelijkheid! De gemeente raadsverkiezingen vinden plaats over enkele maanden! Wie rechtstreeks of onrechtstreeks in het beleid van de gemeente een rol wenst te spelen krijgt, door het volgen van deze cursus, de kans om zich terzake beter te bekwamen. Inschrijvingen kunnen ook langs de plaatselijke voorzitter ofsekretaris om, gebeuren. FERNAND CAPEAU Lid. Arrond. Partijbureau «KERKEN LEVEN» EN SPANJE... De hoofdredakteur van «Kerk en Leven» heeft ons in nummer 6-jaargang 1976, doorheen een artikel met als titel «Christelijk Europa en Spanje», een treffend beeld geschetst van wat in Portugal aan anti-kommunis- tische hetze gevoerd is geweest, en van wat morgen in Spanje eveneens kan gebeuren, als het niet reeds het geval is. De aanhef van het artikel geeft ons al direkt een duidelijk beeld van het denken van F. Dalle, wanneer hij de opstand van Franco voorstelt als «een verzet tegen de stalinistische en antiklerikale republikeinen» en «een bevrij ding» voor het Spaanse volk! Deze stellingname vergt voor wie weet wat armoeland Spanje* toen was, en hoe elk volksverzet onder meer door Franco in Asturië in het bloed werd gesmoord, van onzentwege geen kommentaar. Het tweede ge deelte van het artikel is trouwens inzake eerbied van waarheid en geschiedenis niets beter. Er zijn in Portugal, Spanje en ook Italië geen linksen. Dat zijn kristelijke landen, en daarmee basta. De mensen hebben er schrik voor het kommunisme, ze zijn aller gisch voor al wat op rood lijkt. In het ganse epistel is trouwens slechts één waarheid te vinden, en dan nog slechts tussen de regels door aan het slot te ontdekken: «de kristenen mis sen de vaste, in het geheim opgebouwde organisatie». In andere woorden: het verzet tegen de bloedhond Franco is in hoofdzaak door links gevoerd en uitgebouwd! Wf danken dhr. Dalle dan toch voor deze bekentenis van for maat, al had hij er wellicht kunnen aan toevoegen tegen welke bloedige offers vanwege de verfoeide kommunisten...». "Maar is het anti-kommunisme voeden en aanwakkeren blijk baar voor «Kerk en Leven» een zeer bijzondere opgave en vorm van kristelijke moraal en leven (en we vinden er in hetzelfde nummer nog andere voorbeel den van), dan beoogt het bewuste artikel nog wat méér. Het gaat er om (en wij citeren) «al wie in de negen christelijke Europese landen vandaag Europees en christelijk denkt» te doen ontwaken en op te porren, opdat zij in Spanje zouden tussenbeide komen. De lezer betwijfelt of we niet overdrijven? ziehier dan: «Wij christelijke Europeeërs, zouden nu moeten de hulpaktie voor Spanje organiseren en niet wachten om S.O.S. te roepen tot de Vliet is doorgebroken. Wan neer morgen het kommunistisch geweld over Spanje losbreekt, zullen we klaar staan om awoert te roepen». En daar weer een volzin die zijn gewicht in goud waard is: «Het grootste deel van het demokratis verzet is chris telijk geïnspireerd. Het is waar schijnlijk daarom dat het een vaste organisatie mist. Het is niet zo moeilijk om te begrijpen wat meneer Dalle als objektief heeft. Kom aan. heren die het in Europa voor het zeggen hebt, steek degenen die van Franco de macht hebben gekregen, er in feite niets willen van loslaten en aan het regime weinig of niets willen veranderen, een handje toe. Wacht niet, tot het verzet nog bredere vormen aanneemt, naam Spanje zoals het is in de Europese Ekonomische Ge meenschap op, help een voor de «gevestigde waarden» gevaar lijke evolutie de pas af te snijden! Om dan, naar het stichtelijk voorbeeld van