4kJ fel Nieuwe nederlaag voor Avanti rr y i OPPERMACHTIG NEERPELT GESCHENK VOOR S.K. GREMBERGEN ME onze st reek- renners ri Nieuwe fietsen voor ff i i if 1 ls/e Nationale Hemaco handbalkampioen van Oost-Vlaanderen AVANTI SCHORST ADAMZCYCK 4de Nationale j KKSF tafeltennis Grembergse wint fe topwedstrijd; 18 WW Ia*Uwe* fi De nieuweling uit Wieze Erik De Wit kreeg van zijn fans een nieuwe fiets. Avanti Lebbeke heeft opnieuw een nederlaag geïncasseerd. In eigen sporthal werd deze maal verloren tegen het degra- datiebestrijdende Olse Merksem. Het is nu toch wel duidelijk dat de Lebbeekse handbalploeg nog slechts een schim is van het geheel dat tijdens het seizoenbegin de kompetitie domi neerde. De mindere prestaties volgen elkaar op en de pun ten verdwijnen als sneeuw voor de zon. De oorzaak (of oorza ken) van deze teleurgang kunnen wij zo maar niet onmiddel lijk situeren. Het blijkt ons echter noodzakelijk dat Avanti een diagnose stelt over de eigen ziekte, zoniet zou het wel eens kunnen gebeuren dat de gerenomeerde Lebbeekse hand balclub gedegradeerd wordt tot een figurantenrolletje in de Belgische handbalwereld. Met het spelers potentieel waarover Avanti beschikt is zoiets toch ondenkbaar nietwaar. Brabo Denderbelle, reeds sedert een paar maanden be rustend in zijn degradatielot, kon te Flémalle niets anders dan zich zo goed mogelijk verdedigen. Maar toch gaat de aftakeling van Brabo ver der. Nu verschijnt M. Hen- drickx niet meer zodat van de dertien spelers die tijdens het seizoenbegin de basiskern maakten er nog amper een vijftal resten. Ook bij deze club dient men zich waar schijnlijk te verdiepen in de problemen die gerezen zijn. Hoe men volgend seizoen gaat verder doen blijft voor ons een open vraag. AVANTILEBBEKE OLSE MERKSEM 21-22. Tijdens de eerste helft kon Avanti regelmatig voor sprong nemen vooral dankzij doelpunten van Dirk Verhof- stadt. Na 10' spelen leidde Lebbeke met 4-2 en aan het einde van het eerste kwar tier maakte een goede Luc Van Cauwenberghe er 7-5 van. Merksem speelde echt goed mee en vooral langs het duo Van der Zwalm - Janssen werd regelmatig iemand op de cirkel afgerond Een in een off-day verkerende kee per Mertens raakte geen bal zodat de bezoekers keer op keer konden aanpikken (7-7 na 18' en 10-10 na 25'). Luc Van Cauwenbergh bracht Avanti enkele minuten later opnieuw op voorsprong maar Avanti, waarbij ook Koen Verhofstadt zwak presteerde moest toelaten dat Olse Merk sem langs Quidad en Weyts de rust bereikte met een 13-15 voorsprong. Tijdens het twee de wedstrijdgedeelte bleek Dirk Verhofstadt wel enigs zins vermoeid en nu was het Avanti dat keer op keer op achtervolgen was aangewe zen. Met nog 10' te spelen bleek Avanti dan toch op weg naar de overwinning. Een 17- 19 achterstand werd omgebo gen in een 21-19 voorsprong op 5' voor het einde. Keeper Mertens had zich ondertussen weten te hervatten en wist twee open kansen van Van Der Zwalm en Heinen te verijdelen. Het baatte echter nie^ want een krasselend Avanti moest toelaten dat de bezoekers twee minuten voor tijd gelijk stelden. Tij dens de daaropvolgende aan val liet Koen Verhofstadt zich de bal ontfutselen door de aalvlugge Janssen die gans het terrein over rende en Mertens geen kans liet. Met een was Avanti opnieuw 2 punten armer. Scoorden Dirk Verhofstadt 11, Van Cauwenberghe 4, Koen Verhofstadt 2, De Vlie ger 2, De Nil 1, Moonen 1. TWEEDE NATIONALE. SPARTA AALST NEERPELT 16-38. Sparta Aalst moest op de vooravond van Aalst Karanaval partij geven aan promotiekandidaat Neerpelt. Dat de Aalste- naars geen schijn van kans maakten tegen een ploeg die vol gend seizoen ook in eerste nationale furore zal maken, was een vaststaand feit. Dat de nederlaag echter zo afgetekend zou worden kon niemand voorzien. Sparta, dat al de diensten moest missen van het duo P. Bomon - Cleemput, verloor naar het einde van de eerste helft ook nog keeper Delsen. De Jonge