Si'™- i^1 yj^ WÊÊÊÊKM Twaalfde drawn MOEILIJK LOF VOOR DOELMAN DE VR0E Naar een topper Robur-FC Baasrode VIJF MINUTEN VOLDOENDE Prachtig verweer l Guy Clement wint twee punten voor Schellebelle 8 S.K. Grembergen knokt tegen degradatiespook NOG EENS EEN PUNTJE Hamme - F.C. Ronse 1-1 Jong Lede - Scup Jette 4-0 A j 1 ste Provinciale Na Buggenhout - Lokerse sekretaris Baeyens tevreden S.K. Lebbeke speelt finale beker Denderstreek op Pasen 2dt) Pmvmc/ah 3de Provinciale Opstal verdiende een punt 5% .- - W'. .-' v" ■■■■■■■■■■■Hi Christiaens scoort voor Lede (Lede - Jette 4-0) Sparta Buggenhout - Lokerse 1-1 Sparta Buggenhout is er vrij gemakkelijk in geslaagd Lokerse in bedwang te houden. Dit is de twaalfde drawn voor de Spartanen in deze kompetitie. De technisch betere bezoekers botsten op een wilskrachtige thuisploeg, die tot de laatste minuut streed om de gelijke stand op het bord te houden. Klubsekretaris Baeyens verklaarde zich na afloop van de derby tevreden over het resultaat. „Een veertiental dagen geleden zag het er naar uit dat we voor dit seizoeneinde opnieuw over al onze fanionspelers zouden knnen beschikken. Toen viel Van de YViele opnieuw uit wegens spierletsel en kreeg Norbert Van den Dungen griep, terwijl Stafke Hoste nog niet klaar kwam. Alsof dat nog niet volstond liep Eric Wauters op Hamme een ernstige kwetsuur op. We zijn dus genoodzaakt niet volledig fitte spelers het veld in te suren - Wanneer men in deze omstandigheden tegen ploegen als Lokerse een puntje meegraait, is er geen reden tot klagen" aldus de h. Baeyens, die zondag tegen Ronse Van de Wiele en Wauters opnieuw verwacht, wat de aanvals- lijn meer dieptegang moet geven. V.C. De Buggenhoutenaren moes ten het andermaal stellen zon der Van de Wiele en Wauters, wat de aanval sterk verzwak te. De jonge Rudy Crets, an dermaal aanvalsleider, verde digde zich flink maar was na een uur uitgespeeld. Met een knap doelpunt op aangeven van de interim-trainer-speler Julein De Weirdt had hij niet temin HET doelpunt gescoord. In het middenveld vierde Nor- bert Van den Dungen zijn we- deroptreden, deed wel mooie dingen maar bleek nog niet 100 speelklaar. Roger Van den Troost was evenmin fit en liet zich vervangen door Emmanuel. Achteraan speelde Verhulst opperbest. Marcel De Cock, de ex-Spartaan die zich voor zijn vroegere supporters in de kijker wilde spelen, ge raakte moeilijk uit de greep van Meyskens. Hij kwam aan zijn doelpunt, maar werd hier bij geholpen door achterspeler Cauwenberghe, die te kort op doelman Christiaens terug speelde. Het pleit voor de strijdlust en inzet van Sparta Buggenhout, dat het deze op stopper te boven kwam. V.C. Evergem - S.K. Lebbeke 0-2 Evergem dacht gemakkelijk te winnen tegen een ploeg die de dag voordien danste op het jaarlijks bal. De thuisspelers misrekenden zich echter. In Evergem had men de Lebbeekse vraag afgewezen om op zaterdagnamiddag te spelen dus de Lebbeekse oefenmees- ter. Lebbeke scoorde nog een tweede keer waarna de jeugd opnieuw kon ingezet worden. De Waegeneir vroeg zelf om vervangen te worden zodat Van Langenhove de kans kreeg om zijn talent te tonen A. Van der Straeten Daarom besloten de jongens van oefenmeester Paul Hol- brecht sportief weerwraak te nemen. Marc Van der Jeught bleef afwezig wegens kwet suur en werd vervangen door Meert. Volgens oefenmeester Paul Holbrecht botste Lebbeke op een elftal dat alles deed be halve voetballen. Doelman Verh avert werd re gelmatig aan het werk ge steld maar „echt" gevaar ging van de tegenstanders niet uit. Toen Verhulst het le doel punt op het scorebord bracht was de match gespeeld. Bij een doorbraak werd Mare Meert bij de voeten genomen door de doelman maar de scheidsrechter reageerde niet. „Indien we die penalty kre gen. was het lot van Evergem reeds zeer vroeg bezegeld" al- Uitgerekend op Pasen zal S.K. Lebbeke de finale spelen voor de beker der Denderstreek. Op die dag besliste het lot dat zowel Denderleeuw, St. Lievens Houtem als Lebbeke zelf vrij zijn. S.K. Lebbeke