Nixon, met zijn CIA en zijn dollarpootje te eindigen met een tirade over de «zwijgende meerderheid»? Er zal morgen geen kommunis tisch geweld over Spanje los breken. Het geweld is er steeds van rechts gekomen en door rechts uitgelokt. Ook in de tijd toen de voorgangers van Dalle of hij zelf het toejuichten! Wij loochenen niet dat kristende- mokraten in het verzet hebben gestaan. Wij willen geen in menging van buiten in Spanje. Wij zijn solidair met degenen die in Spanje vandaag demokra- tische hervormingen eisen. Wij verbergen niet dat wij kate- goriek tegen elke hulp zijn aan de Spaanse fascistische top, die op deze hulp rekent om her vormingen uit te stellen. Wij hebben dus minder plaats nodig, en helemaal geen kron kels en leugens om haatgevoe lens aan te wakkeren die morgen zouden kunnen uitmonden op wat Spanje in een bloedbad heeft gestort. Meneer Dalle mag zich «christelijk» noemen en we verwarren andere kristenen zeker niet met hem maar er is met veertig jaar overwinning weinig verschil te bespeuren tussen zijn denken en dit van degenen die de bloedhond Franco aan de macht hebben gebracht. RAY DESMET ter Schiltz van de V.U., ge tracht het duidelijk te maken aan baron Nothomb, voorzitter van de P.S.C.; en dit voor de Waalse TV. Alhoewel Schiltz een duidelijk Frans sprak scheen het tot de edelman niet door te dringen. De franstalige begoede Brus selaars kunnen zich de luxe veroorloven, zonder dwang, naar de Vlaamse randgemeen ten uit te wijken maar weiger den zich aan te passen. Aan deze opdringerige pretentie moet dringend paal en perk worden gesteld door het radi- kale afschaffen der faciliteiten. Wij, Vlaamse-nationalistenzijn altijd van oordeel geweest dat het federalisme met twee en met eigen fiskale middelen het beste middel is om tot een eer baar vergelijk te komen in dit land. Wanneer echter de franstali- gen doof blijven voor onze ge matigde en gerechtvaardigde verzuchtingen (minimumpro gramma betoging te Halle) dan zullen zij ons verplichten naar andere oplossingen te zoeken. Zo zien wij bvb. niet goed in waarom Vlaanderen niet op ei gen poten zou kunnen staan? Ons komt het voor dat de be zwaren tegen een onafhanke lijke Vlaamse staat dezelfde zijn als deze die men vroeger tegen het federalisme aan voerde en die men nu heeft la ten varen. Wanneer de franstalige onwil ons inderdaad dwingt aan de noodrem te trekken, bij gebrek aan een eerlijk federalistisch vergelijk, dan beschikken wij in elk geval over stevige troeven om dit zogezegd avontuur tot een goed einde te brengen. Vlaanderen beschikt over ha vens en industrie, de werk kracht van een nijvere bevol king, de verbeeldingskracht en de kreativiteit voor een dina- misch sociaal-ekonomische kultureel beleid. Om deze vooruitstrevende po litiek met sukses te voeren zouden wij over eigen belas tingen en eigen spaarcenten kunnen beschikken, daar waar wij nu jaarlijks op een schanda lige manier worden afgeroomd. Of de franstaligen hetzelfde kunnen beweren is een andere vraag, die zijzelf moeten be antwoorden. JAN CAUDRON POSITIEVE BEGROTINGSBALANS MAAR EEN ZWAAR PROGRAMMA Tijdens de eerste zitting van het jaar 1976 kreeg de voltallige gemeenteraad van Nieuwerkerken een goed gevulde agenda te verwerken. De raadsleden kregen elk een plan van Groot- Aalst toegestopt en Burgemeester Hooghuys voegde eraan toe dat elk huisgezin een identiek plan zal ontvangen. Bij het begin van de vergade ring ontstond enige verwarring omtrent de indeling en numme ring van de agendapunten. Na