invaller, doelman Kiekens, ontgoochelde niet maar tegen de schietkracht van J Schuurman en Co. Kon hij weinig aan vangen. Sparta, dat duidelijk nooit in zijn kansen geloofde, speelde loom en op uitzondering van een wilskrachtige Ganzeman, dachten de andere spelers reeds meer en meer aan kar naval dan aan de wedstrijd. Gelukkig voor Sparta gaf Neerpelt op sommige ogen blikken tekenen van onop lettendheid, zodat Mens en Co hiervan konden gebruik maken om toch ook eens te scoren. De tegenstander was duidelijk te sterk voor Spar ta, het is nu niet bepaald te gen Neerpelt dat punten moe ten geoogst worden. De vol gende weken zijn beslissend voor Sparta, maar men blijft erin geloven dat de degrada tie zal vermeden worden. De ploeg van coach Temsche zag na amper vijf minuten reeds een 0-5 achterstand op het bord prijken, en na een kwar tier spel leidde Neerpelt met 2-9. De eenrichtingswedstrijd verliep zonder veel emotie maar toen keeper Van Del- FLEMALLE BRABO DENDERBELLE 26-12. Brabo Denderbelle, nu ook nog zonder Hendrickx, heeft zich tegen leider Flémalle zo goed mogelijk teweer gesteld. De Brabo jongens konden een tiental minuten gelijke tred houden met het gerenomeer de Flémalle (2-2) doch toen de thuisploeg het tempo even opdreef was de wedstrijd be slist. Na een kwartier leidde Flémalle, vooral langs J. De Geyter en Tilman met 7-3. De Walen dreven daarna stel selmatig hun voorsprong op (11-3) maar Brabo kon langs Van Hout en De Batselier nog enigszins milderen in het zicht van de rust. Ruststand 11-6. Na de rust stond er eigenlijk maar één ploeg meer op het veld. Flémalle, langs de hardschietende Joe- goeslaaf Racan, liep meer ert meer uit zodat met nog een kwartier te spelen de score opgelopen was tot 20-9. Een goede Van De Velde kon tij dens deze tweede helft drie maal scoren en hierdoor de schade wat beperken voor Denderbelle Scoorden: Timmerman 1, Van Der Veken 2, Van Hout 3, De Batselier 3, Van De Vel de 4. EVA. sen even voor de rust ge kwetst uitviel kwam er toch wat beweging in de sporthal. Bij de rust hadden de be zoekers reeds een 4-16 voor sprong opgebouwd. Neerpèlt scheen er niet genoeg van te kunnen krijgen zodat na 10' in de tweede helft een kata- strofe niet meer te vermij den bleek voor Sparta (4-23!) Met nog 10' te spelen telde Sparta reeds 20 doelpunten achterstand (10-30) maar toen bleek Neerpelt het wel letjes te vinden en ging erg nonchalant spelen. Hiervan maakte Sparta gebruik om nog wat te scoren zodat het toch respectabele aantal van zestien doelpunten werd ge scoord. De jeugdige Redant zorgde voor het laatste Spar ta doelpunt. Kan Sparta vol gende week tegen Beyne een puntje wegkapen Het is echt noodzakelijk nietwaar. Scoorden Mens 5, Redant 1, Van Delsen 5, Verbestel 4, Verlée 1. EVA. Leraar Lichamelijke Opvoeding, Geert Preneel, is er met zijn Dendermondse Collegeploeg in geslaagd de titel van Oost-Vlaams kampioen Vrij Onderwijs te veroveren. De College-jongens dienden hiervoor Zwijn aarde in de finale te verslaan. Een week voordien had den zij het Aalsterse St. Maartens College met 9-18 cijfers overwonnen. Tijdens de voorbije week betwistte Hemaco dan de eindronde van het Vrij Onderwijs te Deinze. Daar dienden zij de kampioenen van de provin cies Antwerpen, West-Vlaanderen, Limburg en Brabant in een tornooi te bekampen. Moesten de Hemaco-boys hieruit als winnaar te voorschijn komen, ontmoeten zij de kampioen van het Rijksonderwijs om daarna de Waalse kampioen te bekampen met als inzet de titel van Belgisch kampioen Natuurlijk zijn wij nog zo ver niet maar de inzet, een reis naar Israël in de maand april, is de moeite waard om zich tot het uiterste in te spannen. Trainer G. Preneel schat de kansen van zijn Hemaco ploeg niet zo heel hoog maar zijn spelerskern, bestaande uit Avanti jeugdspelers, geeft hem toch hoop voor het verdere verloop van deze inter-scholen kompetitie. FINALE HEMACO ZWIJNAARDE 