stelt veel belang stelling in die finale die zeker van geen leien dakje zal lopen. Ondertussen werd ook bekend gemaakt dat de daaropvolgende speeldag, op de achtste Paasdag, de derby S.K. Lebbeke Sparta Buggenhout zal door gaan zodat er nog zware dagen te wachten staan voor de jongens van voorzitter De Saedeleir. Men is bij S.K. Lebbeke immers een beetje opgetogen dat men minder gespannen aan de kompetitie moet deelnemen want de inzet van beiden is van belang. (VDS.) Voetbalkalender voor zondag 7 maart 1976 E. Aalst - Union KAVD - Merchtem Rac. Jet - E. Zele (6 maart te 19.30 u.) Dar. Leuven - J. Lede Sp. Buggenh. - FC Ronse Evergem - Hamme Olsa - SK Aalst St. Denderl. - SK Lebb. Winnik - Nieuwerkerken Bazel - Sp. Appels Terjoden - Brakel Robur - Baasrode W. Moorsel - Etikhove Laame - Overmere E. Meldert - Moerbeke Erpe - Serskamp Pollare - Erembodegem Edixvelde - Schelleb. St.-Kruis - Opstal Wachtebeke - SK Gremb. Erondegem - Doggen Strijpen - Hofstade Berlare - Schoonaarde Oudegem - Gijzegem Kalken - Th. Meldert Wieze - Herdersem Z. Appels - E Gremb. Wichelen - E.' St.-Gillis Winnik - F.C. Baasrode 2-2 Baasrode is er bij Winnik in geslaagd een puntje te veroveren. Het begon trouwens goed voor de Scheldezonen die langs Cooreman vrij snel op vooorsprong kwamen. Een heftige reactie van de thuisploeg plaatste Cooreman en co evenwel vrij snel op achterstand. In de eindfaze slaagde Magerman er evenwel in de bordjes opnieuw in evenwicht te brengen. In het Baasroodse kamp was men tenzeerste tevreden over het resultaat en de lofbetuigingen gingen in de eerste plaats naar doelman De Vroe, die werkelijk een briljante wedstrijd had gespeeld en zeker aan de basis ligt van de puntendeling. Baasrode dat nu rustig het einde van het seizoen kan af wachten en het heel wat rustiger kan doen heeft zich niettemin voorgenomen er a.s. zondag nog eens echt in te vliegen. De komende wedstrijd brengt de FC-ers immers naar gebuur Robur, dat in de heenronde bij Baasrode kwam win nen. De Baasrodenaars hebben zich voorgenomen revanche te nemen vooor deze nederlaag, zodat het a.s zondag te Moerzeke geen eindeseizoenswedstrijd wordt. De geest en mentaliteit is derwijze aanwezig om een grote prestatie te tukken. Dit belooft alvast voor de talrijke voetballiefhebbers die zondag de derby willen bijwonen. V.C Een prestigewedstrijd op het programma zondag te Moerzeke waar het plaatselijk Robur in de clinch gaat met F.C Baasrode, de buur langs de andere oever van de Schelde. In de eerste ronde van de kompetitie won Robur vrij onverwacht te Baasrode, op een ogen blik dat die ploeg nog steeds in het debat voor de eerste plaats was gewikkeld. De nederlaag tegen de Moerzekenaars „was voor de geelblauwen een ernstige streep door de rekening. Nog een paar nederlagen daaropvolgend en metéén waren ook alle illusies voor een jaartje opgedroogd. Beide klubs zijn nu tot figurant herleid. Voor Robur was het enige streefdoel, na de promotie verleden seizoen, zich handhaven in tweede provinciale. Het ziet er naar uit dat men goed op weg is om in dat opzicht te slagen. Te Appelterre won Robur met de kleinste cijfers. Albert Lelie werd in het begin van de tweede helft tegen de vlakte gelopen in de fatale zone. De hieruit- voortvloeiende strafschop werd door Luc Moortgat om gezet pardoes op het lichaam van de doelman, maar gelukkiglijk voor de Moerzekenaars kon Moortgat met succes hernemen. Een offensief van de lokalen na dat Roburdoelpunt werd knap opgevangen door. een defen sie die zich van week tot week beter weet te onder scheiden. Meer dan ooit is Robur nu geladen om zondag gebuur Baasrode een tweede maal in het zand doen te bijten. „Het is een prestigewedstrijd" zegt ons klubleider Jef De Maere. „Winnen tegen Baasrode betekent voor ons nog altijd iets meer. Nu vooral op eigen terrein de puntjes winnen zal meteen het startsein betekenen tot een dolle kermis. Het was afgelopen zondag al feest, een overwinning samenvallend met de plaatselijke kar- navalfeesten. Iedereen is