overleg werden de goedkeu ring van de asfalteringswerken in de Bosveldstraat (toegang sportplein F.C. Edixvelde) en de aanvraag tot machtiging van het schepenkollege om in rechte op te treden in de zaak Temmermans (bepcrwaan- vraag) naar de geheime zitting verwezen. Sekrétaris J. Door eman gaf lezing van het jaar verslag 1975 waaruit wij het begrotingsoverschot (10 milj.) en de goedkeuring van de be groting 1976 onthouden. ONTEIGENINGS- VERGOEDINGEN Burgemeester Hooghuys wees erop dat de gemeentelijke bij drage aan de brandweer van Aalst (546.403 F) aanzienlijk hoger ligt dan vorig jaar. De oorzaken zijn de uitbreiding en het beroepsstatuut van het korps. Op zijn verzoek werd te vens de gemeentelijke bijdrage aan het proveociaal rampen fonds voor de overstroomde gebieden op 5 fr. per inwoner gebracht. De gemeente zal ook overgaan tot het openbaar stel len van het ambt van gemeen telijk toezichter op de vlees winkels. De aangewezen per soon hiertoe is een veearts, die de minimum leeftijd van 25 jaar moet bereikt hebben. De heer Braem vroeg op zijn beurt de maksimale leeftijdsgrens tot 35 jaar te beperken. De raad had daar geen bezwaar tegen. Vervolgens kwamen de ontei geningsvergoedingen ter sprake. Beslist werd over te gaan tot het afschaffen van voetweg nr. 95 en de welvoeg lijkheidsvergoeding 30 f per m2) toe te passen. De burge meester drong ook aan op de goedkeuring van andere ontei geningsvergoedingen die, ge let op de nakende fusie, drin gend moeten betaald worden. Het betreft de onteigenings plannen van weg nr. 6 (Edix- veldestraat), weg nr. 56 (Nach tegaalstraat plus een deel van de Kermeersstraat) en de Spechtmeersweg nr. 22. Vermelden wij tot slot van dit financieel hoofstukje de goed keuring van de leningen voor de onteigeningen van weg nr. 98 - Kerkveldweg (1.625.000 F) en de wegen 8 en 15 - Kwa destraat en Sterrebosstraat (1.740.000 F). VERDAGINGEN Drie kewlpunten werden na een langdurige woordenwisseling naar de eerstvolgende ge meenteraad verwezen. Twee daarvan waren aanvragen van Schepo Meuleman )Openbare Werken(. De eerste betrof het opmaken van een B.P.A. voor de Kwalestraat - Kantonstraat. Destijds werden die gronden voor het bouwen van sociale woningen aangewezen. Geen enkele bouwmaatschappij heeft tot nog toe aanstalten gemaakt om de dure gronden te kopen (18 miljoen fr.) We gens die hoge schatting zijn de lasten voor de huidige eige naars fel opgelopen. Schepen Meuleman vroeg bijgevolg of dawn.v. een B.P.A. een ge deelte van de gronden niet op nieuw het statuut van privé- bezit zou kunnen krijgen. Schepen van Financiën De Sutter wees op de kosten van een'dergelijk plan (80.000 F) en betwijfelde het nut ervan vlak vóór de fusie. Oppositielid Braem (P.V.V.) beklemtoonde dat zijn partij in het verlden reeds een dergelijk voorstel had ingediend maar dat sche pen Meuleman daar toen be zwaar tegen had. Zijn kollega, de heer Goossens, vreesde door de goedkeuring van dit plan de grondspekulatie on rechtstreeks aan te wakkeren. Het tweede voorstel van sche pen Meuleman omvatte het opmaken van een rooiplan voor de Papestraat en Kleiï derbroekstraat. Burgemeest Hooghuys wees op de ern van dit plan maar kon het ko 6 krete voorstel van de hende Braem om de breedte van Papestraat tot 8 m te beperki en éénrichtingsverkeer toe tste passen, niet aanvaarden, typ/ar Papestraat moet voor de tw^anc richtingen open blijven en tyrme gevolg is een breedte van 10 noodzakelijk. Besloten we een ontwerper aan te stellf die