11-8. Scheidsrechter De Vlieger had pas het startsein gege ven en Holbrecht bracht Hemaco op voorsprong. Na een tiental minuten evenwichtig spelverloop legde He maco de basis van de overwinning. Via 5-2 na een kwartier spelen, bereikte Dendermonde de rust met een 8-4 voorsprong. Onmiddellijk na de rust dreef Hemaco zijn voorsprong op maar Zwijnaarde begon aan een al- lesgevende achtervolging die resulteerde in een 10-8 score op 5' voor het einde. Tijdens dit laatstje wedstrijd gedeelte liet Hemaco de overwinning niet meer ontglip pen. PLOEG Simoen, Sanders, Holbrecht 1, De Leeuw 2, Keppens 4, Van Medegael 1, De Proft, I-Iuyck 1, De Lathouwer 1, Beeckman en Van Den Broeck. EVA. Aan de samenwerking tussen handbalclub Avanti en de Pool Adamzeyk is nu wel definitief een einde gekomen. De Pool, tijdens het seizoenbegin speler-trainer bij Avanti, werd door het bestuur als speler geschorst. Aan voorzitter Laureys vroegen wij waarom. „In feite omdat het bestuur van Avanti er genoeg van heeft met zich te laten sollen. Adamzcyck be zorgde ons de laatste weken niets anders dan last. Regel matig verscheen hij niet op de training en meermaals speelde hij niet, ondanks hij wel op de wedstrijd aanwezig was. Ook met de betaling van zijn onkostennota's ondervonden wij steeds moeilijkheden. Het is in pnze club de regel dat men een onkostennota invult alvorens men deze uitbetaald krijgt. Adamzcyck weigerde dit te doen. In feite heeft Adamzcyck slechts een be trachting nml. een reden te vinden waardoor hij volgend seizoen „vrij" kan komen". De versie van Adamzcyck is natuurlijk heel anders „Toen ik mij een seizoen ge leden liet aansluiten bij Avan ti was dit op de uitdrukke lijke voorwaarde dat ik na elk seizoen vrij kon trans fereren. Na de slechte erva ringen die ik heb na mijn trainerschap bij de Lebbeekse club (het beste spelerspoten- tieel in België), ondervond ik de laatste weken veel te genwerking van het bestuur. Als ik vroeg om onkostenno ta's te kunnen invullen waren er geen papieren beschikbaar en over mijn loonverlies na dat ik vier dagen wegens kwetsuur arbeidsongeschikt was wil ik nog niet spreken. Als ik door ziekte niet kon spelen of trainen werd mij dat ook steeds verweten. Maar dat geld is minder in teressant, ik wil alleen dat Avanti zijn belofte houdt en mij na het seizoen een vrije transfer waarborgt. Daarom heb ik ook naar de B.H.B. een brief geschreven". Tot daar de versie van speler Adamzcyck. Om te besluiten V. De Donder, ex-bestuurlid van Avanti Lebbeke en lid van het S.K. beweert niets te maken te hebben met de moeilijkheden die tussen club Avanti en speler Adamzcyck rezen. „Adamzcyck is een vriend van mij en ik geef hem uitsluitend uitleg over de reglementen. EVA. Karei Vinck scoort het 6e Grembergse doelpunt Ook een nieuwe fiets voor de Zeelse liefhebber Noël Moens. Scheidsrechter Van Damme, een paar weken geleden ge wraakt als scheidsrechter door S.K. Grembergen is dui delijk zijn dorpsgenoten ter wille geweest tijdens de wed strijd tegen Schaarbeek. Als gelegenheidsreferee, de aange duide scheidsrechters waren niet aanwezig, heeft scheids rechter Van Damme een vb. gegeven van home-getinte ar bitrage tijdens de tweede helft. Het werd tijdens de 2de bevorderlijk zijn voor het mo reel. De onbeschikbaarheid van de gekwetste Trienpondt, zeker nu men besloot trainer- coach De Mol niet meer als speler te gebruiken, brengt onzekerheid in de ploeg. In het aanvalsspel is geen lijn meer te herkennen zodanig zelfs dat men op zeker ogen blik zelfs niet meer tracht winst te halen uit een nume rieke meerderheid. Grembergen moet het onmid- naltygeschenk en scoorde het winnende punt. Weinig overtuipP wedstrijd van G.S.K. wajna problemen dringend dS- uitgepraat te worden. la SCOORDEN ach Vinck 5, Seghers 5, Ca£ 4, Van Dessel. 