paraat bij Robur dat met i sterkste opstelling niemand vreest, ook F.C. Baas- niet". E.D.M. Borsbeke - Nieuwerkerken 0-2 Vijf minuten heeft Eendracht Nieuwerkerken nodig gei om het niet onaardig voetballend Borsbeke de das om strikken na een half uur scoorde opportunist Meert niet zo heel lang nadien gebeurde iets zeer eigenaardi keeper Van de Keere probeerde een verre inworp van R land te onderscheppen, raakte inderdaad de bal die event in de kooi belandde 0-2. Een „pietgoal" eigenlijk. Maar nogmaals werd het be wijs geleverd dat de kennis van de voetbalreglementen spelers voor domme daden kan behoeden. In het „boek je" staat zwart op wit dat op inworp niet rechtstreeks kan gescoord worden eerst moet een tweede speler het leder raken. Door zijn onge lukkige tussenkomst heeft de Borsbekedoelman zijn ploeg een slechte dienst bewezen hij had de bal zonder meer tegen de touwen moeten la ten vliegen. Dan had de ref hem een doelschop toegekend. Tot konsternatie van heel wat omstaanders wellicht Hoe dan ook tijdens het le half uur speelde Borsbeke goed mee, konstrueerde af en toe een ordentelijke aanval, ikt, tite doch werd netjes opgevanj de door de Eendrachtdefensie rjjj De twee opportune countj- oriënteerden achteraf match en Nieuwerkerl werd achteraf nog ze ernstig bedreigd. Nog dat geelrood deze awayz g"e binnenrijfde, want Temse, nog azend op de twe plaats en een eventuele i0l moveringskans, beet ev je eens fel van zich af en klo |t zonder pardon bezoeker H tert. Twee punten voorspr rer op het nummer drie is „veiligheidsmarge", doch I f r din dracht heeft het eigen in handen. De konditie is het zelfvertrouwen even] Het blijft dus duimen ;n Pol Janssens en zijn „vo lingen". (mm). koi st Brakel - Appels 6-0 We spl Met een gans vertimmerde ploeg heeft Sparta Appels zontakl een uitstekende wedstrijd gespeeld die evengoed op een i ;en voor Appels had kunnen eindigen. In de eerste helft krejplc de bezoekers de schoonste kansen, tweemaal langs de ha schietende De Groeve maar telkens was de doelman er met een beetje geluk zijn doel ongeschonden te houden.wec Lm. 9e Bi Appels dat de diensten moest missen van De Looze, Hen- drickx en Van Herreweghe (gekwetst) heeft de leider water en bloed doen zweten. De jongens van trainer Bet- tens die achter een vroeg doelpunt joegen moesten hiervoor wachten tot de 60e min. om dank zij een ka- rambolle doelpunt op voor sprong te komen. Hiervoor kreeg Sparta de schoonste kansen zelfs Karei Ringoet werd in die periode op een alles behalve faire manier van de bal gehouden in de grote rechthoek, maar een strafschop zag de ref er niet in. Doelman Vinck kweet zich weer behoorlijk van zijn taak en ook het tweede doel punt meer een afschamper dan een schot dat vriend en tegenstander verraste heeft niemand hem kwalijk g< men. Alles bij elkaar h s Appels te Brakel bew< i£ zelfs met een halve ploeg u een degelijke repliek te ldei nen geven. Invallers beek en Van Nuffel wetje met een goed geciteerd ook van Den Houwe deed lichte test in de tweede h De huidige opstelling leek en vele supporters best te vallen en kunnen in de mende wedstrijden nog een paar overwinningen gen André.j Haasdonk - S.K. Grembergen 4-2 S.K. Grembergen heeft andermaal geen punten kunnen oogsten en heeft te Haasdonk, op die supplimentaire februari zondag doorgaans een lokaal meesterschap moeten ondergaan. Daarbij mag ook de anders zo voortreffelijke doelman Roels, enkele doelpunten op zijn petje steken. De nochtans klasrijke Grem- bergse goalie bleek te Haas donk beslist niet in zijn beste dagje en won hij in het verle den al ettelijke punten voor zijn ploeg, dan had Grember gen met een betere Roels on der de lat wellicht de halve inzet kunnen meepikken. Het werd een 4-2 nederlaag, welis waar overdreven cijfers, maar voor de lokalen dan toch wel een verdiende zege. Aan de rust zag het er al niet bijster goed uit voor de Grem- bergse derde provincialer. Doelman Roels had zich in die eerste periode al twee keer moeten omdraaien en vermits de