vooraf duidelijke richtlijn* zou krijgen. Met het derde knelpunt, h openen van een gracht in (Lfj Merestraat, zat de burgemee m0 ter duidelijk verveeld. Die b l(j0 wuste gracht moet wegens afwateringsmogelijkheden dringend geopend word maar loopt voor een stuk ov de eigendom van de he Q V.D.V. Deze laatste he reeds een voorstel tot drain ren op kosten van de g meente afgewezen. Burggj meester Hooghuys betreur* in|"jj dit en vroeg in naam van h schapenkollege een mach ging tot het raadplegen v een raadsman. bes sp* Wie de laatste dagen de fran stalige pers leest in verband met de beroering rond de ge meenschapsproblemen wrijft zich de ogen uit en vraagt zich af waar dit naartoe moet in dit gekkenhuis dat België heet. «La Libre Belgique» ex- kampioen unitarist alle katego- rieën, is nu wel te vinden voor een voorzichtige regionalize- ring maar kan niet akkorod gaan met o.a. volgende Vlaamse verzuchtingen, die zij overdreven acht: De regionalizedng van de fiskaliteit, waaronder elke ge meenschap zou kunnen be schikken over eigen belastin gen. de afschaffing van de pari teit in de Belgische minister raad. De beperking van Brussel tot de huidige negentien ge meenten. Federalisme met twee. Met andere woorden wil de Li bre voor de Franstaligen alle voordelen van het federalisme mits behoud van de voordelen van het unitarisme, terwijl de Vlamingen zich maar moeten tevreden steljen met de kumul van de nadelen. De Libre wil dus de toestand bestendigen waarbij Vlaande ren jaarlijks voor tientallen mil jarden bestolen wordt ten voordele van Brussel en Wal lonië. (Zie dossier Vlaanderen, uit gave van de studiedienst van de V.U.) De Libre wenst het behoud van de pariteit (50-50) in de natio nale ministerraad in een land met ruim 60% Vlamingen, maar weigert diezelfde pariteit te Brussel, waar de Vlamingen in de minderheid zijn. De Libre wenst het doorbreken van de carcan rond Brussel door aanhechting van Vlaamse gemeenten en hierbij bazeert zij zich op de gevolgen van de misbruiken die de francofonen van de faciliteiten hebben ge maakt. De Libre wenst een feder alisme met drie omdat zij goed beseft dat een spelletje van twee tegen één bij voorbaat gewonnen si. De verstandige lezer ziet nu in dat met dergelijke «gesprek spartner» geen land te bezei len valt en vraagt zich mis schien met ons af: «Watnu?» Verleden zondag heeft voorzit- Voor ons ligt het «reglement van orde van de rustoorden.» Het is een gestencilde bundel van 12 bladzijden met 39 arti kels, die de voorwaarden bepalen, waaraan de oudjes moe ten voldoen. Het wordt uitgereikt door de kommissie van openbare onderstand Aalst. Na lezing van de fameuze 39 artikels, gaven we een en ander ter overweging aan verschillende personen. Ondermeer een juridisch bevoegd persoon. Enkele andere overwegingen bespraken we telefonisch met een bevoegd persoon: «een koo voorzitter» die met Aalst niets te maken heeft. Overwe gend dat plaatselijke KOO leden slechts pro domo kunnen spreken, oordeelden we het wijselijk om deze mensen over hun eigen statuut niet verder lastig te vallen. KENNISGEVING VAN HET REGLEMENT Het meest typerende van dit reglement is de laatste alinea van het artikel 39, dat we letter lijk overnemen: «Een eksemplaar van onder havig reglement wordt tegen ontvangstbewijs, dat als ak koordverklaring geldt, aan elke nieuwe resident bij de opne ming in de instelling ter hand Het laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Wie binnen komt in de instelling krijgt op handtekening