1 Wedstrijden voor het weekeinde fle Zaterdag 6/3 te 20 uurf ai bo - Int. Un. Herstal 2e 20.15 u. Angleur - Avanti p» beke; 20.45 u. Beyne - Sjcin Aalst; 20.15 u. E.V. Aalaan Am. Visé; 19.30 u. Ranst Rosis Aalst; 15.30 u. J woa Aalst - Evere 3; IS Grembergse - Haacht; lf|| E.V. Aalst - Evere; Stf5| - R.B. Dendermonde. 7/3 te Avanti - Sparta i Anderlecht - Aalst SpoaJI De handballers van Grembergen wonnen met 15-14 tegen Schaarbeek. t®) spelperiode overduidelijk dat G.S.K. alles behalve voortref felijk speelde zodat de kans op verlies van minstens één punt heel groot werd. Met een zouden de kansen op pro motie sterk in het gedrang komen. Met nog enkele sec. te spelen wees het score bord 14-14 aan toen referee Van Damme voor een heel lichte fout de bezoekers be strafte met een penalty, daar waar hij voordien heel .breed' was met het niet bestraffen van penalty's. Vinck, de nut tigste Grembergse speler, twijfelde niet om dit ge schenk in een doelpunt om te zetten en meteen een Grem bergse overwinning vast te leggen. Uiteraard zijn wij tevreden dat hierdoor G.S.K. zijn kansen op promotie be waard blijven maar toch stuit het tegen de borst als men ziet hoe een scheidsrechter een sportieve prestatie, zij het dan nog van een ploeg uit de „Nols" gemeente, kan teniet doen. En geloof ons, zelfs de G.S.K.-verantwoordelijken za ten verveeld met dit „penal ty-geschenk". S.K. Grembergen liet ons za terdagavond een zwakke in druk na. De spelers bleven duidelijk op het randje van hun zenuwenpotentieel en wij vrezen dat de opdracht „geen punten meer verliezen" hen uiteindelijk te zwaar wordt. Deze toestand zorgt er zelfs voor dat er spanningen in de ploeg ontstaan die zeker niet dellijk over een andere boeg gooien anders kan er gerust een kruis gemaakt worden over de titel. Over de wed strijd zelf gaan wij kort zijn. Grembergen geraakte maar niet „los" van de moedige, doch weinig schietkracht be zittende bezoekers zodat na 26' spelen de stand nog steeds gelijk was (4-4). Juist voor de rust konden Vinck en Caudron voor het eerst een twee-punten-voor- sprong bewerken voor de thuisploeg. Ruststand 6-4. De jeugdige Danny De Saegher, enkele minuten opgesteld, liet een goede indruk. Na de rust stelde Schaarbeek onmiddel lijk gelijk (6-6). Grembergen nam echter een optie op de overwinning toen een humeu rige Seghers zich eindelijk met de gang van zaken ging bemoeien. Via Seghers, Vinck en Caudron werd het 13-9. Een kwartier voor het einde en dachten wij de wedstrijd gespeeld. Toen even daarna Seghers het liet afweten en op de wisselbank plaats nam, kwam Schaarbeek echter opnieuw opzetten. Grember gen begon toen uiterst ze nuwachtig te akteren en hier van maakte Schaarbeek ge bruik om 5' voor het einde gelijk te stellen. K. Vinck, de beste Grembergenaar zater dag, scoorde na een persoon lijke inspanning 3* voor het einde. Toen iedereen zich reeds verzoende met een ge lijkspel kwam enkele sekon- den voor het einde het pe- Mi t S| egg ans n h In de KKSFB-kompetitbek* men aan de wedstrijden! ti, de Beker de Holiogne tlind Grembergse ontving hetM ke Hamme. Het is er' M spannend aan toe gegaapog lokalen wonnen en vei me elk één wedstrijd. Een n£t i le uitslag. pet Het dubbelspel moest f P sen. In een wedstrijd <te1, sets duurde bleef de P ploeg nipt overeind. I wt Patro A ontving de p'Sk," formatie. Een gemakll overwinning is het niefr e' worden want de A-ploej?'°n amper met de hakken T!er de sloot. th Lebbeke D verkeerds- moeilijkheden te Baasroé gen Bergveld. De 1,1 Familia A op bezoek bijj Bondgalm heeft niet del ste moeite gehad om eerr overwinning weg te halfitm Viktory was op bezoek bi; ree mïlia B en verloor er mcjdelf De Schelde Baasrode borli korte metten gemaakt b>te de buren uit Grembergen| slag 10-0. f— Vlierkouter was in de Ir tuiging dat het HKH vAi zege kon houden. Aanw lijk scheen het wel richting te zullen uitgi Naarmate de wedstrijd derde kwam de lokale meer in de wedstrijd en met 7-5 overeind.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18