Grembergse voorwaartsen in die eerste helft weinig scherp in de shoes hadden, werd alle hoop op puntenwinst tot een minimum herleid. Toch zou Danny De Donder, begin van de tweede helft op nieuw enige hoop doen herle ven onder de Grembergse voetbalfans. De lokalen zou den er andermaal in slagen uit te lopen en alhoewel Dirk Deferrere nogmaals kon te rugslaan werden alle Grem bergse illusies stuk geslagen op een ogenblik wanneer een vierde treffer in de Gremberg se netten terecht kwam. Meteen is het klassement van Groenwit er niet op verbeterd. Een bezorgde clubleider Burghgraeve hierover «Het wordt hoogtijd dat opnieuw punten worden gewonnen» al dus de h. Burghgraeve. «We hebben nog vier verplaatsin gen en drie thuiswedstrijden voor de boeg. Bij die vier uit wedstrijden zijn er weliswaar drie zwakke broertjes, nl. de hekkensluiters Opstal, Rupel- monde en Sinaai. Dat is ech ter erg relatief, en men is ook daar bij voorbaat niet gewon nen. Nu zondag moeten we naar Wachtebeke en dat zou ons toch een puntje moeten opleveren. Voorlopig is het nog geen drama maar toch is pun ten winnen nu meer dan een dringende noodzaak». Niet de graderen is dit jaar voor S.K. Grembergen nog het enige streefdoel. E.D.M. <ZA !sk Opstal kon geen nieuwe l boeken op Melsele. v Melsele kende enorm veel luk aldus mevr. Van Bergh die de mening toegedaan dat haar klub^ ker 1 puntje verdiende, eerste doelpunt vond ze zonder verrassend. Doeli Walter Van Nieuwenl plukte de bal maar loste J leder. De bal verdween het doelvlak. Tegen alle logika moest i dan opkijken tegen een achterstand waar Opstal P dan toe bijzonder goed had gespeeld en minsF evenveel kansen had gek ra dan de tegenstrever. Zonder dat flodderdoelpunj^ de 2e time hadden we i schien 1 puntje meegebrad^ aldus mevr. Van den Beii die de nederlaag toch nielT dramatisch opnam, wantf kunnen ons toch niet redden». Opstal wacht Veel potten meer gebroke men zich bij den neerlegd. dacht gaat reeds naar eend seizoen. Opstal zal zich trachten 1 reorganiseren want in provinciale wil men dan t een behoorlijk figuur slai Pr' (v E. Zei Zot St.-Denijs - Overmere 1-1 Aan het bezoek bij het dit seizoen ook al onder de maat ge bleven Sint Denijs-Westrem heeft Overmere een puntje overgehouden. Op zichzelf een sukses, maar in het licht van de nood waarin de Boerenkrijgers verkeren, niet voldoende om ook maar één stap te naderen op de andere bedreigden. De tijd speelt in het nadeel van geelblauw elke zondag zon der volle buit vermindert de kansen op behoud in Derde Provinciale. Mariakerke klopte Melle en drukt Belsele op de voorlaatste plaats. Uit een en ander resulteert een steeds grotere kloof Overmere heeft nu al vijf punten achterstand op het num mer 15. Met zeven matchen op het lijstje een bijna onover komelijke handicap. Te Sint Denijs kon een poosje op een 0-1 zege gehoopt, na een Overmeers goaltje in de tweede time. Thulsspeler Steyaert schoot deze illusie evenwel aan diggelen en Sint Denijs eiste achteraf zelfs (vergeefs) een penalty. (mm) Wi Schellebelle maakte vorige zondag de verplaatsing naar I f.p zieke Meldert voor de afwerking van een inhaalwedstii Ha We mogen wel zeggen „Het zieke Meldert" want die jonp®^ hebben de laatste weken al heel wat af te rekenen g< met gekwetste spelers. Toch was het de thuisploeg die va jT* in de aanval ging doch de SOS verdediging was niet te v slaan. Aan de andere zijde van het veld was het Guy Cloml die door de mazen van het net glipte en kon scoren. Eendracht Serskamp dat de verplaatsing maakte naar Edi velde heeft aldaar met een puntendeling moeten vrede nemj De wedstrijd verliep eerder verdeeld en het was Edixve] g, dat in de eerste helft op voorsprong kon komen via Strobl (9 Serskamp kon in de tweede helft via Dhaeze de gelijkmak Se, scoren. Naar ons inzien een meer dan bevredigende uitsl voor beide ploegen. VS Even herrie te Hamme waar een plaatselijke speler door een Ronsenaar tegen het gras werd geknokt (Hamme - Ronse 1-1). (JVC)

De Voorpost | 1976 | | pagina 16