een ontvangs tbewijs van het reglement en is meteen akkoord met al de voorwaarden, die de KOO op legt. Bovendien rijst de vraag, hoeveel oudjes de voorwaar den gelezen hebben, ook al te kenden zij bij voorbaat. Opvallend bij het dokument is, dat er nergens een datum voorkomt waarin dit reglement in een zitting zou goedgekeurd zijn. Nergens een naam van voorzitter of secretaris, of be iden, die het dokument moeten echt maken. In feite zou ieder een deze stencil kunnen uitge ven, ware het niet dat wij het- zelf ontvingen uit handen van dhr. Bosteels op 29 januari 1976. Een onderhoud dat al even cru verliep. Boekhoudkundig ge zien. Zoals men oude mensen wil verzorgen. Gewoon uitcijferen en eigendomstitels opeisen en wie die niet geeft, langs de re gistratie laat in orde brengen. Boekhoudkundig gezien kost een verblijf 350 F per dag. Daarnaast komen de alge mene voorwaarden, die we hieronder weergeven. Het statuut van de instelling wijst er ondermeer op, wat er voor de bejaarden gedaan wordt: onderdak en verwar ming, voeding, met op zijn minst één warme maaltijd per dag, het onderhoud van loka len en het wassen van linnen en beddegoed. Medische- en farmaceutische zorgen, hygië nische en gezondheidszorgen, ontspanningsmogelijkheden. Wat de farmaceutische en me dische zorgen betreft, deze worden integraal teruggege ven door de mutualiteit, zodat het opzichzelf nogal kras is om deze bovendien niet te kontro- leren zorgen verstrekking, mede in de service van de kostprijs te kalkuleren. In artikel 5 gaat de bijzondere aandacht van de KOO naar de eisen waaraan de kandidaten moeten voldoen en in punt 4 het aansluitingsbewijs van de mutualiteit. Punt 5, alle inlich tingen betreffende de inkom sten en in 6e nog maar eens alle inlichtingen betreffende de vermogenstoestand. In 7® alle informatie betreffende dege nen welke onderhoudsplicht verschuldigd zijn. Als vijfde en laatste punt van artikel vijf: «zij dienen er zich toe te verbinden, in de mate van hun geldelijke middelen, alle kosten te betalen». Wat dient verstaan onder «alle kos ten», kan nergens teruggevon den worden. Artikel 9 van de toelatingsmo daliteiten: De residenten kun nen bij de Kommissie van Openbare Onderstand hun ziekenfondsboekje, hun pensioen- en rentebrevetten en andere stukken in bewaring geven. De Kommissie van Openbare Onderstand kan van de resi denten EISEN dat zij haar bo vengenoemde stukken toever trouwen. FINANCIËLE PROBLEMEN Verblijfkosten. Artikel 21: Het bedrag van de onderhoudskosten wordt door de Kommissie van Openbare Onderstand vastgesteld. De residenten betalen maande lijks aan de door de Kommissie van Openbare Onderstand aangestelde verantwoordelijke de bijdrage die hun wordt opge legd door de Kommissie. Artikel 22: De residenten zullen bij ontvangst de DRIE VIER DEN van AL hun inkomsten aan de Kommissie van Open bare Onderstand overmaken tot bijdrage in de onderhouds kosten. In de artikels 23, 24 en 25 zegt men wel dat vakantiegeld, in komsten verkregen uit een be scheiden woning of frontstre pen of strijdersrente evenmin in aanmerking komen voor het bepalen van het inkomen. In artikel 26: De toekenning van opleg voor geneesmidde len en kwijtschelding van het persoonlijk aandeel bij verblijf in het ziekenhuis zullen als steun worden beschouwd. Artikel 28: Indien de opgeno men personen niet over vol doende inkomsten beschik ken, heeft de Kommissie van Openbare Onderstand het recht om van de solvabele on derhoudsplichtigen, in verhou ding tot hun inkomsten, het saldo te EISEN tot beloop van de onderhoudskosten en het Artikel 29: Voorwerpen en waarden, medegebracht door de residenten, wier onder houdskosten niet volledig zijn gedekt, komen ingeval van overlijden toe aan de Kommis sie van Openbare Onderstand tot beloop van het haar ver schuldigde bedrag. Dit artikel 29 onderstreept al een van de vele bedoelingen met het zo gul in bewaring ne men van waarden. Beter één vogel in de hand. Maar met ar tikel 32 gaat men nog een klein beetje verder: De Kommissie van Openbare De heer Braem betwijfelde die gracht wel eigendom is v de gemeente: «Ik heb die in |st" officiële atlas net teruggevo }St( den en de gemeente is in ge tjet geval gemachtigd om privé-bezit in te grijpen. De6 n genaar zelf moet de gracjntu openhouden». et c De burgemeester en schepfojnc Meuleman replikeerden 4iet niet alle grachten op de ka||jnc vermeld staan. Verscheidene? gemeenteraadsleden wezfen erop dat het advies van egoe raadsman een overbodige gjnor dverspilling is. Daarom stelt op schepen Meuleman voor zs^b eerst inlichtingen in te winn^,oc bij de bevoegde instanties <ji Brussel en Gent. de PARKEERSPROKKELS p' De voltallige gemeenteraad zi keurde het bijwerken van tgv; parkeerstroken in de Restel aa en Hoezestraat goed. Mee va derheid bij minderheid wevoc ook de aanleg van parkeeboi stroken in de Laarstraat en Bikle rgstraat principieel goedg de keurd. ma Jjani jen '9'' kle Onderstand zal van de resideèn ten kunnen EISEN dat zij Ant* HUN EIGENDOMSTITELS feel ALLE ANDERE WAARDEN,fr e hun bezit, ter bewaring aan dn- Ontvanger overmaken, iou Zij zal dit ook kunnen ten ove staan van eigendommen e waarden, die NA de opnamehw het bezit van de residents komen. ,K De Kommissie van Openbai} Onderstand zal tevens EISEPJ® dat een tegenwaarde in bewral ring wordt gegeven voor de efet gendommen die gedurende cra£ vijf laatste jaren voor de o^or< name vervreemd werden! 'n Tot daar de vreemde gedragsT: regel van de KOO, die naast d| wettelijke beschikking 3/4® vaf het pensioen, een verre gaande voorwaardenlijst oden stelde, om zichzelf veilig te ster len met een eigenmachtig da.e" kument. Het is begrijpelijk dg0 de residenten voor de hun onf vangen zorg moeten betalen* Het gaat ons inziens te ver, o*f als vanzelfsprekend beslag tf" leggen op alle bezittingen val"" de resident en daar dan noj^ ekstra 3/ 4® van te eisen. jr Artikel 39 liegt er niet om m^) de eerste paragraaf: «Alle resjpv denten gaan, door het feit vap hun opneming, de verbintenis aan de voorschriften van onjar derhavig reglement, evenalfke van de toepassingsmaatregel len, die zouden kunnen voorjisd geschreven worden, na te lep ven. jke De voorwaarden waarop difll( reglement afgedwongen wordp omschreven wij bij de inleidingp met de laatste paragraaf vaifli< dit artikel 39. p Eigenaardig is bij dit alles, da|rk in gans het opzet geen enkel&f' vorm van verhaal mogelijk isp Geen kontrole. fke Men wil wel residenten opne-l1! i men, als ze maar en vooral}'"1 hun waarden meebrengen err11 in bewaring geven. Hun eigen-P domtitels afstaan. De stelregel gaat blijkbaar niefu op dat, wanneer vermogende*! niet meer betalen, ook wef eens de instelling zouden mol! gen verlaten. r' Volgens onze informatie karjP een KOO zelf voorwaarden!111 vaststellen. In Aalst schrikt!01 men er niet voor terug om de! betalingsbalans zeer zwaar ter laten doorwegen in het voor-r deel van de KOO, die het ze- c kere voor het onzekere neemt.}- E.A.R,

De Voorpost | 1976 | | pagina 2